'Je moet er tegen kunnen soms je neus te stoten' m Chauffeur Karkdijk op ATVdagmetVUT Warnsveld winaar brandweertoernooi J aaragenda Cliff oet Peterie de beste speurhond OAD-Reizen nu ook sponsor Ajax Fraai prestaties Holtense tuners Cursus Vrouw in techniek Cursus HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijwilligers actief voor kinderpostzegels DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 In de artikelenserie over de vrijwilligers in Holten be steden we deze keer aan dacht aan de mensen die zich, elk jaar weer, inzetten voor de verkoop van kinder postzegels en kaarten. De verkoop start dit jaar op woensdag 16 november. Burgemeester Van Rap- pard opent de verkoop offi cieel door de eerste zegels te kopen. De zegels en kaarten zijn tot 31 december van dit jaar verkrijgbaar; belang stellenden kunnen hiervoor elke donderdag en vrijdag van 9.00 - 16.00 uur bij de stand in de Rabobank te recht. De stand in het post kantoor is woensdag 16 no vember de hele dag van 9.00-12.00 uur en van 13.30 - 17.30 uur) open en vervol gens elke donderdagmid dag en vrijdagmiddag 13.30 -17.30 uur. De verschillende kaarten komen al enige tijd van tevoren bij de plaat selijk organisator, mevrouw D.D. Van Rappard binnen; ze worden bekeken en de kaarten waarvan gedacht wordt dat deze in Holten goed verkocht zullen worden, wor den besteld. "Dat gebeurt buiten het standaardpakket om. Elke vrijwilliger krijgt eerst een stan daardpakket; zijn er kaarten uit verkocht dan kunnen deze, zolang de voorraad strekt, aangevuld wor den". Overblijvend materiaal wordt, na afloop van de aktie, te ruggestuurd, zodat er elk jaar met een nieuw assortiment begonnen kan worden. Ook dit jaar zijn er weer tal van ori ginele kaarten te koop, in prijs va riërend van f. 0,50 tot f. 2,50 per stuk. Wie eenmaal de kaarten kent, weet datje door zo'n kaart te versturen iets bijzonders ver stuurt. "De kwaliteit van de kaar ten is fantastisch en ze zijn relatief niet duur", vertelt mevrouw Van Rappard. De postzegels van 55 (+25) en van 65 (+35) en 75 (+35) cent hebben dit jaar 'Kind en Water' als thema en zijn gebaseerd op kindertekenin gen, De zegels zijn zowel los als per velletje verkrijgbaar. Ook wordt een eerste-dag-enveloppe uitgege ven. De toeslag op de zegels en kaarten wordt gebruikt voor verschillende projekten over de hele wereld, waaronder in Nederland. Projec ten die allemaal te maken hebben met kinderen, die op de een of an dere manier in de knel zitten. Velen daarvan hebben geen uitzicht op een menswaardig bestaan. Op vele manieren probeert men daar wat aan te doen en daarbij wordt een beroep gedaan op het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Zo werd er afgelopen seizoen f. 60.000,- beschikbaar gesteld voor een gezondheids- en kinderop- vangprojekt in de sloppenwijk van Poona ln India; voor poliobestrij- ding in Afrika werd f. 150.000,- vrij gemaakt; in Nederland ging f. 145.000,- naar ondersteuning van school- en buurtspeelplaatsen en f. 287.000,- naar de Anne Frank Stichting. En zo komen er diverse grotere en kleinere bedragen bij verschillende projecten over de hele wereld verspreid, terecht. Drukke Tijd Voor de medewerkers van het plaatselijk comité in Holten, dat uit ongeveer tien mensen bestaat, breekt vanaf die zestiende novem ber een drukke tijd aan. De twee 'oudgedienden' onder de vrijwilligers, de dames A.J. van Beek en M.G. Laat, zien er elk jaar weer naar uit. Meerdere jaren stel len zij hun vrije tijd beschikbaar