Uitbreiding clubhuis op Meermanskamp officieel in gebruik Ongekende drukte bij afscheid Enkco'baas' Ton Hofhuis wint toerfiets-trofee Radio Oost met reportage over toename incest Resultaten sv Holten Geslaagde puzzelrit Wie helpt genealoog Borkent Klaverjassen sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD 89.4 95.6 99.4 o DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 Lang hadden ze zich muisstil weten te houden, maar na het startschot van burgemeester van Rappard was er geen houden meer aan. Door het lossen van een startschot heeft burgemeester Van Rappard zaterdag de de officiële opening verricht van de uitbreiding van het clubgebouw van sv Holten op Meermanskamp, waarna vanach ter de rode crepepapieren gordij nen kwamen al joelend de pupil len de zaal in hollen die zich muis stil hadden gehouden gedurende de toespraken. Burgemeester Van Rappard wens te de SV geluk met de fraaie uit breiding. In zijn toespraak keek hij terug naar de afgelopen vijftien jaar en kon constateren dat er veel op sportgebied is gerealiseerd. Hij hoopte dat de vernieuwde kantine niet alleen maar een nieuw echt dak is, maar tevens een koepel, waaronder de vereniging kan groeien. De burgemeester kwam met lege handen omdat het ge meentelijk cadeau, een wandbord, nog niet klaar was. Algemeen voorzitter Jan Krooshof prees in zijn toesrpaak de samen werking tussen de verschillende sportdiciplines van sv Holten en de samenwerking tussen andere Hol- tense verenigingen, zoals in de tri athlon, de oliebollencross, de Wie lerronde en de Holterbergloop. Meer gezamenlijke sportevene menten staan reeds op stapel. "Ge zamenlijk optreden geeft naams bekendheid aan Holten, dat moet nog verder worden uitgebreid", al dus Krooshof. Een naam werd door Krooshof spe ciaal genoemd: die van Arie Jan sen, die de leiding had van de bouw. Natuurlijk werden de bou wers, bouwcommissie en kantine commissie niet vergeten in de hul de. Zonder de zelfwerkzaamheid van veel leden was deze uitbrei ding niet mogelijk geweest. Een speciaal woord van dank was er voor aannemer Gerrit Jansen (Eer- tjes), die de club had 'gematst'. Zelf mocht Gait van Eertjes later nog een flinke duit in het zakje doen door in zijn hoedanigheid als voor zitter van de supportersvereniging de SV de volledige inrichting van het jeugdhonk te schenken. Namens de afdeling Twente van de KNVB bracht vice-voorzitter Tijink de gelukwensen over en na mens de Holtense sportcommissie sprak voorzitter Johan Groene- veld. Naast het jeugdhonk zijn in de uitbreiding een tweetal zeer fraai uitgevoerde bestuurskamers gere aliseerd, werd de vloer van de kan tine voorzien van een nieuwe tegel vloer, kregen de wanden een nieuw verfje en kwamen er nieuwe kanti- nestoelen. Door de zelfwerkzaam heid kon er zo'n 50.000 gulden be spaard worden op het geraamde bedrag van 170.000 gulden. Holten 2 - Rigtersbleek 2 5-0 In de eerste helft was het een ge- lijkopgaande wedstrijd, waarbij Rigtersbleek technisch de betere ploeg was. Desondanks werd de rust bereikt met een 0-0 stand. Also erste Halbzeit wie immer „Ohne Gewahr". De tweede helft tapte Holten duidelijk uit een ander sponsor „vaatje", wat al snel resul teerde in een doelpunt van Harry S. Dit succes stimuleerde Holten tot nog meer aanvallende activitei ten en meer doelpunten hingen in de lucht. Harko, éénmansdescon- structiebedrijf Scheperman sloop te de defensie