Sinterklaas nodigt schoolkinderen uit Ouderen in Holten krijgen straks eigen informatiegids Holten krijgt geen apart minimabeleid •techUiSrtl Extra jumelage- prijs van HHV STIJL u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Carnavalsvolk in afwachting carnavalsprins Bekroning voor Cl000 Naam voor dorpshuis Banden- en verlichtings controle Hollen of stilstaan herkent u Partnerschap kan van start Spelletjes bij Schure Holtens Nieuwsblad Donderdag 10 november 1988 - 40ste jaargang no.45 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vrijwilliger Op woensdag 16 november zul len huis aan huis de schoolkin deren weer langs komen met de kinderpostzegels. Tevens is dat het sein voor de start van de verkoop van kinderzegels en kerstkaarten; een simpel gege ven, dat echter alleen kan sla gen door de inzet van vrijwilli gers. Ook Hotlen heeft een kin- derpostzegelcomite. In het Hol tens Nieuwsblad een gesprek met de leden van het comité. Vrijwilliger 2 Al meer dan dertig jaar is me vrouw Enklaar-van Andel de stuwende kracht achter de or ganisatie van de collecte ten behoeve van het Koningin Wil- helminafonds. Uit eigen erva ring weet zij wat het betekent getroffen te zijn door kanker, maar ook, dat de genezingskan sen steeds beter worden, mede dank zij het werk van het KWF. Voor haar inzet werd zij vorige week geerd met de zilveren KWF-speld. Vrijwilligers Zonder de belangeloze inzet van een groot aantal leden van sv Holten, afkomstig uit alle sportafdelingen van de SV, was de uitbreiding van het clubge bouw op Meermanskamp niet mogelijk geweest. Zaterdag werd het fraaie geheel onder grote belangstelling van leden en supporters officieel in ge bruik genomen. Het draaiboek voor de intocht van Sint Nicolaas, die op zaterdag 19 november zal arriveren in Holten, is in grote lijnen nu rond. Na overleg met de schoolhoofden heeft het organiserend comité be sloten dit jaar via de basisscholen de kinderen tot en met groep vijf uit te nodigen voor de receptie van de Goedheiligman, die gehouden wordt van 14.00 tot 16.00 uur in de hal van het gemeentehuis. De kin deren krijgen daartoe op school een bonnetje uitgereikt, dat men moet tonen. Kleuters onder die leeftijd hebben onder begeleiding eveneens een uitnodiging. De hoof den van scholen hebben toegezegd daar zorg voor te dragen. Om ongeorganiseerde toestanden als vorig jaar te voorkomen, zal er streng op worden toegezien, dat al leen kinderen in de 'gelovige' leef tijd de Sint een handje mogen ko men geven en dat de relschoppers buiten blijven. (Wellicht valt er dan tevens een oplossing te vinden voor de hoogst practische maar evenzo hinderlijke buggie's (klein voor wordt gezorgd dat het mas saal door één deur naar binnen wil len stormen wordt voorkomen). Na de receptie wordt de Sint ontvan gen door de loco-burgemeester (burgemeester Van Rappard is we gens een reünie van zijn studenten vereniging niet aanwezig) en aan sluitend zal de Sint op het borders van het gemeentehuis verschijnen waar de 'ongelovigen' hem dan kunnen toezingen. Aansluitend soort wandelwagentje), die door wordt dan een rondrit door het Een ander gemeentehuis maar dezelfde kinderen zullen weer zingen sommige ouders als buffer worden dorp gemaakt. De juiste route is voor dezelfde Sinterklaas. nog niet bekend, die zullen wij vol- gende week in het Holtens Nieuws- De Sint zal dit jaar om tijdtechni- zoek kunnen brengen aan Dejaar- blad vermelden. Sche redenen zaterdags geen be- dencentrum Diessenplas. gebruikt om zich met kleuter en al naar voren te dringen ten koste van de staande kinderen en dat er Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting ,Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 vrij toegang. Kinderen die buiten Holten naar school gaan, krijgen IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ Over afzienbare tijd zullen de ouderen in Holten de be schikking krijgen over een eigen informatiegids. Dat deelde de coördinatrice Welzijnswerk Ouderen mevrouw Paula den Hoedt-Lieshout mee. In de gids zal alle infor matie die van belang is voor ouderen worden gebundeld; de gids zal gratis zijn en huis aan huis worden verspreid. