De Franse 'esprit5 ontbrak op Smidsbelt School-en volksfeest Splo wordt een uitbundig feest Holtens Rob Barel wellicht in triathlon Holten Espelo in ban van achtste eeuwfeest TRIATHLON HOLTEN U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON •JBfffl&l Jeugd en alcohol Alarmnummer gewijzigd August Muller verder zonder Henk van Heek Programma Interkerlijk Recreatiewerk Holtens Nieuwsblad Donderdag 18 augustus 1988 -40ste jaargang no.33 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Sterke mannen Komende dinsdag is het al weer de laatste van de Hoolter Dagen op dinsdagavond. Dan is de beurt aan de touwtrekvere niging Okia, die de sterkste mannen van Holten op de Smidsbelt tegen elkaar zullen laten strijden om de titel De Sterkste Man van Holten. In het Holtens Nieuwsblad meer hierover. De boer op Ongekendè drukte vorige week donderdag bij een aantal agra rische bedrijven in Holten. Zo'n vierhonderd belangstel lenden gaven gehoor aan de uit- noding een kijkje te nemen in de stallen van het boerenbe drijf. de helft meer dan vorig jaar. Niet alleen vakantiegas ten van elders werden gesigna leerd, ook Holtenaren grepen de gelenheid aan hun kennis op agrarische gebied wat bij te spijkeren en te vernieuwen. ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Het Franse sfeertje ontbrak dinsdagavond een beetje op de Parijse avond van de Hol- tense Boerendansers. Daar voor was meer nodig dan een enkel goedbedoeld, maar on zeker optreden van de majo rettes van HMV als Can Can danseressen en drie Franse fietsen van Jan Stam, waarop de lieve jeugd tussen het pu bliek ronddolde en een enkel optreden van de twee accor deonisten van eigen bodem Arie en Jan. Het mooie weer zorgde er echter voor dat het toch nog gezellig werd het plein, al was de publieke be langstelling dit keer beduidend minder dan de vorige edities van de Hoolter Dagen. Daarvoor on brak het in het programma aan een publiekstrekker. The Cherry's op het podium maakten met z'n twee ën een aardig stukje muziek en ook de tentjes met drank en etenswa ren deden goede zaken, evenals de ras Twentenaar Everhard Jans, die ais sneltekenaar optrad. De aange kondigde muzikale clown hebben we niet kunnen ontdekken, even als de straatmuzikanten die waren aangekondigd. Naar mate de avond vorderde, nam de drukte in de MAC tent, die weer dienst deed als „bierstube", toe en kwamen ook de Holtenaren selen. De meeste vakantiegangers naar het plein, bruinverbrand na een welverdiende vakantie de laat ste nieuwtjes met elkaar uit te wis- waren toen al naar hun respectie velijke vakantieverblijven terug gekeerd. De majorettes van HMV lieten het bij één optreden met hun Can can dansje. Met ingang Van zaterdag 3 sep tember wordt in Twente en de Achterhoek een nieuw alarmnum mer-ingevoerd. Het oude 00-11 nummer komt dan te vervallen en wordt vervangen door het num mer 06-11. Het nummer gaat gel den voor de netnummers Hengelo (074), Enschede (053) en de plaat sen met de netnummers 05400 tot en met 05499, en geldt dus ook voor Holten (05483). Eind 1990 zal het 06-11 nummer in het gehele land zijn ingevoerd. De PTT heeft voor het nieuwe alarmnummer, waarmee politie, brandweer en ambulance gewaar schuwd kunnen worden, gekozen omdat met een 06 nummer pro bleemloos doorgeschakeld kan worden door het gehele land. Het oude 00-11 nummer had uitslui tend een regionaal bereik. Middels de speciale 06-centrale in Rotter dam kan nu door het gehele land worden doorgeschakeld. De regio nale centrale wordt ondergebracht bij de politie in Enschede. Het nieuwe alarmnummer is, in te genstelling tot het 00-11 nummer, niet meer gratis. Een alarmmel ding kost voortaan een kwartje. Deze maatregel is genomen om misbruik van het alarmnummer tegen te gaan. Via het oude num mer kwam en nogal wat valse of on nodige meldingen binnen, ook al omdat het toch kosteloos was. De centrale alarmering werd in 1978-ingevoerd. Samen met Leeu warden en Eindhoven behoorde ons gebied tot de proefregio's van Nederland. In de afgelopen tien jaar heeft het nummer zijn nut vol op bewezen. Per jaar worden ge- middel 95.000 alarmmeldingen doorgegeven. Normaal gesproken hebben de Sploders geen aanleiding nodig om een groots feest op te zetten, maar