van de Bleek in zijn ééntje. De ene goal nog mooier dan de andere, bovendien liet hij tus sendoor Chris nog één keer van de stip scoren. Door misstappen van de achtervolgers gaat Holten fier op kop. Holten 4 - De Zweef 7 4-1 Holten 4 speelde een slechte wed strijd ondanks de winst op De Zweef. Men had in het achterhoofd nog de monsterscore van vorige week tegen PH en dat zou zich deze week kunnen herhalen. Met goals van Danny en Johan ging Holten met 2-0 de rust in. Direct in de tweede helft zorgde Bert voor num mer 3. Toen ging het bergafwaarts met de mannen van „De Kleppe". De gasten putten kracht uit deze inzinking. De routine van Holten 4 was voldoende om de wedstrijd toch winnend af te sluiten. SDOL 5 - Holten 7 2-1 Holten 7, flink verzwakt door bles sures van Drenth, Pette, Pukkie en Keuntje, kreeg in het koude Lut- tenberg een zware tegenstander in SDOL. Ondanks goed spel van Holter zijde werd de ruststand 0-0. Wat Holten ook probeerde de nul wilde na de thee niet wijken, voor dat de thuisclub een 2-0 voor sprong had genomen. Holten 9 - Wierden 6 0-2 De eerste helft werd aan beide zij den goed gevoetbald. Wierden dat op de tweede plaats stond kon „de man van de wedstrijd", keeper Wil- co niet op de knieën krijgen. Na de hervatting kreeg Holten i.e. Evert een dot van een kans. Op 2 meter van het doel was het moeilijker om te missen dan om te scoren, maar de anders zo trefzekere spits faalde toch. Het bracht meteen de omme keer in de wedstrijd en Wierden rook haai kans met een schitte rend doelpunt. Doordat Holten nog meer de aanval zocht kreeg Wierden de kans 0-2 te maken. Omhoog 7 - Holten 10 0-3 Na 90 minuten voetbal was wel dui delijk waarom Omhoog in deze competitie nog geen punt heeft be haald, van tegenstand was nauwe lijks sprake. Rob Onstenk opende na 20 min. de score door een penal ty haarzuiver in te schieten. Na de thee werden de groenhemden nog meer onder druk gezet. Dit resul teerde tot een machtige treffer van Pieter Bosschers. Hoewel het ei genlijk om te huilen was, werkten de opgelegde kansen die werden gemist op de lachspieren. Ook bij het derde doelpunt van Wilco Vlogtman was het lachen gebla zen, een z.g.n... lucky poeperd. Overige uitslagen: Borne 2 - Holten 31-2 MW 7 - Holten 5 7-3 Holten 6 - Enter 5 1-3 SDOL 6 - Holten 8 0-7 Holten 11-SDOL 7 2-8. De laatste puzzelrit van dit sei zoen van MAC de Holterberg, die vorig week zondag werd verre den, werd in de A klasse gewon nen door M.A. Veldhuis uit Wijhe met 33 strafpunten. In de B klasse was de eerste prijs voor J. A. Schu- chard uit Holten met 175 strafpun ten. De uitzetters J. Paal.manm en H. Mooiweer hadden weer prima hun best gedaan om de deelnemers een mooie rit voor te schotelen. Via de Kol ging het richting Heihuizen en Espelo terug naar het clubhuis De Biester. De rit had een lengte van 36 km. Iedereen was zeer tevreden en zonder commentaar. De uitslag was: A. klasse: 1. M.A. Veldhuis, Wijhe, 33 strpnt.; 2. H. Oolbekkink, Hol ten, 76 strpnt.; 3. mej. G. Paalman, Bathmen, 110 strpnt. B. klasse; 1. J. A. Schuchard, Holten 175 strpnt.; 2. D. J. Schooien, Holten, 208 strpnt.; 3. T.W. Beeker, Holten, 227 strpnt.; 4. W. Boode, Holten, 241 strpnt. Poedelprijs: J,G, Jansen, Holten 431 strpnt. Vorige week zaterdag besloot de Wielervereniging Holten het sei zoen met de afsluitende clubrit. Na afloop bleek dat de trofee voor de toerfietser met de