Intocht Sinterklaas nu echt kinderfeest Feestelijke opening manege Stal de Eik CDA nam afscheid van H. Rietberg Radio Oost met radio-reportages uit de oude doos Resultaten Blauw Wit fruitbomen u HOLTENS NIEUWSBLAD Directeuren basischolen zetten programma op Frisse lucht in gemeentehuis 89.4 95.6 99.4 RADIO I Indië reünie DONDERDAG 20 OKTOBER 1988 - Excelsior 5-Blauw Wit 2. De eerste tien minuten had Blauw Wit een licht overwicht en kwam met 1-0 voor door Evert uit een vrije trap. Blauw Wit liet zich hier na min of meer inpakken en Excel sior kwam verdiend langszij (1-1). In de laatste tien minuten voor rust was Blauw Wit sterker en zag Jan Vrugteveen een harde inzet door de lat geblokkeerd (rust 1-1). In de 2e helft ging Blauw Wit met een sterk door en uit een vloeiende combinatie met Evert kon Henri Thalen scoren (1-2) waarna Wim Barvelink, die in de aanval een hoofdrol speelde, de Rijssense goa lie kansloos liet met 2 prachtige treffers (1-4). Na een goede combi natie op het middenveld tussen Harry Paalman en Wim Meilink werd de bal op maat aangespeeld op Wim Barvelink en dat beteken- maatjes te groot voor Blauw Wit en sloten de eerste helft af met 5-1. Na rust gingen ze stevig door en be paalden de eindstand op 0-11. He laas heeft Blauw Wit nog steeds geen vaste keeper en hiervan heeft ook Hulzen doeltreffend geprofi teerd. Toch zal het met de jongste Blauw Witjes in de toekomst beter gaan! Damesvoetbal De meisjes speelden afgelopen za terdag thuis tegen het sterke meis jes team van Enter Vooruit Blauw Wit gaf prima partij, kwam al vrij snel met 1-0 voor maar Enter Voor uit technisch toch iets beter schoot 2 keer raak en bepaalde de rust stand op 2-1. Na de rust bracht Blauw Wit 5 wisselspeelsters in het veld, ging er fiks tegenaan maar het lukte niet om een doelpunt te de 1-4. Het laatste kwartier dron- maken. EV kreeg evenals Blauw gen de Rijssenaren nog wel aan voor een doelpunt maar Blauw Wit, met een zeer sterk spelende Peter Spekreijse, controleerde de wedstrijd en kwam de voorsprong niet meer in gevaar. Blauw Wit 3-Kloosterhaar 4 Het derde begon deze wedstrijd slecht, de combinaties liepen niet vlot en de concentratie was onvol doende. Kloosterhaar nam het ini tiatief en scoorde het eerste doel punt Blauw Wit moest hierna aan vallen, kwam beter in de wedstrijd en door Gerben Beldman voor rust verdiend op 1-1. De 2e helft waren de partijen volkomen aan elkaar gewaagd maar 5 minuten voor tijd was Blauw Wit de meest gelukkige ploeg toen Henk Bolink een voor zet van Jan Stam benutte. Eind stand 2-1. Blauw Wit 8-Enter Vooruit 10. Het achtste begon sterk aanval lend en wist de gasten op eigen helft te houden. Er kwamen een paar zeer goede kansen die helaas niet werden benut Blauw Wit kwam door Nico Beldman op 1-0 op aangeven van Jansen. EV te kende tegen deze treffer „protest" aan maar de scheids wees dat te recht af. Rust 1-0. Na de thee kwam EV sterk terug en wist gelijk te maken. Na enkele aanmerkingen op de leiding floot de scheidsrech ter af voor een pauze van 5 minuten om de gemoederen te sussen. In de toen nog plm. 20 minuten te spelen kwam Blauw Wit uit een kopbal van Nico op 2-1 maar kreeg het toch nog een paar keer erg be nauwd toen de Enternaren sterk aandrongen voor de gelijkmaker die niet op het bord kwam. Junioren: Enter Vooruit Al-Blauw Wit Al. Blauw Wit dat - om aan de top te blijven mee draaien - moest win nen ging goed gemotiveerd van start en kwam al vrij snel door Ger- rit Jan op 1-0. Na