'Baas Jan' Kalfsterman staat tussen zijn mensen Blauw Wit verliest door eigen fouten Goed herstel Holten Verlies verzwakt Mintonette-dames Debuut Crows Fly Oprichter vleeswarenbedrijf Enkco met pensioen HOMtMS MEUWSMAD Ergonomie Wijziging bij Rabobank Lezingen in Kleine Keizer I DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988_ 7 I Het zal volgende week even wennen zijn bij de Enkco, als "Baas Jan" niet meer te vin den is in zijn kantoor op de eerste verdieping van het pand aan de Kerkhofsweg. De deur stond daar altijd open. Niet alleen omdat Jan Kalfs terman graag op de hoogte wilde blijven met wat er zoals gebeurde in het bedrijf, maar vooral om contact te houden met het personeel, "ledereen is hier altijd welkom. Toen we pas begonnen kende ik van ie dereen alle familieomstandig heden. Dat is nu, met 115 man personeel niet meer mogelijk, maar ik heb altijd midden tus sen de mensen willen staan, even een schouderklopje kun nen geven, dat heeft iedereen op z'n tijd nodig" vertelt Kalfs terman. Hoewel in de uitnodiging voor de afscheidsreceptie sprake is van een 28 jarig dienstverband als di recteur, klopt dat niet helemaal met de feiten. 'Eigenlijk ben ik al meer dan 30 jaar bij de Enkco. Ruim dertig jaar geleden begon nen we met een aantal keurslagers gezamenlijk papier en vleeswaren in te kopen en dat was eigenlijk het allereerste begin van de Enkco". Jan Kalfsterman, afkomstig uit een echte (Holtense) slagersfami lie, was al vroeg tot de conclusie ge komen dat hij meer wilde dan uit sluitend slager zijn. Met de steun van zijn vrouw begon hij in de worstmakerij achter de slagerij met het maken van soepballetjes in blik en andere slagersproduc ten, die hij op de markt bracht. "In het begin maakte ik dagen van 's morgens vijf tot 's avonds elf uur", weet hij te vertellen. Het - neven - bedrijf groeide zo hard, dat beslo ten werd de zaken professioneel aan te pakken. De slagerij werd verkocht aan een van de vertrouw de knechten, de heer Traanman, en de Enkco begon aan de Kerk hofsweg op de plaats van het voor malige gemeentelijke abottoir. De Enkco had het tij mee en speel de goed in op de vraag naar nieuwe producten. Als grote klanten heeft De HVG hield op 20 oktober een bijeenkomst, die verzorgd werd door de presidente, mevrouw Mul ler. Zij deed verslag over de provin ciale dag, waarna ze een inleiding hield over Elia in de woestijn. Beurtelings werden gez. 11 12 ge lezen en was er samenzang. Na de pauze hield mevrouw müller een lezing over Ergonomie. Ergo nomie houdt in: trachten de men sen te bestuderen op hun werk, de werkomstandigheden aan te pas sen en af te stemmen op de mens met als doel het bevorderen van geestelijk en lichamelijk welzijn. Aan de hand van verschillende voorbeelden legde mevrouw Mül ler het principe van de ergonomie uit. Ergnonie streeft naar voorko men van onder- en overbelasting, het tegengaan van schadelijke in vloeden, het bevorderen van veilig heid, van goede gezondheid en prestatie. het bedrijf onder andere de vlees voorziening voor de AC restau rants cn de restaurants van Cen terpark. Daarnaast is Enkco leve ranciervan grote instellingen zoals ziekenhuisen, bejaarden- en ver zorgingstehuizen. Enkco richt zich vooral op de binnenlandse markt. Hoewel zijn bijnaam Baas Jan an ders zou vermoeden, voelt Kalfs terman zich niet echt "de baas". "Ik hoef niet zo nodig een dure auto, een jacht of een dure buitenlandse vakantie. Als het met het bedrijf maar goed gaat, dan gaat het met mij ook wel goed", lacht hij. Vooral in de beginjaren werd er door de heer Kalfsterman op de werkvloer hard mee aangepakt, een feit dat zijn secretaresse die al 23 jaar bij hem werkzaam is, kan beamen. "Na kantoortijd moesten we in drukke tijden nog wel eens's avonds bijspringen bij de pakta fels". De gemoedelijke sfeer in het be drijf heeft voor de unieke situatie gezorgd dat de - wettelijke ver plichte - ondernemingsraad maar niet van de grond komt. "Ze vinden het hier niet nodig. Je krijgt er ge woon geen mensen voor. Als er pro blemen zijn, dan kunnen ze altijd bij me terecht, dat weten ze". Als straks de deur van het bedrijf achter hem dichtvalt, wordt de band met de Enko nog niet verbro ken. KalfSterman blijft als advi seur verbonden aan de Enkco. Zijn opvolger als algemeen directeur wordt H.J. Meijer, een van de me deoprichters van de Enkco, die ter zijde wordt gestaan door de heer Lohuis, hoofd administratie en de heer Ekkel, verkoopleider. De agenda van de heer Kalfster man vertoont vanaf volgende week louter lege plekken. "Eerst eens