Kamperman wint Henk Mulder-trofee Gelijk spel Blauw-Wit in boeiende streekderby RADICMOOST Ongelukkig verlies Mintonette-dames Koffieconcert van Radio Oost met de Bob East Showband Holten wint van koploper Zaalvoetbal Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Verloting Holtertrappers O m DONDERDAG 17 NOVEMBER 1988. Henk Kamperman was de gelukkige winnaar van de Henk Mulder trofee. In het midden jurylid Jenne Boering. De Markelooër Henk Kamperman is winnaar geworden van de inter» ne diawedstrijd, die door fotoclub Profoto was georganiseerd ter ge legenheid van het vijftien jarig bestaan. Tijdens de clubavond van 10 no vember werd een dia van Henk Kamperman als beste gekozen door de jury, die dit maal bestond uit Henk Mulder en Jenne (Boj) Boering. Wim Kwakemaak, die als regel samen met fotograaf Mulder de Jury vormt, moest dit keer he laas verstek laten gaan. De beken de Holtense natuurtfotograaf Boe- ring was evenwel een prima ver vanger. Twee maal per Jaar houdt Profoto een onderlinge wedstrijd om de Henk Mulder-trofee. Dit keert was het de beurt aan de dia's. Veel le den waren derhalve naar De Schu- re getogen met hun beste dia's. Wie gedacht had dat met Jenne Boe ring in de Jury de prijs dit keer wel naar een natuurdia zou gaan kwam bedrogen uit Boering, die het woord deed, en Mulder kozen uiteindelijk voor een dia met een etalagepop, die door Henk Kam perman werd gemaakt tijdens een van de fototrips van Profoto. Kam perman, die de trofee al enkele ma len eerder won, ontving het klei nood met gepaste trots uit handen van Henk Mulder. Expositie Voor degenen die geïnteresseerd zijn in de fotografie van Profoto be staat er nog tot 7 december de gele genheid een kijkje te nemen in de hal van het gemeentehuis waar in het kader van het vijftien jarig be staan een expositie wordt geho- duen. Daarnaast is het altijd moge lijk een clubavond bij te wonen. In- P? Holten 3-Omhoog 2 0-0. Na de voor treffelijke prestatie van vorige week toen koploper Bome 2 op ei gen veld werd verslagen, zou Hol ten tegen het zwakker geachte Omhoog de zegereeks voortzetten. Qua kansen had de thuisclub deze wedstrijd met groot verschil moe ten winnen, maar helaas werden ze stuk voor stuk gemist, zodat het een saaie vertoning werd, want van Omhoog ging evenmin weinig drei gends uit Als sluitpost be zwoor Herman ter Harmsel ieder gevaar en kon uitgroeien tot the man of the match. Enter 6-Holten 4 2-5. Het vierde deed goede zaken door tegen en in Enter een royale overwinning te boeken. Als koploper nam de ploeg het aanvankelijk te licht op, maar toen eenmaal één schaap over de dam was volgden er meer. Vier doelpunten volgden elkaar in vlot tempo op. Met de invallers Henk v.d. Pluym en André Dekker werd de tweede helft beter gespeeld, maar het flipperkast-voetbal van Holten resulteerde voorlopig niet in meer goals. Daarentegen maak te Enter gebruik van de noncha lance van de bezoekers. Holten 5-Enter 7 8-0. Aanvallen is de beste verdediging. Deze voet- balwijsheid gold zeker deze wed strijd. Na het hele seizoen met een spitsprobleem te hebben gewors teld, kwam er door prima samen werking binnen de elftalcommissie een onherkenbaar Holten 5 in het veld. Prima goals van nieuwkomer E. Boomkamp (4x), H. Rechter schot (3x) en Zoetbrood vijzelden het zelfvertrouwen van het diep ge zonken Holten 5 weer op. Zo kan Holten weer enige blikken naar bo ven werpen om het geschonden blazoen op te poetsen. Enter 9-Holten 91-3. Holten 9 zorg de er voor dat het succes contra Enter 100 procent werd. Ook het negende wist de roodwitten met duidelijke cijfers te verslaan. Een bevlieging van Jan Wissink in de eerste helft was goed voor een gave hattrick. De tweede helft was de kwaliteit van de wedstrijd aanmer kelijk minder. Een uitstekend kee pende Wilco Reijlink stond Enter slechts één treffer