Bijzonder afscheid actief lid Amnesty Blauw Wit tevreden met een gelijk spel Ruime winst voor handbalheren Resultaten sv Holten Duo Hiddink en Schreurs op dialect- Ip van Radio Oost Tafeltennis- team blijft winnen Eerste prijs Ida Vincent HOLTENS NIEUWSBLAD mm L, >1 89.4 95.6 99.4 DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 - Voozitter Anneke Wissink van Amnesty Internationaal bedankt Wim Beyers met een bloemetje. De leden van de Holtense werk groep van Amnesty International namen vorige week donderdag avond afscheid van het oudste lid van deze afdeling, de heer W. Bey ers. Wim Beyers, nu vijfentachtig jaar, was in '78 betrokken bij de op richting van de Holtense A.I.- groep. Vanaf die tijd heeft hij zich ten volle ingezet voor het Amnes- tywerk en functioneerde hij als de p.r.man van de afdeling. "Het is een bijzonder afscheid van iemand die op deze leeftijd nog zo aktief is voor en betrokken is bij het werk van Amnesty. Maar nu wil hij het toch wat rustiger aan gaan doen", aldus de heer J. Groe- newegen, contactpersoon van de werkgroep. De taak van de heer Beyers wordt verdeeld over de an dere werkgroepleden. De heer Bey ers werd toegesproken door Anne ke Wissink, voorzitter van de Hol tense werkgroep en door secretaris J. Groenewegen. Afspiegeling Tien Jaar geleden, in de beginfase van de afdeling Holten, werd ge probeerd een werkgroep te vormen uit leden met verschillende politie ke en maatschappelijke overtui gingen om zo een zo breed mogelij ke afspiegeling van de Holtense ge meenschap te vormen. Wim Bey ers, PvdA-man, kwam toen ook in de werkgroep. "Hij was toen al midden zeventig. Het bijzondere aan hem is dat hij naast deze aktiviteit nog veel meer doet. Zo is hij aktief als weerama teur, in de AbvaKabo en voor de VARA. Hij is een buitengewoon verenigingsman, enorm maat schappelijk betrokken en sociaal bewogen", vertelt Groenewegen. In zijn toespraak haalde hij de woorden van Beyers aan, toen deze vertelde waarom hij Amnestywerk groep tijdens de afgelopen tien jaar: "toen was er een vrouwelijk lid, nu blijft er najouw vertrek nog maar een mannelijk lid over". Andere aanpak Niet alleen veranderde in de loop der jaren de samenstelling van de werkgroep, ook de aktiviteiten ble ven niet dezelfde. De eerste jaren werden in zaal Vos man maandelijks schrijfavonden georganiseerd. "In het begin wer den deze, ook door de jeugd, druk bezocht", vertelt Groenewegen. Na enkele jaren verflauwde de belang stelling voor deze avonden en zo'n zeven jaar geleden besloot de groep een en ander anders aan te pakken en stopte met de schrijfa vonden. Van toen af werd een schrijfmap bezorgd bij leden en sympathisanten/Elke maand stel len leden van de werkgroep de map samen en bezorgen die op zo'n zes tig adressen. In die map zit een voorbeeldbrief, postpapier met postzegel, en het adres. 'Tot nu toe kan deze map gratis be zorgd worden; hij wordt betaald uit de inkomsten die we krijgen uit de verkoop van Amnesty-artike- len, en uit giften van particulieren (bijvoorbeeld van de mensen die de maandelijkse map ontvangen) en kerken. Tot nog toe kan het er uit". De werkgroep treedt regelmatig naar buiten: na afloop van kerk diensten, op bijeenkomsten van (vrouwen)verenigingen of van poli tieke partijen en van jeugdvereni gingen. "We worden regelmatig uit genodigd om iets over Amnesty te komen vertellen en dat levert toch de nodige respons op". De Holtense afdeling neemt ook deel aan de landelijke Amnesty- akties. Zo wordt vanaf november van dit jaar tot februari '89 een op de Turkse regering om direct stappen te ondernemen teneinde de bescherming van de mensen rechten af te dwingen en tegen de martelingen maatregelen in het werk te stellen. De werkgroep Holten ondersteunt deze landelijke aktie met enkele plaatselijke akties. Zo is er vrijdag 9 december in de bibliotheek te Holten de gelegenheid tot het zet ten van een handtekening op kaar ten, waarin om vrijlating en betere behandeling van gevangenen wordt gevraagd. Met reisbureaus wordt kontakt op genomen om deze