Pretenders nieuw bij de Transformers Barbie heeft nu ook haar eigen parfum Het avontuur kan beginnen HOLTENS NIEUWSBLAD Veel nieuwe Kuif Staartjes in Kinderland Sinterklaas was niet altijd wat hij nu is Magische klokpuzzel Ambachtelijk banket rond Sinterklaas Supersonisch vliegtuig met knipperlichten Feestelijke sieraden Zó op tafel Roomboterborstplaat traditionele lekkernij Wie kookt er vandaag? PAS VERSCHENEN DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 Deze pannen uit de Cook and Serve serie van Fissier voldoen in de keu ken, maar kunnen ook zo op tafel worden gezet. Ze zijn gemaakt vari roestvrij edelstaal. De glazen dek sels zijn hittebestendig en hebben een verstevigde rand. De opvallen de dekselknop en de elegante pan- grepen onderstrepen de vormge ving. Prijzen: vanaf 169,-. In het land achter de regenboog, waar de KuifStaartjes wonen, is het een drukte van jewelste. Vandaag is het de grote dag, want Koning KuifStaart maakt bekend, wie er dit jaar naar Kinderland mogen om een vriendinnetje te zoeken. Na de introductie vorig jaar, zijn de KuifStaartjes razend populair. Daarom zijn er nu nog veel meer KuifStaartjes. Ze luisteren naar mooie namen als KietelStaartje, Nachtstaartje, SterreStaartje, BabbelStaartje, ToverStaartje en DansStaartje. Nieuw zijn de baby KuifStaartjes in een draagei om overal mee naar toe te nemen. Ver der zijn er sieraden waarop de mini KuifStaartjes vastgeklemd kunnen worden en die om de pols, hals of in het haar gedragen kunnen worden. Een schoonheidssalon, tuinpavil joen en vertederende DonsBuikjes en ZonneBuikjes completeren het assortiment. Ze kunnen allemaal op een kinder vinger of op een eigen zitring zitten. Met gespreide pootjes blijven ze zelfs op een vlakke ondergrond staan. Ieder KuifStaartje heeft een zijde-achtige staart van meer dan 25 cm en een kuifje, een kam, haar lintje, haarnetje en een zitring. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Borstplaat is een ouderwetse lek kernij. Vroeger werd het om ge- zondsheidsredenen gegeten. Bij verkoudheid op de borst was het een geliefd middel om de kwaal te gene zen. Vandaar de naam borstplaat. Nu maakt de ambachtelijke ban ketbakker roomboterborstplaat in vele smaken. Wie echt Sinterklaas wil vieren raden wij aan deze lek- kernij opnieuw te ontdekken. De ambachtelijke banketbakkers verstaan als geen ander de kunst echte roomboterborstplaat te ma ken. De smaak is weliswaar zoet, maar door de sublieme kwaliteit ook zacht. Het leent zich in deze vorm als een bijzondere traktatie bij de koffie, maar smaakt ook pri ma bij een goed glas wijn. Om de speurtocht naar energie te kunnen voortzetten zijn er nieuwe Transformers ontwikkeld. Power- masters die een motor nodig hebben om te kunnen transformeren en Pretenders, die een Transformer verborgen houden voor een verras singsaanval. Want in de ruimte is de strijd om de macht feller dan ooit. Optimus Prime is sterker dan ooit, want hij heeft nu een unieke Power- master-specialiteit. Is de tegen stander in zicht, dan transformeert zijn bestuurder Hi-Q in een Power- master-motor, die in het motor compartiment wordt bevestigd. Daarna kan Optimus Prime van een truck in een levensechte robot transformeren en wordt zijn opleg ger het gevechtsplatform. De truck en de trailer kunnen ook worden sa mengevoegd tot een Superrobot. Zo lukt het Optimus Prime keer op keer zijn vijanden terug te dringen in de verdediging. De allernieuwste Transformers zijn de Pretenders, het geheime wapen van de Autobots. In het heetst van de strijd klappen de enorme figuren open en blijken dan een Transfor mer robot te verbergen. Zodra het gevaar is geweken, springen de ro bots weer terug in hun schuilplaats om als een Pretender verder door het avontuurlijke leven te gaan. Sinterklaas. De jarige job van de zesde