deze treffer kwa men er problemen in de verdedi ging en kwam EV voor rust terug tot 1-1. Na rust ging het beter, er kwamen vele kansen maar de voor hoede faalde in het afwerken. EV probeerde het in de slotfase met lange ballen uit de verdediging die in Blauw WitKiefensie resulteer den in lichte paniek en twee doel punten voor de gastheren. Eind stand: 3-1. PH C3-Blauw Wit Cl. Blauw Wit moest danig gehandi capt naar Almelo en zelfs Hans Stam uit D „lenen" om het team compleet te maken. PH was duide lijk de betere ploeg en binnen een kwartier stond Blauw Wit achter met 3-0. Slecht dekkingswerk was hiervan mede de oorzaak. Na enke le wissels ging het beter en wist PH een doelpunt slechts te voorkomen door een strafschop te veroorzaken die helaas niet werd benut. Rust 3- 0. In het begin van de 2e helft nam Blauw Wit het initiatief, kreeg goe de kansen maar raak schieten was er niet bij. In de slotfase was het aan Dervin te danken dat het bij 3- 0 bleef. Pupillen: Blauw Wit Dl-Nijverdal Dl. In de eerste helft een sterk aanval lend Blauw Wit Dl dat Nijverdal Dl op eigen helft hield en door doelpunten van Hans, Marco (2x) en Erwin de ruststand op 4-0 be paalde. In de 2e helft verwaarloos de Blauw Wit de verdediging en kwam Nij verdal terug tot 4-1. Blauw Wit liep hierna door Marco uit tot 6-1 en geloofde het toen wel waardoor Nijverdal nog 3 keer kon scoren (6-4). Vlak voor het eindsig naal bepaalde Edwin Paalman de eindstand op 7-4. Markvogels Dl-Blauw Wit D2. Voor de rust speelde D2 zeer matig en dat bleek bij rust uit een voor sprong van 4-0. Na de thee ging het wel wat beter en kwam Blauw Wit nog terug tot 5-1. Blauw Wit El-Holten El. Holten El had aan Blauw Wit 1 een makkie. Ze waren veel sterker en brachten met dubbele cijfers (10-0) hun kwaliteiten tot uitdrukking. DES Fl-Blauw Wit Fl. Blauw Wit speelde tegen DES een prima partijtje en sloot de eerste helft af met een 2-0 voorsprong. DES kwam aan het begin van de 2e helft nog terug tot 2-1 maar de Blauw Wit jongens sloten af met een royale 1-5 zege. Blauw Wit F2-Hulzense Boys F2. De Boys waren duidelijk een paar Wit ook wel een paar kansen maar kwam ook niet tot scoren en dus een eindstand van 1-2. Jammer dat we verloren maar toch ging het be ter als de voorgaande wedstrijd toen we met 6-0 klop kregen. Aan staande zaterdag gaan we naar Hengelo om te spelen tegen het sterke Juliana. Vertrek 9.00 uur vanaf 't Vletgoor. Meiskes doe je best! De Goeiheüigman komt om zaterdag 19 november aan in HoUen, hopelijk in een wat rustiger sfeer dan v jaar. mg Jaarlijks organiseert de Stichting Coördinatie Landschapsonder- houd Overijssel cursussen over het onderhoud van verschillende land schapselementen, zoals o.a. hoog- stamfruitbomen. De cursus onderhoud hoogstam- fruit bestaat uit een theorie-avond en een praktijkdag (zaterdag). On derwerpen die aan bod komen zijn onder meer de verschillende vor men van bomen en het hoe en waarom van het snoeien. Op de praktijkdag gaan de deelnemers onder deskundige leiding zelf on derhoudswerk verrichten aan hoogstambomen. In Sail and wordt de cursus gege ven op 17/19 noveber '88 en 5/7 ja nuari '89. De kosten bedragen 35,- inclusief instructieboek. Inschrij ven voor deze cursus is mogelijk tot en met 27 oktober bij de Stich ting Coördinatie Landschapson- derhoud Overijssel, Poppenallee 39, 77 22 KW Dalfsen, tel. 05290-17 31. Sint Nicolaas heeft uit Spanje la- tie, compleet met de bonnetjes, be ten weten dat hij dit jaar Holten gint al op 15 