van informatie te voorzien over de mensenrech tenschendingen die momenteel in Turkije plaatsvinden. Ook zullen de zestig leden brieven schrijven aan de Turkse regering en het Turkse parlement. Verder zal op de fancy-fair, die 20 december gehou den wordt door de s.g. Holten, door middel van de dan aanwezige Am nesty-stand, aandacht geschon ken worden aan deze aktie. De Hoven 3-Holten 4: 2-8 De tafeltennissers blijven goed meedoen in hun klasse. Tegen het laaggeklasseerde De Hoven werd een eenvoudige overwinning be haald. Hans Schoppers won weer, Jan Voogt en Henk Hendriks maakten ook geen fouten. En in de dubbel is dit tweetal haast onver slaanbaar lijkt het wel. Excelsior A3-Holten A2 2-9. On danks dat Holten het betere spel had, was het toch de Rijssense for matie die 1-0 scoorde. Het Hosen- team wist dat er iets moest gebeu ren en het was dan ook Heino de Sokke die een penalty versierde. Geen probleem voor Peletommie (1-1). Na een magistrale pass van Gait Oonk was het wederom onze spits die scoorde. Vele kansen volgden nog, het bleef tot rust he laas maar 2-1. Na rust kwam Pele tommie pas op gang en scoorde een glaszuivere hattrick. Vooral die uit de comer van Matt was een beauty. Dezelfde Matt scoorde zelf nog eens met het hoofd (6-1). Excel sior kon echter wel nog een keer te gen scoren (6-2). Het was Kippie die trachtte traditiegetrouw te sco ren, wat hem ook lukte en ook de Nolle pikte weer zijn goaltje mee (7 en 8-2). Peletommie scoorde voor de boys van Buffie (9-2) en Menum had nog die tiende goal op zijn slof liggen, maar Excelsiors keeper kon de dubbele cijfers voorkomen. Holten Cl-Rietvogels Cl 1-1. In een zeer spannende wedstrijd wer den de puntjes netjes verdeeld. Holten zette de tegenstander met een onder druk, dit leidde tot enke le goede mogelijkheden. Een kwar tier voor rust nam Holten de lei ding via een hard schot, dat via de lat en de keeper het doel in ging. De tweede helft ging Holten er weer stevig tegenaan, maar de mogelijk heden werden niet benut. De te genstander kwam steeds meer op zetten, dit resulteerde tien minu ten voor tijd in de gelijkmaker. Dit resultaat gaf de verhouding in het veld goed weer. D.E.S. C2-Holten C2 2-4. Na een aantal wedstrijden die gemakke lijk gewonnen werden, was van daag de dag van de waarheid, want D.E.S. was ook nog ongeslagen. De wedstrijd begon rustig. Ard Slette- rink maakte in de vijfde minuut een doelpunt, maar D.E.S. kwam goed terug 1-1. Maar toen begon C2 te voetballen en met rust was het 3- 1 voor Holten. Na rust kwam D.E.S. nog terug tot 3-2, maar toen besliste Sletterink voor de vierde maal in deze wedstrijd en de eind uitslag was dan ook 4-2. Omhoog Dl-Holten Dl 1-7. Holten behaalde, zoals was verwacht, een ruime overwinning. Toch liep de score pas in de tweede helft in een korte tijd snel op. De jongens heb ben in de eerste helft de kansen te veel onbenut gelaten. Slechts een doelpunt werd door Holten ge scoord, maar wat voor een, via een schitterend doelpunt van verdedi ger Erik-Jan kwam Holten op 1-0. Maar door even wat nonchalant optreden van de achterhoede kwam het zwakke Omhoog op 1-1 met zelfs een zeer goede kans op een voorsprong. Toen in de tweede helft de combinaties bij tijd en wij le vloeiend werden, was het gauw gedaan met de Wierdense jongens met in het middenveld een uitste kend spelend meisje, de uitblink ster. Holten D2-De Zweef D3 1-0. In een gelijk opgaande wedstrijd waren voor beide doelen scoringskansen, maar de rust werd bereikt met een 0-0 stand. De tweede helft gaf het zelfde beeld, twee ploegen die voor een puntje knokten. Uit een afge slagen aanval van Holten, ver zuimde de tegenstander goed op te ruimen. Hiervan maakte de links buiten goed gebruik. Hij nam de bal ineens op de slof en zo werd de wedstrijd met 1-0 gewonnen. De Zweef E2-Holten El 1-2. De Zweef ging direkt na de aftrap in de aanval en reeds in de eerste mi nuut schoot men de bal achter de vergeefs duikende Roddy in het Holten doel, 1-0 voor de Zweef. Maar Holten raakte niet van slag en kwam