ééËÈÊSXl f' "l Columbianen kunnen Holten niet „Dat voorzichtige, daar heb ik me over verbaasd" Aantrekkelijke routes Holterbergherfsttoer van Wielervereniging vergeten Jan van der Harst, een geboren socialist stapt op HINDERWET H0LTENS NIEUWSBLAD CPB naar Schoonheeten Coberco op bezoek bij NBvP Dijkerhoek op bezoek in Diepenheim DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer J. A. Paalman vergunning verleend voor de bouw van een woning aan de Rijssenseweg; 2. aan F. C. C. De Holtertrappers vergunning verleend voor het houden van een verloting; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, TOEPASSING ARTIKEL 19 WRO T.B.V. BEBOUWING EN ONTSLUITINGSWEG BEDRIJVENTERREIN „DE HAAR II" De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burge meester en wethouders van die gemeente zijn ingediend: a. door A. Muller en Zn. Internationale Transporten b.v. te Holten, Postbus 62, een verzoek om bouwvergunning voorde bouw van een kantoor-garage/distributiecentrum etc. op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten sectie H nr's 438 en 662, gelegen in de hoek Aaltinksweg- Broekweg-S 14; b. door het gemeentebestuur van Holten een plan voor het aanleggen van een ontsluitingsweg ten behoeve van het Bedrijventerrein de Haar I en II op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten sectie H nr's 438,662,442 en 436 (allen gedeeltelijk). De ingediende plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen „Bedrijventer rein de Haar II" en het „Buitengebied". De ingediende verzoeken om vergunning kunnen daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 worden de verzoeken daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Daar de ingediende plannen in overeenstemming zijn met de in voorbereiding zijnde herziening van het „Bedrijventerrein de Haar II" en een gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan „Buitengebied", hebben burgemeester en wet houders besloten ten aanzien van bovenvermelde verzoeken toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede liggen bovenvermelde plannen (ver zoeken om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 26 september 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens liggen gedu rende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittrek sel uit de vigerende bestemmingsplannen en het (schets- Jontwerp van het bestemmingsplan Bedrijventerrein „De Haar II - 1988". Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemde plannen indienen bij burge meester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 22 september 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 26 september 1988 tot en met 26 ok tober 1988 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolde de Hinderwet van: 1. de heer H. Tromop,Tromopsweg 4 te Holten tot een nieu we, de gehele inrichting (rundvee- melk en mestbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 2. H. W. Pieffers en Zoon B.V., Keizersweg 56-58, Holten tot het oprichten en in werking hebben van een garage/stal ling van voertuigen annex opslag van dieselolie in een ondergrondse opslagtank (10.000 liter). Voorts liggen deze aanvragen gedurende de periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inza ge in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizers weg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ont- werp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaèrden verlenen van de vergun ning. Schriftelijk kunnen tot 26 oktober 1988 gemotiveerde bezwa ren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoon lijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft in gediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of de ontwerpbeschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 19 okto ber 1988 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie van Holten. SUBSIDIE WELZIJ IMS-AKTIVITEITEN 1983 Aanvragen om subsidie voor welzijns-aktiviteiten in 1989 dienen uiterlijk 1 oktober 1988 bij het college van burge meester