Alom waardering voor Gert Jan van 't Holt Veel clubs schieten om Zaagmolentrofee Gemeenteraad weer op volle sterkte Veel aanmeldingen cursussen SoCuWe Bij 25-jarig jubileum directeur Haarschool Jc Schure op Engelse toer Jumelage Winterberg Holten op kabel Begrotings taal(on)zin HOLTENS NIEUWSBLAD Nog dit jaar reconstructie stationsplein Hinderwet medewerk(st)er in algemene dienst DONDERDAG 20 OKTOBER 1988 "Volgens de oude Kevelam op de Kol zal ik wel altijd import blijven, maar ik voel me hier na 25 jaar echt thuis. Ik heb geen seconde spijt gehad van mijn aanstelling aan de Dorpsschool in 1963." Gebo ren en getogen Hardenberger Gerrit Jan van 't Holt maakt er geen geheim van dat hij in Holten 'zien stêe' heeft ge vonden. Vorige week donder dag was hij het stralende mid delpunt van een groot feest op de Haarschool. Bij zijn 25- jarig jubileum ondervond de geboren organisator dat an deren ook een perfect feestje kunnen bouwen. Het begon allemaal al 's morgens vroeg in de Ab Jansenstraat, waar de directeur van de Haarschool sa men met zijn vrouw Haike in de koets werd geladen voor een triomftocht naar 'zijn' school. Een tocht die door een vrolijke kinder schare met versierde fietsen werd opgefleurd. Eenmaal aangekomen op het schoolplein vond de onthul ling van een wel heel bijzonder bordje plaats. De speelplaats bleek met medewerking van Gemeente werken omgetoverd in het Van 't Holt-plein. Het tekende de jubila ris dat hij, toen de onthulling even haperde, met zijn beste pak aan spontaan in de paal klom om ook het laatste stukje doek weg te trek ken. De morgen werd met de kinderen van de Haarschool feestelijk voort gezet, waarbij namens de ouders een fikse kruiwagen en een fraaie tuinlantaarn werden aangeboden. Op het schoolplein onthulde 'meester' GJ. van 't Holt het naambordje. Officieel De middag was gereserveerd voor de officiële sprekers, die in de geest van het lijdend voorwerp gelukkig allemaal een leuke draai aan hun toespraakje gaven en zich strak aan het scenario van meester Jan Bult hielden. In een overvolle zaal met tal van oude bekenden nam burgemeester Van Rappard als eerste het woord. Hij loofde het eer ste en tot nu toe enige hoofd van de Haarschool voor zijn organisatie talent en zijn voortrekkersrol in tal van maatschappelijke activitei ten. Van Rappard doelde o.a. op het voorzitterschap van SV Bato, de commissie Sociaal Cultureel Werk en de Stichting Viering Na tionale Feestdagen, maar ook op het lidmaatschap van carnavals- verenging De Fienpreuvers, waar Van 't Holt in 1986 als carnaval sprins fungeerde. "U bent tegelijk verstrooiend en serieus bezig, neemt erg veel hooi op de vork maar doet alles heel gedegen" com plimenteerde Holtens burgervader de jubilaris. Lof kreeg die trouwens volop toe gezwaaid, zoals ook door de regio nale inspecteur voor het basison derwijs J. Munk. Deze bewonderde het vermogen tot relativeren van de Haarschool-directeur. In dat kader paste ook het 'oude leer- en hulpmiddel' dat de inspecteur had meegebracht: een rol WC-papier ten behoeve van de vieze billen van kleuters uit groep 1. 'Eigen winkeltje' Namens de collega-directeuren riep H. Ch. Vogelij nog eens het ge denkwaardige raadsbesluit uit 1973 in de herinnering terug. Haalt hij het of niet, was toen de vraag voor iedereen die Van 't Holt zijn 'eigen winkeltje' in de Haarschool van harte gunde. Ook Vogelij trok een blik complimenten open met kwalificaties als hulpvaardig, ijve rig, begripvol, creatief, maar ook eigenwijs. "De enige keer dat hij niet op een afpraak komt, is wan neer hij er in zijn enthousiasme twee heeft gemaakt" wist de direc teur van basisschool De Schakel. Daarna was het de beurt aan alle Haarschool-collega's die avonden geoefend hadden op een moeilijke dichtvorm, waarmee ieder de per soonlijke relatie met Van 't Holt benadrukte. Henk Snippert had als voorzitter van de ouderraad eveneens een gedicht gemaakt en wel in het dialect. Hij prees de rol die van 't Holt als onderwijzer ener zijds en manager anderzijds ver vult. "Daarbij weet hij ook nog eens de ouderraad te stimuleren" me moreerde Snippert die op het spreekgestoelte werd gevolgd door medezeggenschapsraad-voorzitter Oort. En hoe kan het anders, ook hij had lovende woorden met name over de adviserende rol van de di recteur bij dit orgaan. Salland-lied Wie deze