november en duurt tot zeker niet over zxal slaan, al ver- en met maandag 5 december. Voor liep de ontvangst vorig jaar dan elk besteedde tientje krijgt men heel wat minder geslaagd dan hij op zijn hoge leeftijd gewend is. De Sint Nicolaascommissie van de Holtense Handelsvereniging heeft die vermaning van de Sint in een bonnetje waarmee weer een flink aantal geldprijzen te winnen zijn. De trekking is op dinsdag 6 de cember. Wellicht komt er een tus sentijdse trekking, waarover wij u de oren geknoopt en heeft dank- tijdig hopen te berichten. De win baar gebruik gemaakt van aan kels zullen geopend zijn naar de aanbod van een van de directeu ren van de Holtense bassischolen, landelijke richtlijnen. Dat bete kent dat er op dinsdagavond 29 en de heer Ch. Vogely om het 'pro- woensdag 30 november, donder- bleem' van de intocht van Sinter- dag 1 en vrijdag 2 december een klaas eens voor te leggen aan de koopavond zal zijn. Op zaterdag collega's in het Directeuren-over- leg om samen een gezellig pro gramma op te stellen, waarbij kind en Sinterklaas weer centraal staan. Sinterklaas heeft zich hier van harte mee accoord verklaard en toegezegd dat hij op zaterdag 19 november zijn opwachting zal maken in Holten. Hoe het programma er verder uit gaat zien, was bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet te verne men, daar de schoolhoofden genie ten van een welverdiende herfstva kantie. Wel staat al vast dat de Holtense Handelsvereniging weer uitgebreid inspeelt op de komst van Sinterklaas. De Sinterklaasac- gelden de normale sluitingstijden en op maandag 5 december sluiten de winkels om 17.00 uur. Geduren de de koopavonden zal zwarte Piet weer aanwezig zijn tussen het win kelend publiek. Eind december is er op vrijdag 23 december een ex tra koopavond, naast de normale koopavond op donderdag 22 de cember. Op Kerstavond 24 decem ber gaan de winkels om 16.00 uur dicht. Op donderdag 29 december en vrijdag 30 december zijn even eens koopavonden. Gepoogd zal worden tijdens de kerstweek de Kerstman naar Holten te halen. De afdeling Holten van het CDA heeft tijdens de woensdag in de Kandelaar gehouden jaarverga dering afscheid genomen van H. Rietberg, oud raads-lid en vele ja ren lid van het bestuur. Voorzitter J.H. van Enbrink bracht hem dank voor het vele en belangrijke werk Ruiters en paarden voelen zich al helemaal thuis in de nieuwe binnenmanege van Stal de Eik Ongeveer tweehonderd belang- De 'binnenbak' is door de familie stellenden maakten zaterdag van de uitnodiging van de familie Van Dijk gebruik een kijkje te nemen in de nieuwe binnenmanege van Stal de Eik aan de Oude Dienp- veenseweg, waaronder leden van de Sportcommissie en een verte genwoordiging van de gemeente. Van Dijk grotendeels in eigen regie gebouwd. De fundering werd ge bouwd door bouwbedrijf Voordes en de stalen constructie van span ten en dak werden geleverd door aannemersbedrijf Ruel uit Dene kamp. Door de ingebruikneming van de binnenmanege hoopt de fa- De officiële opening werd ver- milie Van Dijk de toekomst van richt door de 82 jarige mevrouw I. Weijerman, die een van de trouw ste gebruikers is van de manege. Nog wekelijks rijdt zij paard. Door de leveranciers van de bouwmate rialen en de Holtense dierenspeci aalzaak was een nieuw naambord geschonken dat door de bejaarde amazone werd onthuld. stal de Eik veilig te stellen en te vens de toekomst van dochter San dra die op den duur de manege zal overnemen van haar ouders. Gelijkertijd werd een nieuwe