steeds beter in de wed strijd, vooral door de sterk spelen de Sander en Erik in de verdedi ging en Björn en Ard op het mid denveld. Na ongeveer tien minuten was het Ramon, die na geklungel in de Zweefs achterhoede de bal fraai langs de uitgelopen keeper in het doel schoot. Holten bleef veel sterker en net voor de rust begon Erik aan een lange solo vanaf eigen helft en schoot de bal beheerst langs de wederom uitgelopen kee per 2-1 voor Holten. Ook de tweede helft hield Holten het betere spel echter tot scoren kwamen ze niet meer en vooral Dieter had deze morgen pech in de afwerking. Daar ook de Zweef niet meer gevaarlijk kon worden, bleef het 2-1 voor Hol ten. Holten E2-Vesos E2 6-0. In de laat ste thuiswedstrijd voor de winter stop werd een regelmatige wed strijd gespeeld, met de beste kan sen voor Holten. Door goede com binaties en afstandsschoten, werd er regelmatig gescoord, wat leidde tot een 4-0 ruststand. Door enkele omzettingen in Holtens ploeg kreeg Vesos na rust ook een paar kansen, maar deze werden niet be nut, Holten kreeg evenwel ook zijn kansen, waar na rust twee keer uit gescoord is. Holten E3-Excelsior E5 5-2. Een eerste helft tegen de rode lantaarn dragers waarin Holten E3, ver be neden zijn kunnen voetbalde. Ge regeld liepen ze op een kluitje bij de bal, waardoor de gasten kansen kregen. Toch was het eerste doel punt door een solo van onze links buiten voor Holten. Hierna maak ten de gasten een doelpunt. Rust stand 1-1. Na hervatting een herbo ren Holten, hetgeen al spoedig resulteerde in doelpunten voor de thuisclub. Door een ongelukkig moment in onze verdediging wist Excelsior op 4-2 te komen, door een eigen doelpunt van een onzer spe lertjes. Deze was hier zo van ge schrokken dat hij deze fout nog goed maakte met een doelpunt. Einduitslag van 5-2 in het voordeel van Holten. Holten Fl-D.E.S. F1 4-1. Na voor zichtig aftasten van eikaars krach ten was het Holten, dat door mis tasten van de DES-keeper een voorsprong nam. Holten zette hier na goed door. Voor het rustsignaal werd de stand nog op 2-0 gebracht, door een mooi doelpunt. Hierdoor was de weerstand van DES gebro ken. Na rust scoorde onze spits nog twee maal, zodat de stand 4-0 was. Holten dacht dat de strijd gestre den was. Een moment van onoplet tendheid leverde DES een doel punt op. deed: "Je vond het Je morele plicht Turklje-aktie gevoerd. Amnesty meldt dat in Turkse gevangenis sen nog duizenden politieke ge vangenen vastgehouden worden, veelal na oneerlijke processen. "En een ieder die op politieke gronden wordt gearresteerd loopt nog om hieraan mee te werken. Je wil de mensen bewust maken van za ken die in de wereld gebeuren en van nature ben je een verenigings mens. Wij vonden het een voor recht om jou te kennen en om met jou samen te werken. Ondanks of steeds het risico te worden gemar- dankzij de verschillende overtui- teld", aldus Amnesty, "zo worden gingen die wij hebben, konden we mannen en vrouwen in eikaars bij goed functioneren", aldus de secre- zijn gemarteld en ouders in aanwe- taris, die ook wees op de verander- zigheid van hun kinderen". Amnes- de samenstelling van de Amnesty- ty International doet een beroep In de thuiswedstrijd tegen CVO 2 heeft Holten een ruime 18-10 over winning geboekt. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op, waarbij Holten wel het betere van het spel had. Tot 4-4 kon CVO gelijke tred houden, maar moest daarna toe zien hoe Holten voor rust een 6-4 voorsprong nam. Na rust ging Hol ten het spel steeds meer beheersen en werd via goede combinaties en kele keren zeer fraai gescoord. Toch bleek ook CVO vooral moei lijk de harde schoten uit de 2e Ujn te kunnen stoppen. Mede daardoor kon Holten uitlopen naar de ruime 18-10 winst. Scores: Meino v. Beek 7; Diederik Husslage 5; Johan Plantinga 3; Nico Vorst 2; Roland Bleyenberg 1. De dames senioren verloren van IJsselstars. In de eerste helft wist Holten geen goed antwoord te vin den op de snelle, aanvallen van de dames uit Wijhe. Bij rust keek Hol ten dan ook tegen een kansloze 2-9 