meeste club- ritten en tijdritten op zijn naam, dit keer door Ton Hofhuis was ge wonnen. Op de jaarvergadering van donderdag 3 november werd deze wisseltrofee aan hem uitge reikt. De afsluitende rit was uitgezet door Hans de Groot en ging in een richting waar de Holtense fietsers niet vaak komen. Met liefst 26 deel- Toen in 1785 Waander Borkent te Holten werd geboren, heeft deze niet kunnen bevroeden dat zich ruim twee eeuwen later wederom een Borkent zou vestigen in Hol ten. Waander Borkent, van beroep bouwman (bouwboer), huwde met Teuntjen Waanders Graven; uit dit huwelijk werden geboren Har- men Borkent en Johanna Borkent. Harmen Borkent vertrok in het be gin van de vorige eeuw naar Rijs- sen en vestigde zich daarna in Lon- neker-Enschede. Hij huwde Mina Kristen; uit dit huwelijk werden geboren vijf zoons, t.w. George en Willem (tweelingbroers), Albert, Hendrik en Maurits. George is be voegd leraar M.O. Lichamelijke Opvoeding, fysiotherapeut en do ceert sinds 1935 alternatieve ge neeswijze. Hij heeft een praktijk als alternatief genezer. Ten aanzien van het genealogisch onderzoek (systematische stam boom onderzoek) roept hij de hulp in van andere genealogen om - in dien mogelijk - wat meer te weten te komen van eerder genoemde Waander Borkent en Teuntjen Graven. Reacties zijn welkom on der Postblus 19 7450 A Holten. George Borkent is nu nog woon achtig in Tilburg, Smidspad 64-66. nemers ging de karavaan richting Wesepe, Boskamp en Olst om van daaruit per pont naar de overkant van de IJssel te varen waar Wel- sum, Veessen en Hattem werden aangedaan. In Zwolle werd een koffiestop (met slagroomgebak) in gelast, waar de herinneringen aan het afgelopen seizoen nog eens werden opgehaald. De thuisreis verliep via Laag-Zuthem, Lieder- holthuis. Heino, Raalte, Schoon- Heeten en Haarle waarna (vooraf gegaan door een borreluurtje) in Holten een heerlijke snertmaaltijd op de deelnemers stond te wach ten. De Wielervereniging Holten kan terugkijken op een goed seizoen met een toenemend aantal leden, weer een grotere groep deelnemers aan Luik-Bastenaken-Luik, een meerdaagse tocht in de Eiffel, een nieuw clubrecord in de tijdrit en een record aantal deelnemers aan de Holterbergrit op Koninginne dag. Het is nu tijd om de cross-fiets van zolder te halen. Holten kent nu ai tien beoefenaars van deze winterse fietssport. De rest houdt de condi tie op peil met schaatsen of cross lopen zodat men in maart 1989 goed voorbereid aan de start van het nieuwe toerseizoen komt. De uitslag van de 2e klaverjasa- vond van sv Holten is als volgt: 1. Mej. M. Klunder, 4438 pnt.; 2. R, v.d. Molen, 4370 pnt.; 3. B. Pleizier, 4323 pnt.; 4. G. Leusink, 4244 pnt.; 5. H. Nijland, 4133 pnt.; 6. mevr. G. Pleizier, 4131 pnt.; 7. F. Flantua, 4127 pnt.; 8. J.J. v. Langen, 4061 pnt.; 9. W. Weijenberg, 3935 pnt.; 10. B. IJspeerd, 3818 pnt. De poedelprijs was met 2118 pun ten voor H. Kappert. Het beste koppel van de avond was met 1963 punten mevr. G. Pleizier en R. Drenth. De volgende klaverjasavond is op vrijdag 25 november. Honderden handen moest het echtpaar Kal/sterman drukken op de afscheidsreceptie van Baas Jan. De toch ruim bemeten zaal van de Poppe was vrijdagmiddag nauwe lijks groot genoeg om alle belang stellenden te herbergen die de scheidend algemeen directeur van de Enkco, de heer J.H. Kalfs- terihan de hand kwamen drukken. Vele bekenden uit de slagerswe reld