HOLTENSE MIDDENSTANDSBEURS 28-29-30 SEPTEMBER ■it InterVisie Holtense Middenstandsbeurs voor de zesde keer van start VAN ALLES WAT.VOOR IEDEREEN Gezichtsvermogen vermindert, langzaam maar zeker Deelnemers- lijst KALFSTERMANSWEIDE - HOLTEN HOLTENSE HANDELSBEURS GROTER DAN OOIT EEN WOORD VAN DANK. Daihatsu komt met een nieuwe 4x4 38 TP 130 Van woensdag 28 tot en met vrijdag 30 september a.s. vindt in Holten voor de zesde keer in successie de Middenstandsbeurs plaats. De beurs wordt op 28 september om 15.00 uur officieel geopend door de burge meester van Holten, de heer Mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard. In zijn gezelschap bevinden zich het voltallige gemeentebestuur, de voorzitter van de Holtense Handels Vereniging de heer J. A. v.d. Maat en de gast vrouw van Holten 1988, mevrouw Tineke Wolters. De Middenstandsbeurs is in de loop der jaren uitgegroeid tot een belangrij ke gebeurtenis in Holten. De beurs mag dan ook gezien worden als een blijk van zeer aktief ondernemerschap van de zijde van de deelnemers maar ook van de kant van de bezoekers waarvan het aantal in 1986 werd geschat op rond de 8000. De beurscommissie is er dit jaar wederom in geslaagd om een perfekte or ganisatie op te bouwen en de standhouders zullen niets nalaten om het de bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken. U bent van harte welkom. Wie de deelnemerslijst aandachtig doorleest ziet dat vele veschillende branches vertegenwoordigd zijn op de Middenstandsbeurs 1988. Uiteraard speelt mode en de daarmee verbonden zaken als breimode, stoffen, sportkleding, schoenen, etc. een hele belangrijke rol. Maar ook de optiekbranche kunnen we daarbij vermelden want een bril is niet langer een funktioneel artikel maar doet ook volop mee aan de nieuwe modetrends; qua kleur maar ook wat betreft de vormgeving. Wie geen bnl wil of kan (ver)dragen kan natuurlijk kiezen voor con tactlenzen. Waarvoor u echter kiest, de opticien is degene die u hierin prima kan adviseren en die eventueel een ogentest uitvoert. Voor al veertig-plussers wordt aangeraden om jaarlijks de ogen te laten testen en de resultaten bij te houden. Speciaal hiervoor geeft Intervnsie een „kjkbewijs" af waarin gedurende vijf achtereenvolgende jaren de resultaten van de ogentest kunnen worden genoteerd. In de stand van deze opticien kan men u er alles over vertellen. Fotospeciaalzaak Jan ten Velde kent u natuurlijk al langer dan vandaag. Wist u echter ook dat deze zaak is aangesloten bij Foto Plus. Een inkoopcombinatie waarin vele foto-videodetaillisten verenigd zijn. Voor u als klant betekent dit lidmaatschap met alleen gegaran deerd lage prijzen maar ook dat u door deze speciaalzaak op de hoogte wordt gehouden van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van foto en video. Uiteraard voorzien van een gedegen advies en een prima kwaliteit. Van Autobedrijf Dries Willems is bekend dat hij optreedt als Daihatsu-dealer. Daar naast wordt de naam regelmatig genoemd in de media met betrekking tot de sponso ring van het zeer succesvolle Rally-team Doctor en Krieger. Ook dit bedrijf is op de beurs aanwezig om u te informeren en te demonstreren wat een merk als Daihatsu u te bieden heeft. Dat geldt trouwens ook voor Autobedrijf Baltes, de Nissan specialist en Schuppert die weer alles weet over zijn merk Toyota. U begrijpt, het is slechts een zeer bescheiden greep uit hetgeen u de komende beurs te wachten staat. De beschikbare ruimte in deze bijlage is bij lange na niet voldoende om u te informeren over alle noviteiten, primeurs en allerhande wetenswaardighe den. Bovendien willen we niet teveel vertellen om u in de gelegenheid te stellen met eigen ogen te bekijken wat de verschillende beursdeelnemers u te bieden hebben en dat