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers is vol spanning in afwach ting van de nieuwe Prins, die zater dag 12 november zijn entree zal maken in zaal de Poppe om voor het komende jaar te regeren over het Holtense narren en narrinnen- volk. Aan het begin van de avond wordt afscheid genomen van een aantal leden van de Raad van Elf en wor den de nieuwe raadsleden bekend gemaakt. Daarna zal Prins Anne Bauke van Geldern op gepaste wij ze zijn afgang maken. De zanger Jay Delmore, de Nederlandse Iwan Rebroff zal tot aan de entree van de nieuwe Prins een optreden verzor gen. Op de tonen van het orkest Twilight kan dan de carnavals- vreugde goed losbarsten. De slagerij van Dikkers C1000 voordeelmarkt heeft op de interna tionale slagersvakwedstrijd in Utrecht drie onderscheidingen ge kregen: twee maal zilver voor de droge worst en Gelderse rook worst; het gebraden gehakt van de slagerij was goed voor brons. De jury ging bij de beoordeling af op smaak, uiterlijk en samenstel ling van de producten. Aan de wed- stridj werd deelgenomen door plm. 1500 slagers uit verschillende lan den. Hoewel er bij tal van instanties vol doende voorlichtingsmateriaal voorhanden is en Holten nu ook over een gemeentegids beschikt, blijkt die informatie voor de oude re Holtenaar niet altijd goed toe gankelijk te zijn en niet te zijn toe gesneden op de situatie van oude ren. "Wat wij willen, is de ouderen een gids verschaffen, waarin op duidelijk wijze wordt aangegeven hoe de verschillende instanties werken en waar men terecht kan voor hulp. Veel ouderen weten wel welke voorzieningen er zijn, maar denken daarvoor niet in aanmer king te komen, dat merkt men in de praktijk. Omdat de ouderen- gids bedoeld is als een handlei ding, moet de tekst goed leesbaar zijn, in alle opzichten". Het samenstellen van de Ouderen- gids is een van de eerste zaken die Het college van b en w is op zoek naar creatieve geesten in Holten, die een toepasselijke naam voor het nieuwe dorpshuis kunnen be denken, zo valt te lezen in de ge meentelijke publicatie in het Hol tens Nieuwsblad. De suggestie om het nieuwe ge bouw te vernoemen naar de wet houder ('t Dalhuuske) te vernoe men, maakt geen kans. Gezocht wordt naar een naam die de lading, sociaal en cultureel werk, dekt. Het moet een korte naam zijn, die herkenbaar is voor velen. De sug gesties dienen voor 28 november bij het gemeentehuis worden inge leverd. de nieuwe coördinatrice van de Stichting Welzijn Ouderen op de rails heeft gezet in Holten. Zij is sinds januari op part time basis in dienst van de Stichting Welzijn Ouderen, voorlopig voor twee jaar. Uit de gesprekken die zij inmiddels heeft gehad met de leden van de stuurgroep kwam het gebrek aan logische en goed toegankelijke in formatie voor ouderen als een van de knelpunten naar voren. "Alles staat wel ergens vermeld, maar de bijbehorende informatie ont breekt vaak. Zo weten veel oude ren bijvoorbeeld niet dat Tafeltje dekje geen leeftijdsgrens kent en er ook niet gekeken wordt naar het inkomen. Het is maar een voor beeld uit velen", aldus Paula den Hoedt. Voor Paula Den Hoedt is het sa menstellen van een ouderengids geen onbekend fenomeen. Na haar sociologiestudie aan de Rijksuni versiteit Utrecht was zij werk- zaaam als consultente ouderen- Met de winter in het vooruit zicht, is het verstandig tijdig verlichting en banden van de auto te laten controleren, om straks niet voor onaangename verrassingen komen te staan, Op zaterdag 26 november is daartoe weer de gelegenheid bij de banden- en v^rlichtingscon- trole die georganiseerd wordt door Veilig Verkeer Nederland, afdeling Holten. Tussen 09.00 en 12.00 uur zullen in de gemeentegarage aan de Waagweg deskundigen aanwe zig zijn die niet alleen de stand van de lampen en banden con troleren, maar eventuele kleine gebreken kunnen verhelpen dan wel een nader advies kun nen geven. De kosten van deze controle bestaat voor zowel le den als niet-leden van de WN uit een vrijwillige bijdrage in de bus van de afdeling WN. Vooraf opgave voor deze contro le is niet noodzakelijk. Men is vanaf 09.00 uur van harte wel kom. Paula den Hoedt: 'informatie toegankelijk maken voor ouderen'. Het is soms hollen of stilstaan met het aantal redactiepagina's dat ons ter beschikking staat. Daarom komt het wel eens voor dat we copy een week moeten laten liggen. Dat betekent niet dat we de aangele verde tekst zomaar in de prulle- mand laten verdwijnen. Zodra we meer ruimte hebben, worden de berichten alsnog geplaatst, zoals deze week. Holten - Borcufo - Rijssen werk in Zeeland. In 1977 werd zij redacteur van de Welzijnsklapper, een uitgave van de Nederlandse Federatie Bejaardenbeleid en de VUGA, de Verenigde Uitgeverijen Gemeentelijke Administratie. Daarnaast schreef zij brochures voor het landelijk Platform Wel zijnswerk voor Ouderen en voor de provincie Zuid-Holland. Vrijwel alle informatie voor de ouderengids Holten is nu binnen. Hoe een en ander gefinancierd moet worden, is nog een punt van discussie, maar gezien het belang van het protect denkt de coördina trice, dat daar nog wel een potje voor te vinden is. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 het gemeentelijk minimabeleid zal vermoedelijk een van de knelpun ten worden in de komende begrotingsbehandeling op 28 november aan staande. Dat bleek maandagavond tijdens de commissoriale raadsver gadering waar de begroting op onderdelen werd besproken. In het "vra genuurtje", dat duurde van 's middags twee tot 's avonds over tienen, in formeerde de nieuwe voorzitter van de PvdAfraktie Jan Metsemaker bij de wethouder sociale zaken, zijn partijgenoot wethouder Wim Dal- huisen, naar de mogelijkheden om voor de minima's een zodanige rege ling te treffen, dat zij de pijn van de komende fikse verhogingen van rei- niginsrecht en rioolrecht minder zullen voelen. In verschillende ge meenten, ook kleine, zijn regelingen voor mensen die op de rand van het bestaansminimum moeten leven, zo wist Metsemaker te vertellen. Gok informeerde hij welke mogelijkheden er waren voor een vorm van sub sidie voor kinderen van de minima om het mogelijk te maken deel te ne men aan sport-en andere verenigingen. Ook het CDA wilde van de wet houder weten welke mogelijkehden er geschapen worden voor de mini- In Holten begint de jumelage- koorts steeds verder om zich heen te grijpen. Zo speelt de Holtense Handelsvereniging er op in door een in een extra trekking van de Sint Nicolaasactie een vierdaagse OAD-busreis naar Winterberg voor twee personen ter beschik king te stellen (of ƒ750,- aan con tanten). Burgemeester Van Rap pard zal op donderdag 24 novem ber om 19.00 uur in de hal van het gemeentehuis de trekking ver richten. De Sinterklaasactie van de HHV loopt van 15 november t/m maan dag 5 december. Op dinsdag 6 de cember zal de 'normale' trekking plaats vinden om 20.00 uur in zaal Vosman. De jumelage met Winterberg kan nu verder worden uitgewerkt. Vori ge week dinsdag is op het gemeen tehuis een brief binnengekomen van het gemeentebestuur van Win terberg, waarin een en ander wordt bevestigd. Op vrijdag 18 november komt een Winterbergse delegatie naar Holten voor een eerste ken nismaking met het Holtense ge meentebestuur en in de laatste raadsvergadering van dit jaar kan een nadere uitwerking van de plan nen verwacht worden. De VW heeft B&W inmiddels per brief laten weten "vierkant te staan achter de jumelage met Winter berg". Zij willen daarbij graag, in samenwerking met anderen, een voortrekkersrol vervullen. In het bestuur van de VW leven reeds di verse ideeën voor een mogelijke in vulling van een eerste bezoek van een buitenlandse delegatie aan Holten. Uit het antwoord van wethouder Dalhuisen kon geconcluderd wor den, dat een het college een apart minimabeleid niet wenselijk acht, maar dat er wellicht voor een tege moetkoming in de verenigingscon tributie voor kinderen van minima wel mogelijkheden zijn. Zoals te verwachten viel, hielden de verschillende frakties het kruit nog droog tot de algemene be schouwingen. Uit de verschillende vragen kon echter geconcludeerd worden, dat het "vuurwerk", straks verwacht kan worden bij de behan deling van de belastingvoorstel len, de aanpak van de riolering, de invulling van de open plekken in het dorp en het scheiden van wo nen en werken op de Kol. Op vra gen van Gemeentebelang ant- woorde burgemeester Van Rap pard, dat het een kwestie van niet al te lange termijn is dat de proble men rond de aanleg van woningen en een woonwagenlokatie op het terrein van De Dikke Steen, onder de rook van de silo van Muller, zal zijn opgelost. Van Schooten van Gemeentebe lang wist ook boven tafel te krijgen dat ondanks een unaniem raads besluit naar aanleiding van de be groting 1988, de rietsubsidie in deze begroting is geschrapt. Vol gens wethouder Westerik is de wil om het raadsbesluiit uit te voeren wel aanwezig, maar is de koek een voudigweg op. De WD Spijker informeerde nog even naar de overschrijding van de bouwkosten voor het nieuwe ge meentehuis. Kennelijk worden dit soort zaken weer buiten de open baarheid behandeld in de commis sie ABZ, maar uit het omsluierd antwoord van het hoofd van de af deling financiën moet geconclu deerd worden dat er een overschrij ding is van tenminste twee ton. Het Jongerencentrum 'De Schure' organiseert op zaterdag 12 novem ber een spelletjesavond. Iedereen die mee wil doen is vanaf 20.00 uur van harte welkom aan de Beuse- bergerweg; deelname is, op een enkele uitzondering na, gratis. Volgens de organisatoren is deze tijd van het j aar, met haar lange en koude avonden, van oudsher de tijd om spelletjes te doen. De mo gelijkheid om met allerlei verschil lende spelletjes bezig te gaan is bij 'De Schure' ruimschoots aanwe zig: er kan gekozen worden uit dob belen, kaarten, risk, spijker-slaan etc. Onder voorbehoud zijn in 'De Schure' een aantal bijzondere spe len aanwezig. Bezoekers die den ken een bijzonder spel te hebben, wordt gevraagd dat zaterdag avond mee te nemen. Uiteraard kan er nog steeds deel genomen aan de dartcompetitie, die deze hele maand nog plaats vindt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1