toe. Holten 10-Loctor 6 1-1. In een zin derende party haalde Holten 10 zeer verdiend één punt binnen. Tij dens de eerste helft wisten de rood zwarten met tactisch positiespel de totnogtoe ongeslagen koploper op 0-0 te houden. Een kwartier na rust zorgde Wilco Vlogtman voor een verrassing door na een fraaie uitval keurig in te schieten. Toen brak de hel los! De Almeloërs, niet gewend aan een achterstand, haal den alle middelen uit de kast om alsnog de wedstrijd te beslissen. De Holter verdediging onder aan voering van de absolute uitblinker Pieter Bosschers hield lange tijd stand. Allengs werd de druk toch te groot en wist Luctor de gelijk maker te scoren. Het is overbodig te vermelden dat Holten zich de morele winnaar voelde. Overige uitslagen: NEO 3-Holten 2 1-2 PH 15-Holten 118-1. Heracles Cl-Holten Cl 2-4. In een aantrekkelijke wedstrijd, hielden beide ploegen elkaar tot rust in evenwicht Er werd aan bei de kanten een aantal goede moge lijkheden gecreëerd, maar de rust werd zonder doelpunten bereikt Door blessures in de eerste helft waren we genoodzaakt het elftal te veranderen. De tweede helft be gonnen we verrassend goed, want na 20 minuten leidden we al met 3- 0. Holten dacht dat de zaak gelo pen was, maar Heracles kwam ech ter terug tot 3-2 door een misver stand van de doelman. Maar de laatste minuut bracht aan alle on zekerheid een einde, omdat er toch 4-2 werd gescoord. lichtingen worden gaarne ver strekt door G.J. te Winkel, telefoon 63102. Holten 4»De Toekomst 3 6-4. Hans Schoppers was dè man van de avond. Al in de eerste partij won hij zijn eerste wedstrijd en zette daar door de Holtenaren op een 1-0 voorsprong. Zijn badje vloog hoog de lucht in en hij werd door ieder een omhelsd. Op de ongeslagen koploper werd een voorsprong ge nomen. In twee sets had hij het zware en onverwachte geklaard: 21-18 en 21-19. Daarna kwam Jan Voogt niet tot winst Hij verloor in 3 games (18-21, 28-26 en 18-21) en de stand was weer gelijk. Het werd de avond van Henk Hendriks! Hij bleek in top vorm en versloeg alle tegenstan ders op rij. Omdat bovendien de dubbel gewonnen werd, werd de stand van 5-4 bereikt Jan verloor twee partijen, Hans ook, maar om dat Jan de laatste partij (moei zaam) wist te winnen, werd het een zeer verrassende overwinning op de koploper. Vanavond spelen de heren tegen de enige ploeg waar van in de eerste competitiehelft verloren werd. Het is te hopen dat hier een sportieve revanche komt! Vorige week organiseerde de P.C.C. de Holtertrappers een verlo ting. Inmiddels werd de trekking verricht en wel door de heer H. van de Keuken van de Rijkspolitie. De uitslag is als volgt: 1. 874; 2. 2221; 3.807; 4.426; 5.1961; 6.981; 7. 1005; 8. 618; 9. 1051; 10. 312; 11. 1116; 12.26; 13.383; 14.1958; 15.43; 16.1933; 17.1018; 18.157; 19.063; 20. 938; 21. 2015; 22. 900; 23. 1770; 24. 1465; 25. 145; 26. 1071; 27. 047; 28. 123; 29. 1220; 30. 1166; 31. 1160; 32. 969; 33.273; 34.134; 35.485; 36.446; 37.2212; 38. 2227; 39.1243; 40.1083. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij Frieda Vincent, Verzet- straat 23 te Holten. Tegen de dames uit Dwingeloo in casseerden de Holtense volleybal- sters een wat ongelukkige neder laag. Zonder de nog steeds gebles seerde Hannie Kolk, waren de da mes vooral aanvallend te weinig doortastend. De eerste set wisten de dames het hoger geplaatste DOK goed bij te blijven, alhoewel er altijd tegen een kleine achterstand aangeke ken werd. De service was helaas soms wat te eenvoudig, zodat de Dwingeloose dames vrij eenvoudig de aanval konden zoeken. Met 13- 15 werd de eerste tik aan de Hol tense ploeg uitgedeeld. Voor het zeer talrijke publiek tapte Mintonette in de tweede set uit een heel ander vaatje. Met een zeer goed spelende Jolanda Schip pers werd er direct een grote voor sprong genomen (11-4) en er leek geen vuiltje