december die cadeautjes uit deelt en ze zelden ontvangt. De grijs bebaarde, statige man die overal en nergens tegelijk aankomt en menig kind slapeloze nachtjes bezorgt. Niet meer zozeer uit bangigheid, want die tijd was. Wel uit opgewon den spanning. Wat brengt hij mee? Wanneer komt zijn zwarte 'knech tje' bij mij? De vierde eeuw In de eerste helft van de vierde eeuw leefde er in Myra in Klein Azië een bisschop. Nicolaas was zijn naam. Hij was daar hoogwaardigheidsbe kleder van de kerk en een godvruch tig man. Zoals alle stervelingen overlijdt ook hij. In de negende eeuw dringen de Mohammedanen op. Zij brengen de beenderen van Nicolaas met wat andere relikieken over naar Bari in Zuid Italië. Daar is het waar de verering van Nicolaas begint. Die verering breidt zich uit over Europa. Men kiest zes december als zijn ge boortedag. Of dat werkelijk zo was, weet niemand. Het zou ook best eens zijn sterfdag geweest kunnen zijn. Sint Nicolaas schonk al lang gele den aan vrijers en vrijsters poppen van speculaas. Zo doen vele verha len over heden en verleden de ronde. En zet de viering van de naamdag van Nicolaas zich onverminderd voort. Veranderd in de loop der jaren, op geslokt door de commercie. Maar voor kinderen een waar gebeuren waar historische feiten, geromanti seerde verhalen en legenden niets aan af doen. Hij is en blijft Sinterklaas en hij bracht en brengt cadeautjes. Pas als ze heel groot gegroeid zijn hebben ze er misschien belangstelling voor hoe het allemaal gekomen is. Dan lezen ze de krant of zoeken het op in de bibliotheek. Met in hun hart de nostalgische herrinnering aan het feest zo als het alleen maar zijn kan. Gewoon Sinterklaas is jarig en ik zet m'n schoentje. Klaar. De Hongaarse uitvinder van spelle tjes Ernö Rubik werd vooral bekend door zijn magische kubus, waarvan er sinds 1980 wereldwijd meer dan 100 miljoen werden verkocht. Zijn nieuwste breinbreker is een klok puzzel. Bij dit spel is het de kunst alle achttien klokjes (negen aan weerszijden) op een gelijke tijd te krijgen. Dat kan door te draaien aan vier wieltjes en te drukken op vier knopjes. Dat lijkt aanvankelijk ge makkelijk, maar wie er eenmaal aan begint, denkt daar snel anders over. Het allermoeilijkste van deze klokpuzzel 19,95) is nog om hem weg te leggen. Letters, gevulde speculaas en marsepein. Vooral in de december staan ze hoog genoteerd op ons lijstje. Dat betekent een drukke tijd voor de ambach telijke banketbakkers. Zij doen hun uiterste best er iets heel lekkers van te maken. Bij de bereiding van spijs en marsepein zal de ambachtelijke banketbakker uitsluitend uitgaan van amandelen. En dan niet zómaar amandelen, maar bij voorkeur de echte Siciliaanse amandelen. Dat zijn de allerbeste. Als een geoefend kunstnaar maakt hij er de mooiste figuren van. Daarom is een bezoek aan de ambachtelijke banketbakker in deze maanden extra de moeite waard. Klik, klik... Construx is een systeem waarmee grote en stevige modellen gebouwd worden, Je bouwt alles wat je fantasie je ingeeft, in alle richtingen. Het gaat moeiteloos, verbluffend snel en de resultaten zijn grandioos. Na het bouwen kun je met de model len ook echt spelen, zoals met het supersonisch vliegtuig. Met de mo tordoos en de batterijdoos met licht kun je extra speelwaarde toevoe gen. De lichtgevende onderdelen van de Space serie geven je bouw werken een extra dimensie. Con strux is van Fisher-Price en de ba sisdozen zijn geschikt voor kinde ren vanaf 5 jaar. Aan zo'n vliegtuig ben al je toe als je een jaar of zeven bent. Eerder verscheen van Pien Lemstra 'Sieraden van koorden en kralen'. Het boekje 'Feestelijke Sieraden' is daarop een logisch vervolg. Het eer ste boek was al een succes; het twee de zal het ook worden. Onuitputte lijk in haar ideeën, is Lemstra er ook nu in geslaagd origineel en