Sint kwam niet aan, want hij was er al m Bazar van Diessenplas ook financieel succes Rabobank 9 Voorlopig nog geen zebrapad bij Smidsbelt Uit buiten Holten Mintonette met één punt goed af V arkenshouderij staat onder druk Echte Sinterklaassfeer ontbrak Nu tot ƒ10.000,- per maand boetevrij opnemen bij een Spaar-Groei-Rekening en Woonspaarplan. Jeugddienst Opbrengst collecte Gezins-avondmaaldienst De Sint bij sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Heeft u een Spaar-Groei-Rekening of een Woonspaarplan bij de Rabobank? Dan kunt u voortaan tot 10.000,— per maand boetevrij opnemen. Bovendien geldt nu altijd een opzegtermijn van 3 maanden, indien u 10.000,— of meer wilt opnemen. geld en goede raad DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 Holten is ongetwijfeld het enige dorp in de wijde omgeving, waar Sint Nicolaas zaterdagmiddag niet aankwam per boot, koets of trein; hij was er al en had zich ver stopt in het gemeentehuis. De komst van de kindervriend was zelfs zo stilletjes, dat om twee uur alleen een lange rij ouders met kinderen voor de zijingang van het gemeentehuis aangaf, dat ver moedelijk daar de Goedheiligman zich ophield. En daar nu lag precies het kriti sche punt, van de aanmerkelijk be tere organisatie dan in voorgaande jaren: het ontbrak ten ene male aan de 'echte Sinterklaassfeer'. De duw- en soms bijna vechtpartijen om toch maar zo dicht mogelijk bij Sinterklaas te kunnen komen, ble ven gelukkig achterwege, maar bij het ontbreken van vrolijke Sinter klaasliedjes en wat gezellige activi teiten voor de lange rij wachten den, was het wel een erg saaie be doening. "Het lijkt wel een condole- ancebezoek" mompelde een van de moeders. De Handelsvereniging had naar onze mening best kunnen inspelen op dit Sinterklaasfeest met bijvoorbeeld medewerking van Holtense verenigingen. Ten slotte was het bekend, dat HMV pas om vier uur present zou zfj n op de Smidsbelt voor de serenade en de rondrit door het dorp. Gelukkig bleef het droog zater dagmiddag, want anders was de stemming ongetwijfeld minder vrolijk geweest. Wie niet dicht bij het gemeentehuis woonde en later terug kon komen, moest er zo'n drie kwartier wachten voor over hebben om binnen te mogen om zijn kinderen Sinterklaas een handje te laten geven. Sinterklaas, maar vooral de beide Pieten, bleken uitstekend op de hoogte te zijn van het wel en wee van de Holtense kinderen. "Ik ken jou" riep een goed van de tongriem gesneden jongetje vrijmoedig tot de kleinste (in lengte) Piet. Voor Sint waren er weer tal van tekenin gen, die de oude baas in dankbaar heid aanvaarde. In totaal kwamen zo'n zeshonderd kinderen bij de Sint op bezoek. Rond half vier was alle drukte voorbij en konden Sinterklaas en zijn Pieten even uitrusten voordat zij samen met het voltallige college van b en w op het bordes versche nen. Burgemeester Van Rappard, die toch aanwezig bleek te zijn, ver welkomde Sinterklaas in Holten en bedankte de directeuren van de basischolen, die de ontvangst in het gemeentehuis voor de kinde ren in goede banen hadden geleid. De Sint op zijn beurt had voor het college alvast een cadeautje (een Sint Nicolaas had een ernstig onderonsje met een van zijn jonge gelovigen. Vorige week maakten we al mel ding van een druk bezochte bazar in Diessenplas. De juiste op brengst konden wij bij het ter per se gaan van de krant nog niet mee delen. Het uiteindelijke bedrag van ruim veertienduizendvijfhon- derd gulden kwam nagenoeg over een met de opbrengst van 1986 14.700). "Na aftrek van de kosten blijft er een prachtig bedrag voor de ont spanning van de bewoners over, waar we de komende twee jaren weer mee vooruit kunnen", aldus directeur Postma. Veel kosten zijn er overigens niet want het meren deel van de prijzen bij de spelen zijn beschikbaar gesteld door de Holtense Middenstand en bedrij ven en de leveranciers van Dies senplas. Naast de verkoop van de door de bewoners gemaakte handwerken, de 500 liter erwtensoep en 7000 oliebollen bereid in de keuken van Diessenplas, konden de ruim 700 bezoekers aan diverse spelen mee doen. Het gewicht van het smyrnakleed wat geraden kon worden bedroeg 3.875 gram. Mevrouw Bolink, La- renseweg was met 3.884 gram de gelukkige winnares. De naam