een tijd helemaal geen verplichtin gen hebben en eens fijn genieten van de kleinkinderen. Toen onze kinderen klein waren had ik daar geen tijd voor. En er zijn nog zoveel dingen die belangrijk zijn in het le ven. Verder is er nog de sport, voor al het voetbal, dus vervelen doe ik met beslist niet". Op woensdag 16 november a.s. zal om 15.00 uur èn om 19.30 uur een lezing gegeven worden door de heer G. Borkent, fysiotherapeut en natuurgenezer met als onderwerp: „Leefregel, voeding en therapie". Na een inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot discussie. In 1939 publiceerde de heer Borkent reeds een nota „On gebreidelde kwakzalverij of wette lijke regeling". Op woensdag 30 november a.s. zal de priester/journalist Joh. Pameij- er uit Almelo een lezing geven over „De helende werking van het Onze Vader" en wel eveneens om 19.30 uur. De lezingen worden gehouden in gezondheidscentrum De Kleine Keizer. Desgewenst kunt u plaat sen reserveren onder tel. nr. 6 36 66 of aan de receptie van De Kleine Keizer, Keizersweg 28 te Holten. "Baas JanKalfsterman: 'midden tussen de mensen staan". Blauw Wit heeft zaterdag op 't Vletgoor tegen Sportlust uit Glanerbrug een ne derlaag geleden waarvan ze, wat de schuld betreft, de hand in eigen boezem moet steken en dat doet extra pijn. Het begon allemaal hoopvol toen in de tiende minuut na goed samenspel tus sen Gerald Jansen en Hans Stam de vrijstaande Jacco Schuppert werd aan gespeeld die met een strak schot de doelman kansloos liet (1-0). Blauw Wit kreeg hierna nog een paar kansjes om uit te lopen maar die werden helaas niet benut mede dank zij voortreffelijk werk van de keeper. Een minuut of acht voor rust kwamen de gasten op gelijke hoog te uit een strafschop van Jeroen Ips- kamp. Op slag van rust was Blauw Wit door een foutje in de Sporüustdefensie nog heel dicht bij 2-1 maar de harde in zet van Harry Kolkman werd door de doelman over de lat gestompt. De 2e helft was nog maar nauwelijks begon nen toen Jos Schol ten attent profiteer de van geklungel in de Blauw Wit verde diging (1-2). Blauw Wit drong hierna wel aan voor de gelijkmaker maar om succes te hebben ging het allemaal te slap dit in tegen stelling met de gasten, die met totaal inzet en technisch beter spel Blauw Wit onder de duim hielden en de versterkte verdediging geducht op de proef stel den. Toch kwam de thuisclub in de 25ste minuut langszij uit een strafschop die onhoudbaar werd ingeknald door Hans Stam die even daarvoor een beste kans op een doelpunt door een veel te harde charge van een verdediger werd ontnomen. Blijkbaar was Blauw Wit met een gelijk spel tevreden maar verloor toch met 2-3 toen Harald Kelderman met nog tien minuten te gaan een foutje in de verde diging doeltreffend afstrafte. Blauw Wit kwam in de slotfase nog sterk gemoti veerd terug naar de „bruggers" hielden het hoofd koel en de poort gesloten. Stand: ASV 7-11, Marle 8-11, Markvo gels 7-10, Eversberg 8-10, Blauw Wit 7-9, Daarle 7-8, Sportlust 7-8, DVO 8-8, Ve- sos 7-7, Rietvogels 6-6, Boswinkel 8-0, de Esch 8-0. De wedstrijd Boswinkel-Mark vogels werd bij de stand 1-3 gestaakt wegens herhaalde aanmerkingen op de leiding. Deze wedstrijd ls niet in de stand verwerkt. Naar DVO Blauw Wit gaat zaterdagmiddag naar Almelo om te spelen tegen het vorig sei zoen uit de vierde klas KNVB gedegra deerde DVO. Blauw Wit speelde op 3 september op 't Vletgoor in de le ronde KNVB-beker tegen DVO en won toen verdiend met 2-0 maar weet uit ervaring hoe moeilijk het is om bij DVO te win nen. Een gewaarschuwd man...! De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter A. Eshuis begint om half drie. Voor het eerst sinds jaren was er weer eens een succesje voor Holten in de uitwedstrijd tegen het Alme lose Heracles. Holten begon direct met een offen sief, dat leverde in de tweede mi nuut al bijna succes op toen een voorzet van rechts door Bannink werd verlengd en Henk Jansen ei genlijk niet had mogen missen, de bal ging echter hard over. Holten combineerde te veel in de breedte en deed ook te lang over de spelop- bouw. Door te weinig direct diep te spelen kreeg de Almelose defensie steeds tijd om in te grijpen. Een dekkingsfout in de Holter defensie bood de thuisclub door Lamers de gelegenheid van dichtbij een voor zet van links af te ronden. Het werd voor Holten nog slechter toen de gevaarlijke Voogd op het midden veld een duel won en na een goede solo vrij voor keeper Stukker de bal in de rechterhoek kogelde. Na de rust waren de Holtenaren duidelijk beter gemotiveerd en de draad werd weer opgepakt