aan de lucht Maar door wat ongelukkige momenten in verdediging en aanval kwam DOK terug tot 12-10. Weer zette Mintonette aan en bij 14-11 leek de setoverwinning nog slechts een kwestie van seconden. Maar de on zekerheid en voorzichtigheid maakte zich van de ploeg meester. Langzaam kwam DOK terug, kwam op gelijke hoogte en maakte de set tot teleurstelling van ieder een uit 14-16. In de derde set raakte Mintonet te al snel met 0-7 achter. Met een uiterste krachtsinspanning wisten de dames tot 7-7 terug te komen. De dames gingen door en kwamen zelfs op 10-7. Maar ook nu weer was de voorzichtigheid troef en door enkele goede blokballen werd DOK weer in het eigen spel ge bracht Het tempo ging omhoog en met snelle aanvallen werd de seto verwinning met 10-15 in Dwinge- loos voordeel beslist Teleurstel ling alom. Komende week moet het dan gaan gebeuren. In Geesteren spelen de dames tegen Tornado. Misschien dat een terugkeer van Hannie Kolk de aanval kan versterken. De dames hebben de punten nu wel nodig. De wedstrijd begint daar al om 13.45 uur. Mintonette 3 - Holyoke 3 (heren): 3- 1 Nou is de gemiddelde leeftijd van de Holtense heren al aardig hoog, maar vergeleken met de tegen stander* waren het nog pubers. Het léék dus een makkie te wor den. De eerste set moest zonder Leo Thiele gespeeld worden. Dus.dat betekende dat Pim Gruiters de setup-positie moest gaan innemen. Hij deed het met verve. Met 15-8 werd de set gewon nen, waarbij hij zelf 6 punten met zijn molenwiek voor zijn rekening nam. Daarna werd er wat in het team gewisseld. Vooral Aard Borg huis liep van voor naar achter en van links naar rechts om de posi ties èn de gaten op te vullen. Holy oke profiteerde knap, door de set met 12-15 te winnen. De derde set werd de winnende opstelling door coach Herman Schol ten weer in het veld gebracht. Vooral een enor me klap door het midden recht op de kaak van een tegenstander brak de weerstand. Pim sloeg, na aange ven van Jan Voogt, voluit Dat de tegenstander (en de kaak bijna) ge broken was zegt de setstand van 15-5. De laatste set leek bij 14-7 een formaliteit, maar veel routine en veel gerommel met de opstelling zorgden voor 14-15 Rob van Zoelen en Kees Brussé haalden de service terug en Wim Hartkamp maakte de set uit (17-15). De heren stijgen! Verlies Heren I Tegen kampioenskandidaat Holy oke uit Enter leden de herenvolley ballers van Mintonette een terech te nederlaag. Ondanks de blaken de vorm waarin Karei Jol verkeert en de constant scorende midaan- val van Gerrit Rietberg was er al leen in de tweede set sprake van een hecht samenwerkend team uit Holten. De eerste set ging tot 8-9 nog redelijk gelijk op. Daama was de slagkracht van de Entemaren doorslaggevend (10-15). In een pri ma gespeelde tweede set kwam Holyoke er niet aan te pas. Aan Holtense kant werden weinig fou ten gemaakt en het blok zat be hoorlijk dicht. Het Enterse spel werd slordiger en de 15-9 winst was het logisch gevolg. In de derde set liep Mintonette uit naar 8-1 en niets leek een nieuwe setwinst in de weg te staan. Tot dat een opsla greeks van Holyoke 9 punten ach tereen bij Mintonette vreselijk slecht gestopt werd. De ineens ont stane achterstand van 8-10 kon niet meer worden omgebogen. Het 11-15 verlies was zeer teleurstel lend. De dreun werkte door in de laatste set Te veel onzekerheid en te weinig beweging als de bal bij de tegenpartij was leidde tot een een voudige setwinst van 7-15 voor Ho lyoke. Jammer want met wat meer geluk had er misschien een 2-2 uit slag ingezeten. Gezien de sterkte van Holyoke hoeft Mintonette niet te lang te treuren. Er zullen nog ge noeg tegenstanders aan de zegekar gebonden kunnen worden. Mintonette D2 - Medusa 1-3 D2 moest afgelopen zaterdag te gen het vorig Jaar gedegradeerde Medusa. De wedstrijd ging verlo ren met 3-1. Het vertrouwen in ei gen kunnen was ver te zoeken zo dat door te veel serve-fouten de eerste set verloren ging met 11-15. Een voorbeeld van hoe het ook kan, lieten de dames zien in de tweede set waarbij het 15-11 werd en een vrijwel gelijkopgaande strijd. In de derde en vierde set ging dat stukje geloof weer verloren zodat de taken onderling niet goed wer den uitgevoerd. Daar tegenover stond een sterke verdediging van Medusa. Ook scoorde Medusa met een goede aanval, die door Minto nette niet goed werd afgevangen. De stand in de laatste sets waren resp. 10-15 en 6-15. Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit behaalde vorige week maandag in Wierden een even rui me als verdiende overwinning. In de nerveuze beginfase hield Gerrit Stam zijn zenuwen wel onder be dwang: 0-1. Nadat André Schup- pert een fout in de Wierdense ver- dediging had afgestraft, bracht Gerrit met zijn tweede treffer de ruststand op 0-3. De gastheren hielden na de pauze met een perfect ingeschoten straf schop nog even hoop. Blauw Wit liet evenwel geen misverstand over het verschil aan kwaliteit binnen de zwarte lijnen bestaan. Via doel punten van Wim Hebeis en op nieuw Gerrit Stam verschenen tenslotte de cijfers 1-5 op het score bord. Mede dankzij hun doelman, Jan Aanstoot, controleerden de Blauw Witters de wedstrijd. Een speler van Wierden raakte hier door kennelijk zo gefrustreerd, dat hij Harrie Sjoers in de laatste mi nuut onbarmhartig onderuit schopte. De scheidsrechter zond de boosdoener onmiddellijk naar de kleedkamer, maar toen klonk reeds de slotzoemer. Aangezien de competitiewed strijd Blauw Wit-Markvogels we gens de „vochtigheidsgraad" van 't Vletgoor werd afgelast, speel den de clubs op bet terrein van de vogels, dat in prima conditie ver keerde, een vriendschappelijke wedstrijd die vanaf begin tot ein de boeiend en zeer spannend was. Een echte streekderby! De gastheren trokken van mee taf fel van leer en zetten Blauw Wit met technisch goed spel onder druk. Maar Doelman Eelco Spijker toonde klasse bij enkele harde schoten van even buiten de 16 me- terlijn. Blauw Wit kreeg in het eer ste kwartier een paar beste kansen uit de counter, maar ook de vogels goalie wist schade te voorkomen. Na het openingsoffensief waren de partijen volkomen aan elkaar ge waagd met Blauw Wit wat meer aan de bal, maar het duurde tot 5 minuten voor rust, toen Blauw Wit op 0-1 kwam door Hans Stam. Op slag van rust bracht Frans van der Neut de balans in evenwicht (1-1). In de helft een wat sterker Blauw Wit dat na 20 minuten op 1-2 kwam door Harry Kolkman uit een pass op maat van Hans Stam. Het laatste kwartier drongen de vogels met aanvallen door het midden en over beide vleugels sterk aan en ontstond er lichte paniek in de in middels versterkte Blauw Wit ver dediging die in de voorlaatste mi nuut een treffer slechts wist te voorkomen door het veroorzaken van een vrije trap net bulten het strafschopgebied. Gerben Gerrits was het gaatje in de muur niet ont gaan en hfj liet Eelco Spijker kans loos bij een snoeihard schot. Eindstand: 2-2. In de le klasse wer den maar 2 wedstrijden gespeeld die beide in een gelijk spel eindig den. Sportlust ASV 0-0, Boswinkel- de Esch 3-3, Stand: Evers berg 8-12, Marle 9-12, ASV 9-12, Markvogels 8-11, Sport lust 9-11, Blauw Wit 8-10, DVO 9-9, Daarle 8-8, Vesos 8-7, Rietvogels 8- 7, De Esch 10-2, Boswinkel 9-1. Thuis tegen Vesos Zaterdagmiddag speelt Blauw Wit thuis tegen Vesos I uit Hellen- doom. De gasten die dit seizoen niet bepaald een sterke indruk maken zijn er op gebrand om hun positie te verbeteren. Blauw Wit weet uit jarenlange ervaring hoe strijdlustig Vesos is. dat wat pro ductiviteit tot nog toe tekort schoot met 7 goals uit 8 wedstrij den waarvan 4 tegen rode-lan- taamdrager Boswinkel. De wed strijd, onder leiding van scheids rechter Ben Euren, begint om half