Plan de Dikke Steen krijgt vaste vormen Dijkerhoek zette de bloemetjes buiten een Holtens emiddenstanders maken goede beurt Aantrekkelijke beurs trekt 7000 toeschouwers Feeëriek lichtspel Bloedafname 24 oktober Expositie op vijver Vletgoor U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Flessenactie De Waardenborch Afdelingsavond NBvP Espelo Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 Nu de gemeenteraad een voorbe- reidingsbesluit heeft genomen om het bestemmingsplan "buitenge bied" te herzien en de commissies Gemeentewerken en Financiën geen bezwaar hebben tegen de bouwexploitatie-overeenkomst, krijgt de bouw van een woonwa- genlokatie en tien woningen in het plan Dikke Steen vaste vorm. Via een artikel 19-procedure moet de bestemming ter plekke (hore cabedrijf, agrarisch gebied en be- drijfsbebouwing) worden gewij zigd in woningbouw. Hoewel H. Rustebiel van Gemeentebelang nog even tegensputterde, was de voltallige raad toch veel te blij dat nu een alternatief is gevonden voor het oorspronkelijke college plan om aan de Kerkhofsweg een woonwagenlokatie te situeren. Rustebiel meende dat het college met twee maten mat, aangezien B en W zich tegenover de vorige grondeigenaresse afwachtend had opgesteld toen die met een plan voor de bouw van vrije sectorwo- ningen was gekomen. Destijds wil de het college pas meewerken wan neer cr geen bezwaren waren t verwachten. En aangezien die er (van het naastgelegen silobedrijf) wel waren ging dat plannetje niet door. Vraag van Rustebiel waarom het college zich voor de projectont wikkelaars Lensink Beheer en Be heer Maatschappij Ter Steege bv (beide uit Rijssen) wel zoveel moei te getroostte. Burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard deed daarop uit de doe ken dat de belangen van de ge meente dit keer veel groter waren. "Destijds waren we zelf volop bezig met vrije sector-woningen in de Beuseberg en je gaat natuurlijk niet je eigen markt afromen. Een half jaar vertraging in de Beuse berg zou ons erg veel geld kosten. Daarom wilden we daar geen geld en energie in steken voordat we ze ker wisten dat er geen bezwaren zouden komen. Nu is de situatie anders. Aan de westkant van de silo zijn al twee woningen ge bouwd, waartegen ook geen be zwaren zijn gekomen en bovendien kunnen we met dit plan het pro bleem van en geschikte woonwa genlokatie oplossen. Dit is wel in het algemeen belang van Holten." Het college heeft een principe overeenkomst afgesloten met de plannenmakers bij de Dikke Steen en zal in de raadsvergadering van oktober de voorwaarden daarin ter discussie stellen. Gemeentebelang had zowel in de commissie Ge meentewerken (bij monde van E.M. van Schooten) als in de com missie Financiën (in de figuur van H. Rustebiel) moeite met het feit dat in de overeenkomst voor de Dikke Steen de verplichting van verkoop aan sociaal-economisch gebondenen niet zo streng is ver woord. Onduidelijk bleef of dit om juridische redenen niet is gedaan, of omdat de gemeente geen eige naar is van de grond aan de Rijs- senseweg. Ook krijgt Gemeentebe lang nog uitsluitsel over de vraag wie de kosten van de noodzakelij ke artikel-19 procedure moet beta len. Vuilnis duurder Zowel de commissie Gemeente werken als Financiën hadden geen moeite met de nieuwe bedragen voor de afvalstoffenheffing en rei nigingsrechten. Dat kon ook niet omdat de raad in de vorige begro tingsvergadering unaniem had be sloten deze gemeentetaken kos tendekkend te maken. Per 1 janua ri 1989 betaalt een huishouden per jaar 150 gulden (25 procent meer). Het gebruik van containers wordt ook aanzienlijk duurder (f 1025 per jaar voor de eerste, f 850 voor de