met aanvallend spel. Dit was natuur- houden en het hield met kunst en vliegwerk de gelijke stand vast. A.s. zondag thuis tegen Bome De Bomse ploeg is een wat betere middenmoter op dit moment, vooral hebben ze dit te danken aan een goede defensie met een prima keepende doelman Koers. Hope lijk geeft het fraaie gelijkspel tegen Heracles onze plaatsgenoten wat meer zelfvertrouwen, een overwin ning kan in het fraai verbouwde clubhuis op de Meermanskamp prima gevierd worden door de sup porters! De stand in de vierde klasse is: Zonder de twee hoofdaanvalsters Hannie Kolke en Anke ten Kampe, bleek het de dames volleybalsters niet mogelijk de wedstrijd tegen het sterke Pegasus tot een goed einde te brengen. Vooral de op vang van de harde serve was een groot probleem voor de Holtense ploeg. In de eerste set werd Pega sus zeer goed partij geboden. Met Jolande Schlief en Ria Mooiweer op mid, werd de ploeg uit Ter Apel goed tegenspel geboden. De set ging gelijk op, maar juist op het laatst bleek Pegasus meer inhoud te hebben. Met 15-10 ging de set verloren. In de tweede set bleek Mintonette door een snel spel, de tegenstandster op ruime afstand te kunnen spelen. Mede door de in breng van Jolanda Schippers werd een 5-11 voorsprong genomen. De spelverdeelsters Yvonne Wielaard en Anja van 't Holt, speelden het Terapelse blok meermalen weg. Met 10-15 werd de tweede set ge wonnen. Er leek toen meer in te zit ten, maar ondanks de aanvallen van Janny Broekhuis op links en de inzet van Sonja van 't Holt en Nicole Hesselink, bleken de dames toch niet in staat de aanvallen van Pegasus te stoppen. Met 15-4 en nogmaals 15-4 werden de derde en de vierde set verloren. Er waren vooral veel persoonlijke fouten. Het was jammer, dat het zo liep, omdat iedereen het er achteraf over eens was, dat er tegen dit Pe gasus véél meer ingezeten had. Het is te hopen dat de beide hoofdaan valsters snel weer de gelederen der dames kunnen versterken. In ieder geval ligt de competitie nu 1 week stil. Bekerwedstrijd tegen LEOS (2e divisie) A.s. zaterdagmiddag om 14.00 uur (gewijzigde aanvangstijd) spelen de dames hun bekerwedstrijd te gen de 2e-divisieploeg van Leos uit Leusden. In tegenstelling tot de competitiewedstrijden beginnen de dames al om 14.00 uur. De wed strijd wordt gespeeld in sporthal 't Mossink te Holten. De toegang tot deze wedstrijd is uiteraard weer gratis. Per 1 november is de heer R.L.M Wiegink assurantieadviseur bij de Rabobank Holten benoemd tot be- drijveninspecteur bij Interpolis Verzekerings Mij NV. Met ingang van dezelfde datum benoemd de heer H.W. M. Nollen te Rijssen. De heer Nollen is 35 jaar en werk zaam geweest als adjunct-inspec teur bij een levensverzekering maatschappij. Daarnaast was hij werkzaam als assurantieadviseur bij de Rabobank te Rijssen. lijk ook de enige kans, er moest eerst een tegentreffer gescoord worden. Op het middenveld wer den de gastheren steeds vaker af getroefd en het lukte Henk Jansen een voorzet van rechts fraai in de Enter 7 6 1 hoek te schieten. Veel kracht en in- Haarle 7 5 1 zet met pakkende duels, leuk voor La Première 7 5 1 het weinige publiek dat scheids- TilligteSV 7 4 2 rechter Drenthen zag uitblinken: LuctoretEm 7 4 1 Een kwartier voor het einde scoor- Bome 7 3 2 de Geert Brands, ingevallen voor Holten 7 2 1 A. Jalving, met een grandioze ko- Heracles 7 13 gel in de bovenhoek de verdiende Rood-Zwart 7 2 0 gelijkmaker. Met veel moeite kon GFC 7 1 2 Heracles een steeds enthousiaster TVO 7 1 0 spelend Holten van het scoren af- Bon. Boys 7 0 2 0 13 14- 2 1 11 17- 7 1 11 18-11 1 10 19-10 2 9 15-11 8- 6 5 10-14 5 11-17 4 10-14 4 9-13 2 5-17 2 9-23 In Jongerencentrum De Schure treedt aanstaande zaterdag 5 no vember op de formatie Crows Fly. Crows Fly staat voor krachtig ge dreven gitaarmuziek, die bij optre dens fel en overdonderd gebracht wordt. Crows Fly heeft nog nooit eerder opgetreden en maakt in De Schure zijn debuut en luidt daarbij de pro motie in van hun eerste lp Alone. Als voornaamste invloed geeft zan ger/componist/bassist het vroege re werk van de Who op. Net als deze band gaat Crows Fly uit van de kracht van het accoord en heeft daarbij duidelijk een eigenzinnig stijl ontwikkeld in sterke songs. Het optreden begint om 21.30 uur en de zaal is open om 20.00 uur. De entree is 5,-. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. W. Paalman voor het vergroten van het woonhuis Me nu msweg 2; - aan Gebr. Steuneberg voor aanpassing van de winkel-woning Larenseweg 23; - aan W. G. Beekman voor uitbreiding woning en bouw garage bij woning Houtweg 9; 2. aan Bazarcommissie „Diessenplas" toestemming verleend t.b.v. een bazar op 15 nov. 1988; 3. aan mevr. A. S. C. Gunst-Seijs vergunning verleend voor het kappen van een boom bij Winkelbergweg 5; 4. aan P. A. P. Combinatie Holteji ontheffing verleend voor gebruik gemeentelijke wegen met (te) brede landbouwvoertuigen; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op maan dag 7 november 1988 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Openbare commissievergaderingen De commissies financiën, gemeentewerken en onderwijs vergade ren op dinsdag 8 november 1988 om 14.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot het verlenen van goedkeuring op de „Verordening re gelende de vergoeding voor het gebruik van gemeentelijke sportakkommodaties; - voorstel tot vaststelling rioleringsstruktuurplan; - krediet voor wijziging van het schoolplein bij de o.b.s. „De Kol"; - krediet voor de inrichting van twee nieuwgebouwde conrectorka mers in de scholengemeenschap. Ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO bestemmingsplan „Dijkerhoek" (5e wijziging) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemenszijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschrif ten bestemmingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke ordening, genoemd bestemmingsplan te wij zigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", gelegen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO, vervat in een toelich ting en plankaart, ligt ingaande 7 november 1988 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het geldend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing wor den verklaard. Om die redenen is tevens een exemplaar van het gel dend plan ter inzage gelegd. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedu rende bovengenoemde termijn van een maand schriftelijke bezwa ren tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 3 november 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve bouw woningen en aanleg woonwagen standplaatsen op een perceel aan de Rijssenseweg te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente een aanvraag om vergunning is in gediend door: a. Architektenburo Gerrit Lensink b.v., Wierdensestraat 7 te Rijs sen, voor de bouw van 10 woningen en b. het gemeentebestuur van Holten voor de bouw van 5 bergingen en de aanleg van 5 woonwagenstandplaatsen op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 2928, gelegen aan de Rijssenseweg en genaamd „Dikke Steen". De ingediende plannen zijn niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „buitengebied" voor dit perceel geldende bestemmingen „horecabedrijf" en „agrarisch gebied van landschappelijke waarde". De verzoeken om bouwvergunning c.q. vergunning voor aanleg woonwagenstandplaatsen kunnen daarom slechts worden ingewil ligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 worden de verzoeken daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Daar de ingediende plannen in overeenstemming zijn met een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd be stemmingsplan, hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermelde verzoeken toepassing te geven aan ar tikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede liggen bovenvermelde plannen (verzoeken om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 7 november 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens ligt gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan en het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestemmingsplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schrifte lijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van een of meer van bovengenoemde plannen indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 3 november 1988 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. HINDERWET Terinzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen, op 1 november 1988 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer H. Tromop, Tromopsweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-melk en mestbedrijf annex opsiag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. H. W. Pieffers en Zoon B.V., Keizersweg 56-58, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een garage/stalling van voer tuigen annex opslag van dieselolie in een ondergrondse opslag tank (10.000 liter). De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 7 november 1988) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voor noemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7