en wethouders ingediend te worden om voor be handeling in aanmerking te komen. Aanvraagformulieren voor sociaal-cultureel werk en emancipatiewerk zijn verkrijg baar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis^ STICHTING ANTENNE-INRICHTING HOLTEN wijziging satellietontvangst In verband met een wijziging in de door de ECS 1 uit te zen den programma's is het programma van RAI Uno naar een andere satelliet gegaan. Tengevolge hiervan is dit program ma binnen de c.a.i. Holten niet meer te ontvangen, tenzij overgegaan wordt tot het plaatsen van een extra parabool antenne. In verband hiermede is RTL+ verplaatst naar de transponder waar tot voor kort RAI Uno uitzond. Door het opnieuw instel len van de ontvanger in het ontvangstation zal deze laatste wijziging voor de abonnees niet merkbaar zijn. RTL+ blijft op het huidige kanaal 42+ uitgezonden. Wel wordt de ont vangstkwaliteit van RTL+ door de wijziging verbeterd (kwali teit wordt zoals voorheen RAI Uno was). Het kanaal 40+ dat door het vervallen van RAI Uno vrij gekomen is, is ingenomen door het programma SAT 1Dit is een Duitstalig en overwegend amusementsprogramma. Aanleg c.a.i. Kol-Zuid en de Gaarden/de Boschkamp Binnenkort zal begonnen worden met de aanleg van een c.a.i. net in wijk Kol-Zuid en wijk de Gaarden/de Boschkamp. In principe wordt eerst Kol-Zuid afgewerkt, doch het is niet uitgesloten dat ter voorkoming van mogelijke overlast tij dens de komende feestagen (St. Nicolaasfeest) of verander de weersomstandigheden op voorhand enkele gedeelten van de Dorpsstraat of Oranjestraat eerst worden afgewerkt. Nadere mededelingen over het juiste tijdstip van uitvoering van de werkzaamheden etc. volgen in dit blad dan wel zullen de bewoners schriftelijk ontvangen. In elk geval zullen de bewoners van wijk de Gaarden/de Boschkamp nog nadere informatie ontvangen over de aansluitvoorwaarden alsme de aanvraagformulieren. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1988- Als maandag de gemeente raad vergadert, zal er ter lin kerzijde van wethouder Wim Dalhuisen een stoel leeg blij ven. De fraktie van de Partij van de Arbeid bestaat voor die avond uit twee personen, tot dat volgende maand Jan Met- semakers de plaats in zal ne men van Jan van der Harst, die wegens gezondheisrede- nen vlak voor de vakantie het dringend advies van zijn dok ter kreeg te kiezen voor zijn gezondheid of voor de poli tiek. Het was voor de ijzervre ter uit Friesland geen gemak kelijk besluit, maar zijn rikke tik gaf aan dat het welletjes was geweest. Geen lovende woorden, ge meend of niet gemeend dus bij zijn afscheid, maar dat ver driet hem niet, want als recht geaarde Fries doet hij liever gewoon, dat is al gek genoeg en al die poespas hoeft niet. Geboren uit een overtuigd socialis tisch nest, evenals echtgenote Griet overigens, werd hij al vroeg door zijn vader, die onderwijzer was in Leeuwarden meegenomen naar wat toen de arbeiderswijken waren en de lange rijen met jonge stempelaars die twee keer per dag bij het arbeidsbureau dienden te komen om te stempelen. Die ar moede en onrechtvaardigheid is hem zijn hele leven bijgebleven en vormde de achtergrond van zijn so cialistische denken en handelen. Als handelsreiziger werd hij bijna vanzelfsprekend lid van de bond Mercurius, waar hij later bestuurs lid van werd. Er werd nogal eens verhuisd, en een van de eerste din gen die werd gedaan, was zich aan sluiten bij de plaatselijke socialis tische partij, waarbij Van der Harst zich ter linkerzijde van de PvdA opstelde. Zo'n 23 jaar geleden verhuisde de familie Van der Harst naar Holten en vestigde zich aan de Houtweg. Niet vies van flinke uitspraken, bleef zijn komst niet onopgemerkt en werd hij ingelijfd in het politieke werk in Holten. Gewend aan het krachtige politiek werk in Friesland, waar de strijd niet werd gemeden, moest hfj erg wennen aan de voorzichtige op stelling van de socialisten in Hol ten. "Dat viel me in het begin erg zwaar. Het gaat er hier allemaal zo voorzichting aan