Handbaltoernooi succesvol verlopen Kantine Holten voor de bouwvak onderdak Meerdaagse tocht smaakt naar meer Blessures voor August Müller Atleten niet op dreef in Zwolle J aaragenda Mix- toernooi sv Holten Spannende wedstrijd op Imhof Snelle vlucht Strombeek Markelose Fietsweek Blues Bianco in Lantaarn D. Beldman de beste 'jasser' DONDERDAG 16 JUNI 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD De blessures, die August Müller zondag opliep in Corseul, tijdens de Grand Prixwedstrijd van Frankrijk, blijken achteraf wel mee te vallen, zodat hij vermoede lijk volgende week wel aan de start kan verschijnen in de Grand Prix van Tjechoslowakije, die ge- hoduen zal worden in de plaats Oboriste. August kwam zondag in de eerste manche van de wedstrijd te haas tig een voor hem rijdend duo in de bocht passeren, die echter van geen wijken wist, zodat het Hol- tens/Rijssense duo uit de baan vloog en August op een ongelukki ge manier op zijn pols terecht kwam. Aanvankelijk dacht men dat de pols gebroken waren en voor alle zekerheid werd het pols gewricht in het gips gezet. Bij on derzoek in het Deventer zieken huis werd geconstateerd dat de blessures meevielen en in sport centrum Papendal heeft men Au gust vervolgens een aantal oefe ningen voorgeschreven die er voor moeten zorgen dat hij volgende week weer fit aan de start kan ver schijnen. De kansen op een kampioenschap zijn door de buiteling nu vrijwel verkeken. De gebroeders Hüsler uit Zwitserland hebben nu 45 pun ten voorsprong. Theoretisch heb ben zij het kampioenschap, met nog twaalf manches te gaan, al in hun bezit. In Corsuel eindigden zij met 30 punten op de tweede plaats. De Westduitsers Nettenscheid en Hassold behaalden de dagover winning. De cityloop in Zwolle op woensdag 8 juni werd gewonnen door Gerard Nijboer, 10 km. in 30.07 min. De Holtense atleten waren niet in top vorm. Meindert Koopman werd slechts achtste in 31.30 min, op de voet gevolgd door Egbert Venek laas, negende in 31.40 min. Een der tiende plaats was er voor Dirk Hoekman in 32.40 min. Marinus Baltus in 35.45 min. wist nog net Gerard Beldman in 36.04 min. voor te blijven. Voor Gerard betekende dit een negende plaats bij de vete ranen. Jan Dijkink in 38.15 min. komt nog inhoud te kort. Harry Heuvelmans in 40.35 min. en Ap Koetsier in 40.37 min. bleven ver rassend voor Wim Brinks in 41.13 min De Morsloop in Rijssen werd zater dag voor het laatst gelopen. De 5 km. liep Erwin Beldman in 26.10 min. en Gerben Beldman in 29.30 min. Prima presteerde Meindert Koopman op de 15 km. Hij werd vierde in 47.56 min. Zijn broer Jan werd achtste in 49.28 min. Bij de veteranen was er een zevende plaats voor Dinant Markvoort in 57.18 min, een dertiende plaats voor Ap Koetsier in 61.57 min en Wim Brinks finishte in 63.16 min. Programma: Zaterdag 18 juni: Clubkampioen schappen op sportpark Meermans kamp. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK Voor de week van 18 juni tot en met 24 juni 1988 Zaterdag: Zondag: Maandag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap, 19.00-22.30 uur BCH Dinsdag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap, 16.15-22.30 Mintonet- te, 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap, 19.00-22.30 BCH Donderdag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap, 21.30-23.00 All Stars Vrijdag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot 'de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Een spelmoment uit de wedstrijd Holten-Stormvooels. Het jaarlijkse jeugdtoemooi van de afdeling IJsselstreek, waarvan de organisatie dit jaar in handen was van de handbalafdeling van de SV Holten is uitstekend verlopen. Mede door het goede weer was ook de publieke belangstelling goed. Al vanaf 9 uur kwamen de eerste teams op de Meermanskamp aan, zodat precies om 9.30 uur met de eerste wedstrijden kon worden be gonnen. Op 15 velden werd door de verenigingen gestreden om de ver schillende poule-prijzen. Van de Holtense teams waren de jongens B succesvol door samen met Over- wetering een eerste plaats te beha len. Voor de meisjes A- en B-aspi ranten waren er 3e plaatsen. Tij dens het middagprogramma wa ren de D-welpen voor Holten succesvol, terwijl de E-welpen een 2e plaats behaalden. De pupillen van Holten werden 3e. Met de steun van de gemeente, EHBO, de