en zitten achter de stand in postkan toor of Rabobank. Maar dat niet al leen; net als de andere vrijwilligers gaan ze 'de boer op'. Familieleden, buren en kennissen worden in de gelegenheid gesteld de nieuwe kol- lektie kaarten te bekijken en vaak levert dat resultaat op. "Als Je in deze maanden ergens naar toe gaat, bijvoorbeeld naar een ver jaardagsfeestje, neem je de hele handel mee", aldus de dames. Dat wordt beaamd door mevrouw Van Rappard: "Om dit werk goed te doen heb je behoorlijk wat doorzet tingsvermogen nodig en je moet er tegen kunnen datje af en toe lelijk je neus stoot". De leden van het comité zijn in ver schillende delen van Holten aktief: in De Look gaat mevrouw R. Schermerhorn het pad op. Ook bij haar thuis, Korhoenderweg 13, kunnen de mensen terecht voor het kopen van kaarten en postze gels. In de Molenbeltflat kunnen belangstellenden terecht bij de da mes Bolten en Schutten; de bedrij ven in Holten worden onder andere bezocht door mevrouw T. Udema. Ook op de volgende adressen kan men terecht voor kaarten often postzegels: mevrouw Van Beek, Liezenweg 18; mevrouw De Laat, Nagelhoutstraat 34, mevrouw Vuuregge, Tuinstraat 16, mevrouw Rustebiel, Nagelhoutstraat 13, me vrouw Udema, Sparrenweg 4 en mevrouw Van Rappard, Jeurlinks- weg 1. De omzet in kaarten en postzegels is in Holten erg stabiel: altijd rond de tienduizend gulden per jaar. Ten huize van de familie Van Rappard worden de werkzaamheden rond de kinderzegels gecoördineerd. Ook dit jaar weer hopen de vrijwil ligers een fiks bedrag over te kun nen maken aan het Nederlands Co mité voor 'Kinderpostzegels; aan hun inzet zal het in elk geval niet liggen!! kleuren te vertellen over de ge woonte van Karkdijk de as van zijn sigaret niet in de asbak maar in de zakken van zijn werkkleding te de poneren. Namens de dienst bood hij dan ook vier asbakken aan. De Jong prees de heer Karkdijk voor zijn inzetbaarheid en prettige col legialiteit. Voor de vijfde achtereenvolgende keer werd het jaarlijkse zaalvoet baltoernooi van de brandweer korpsen in het gewest Midden IJ- sel gehouden. De lustrumwed strijden werden gespeeld in sport hal 't Mossink waar de Holtense brandweer, als winnaar vorig jaar van de wisselbeker, als gastheer fungeerde. Het werden spannende wedstrij den die uiteindelijk door straf schoppen de beslissing moesten brengen. Het team van de brand weer uit Warnsveld had het minste last van de zenuwen en ging met de eer strijden. Zij mochten uit han den van burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard de door de gemeente Holten ter be schikking gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. Tweede werd het brandweerteam uit Diepen veen. Olst en Deventer werden resp. derde en vierde. Ciommandant Eshuis van de Hol tense brandweer kondigde bij de prijsuitreiking uit dat men wil pro beren volgend jaar de openings wedstrijd te laten spelen tussen de burgemeesters uit het gewest en de brandweercommandanten. NOVEMBER: 11 november: COC met Een huis vol verrassingen; 12 november: COC met Een huis vol verrassingen; Elfde v.d. elfde Fienpreuvers 15 november: Bazar Diessenplas 18 november: najaarsconcert Hol- De gemeente Holten heeft dinsdag in de kantine van het gemeente huis afscheid genomen van de heer J.W. Karkdijk, die gebruik maakt van de Vut-regeling. De heer Karkdijk kwam op 1 sep tember 1966 in dienst van de ge meente Holten als chauffuer bij het toenmalige gemeentelijk slacht huis. Bij de overgang in 1973 van het slachthuis