Bazar Diessenplas: nuttig en gezellig Sportverenigingen spelen in op jumelage met Winterberg euwsblarl Gastvrije ontvangst Bulgaars koor WEEK DEZE Eerste aanzet voor invulling uitwisseling Kompas bij Radio Oost Dank voor donoren Rode Kruis Winnaars Legowedstrijd Kerst pakketten voor Polen Nieuwe prins nog niet geraden Tweemaal zilver voor B. Brinkman Themaochtend slip6 Werkloosheid in Holten licht gedaald U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 november 1988-40ste jaargang no.44 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Baas Jan Aanstaande vrijdag zal 'Baas Jan' Kalfsterman afscheid ne men als algemeen directeur van de Enkco. Een jaar voor zijn officiële pensionering wil hij wat gas terug nemen om ein delijk eens toe te komen aan an dere dingen in het leven, al wordt de band met zijn levens werk niet worden verbroken; hij blijft als adviseur verbon den aan de Enkco. In het Hol tens Nieuwsblad een gesprek met de Holtenaar die van sla ger uitgroeide tot directeur van een miljoenenbedrijf. Welfare In onze serie vrijwilligers dit keer een portret van de welfa rewerksters van het Rode Kruis. Aanvankelijk opgericht met als doel zieken, bedlegeren en ouden van dagen te helpen zinvol bezig te zijn met hand werken, is het Welfarewerk uit gegroeid tot een organisatie die werkzaam is in een veel groter gebied van de vrijwillige hulp verlening. Diepe Hel De eerste Holterberg/Diepe Hel-loop is voor lopers en orga nisatoren een succes geworden en als we de enthousiaste be richten mogen beluisteren, zal deze wedstrijd over de Engesle mijlen wel en blijvertje wor den. Jammer dat van Holtense zijde de publieke belangstel ling wat magertjes was. De op roep om toch vooral niet met de auto te komen, maar sportief op de fiets, blijkt voor veel Hol tenaren erg moeilijk te zijn. En fin, volgend jaar kan men het lopend af naar start en finish, die dan in Holten zal plaats vin den. Op zaterdag 5 november zal het kinderuurtje van Radio Oost, dat wordt uitgezonden van 09.00 tot 09.30 uur, worden verzorgd door de leerlingen van het Kompas uit Holten. Als thema kozen zij verkeer. Daar toe werd o.a. een bezoekje ge bracht aan de plaatselijke politie, hebben leerlingen een gesprekje met loco-burgemeester H. Wester- ik en hebben een aantal leerlingen een verkeerstelling gehouden in Holten. Tijdens de uitzending zal ook contact worden gezocht met de verkeerscentrale in Driebergen. waar kwaliteit minder tost dan u RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Bejaardencentrum Diessen plas houdt op dinsdag 15 no vember aanstaande haar tweejaarlijkse bazar. De da mes en heren hebben ode be zigheidsafdeling weer de prachtigste handwerken, houdsnijwerken en dergelijke gemaakt. Ook nuttig zaken zoals truien, sokken, schor ten, tafelkleden, spreien en kussens zijn weer volop aan wezig. Een mooie gelegen heid dus om alvast Sint-Nico- laas inkopen te doen. De keuken van Diessenplas neemt weer een belangrijke plaats in, in dit tweejaarlijkse evenement. Overbekend is de smakelijke erw tensoep, die in één literverpakking te koop is. Handig dus om in de diepvries te bewaren. Daarnaast is er koffie met krente- wegge en niet te vergeten de olie bollen, waarvan er vermoedelijk ook weer heel wat in de diepvries zullen verdwijnen tot oudejaarsa vond. Als prijzen bij de verschillen de attracties zijn er voorts taarten, cakes en salades van eigen fabri kaat. En wat het randgebeuren be treft zijn er weer tal van mogelijk heden om een gokje te wagen, zoals het rad van avontuur, tombola, ku busloterij en de lotenboom. Op de rommelmarkt liggen weer tal van goederen op nieuwe eigenaren te wachten. Aan de kinderen is speciaal ge dacht. Zij kunnen bijvoorbeeld hun eigen schilderij maken. De Diessenplas-bazar biedt dus gezel ligheid voor jong en oud. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van materialen ten be hoeve van de bezigheidsafdeling en voor de ontspanning van de be- £>e bazar woners van Diessenplas. In het ka der van de bezuinigingen is het niet mogelijk om dat uit het nor male budget te betalen. De openingstijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur van Diessenplas zal ook dit keer ongetwijfeld weer veel bezoe kers trekken. en van 19.00-21.00 uur. amateur schilderes mevrouw A.M. Van 10 november t/m 27 november Bronsvoort-Sigger. Ook tijdens de is er in Diessenplas een expositie bazar is deze expositie te bezichti- van schilderijen, gemaakt door gen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-132 