toe; vooral geen vijanden maken en mensen tegen de schenen schoppen, dat waren wij in Friesland wel anders ge wend. Die voorzichtigheid, daar heb ik me altijd over verbaasd". Als groot voorstander van het Openbaar onderwijs raakte hij ook op die weg bekend met de Hol tense bevolking.Uiteindelijk werd hij voorzitter van de PvdA in Holten tot in 1970 hij in de raad terecht kwam tot de verkiezingen in 1974. Jan van der Harst:een van de laatste der Mohikanen" In 1974 stelde hij zich niet verkies baar, maar vier jaar later prijkte hij weer op de kieslijst. Ook toen rom melde het wel eens in de PvdA en dat resulteerde in een 'lijst Kaan', die verder in het verhaal niet voor kwam. Tot 1988 bleef Van der Harst raadslid, waaronder ook eni ge tijd fraktievoorzitter. Graag had hij de rit tot de volgende ver kiezingen volgemaakt, maar na de open hartoperatie een aantal jaren geleden, is de medische stand wat voorzichtiger met Van der Harst, ook al omdat zo'n een opgewonden standje is. Mohikanen "Als je iets doet moet het een zeke re zin hebben, en dat voelde ik zo", is zijn antwoord op de vraag hoe hij zijn raadsperiodes heeft ervaren. "Ik heb altijd gevochten voor mijn idealen en voor de medemens. Daarin verschilt de Partij van de Arbeid van nu met vroeger. Die nu in de raad zitten kennen onze strijd allen uit van horen zeggen. Ik denk dat ik een van de laatste der Mohi kanen ben, dat sterft, uit die oude ren". Bepaald niet gelukkig is het schei dende raadslid met de huidige re gering, die het vrijwel onmogelijk maakt op plaatselijk niveau een socialistisch stempel te drukken op het college. "We zitten nu wel in het college maar door de bezuini gingen krijg je gewoon niets van de grond. Je hebt het allemaal maar te pikken". Over de controversen die de laat ste maanden in de Holtense PvdA hebben gespeeld, wil Van der Harst geen woorden meer vuil maken. Zijn Friese -strijdbare - so cialistische afkomst heeft hij nooit ning mee houden, dat er mensen willen verlochenen. "Als je politiek niet zo gelukkig mee zijn, dat moet je mond open doet moetje er reke- je er bij incalculeren". Een groot aantal leden van de Christelijke Plattelandsvrouwen bond, afd. Holten zijn woensdag middag 14 september op de fiets (enkelen met de auto) naar Schoonheeten geweest, waarin het gebouw 't Schultie zeven dames en een heer klederdrachten toonden. Er werd de dames verteld hoe de mensen vroeger gekleed gingen bij bijvoorbeeld Rouw en Trouw en over de sieraden die daarbij wer den gedragen. Ook werden er ge dichten voorgedragen. De eerste avond van dit seizoen is op donderdag 29 september. Ds. Luttinkhuizen uit Eefde spreekt over Zorg voor elkaar. Op de afdelingsavond van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Holten, was uitgenodigd Co berco. De heer Leferink van Coberco liet dia's zien over alles wat met Cober co tye maken had. Het melken met de hand, maar ook een moderne melkstal met vloerverwarming. Het melkrijden van vroeger en de bussen wassen, nu de RMO tank wagen met de computer. Verschil lende manier van kamen, met de hand en nu met het boterkanon met ingebouwde video. Coberco heeft nu dertien fabrieken waar de meest uiteenlopende arti kelen worden gemaakt. In de pau ze konden de dames een paar pro ducten proeven. Mevrouw Paal man won bij de kwis een boek en bij het naar huis gaan kregen alle dames een spuitbus slagroom. Dinsdag 5 oktober wordt een kof fieochtend gehouden. Aanstaande zaterdag staat de der de toertocht van de Wielervereni ging Holten op het programma. Na de succesvolle Omloop van Holten en de Holterbergtoer met respectievelijk 110 en 800 deelne mers, hopen de organisatoren bij de Holterbergherfsttoer het aan tal van 400 van vorig jaar te over treffen. Door de grote reclameac ties dit jaar denkt men dat dit wel zal lukken. Alles zal echter afhan gen van het weer. De uitzetters van de route Jan Scheperman en Henk Beldman zijn er weer in geslaagd een mooie route op papier te krijgen. Er is weer een geheel nieuwe route, wat