achterstand aan. Na rust kwam een ander Holen in het veld. De verdediging sloot nu bijna foutloos terwijl ook aanvallend veel beter gebruik werd gemaakt van de fou ten in de dekking. Met nog 5 minu ten te spelen kwam Holten terug tot 8-9. Toch was het IJsselstars, dat met een snelle score de hoop op een toch wel verdiend punt de bo dem insloeg. Scores: Jeanet Nij- land, Ineke Leeftink 3; Gerda Bus- schers 2; Marti Barvelink 1. Jeugd Al liep uit tegen ABS tegen de eer ste nederlaag van het seizoen aan. In een spannende wedstrijd werd uiteindelijk met de minimale ach terstand van 1 doelpunt verloren. Eindstand 11-10. BI won haar eer- ,ste wedstrijd. Wekelijks gaat het beter en thuis tegen SDOL werd bij rust een 5-0 voorsprong genomen. Ook na rust bleef Holten sterker en won het verdiend met 9-3. De wel pen blijven erg sterk spelen. He laas treft men weinig tegenstan ders van gelijke kracht. Ook nu thuis tegen DSC had Holten wei nig moeite. Vooral de schotkracht van enkele speelsters was voldoen de om via een 9-0 ruststand met 17- 0 te winnen. Blauw Wit ging sterk van start met vloeiende combinaties over de vleugels waaruit Harry Kolk man een mooie kans kreeg op de openingstreffer maar z'n harde schot ging via de lat over. In de tiende minuut kreeg de midvoor van Vesos een kans die eigenlijk niet gemist mag worden maar hij kopte een paar meter voor open doel over de lat; Vesos bleef hierna aandringen en kwam na 20 minu ten op 0-1 toen de Blauw Wit ver dediging niet bij de les was en de volkomen vrijstaande Bert We- link die na een verdediger handig te hebben omspeeld, doelman El- coo Spijker geen schijn van kans gaf. Hai^s Stam kreeg vlak daarna on verdacht een kansje op de gelijk maker maar de keeper had geen enkele moeite met de zachte inzet. Op slag van rust had Erik de Velde moeten zorgen voor de gelijkma ker maar door het te mooi te willen doen ging deze kans teloor. De 2de helft was nog maar nauwe lijks begonnen toen de gasten op 0- 2 kwamen door Hallink die na spel- verlies op het middenveld er van tussen ging en doelman Spijker met een harde schuiver net binnen de 16-meter-lijn kansloos liet. Blauw Wit werd hierna sterker, ging wat meer gemotiveerd spelen en kwam na plm. een kwartier te rug tot 1-2 door Erik de Velde met een kopbal uit een voorzet op maat van Harry Kolkman. Vesos bleef hierna onder druk en een paar mi- nuten later wist een verdediger een doelpunt slechts te voorkomen door Hans Stam in het strafschop gebied onder uit te halen. Scheids rechter Euren zag hierin een penal ty die door Hans hard en zuiver werd ingeschoten (2-2). In de slotfa se streden beide teams stevig maar sportief voor de zege. Vesos kwam nog op 2-3 maar het was de scheids rechter niet ontgaan dat doelman Spijker, bij het plukken van een hoge bal, een aanvaller de beide handen had gebruikt om keeper met bal in het net te werken. In de allerlaatste minuut was Hans Stam nog heel dicht bij 3-2 maar de bal ging een paar centimeter naast de rechterpaal en zo bleef het bij 2- 2 en had Blauw Wit, gezien het ver toonde spel, zeker niet te weinig gekregen. Stand: Eversberg 9-14, Sportlust 9- 13, ASV 10-12, Markvogels 8-11, Blauw Wit 9-11, Marle 9-10, Daarle 9-10, DVO 9-9, Vesos 9-8, Rietvo gels 8-7, De Esch 10-2, Boswinkel 9- 1. Zaterdagmiddag wacht Blauw Wit in Nijverdal een zware klus tegen koploper Eversberg. De gastheren, die evenals het vorig seizoen weer volop in de race zijn voor de titel en promotie naar de 4e klasse KNVB, waaruit ze in '86 degradeerden, verloren dit seizoen slechts 1 keer (van Marle met 2-1). Dat het Blauw Wit zou lukken om voor de 2e ne derlaag te tekenen zou een comple te verrassing zijn waarop we alleen maar mogen hopen. Een gelijkspel zou een prima prestatie zijn! De wedstrijd, die zal worden geleid door scheidsrechter Arindell, be gint om half drie. Blauw Wit ver wacht een groot aantal supporters op 't Sportpark Groot Lochter. Enkele leden van de Bergruiter- tjes namen afgelopen weeek deel aan het Indoor springconcours te Wierden. Ida Vincent wist