4i Mintonette vierde op eigen toernooi Marle geen partij voor sterkspelend Blauw Wit Doortastend Enter duidelijk de betere Waterpolo teams met winst gestart I Hoog Holten blijft sponsor Mintonette Geslaagde start van schaakseizoen Overtuigend spel van handbal heren Duiven door slecht weer laat binnen Waterpolo Nuovo ongeslagen winnaar Klaverjassen Uitslagen stal de Eik Zaalvoetbal Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1988. De waterploloteams van ZPC Twenhaarsveld hebben de eerste competitiewedstrijden er weer op zitten. De dames speelden zaterdag uit te gen Maarkei. Na een rustig begin werd gelijk al een voorsprong ge nomen, 1-0. In de tweede periode liep deze voorsprong verder uit tot 4-0. Door een fout, gestraft met 35 sec. uitsluiting, wist Maarkei te profiteren en maakten een tegen- goal maar konden toch niet verhin deren dat Twenhaarsveld met 6-1 de vierde periode inging en ook hierin wisten de scoren, zodat de eindstand op 7-1 voor Twenhaars veld werd bepaald. De tweede wedstrijd ging tussen heren 2 van Twenhaarsveld en Vlaskikkers uit Tubbergen. In een leuke en sportieve wedstrijd, moesten de Holtenaren de beter spelende Vlaskikkers de overwin ning laten met een eindstand van 3-10. Beter verging het de heren 1 die te gen NZC in het water kwamen. Zij namen direct de leiding tot 3-0, toen pas zag Neede kans door te drukken maar moesten toezien dat Holten verder uit liep tot 5-1. In de tweede periode lieten de Holtena ren het er bij zitten en Neede kwam verrassend terug tot 5-3 en breidde dat uit in de derde periode tot 5-5. Na een rustperiode en de start voor de laatste periode bleek Twen haarsveld wakker geschud en ook een strafworp werd goed benut. Ook Neede raakte nog een keer het net. Dertien seconde voor het eind signaal scoorde Twenhaarsveld voor de laatste maal en besliste daarme de wedstrijd in hun voor deel, 8-6. SV Holten Handbal SENIOREN Zaterdag 24 september: Zondag 25 september: Al uit tegen Haarle 2 om 12.30 uur. Holten 1 - GFC 1,14.30 uur; Hector Vertrek 11.30 uur; JA1 uit tegen 2 - Holten 2,10.00 uur (vertrek 08.45 Raalte om 13.20 uur. Vertrek om uur); Holten 3 - PH 4, 10.00 uur; 12.20; Dl uit tegen Raalte om 10.50 Holten 4 - RV 2,10.00 uur; Stevo 7 - uur. Vertrek 09.50 uur. Holten 5, 09.00 uur (vertrek 08.00 Zondag 25 september: Heren uit uur); Holten 6 - De Zweef 8, 10.00 Boskamp om 13.00 uur. Vertrek uur; Holten 7 - SOS 6, 10.45 uur; 12.00 uur; dames sen. uit tegen Holten 8 - Almelo 7,09.00 uur; Hol ten 9 - Haarle 7,09.30 uur; RKSV 3 - Holten 10,11.45 uur (vertrek 10.45 uur); Enter 10 - Holten 11,09.00 uur (vertrek 08.00 uur); PH 20 - Holten 12,11.00 uur (vertrek 10.00 uur). PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 24 september: Haarle Al - Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten A2 - De Zweef A2, 12.45 uur; Holten BI - Tukkers BI, 13.00 uur; Markvogels BI- Holten B2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Deto Cl - Holten Cl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Hol ten C2 - De Zweef C3,14.30 uur. Holten Dl - Enter V Dl, 11.00 uur; SDOL Dl - Holten D2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten El - DES El, 11.00 uur; Haarle E2 - Hol ten E2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Excelsior F2 - Holten Fl, 10.15 uur (vertrek 09.45 uur; Holten F2 - DOS'37 F4,10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 24 september: Boswinkel 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13-00 uur); SW 2 - Blauw Wit 2, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 3 - Sparta 5, 12. 