volgende). Uitgeversmaatschappij Van der Loeff hv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Alfabetisering Om welke reden dan ook zijn er in ons land nog heel wat men sen die niet kunnen lezen of schrijven. In de dagelijkse praktijk weten ze dat vaak ve- bluffend knap te verbergen, maar het is toch handiger wan neer je je niet in allerlei boch ten hoeft te wringen. Sinds een aantal jaar wordt er extra aan dacht besteed aan het alfabeti- seringsonderwijs. Ook in Hol ten waar Joke Gerards een van de vrijwlligsters is. Volleybal Na even flink te zijn geschrok ken toen hoofdsponsor Hoog Holten dreigde weg te vallen, is volleybalvereniging de compe titie toch gestart in shirtjes van het hotel-restaurant op de berg. Vorige week vond de over dracht van de nieuwe kleding plaats, maar de dames van het eerste team maakten daarin geen beste beurt. De eerste wedstrijd ging kansloos verlo ren. Gelukkig is er nog een il luster derde herenteam, dat deze competitie tot smaakma ker kan uitgroeien. Holtens Nieuwsblad Donderdag 6 oktober 1988 -40ste jaargang no.40 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Zelf kon hij er door ziekte niet bij zijn, maar het moet directeur Kroon van de Openbare Basis school Dijkerhoek goed hebben gedaan dat na twintig jaar de for mule van de door hem bedacht Floriala nog steeds werkt. Afgelo pen zaterdag zette Dijkerhoek de bloemetjes weer buiten. In de school was het één grote bloemen pracht, waarop weer heel wat be langstellenden afkwamen. Vooral uit Dijkerhoek natuurlijk, maar ook uit Holten en omliggende plaatsen. Met de opbrengst van de vele activiteiten is de schoolkas weer goed gespekt en kunnen er weer tal van activiteiten worden bekostigd. Het belangrijkst van de Floriala is altijd nog de bloemen- en planten- tentoonstelling. Ook dit jaar had den kinderen en ouders wer goed hun best gedaan. Vrijdagmorgen was er met behulp van veel moe ders door de kinderen hard gwerkt om tal van fraaie bloemstukjes te maken en ook thuis hadden kinde ren en ouders de handen uit de mouwen gestoken. Vrijdag werden al die inzendingen gejureerd, waar na al de kinderen een eerste, twee de of derde prijs kregen. De zater dag was natuurlijk extra spannend want toen moest de publieksjury uitmaken wie thuis en op school het mooiste bakje had gemaakt. Voor zijn thuis-creatie kreeg Ar- noud Boer een vetleren medaille, terwijl Joost Boer bewees dat de creativiteit in de familie zit want hij won de medaille voor het mooi ste op school gemaakte stukje. Bloemisterij Marjo zorgde voor de jurering van de inzending van ou ders, Waarbij Voor de bezoekers uit Dijkerhoek, die allemaal persoonlijk waren uit genodigd, was er nog een extra aar digheidje. Wanneer de halve bloem op hun uitnodiging paste bij de halve bloem op de Floriala kregen zij een heerlijke taart. Verder werd er van alles gedaan om de school kas te spekken. Zo werden er droogbloemen-stukjes verkocht en kon men ook houtsnijwerk en handwerkjes van de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen kopen. De wedstrijd, waarbij de naam van een knuffeldier (Bobo) moest wor den geraden, werd gewonnen door Fennie Paalman. Ook was er een Het was een fleurige boel in de OBS Dijkerhoek. De Floralia trok weer tal van belangstellenden. verloting, waarbij Wilco Rensen met nummer 96 de delicatessen voor zich opeiste. Zowel 's middags als 's avonds maakte iedereen druk gebruik van de mogelijkheid om oude herbariums te bekijken, spel letjes te doen, een oliebol of een ijs je te verorberen, een gokje bij het Rad van Avontuur te wagen of een stekje voor het komende voorjaar in te slaan. Al met al waren de orga