is erg veel. Trouwens, vergeet u niet een bezoekje te brengen aan de stands van Veilig Verkeer Nederland en van het Rode Kruis. Ook hier krijgt u zinvolle informatie over een groot aantal zaken. Informatie waarmee u ongetwijfeld uw voordeel kunt doen. „Ogentest voor uw eigen veiligheid Deelnemen aan een beurs is een ideale mogelijkheid om je produkt of je bedrijf aan een grote groep mensen te presenteren. Dit gegeven was er in 1975 de redpn van dat een groot aantal Holtense ondernemers de handen ineen sloeg om, onder auspiciën van de Holtense Handels Vereniging (HHV), de organisatie ter hand te nemen van de eerste Middenstandsbeurs in hun dorp. Mede van invloed op dit initiatief was overigens het feit dat Holten in de beginjaren zeventig een forse bevolkingsaanwas had doorgemaakt en een groot aantal aktieve ondernemers vond nu de tijd rijp om op grote schaal bekendheid te geven aan hun aanwezigheid in Holten De beurs bleek een groot succes en zou in de daaropvolgende jaren een vervolg krijgen. Zoals in 1976,1979,1982 en 1986. In 1984 vond bovendien als „extraatje" een jubileumtentoonstelling plaats. Het streven was en is nog steeds om met een bepaalde regelmaat een dergelijke beurs te organiseren. Vandaar dat op woensdag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 september a.s., ruim twee jaar na de voorgaande, de zesde Middenstandsbeurs plaatsvindt in Holten. Groter dan ooit, zowel qua tentoppervlakte als wat betreft het aantal deelnemers. Bijzonder is dit jaar bovendien het feit dat alle in Holten aanwezige branches ook op de beurs vertegenwoordigd zijn. Dit tot grote tevredenheid van de beurscommissie die hiermee een jarenlang gekoesterde wens in vervulling ziet gaan. NOVITEITEN De opzet van de beurs is dezelfde als in voorgaande jaren, evenals de plaats van handeling, de Kalfstermanweide. Dit jaar is echter gekozen voor een nog grotere tent dan voorheen en zodoende heeft men nu de beschikking over 1800 vierkante meter expositieruimte en dat is de maximale afmeting die men op deze weide plaatsen kan. Het aantal deelnemers ligt rond de vijftig en ook dat is meer dan in voorgaande jaren. De groei zit er dus nog steeds in; een prettige ontwikkeling voor de deelnemers maar ook voor de naar schatting 10.000 bezoekers die dit jaar verwacht worden. Tenslotte kunnen zij kennis maken met de aktieve middenstand in hun dorp, met de produkten die zij aanbieden en met de noviteiten op velerlei gebied. Een overzicht van de deelnemende standhouders vindt u elders in deze speciale beursbijlage van het Holtens Nieuwsblad. MODESHOWS j De modeshow die gedurende de beursdagen vier keer daags plaatsvindt is inmiddels uitgegroeid tot een zeer gewaardeerde traditie tijdens de Midden- iÏÏer^aar weer goed voor een grote publieke belangstelling en een ideale mogelijkheid om de nieuwste ontwikkelingen op modegebied aan de beursbe zoekers te presenteren. Ook waar het deze presentatie van de mode betreft heeft de beurscommissie gekozen voor een professionele aanpak. Dat betekent dat ook dit jaar de show gepresenteerd zal worden door Ladyspeaker Pascal Hanenberg uit Hengelo. Op een ontspannen, professionele wijze zal zij de vier mannequins en twee dressmen aan u voorstellen en u informe ren over de kleding die zij dragen. Mede gezien de ervaringen in het verleden mogen de modeshows worden aange merkt als een absoluut hoogtepunt tijdens de beurs. De show, die vier keer per dag plaatsvindt duurt telkens ca. een half uur en vindt plaats om: 15.30 uur, 17.00 uur, 19.30 uur en 21.00 uur. De volgende Holtense ondernemers verlenen hun medewerking aan de modeshows: Mij is gevraagd als voorzitter van de Holtense Handels Vereniging een voorwoord te schrijven in deze speciale beurs bijlage van het Holtens