Recreatietent kerken wordt druk bezocht J- Hoolter Daansers gaan helemaal op Franse toer 1 Holtens WEEK Popgroep Link in De Wippert Egberts superieur in marathonvlucht DEZE Parijse Avond op dinsdag 16 augustus VOORDEELMARKT Markvoort snelste Holtenaar Nieuwe tandarts BON Programma recreatietent Live-groepen bij De Waag DEZE WEEK: DE ADVERTENTIE VAN - i U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad Donderdag 11 augustus 1988 - 40ste jaargang no.32 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Video Wie hem nu nog niet kent, mag het zeggen. Wil „Bovenop het Nieuws" Piechnick heeft zich in een paar jaar tijd opgewerkt tot de videograaf van Holten. Alles wat er in Holten aan be langwekkends gebeurt, wordt door hem vastgelegd. Het grote wachten is nu op een eigen uur tje op het Holtense kabelnet, waarop hij zijn produktie kwijt kan. Een close-up van de man met het derde oog. Pimpelavond De Pimpelavond die in het ka der van de Hoolterdagen werd gehouden, kwam afgelopen dinsdagavond laat op gang. Pas tegen het vallen van de duister nis kwam er wat leven in de brouwerij. "Zeker geen evangelisatiewerk, maar binnen onze eigen grenzen ontspanning bieden aan vakantie gasten." Volgens die opzet fun geert alweer 22 jaar het Interker kelijk Recreatiewerk in Holten, Een activiteit van de gezamenlij ke kerken, die nog steeds in een be hoefte voorziet. Ook deze zomer wordt de recreatietent op de Bor- keld bij camping De Lindenberg druk bezocht. Tot en met 28 augus tus wordt daar een afwisselend activiteitenprogramma aangebo den. In 1966 zette de Bijbelkiosk uit Amsterdam voor het eerst haar tenten op in Holten. Aanvankelijk namen alleen de hervormde en ge reformeerde kerk deel aan het re- cratiewerk. Naarmate de katholie ke gemeenschap in Holten vastere vormen kreeg, werd ook dit kerk genootschap in het samenwer kingsverband opgenomen. Ook toen de Amsterdamse Bijbelkiosk zich al snel terug trok, werd het werk voortgezet. Eerst in een van de Amsterdammers gehuurde tent, later in een eigen linnen on derkomen. "De drie Holtense ker ken financieren dit werk" legt voor zitter Jaap Bogaard van de recrea tiecommissie uit. "Maar het is ze ker niet de bedoeling zieltjes te winnen. Natuurlijk zijn de mensen altijd welkom voor een gesprek, maar afgezien daarvan zijn het al leen de tweewekelijkse thema's die ons onderscheiden. Thema's als Natuur en Milieu en Mens en Macht worden vooral in de zondag se kampdiensten en in de kinder morgens behandeld. Dat laatste in een speelse vorm. Voor die kinder morgens bestaat ook belangstel ling uit de plaatselijke bevolking. De belangstelling is in het alge meen trouwens goed te noemen dit jaar." Vrijwilligers De dagelijkse leiding van het Inter kerkelijk Recreatiewerk wordt zo veel mogelijk gerecruteerd uit Hol tense vrijwilligers die daarvoor zakgeld ontvangen. Daarnaast zijn er elk jaar weer leiders en leidsters die ooit als vakantieganger zelf deelnamen aan de activiteiten en Ook voor het levend Cluedo-spel werd weer druk ingeschreven. nu graag willen meewerken. Een begeleidend team wisselt om de twee weken van samenstelling. Komende zaterdag treedt het laat ste team vrijwilligers aan voor de afsluitende twee weken recreatie werk. Dan komt er een eind aan twee maanden activiteiten op de Borkeld en kan de tent weer een jaartje de schuur in. Bij de Dorpsloop in Dalfsen kwam Gerard Markvoort op de tien kilo meter als nsleste Holtenaar uit de bus. Tegenover zijn tijd van 35.50 min. stelde Chris Offringa een tijd van 37.48, waarmee de laatste zijn ritme lijkt te hebben terug gevon den na een lange blessureperiode. Harry Heuvelmans haalde de eind streep na 39.18 min. en Ap