30 uur; Blauw Wit 4 - SWN 5, 14.30 uur; Markvogels 4 - Blauw Wit 5,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Excelsior 11 - Blauw Wit 6, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit 7 - Deto 9,12.30 uur; Blauw Wit 8 - SC Rijssen 6,14.30 uur. JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 24 september: SW Al - Blauw Wit Al, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Excelsior B2 - Blauw Wit BI, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); SC Daarle Cl - Blauw Wit Cl, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit Dl - Hulz. Boys Dl, 10.00 uur; Omhoog D21-Blauw Wit D2, 10.00 uur( vertrek 09.15 uur); Haarle El - Blauw Wit El, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit Fl - Haarle Fl, 10.00 uur. DAMESVOETBAL Woensdag 28 september: Blauw Wit 1- Kloosterhaar 1,18.30 uur; meisjes B vrij. Kwiek 2 om 13.00 uur. Vertrek 12.00 uur; dames jun. uit tegen Ac tief 1 om 11.00 uur. Vertrek 10.00 uur. Het werd voor de 351 ingekorfde duiven niet een gemakkelijke vlucht vanaf Minderhout. Door de slechte weersomstandigheden werd naar deze plaats uitgeweken, aangezien Heverlee te slecht was om te starten. In Minderhout gingen pas om 16.00 uur de manden open. De vlucht was maar 153 km. lang, maar van wege het donkere weer en wat mot regen gingen de meeste duiven maar "met de kippen op stok", zo dat er 's avonds niet veel doorkwa men. Gelukkig waren de volgende dag nagenoeg alle duiven weer bin nen. Alleen werd er niet geklokt omdat het zondag was. De duif van mevrouw van Beek arriveerde om 18.42 uur. De uitslag was: I.9. mevr. Van Beek; 2. Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 3.8.14. M. Lodwe- ges; 4. F. Klooster; 5. H. Wansink; 6.16.17; G. Keizer; 7.18.25; F. Mees ter en Zn; 10. G. Kwintenberg; II.24.26. G. Egberts; 12.13.23.28. E. Veneklaas; 15.21. H. van Beek; 19.27.29. G. Koetsier; 20. A. ten Daml; 22. J. Aaftink. De waterpoloclub Twenhaarsveld vraag serieuze jongens vanaf zes tien jaar en ouder die interesse hebben voor de waterpolosport. Inlichtingen bij H. Veldwijk, Chur- chillstraat 57, tel 6 1489. De problemen rond de sponso ring van het eerste damesteam van de volleybalvereniging Mintonette zijn opgelost. Hoog Holten blijft hoofdsponsor. "We zijn er zeer gelukkig mee", aldus een tevreden voorzitter Bert van Harmeien. Een brief wisseling met directeur W. Smits van Roby bv, een van de werkmaatschappijen van CIC, Continental Investmenst Com pany te den Haag, eigenaar van hotel-restaurant Hoog Holten, resulteerde in een continuering van het sponsorcontract. De grootste problemen bij Hoog Holten zijn inmiddels achter de rug en de heer Smits schrijft over de sponsoring" Wij hebben grote verwachtingen van uw vereniging en hopen dat ons sponsoring zal bijdragen tot goede sportresultaten, alsmede de zuivering van de toch wel enigzins gekrenkte naam Hoog Holten. Minonette is zeer blij, alsnog de naam van Hoog Holten te kun nen gaan uitdragen via het da mes 1 team, dat in de derde divi sie speelt. De hele vereniging zal van de sponsoring profiteren en door de sportieve daad van Hoog Holten kan het mogelijk zijn, topvolleybai in Holten te behouden. Mintonette (links in de aanval) liet op het eigen toernooi een uitstekende indruk achter. Op het sterke Mintonette volley baltoernooi te Holten, hebben de Holtense volleybalsters een prima indruk achter gelaten. Door het plotseling afzeggen van een team, moest door de toernooiorganisatie een nieuwe opzet gemaakt worden. Mintonette kwam in de A-poule te recht, samen met riog 3 andere ploegen, allemaal uit 3e divisies. In de eerste wedstrijd werd Spiker uit Eerbeek vernietigend verslagen, 15-4,15-1. Vooral de middenaanval maakte een goede indruk. Tegen het team van Tornado uit Geesteren zette Mintonette de lijn door en won ook deze wedstrijd met 2-0, n.l. met 15-7, 15-7. Om te bepalen welke ploeg de finale moest spelen, werd nu de strijd aangebonden met het eveneens nog ongeslagen Dynamic uit Lim burg. Er werd van beide kanten op het