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 1224 De sportverenigingen in Holten hebben enthousiast gerea geerd op de aanstaande jumelage van Holten met Winterberg in Duitsland. Nog voordat er op gemeentelijk niveau sprake is van nadere contacten (Winterberg heeft tot nu toe niet gerea geerd op het antwoord dat vanuit Holten is verstuurd), hebben de Holtense sportverenigingen het college van burgemeester en wethouders laten weten, mee te willen werken aan de na dere invulling van de jumelage. De verenigingen zijn; De Berg- rïjders, LRV De Bergruiters, Ponyclub De Bergruitertje, de Bergspeurder, schietvereniging De Eendracht, MAC de Holter- berg, FCC De Holtertrappers. biljartvereniging Kalfsterman, IJsclub de Noordpool, Ókia, De Rietvoorn, zwemclub Twen- haarsveld en schietvereniging de Zaagmolen. De groep Holtense sportverenigin gen van diverse pluimage hebben elkaar bij een bepaald gebeuren gevonden en vanaf dat moment re- Het bestuur van de afdeling Hol ten van het Rode Kruis dankt alle bloeddonoren, die vorige week ge hoor hebben gegeven aan de op roep een halve liter bloed af te staan. In totaal konden 472 zakken bloed worden meegegeven aan de men sen van de bloedbank uit Amster dam; bijna evenveel als vorig jaar. Het aantal opgekomen donoeren, dat als gevolg van de strenge selec tie geen bloed mocht geven was meer dan ooit tevoren. Twee en dertig donoren mochten iet meer geven dan één drupper bloed, die nodig was vor het onderzoek. Op merkelijk was het hoge aantal do noren met bloedarmoede. De afname verliep weer uitstekend dan zij de steun van veel vrijwilli gers van de EHBO. gelmatig overleg gepleegd over ge meenschappelijke raakpunten. Op een onlangs gehouden bijeen komst kwam terloops de aan staande relatie Holten/Winterberg ter sprake en dat onderwerp bleek de aanwezigen zodanig te boeien, dat ter vergadering zelfs een rede lijk concreet idee werd geboren. De verenigingen onderschrijven de mening van het college van b en w dat de jumelage alleen zinvol is als deze gedragen wordt door een zo groot mogelijk deel van de bevol king en niet uitsluitend bestaat uit een uitwisseling op bestuurlijk ni veau. De sport kan daarbij een uis tekend middel zijn. mmm Voor het eerst sinds maanden geeft het werkloosheidcijfer in Holten een lichte daling te zien: van 163 in augustus naar 160 in september. Maar uit dezelfde cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in De venter blijkt, dat alleen onder de mannelijke beroepsbevolking de werkloosheid is afgenomen. Bij de vrouwen is de werkloosheid in de laatste maand toegenomen. Het aantal mannen dat inschreven staat bedraagt nu 75 personen (84 in augustus) en het aantal vrouwen 85 peronen (796 in augustus). Het grpotste aantal werklozen, 63, is te vinden in de leeftijdscategorie tot 22 jaar. De beroepsgroep met de meeste werklozen is kantoor en handel. Tijdens de onlangs gehouden Kin- derboekenweeek werd in de open bare bibliotheek in Holten een Le gowedstrijd gehouden. De drie prijswinnaars zijn: Ron Hoogste- der, Matthijs Meerman en Erwin Hebeis. De prijzen en de werkstukken kun nen afgehaald worden op vrijdag 4 november tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De drie hoofd prijzen werden de bibliotheek ter beschikking gesteld door speel goedwinkel Van der Maat. Alle overige kinderen, die een werkstuk hebben ingeleverd, ont vangen een kleine attentie. Idee Hoewel het idee nog veel verder uitgewerkt moet worden en er nog vele hobbels genomen moeten worden, ligt het in het voornemen van de sportclubs om - en dat hoe ven zeker niet alleen deze vereni gingen te zijn <- Holten in Winter berg op een sportieve wijze te in troduceren. Als voorlopige datum is hiervoor gekozen het weekend van 6/7 mei 1989. Heel voorzichtig De MAC-tent zal, als alles doorgaat, in mei in Winterberg het centrale sportvertegenwoordiging. wordt gedacht aan een deels infor matieve bijeenkomst in een onge dwongen gezellige sfeer, omlijst met een sportief tintje waarbij ge dacht kan worden aan touwtrek wedstrijden tussen groepen of ver enigingen uit beide gemeenten en dat alles in en om de in Winterberg op te zetten MAC-tent. Dat de verenigingen al in een zo vroeg stadium bij het college aan de bel te trekken heeft als reden presentatiepunt zijn van de Holtense -w-v 1 dat men vooraf graag wat meer in zicht wil hebben financiële bijdra ge die het gemeentebestuur kan le veren. Daarnaast wil men graag vernemen of de gemeeente hen ter zijde wil staan bij het nemen van de ambtelijke "hobbels". Tevens wordt een beroep gedaan op het college, aanwezig te zijn in Winter berg bij deze sportpresentatie om het geheel een officieel tintje te ge ven. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieüwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 Het Holtens Mannenkoor is er klaar voor om komend weekeinde het Bulgaars Mannenkoor Gusla gastvrij te ontvangen. Met medewerking van een groot aantal gastgezinnen is het gelukt het honderd leden tel lend koor in Holten onder te brengen. Het is de tweede keer dat het koor naar Holten komt en voor velen wordt het dan ook een hernieuwde kennismaking met dit beroemde koor. Pas veertien dagen geleden kwam het bericht dat het koor op zijn Europese toemee ook Nederland aan zou doen, zodat het voor het bestuur van het Holtens Mannenkoor kort dag was het verblijf en optreden van het koor in Holten te organise- Zoals we vorige week berichtten, zal 'Gusla' op maandag 7 novem ber een concert verzorgen in De Kandelaar. Bij het vorige concert in 1983 genoten ruim duizend men sen van de fraaie klanken van het Bulgaarse koor: Tijdens deze concertreis wordt Gusla vergezeld door de tenor Boy- ko Tsvetanon en de bas Petar Pe- trov, beiden van de Staats Opera uit Sophia. Vooral de komst van Boyko Tsvetanov zal voor menin geen al de reden zijn om dit concert bij te wonen, hij heeft er zijn vakan tie in Mexico voor onderbroken. Ontvangst Zondagmorgen 6 november arrive ren de Bulgaarse gasten in Holten. Samen met de gastgezinnen wordt dan koffie gedronken en zondag avond wordt gezamenlijk de kerk dienst bijgewoond. Maandagmor gen wordt en bezoek gebracht aan de porcelein- en aardewerkfabriek van de Gebr. Ter Steege in Rijssen, waar koffie met krentewegge wordt aangeboden. Maandagmid dag zijn de koorleden te gast op het gemeentehuis waar ze worden ont vangen door het gemeentebestuur. Hoogtepunt is dan 's avonds het concert in de Kandelaar dat om 20.00 uur begint. Dinsdagochtend 8 november vertrekken de gasten naar Keulen in West- Duitsland waar ze dezelfde avond al weer een concert verzorgen. Ter afsluiting van hun toemee geven zij tenslotte op 9 nomvember in Wenen een con cert. De carnavalsvereniging de Fien- pruevers heeft traditioneel aan de vooravond van de opkomst van de nieuwe prins, die op zaterdag 12 november in de Poppe zijn op wachting zal maken bij het cama- valsvolk, weer het Prinsraden ge organiseerd. Uit de eerste inzen dingen blijkt, dat nog niemand de juiste naam heeft geraden. Er is dus nog alle kans op een van de de drie hoofdprijzen: een camera, een draagbare cassetterecorder of een tweedaagse O AD reis of een van de tien kleine prijzen die worden uit geloofd. Tot en met zaterdagmiddag kun nen de formulieren worden ingele verd bij de bekende adressen. Tijdens het Nederlands kampioen schap schieten, dat gehoduen werd in Loosduinen, heeft Bets Brinkman bij de veteranen op het onderdeel Klein Kaliber Geweer vrij staand, twee zilveren medail les behaald. Hij werd zowel op de twaalf meter als de vijftig meter tweede. Na het enorme succes van voor gaande acties, wordt ook dit jaar weer een kerstpakkettenactie ge organiseerd door de stichting Oost Nederland helpt Polen, mede op veler verzoek uit Polen. De paketten zullen door de stich ting Oost Nederland zoveel moge lij 1 zelf worden bezorgt in Polen bij adressen liggend op de lijn Sulecin, Poznan, Bydgoszcz en wel in het begin van december. Andere be stemmingen worden vanuit By- dgoszcs verzonden of gehaald. Een pakket kost 30,-, inclusief de ver voerskosten en wordt samenge steld in samenwerking met de mensen in Polen. De pakketten kunnen adresge- richt of naamloos naar Polen ge stuurd worden. Naamloze pakket ten worden door deskundige in stanties ter plekke verdeeld. Bij alle plaatselijke contact-adressen, of bij het bestuur zijn pakketten te koop. Als uiterste datum van ver koop geldt 1 december 1988. Contactadres in Holten is me vrouw J.H. Hoogakker, Fazanten- weg 11, telefoon 6 27 83. Door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in Holten worden de komende maanden een aantal themaochtenden gehouden. Op woensdag 9 novmember wordt een lezing gehouden over Pleeg- zorg. Op woensdag 23 november wordt gesproken over Homeopa thie. Vrouwenwerk is het thema op 17 december en alternatieve ge neeswijzen zijn het onderwerp van de themaochtend op 21 december.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1