duide lijk haar kunde aan het papier toe te vertrouwen. Haar kennis werkt aanstekelijk. De lezer zal snel aan de slag willen. Sie raden van koord, rubber, leer, kra len en glas worden met duidelijke foto's beschreven. De resultaten zien er professioneel uit en zijn dat technisch ook. Bovendien zijn ze hoog modieus en afgestemd op ei gentijdse en klassieke kleding. Het boek zal voor menigeen een bron van inspiratie zijn. Uitgever: Can- tecleer. Prijs: 19,50. Barbie gaat met haar tijd mee. Zij is de 'leading lady' op modegebied en daar hoort ook een eigen parfum bij Als eerste pop heeft ze nu een exclu sieve bloemige, frisse Barbie-par- fum. Het is volkomen veilig en dus geschikt voor gebruik door kleine meisjes, die nu net zo lekker kunnen ruiken als Barbie. Roze tule-jurk Als Perfume Pretty Barbie schittert Barbie in haar prachtige roze tule jurk met bijpassende stola, avond handschoenen en roze schoentjes. Haar oorbellen, ring en ketting met strikjes maken het geheel af. Barbie is volgens de laatste mode gekapt in een 'coupe soleil'. Haar vriendje Ken wijkt geen mo ment van haar zijde. Hij heeft een modieuze grijze smoking. Attent als hij is, draagt hij een roze vlinderdas en cumberband die prachtig kleu ren bij Barbie's jurk. Juwelen Barbie draagt ook vaak mooie, lek ker ruikende juwelen, de setjes be staan uit sieraden voor Barbie en één voor het meisje, een ketting of een armband met parfumcrème. De juwelen worden geleverd in fraaie stapeldoosjes, die samen een bijou doos met laadjes vormen. Ze pakken een pannetje. Snufje zout erbij en een snufje fantasie... En kijk eens, net echt, zo'n spiege lei. Precies zoals mama ze maakt. Samen met de speelse keukenhulp jes van Fisher-Price raakt hun fan tasie echt aan de kook. Het lukt best en ze zijn zo trots als wat. Ze voelen zich al snel een hele keukenpiet. Deze kindergrote speelkeuken heeft wielen. Er zit een koelkast, oven, diepvries en opbergruimte in. De tafel is uitklapbaar. Compleet met tweepits gasfornuis, afneem bare gootsteen en net echte sproeik- raan, toaster, huistelefoon, radio, klok met wijzer en diverse andere keuken-attributen. Leeftijd: 3-7 jaar. Playmobil biedt kinderen de mogelijkheid zich in de meest verschillende rollen in te leven. Ze kunnen zich in uiteenlopende scènes en situaties be zighouden met de huidige en toekomstige werkelijkheid. Het kind verwerkt ze en bereidt zich - al spelend - voor op zijn latere le ven. Dit speelgoed beperkt de fan tasie niet door een technisch sy steem, dat steeds weer tot dezelfde handelingen dwingt. Het kind heeft werkelijk vrij spel zonder dat er af schrikwekkende of irreële figuren uit de science-fiction aan te pas ko men. IJzersterk Playmobil is nagnoeg onverwoest baar en er zijn weer vele nieuwe mo dellen, zoals een postbode, eerste hulp-arts, een Mexicaan met een cactus, een pionier, race-motor, een kind met wip en draaimolen en een berenfamilie. Bij de standaardsets zijn een bison, indiaan met paard nieuw, een artillerie, western-ban dieten en een circus-olifant. Ook bij de auto's en vliegtuigen van Play mobil is veel nieuws te ontdekken. Speeltrein Verder ontwikkelde Playmobil een echte speeltrein. Alles kan snel op en afgebouwd worden. Voor binnen en buiten. Alle andere Playmobil artikelen passen erbij. Een goede ren- of personentrein vormt de ba sisset. De gebogen rails vormen een cirkel van 120 cm doorsnede. Er zijn twee transformatoren. De loks zijn met stevige aandrijfblokken uitge rust. Er zijn vele wagons leverbaar. Ze zijn 30 cm lang. Bij de trein horen spoorweggebouwen, figuren en an dere accessoires. Het gaat om fan tastisch groot formaat speelmateri aal. De locs kosten vanaf 159,-. en een complete set komt op 475,-. De wagons kosten rond de 50 gul den.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 13