naar Udema, koos Chef buitendienst Grave tenslotte, Karkdijk voor de gemeentedienst, memoreerde het feit dat de Vutter Aanvankelijk werd hij chauffeur Karkdijk afscheid nam op een bij de voorcentralisatiedienst, ATV-dag en dat de vacature Kark- maar al gauw werd hij chauffeur bij dijk zal worden opgevuld, zodat hij de dienst gemeentewerken. daadwerkelijk mee had gewerkt Burgemeester Van Rappard ken- aan het de juiste invulling van bei- schetste de aanstaande Vutter als de regelingen. Namens de collega's een uitstekende en prettige chauf- overhandigde hij de heer Karkdijk feur, die altijd zorgvuldig met de een bouwpakket van een minia- "dure dingen op de weg" was omge- tuur uitgave van de vrachtwagen gaan. Namens de gemeente bood waarop Kardijk de laatste jaren de burgemeester hem het bekende had dienst gedaan en voor alle ze- Makkummer tegeltje aan en een kerheid ook maar reeds compleet cadeaubon. Voor mevrouw Kark- model. In zijn hoedanigheid als dijk waren er bloemen. voorzitter van de persooneelsvere- Directeur gemeentewerken Ing. S. niging overhandigde de heer Gra de Jong wist de lachers op zijn ve een eveloppe met inhoud aan hand te krijgen, door in geuren en chauffeur Karkdijk. Op zaterdag 22 oktober hield ding voor onze pakwerkers is hier kringgroep de Bergspeurders haar wel op zijn plaats. Dhr. G. Rensen laatste IPO examen van het jaar. is vanaf heden B-pakwerker ge- Hiervoor werd dhr. List als keur- worden. Puntentotaal: H. Oosterkamp met Cliff oet de Poeterie: A 95 B 90 C 88 totaal 273. B. Leferink met Calba oet de Poeterie 92 86 86 264. H. Kos- meester aangezocht. De pakwer kers waren de heren Oolbekkink en Rensen, spoorlegger was de heer Ten Dam terwijl ondergete- tens Mannenkoor;-Storm'm De konde wedstrijdleider mocht Voor de Ajaxbus: v.l.n.r. J. Neefjes, A. Kraan wnd. voorzitter Ajax, J. Kobes, adj. directeur OAD-reiszen. AH. Been, ir. J.GJ. ter Haar directeur OAD-Reizen, A. van Eijden. De O AD is sinds kort sponsor van mee O AD het eerste elftal van Ajax de voetbalclub Ajax. Vrijdag 28 ok tober heeft de directie van OAD- Reizen het bestuur van Ajax ont vangen voor de ondertekening van het sponsorcontract. O AD gaat alle voetbalteams van Ajax ver voeren. Tijdens de ontvangst is ook de nieuwe bus gepresenteerd waar- gaat vervoeren. Deze bus is in de clubkleuren (rood en wit) van Ajax uitgevoerd en ingericht naar de speciale wensen van de Amster damse club. Ajaxc is naast de KNVB, FC Groningen en FC Veen- dam de vierde voetbalvereniging die door de Holtense resorganisa- tie wordt gepsonsord. Wippert. 19 november: Intocht Sinterklaas 25 november: Filmavond Kande laar. 28 november: Begrotingsvergade ring. 29 november: Koopavond 30 november: Koopavond DECEMBER: 1 december: Koopavond 2 december: Koopavond; "Dama ged Brain" in De Wippert 6 december: Trekking Sinterklaas- actie 14 december: Volkskerstzang 19 december: Raadsvergadering. 21 december: Kerst-Inn in de Kan delaar. 22 december: Koopavond 23 december: Koopavond; Kerst- klaveij as toernooi 26 december: Senioren zaalvoet baltoernooi sv Holten. 30 december: Filmavond Kande laar JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos sink. 15 januari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 25 januari: Concert Forum Filhar monisch 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 t/m 7 februari: Carnavalsweek end. 17 februari: Open huis SGH MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 28 mei: Senioren mix-toernooi sv Holten. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoernooi. 4 juni: Ailard van Bruggentoer- nooi. AUGUSTUS: 19 augustus: Triathlon Holten fungeren. Wat het weer betrof hadden wij geen betere dag kunnen uitzoeken, want dat was uitstekend. Vol goe de hoop gingen wij dan ook om kwart over acht naar de speurwei- terbok met Itasca von Scipio 84 83 87 254. A. Jurriens met Prinz Beus- zen von Elsgraden 87 70 96 253. G. Rensen met Brenda van de Riet- molen 82 70 91 244. D. Oolbekkink met Arko van de Rietmolen 54 90 93 237. M. Kosterbok met Herms- den. Daar kon onze spoorlegger VidavonScipio767184231.B.Tui- zijn hart ophalen, want hij moest tert met Anousca van de Rietmo- maar liefst zes sporen uitleggen, len 30 8187 198. hetgeen hem op de rechte stukken nogal wat moeite kostte. De resul taten in afd. A vielen echter wat te gen omdat twee combinaties het helaas niet haalden. Na een korte pauze werd begonnen met afdeling B en ook op dit onderdeel werd er over het algemeen niet hoog ge scoord, maar gelukkig viel er ook niemand af. Hierna werd een lange pauze ingelast om afdeling C met meer glans af te kunnen sluiten. Dit ging de combinaties veel beter af, waarbij de debutante A. Jur riens het hoogste scoorde met 96 punten in de klasse IPO! Niettegenstaande de teleurstel ling, dat 2 combinaties in afdeling A afvielen, konden wij toch van een prettig en geslaagd examen spre ken. Na afloop werd er in de kanti ne nog wat nagepraat en hield keurmeester List weer een van zijn bekende verhandelingen over het afgelopen examen. Onze voorzitter dankte de keur meester voor zijn prettige manier van keuren, waarna bestuurslid A. Wansink overging tot het uitreiken van de diploma's en behaalde be kers. De volgende winnaars kregen een beker uitgereikt: In afdeling A de heer Oosterkamp met Cliff oet de Poeterie, in afd. B idem, maar moest deze delen met dhr. Oolbekkink met Arko van de Rietmolen. Afd. C werd gewonnen door mevr. Jurriens met Prinz Beuszen von Elsgraben. Algemeen winnaar werd dhr. Oosterkamp met 273 punten. Een extra vermei- Meisjes en vrouwen tot ongeveer 25 jaar, die op zoek zijn naar werk in de techniek maar niet over de juiste opleiding beschikken, kun nen vanaf heden terecht bij het centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening (CBB) in Al melo. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. verleende bouwvergunningen: - aan H. J. Rietman voor verbouw van de woning Rijssenseweg 9; - aan C. J. van Wezel voor verbouw van de woning Jeurlinksweg 8; - aan G. Teeselink voor het vernieuwen van de gevel van de woning Dijkerhoekseweg 10; - aan G. J. Koetsier voor verbouw garage bij School straat 21 - aan G. Bolink voor verbouw/vergroting woning Post weg 124; - aan A. Luggenhorst voor bouw mestopslagsilo bij Oosterveldsweg 1; - aan H. Wansink voor het verplaatsen van duivenhok bij Schepenenstraat 11 2. Verleende kapvergunningen aan: - B. J. Reijlink, Beumersteeg 4; - E. D. Vincent, Molenbelterweg 30; - A. Reijlink, Deventerweg 60; - CV Bosgroep Salland-Twente U.A. te Heino; - Heidemij Vastgoed b.v. te Dalfsen t.b.v. diverse bo'sei- genaren; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Commissie Sociaal-Cultureel werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk vindt plaats op dinsdag 15 novem ber om 20.30 uur in de commissie-kamer van het gemeente huis. Op de agenda staan voorstellen inzake definitieve afreke ning subsidie 1985, 1986 en 1987 van de Stichting Sociaal- Cultureel Werk Holten in inzake