Nieuwsblad. Een verzoek waaraan ik graag wil voldoen omdat ik best wel een beetje trots ben op het feit dat we er dit jaar voor de zesde keer in successie in geslaagd zijn om een beurs als deze te organise ren Een beurs die nog groter is dan voorheen; met meer deelnemers dan in voorgaande jaren en hopenlijk ook meer bezoekers. Bijzonder blij ben ik met het feit dat alle branches uit Holten dit jaar vertegenwoordigd zijn. Dit betekent voor de bezoekers van de beurs dat zij een goede afspiegeling kunnen verwachten van hetgeen Holten als winkelkem te bieden heeft. Mijn speciale dank gaat uit naar degenen die dit alles opnieuw mogelijk hebben gemaakt. In de eerste plaats zijn dat de deelnemers zelf die door hun inzet en aanwezigheid de kern vormen van een beurs als deze. Daarnaast is het na tuurlijk de beurscommissie die ervoor heeft gezorgd dat er, evenals in voorgaande jaren, sprake is van een perfekte organisatie. Maar ook de familie Kalfsterman wil ik vanaf deze plaats bedanken voor het feit dat wederom gebruik kan worden gemaakt van de Kalfstermanweide: een ideale lokatie voor een beurs in deze* opzet. Tenslotte wil ik de gemeente Holten, evenals de politie danken voor hun medewerking aan het geheel. Kortom, Holten is er klaar voor. Wanneer op woensdag 28 september a.s. om 15.00 uur de Middenstandsbeurs 1988 officieel voor geopend verklaard wordt door burgemeester W. L. F. C. Ridder van Rappard, wordt daarmee tevens het startsein gegeven voor drie bruisende dagen. Een drie dagen durend „dorpsgebeuren"; zo mogen we deze beurs wel noemen want de Middenstandsbeurs is er in de eerste plaats voor u, de inwoners van Holten. Ik wens u een genoeglijk beursbezoek toe en hoop dat nog meer bezoekers dan voorheen de weg naar de Kalfster manweide weten te vinden. J. A. van der Maat voorzitter Holtense Handels Vereniging - Wonnink Mode - Schuppert Mode Hester Mode - Beltman Sport en Mode - Joey Boetiek - Annelies Stoffen - „De Knot" Breimode - Intervisie Brilmode - Johan Steunenberg Schoenmode - Hans Steunenberg Schoenmode Bloemist Marjo zorgt voor een fleurige aankleding van het geheel. Tijdens de show zal een aantal Holtense ondernemers ervoor zorgen dat de „inwendige mens" niet vergeten wordt. Albert Heijn, C-1000, Bakkerij Nijkamp en Eetcafé 't Klavier zullen de bezoekers trakteren op een aantal hapjes; gewoon lekker en gezellig en voor de aanwezigen de mogelijkheid om op aangename wijze kennis te maken met de lekkernijen die in hun dorp verkrijgbaar zijn. Overigens heeft Eetcafé 't Klavier tevens een zitje ingericht waar u de vermoeide benen even kunt strekken, uiteraard onder het genot van een lekker drankje. OPENINGSTIJDEN BEURS De Middenstandsbeurs 1988 is dagelijks geopend van 15.00 tot 22.00 uur. Deze openingstijden maken het voor iedereen mogelijk om de beurs te bezoeken. Uiteraard brengt de organisatie van een dergelijke groots opgezette beurs de nodige kosten met zich mee. Derhalve heeft de organisatiecommissie ook dit jaar besloten een kleine bijdrage te vragen aan de bezoekers; dit in de vorm van de heffing van entreegeld. De toegangsprijs bedraagt zodoende 3.00 p.p. Kinderen tot 12 jaar betalen 1.50. Rotterdam, augustus 1988. Daihatsu Motor Company Ltd. in Osaka (Japan) heeft een nieuw model met vierwielaandrijving ontwikkeld naast de huidige Rocky lijn met de codenaam X180. Deze kleinere, sportieve terreinauto zal uitgerust worden met een geheel nieuwe 1.6 liter 16 kleppen benzinemotor met uitgesproken sportieve prestaties, die uniek zijn in de off-roadmarkt. Deze veelzijdige en sportieve 4x4 zal waarschijnlijk de naam FEROZA krijgen. Dit model is ontwikkeld om het gat op te vullen tussen de bestaande, kleinere terreinauto's en de grotere vierwielaangedreven modellen. De