Koetsier deed er 39.50 min. over. Beide laat ste atleten zijn hard in training voor de marathon van Zwolle op 10 oktober. Komend weekeinde wor den op zondag de kermislopen in Luttenberg over 2,5,5 en 10 kilome ter gelopen. Na de verre gende Parijse Avond van vo rig jaar hopen Jan Mossink en zijn Hoolter Daansers op een droge Smidsbelt. "Pop uit de weilanden". Onder dat motto treddt vrijdagavond 12 au gustus de Lochemse formatie Link op in café De Wippert. De van oor sprong Needse band heeft een breed repertoire dat uiteen loopt van scherpe funk, landelijke bal lads, vrolijke ska en heavy rock. Daarbij is er veel aandacht voor de zang. "We spelen korte, krachtige nummers die nooit langer dan vier minuten duren" vertelt zanger-gi tarist Jan Ottink, Met het geld van onze wekelijkse optredens willen we een week de studio in voor een platenopname of misschien wel Holten verkeert volgende week dinsdagavond in Franse sferen. Boeren- dansgroep De Hoolter Daansers houden dan in het kader van de Hoolter Dagen een Parijse Avond. Het is de bedoeling dat de Smidsbelt wordt omgetoverd in een typisch Parijs pleintje met straatmuzikanten, kuns tenaars, Franse hapjes en drankjes en niet te vergeten heuse can-can danseressen die hups de beentjes omhoog zullen gooien. Voor Jan Mos sink en zijn Hoolter Daansers is het te hopen dat het weer ook een beetje Frans aandoet. Vorig jaar viel de Parijse Avond helemaal in het water door een al maar voortdurende plensbui. De Parijse Avond van de Hoolter Daansers kent verschillende at tracties. Voor het kunstzinnige ge deelte tekent een heuse snelteke naar die met vaardige hand menig bezoeker op papier zal vereeuwi gen. Ook typisch Frans zijn de straatmuzikanten die volgende week dinsdag het straatbeeld op de Smidsbelt zullen verlevendigen met vrolijke klanken. In eigen huis heeft de bnerendansgroep het ac cordeonduo Arie en Jan, dat voor deze keer een wat internationaal repertoire brengt en regelmatig aan de kuierlatten zal trekken. Ook de muzikale clown 'Willem- pie" Klooster duikt her en der op het plein op met zijn accordeon. Zijn grappen en grollen zullen vooral bij de kinderen in de smaak vallen. Aan de jeugdige bezoekers is trou wens goed gedacht. Er staat een grabbelton met tal van leuke ver- De popgroep Link uit Lochem. een cd." Link is om organisatorische rede nen ondergebracht in verenigings- vorm. Een onderdeel daarvan vormt de Jan Ottink Band, een ge legenheidsformatie die popmuziek in het Achterhoeks brengt. Naast Jan Ottink bestaat de band Link uit Jean 1' Amie (drums). Peter Fennema (toetsen) en Buddy "Wuddy" Wendersteyk (gitaar). Het optreden in De Wippert begint om 20.30 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 Holten heeft er weer een nieuwe tandarts bij. Aan de Rijssenseweg 4a heeft zich tandarts G.D.Z. Schutte gevestigd. De tandartsen praktijk is telefonisch beriekbaar onder nummer 05483-61781. Be handeling volgens afspraak. In het weekeinde voor spoedgevallen bel len tussen 12.00 uur en 13.00 uur. rassingen en door de medewerking van rijwielhandelaar Jan Stam staat er een aantal ouderwetse fiet sen op de Smidsbelt, waarop men een nostalgisch ritje kan maken. Wie het wat rustiger aan wil doen kan in de tent van MAC De Hol ter- berg terecht waar het Markelose muzikale duo The Sherry's voor verpozing zorgt op een door HMV beschikbaar gesteld podium. HMV draagt ook op een andere manier bij aan het welslagen van de avond. Onder leiding van Marian ne Pasop bekwamen een aantal majorettes zich al een tijd in de edele kunst van het can-can dan- G. Egberts was in de marathon- vlucht vanaf Bergerac oppermach tig. Met een eerste, tweede, derde, negende, veertiende