drie. ENSCHEDE - De bekende Bob East Showband uit Enschede ver zorgt zondagochtend een koffieconcert bij Radio Oost. Wie nog geen kaartje heeft voor het concert zal zich tot het luisteren naar de radio moeten beperken, want de grote zaal van het Hengelo se Concertgebouw is al weken lang uitverkocht Het concert, dat wordt gepresenteerd door Ria Boelens, wordt zondagmor gen tussen elf en twaalf uur live uitgezonden door Radio Oost. De Bob East Showband is één van de bekendste professione le muziekgroepen uit Twente. De band heeft vooral grote faam verworven met het bege leiden van artiesten. Zo treedt de Bob East Showband regel matig op als begeleidings groep van artiesten als Lee To wers, Anita Meyer, The Dee- priver Quartet en het in de ar tiestenwereld als een komeet omhoog schietende Griekse duo Tina en Nikos. Afgelopen zomer was de Enschedese pop-formatie nog te gast in het KRQ tv-programma «Kom eens langs in...', dat toen vanuit Enkhuizen werd uitgezonden. Tournee De Bob East Showband, de ze venmans formatie die dit jaar al weer het tien-jarig bestaan viert, zit met een overvolle agenda. „We doen 140 optre dens in het jaar", zegt Bert Stouwdam, de manager van de groep. „Als je daarbij be denkt dat we ook nog vaak moeten repeteren is dat bijna het maximaal haalbare." Komend voorjaar maakt de Bob East Showband een con cert-tour met Lee Towers langs Neerlands grootste thea ters en schouwburgen. Er zal dan een serie van 30 concerten worden gegeven, die volgens Stouwdam mogelijk een ver volg krijgt in West Duitsland. Het koffieconcert van de Bob East Showband zal zondag volgens Stouwdam een mixtu re zijn van „pittige muziek met veel show en lekkere luister- nummers." In het laatste gen re vermeldt het programma onder meer nummers als ,AII night Long' van Lionel Ritchie en ,Miss you Nights' van Cliff Richard, daarnaast zal de band ook meer swingende num mers als een medley van The Tramps en een medley van Queen - een specialiteit - bren gen. Kastelen Havezathe Herinckhave bij Fleringen zal zondagochtend centraal staan in de kastelen- rubriek van Jan de Koning. Freelance journalist Jan de Ko ning (28) is al weer toe aan de Ria Boelens ...presentatie... in 1336 al werd gemeld in do cumenten. De Koning introdu achtste aflevering van zijn his torisch getinte rubriek, die op zondagen rond de klok van kwart over negen wordt uitge zonden door Radio Oost. Zon dag dus aandacht voor de Her inckhave, waarvan het bestaan ceert de oude Havezathe bij het luisterpubliek via de heer Hulshof, voormalig directeur van het Rijksmuseum Twenthe in Enschede, die er een boekje over heeft geschreven. De Koning zegt nog wel een jaar vooruit te kunnen met zijn rubriek. „Ik heb een lijst met ruim 50 namen van kastelen, havezathes en landhuizen ge kregen van het Oversticht in Zwolle," vertelt hij. „Het is niet alleen leuk, maar ook erg leer zaam om zo'n rubriek te mo gen maken. Al kost het vaak wat overtuigingskracht om de eigenaren of beheerders van zo'n historisch monument te overtuigen van het nut er van. Want een logisch gevolg van de rubriek is dat je er de be langstelling mee wekt bij geïn teresseerden, die vervolgens zelf ook een kijkje willen ne men." De Koning zegt binnen kort in zijn rubriek speciaal aandacht te willen besteden aan bewoners van kastelen en havezathes. „Die mensen lij ken bevoorrecht, maar er zit ten natuurlijk ook veel nadelen aan," is de programmamaker al duidelijk geworden. „Denk alleen maar eens aan het on derhoud." De Bob East Showband geeft zondag een koffieconcert in het Hengelose Concertgebouw. ma.tmvr.van7.l5-8,12-I3,17-I8u en elk heel uur nieuws MAfUElO ZWOLLE 89 1 1 91 -1. .1 «3 95 i 1 1 1 97 i i S5 101 103 88 90 93 »4 9 98 too 102 104 R2 R3 R4 89.4 95.6 99.4 radio i 9-l7.nl7.IR ta Q-13 «n IR.iOi.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9