FEROZA zal meer het karakter van een personenauto krijgen, waarvoor het onderstel en interieur is aangepast. Opvallend is dat de kunststof kap achter gemakkelijk verwijderd kan worden, zodat een cabriolet ontstaat. Een softtop cabrioletkap is ook verkrijgbaar. Tijdens de Birmingham Motorshow zal de FEROZA voor het eerst getoond worden aan het publiek en naar verwachting zal hij begin januari 1989 in Nederland verkrijgbaar zijn. Amsterdam, 8 september 1988 Veertig-Plussers, Kijk Uit! Een mens is zo jong als hij zich voelt, maar zodra we in ons veertigste levensjaar zijn aangekomen, begint de leeftijd toch duidelijk een woordje mee te spreken. Onze lichamelijke functies gaan achteruit, langzaam maar zeker. E'en van deze functies is het gezichtsvermogen. Onze ogen bieden een minder scherp zicht en krijgen moeite met het diepte-zien. Nauwelijks merkbaar Gelukkig gaat de lichamelijke achteruitgang heel langzaam en geleidelijk. Maar, daardoor merken we hem eigenlijk nauwelijks op. Misschien pas als het te laat is, bijvoorbeeld bij een verkeersongeval dat met een goed gezichtsvermogen voorkomen had kunnen worden. En dat terwijl het zo eenvoudig is de ontwikkeling van het gezichtsvermogen te volgen met regelmatige ogentests. Kijkbewijs Het Informatiecentrum Beter Zien te Amsterdam voert op dit moment de campagne „kijk uit, iaat uw ogen eik jaar testen, da's wel zo veilig in 't verkeer". In het kader van deze campagne werd het Kijkbewijs ontwikkeld, een handzaam document ter grootte van het rijbewijs, dat de mogelijkheid geeft om in vijf achtereenvolgende jaren de resultaten van ogentests te noteren. Vooral veertig-plussers wordt aangeraden, mede in het belang van de verkeersveiligheid, jaarlijks een ogentest te doen en op deze manier, naast het rijbewijs, ook het Kijkbewijs te halen. Naar de opticien Als eerste stap kunnen veertig-plussers naar een aan de campagne deelnemende opticien gaan, die gratis en vrijblijvend ogentests uitvoert. Het persoonlijke Kijkbewijs wordt vervolgens ingevuld en uitgereikt. Het kan bewaard worden bij het rijbewijs, maar dient elk jaar te worden verlengd. Één paar ogen Voor heel ons leven hebben we maar één paar ogen beschikbaar. Het is de moeite waard hieraan de nodige zorg te besteden, in ons aller belang. Voor meer informatie kunt u terecht bij: INFORMATIECENTRUM BETER ZIEN Keizersgracht 463, 1017 DK Amsterdam. Telefoon 020-23 85 23 Dorpsstraat 4 - Tel. 05483-63501 - Holten 1. Kapsalon Drent 2. Joey Mode 3. Wannink Mode 4. Schuppert Mode/ Hans Steunenberg Schoenen 5. Van Ree, Brei wolmode 6. Johan Steunenberg Schoenen 7. Intervisie Brilmode 8. Annelies Stoffen 9. Kantoorboekhandel Hensinkveld 10. Broekhuis/Krommendijk 11. Foto Ten Velde 12. Beltman Sport en Mode 13. Wansink Albert Heijn 14. Amro Bank 15. v.d. Maat Speelboom 16. Wedda drogisterij 17. DMC Hendrik Jan de Tuinman 18. Houtbeurs 19. Rabobank 20. H. Krikkink, Klusjesman 21. Agterkamp Aannemersbedrijf 22. Jan Stam Rijwielen 23. Reinaardus Vishandel 24. Schuppert Meubelen 25. Gervedink Nijhuis Schildersbedrijf 26. Dikkers C-1000 27. Hullema Schoonmaakbedrijf 28. Schoonheidssalon „Henny" 29. Hoveniersbedrijf Mulder 30. Jos Kamphuis Eetcafe 't Klavier 31. Autobedrijf Schuppert 32. Autobedrijf Dries Willems 33. Bakkerij Nijkamp 34. Van Bruggen Elektra 35. Loodgietersbedrijf G. den Heijer 36. Aanstoot Elektra 37. Kapsalon Elegant 38. Autobedrijf Baltes 39. Loodgietersbedrijf Henk Velder- man 40. Holtens Nieuwsblad 41. Schildersbedrijf Wissink 42. Kapsalon Sebastiaan 43. Stokkers galanterieën 44. Reilink Elektra 45. Slagerij Brands 46. Dierenspeciaalzaak Zanting 47. Bloemist Marjo 48. Hester Mode 49. Veilig Verkeer Nederland 50. Rode Kruis Welfare

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 17