en zestiende plaats liet hij alle andere Bergvlie- gers duidelijk achter zich. Voor de "ovemachtingsvlucht" over 937 ki lometer werden 53 duiven inge- korfd en om 14.00 uur in vrijheid gesteld. Egberts klokte om 08.43 uur de volgende morgen zijn eerste duif. De volledige uitslag was: G. Egberts (1,2,3,9,14 en 16); F. Meester en Zn. (4,5,17); G.G. Kwin- tenberg(6,10); M. Lodeweges (7); G. Steunenberg (8); comb. Oolbek- kink-Tijhof (11,12,13); E. Venek laas (15,18). Ook de jonge duiven waren op stap. Voor de vlucht vanaf Stroom- beek (211 kilometer) werden 285 duiven ingekorfd. Ondergunstige weersomstandigheden werd er om 07.30 uur gelost, waarna Jan Aaf- tink klokte de eerste duif om 09.41 uur. De gemiddelde snelheid be droeg 96 kilometer per uur. Uitslag: J. Aaftink(1.36); H.J. Paal man (2.57); G. Egberts (3,9,18,23,24); H. Jansen (4,10,11,26,42); T. Schuppert (5,7,12,25,28); H. Wansink (6,17,51); M. Lodeweges (8,19,39,40.54); E. Ve neklaas (13,16.37,38,56); G.J. Koet sier (14.15,53); comb. Oolbekkink- Tijhof (20,22,43,45). Voor de nodige sfeer zorgt o.a. het muzikale duo The Cher ry's. sen. Tijdens de Parijse Avond zul len zij een staaltje van hun kunnen vertonen, waarbij de rokken onge twijfeld wervelend zullen opzwaai- en. Stokbrood Om van al die opwinding te beko men, kan men her en der terecht voor een hapje en een drankje. Bakker Nijkamp blijft in de stem ming met speciale Franse stok- broodjes en ook is er een wijnbarre tje waar de vakantieherinneringen aan La Douce France kunnen wor den opgehaald. Wie het toch liever bij bier en patat houdt, hoeft ook geen honger en dorst te lijden. Waarbij de ijscoman en de visboer de inwendige mens nog meer kun nen versterken. De Parijse Avond met een Hollands sausje begint om 19.00 uur. i Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv n samenwerking met de richting .Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Voor de week van zaterdag 13 au gustustoten met vrijdag 19augus tus heeft het Interkerkelijk Recre atiewerk het volgende programma in petto. Zaterdag: 20.00 uur, kennisma kingstocht (gratis). Zondag: 10.00 uur kampdienst: voorganger Bas van Dijk. Maandag: 20.00 uur zeskamp (kos tenfl,00). Dinsdag: 14.30 uur klootschieten (kosten" fl ,00). Woensdag: 22.00 uur spooktocht (kosten f 1,50). Donderdag: 14.30 uur kookmiddag (kosten f 1,50). Vrijdag: 14.30 uur vossenjacht (kosten f 1,00). Iedere morgen van 10.00 uur tof 12.00 uur is er een kindermorgen (kosten f 0,50). Bar-dancing De Waag heeft voor de komende weken een aantal live-bands gecontracteerd. Vanaf zaterdag 20 augustus is er elke week live-muziek te beluisteren in Holtens enige discotheek. Dip dag wordt begonnen met de groep The Tunes uit Deventer, een for matie die voornamelijk populaire nummers uit de top-40 en werk van eigen bodem brengt. Ook heeft The, Tunes een Mexicaanse act in huis, die ongetwijfeld in Holten van stal zal worden ge haald. Het programma voor zaterdag 27 augustus vermeldt de zangeres He len Marshall, die veel nummers van Barbara Streisand en Whitney Houston in haar repertoire heeft opgenomen. Zaterdag 3 september is de beurt aan de formatie Sweet- light uit de Noord-Oostpolder met een gevarieerd programma van top-40 nummers, meezingers, cari- bian songs en country and wes tem. De vijfmans formatie Rebel uit Utrecht gooit het op zaterdag 10 september vooral op pop, reg gae, rock and roll en blues. De serie live-optredens wordt besloten met de groep Frontpage uit Oldenzaai met nummers van U2, UB40 en Le vel 42. De toegangsprijs voor de live-optredens in De Waag is f 5,00 (exclusief munten). CIOOO

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1