toen uit g@= schriften van mr J.W. Racer uit Oldenzaal in zijn Overijs= selsche Gedenkstukken bleek, dat de naam Espelo© reeds gevonden wordt in een stuk uit het jaar 1188, was het voor de School-en volksfeest commissie natuurlijk aanlei ding om dit jaar tijdens het jaarlijks gebeuren in de laat ste week van augustus eens flink uit te pakken, waarbij het achthonderdjarig bestaan van Espelo als rode draad door het tweedaagse feest doorloopt, waaraan de gehele Splose gemeenschap zijn me dewerking verleend. Begonnen wordt op vrijdagavond met de revue - de veertiende alweer - Splo lót zich wier hór'nT Ook dit keer bestaat de reveu weer uitslui tend uit eigen Sploos werk. Crea tieve geesten uit het reveugezel- schap zien elk jaar weer kans een aantal korte toneelstukjes, schets jes en dialogen te schrijven. Er moet zelfs nog geselecterd woden, omdat de revue anders tot zater dagmorgen zou duren. Ongetwij feld wordt er met spanning op ge wacht, wie dit jaar op de hak geno men zullen worden. Om 19.30 uur gaat het doek op en de entree kost 5,-. Na afloop is er dansen met de Entertainers. Na een korte nacht is het dan om 08.30 uur alweer opstellen voor de optocht op de Paralleweg nabij de Bosschool. Op verzoek van de or ganisatoren (en de politie) even het volgende: deelnemende wagens uit de omgeving Espelosedijk en Valeweg dienen zich op te stellen tussen 08.30 en 08.45 op de Espelo- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 sedijk. Onder politiebegeleiding zal daarna de S 14 worden overge stoken en kan men aansluiten bij de daar reeds opgestelde wagens. In Splo wordt de laatste weken hard gewerkt aan de wagens en karretjes. Men kan rustig stellen dat elk Sploos gezin aan tenminste één startnummer meewerkt. Om dat de meeste Sploders dus zelf op de wagens en/of tractors zitten moet het publiek gevormd worden door de mensen uit de andere de len van Holten, die dan kunnen ge nieten van de producten van Splo se creativiteit. Er zijn dit jaar extra prijzen beschikbaar voor die deel nemers die iets vervaardigen op het thema jubileum. Niet alleen het achthonderjarig bestaan wordt dit jaar gevierd, ook de Bos school bestaat dit jaar 85 jaar ter wijl de Zondagsschool in mei het 75 jarig bestaan heeft gevierd, dus keuze genoeg. Van tien tot half twaalf zijn dan de Kinderspelen. De eigen draaimo len draait natuurlijk ook. Dit jaar voor de derde maal, na gastoptre dens in Holten en Nieuw Heeten. Natuurlijk gratis, evenals het grote luchtkussen dat de gehele dag ter beschikking van de jeugd staat. Verrassing De Volksspelen beginnen om 11.30 uur met ringsteken, 13.30 broek- hangen met verrassing, 14.45 stoe lendans alleen voor echte dames en tot slot om 15.15 uur een specta culaire hindernisbaan voor groe pen (twee heren, twee dames). De gene die mee wil doen aan de op tocht of aan één van de Volksspe len kan zich opgeven bij J. Bekkernens, D. ten Dam, of W. Toornemn voor 22 augustus 20.00 uur. Zaterdagmiddag is er levende mu ziek met het duo Bokkinga en kan geschoten worden en de Kop van Jut spekt als vanouds de kas van de ouderraad van de Bosschool. Spektakel 's Avonds is er om 20.00 uur het gro te spektakel, uniek voor Holten en omstreken. De heer Weelink uit Le- melerveld komt dan met zijn Belgi sche trekpaarden naar het feest- terrrein waar zij het op zullen ne men tegen de feestcommissie en tegen een team van prominenten. Zeer nadrukkelijk verklaart de feestcommissie dat er geen sprake is van dierenmishandeling, ten slotte is het trekken voor de paar den hun dagelijks werk. De spelre gels zijn dusdanig opgesteld, dat geen dierenleed, in welke vorm dan ook kan ontstaan. Er zal 's avonds een gezellig buitenterras worden ingericht en de Vulcano's zorgen voor de muziek. Vanwege het door slaande succes van 1987 rijdt ook dit jaar weer de opraapwagen door Espelo om de feestgangersw van en naar het feestterrein te brengen. De route en dienstregeling zijn ge lijk aan vorig jaar. Mie gaten inmiddels weer gedicht in Espelo, zodat dit jaar met vereende krachten getrokken kan worden tegen de trekpaarden. Het behoort altijd nog de reëele mogelijkheden dat de Nederlands kampioen op de triathlon sprint Rob Barel naar Holten komt. Rob Bare! behoort