kan tine gebouwd, waar na de lessen de ruiters en amazones van de recre antenclub een gezellig onderko men vinden. De recreantenclub verraste de familie Van Dijk met een grote spiegel, waardoor het mogelijk is dat de ruiter zijn ver richtingen of fouten kan controle ren. De recreantenclub zorgde er trouwens voor dat het voor de heer en mevrouw Van Dijk en dochter Sandra een echte feestmiddag werd door de gehele organisatie voor hun rekening te nemen. Na de officiële ingebruikneming werden aan het publiek alle les- paarden en pony's voorgesteld, die getooid waren met fraaie nieuwe dekkleden. Pascal Betten en San dra Dieperink verrasten de toe schouwers met een fraai uitgevoer de Pas de deux te paard. voor de afdeling gedaan en bood een geschenk onder couvert aan. Voor mevrouw Rietberg waren er bloemen. Voor het afscheid plaats vond werd de agenda vlot afgewerkt. Uit het Jaarverslag van secretaresse mevr. A. Dul-de Fockert bleek onder meer dat het ledental iets gedaald is. Momenteel bedraagt het aantal leden 170. Pogingen om jonge le den te werven zijn tot nu toe weinig succesvol maar zullen worden voortgezet Penningmeester A. Hui ting boekte over 1987 een batig saldo. Als bestuurslid werd in plaats van de heer Rietberg met al gemene stemmen gekozen de heer B. Span. De vergadering ging ac coord met het voorstel van het be stuur om in plaats van de de heer Js. Beldman, die zeventien jaar na mens het CDA zitting had in de ge meentelijke commissie Woonruim tezaken, kandidaat te stellen de heer H. Rietberg. Voorzitter Van Engbrink uitte zijn grote waarde ring voor de wijze waarop de heer Beldman zijn taak heeft verricht. Na de pauze sprak mr. J.J. Th de Rouw, secretaris van Gewest Mid den IJssel over de vele taken en functies van het gewest waarin elf gemeenten, waaronder Holten, sa menwerken. De samenwerking richt zich vooral op uitvoerende ta ken zoals de Districtgezondheids dienst, verkeer en vervoer, de re gionale brandweer en milieutaken en op het bepleiten van gemeen schappelijke belangen. Over nieu we gemeenschappelijke regelin gen zullen binnenkort nadere me dedelingen worden gedaan, zo zei de heer De Rouw. In het gewest heeft het CDA-raadslid H. Dul na men de gemeenteraad zitting in het Algemeen bestuur. De beide wethouders van de ge meente Holten blijken zo hard te werken, dat de ventilatie in de wet houderskamers niet voldoende schijnt te zijn. Voor de luchtverver sing zorgen nu nog enkele lucht> sleuven, maar dat is niet voldoen de. Ook in andere kamers van het gemeentehuis kan onvoldoende verse lucht worden ingelaten. Het gemeentehuis beschikt niet over een airconditioning maar uitslui tend over een 'topkoeling' die bij extreme warmte in werking treedt. Aan gemeentewerken is nu op dracht gegeven een aantal ramen draaibaar te maken, opdat de hardwerkende mensen op het ge meentehuis niet zullen flauwval len. ma.tmvr. van 7.15-8,12-13,17-I8u en elk heel uur nieuws 89 I 1 91 I I 93 95 1 I I I ll 1 1 99 1 101 103 88 90 R 92 2 94 96 98 R3 R 4 iOO 102 104 za.9-l3en 17-18, zo.9-13 en I8-I9u O Het wooncomplex De Kasbah in Hengelo staat centraal in één van de historische uitzendingen die Radio Oost uitzendt. HENGELO - Radio Oost duikt binnenkort op zaterdagochtenden in de historie. Tussen 11.00 en 12.00 uur gaat de regionale om roep een serie programma's uitzenden, waarin historische mo menten uit de achterliggende vijftig jaar centraal staan. Ver slaggever Marin Steenbeke en technicus Jan Bolding zijn in de archieven