August Muller nog eenmaal in zijspan Alternatieve route valt verkeerd bij ondernemers Jumelage Holten met Winterberg Holtense industrie unaniem voor noordelijke rondweg Ié; Veel animo muziekles Werkloosheid opnieuw gestegen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Opbrengst collecte Trekkersiep in Holten Revue DAT Dijkerhoek Geslaagd Gepromoveerd Naam: Holtens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Donderdag 22 september 1988 - 40ste jaargang no.38 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Najaarsbeurs De Holtense Handelsvereni ging pakt volgende week groots uit met een midden- standsbeurs die groter is dan ooit. Vrijwel alle middenstan ders uit Holten zijn met een stand vertegenwoordigd en ook dit jaar vormen de grote modeshows van de gezamenlij ke modezaken in Holten voor het dagelijkse hoogtepunt. Vrijwel alle middenstanders hebben de najaarsberus aange grepen om zichzelf aan het pu bliek te presenteren met koop jes, aanbiedingen en nieuwe ar tikelen. In een extra adveren- tiekatern in het Holtens Nieuwsblad kunt u vooraf al een indruk krijgen van het ge- bodene op de najaarsbeurs, die woensdag 28 september om 15.00 uur geopend zal worden door voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handels vereniging en zal duren tot en met vrijdag 30 september. Jan van der Harst Als maandag de gemeenteraad vergadert zit Jan van der Harst rustig bij echtgenote Griet thuis op de Houtweg. Voor hem is het voorbij. Vlak voro de va kantie kreeg hij het dringend advies van zijn dokter onmid- delijk te kappen met het raads lidmaatschap. Graag had hij de rit tot de volgende verkiezin gen volgemaakt, maar dat was niet mogelijk. In het Holtens Nieuwsblad van deze week een gesprek met de socialist van de oude stempel, die altijd strijd baar is gebleven. Aanvankelijk was de inleiding van dit stukje aanmerkelijk min der positief. We schreven over de inspanningen die bestuur van MAC de Holterberg en de suppor tersvereniging August Muller zich maandagavond hadden ge troost om August over te halen nog eenmaal in de zijspan te stap pen om zo afscheid te nemen van zijn trouwe supporters; het lukte niet. Toen was er dinsdagmiddag een persconferentie, waarop Au gust aanwezig was, maar ook Wil van der Laan, een van zijn oude makkers. Wat anderen niet lukte, lukte deze caféhouder uit Ter Aar wel. Hij wist bij August de juiste snaar te treffen en zo kan Holten zondag op waardige wijze af scheid nemen van zijn grote ve dette. Jan Vos, de coming man in de zijspancross uit Espelo zal Au gust in het bakje nemen en ook de supportersvereniging heeft het een en ander in voorbereiding. Daarnaast staan er aantrekkelij ke wedstrijden op het program ma, dus reden voldoende om met z'n allen zondag naar het ver nieuwde circuit op de Zuurberg te trekken. Het wordt een kampioenscross nieuwe stijl, waar niet alleen zij spannen, maar ook de viertakten en de trikes/quads) (vierwiellers met van die dikke banden) in de baan komen voor hun wedstrijd om het Nederlands kampioen schap, met o.a. oud zijspancrosser Wil van de Laan. Ook deze heren weten best was gasgeven is en er worden dan ook spannende en spectaculaire wedstrijden ver wacht. In de zijspan zullen we toch enkele bekenden zien. Heel Splo zal onge twijfeld luid hun eigen Sploteam Jan Vos met in het bakje Jan Wil lem Nijland aanmoedigen. Ook Jo- han Smit uit Markelo met Cor van de Bijl behoren tot de -bijna - plaat selijke favorieten. Het duo Van Goch/Hurkmans gaat momenteel nog fier aan de leiding, maar de concurrentie van onder andere Eimert Timmermans/Eric Op deze archieffoto rijdt August nog met nummer vijf vooraan. Zondag neemt hij definitief afscheid van het crossen Verhagen en Hugo de Vries/Harry de Bresser, is er zeer op gebrand de eerste plaats over te nemen. Bij de viertakten zijn diverse oude bekenden, zoals Simon Schram, de man die in de voorjaarsrit van de MAC de Holterberg altijd zo ver- schikkelijk hard door de proeven gaat, maar ook Frans Sigmans en Jo Lammers zijn bekende namen. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur terwijl de training reeds om 10.00 uur begint. De aanmeldingen voor de muziek lessen lopen storm. Vooral bij de AMV lessen stromen de aanmel dingen binnen. De AMV lessen gaan maandag beginnen. De nieuw gevormde muziekmaat- schap heeft inmiddels in een drie tal vacatures kunnen voozien. Wim Pelgrim uit Almelo gaat de AMV lessen verzorgen, Dita Lam- mersen uit Hellendoom is aange trokken voor de vioollessen en voor dwarsfluit is inmiddels ook een docente aangesteld. Opnieuw laat het werkloosheidcij fer in augustus een stijging zien. Stonden er in juli 157 werkzoeken de Holtenaren ingeschreven (83 mannen en 74 vrouwen), in augus tus waren dat er 163 (84 mannen en 79 vrouwen). Het grootste aantal werklozen (63) is korter dan vijf maanden werk loos. In totaal 27 Holtenaren, acht vrouwen en 27 mannen zijn langer dan drie jaar zonder werk. Als er één ding duidelijk is ge worden uit de twee hoorzit tingen vorige week donder dag en afgelopen maandag in het gemeenthuis zijn gehou den voor de ondernemers van respectievelijk de Kol en de Haar, dan is het wel dat de door het college van burge meester en wethouders voor gestelde alternatieve route langs Stationstraat, Waag- weg, Drostenstraat en Zilver zandweg, geen genade kan vinden in de ogen van de Hol tense ondernemers, de werk gevers van zo'n negenhon derd mensen. Zij waren daar bij unaniem in hun oordeel. Wil Holten verlost raken van de verkeersoverlast in het dorp dan is er maar een oplos sing: een rondweg ten noor den van de spoorlijn. Dat dit niet van vandaag op morgen te realiseren is en met veel problemen gepaard zal gaan, neemt men op de koop toe. Liever een goede oplossing over een paar jaar, dan een halfslachtige oplossing, die de verkeersproblemen alleen maar verplaatst, maar niet oplost. De ondernemers weten zich ge steund in hun visie door bureau Oranjewoud, die in het uitvoerig rapport dezelfde problematiek zag, terwijl de EVO, de Algemene verladers- en eigen vervoer organi satie in een onderzoek, dat zij ver richtte op verzoek van de Holtense industrie, tot dezelfde conclusie komt. Het college van b en w geeft in haar voorlopig standpunt echter Een vrachtauto van Udema probeert zonder blikschade de twee bochten in de Drostenstraat te ronden, een noordelijke rondweg moet komen, situatie die straks vaker voor zal komen als de gemeentelijke plannen doorgaan. de voorkeur aan de alternatieve 'Zilverzandwegroute', die op korte termijn en vrijwel met eigen mid delen te realiseren is, terwijl een noordelijke .rondweg op zodanig grote problemen zal stuiten, dat de haalbaarheid daarvan - ook op de lange termijn - dubieus is. Onder nemend Holten deelt deze mening niet. voor ons volgende maand al wel". Als tussenoplossing droegen de ondernemers het idee aan van een halve rondweg ten noorden van de stellen", verklaarde burgemeester Van Rappard, die een keerlus nabij Mossinkserf als een mogelijkheid zag. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 tot aan de Deventerweg. Sanering Tijdens de hoorzitting op maan- Directeur H.J. Meijer van de Enkco dae "eten de ondernemers van De verklaarde donderdagavond na- Haar by monde van W. Wogtman mens de ondernemers op de Kol, eenzelfde geluid horen. Naast de dat zij zich met hand en tand zullen. reeds genoemde bezwaren werd verzetten tegen de alternatieve een langs gebroken voor de twintig route, waarvan men alleen maar middenstanders met een winkel of moeilijkheden verwacht. Door de bedrijf die gevestigd zijn in het ge- vele bochten en nauwe straten is declte van de Dorpsstraat, dat bui de route gevaarlijk, milieuonvrien- de «contractie valt. „Uitvoe- delijk en zal het veel hinder opleve- van de alternatieve route ids ren voor de bedrijven op de Kol. De voorgestaan door het college van b industrie, gebaat bij een goed leef- en w betekent in feite een gedwon- khmaatinHolten,heeft geenenke- gen simermg van de aMaar geves- le moeite met het instellen van een t«:de bedrijven, terwijl juist m dit spoorlijn vanaf het Beukenlaantje Opnieuw ging burgemeester Van 30 kilometerzóne ir straat/Oranj estraat. de Dorps- „Dat mag De collecte van het Koniging Wil- helmina fond voor de Kankerbe strijding heeft in onze plaats een bedrag van J 8721,80 opgebracht. Alle gevers: hartelijk dank. Ook dit jaar weer hebben velen zich als collectant, of op een andere manier ingezet om de collecte tot een succes te maken, het KWF-co- mité wil hen hiervoor nog eens har telijk bedanken. gedeelte van de Dorpsstraat de mogelijkheden voor 'dorpsver nieuwing' voor het oprapen liggen. Als ze maar gezien worden", aldus de heer Vlogtman. De afsluiting van de Keizersweg bij Mossinkserf leverde enige spraak verwarring op. Hoewel Oranje woud in haar rapport uitgaat van een afsluiting voor al het gemotori seerde verkeer, geeft B&W de voor keur aan afsluiting uitsluitend voor het vrachtverkeer. Op de vraag van de heer Meinders van het gelijknamige geragebedrijf, hoe de vrachtwagens dan het be drijventerrein weer moeten verla ten, kwam geen eensluidend ant woord ."Dat is een invulling van la ter. Wat we nu doen is uitsluitend de meningen peilen over onze voor- Rappard uitvoering in op de moei lijkheden, die verwacht worden bij de aanleg van een noordelijke rondweg, waar naast de