van vader beer, Theodor werd niet ge raden. Na loting kwam mevrouw Bal, Diessenplasstraat in het bezit van de gehele familie beer. De hoofdprijs uit de tombola, een dag- Een lange rij ouders met kinderen wachtte geduldig om Sint een handje te mogen geven. speculaaspop) meegebracht. Sin- als wel om de snoepjes, die door de terklaas maakte vervolgens nog Pieten in het rond werden ge- een rondrit door het dorp, om- strooid, om daarna zijn tijdelijke stuwd door een grote groep kinde- residentie aan de Raalterweg op te ren, die het niet om de Sint ging, zoeken. Er zullen op korte termijn geen extra verkeersmaatregelen ge troffen worden in de Dorpsstraat- /Oranjestraat, zoals door de Stich ting Holten Promotion en de werkgroep Zo kan het niet langer, is verzocht. Holten Promotion heeft er bij het gemeentebestuur op aangedron gen om voor het volgend zomersei zoen zodanige maatregelen te ne men, dat het centrum van het dorp aantrekkelijker wordt voor de toe risten. De werkgroep Zo kan het niet langer heeft in een informatief gesprek met het college van burge meester en wethouders er op aan gedrongen om zo spoedig mogelijk een voetgangersoversteekplaats te maken bij de Smidsbelt ter hoogte van Albert Heyn en voor het zwembadseizoen maatregelen te nemen bij de oversteek aan de Rijssenseweg naar het zwembad. Wat dit laatste betreft, zal er ver- moelij k een attentiebord Overste kende kinderen worden geplaatst, maar wat betreft het dorpscen trum wil het college wachten met maatregelen tot de gehele verkeer sproblematiek in het centrum wordt aangepakt. De werkgroep vroeg ook aandacht voor de gevaarlijkse'situatie bij de Aaltinksweg en Larenseweg waar de kinderen uit de Beuseberg over moeten steken naar school. Daar bij wordt de werkgroep op haar wenken bediend als volgend jaar bij de Larenseweg een begin ge maakt wordt met de verbetering van de riolering. In de Gereformeerde kerk De Kan delaar zal zal zondagmorgen 27 no vember, de eerste Adventszondag, een jeugddienst worden gehouden waarin ds. M. Berg zal preken over het thema: Advent, en wat nu?. Aan de dienst, die om 09.30 uur be gint, zal medewerking worden ver leend door het Interkerkelijke Jon gerenkoor Power uit Wierden. De opbrengst van de collecte Geefs voor diabetes, die onlangs in Holten is gehouden, heeft een bedrag van 4.547,35 opgebracht. Het plaatselijk comité dankt de collectanten en de gulle gevers die dit bedrag mogelijk hebben ge maakt. tocht naar keuze voor twee perso nen werd gewonnen door mevrouw Kruithof, Canadastraat. De stem men die geraden moesten worden bij Radio Diessenplas waren voor de kinderen, 1. Meneer De Uil en 2. Donald Duck en bij de volwasse nen Sonja Barend en 2. Henny Huisman. Zowel bij de kinderen als volwassenen bleek dit niet moei lijk, zodat er geloot moest worden om de prijzen. Het gratis merkartikelenspel bleek wel moeilijk; ook hier moest geloot worden voor de prijzen. De prijswinnaars - ook die van de overige spelen - zijn inmiddels alle maal persoonlijk benaderd en heb ben hun prijzen in ontvangst geno men. In de Nederlands Hervormde Kerk wordt een gezins-avondmaals- dienst gehouden op zondag 27 no vember aanstaande. De dienst be gint om 10.00 uur. Om de kinderen zoveel mogelijk bij de dienst te kunnen betrekken worden ouders met kinderen ver zocht, om voor zover dat mogelijk is, vooraan op de stoelen te gaan zitten. Kinderen die zonder ouders de dienst gaan bezoeken worden om 9.45 bij de Dorpsschool verwacht. Schouwburg Deventer Martine Bijl komt vanavond (24 november) met een reprise van het one-woman-show. Vrijdag 25 november speelt Lydia Gitane in de boven-foyer Spaanse gitaarmuziek, aanvang 20.00 uur. Het Deep River Quartet en de PTT Fanfare zijn enkele van de arties ten die op zaterdag 26 november zullen optreden ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de De venter Omroep voor Zieken en Be jaarden, aanvang 20.00 uur. Het poppentheater Francien Ab- bing brengt voor de jeugd van 3-6 jaar op zondag 27 november om 14.30 uur de voorstelling In Hol land staat een huis, waarin zij sa men met de kinderen een groot huis vol poppen bouwt. Museum De Waag Nog tot 5 december is in museum De Waag de tentoonstelling 450 jaar doperdom in Deventer te zien. De