met Mark, na een spannende strijd, toch de eerste prijs in de wacht te slepen. Tijdens het Indoor springconcours te Lochem werden ook enkele prij zen behaald door leden van de Bergruitertjes. In de afdeling L springen categorie AB behaalde Brenda Kappert met Marco de eer ste prijs. De artiesten die meewerkten aan de dialect-lp van Radio Oost verenigd voor het Concertgebouw. HENGELO - Radio Oost brengt één dezer dagen in samenwer king met Radio Noord en Omroep Gelderland een dialect-lp uit. De langspeler vormt de weergave van het koffieconcert, dat in maart van dit jaar in het Hengelose Concertgebouw werd gege ven. Op de lp staan twaalf liedjes van dialectzangers uit Overijs sel, Gelderland, Drenthe en Groningen. De Overijsselse bijdrage bestaat uit drie liedjes van het duo Hiddink en Schreurs uit Die- penheim. Om precies te zijn gaat het om de composities Streef- gewicht, Eefje en Of hebbie dat nie. De dialect-lp, die 17,50 gul den kost, kan worden besteld bij Radio Oost in Hengelo: 074 - 456 456. Naast Tineke Hiddink en Ben Schreurs zijn zangeres Diana Vredenberg uit Apeldoorn, het Duo Karst uit het Drentse Zuid Wolde en Lianne Abeln uit Eel- de op de plaat te beluisteren. Het koffieconcert, dat in het te ken van het dialect stond, werd begin dit jaar tegelijkertijd rechtstreeks door de regionale omroepen uitgezonden. „In voorkomende gevallen zullen we dat in de toekomst vaker proberen te doen", aldus mu sicoloog Bas Treffers, die zich bij Radio Oost onder meer be zighoudt met de muzikale in vulling van programma's. Treffers noemt de kwaliteit van de dialect-lp zonder meer goed. „En dat zeg ik niet om een eigen produkt aan te wil len prijzen. De artiesten die we voor dat concert hadden uitge nodigd behoren gewoon tot de top in het genre van de dia- lectmuziek". Waarmee Tref fers niet wil zeggen, dat er in de regio verder geen talent zou zijn. „Maar de praktijk wijst uit, dat artiesten die zich bezig houden met zang in dialect, nog maar nauwelijks het lef hebben om zichzelf te melden bij de regionale omroep. Je moet het altijd hebben van ho ren zeggen en'dan zelf op zoek gaan. Dialect zang is echt niet vies voor Radio Oost, al leggen we natuurlijk dezelfde kwali teitseisen aan die we ook bij muzikanten in een ander genre aanleggen". Regio Taal Niet alleen dialect zang, maar ook het gesproken woord in dialect krijgt op gezette tijden speciale aandacht bij de regio nale omroep voor Overijssel. In samenwerking met Radio Noord en Omroep Gelderland Bas Treffers ...goede kwaliteit... maakt Radio Oost het pro gramma .Regio Taal', dat elke zaterdagochtend tussen half tien en tien uur wordt uitge zonden. In Regio Taal is elke week een minuut of tien inge ruimd voor Overijssel en free lance medewerker Piet Ab- bringh van Radio Oost pro beert die op een gevarieerde manier in te vullen. „Dat kan verschillen van een bezoek aan iemand die midwinter hoorns maakt tot een gesprek met een populair-wetenschap- pelijk verhaal met professor Henk Entjes, de kenner van het Twents als streektaal bij uit stek". Volgens Abbringh zal de maand december vooral in het teken staan van het taalge bruik in Twente en streekge- bruiken uit deze regio, zoals het traditionele, brulftenneu- gen' en uitvaartrituelen. Maria vesper Piet Abbnngh ...streektaal... Zaterdagochtend tussen elf en twaalf uur besteedt Radio Oost aandacht aan de opvoe ring van delen van een Maria vesper, zaterdag in de Grote Kerk in Almelo. De middeleeuwse muziek, die in de 16de eeuw door een Fransiscaner monnik is ge schreven, is door musicologe mevrouw Holtrop uit Delden opgesproord in een Italiaanse bibliotheek. Vier koren, waar onder het Twents Bachkoor, zullen de gezangen zaterdag voor het eerst in Nederland vertolken. Bas Treffers maakte een reportage over mevrouw Holtrop. ma.tmvr.van7.l5-8,12-I3,I7-I8u en elk heel uur nieuws MAKKtLC ZWOLLE 91 1 1 93 95 1 1 1 1 SI l H)1 103 1 1 1 1 1 90 93 94 9é 98 1 100 102 104 R2 R3 R4 7» 9.|1,nl7.IR 7A 9-n «r, m.io.,

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 15