vele ontei geningsprocedures op de enk ook de landschappelijke waarde een grote rol speelt. Ondernemend Holten zette daar zo zijn vraagte kens bij. „Het enige dat ik daar op de enk zie, is een masssa zwart zand of mais en een spoolijn waar iedere zeven minuten een trein over dendert en als je vanaf de Hol terberg naar het dorp kijkt zie je de Enkco en Udema, allemaal keurig onderhouden en dat wordt er bij de aanleg van een weg niet anders van", was de mening van Dries Wil- lems. Onhoudbaar De ondernemers van de Haar lie ten zich niet overtuigen door het gloedvolle betoog van burgemees ter van Rappard voor de alterna tieve route. „Wij zijn bang, dat de alternatieve route een definitieve route wordt en dat binnen tien jaar hier weer bij elkaar zitten, omdat de situatie weer onhoudbaar is ge worden. Geeft u ons we althans de verzekering dat u in principe be reid bent om de noordelijke rond weg in procedure te brengen". Bur gemeester Van Rappard was tot zo'n keiharde principe uitspraak niet bereid. „Als straks de bevol king .waarbij u natuurlijk ook hoort, met z'n allen zegt dat er zo'n Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 dan zullen wij dat niet tegen kun nen houden, maar nogmaals wij zien zeer grote problemen bij de haalbaarheid daarvan". Dinsdag 27 september kan de ge hele bevolking zich uitspreken over de gemeentelijke plannen. Hopelijk zullen op die vergade ring de gemeenteraadsleden wel aanwezig zijn. Tenslotte zijn zij de vertegenwoordigers van de Holte naren die straks de besluiten moe ten nemen. Met uitzondering van twee CDA'ers lieten de raadsleden het bij de voorgaande hoorzittin gen afweten. Geen beste beurt voor de gemeentelijke bestuur ders vinden wij. Ter afsluiting van het seizoen zal door MAC de Holterbewrg op zon dag 30 oktober de jaarlijske Erwin- cross worden verreden op het ter rein van de familie Paalman (De Kniepe), Beuseberg. Nieuw is dit jaar de trekkersiep prestatie wed strijden die op zaterdag 20 oktober op het terrein van de famile Paal man worden gehouden. De voorinschrijvingen voor dit spectaculaire evenement dienen uiterlijk 3 oktober in het bezit te zijn van B. J. Paalman, dr. Bessink- passtraat 11, tel. 05483-6 37 62, waarna de selectie zal volgen. In totaal kunnen 80 trekkers aan deze wedstrijd deelnemen. De inschrijving van de Erwincross is op maandagavond 17 oktober om 20.00 uur in de Koepel. Bij vol doende deelname zal er een een ve- teranenklasse vboven 40 jaar star ten. Vrijdag 23 en zaterdag 24 septem ber zal DAT Dijkerhoek een herha ling brengen van de revue in Het Bonte Paard. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Onze plaatsgenoot Ing. G. Pieter- son is onlangs aan de Strathclyde University Glasgow (Schotland, Eng), afgestudeerd als Drs. (M. Phil) in de Civiele technieken. Hij heeft onderzoek verricht naar het permeabiliteits gedrag van zand steen onder verschillende triaxiale krachten. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde J. Berghuis voor het doctoraal examen in de Alge mene Pedagogiek. Onze oud plaatsgenoot Wim Spak- man is op 14 september j.l cumlau- de gepromoveerd aan de Rijksuni versiteit te Utrecht tot doctor in de Geofysica op het proefschrift Up per Mantle Delay Time Tomograp hy. Met toepassing op de botsings zone van de Eurasische, Afrikaan se en Arabische Platen. De heer Spakman is als docent-we tenschappelijk medewerker ver bonden aan de Rijksuniversiteit te- Utrecht. De gemeente Holten gaat een ju melage aan met het Westduitse Winterberg in het Sauerland. De umelage is voortgekomen uit het goede contact dat Nido Universla heeft met deze witerrsprotplaats. Nido demonstreert daar vaak voor de Duitse klanten de nieuw ste sneeuwruimmachines. De sa menwerking is zelfs zo goed dat toen er vorig jaar te weinig sneeuw was op het dorpsplein in Winterberg voor de demonstratie er vanuit de bergen sneeuw werd aangevoerd zodat Nido toch zijn machines kon demonstreren. Burgemeester J. Schnorbus had Nido laten weten wel iets te zien in jumelage met Holten. Het verzoek daarover heeft inmiddels niet al leen het college van b en w gepas seerd maar ook de sportcommissie en de fraktievoorzitters, die allen erg enthousiast waren over de partnerschap. Omdat het vooral een uitwisseling moet worden, die gedragen wordt door de bevolking, zal er in de komende begroting een krediet beschikbaar worden ge steld om uitwisseling van sportver enigingen en andere vereningen mogelijk te maken. Volgens wethouder Westerik, die jaarlijks in Winterberg een vakan tie doorbrengt, hebben de vereni- gingsopbouw van Winterberg en Holten veel overeenkomsten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1