maakten gebruik van de gele genheid de sympatieke Baas Jan te vereren met een cadeau en vriendelijke woorden, maar ook vele bekenden uit de persoonlijke kennissenkring van de familie Kalfstermai) waren present. Na mens het gemeentebestuur namen loco-burgemeester H. Westerik, wethouder W, Dalhuisen en ge meentesecretaris Stegeman de ho- neurs waar. Burgemeester Van Rappard, die wegens verblijf el ders verhinderd was, had in een persoonlijke brief zijn waarde ring uitgesproken voor de heer Kalfsterman. Loco-burgemeester Westerik zocht en vond in zijn toespraak de overeenkomsten tussen de gelief de sport van Jan Kalfsterman, het voetballen (spitsspeler en doelman sv Holten) en de Enkco. "Spelen in teamverband vereist moed en toe geeflijkheid, dat is in u vereenigd en dat is de sterke van Enkco". De locoburgemeester veheelde niet dat de samenwerking tussen ge meente het Enkco niet altijd zon neschijn was geweest. Er waren in 1980 vergevorderde plannen de Enkco te verhuizen naar Rijssen, maar mede door de inzet van de heer Kalfsterman kon het bedrijf voor Holten behouden blijven. Directeur H.J. Meijer, die de heer Kalfsterman als algemeen direc teur opvolgt, vergeleek de schei dend algemeen directeur met een Goeroe, maar dan een uit de vlees verwerkende industrie. Omdat niet iedereen bekend was met het begrip Goeroe, had Meijer een beeldje meegebracht. In het 'plat' de gemoedelijke spreektaal die bij de Enkco de boventoon voert, som de de heer Meijer de verdiensten van de scheidend algemeen direc teur op, zoals zijn visie op nieuwe producten en vooruitziende blik op nieuwe afzetgebieden. Met de vergulde persvorm van de cotelet- to (gemalen varkensvlees zonder been in coteletvorm), onstaan uit een idee van Kalfsterman zelf en nog steeds een van de succespro ducten van de Enkco, werd vorm gegeven aan de blijk van waarde ring voor de heer Kalfsterman. Voor mevrouw Kalfsterman, die op de achtergrond steeds de drijven de kracht achter het succes van de Enkco is geweest, was een gouden broche met briljanten. Voorzitter H. Juurling van de per soneelsvereniging blikte in zijn toespraak terug naar de afgelopen 28 jaar van de Enkco. Namens het personeel overhandigde hij de scheidend directeur een fiets met hulpmotor, en omdat de heer Kalfsterman het werken toch niet kan laten, was er ook nog een fraaie bureaustoel. Namens zijn ouders tenslotte be dankte Herman Kalfsterman alle aanwezigen, maar vooral hen die betrokken zijn bij de oprichting en bloei van de Enkco. Fritz Korbach, ex-trainer van FC Twente en tegenwoordig werk zaam bij Go Ahead Eagles, is te gast in het sportcafé bij Radio Oost. Onderzoeken hebben geleerd, dat Twentenaren vooral naar Ra dio Oost luisteren, om op de hoogte te blijven van het nieuws in stad en streek. Maar de redactie ziet ook het brengen van ach tergrondreportages als een belangrijke taak. Programma's waarin onderwerpen worden uitgediept gaan vooral op zater dagmorgen tussen elf en twaalf uur, en op de donderdagmid dag tussen half zes en zes uur de lucht in. Zo brengt Radio Oost zaterdagochtend tussen elf en twaalf uur een reportage over de achtergronden van de alsmaar toenemende stroom van incest gevallen, waarvan aangifte wordt gedaan. Verslaggeefster In- grid Timmermans praat daarover met officier van justitie me vrouw mr. Heus en een lid van het Incestteam Twente, waarin zich onder meer deskundigen van het