Hervormde gemeente is nu weer compleet Vrije Markt op Smidsbelt sluit het zomerseizoen af Alarmeringssysteem ouderen in gebruik WEEK Van antiek tot kitsch in ruim zeventig kramen Informatie bijeenkomst basiseducatie Project Jeugd en alcohol J.Metsemakers opvolger van Jan v.d. Harst VVD Kamerlid Erica Terpstra naar Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Deze maand beslissing golfbaan Naam: Holtens Nieuwsblad Donderdag 8 september 1988 - 40ste jaargang no.36 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vrijwilliger In onze serie Vrijwilligers deze week een gesprek met Jona evers, de onvermoeibare muzi kale duizendpoot van Holten. Niet alleen bij het Hervormd kerkkkoor zit ze achter de pia no, of bij het kidnerkoor Mo zaïek maar ook bij het ouderen- koor van Holten is zij regelma tig achter de piano te vinden en studeerd zij met haar koor nieuwe liederen in. Dominee Ondoordachte uitspraken zijn dominee Henk Doomweerd een gruwel. Hij kan dan ook geken schetst worden als een voor zichting mens, die liever de daad bij het woord voegt. De feestelijke intrede heeft hij dan ook met de nodige gemengde gevoelens over zich heen laten gaan om daarna gewoon als Hendrik van de Pastorie zonder poespas aan het werk te gaan. In het Holtens Nieuwsblad een eerste - voorzichtige - schets van de nieuwe zielenherder. De hervormde kerkgemeente in Holten is weer compleet. Zondag middag deed onder grote belang stelling dominee H. W. Door- nweerd in Holten zijn intrede. Een moeilijke periode, waarin ds. Mol >als plaatsvervanger uitstekend werk deed, kon worden afgeslo ten. Dat ds. Mol de intrededienst leidde, was niet zo verwonderlijk, want door zijn enthousiaste ver halen over Holten nam ds. Door- nweerd het beroep dat op hem was gedaan aan. Ds. Mol gaf dan ook met vreugde de fakkel over aan zijn opvolger en dankte zijn colle ga's Vons en Visser en de kerke- raad voor de goede samenwer king. De hervormde kerk was zondag niet alleen gevuld met lidmaten van de hervormde gemeente, ook vanuit de oecumene was veel be langstelling. Ds. Berg van de Gere formeerde kerk en pastoor Rade maker van de RK parochie woon den de feestelijke intrede bij. Do minee Vons moest helaas verstek laten gaan wegens verheugende omstandigheden: in Groningen trouwde kerkelijk zondag zijn zoon. Ook uit Halle, waar men hem node heeft zien vertrekken, was een de legatie naar Holten gekomen en namens de gemeente woonde loco burgemeester Westerik de dienst bij. Deze verwelkomde de nieuwe dominee en zijn gezin in Holten en wees op het geregelde overleg dat plaats vindt tussen burgeljjke en geestelijke overheid. Namens col lega Vons en de classis verwelkom de ds. Visser zijn nieuwe collega en hoopte op een vruchtbare samen werking. Namens de kerkeraad sprak de heer Bogaard een kort woord tot 'Henk en Greet". Na de dienst werd in gebouw Irene aansluitend een receptie gehou den, waarop de familie Door- nweerd honderden handen schud de. Nog niet namens de raad van kerken, want die is er in Holten nog niet, maar wel namens pastoor Ra demaker voerde hier ds. Berg het woord. Groot was zijn vreugde te vernemen dat ds. Doomweerd en zijn vrouw afkomstig zijn uit Kam pen, terwijl pasoor Rademaker naar zijn weten daar ook geboortig was. Zeer alert wees de pastoor er op dat hij geboren was in IJssel- muiden en "daar stroomt toch al tijd nog delJssel tussen". Een ver tegenwoordigster van de kerke raad in Halle verhaalde van de po ging van de leden van de Holtense kerkeraad om ongezien in Halle ter kerke te gaan, wat natuurlijk mis lukte. Als afscheid overhandigde zij een boek met handtekening en foto's van het afscheid van de Doomweerdjes in Halle. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Jong en oud kwamen zondagmiddag kennismaken met de nieuwe domi nee en zijn gezin Op initiatief van de commissie Vorming en toerusting van de Her vormde Gemeente Holten wordt op vier achtereen volgende maan dagavonden in gebouw Irene een project gehouden, bedoeld voor besturen, leiders en leidsters die met jongeren in aanraking komen. Dit project is gericht op het ge bruik van alcohol en alles wat daarmee samenhangt. Het wordt geleid door het consultatiebureau van alcohol en drugs (CAD) te De venter. De initiatiefnemers rekenen op een grote deelname gezien het belang van het onderwerp "jeugd en alco hol". De eerste bijeenkomst wordt gehouden op maandag 26 septem ber, aanvang 20.00 uur. Nadere inlichtingen zijn telefo nisch verkrijgbaar op nummer 6 38 61 in Holten. De socialisten Wim Beijers, Eef Eektimmerman, Anja Hoek-Boel- kens, Johan Groene veld en Jan Calkhoven, respectievelijk de nummers negen tot en met veer tien op de lijst van de PvdA, heb ben de voorzitter van het centraal stembureau laten weten niet aan aanmerking te willen komen voor de opvolging van Jan van der Harst in de gemeenteraad. Daar mee wordt de weg vrij gemaakt voor Jan Metsemakers, voorzitter van de PvdA in Holten. Jan Metse makers is leraar aan de Scholenge meenschap Holten. Al bijna traditiegetrouw wor den de zomeractiviteiten van de Holtense Handelsvereni- Al bijna traditiegetrouw wor den de zomeractiviteiten van de Holtense Handelsvereni ging, in samenwerking met Holtense verenigingen afge sloten met een Vrije Markt op de Smidsbelt. Komende zater dag 10 september wordt de Smidsbelt en omringende straten weer omgetoverd tot één groot gezellig marktplein, vol met kraampjes waarin weer een zeer grote verschei denheid van artikelen zal wor den aangeboden, van antiek tot kitsch, van oud tot nieuw, van warm tot koud. Het is voor de vijfde maal dat ter afsluting van het seizoen een vrije markt wordt gehoudebn. De eerste keer was het een 'probeersel' van twee jonge Holtenaren, Jos Kamp huis en Gerard Willems. het idee sloeg zo aan en er kwamen zoveel bezoekers naar de markt, dat het volgende jaar het evenement werd ingebracht in de organisatie van de Hoolter Daagen. Dit jaar voor het eerst tekent de supportersvereniging van HMV voor de organisatie. De HMVers is het organiseren van een tweede hands markt niet vreemd, al jaren oogsten zij zelf grote successen met hun Boeldag. De organisatie zal dan ook zeker perfect verlopen. Al maanden geleden kon men in de regionale kranten op gezette tijden De Vrije Mqrkt in Holten, hier op archieffoto, trekt elk jaar weer meer bezoekers, vooral als het weer een beetje meewerkt. Nu de scholen weer zijn begonnen, gaan ook de cursussen basisedu catie weer van start. Met ingang van maandag 12 september wordt wekelijks weer de cursus alfabeti sering gegeven, waarvoor zich in middels dertien deelnemers heb ben gemeld. Voor de donderdaggroep, waarin o.a. aandacht wordt besteed aan de Nederlandse taal in de ruimste zin van het woord, worden twee in formatiemorgens en een informa tieavond gehouden. Tijdens die bijeenkomsten wil cursusleider Je- les Hesse de aspirant cursisten uit leg geven over de nieuwe aanpak van de cursus basiseducatie en hen wegwijs maken in de manier van werken. In de agenda Van dag tot dag in het Holtens Nieuwsblad stonden vori ge weak reeds enkele data's geno teerd, deze zijn gewijzigd. De infor matieochtenden worden gehou den op maandag 12 en woensdag 14 september van 10.00-11.30 uur en op donderdagavond van 19.00- 21.00 uur. De lessen en informatie bijeenkomsten worden gehouden in het gebouw van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Wilhelminastraat 2. Erica Terpstra, lid van de Tweede Kamer voor de WD, zal maandag avond 12 september spreken in res taurant De Witte aan de Deventer weg in Holten. Vanaf 20.30 uur zal de WD-woord- voerster haar visie geven op tal van politieke zaken. Ongetwijfeld zal mevrouw Terpstra op de haar ei gen openhartige wijze weer een duidelijk beeld schetsen van diver se politieke onderwerpen die mo menteel in