scherp van de snede gespeeld. Ook dit seizoen organiseert SV Holten weer een klaverjascompe- titie voor leden en niet leden. Er zal worden gespeeld op een vaste avond en wel op de laatste vrijdag van de maand. De eerste speeldag is vastgesteld op vrijdag 30 sep tember om 20.00 uur precies in de kantine van het Meermanskamp. De eindstand wordt bepaald door de vijf hoogste scores. Er wordt ge speeld om de Oberink-bokaal, die de winnaar aan het eind van de competitie mee naar huis mag ne men. Verder zij er elke avond leuke prijzen te verdienen. De competitie wordt op 24 decem ber onderbroken door een kerst- klaverjastoernooi'die los staat van de reguliere competitie en die wordt georganiseerd met mede werking van diverse andere vereni gingen. Hierover zal men t.z.t. na der worden geïnformeerd. Maar de Holtense aames konden het niet bolwerken, ondanks de harde aanvallen van Eugenie Thie- van Mintonette een clubglas, als aandenken aan het gezellige en ge slaagde toernooi, niet in de laatste le en Hannie Kolk. Het werd 2-0 'plaats te danken aan de voortreffe- voor de Limburgse ploeg, setstan- lijke scheidsrechters die de leiding den 15-11,15-11. In de andere poule hadden. Het is te hopen dat het was Nuovo uit Doorwerth ongesla- toernooi een blijvend, jaarlijks te gen gebleven, met op de tweede rugkerende gebeurtenis kan wor- plaats Vollkei uit Amersfoort. Tus- den, hetgeen voor de volleybal- sen Mintonette en Vollkei werd om de derde plaats gestreden. De eer ste set werd een zwaar bevochten overwinning voor de Holtense da mes, 15-13. Daarna was de vecht lust op en werd de tweede set verlo ren met 15-5. Door het betere pun- tensaldo van Vollkei werd deze ploeg derde. De finale tussen Dy namic en Nuovo was snel beslist. Met 2-0 wonnen de dames uit Door werth de eerste prijs. Iedere deelneemster ontving sport in en rond Holten goed zou zijn. Dat, alles zo gezellig was, was bovendien te danken aan de men sen van bar 't Mossink. Toernooi A.s. zaterdag wordt er in de sporthal weer een toernooi ge speeld, nu van de heren van Minto nette en de lagere damesteams. Het toernooi duurt de hele dag en de deuren van de sporthal zijn van af 09.00 uur open. In een vriendschappelijke sfeer heeft de schaakclub Holten vorige week maandag met een royale overwinning revanche genomen voor de nederlaag die Lochem in het voorjaar Holten toebracht. De einduitslag 9V2 - ZVz in het voor deel van Holten had nog groter kunnen worden als Jan van Calcar zijn grijpgrage vingers maar niet op zijn toren had gezet. Nu was 'aanraken' fataal, hij verloor de toren en zijn partij in een glad ge wonnen stelling. Henk van Beek, in zijn bekende agressieve stijl, noteerde het eerste volle punt na één uur spelen en Geert Stevens volgde spoedig, om dat zijn tegenstander na 21 zetten het hoofd modedeloos boog over zijn hopeloze stelling en de partij opgaf. Ton van Oyen, meestal zelf in tijdnood, zag deze keer de vlag van de Lochemse clubkampioen Welmers met plezier vallen. Bertus van Beek was bijzonder tevreden met zijn overwinning omdat, vol gens hemzelf, hij deze keer geen en kele fout maakte. Winst op de borden 1 t'm 8 voor Holten, remises voor Cees den Bouwmeester, Jaap Schippers en Eric Bosman en slechts twee ver- liespartijen van Henri Koetsier en Jan van Calar; een geslaagde start van het nieuwe seizoen. Onderlinge competitie De uitslagen van de op maandag 19 september gespeelde onderlin ge competitie waren: D. van Beek - G. Stevens Sr, 0-1; R. Koster - C. den Bouwmeester, V2- Vï, G. Stevens jr - H. Koetsier, 1-0; J. van Calcar - B. van Beek, V2-W, H. van Beek -J. Schipper, 1-0; Ph. Eijzinga - T. van Lindenberg, 0-1; G. Luggenhorst -D.A.v.d. Knaap, 0-1; J. ten Velde - E. Bosman, 0-1. De recreantenclub te Luttenberg vierde haar 10 jarig bestaan met een groot concours