nisatoren dik tevreden met de op brengst en zal er volgend jaar (wan neer meester Kroon met de DOP is) zeker weer een Floriala op het programma staan. Op maandag 24 oktober vindt de jaarlijkse bloed-donoravond van het Rode Kruis afdeling Holten weer plaats. Daarvoor kan men van 18.30 uur tot 21.00 uur terecht in de sporthal aan de Keizersweg. Verschil met voorgaande jaren is dat de trouwe bloeddonoren niet meer persoonlijk benaderd wor den of een aanmeldingskaart in de bus krijgen, maar dat deze mensen nu rechtstreeks een oproep ont vangen. De nieuwe manier van werken is het gevolg van het computerbe stand dat is opgebouwd door de administratie van het Centraal La boratorium in Amsterdam. Nadeel is wel dat het aantrekken van nieu we donoren moeilijker is zonder aanmeldingskaart. Deze mensen worden via aanplakbiljetten en pu- blikaties in het Holtens Nieuws blad op de hoogte gebracht. Ieder een tussen de 18 en 65 jaar die ge zond is en geen geneesmiddelen gebruikt, kan zich opgeven bij C.H. van Iperen-Esseboom, Schouten- straat 50, tel. 62126. Op de afiiame- avond zelf ondergaat men nog een kleine medische keuring. Hoewel vanwege de festiviteiten rondom het 50-jarig bestaan dit voorjaar al een kunst-expositie werd gehouden bij Bos Dierenwe reld, wordt de traditie van de jaar lijkse herfstexpositie toch voortge zet. Van 15 tot 24 oktober expose ren Kees Bos (schilderijen en bronsplastieken) en Kitty Bos (honden- en paardenportretten). De expositie in Bos Dierenwereld aan de Holterbergweg 12 is te be zichtigen tijdens de openingsuren (dagelijks van 09.00 uur tot 18.00 uur en op zondag van 11.00 uur tot 18.00 uur). Met de organisatie van de zesde Middenstandsbeurs hebben de Holtense ondernemers een goede beurt gemaakt tot in de verre regio. Ruim zevendui zend bezoekers kwamen afgelopen week een kijkje nemen in de 1800 vierkan te meter grote tent op Kalfstermansweide. Zij kregen een keurig verzorgde presentatie te zien van wat ondernemend Holten zoal te bieden heeft. En dat bleek niet weinig. De vijftig standhouders hadden zieh extra uitgesloofd om zo goed mogelijk voor de dag te komen. "Mooier dan de Jaarbeurs van het Oos ten" vond dan ook een van de talrijke bezoekers. De leden van de Holtense Handels vereniging hadden zich deze keer extra uitgesloofd om hun stands zo fraai mogelijk aan te kleden. Ieder een stak elkaar aan zodat, dankzij flink wat nachtelijke uurtjes tim meren en verven, bij de opening een keurig verzorgde beurshal klaarstond. Meteen na de opening door burgemeester Van Rappard, die daarvoor terzijde werd gestaan door dorpskoningin Tineke Wol- ters, stroomde het publiek naar binnen. Vooral de modeshow van de gezamenlijke Holtense modeza ken, bleek een grote trekker want steeds waren de beschikbare stoe len al lang voor de aanvang bezet. Met een hapje en een drankje was aan deze professionele hoofdat tractie van de beurs dan ook erg veel aandacht besteed. "Zo'n modeshow heb je gewoon no dig evalueert HHV-voorzitter Al- bert van der Maat. "Waarbij het Scoutinggroep De Waardenborch uit Holten houdt op zaterdag 8 ok tober een flessenactie. De op brengst uit het statiegeld wordt besteed aan de aanschaf van nieu we materialen, o.a. tenten en spel materiaal. Wie verwacht niet thuis te zijn, kan de lege flessen ook voor de deur zetten. vooral leuk is dat iedereen samen werkt. Dat is erg positief voor de Holtense middenstand. Ook voor de jonge ondernemers die pas be ginnen, was deze beurs erg nuttig. Zij hebben erg veel contacten ge legd en daar gaat het toch om bij zo'n initiatief. Van verkoop komt het eigenlijk niet." Overigens is de HHV niet van plan de beurs vaker