middag niet mocht ont breken was meester Bouko Hen drik Brouwer. Op de hem eigen manier slaagde hij er in de zaal uit volle borst het Salland-lied te laten meezingen, waarbij het oud-hoofd van de Dorpsschool streng maar kordaat de dirigeerstok hanteerde. Brouwer had zelfs nog een heel oud briefje van Bertus Groteboer uit de Beuseberg opgeduikeld, waarin die op retorische wijze de kwalitei ten van meester Van "t Holt roem de. Ook regerend prins Anne Bouke van Gelderen was met een delegtie naar de Haarschool gekomen om de oud-prins te feleciteren. Indach tig zfjn eigen lijfspreuk 'Doat good en heb wille' ging hij ervan uit dat Van 't Holt in de afgelopen 25 jaar volle wille had gehad. Proefles Dat laatste kon de jubilaris vol mondig beamen. In zijn dank woord ging hij terug naar de och tend in 1963 toen hij om half acht in Holten uit de trein stapte op weg naar een proefles op de Dorps school. "Niet dat ik Holten nou zo'n mooi dorp vond" herinnerde Van 't Holt zich, "maar ik had wel meteen het gevoel dat ik hier zou willen zit ten." De proefles bij meester Brou wer duurde maar tien minuten. Toen had oud-burgemeester En klaar het achter in de klas wel ge zien. Hij drukte zijn sigaar uit in een bloempot en sommeerde de as pirant-schoolmeester mee te ko men. "Het gaat er niet om wat een meester zijn klas vertelt" moet En- klaar hem bij die gelegenheid heb ben verteld, "maar hoe hij het ver telt. Een schoolmeester die de kin deren wijs kan maken dat Den Bosch de hoofdstad van Gronin gen is, wordt een hele goeie." En een goeie werd Gert Jan van 't Holt die vertelde blij te zijn dat zijn slechte eigenschappen deze mid dag verzwegen waren. Hij keek nog eens terug naar de beginperiode van 'zijn eigen winkeltje' de Haar school. Een school die hij helemaal volgens zijn eigen ideeën heeft kunnen opbouwen. Wanneer je je zelf en de school steeds weer ver nieuwt, blijft het onderwijs een uit daging, verklaarde de directeur zijn trouw aan Holten. Waarbij het niet kon laten te pleiten voor rust in het onderwijs. "Kinderen zijn van alle tijd, maar het zfjn de vol wassenen die veranderen. Wan neer kinderen onrustig zijn moeten we ons maar eens afvragen of we met ons jachten en jagen wel het goede voorbeeld geven. In een kli maat waar innerlijke rust heerst, gedijt het onderwijs." In Jongerencentrum De Schure staat komend weekend in het te ken van Engeland. Vrijdagavond 21 oktober zal d.j. Theo Hare een show verzorgen. De bezoekers van De Schure - voor deze gelegenheid omgedoopt in The Barn - worden zaterdagmorgen 22 oktober om elf uur weer bij de Schure verwacht voor een uitstapje naar de Raven- brouwerij. Gezien de grote belang stelling is het zaak zich zo spoedig mogelijk aan de melden bij Wilco v.d. Noort (64346) of John Schup- pert (6 26 75). Na de excursie wordt er gezamenlijk gegeten waarna de 'pub' open zal voor een gezellig avond in Engelse sfeer. De plannen voor de reconstructie van het stationsplein zijn rond. Door dienst gemeentewerken is een nieuwe opzet van het plein in tekening gebracht. Nu is wachten op de Nederlandse Spoorwegen. Zodra NS begint met het opknap pen van het stationsgebouw, kan ook het plein worden aangepakt; men heeft goede hoop dat het nog voor het eind van het jaar zijn be slag kan krijgen. In de nieuwe opzet zal de 'herden- kingspaal' in het midden van het plein worden verwijderd. De paal is in dermate slechte staat, dat ver plaatsen naar elders niet mogelijk is. Gelijkertijd zal ook het parkeer terrein naast het station worden verhard. Na het succesvolle schietfestijn om De Zaagmolentrofee in het voor gaande jaar, worden dit jaar opnieuw een schietwedstrijden georgani seerd door de schietvereniging De Zaagmolen. Waren vorig jaar alleen de Holtense sportvereniging uitgenodigd, dit jaar heeft men het schiet festijn uitgebreid door alle verenigingen in Holten uit te nodigingen om deel te nemen. De belangstelling is zo groot, dat op vrijdag 21 oktober geschoten zal worden van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 22 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. De gemeenteraad zal maandag 24 oktober voor het eerst weer in volle sterkte vergaderen. De PvdAer J. Metsemakers zal tijdens de verga dering als opvolger van Jan van der Harst als raadslid worden geïn stalleerd. De raad neemt bij de behandeling