van de NOS-radio in Hilversum gedoken, op zoek naar reportages, die in het grijze verleden over belangrijke gebeurte nissen in Overijssel zijn gemaakt. De zoekactie was niet ver geefs. Het Hilversumse muziekpaviljoen bleek een aantal unie ke radioreportages uit deze regio te herbergen. dingen binnen om een compe titie tussen de verschillende Overijsselse blaasmuziek-ge- zelschappen te kunnen begin nen, maar opgave is nog steeds mogelijk. Daarvoor moet een kaartje worden ge stuurd naar Radio Oost, post bus 1000, 7550 BA Hengelo. Blaaskappellen Martin Steenbeke ...uniek materiaal... „Er was meer dan we hadden durven hopen", zegt Martin Steenbeke. „Het oudste mate riaal dat we hebben gevonden dateert uit 1936". Van recente re datum is onder meer een ze ven minuten durend radio-ver slag over de rellen bij de ruil verkaveling in Tubbergen, be gin jaren '60. De ruilverkaveling ontaardde in een veldslag tussen politie en boze boeren. Ook historisch zijn de reportages rond het massa-ontslag bij de textielfa briek Van Heek en Co. in En schede, waar in 1967 zo'n 1700 mensen op straat kwamen te staan, en het radio-verslag van het wk-schaatsen voor dames in datzelfde jaar, waar Stien Baas-Kaiser in Deventer de werelkampioen werd. Een ge beurtenis waar de al even le gendarische Theo Koomen op een manier, zoals alleen hij dat kon, verslag van deed. „We hebben ook nog een in terview met de architect Piet Blom uit 1973 gevonden, ge maakt bij de presentatie van het Kasbah-plan in Hengelo", vertelt Martin Steenbeke. Het plan voor de bouw van het wooncomplex De Kasbah gold destijds als revolutionair. Vol gens Steenbeke is het de be doeling, dat verleden en he den in de serie historische pro gramma's naast elkaar wor den gezet. „Het is natuurlijk opmerkelijk dat de gemeente Hengelo nu geld uittrekt om de Kasbah leefbaar te houden. Het zou aardig zijn als we naar aanleiding van die reportage uit 1973, nog eens met Blom en bewoners van toen zouden kunnen praten, met daar te genover de mening van de huidige bewoners". Vanaf zaterdag 7 januari zal zich elke zaterdagochtend in het programma van Harm oet Riessen, tussen tien en elf uur, een blaasorkest aan het luis terpubliek voorstellen. De deelnemende gezelschappen spelen twee nummers, die eer der die week in de studio van Radio Oost zijn opgenomen. Er is inmiddels een jury ge vormd die bestaat uit Henk Kleinmeijer, dirigent/compo nist van blaasmuziek. Geert Sprick, dirigent van de Glaner- brugger Muzikanten en Hans Schippers, eveneens verbon den aan de Glanerbrugger Mu zikanten. De juryleden zullen tijdens de uitzending punten toekennen. Jan Onstenk, re gionaal en landelijk bestuur dervan de KNF, is wedstrijdlei der. Zaterdagochtend tussen elfen twaalf gaat ook het gesprek in de ether in dat Rob Vorkink opnam met vier Haaksberge naren, die betrokken waren bij de politionele acties in het toenmalige Nederlands Indië. Dit naar aanleiding van de reü nie voor oud-lndiëgangers, die zaterdag 29 oktober in Haak- bergen wordt gehouden. Op deze bijeenkomst worden 150 ex-militairen verwacht. In de reportage gaat Vorkink onder meer in op het gebrek aan op vang na thuiskomst van de mi litairen, die vrijwel nergens te recht konden met de vaak trau matische ervaringen die in In dië werden opgedaan. Het blaaskappellen festival, waarmee Radio Oost wil be ginnen, gaat definitief door. Er zijn inmiddels genoeg aanmel- Jan Bolding ...techniek...

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11