tentoonstelling belicht vieren- eenhalve eeuw geschiedenis van een groep protestanten, die achter eenvolgens Wederdopers, Mennis- ten of mennonieten en tenslotte Doopsgezinden zouden gaan he ten. Speelgoed- en Blikmu seum Het Speelgoed- en Blikmueum be zit een schitterende collectie jeugd- en kinderboeken, die helaas zelden te zien is. Uit deze collectie is een selectie gemaakt van kinder boeken die op een of andere manier iets vertellen over of laten zien van Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan Stichting Socuwe ontheffing verleend t.b.v. openbare verkopingen; 2. aan s.v. Holten ontheffing verleend t.b.v. de verkoop van kerstgebak; 3. aan Hockeyclub Holten ontheffing verleend t.b.v. de verkoop van kerst- deurkransen; 4. aan mevr. Bekkernens ontheffing verleend t.b.v. het houden van een ver werping in café de Preuter; Vour het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarof beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 28 november a.s. spreekuur te houden. Subsidiemogelijkheden via opbrengst zomerpostzegels 1988 Jaarlijks worden uit de opbrengst van de verkoop van zomerpostzegels pro jecten op het terrein van maatschappelijk werlzijn en volksgezondheid en culturele projecten gesubsidieerd. Instellingen en verenigingen die werk zaam zijn op de bedoelde terreinen kunnen bij het comité voor de zomerpost zegels om een financiële bijdrage vragen. Het gaat dan om projecten die zonder deze financiële hulp niet tot stand kunnen komen. Suggesties voor de mogelijke besteding van het beschikbare bedrag moeten uiterlijk 16 januari 1989 binnen zijn bij de Stichting Overijssel of bij de Culture le Raad Overijssel. U kunt uw eventuele aanvraag ook via de gemeente indienen. Er wordt dan zorggedragen voor tijdige doorzending van de aanvraag, eventueel met een aanbeveling van gemeentezijde. De aanvraag moet dan uiterlijk 2 januari 1989 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend zijn. Meer informatie over de richtlijnen en criteria die gelden voor een subsi dieaanvraag en adressen van de Stichting Overijssel en Culturele Raad zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis, afdeling W.O.P. (tel. 6 16 66). Openbare commissievergaderingen De commissie financiën vergadert op dinsdag 29 november 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor de herinrichting van de omgeving nabij het N.S.-station; - krediet voor de uitvoering van het eerste gedeelte van de eerste fase van het basisrioleringsplan en het wijzigen van het fietspad langs de Larense weg en Aaltinksweg; - krediet voor de vervanging van een doseerpomp en wijziging van een suppletieleiding t.b.v. het zwembad. - krediet voor de voorbereiding en invoering van een nieuw functiewaarde ringssysteem. De commissie gemeentewerken vergadert op woensdag 30 november 1988 om 13.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - herinrichting van de omgeving nabij het N.S.-station; - uitvoering eerste gedeelte van de eerste fase van het basisrioleringsplan en het wijzigen van het fietspad langs de Larenseweg en de Aaltinksweg; - vervanging van een doseerpomp en wijziging van een suppletieleiding t.b.v. het zwembad. 'stoute' kinderen, maar ook dieren of volwassenen. De tentoonstelling wordt aangevuld met 19e eeuwse centsprenten, waarop 'stout' ge drag soms wel zeer plastisch wordt bestraft, bijvoorbeeld door de monsterlijke Kinderschrik. Het museum is geopend dinsdag- /zaterdag van 10-17 uur en zondag vqan 14-17 uur. Schouwburg Lochem Linda van Dyck en Kees Brusse zijn op 2 december te zien in de Lo- chemse Schouwburg in het toneel stuk Separation. Film In de Schouwburg in Lochem draait op dinsdag 29 november de film Salsa (a.l.) Lantaarn In Café de Lantaarn in Nijverdal treedt op zaterdag 26 november de band Livin' blues op; echte profes sionals die hun sporen meer dan verdiend hebben. Aanvang 21.30 uur. Op 2 december is in De Lan taarn de eerste hardrock avond met First Avenue (ex-Vanden- berg). Ericahal Wie van dieren houdt mag op 26 en 27 november niet ontbreken in de Ericahal in apeldoorn waar de lan delijke manifestatie Dierenpoes- pas van de Nederlanse Vereniging tot Bescherming van Dieren wordt gehouden. Het geheel wordt gepre senteerd