vban de aanpassing tarieven afval stoffenheffing alvast een voor proefje op de komende begrotings behandeling. Voorgesteld wordt de heffing te verhogen. Voor huis houdens betekent het een verho ging van 2,50 per maand; op jaar basis gaat de heffing voor huishou dens omhoog van 120 naar 150. Doelstelling van het college van b en w is uiteindelijk te komen tot een 100 dekking van de afval- en reinigingsrechten. De diverse gemeentelijke commis sies hebben zich reeds positief uit gesproken over het plan Dikke Steen, zodat bij de behandeling van dit voorstel weinig politiek vuurwerk verwacht kan worden, evenals bij de overige agendapun ten zoals de aanschaf van materi aal voor de Scholengemeenschap, het intrekken van de gemeentelij ke Warenwet, de aanleg van kano- overdraagplaatsen in de Schip beek, de vervanging van een cv ke tel, de verkoop van een perceeltje grond aan de IJsselmij, de verkoop van bouwpercelen in bestem mingsplan de Beuseberg en een voorstel inzake ontwerp gemeen schappelijke regeling Gewest Mid den IJssel. Om alles organisatorisch goed te laten verlopen, kan men per ver eniging met één of meerdere teams elk bestaand uit vier personen De jumelage met het Westduitse Winterberg,zal volgend jaar deifl- nitief gestalte krijgen, het college van b en w heeft in haar begroting 5000 gulden uitgetrokken voor een uitwisselingprogramma, mits het initiatief wordt gedragen door de plaatselijke verenigigen en het niet een onderonsje op gemeente lijk niveau wordt. De Holtense Handelsvereniging speelde hier in haar najaarsverga dering direct al op in met de aan kondiging als handelsvereniging met intitiatieven te komen voor een of andere actie waarin de jume lage centraal zal staan. Als alles volgens plan verloor, zal de bebouwde kom aan de zuiden van de spoorlijn voor bijna 100 aangesloten kunnen zijn op de CAI. Dat staat te leden in de ge meentelijke begroting. De enquete resultaten waren voor het stichtingsbestuur zodanig po sitief dat tot een volledige bekabe ling werd besloten. Inmiddels is er overleg met de IJs selmij voor overdracht van de CAI aan de IJsselmij die ook al de CAI van Helledoor en Rijssen beheerst. Medio 1989 moet dat zijn beslag krijgen. deelnemen, zowel dames, heren als junioren, mits men geen lid is van de schietvereniging De Zaagmo len. Als inzet zal men strijden om De Zaagmolenwisseltrofee en ver dere prijzen. Mocht er een vereni ging zijn die per abuis geen uitno diging heeft gehad, kan kan men zich als nog aanmelden bij de se cretaris van de schietvereniging Bert Steunenberg, telefoon 05483- 6 20 86. Doel van dit toernooi is om alle Holtense verenigingen op een sportieve en gezellige manier met de schietsport kennis te laten maken. Schietvereniging De Zaag molen beschikt over een eigen ac commodatie, die geheel aan de ei sen van de KNSA voldoet. Het ge bouw is gevestigd aan de Maat- mansweg 3 in Dijkerhoek. Er zal niet alleen met luchtbuks maar ook met een echte vuurbuks worden geschoten. Belangstellen den die ook wel eens met een lucht buks of vuurbuks willen schieten of gewoon eens een kijkje willen ne men, kunnen elke maandagavond vanaf 19.00 uur terecht tijdens de clubavond van De Zaagmolen. Het bestuur van de Zaagmolen is on langs gewijzigd. Voorzitter is nu W.G. Markvoort, penningmeester J. Tuiter en secretaris B. Steunen berg. De inschrijvingen voor de activi teiten bij de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk lopen boven verwachting goed dit najaar. De afgelopen week zijn er zo'n kleine 300 aanmeldingen binnengeko men voor de activiteiten voor het kinder- en volwassenenwerk. He laas heeft de Stichting al veel mensen moeten teleurstellen om dat een activiteit was volgeboekt maar op enkele activiteiten zijn nog een paar plaatsen vrij. Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar is nog plaats op de kin- dersoos Kwibus op woensdagmid dag van 14.00 tot 15.30 uur. Op 26 oktober wordt een escursie gehou den naar het politiebureau, op 9 november wordt een play-back- show gehouden en op 23 november gaan de kinderen pepernoten en speculaas bakken voor het aan staande Sinterklaasfeest. Wie graag toneel wil spelen kan op 7 de cember meedoen aan de toneel middag. Traditioneel worden aan de vooravond van Kerstmis kerst bakjes gemaakt voor bejaarden op 21 december. Voor de jeugd is er ook nog plaats op de cursus knuffeldieren maken die op donderdag 27 oktober start. Welkom zijn kinderen vanaf acht jaar. De cursus internationaal volks dansen, die iedere woensdagavond wordt gehouden, kan nog wat deel nemers gebruiken. Aan bod komen o.a. dansen uit Joegoslavië, Roe menië, Griekenland, Israël en Amerika. De cursus staat open voor deelnemers vanaf zestien jaar. Alle cursussen worden gehouden in het gebouw Kon. Wilhelmina- straat 2. Hier kan men zich ook aanmelden tijdens kantooruren, of wel telefonisch op nummer 6 27 55. Door Burgemeester en Wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1aan Roosdom-Tijhuis b.v. vergunning verleend voor de bouw van 4 woningen aan de Kieftenbelt; 2. aan reclamebureau "Carbo" vergunning verleend voor het aan brengen van lichtreclame t.b.v. bungalowpark "de Lindenberg" en anderen; 3. aan de heer W. Beijers vergunning verleend voor het kappen van 1 berken 1 eik; 4. aan Graphic Color ontheffing verleend t.b.v. straatfotografie in 1989; 5. aan Peuterspeelzaal "'t Knötterheuske" vergunning verleend t.b.v. een speelgoedbeurs. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openstelling gemeentesecretarie (inclusief gemeentewerken). Burgemeester en wethouders vestigen er nadrukkelijk de aandacht op, dat de secretarie voor het publiek geopend is op werkdagen van 8.30-12.30 uur Bezoek aan de secretarie buiten deze uren is slechts mogelijk volgens afspraak. Hoewel aan genoemde openstelling van de secretarie de laatste tijd niet strak de hand is gehouden, wordt een dringend beroep op de burgerij gedaan zich voortaan hieraan te houden. Ter inzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen, op 11 oktober 1988 vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan: de heer M. Rietberg Larenseweg 104 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en pluimveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 24 september 1988) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist In verband met het bereiken van de VUT-leeftijd van een medewerker, ontstaat bij de buitendienst van gemeentewerken een vakature voor: Funktie-informatie: De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: - het verrichten van onderhoudswerkzaamheden aan wegen, bermen, wegmeubilair en riolering; - de uitvoering van gladheidsbestrijding; - reinigingswerkzaamheden van o.a. markt; - verrichten van andere bij de buitendienst voorko mende werkzaamheden. Funktie-eisen: - kennis op LBO-niveau; - een flexibele inzetbaarheid; - bereid zijn buiten de normale arbeidsuren werkzaam heden te verrichten; - in bezit zijn van vrachtwagenrijbewijs en chauffeurs diploma; - een leeftijd hebben tussen 21 en 30 jaar; - zo mogelijk ervaring met werktuigen. Aanstelling/salaris Afhankelijk van leeftijd en ervaring kan bij aanstelling een salaris worden geboden tussen f 1.996.-, zijnde het minimum van schaal 2 en f2.571.- bruto per maand, zijnde het maximum van schaal 3. Dit betreft een voor lopig ingeschat funktieniveau. T.z.t. zal het definitieve funktieniveau worden bepaald. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Informatie Nadere inlichtingen over deze funktie kunnen worden ingewonnen bij de chef buitendienst, de heer G. Grave, telefoon 6 19 72 (tijdens kan tooruren) of bij de direkteur gemeentewerken, de heer Ing. S. K. de Jong, telefoon 6 16 66 (tijdens kantooruren). Sollicitatie Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Hol ten, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. De gemeentelijke begroting geeft niet alleen veel informatie over het reilen en zeilen van de gemeente, maar ookover de werksituatie bin nen het gemeentehuis. De aanbie dingsbrief valt zelfs voor een een voudig journalist zoals van het HN nog wel te begrijpen, maar zodra het om ambtenaren gaat wordt het toch wel ingewikkeld. Wat dacht u van deze zin: "Ook merken wij op, dat wij op korte ter mijn willen komen tot een kwanti- tatiever afstemming van het werk aanbod en de beschikbar persone le capaciteit bij de binnendienst van gemeentewerken". Jammer genoeg kregen wij deze zin pas onder ogen toen de slui tingstijd van deze krant feitelijk al overschreden was, zodat navraag onmogelijk was. Maar zouden ze daar op gemeentewerken wèl we ten waar het over gaat?

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7