iedereen echt aanspreekt. De drie routes, 80 -110 en 150 km, lopen de eerste 40 km samen. Na de gebrui kelijke aanlooproute rond Holten, volgt de eerste beklimming aan het begin van de Holterberg, waar na men in westelijke richting gaat naar de fraaie bosrijke omgeving van Salland. Even na Lettele split sen de 110 en 150 km zich af en gaan via Wesepe, Diepenveen, Boskamp naar Heeten. Samen fietsen ze via Schoonheeten naar de Luttenberg en Hellendoom. Na de afdaling van de Sanatoriumlaan gaan de 80 km en 110 km via de Holterberg terug naar Holten. Zij die de lange af stand hebben gekozen maken een lus in noordelijke richting met o.a. Boswachterij Ommen en de Leme- lerberg in het parcours. Ook hier zijn weer nieuwe wegen opgeno men. Zij pakken nabij Hellendoom de andere route op naar Holten. Dat er belangstelling bestaat voor de tocht, blijkt uit de inlichtingen die zijn ingewonnen en dat een be drijf met werknemers in geheel Ne derland met ruim dertig fietsent- housiasten hun trainingskamp op slaan in Deventer. De starttijden voor alle afstanden zijn gelijk: van 08.00 tot 10.00 uur. Start en finish bij sporthal 's Mos sink. Leden van de Plattelandsvrouwen Dijkerhoek zijn dinsdag 13 sep tember een dagje uit geweest. Pei fiets, en omdat 's morgens het weei zich niet zo mooi liet aanzien ook met de auto, ging het richting Die penheim. Na koffie met krenteweg- ge werd het landbouwmuseum Erve Niehof bezichtigd. Na nog even bij de watermolen te hebben rondgewandeld, ging het richting de tuinen van Warmelo. Met nog een ruststop bij de Vennebekken ging iedereen voldaan huiswaarts. Hoewel de feestversiering Hol lens' centrum nog steeds tooit, ligt het Internationaal folklorefesti- val al weer enige tijd achter ons en zijn de deelnemende groepen naar hun respectievelijke landen te ruggekeerd. Een aantal van de Ko reaanse deelneemsters hebben we inmiddels kunnen ontdekken bij de feestelijke opening van de olympische spelen, toch wel een teken dat in Holten inderdaad topgroepen aanwezig waren. Een aantal deelnemers aan het festi val was zo enthousiast over de onthaal van de gastgezinnen, dat zij na afloop van een toeraee door Europa opnieuw neerstreken in Holten. Stom verbaasd waren Tineke Wol- ters en haar echtgenoot toen enke le weken geleden de telefoon ging en hun twee Columbiaanse gasten Andreas Ganabria (24) en Rodolfo Gamboa (19) zich meldden. Na een toemee, waarbij o.a. Parijs werd aangedaan, wilden zijn niet naar hun vaderland terugkeren alvo rens de persoonlijk te danken voor hun geweldige ontvangst. Het fes tival was in de andere landen wel licht professioneler van opzet, maar de gastvrije ontvangst van de Holtense bevolking was zo ge weldig geweest, dat zij zich echt hier thuis voelden, ondanks het verschil in klimaat. Vorige week dinsdag was het een grote verrassing voor de gastgezin nen van de groep Otrora uit Co lumbia, toen op de contactavond in De Schure plotseling de twee Columbianen binnen kwamen. Kusjes over en weer en enthousais- te verhalen alom. Andreas Ganabria r) en Rodolfo Gamboa <1 bekijken sasmen met Tineke Wolters de foto's van hun optreden op het Internationaal folklorefestival. De jongens verhaalden over hun optreden elders in Europa, waar zij heel veel successen oogsten en re gelmatig op de voorpagina's van de kranten te zien waren en de gastgezinnen lieten dia's en foto's zien van het Festival. Een gastge zin uit Bathmen had beslag weten te leggen op een film over Tunje de plaats waar de groep van Otrora vandaan komt en de beide jongens konden met behulp van begeleid ster van de groep Hennie Stukker, die een aardig mondje Spaans spreekt, wat meer vertellen over de mooie landstreek waarin zij wo nen. De overige leden van de groep zijn inmiddels allang weer thuis en ook voor Andreas en Rodolfo zit de Europatrip er weer bijna op. Vol gende week vertrekken zij weer, in de hoop wat meer bekendheid te hebben gegeven over het 'andere' Columbia.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5