door Martin Gaus en Leo- nie Sazias van het programma Die renmanieren. De belangrijke wedstrijd tegen het eveneens laag geklasseerde Tornado uit Geesteren leverde de Holtense volleyballers een geluk kig punt op. Zonder vaste spelver- deelster Yvonne Willems en mèt de nog zeker niet van een blessure genezen hoofdaanvalster Hannie Kolk werd het spel-systeem aan gepast. Anja van 't Holt nam nu de spelverdeling op zich, hetgeen ze prima deed. Maar in de eerste set werden de dames volledig verrast door de zeer diagonaal aanvallende dames van Tornado. Nadat er aanvanke lijk een kleine voorsprong geno men was (5-8), werden de dames de rest van de set weer volledig weg- geserveerd. Met 15-8 werd de set verloren. Coach Koeslag wisselde, maar ondanks alle kunstgrepen bleef het spel van de dames van een matige kwaliteit. Men knokte wel, maar miste vooral aanvallend de kracht. Alleen Anke ten Kampe scoorde regelmatig. Het leek weer fout te gaan bij 14-13, maar een goede service-beurt maakte de set toch winnend in Holtens voordeel, 14-16. De derde set was een copie van de eerste. Met 15-9 gingen de dames eigenlijk kansloos ten on der. De vierde set leek de laatste te gaan worden. Mintonette probeer de het spel naar zich toe te trekken maar het lukte niet. De dames kwamen met 14-12 achter. Het spreekt weer voor de knoklust van de dames dat ze niet opgaven en de set alsnog wisten te winnen met 14- 16. De vijfde set leek aanvankelijk goed te gaan. Met 6-8 voorsprong werd er gewisseld, maar de aanval slaagde er niet in de set te beslis sen. Ook verdedigend lukte het niet meer, zodat de set verloren ging met 15-12. In de competitie zijn er 5 ploegen die erg dicht bij elkaar staan, on deraan dan wel te verstaan. Alle ploegen hebben nu 6 wedstrijden gespeeld. Devolco 6-6; Flash/NL 6- 5; Tornado 6-5; Mintonette 6-3; Reflex 6-1. Het is jammer dat de dames steeds gehandicapt het veld in moeten. Hopelijk zijn bin nenkort alle speelsters weer be schikbaar, zodat de punten be haald kunnen gaan worden. Het worden spannende tijden voor Mintonette! Zaterdag a.s. spelen de dames thuis in sporthal 't Mossink om 16.00 uur tegen het op de tweede plaats staande de Zwaluwen uit Almelo. Het tweede damesteam van Minto nette nam het afgelopen vrijdag op tegen het team van Serve '83. Hoe wel de eerste set goed gespeeld werd, verloren de Holtense dames met 3-1. Door een goede serve en geva rieerd aanvallen werd de eerste set met 10-15 gewoner. Een goede start in de tweede set bracht de da mes al gauw een voorsprong, maar deze werd met 16 - 14 uit handen gegeven ook al doordat Serve '83 sterker begon te spelen. In de derde en vierde set ontbrak het de Holtense dames aan zelfver trouwen waardoor er een slechte pass werd gegeven en veel per soonlijke fouten werden gemaakt. Daar stond een sterke verdediging van Serve '83 en een goede aanval tegenover. De standen van de laat ste twee sets waren respectievelijk 15-5 en 15-13. Om een beter zich te krijgen op de toestand en vooral de toekomst van de Nederlandse varkenshou derij, heeft de OLM een studiedag voor de varkershouderij georgani seerd, die op dinsdag 29 november wordt gehouden in de Leeren Lam- pe te Raalte. Drs. F.T. Bouwkamp, dierenarts van de afd. Varkernsgezondheids- zorg zal een toelichting geven over het Nationaal Varkensgezond heidsplan. Ds. P.C. v.d. Valk, adj. inspecteur Dierziektebestrijding van het ministerie van Landbouw zal vervolgens spreken over de wij ziging van de Veewet. Na de middag spreekt ir. B. J. Odink van het Productschap voor Vee en Vlees over de kwaliteitsver betering in de varkenshouderij en vervolgens zal ir. J.G.B. Venneman van het ministerie van Landbouw ingaan op het verplaatsingsbesluit en tevens op de milieumaatregelen die te verwachten zijn voor de var kenshouderij. Tenslotte volgt er dan nog een forumdiscussie Op woensdagmiddag 30 november komt de Sint met zijn Pieten bij sv Holten. Hij hoopt daar de jeugd van sv Holten om 14.00 uur te be groeten. Dit geldt voor alle afdelin gen, zoals voetbal, pupillen, hand bal, atletiek, schaken voor de jeugd tot ongewer 9 a 10 jaar. De kinderen worden om 13.30 uur ver wacht in de kantine van Meer- manskmap.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5