te organiseren. Twee keer in de vijf jaar blijft het streven. "Je moet ervoor zorgen dat het voor het publiek het interes sant blijft vinden en ook de deelne mers moeten steeds iets nieuws kunnen brengen. Voor de mode winkels is dat misschein niet zo moeilijk, maar andere branches vernieuwen niet zo snel. Twee keer Burgemeester Van Rappard en zijn vrouw namen meteen na de opening een kijkje, f evenals dorps- koningin Tine- 1 ke V/olters. Zij hadden in HHV-voorzit ter Albert van der Maat een goede gids. In zet: er was veel zorg besteed aan de aankle ding van de stands, zoals hier bij Joey die de pilot-jacks op een Porsche drapeerde. in de vijf jaar, afwisselend in het voor- en het najaar lijkt mij ideaal. Vergeet niet dat er voor veel mid denstanders enorm veel tijd in gaat steken en dat het ook finan cieel een behoorlijke aanslag is." Uitproberen Het talrijk toegestroomde publiek had die zorgen niet en vermaakte zich opperbest op de beurs. Er was dan ook van alles te beleven, ook voor hen die niet van mode hou den. Zo hadden verschillende on dernemers een prijsvraag georga niseerd en kon er her en der wat worden geproefd of uitgeprobeerd. Vooral op donderdagavond was het stampvol in de tent, die met 1500 man vrijwel uitpuilde. "Ook wat dat betreft is 7000 bezoekers wel het maximum" meent Van der Maat. Wij willen graag op Kalfs termansweide blijven en dan is een tent van deze grootte het maxi mum haalbare. Nu al was het wel eens moeilijk met de aan- en af voer. En we moeten er iets aan doen om te voorkomen dat het rond de tent een grote modderboel wordt. Zo zijn er altijd wel dingen die weer verbeterd kunnen wor den. Aan de routing bijvoorbeeld willen we ook nog iets veranderen. Wanneer de voortekenen ons niet bedriegen, staat Holten op zater dag 22 oktober een uniek schouw spel te wachten. Op initiatief van een aantal Holtenaren (die liever anoniem willen blijven) wordt er die dag op de vijver van 't Vlet goor een feeëriek lichtspel opge voerd met na afloop een siervuur werk. Het geheel is vooral leuk voor de Holtense schooljeugd, die voorafgaande aan het Lichtspel Sneeuwwitje en de 7 Dwergen in een lampionoptocht vanaf de sporthal naar't Vletgoor vertrekt. Het belooft een spectaculair schouwspel te worden op 't Vlet goor. Voor de uitvoering zijn zes grote vlotten nodig waarop per vlot tweeduizend lampjes. Met lichteffecten, muziek en een vertel ler, wordt zo het aloude sprookje van Sneeuwwitje aanschouwelijk gemaakt. De Holtense kinderen, die via de scholen worden geïnfor meerd, mogen voor de optocht zelf een lampion maken, maar kunnen er ook een krijgen bij de sporthal. Daar vertrekt men rond 19.00 uur met begeleiding van HMV om rond half acht bij de vijver van 't Vlet goor aan te komen. Inclusief het af sluitende siervuurwerk duurt het schouwspel ongeveer een uur. De Rijkspolitie Holten leidt het ver keer in goede banen en zorgt voor de nodige parkeerruimte. Het ge heel wordt gesponsord door de Holtense Handelsvereniging. De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af deling Espelo hielden maandag 26 september j.l. hun eerste afdelings avond van dit seizoen. Presidente Ida Lubbersen - Loman opende de avond en verwelkomde het duo Ben Schreur en Hanneke Hiddink uit Diepenheim en de andere aan wezigen. Hanneke en Ben brach ten hun liedjes in het dialect en op humoristische wijze en begeleid den zichzelf daarbij op de gitaar. Voor de zeventig belangstellenden was het een geslaagde avond. De Espelose plattelandsvrouwen hou den hun volgende bijeenkomst op 24 oktober; gasten zijn dan de drie Suisses uit Bathmen.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1