definitieve afrekening subsi die 1986 en 1987 Stichting Muziekschool Holten e.o. Oproep aan alle Holtenaren Wie bedenkt een originele naam voor het Dorpshuis Begin volgend jaar wordt na vele jaren van praten en een aantal maanden van bouwen het nieuwe gebouw voor het Holtense sociaal-cultureel werk geopend. Een mooi gebouw moet een mooie naam hebben en daarom roepen wij iedereen op om een originele naam te bedenken. De naam moet aan de volgende criteria voldoen: - de naam moet kort maar krachtig zijn, liefst één of twee woorden - de naam moet aangeven om wat voor soort gebouw het gaat (een gebouw waar allerlei sociaal-culturele aktivitei- ten plaatsvinden) in dit verband is het kiezen van de veld naam van de grond waarop het gebouw staat of de naam van een persoon naar onze mening minder geschikt. Alle inzendingen die uiterlijk maandag 28 november 1988 binnen zijn worden serieus bekeken. U kunt de door u geko zen naam sturen aan: Gemeente Holten, afdeling W.O.P., Postbus 13, 7450 AA Holten. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcom missie wordt gehouden op maandag 14 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, boven). Op de agenda staat de concept-sportbegroting voor 1989. Verder herinnert de Sportcommissie alle Holtense sportver enigingen er aan dat begin 1989 weer de jaarlijkse sportprij- zen zullen worden uitgereikt aan de sportman, de sport vrouw en/of de sportploeg van het jaar 1988. Namen van kandidaten voor één van deze prijzen kunnen tot en met 31 december a.s. bij de Sportcommissie worden ingediend. .Dit moet schriftelijk gebeuren en ondersteund worden door een duidelijke argumentatie. Er komen steeds meer banen vrij in Gerrit Leunk het afgelopen motor de techniek, ook voor vrouwen. In sportseizoen. Een bijzondere prestatie leverde Ook waren er successen bij de gro- het Holtens duo Wim Rensen en te mannen. Jacob Barth werd der de metaal, de electro, de installa tietechniek en in de houtberoepen zijn nog volop banen te vinden voor iedereen, mits men een goede opleiding heeft. De cursus vrouw in techniek speelt daarop in. Voor waarde voor deelname is een vol tooide LBO-, Mavo of andere ge lijkwaardige opleiding. De cursus wordt gehouden op ochtenden en er wordt gewerkt in kleine groe pen. Er zijn geen kosten aan dé cur sus verbonden. Inlichtingen op opgave bij CBB, Bornebroeksestraat 365, Almelo. Telefoon 05490-25505. Tal van rijders, uitkomend op ge prepareerd materiaal van de tu ners Rensen en Leunk wisten be langrijke kampioenschappen of ereplaatsen te behalen. Zo werd Francois Schaftenaar zo wel regio als Nederlands kampioen bij de 80 cc en Hans Berendsen re gio kampioen in de 125~cc klasse. De strijd om het nationale kam pioenschap werd een strijd tussen drie coureurs, allen rijdend op ge- tuned materiaal uit Holten. Martin Bos werd uiteindelijk kampioen voor het Holtense talent Herman ter Beest en Jan van Neerbos uit Veenendaal. de achter Dave Strijbos en Pedro Tragter in de 125 cc internationale klasse. De Stichting Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking (COS) Midden IJsel organiseert dit jaar voor de derde maal in Deventer de cursus Zicht op de Derde Wereld. Historie, cultuur, landbouw, we reldeconomie zijn de onderwerpen die ondermeer aan de orde zullen komen. De cursus wordt gegeven op vijf dinsdagavonden, van 15 no vember t/m 13 december. Opgave en inlichtingen: COS Mid den IJsel, telefoon 05700-16820.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5