de belangstelling staan. Uiteraard is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 onder het kopje diversen de adver tentie vinden van de Vrije Markt in Holten. Uiteindelijk hebben zich zeventig standhouders aange meld. De meesten komen uit de re gio en zijn bekende marktkooplie- Nog deze maand verwacht men op het Holtense gemeentehuis de provinciale beslissing over de aanleg van een golfbaan op de Holtcrberg. Dit deelde burge meester Van Rappard mee. Hoe de kansen liggen in Zwolle kon hij niet beoordelen, maar men is optimistisch. Zodra de beslissing binnen is, zal men nader contact zoeken met een projectontwikke laar, die de plannen nader zal uit werken. den die ook veel op de Zwarte Markten te vinden zijn. Als echte standwerkers zullen zijn ongetwij feld hun waren aanprijzen, terwijl het publiek het spel van loven en bieden naar hartelust kunnen be drijven. Volgens secretaris Huzen van de supportersvereniging kan men re kenen op een gevarieerd aanbod van goederen, die vooral zullen val len onder de categorie zolderoprui mingen. Ook de inwendige mens is niet vergeten. Er zullen verschil lende kraampjes zijn met de in Hol ten al zaken als bekende Loempi a's en sate's. Voor het gemeente huis en op de Smidsbelt zal een tar- rasje worden ingericht, zodat men na het slenteren langs alle kramen even op z'n gemak kan genieten van een hapje en een drankje. Dit jaar is afgezien van extra acti viteiten rond de Smidsbelt omdat door het grote aantal deelnemers, meer dan vorig jaar, er nauwelijks ruimte overblijft voor een of ander optreden. Ook wordt er dit jaar geen veiling gehouden omdat de animo hiervoor vorig jaar teleur stellend was. De markt wordt om 10.00 uur geopend en duurt onge veer tot vier uur. Eind september zal Holten be schikken over een eigen alarme ringssysteem voor zelfstandig wo nende ouderen. De Stichting Wel zijn Ouderen kan dit jaar een vijf- tien-tal alarmeringstoestellen aanschaffen. Een aantal daarvan zal worden gebruikt ter vervan ging van de thans van Nijverdal geleende apparaten. Voor zeven ouderen bestaat echter daarnaast de mogelijkheid op de alarmering te worden aangesloten. Telefoonaansluiting De aansluiting van de alarme ringstoestellen is in principe heel eenvoudig. De betreffende oude ren moeten op de eerste plaats be schikken over een telefoonaanslui ting. De aansluiting moet echter wel een moderne zijn. Dat wil zeg gen, dat de telefoondraad via een stekker naar de PTT-wanddoos loopt. Het alarmeringstoestel wordt namelijk via een dubbel stekker op deze wanddoos aange sloten. De telefoonstekker kan dan weer in deze dubbelstekker wor den gestoken. Er zijn echter nog telefoonaanslui tingen waar de telefoondraad, of de telefoon rechtstreeks, dus zonder stekker, in de wandcontactdoos verdwijnt. Dan kan het alarme ringstoestel niet zomaar worden aangesloten. De aansluiting moet zo worden veranderd, dat ook de telefoon via snoer met stekker wordt aangesloten. Vrijwilligers Het aantal malen dat een dergelij ke situatie zich dit jaar bij de in to taal zeven nieuwe aansluitingen zal voordoen is natuurlijk gering. Toch zal er iemand moeten zijn, die deze omschakeling doet. Moet er iemand van het bedrijf,komen, dat de alarmeringstoestellen levert, kan kost dat veel geld. Bij de PTT bestaan lange wachtlijsten voor veranderingen in de aansluiting, vandaar de vraag van de Stichting Welzijn Ouderen, of er in Holten een of meerdere mensen zijn die vrijwillig deze enkele omschake lingen van die aansluitingen voor hun rekening willen nemen. Ge dacht wordt aan een gepensio neerd PTT-beambte, of leraar technische school, die dat zou wil len doen. Belangstellenden kunnen zich melden bij de Stichting Welzijn Ouderen, p/a gemeentehuis Hol ten, telefoon 6 16 66. Het kantoor van de stichting is iedere maan dag-, dinsdag- en donderdagmor gen bezet.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1