Bureau Vertrouwensart sen, de Raad voor de Kinderbescherming en het RIAGG hebben verenigd. Onderwerp van gesprek zijn onder meer de bewijsvoering en de grote verschillen in straf maat. Sommige plegers van incest krijgen een voorwaarde lijk straf, terwijl anderen achter de tralies gaan. Bij de bewijs voering wordt er steeds meer gebruik gemaakt van levens echte poppen. Uit de manier waarop kinderen die het slachtoffer zijn geworden van incest met die poppen spelen, proberen deskundigen te re construeren wat er precies is gebeurd. Een wijze van bewijs voering, die bij de behande ling van strafzaken door advo caten nogal eens in twijfel wordt getrokken. Daarnaast gaat Ingrid Timmermans in haar reportage in op de ver schillende initiatieven, die er in de provincie worden onder nomen om incestslachtoffers op te vangen en te begeleiden. Een veel gehoorde klacht is, dat het ontbreekt aan een goe de coördinatie. Sportcafé Zaterdagochtend tussen elf en twaalf uur wordt er bovendien een samenvatting uitgezon den van de opnamen van het maandelijkse sportcafé van Radio Oost, dat maandag avond werd gehouden in café Ter Steege in Oldenzaal. In het sportcafé waren onder andere voetbaltrainer Fritz Korbach van Go Ahead Eagles, zijn collega Rob Groener van de Oldenzaalse eerste klasser Quick'20 en ex-FC Twente spe ler René Roord, die tegen woordig weer bij Quick speelt, te gast. Andere prominenten, die in het sportcafé aan de tand werden gevoeld, zijn de wielerprof Gerard Veldschol- ten uit Oldenzaal en de beken de amateur wielrenner Her man Snoeyink uit Denekamp. Daarnaast kwam Johan Mos- tert uit Deurningen, die bij de Paralympics liefst negen me dailles bij het zwemmen won, vertellen over zijn ervaringen in Seoel. Tot de gasten in het sportcafé behoorden verder nog trainer Gerard van de Kolk van de Oldenzaalse heren polo-ploeg OZPC en speelster Anita Neijenhuis van de OZPC dames, alsmede voorzitter Mariëlle Beumer ...werkloosheid... Kruyt en aanvoerdster Marja Visser van volleybal eerste-di- visionist Hobas Pollux uit Ol denzaal. Werkloosheid Mariëlle Beumer heeft een programma over langdurig werklozen gemaakt, dat don derdagmiddag tussen half zes en zes uur wordt uitgezonden. Hamvraag in de reportage is of de arbeidsvoorziening in Overijssel - de gezamenlijke arbeidsbureau's - wel genoeg doen voor de 30.000 werklo zen in deze provincie, van wie de helft al langer dan een jaar zonder werk zit. Inspecteur-directeur Jansen van de arbeidsvoorziening in Overijssel en Flevoland vertelt welke inspanningen zijn men sen zich getroosten om de langdurig werklozen weer de mogelijkheid op werk te bie den. Daar tegenover staat het verhaal van wethouder Jan van Lenteren van de gemeente Dalfsen, die er met een ge meentelijk initiatief in is ge slaagd 40 werklozen weer een baan te geven. De heer Van Zanten, hoofd van het provin ciale project Mensen Zonder Werk in Zwolle, zegt in de re portage in elk geval van me ning te zijn, dat er momenteel te weinig wordt gedaan voor mensen die al lange tijd zon der werk zitten. Ook Rob Spaan, secretaris voor het VNO, levert een bijdrage aan de discussie. ma.tmvr. van 7.15-8,12-13,17-I8u en elk heel uur nieuws ■1AKKELO ZWOLLE 89 1 1 91 1 1 93 95 1 1 1 1 97 S'= 101 103 88 90 R 93 94 2 96 98 1 R3 R 4 100 103 104 RADIO I »s 9-l1pnl7.lft ,n 9-17 on IS. 10.. 73 g o H

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 17