vooral op de korte triathlon tot de absolute wereld top. In Europa is hij op dit onder deel bijna onverslaanbaar. De start van Barel behoort tot de mogelijkheden omdat andere top pers zich richten op het Open Ne derlands kampioenschap hele tri athlon, dat evenals de Super-pres- tige kwart triathlon in Holten op zaterdag 27 augustus wordt gehou den. Rob Barel, volledig prof, richt zich later op de triathlon op Hawaï, waar zo'n tiental jaren geleden de triathlon is ontstaan, als gevolg van een weddenschap welke vorm van duursport het hoogst moet worden aangeslagen. Vooral de triathlonsport in Neder land is nog groeiende. Dat blijkt wel aan het aantal aanmeldingen. Nog steeds komen er aanmeldin gen binnen. De kwart-triathlon re creatief en ook de achtste triathlon zitten al weken vol. Voor de Super prestige wedstrijd druppelen de deelnemers nog steeds binnen. De wedstrijd zit nu op bijna 60 deelne mers. waaronder vier vrouwen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 August MülJer heeft besloten om voor de laatste vier Grand Prix's en twee kampioenswed strijden in zee te gaan met een andere bakkenist. August vindt verder rijden met Van Heek onverantwoord om dat Henk steeds meer proble men krijgt met zijn conditie. In de laatste wedstrijd, afgelopen zondag in Varsseveld, moest August in de eerste manche de koppositie afgeven en genoegen nemen met de derde plaats om dat Henk van Heek na vijftien minunten in de wedstrijd zo ver moeid was dat hij zijn werk als bakkenist niet meer goed kon uitvoeren. In de tweede manche moest August na tien minuten wedstrijd de leidende positie in leveren en zelfs de gehele wed strijd staken omdat Henk niet meer in staat was om zichzelf staande te houden. Met nog vier wedstrijd voor de Wereldtitel te gaan en met nog theoretische kansen op de titel wil August alles op alles zetten om toch zo hoog mogelijk in de WK stand te eindigen. Dit kan alleen volgens August met een bakkenist die dit zware karwei conditioneel goed aankan. „Het is jammer, maar ik heb geen ver trouwen in de conditie van Heek als er gereden moet wor den als de temperatuur rond de 30 graden is", aldus August Mul ler. Opvolger van Van Heek in de bak wordt Andrè Godschalk. Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk van 20 au gustus tot en met 26 augustus is als volgt: zaterdag 20 augustus, 20.00 uur: Kennismakingsavond (gratis); zondag 21 augustus, 10.00 uur: Kampdienst; maandag 22 augustus, 20.00 uur: Volleybal 1); dinsdag 23 augustus, 14.30 uur: Knutselmiddag 1,50); woensdag 24 augustus, 11 uur (zelf brood meenemen); 20.00 uur TV (doe) avond 1); donderdag 25 augustus, 21.00 uur. Kampvuur 1); vrijdag 26 augustus, 14.30 uur: Va- riatietochtop de fiets (ƒ1); In de week alle ochtend kinder morgen van 10.100 tot 12.00 uur. Teamleden: Anita, Aniie, Juliette. Karin. Een steeds weerkerende vraag van de alteten is, of het üetsparcours is uitgezet op de Holterberg. Helaas is dat organisatorisch nog onmo gelijk, maar ook het fietsparcours op de Borkeld mag er wezen. Met zijn talrijke vals plat en maar liefst 22 bochten op het elf kilometer lan ge parcours is al menig alteet hier de vernieling ingegaan. Het loop- parcours, veelal over bospaden en "zandwegen, is zeker niet snel te noemen. Toch is de verwachting dat de toptijd van vorig jaar, 2 uur 9 min en 9 sec. van Mark Pessink zal worden overtroffen. Vooral ge let op de extreem warme omstan digheden van vorig jaar - het was toen ruim 30 graden - zit er een rui me verbetering dik in. En met mis schien een Rob Barel aan de start een supertijd. Op initiatief van de commissie Vorming en toerusting van de Her vormde Gemeente Holten word' op vier achtereen volgende maan dagavonden in gebouw Irene een project gehouden, bedoeld voor besturen, leiders en leidsters die met jongeren in aanraking komen Dit project is gericht op het ge bruik van alcohol en alles wa* daarmee samenhangt. Het word' geleid door het consultatiebureau van alcohol en drugs (CAD) te De venter. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op maandag 26 septem ber, aanvang 20.00 uur. Nadere inlichtingen zijn telefo nisch verkrijgbaar op nummer 6 33 61 in Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1