hippique, uiter aard alleen voor ruiters/amazones die niet in de officiële wedstrijd- psort actief zijn. Ongeveer 70 deelnemers hadden een heel gezellige dag. Leden van de recreantenclub de Eik sloegen een prima figuur. Kees Tromp en Elly Sloet, beide met Monika, won nen een gedeelde tweede prijs (130 punten) in dressuur. Ton Volkers en Evenlien Vos werden met Ka- ran respectievelijk vierde en vijfde. Bij het springen 30 cm. plaatste Di ane Krikkink met Toby zich twee de. Herbert v.d. Straten met San- der werd vijfde. Ton Volkers met Karan bezette in de klasse 60 cm., waar 40 deelnemers fel strijd lever den, een zeer fraaie tweede plaats. De gasten uit de Hellendoornse buurtschap Marle trokken van de aftrap af flink van leer en in de vijfde minuut had Blauw Wit be paald niet over geluk te klagen toen een verdediger een terug speelbal buiten bereik van doel man Elco Spijker rakelings over de lat schoot. In de tiende minuut kwam Blauw Wit op 1-0 door John P. Schalk die uit een op maat aange reikte voorzet van Jacco Schup- pert de Marlense doelman kans loos liet. Blauw Wit bleef hierna sterk aandringen met vloeiende akties over beide vleugels waarbij Jacco rakelings voorlangs schoot en Gerald Jansen, na een snelle rush door de verdediging, een droomkans niet benutte door in de handen van de doelman te schie ten. Blauw Wit bleef drukken maar speelde vanaf de zijlijn en vanuit het middenveld de bal vaak veel te scherp aan waardoor de verdedi ging telkens weer schade wist te voorkomen. Hans Stam kreeg vlak voor rust nog een prima kans op 2-0 maar hij zag z'n kopbal door de rechterpaal geblokkeerd. Rust 1-0. Na de thee van het zelfde laken een (voetbal)pak: Blauw Wit technisch en tactisch een klasse beter en in de tiende minuut een tweede tref fer van John P. die na de keeper beheerst te hebben omspeeld in schoot (2-0). In de 35ste minuut kwam Blauw Wit op 3-0 toen bij een snoeihard schot van Eef Vrug- gink (ingevallen voor de moege streden Schalk) een verdediger bij een poging om een goal te voorko men de bal in eigen doel knalde. Met nog 8 minuten te gaan kwa men de-gasten nog terug tot 3-1 toen doelman Elco Spijker iets te laat reageerde op een schot van midvoor Jan Podt. In de slotfase kreeg Blauw Wit nog een kans om op 4-1 te komen maar de keeper dook bij de door Hans Stam geno men strafschop naar de goede hoek. Hij had de bal echter niet klemvast maar Hans schoot bij een tweede kans de bal in het zijnet en zo bleef het bij een zeer verdiende 3-1 zege. Naar Boswinkel Zaterdagmiddag gaat Blauw Wit naar Enschede om te spelen te- home zijn de Enschedeërs heel wat mans. Blauw Wit heeft dat meer dan eens ervaren en is dus gewaar schuwd. De wedstrijd die zal wor den geleid door scheidsrechter Roedie Sidhoe begint om half 3. Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit speelt vanavond in sporthal 't Mossink, aanvang 22.00 uur, de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen. Tegen stander is de Tunnel 1 uit Almelo, waarvan vorig seizoen thuis werd gewonnen maar uit werd verloren. Het zaalteam hoopt dit seizoen weer goed mee te kunnen draaien in de competitie. gen de op eigen terrein altijd heel Het tweede team start morgenga- lastige tegenstander Boswinkel, vond, 23 september de competitie Thuis hebben de Blauw Witters met een uitwedstrijd tegen Rood- nog nooit verloren maar in eigen Zwart 6 uit Delden. Traditiegetrouw hebben de Holte naren altijd een zware klus aan de Entenaren. Ook deze keer was het niet anders. Lieten de rood-zwar- ten iets beter en verzorgder spel zien, de gastheren waren vooral over rechts veel doortastender en agressiever in hun aanvalsspel. Een verkeerde terugspeelbal bete kende het voor de rust en totaal uit positie gespeelde Holtense de fensie waarbij Bode voor Enter de score opende. Direct