Honda Legend voor de verwende automobilist TUIN. MODESHOWS Van Polio tot Parkinson Postgiro 969 Landelijke collecte 19 t/m 25 september W PRINSES BEATRIX _,T#NDS Bel Gerben Calkhoven TUINCENTRUM Zaterdag 24 september exclusieve Geef in de landelijke collecte of stort uw bijdrage op bank of giro Gerben Calkhoven DEZEWEEK II KOELKAST BIJ DE KLEINE ADVERTENTIES IN DIT WEEKBLAD. STRAKS VERKOCHT. -problemen? -aanleg? -veranderen? -onderhoud? 's morgens 11.00 uur, 's middags 14.00 en 15.30 uur. Rondom de open tuin in onze vernieuwde damesmodezaak Mannequins tonen u de meest vooraanstaande internationale mode Alleen tijdens de shows diverse aanbiedingen Het Prinses Beatrix Fonds helpt bij menselijke motorstoring Bankrekening 70.70.70.325 Vrij entree, uw kopje koffie staat klaar. Interieur De overeenkomsten met de Engelse Rover zijn niet opvallend. De bo demconstructie, motorcomparti ment, basisconstructie tot en met deurposten en de fluisterende 6- cylinder V-motor zijn gelijk aan el kaar. voor een vrijblijvende afspraak. Onze ideeën en (gratis) tuinschets zullen u verrassen. Of breng eens een bezoek aan ons ruim gesorteerde met o.a. meer dan 400 verschillende soorten vaste planten, allemaal alfabetisch gerangschikt op onze verkooptafels. Ons telefoonnummer 05486-1 38 13 Ontwerper R. v.d. Berg (privé) 05486-1 82 31 Brakenbeltsweg 30, Nijverdal. Boomkwekerij - Tuinarchitektuur - Nijverdal in alle standen te verstellen bestuur dersstoel. Toch heerst er op dash- bord geen onrustige sfeer, de bedie ningsorganen zijn sfeervol opgebor gen. De stoel zit als een handschoen en overtreft menig kamerfauteuille. Het cruise-controlsysteem was voor ons nieuw. Om direkt maar met de deur in huis te vallen, werkelijk een verademing. Op de 'grote weg' is dit hulpstuk onovertroffen. Naast het gemak heeft het nog het grote voor deel dat de snelheid netjes binnen de perken blijft. Nadat er een snel heid is ingesteld komt het er nooit per ongeluk boven, zoals velen van ons wel eens overkomt. Met bij voorbeeld 123,8 kilometer per uur voorgeprogameerd is een lichte druk op het gas- of rempedaal al vol- loende om de geautomatiseerde nelheid op te heffen. Bestaat er weer de mogelijkheid om weer over te gaan op 123,8 kilometer per uur is één druk op een knop aan het stuur voldoende om in no time weer op deze gewenste snelheid te zitten. Deze limousine heeft prestaties te vergelijken met een sportwagen. Volgens fabrieksopgave snelt de 1350 kilogram zware wagen in 8 se conden rond naar 100 kilometer. Zonder het proefondervindelijk ge test te hebben meenik hier toch echt aan te mogen twijfelen. Maar ak koord laat het dan eens één of twee secondes langzamer gaan het blijft supersnel. De top blijft staan op 210 kilometer per uur. Dat kunnen wij wel bevestigen. (Schrik niet, de Duitse autobaan was ons testter rein) Ondanks de hoge snelheden was het verbruik meer dan accepta bel, 1 liter superbenzine op 9,5 afge legde kilometer. ducenten moet worden gezocht. De veel geprezen en verguisde wind tunnel zorgt voor een aërodynami sche vorm. En dat er maar één soort uitkomt is natuurlijk niet zo onvoor spelbaar. Wie wil er nog in zo'n vierkante bak rijden als daar een Cw-waarde aan vast gekoppeld is van boven de 0,4. Het roepen van de consument om zuiniger te kunnen rijden wordt door diezelfde autoproducent wel degelijk gehonoreerd. Dat er een zekere eenheid in de vormgeving optreedt moeten we dan voor lief nemen. Toch zijn er binnen de 'zuinige stroomlijn' gelukkig nog steeds au to's te vinden die zich weten te onderscheiden bunnen deze mar ge's. Honda weet al jaren een zeer consistente autolijn neer te zetten. Een sportieve lijn, een afgeronde wagen, en een zeer laag aan de grond liggende carroserie zijn ken merkend voor alle Honda's. Het interieur van de Legend is van alle gemakken voorzien. Wij kregen de Optionset 1 mee. Dat houdt in naast de standaard voorzieningen als electrisch te bedienen zijruiten, getint glas tot en met twee kleding haakjes naast de achterbank extra's als cruise-control tot een electrisch 'Waar werd oprechter trouw', deze zinsnede uit de vaderlandse literatuur heeft heden ten dage niet alleen betrekking op twee jonggeliefden. Ook autofabrikanten stappen tegenwoordig fier hand in hand. De liefde tussen de Honda Motor Company Ltd. en de Austin Rover Group resulteerde inmiddels in de Triumph Acclaim, de Rover 200 en het topmodel voor beide firma's de Rover 800 of voor de Japanners in de Honda Legend. De Honda Legend is nu ruim een jaar op de markt, voor ons een reden om deze 'executive car' aan de tand te voelen. De bijzonder fraai gelijnde Legend. Een stijlvol intertel"- Honda de meest Europese Japanner doet zijn naam duidelijk eer aan. Sinds de introductie van Honda in Europa, nu zo'n vijftien jaar gele den, heeft deze Oriëntaalse autogi- De Legend is duidelijk niet gemaakt voor korte rig'es, de wagen komt tot zijn recht wanneer er kilometers onder de banden doorglijden. Wij namen de wagen dan ook mee naar het buitenland en lieten deze Engel se Japanner over de Belgische en Duitse autowegen snellen. Impor teur Honda Nederland bv uit Rid derkerk stelde ons de V6 2.5i Op tion set 1 ter beschikking. gant eigenlijk nooit echt teleurge steld. Je hoort veel autoliefhebbers vaak verzuchten, alle auto's lijken op el kaar. Dat is vergeleken met een dertig jaar terug een feit. Men moet echter niet vergeten dat de schul hiervan niet alleen bij de autopro-

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 8