na de thee sprintte Slaghek- ke de totale Holtense verdediging er uit en dicht voor Stukker beslis te hij in feite al de wedstrijd. Moge lijk had de strijd nog een wending kunnen nemen als Holten had we ten tegen te scoren. Een levensgro te kans ging voor Speelman verlo ren toen een zeker lijkend doel punt van de lijn werd gehaald. Ook werd nog een mooi doelpunt van dezelfde speler afgekeurd wegens buitenspel. Enter haalde opgelucht adem en verplaatste het spel naar de andere zijde. Tussen de bedrijven door kreeg Rene Bannink zijn derde boeking, dus één geschorste wed strijd, en werd de eindstand op 3-0 bepaald, toen weer Slaghekke pro fiteerde van een misverstand van de defensie en grensrechter Wan sink. Al met al toch zeker een verdiende overwinning voor Enter, die met La Première, Haarle en Bome mo menteel de hoogste posities inne men in de vierde klasse B. Zondag tegen GFC Goor De laatste jaren speelden onze plaatsgenoten tegen GFC altijd in teressante ontmoetingen, waarbij thuis meestal aan het kortste eind werd getrokken. Daar moeten onze rood-zwarten dit seizoen maar eens een eind aan maken. Mogelijk met een wat gewijzigde opstelling zijn voor deze wedstrijd voor de thuisclub perspectieven. De bezoe kers verkeren ook in de onderste regionen, dus een erg belangrijk duel, en hebben één punt. In de thuiswedstrijd tegen Heeten 2 heeft Holten een goede indruk achtergelaten. Vooral in de eerste helft was Holten tegen de op papier sterk geachte Heetense ploeg, dui delijk de meerdere. Liep het de vo rige wedstrijden in het begin nogal stroef; nu ging Holten al vanaf de eerste minuut goed van start. Uit de eerste 3 aanvallen scoorde Mei- no van Beek tweemaal. Na 10 mi nuten wist Heeten tegen te scoren, maar trof daarna een zeer goed ge sloten Holtense defensie met een zekere Frans van Gennep als pri ma sluitpost. Heeten bleek weinig antwoord te hebben op de schoten van Meino v. Beek want deze spe ler wist de voorsprong op te voeren tot 6-1. Tot de rust scoorde Holten nog 3x, terwijl Heeten geen kans zag de Holtense defensie te verras sen. Rust 9-1. Ook na rust had Hol ten het overwicht. Weliswaar kwam Heeten in de tweede helft tot 7 treffers, maar Holten trof 9 keer het doel en miste ook nog 2 strafworpen. Daardoor een 18-8 overwinning en een 2e plaats in competitie. Scores: Meino v. Beek 8; Diederik Husslage 4; Nico Vorst 3; Freek Nijkamp, Gerben Reilink, Johan Plantinga 1. De dames speelden thuis tegen HHZD. In het begin van de eerste helft had Holten het betere van het spel en kwam het verdiend op een 3-1 voorsprong. In de laatste 10 mi nuten voor de rust kwam HHZD echter terug en had Holten de pech verschillende keren het latwerk te raken. Mede daardoor stond HHZD bij rust met 3-4 voor. Na rust werd door beide teams hard gewerkt wat echter een rommelige wedstrijd tot gevolg had. Na onge veer 10 minuten scoorde Holten de gelijkmaker. Beide teams kregen in de rest van de speeltijd nog kan sen. maar het was Annemarie Wijnberg die Holten 5 minuten voor tijd met een hard afstand schot aan de verdiende 5-4 winst hielp. Scores: Annemarie Wijn berg, Marieke Nijland 2, Marti Bar- velink 1. De dames junioren speelden thuis tegen het sterke Achilles. De gas ten waren op alle fronten sterker en Holten leed na een 3-10 rust stand een kansloze 5-20 nederlaag. Jeugd Adspiranten A was ook in de 2e wedstrijd op winst uit. In de uit wedstrijd tegen Schalkhaar was Holten sterker en werd verdiend met 3-12 gewonnen. De B's speel den een oefenwedstrijd tegen Hee ten. Een nuttige oefening die door de Holtense meisjes met 8-5 werd gewonnen. De jongste handballer- tjes kwamen Voor hun eerste wed strijd uit tegen DSC in het veld. Holten was duidelijk sterker en won vrij gemakkelijk met 8-0.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9