supportersvereniging en sponsors en de vele vrijwilligers van de SV Holten kon ook na af loop van het programma vlot met de afbouw worden begonnen. Op vallend was het zeer correcte ge drag van de deelnemers en het pu bliek, waardoor een minimum aan weggegooide rommel moest te worden opgeruimd! Samen met de werkgroep Jeugd van de afdeling IJsselstreek kun nen de organisatoren terug zien op een geslaagd evenement, dat vol- Nog voor de bouwvak wil aanne mer Jansen de uitbreiding van de SV Holten-kantine onder dak heb ben. Vorige week vrijdag werd op sportpark Meermanskamp het eerste beton voor de fundamenten gestort en maandag konden de metselaars al aan de slag. De leden van de SV zullen danig de handen uit de mouwen moeten steken, want om de kosten te drukken is gerekend op flink wat zelfwerk zaamheid van de leden. In het jongste clubblad 't Meer- menneke roept algemeen voorzit ter Jan Krooshof de leden alvast op. "Als men ziet hoe in diverse dor pen in Twente (bijvoorbeeld Gees- teren) de verenigingen in staat zijn door zelfwerkzaamheid naast kan tines en kleedgelegenheden zelfs sporthallen overeind te krijgen, dan moet dit bij de SV toch ook kunnen meteen aanzienlijk kleine re verbouwing." gend jaar bij V K in Twello wordt gehouden. Aspiranten B kampioen Naast de organisatieperikelen rond het Gerda Schuitert toernooi moesten de meisjes B aspiranten van Holten hun laatste wedstrijd voor de veldcompetitie spelen te gen het op de tweede plaats staan de DSC. Holten was vanaf het be gin sterker en kon dat voor rust uit drukken in een 6-3 voorsprong. Ook na rust behield Holten haar voorsprong, hoewel DSC onder aanmoediging van het meegeko men publiek nog even terugkwam vlak voor tijd. Holten hield het hoofd koel en won verdiend met 8- 6. Daarmee werd het kampioen schap (het 2e, na de Pupillen) een feit. Ter afsluiting van het seizoen 1987- 1988 wordt zondag 19 juni het mix- toernooi voor senioren van de afde ling voetbal van sv Holten gehou den. Circa 160 leden hebben zich aange meld voor dit toernooi, dat om half tien begint en om half twee wordt afgesloten met een gezellig samen zijn rond het clubhuis. Iedereen die het kijken naar de buis moe is en toch graag een leuk potje voetbal wil zien, wordt verwacht op Meer manskamp. Deelnemers dienen een extra shirt mee te nemen. JUNI: 17 juni: Docentenconcert Muziek school. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. Jubileum Waerdenborch- groep Scouting Holten; Konings- schieten Dijkerhoek. 19 juni: mix-voetbaltoernooi sv Holten. 20 t/m 26 juni: D toernooi tennis club Holten 22 juni: Handbaltoernooi. 25 juni: School-en volksfeest Dijk erhoek. 26 juni: voorronde Songfestival Folklorefestival. 27 juni: Raadsvergadering 27 juni tlm 1 juli: Zwemvierdaagse In het kader van de clubkampi oenschappen van MAC de Holter- berg werd woensdag 8 juni een wedstrijd verreden, waaraan 40 rijders in de diverse klassen deel namen. Mede door de uistekende baan op de Imhof werd het een spannende strijd. De uitslagen waren: 50 cc.: 1. R. Neurink; 80 cc Kleine Wielen: 1. A. Nijland; 2. P. Isfor- dink; 80 cc Grote Wielen: 1. Her man ter Beest; 2. Arie van Engelen; 3. Gerrit van Egmond; 250-500 cc: Joh. Pieper; 2. Sjors Wagelaar; 3. Henk Stevens; Enduro: 1. André Pullen. Zo slecht de vorige keer Noyon was, zo goed ging het deze keer vanaf Strombeek. Met 'staartwind' konden al om 07.20 uur de 147 inge- korfde duiven gelost worden. Om 09.25 uur had G. Egberts de eerste duif geklokt en toen zaten er de 214 km al op. Dat ging met een gemid delde snelheid van 102 km. per uur. Binnen acht minuten waren de 37 prijsvliegers binnen. De uitslag was: I.6.7.9.14. G. Egberts; 2.3.8.10.18. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 4.13. J. Aaftink; 5.34.35. G. Kwintenberg; II.19. H. Jansen; 12.16.26. M. Lode- weges; 21.31. Joh. Veldhuis; 24.33. G.J. Koetsier; 27.28.32. H. Wan- sink; 30.36.37. F. Meester en zn. Fietsliefhebbers kunnen van maandag 27 juni tot en met don derdag 30 juni terecht in buurdorp Markelo waar de Markelose Fiets week wordt gehouden. Voor het eerst kan zowel 's middags als 's avonds worden gestart voor de routes die vanuit Markelo rich ting Rijssen, Holten, Laren en Die- penheim voeren. Alleen zij die tenminste drie mid dagen of avonden hebben meege fietst ontvangen een herinnering, maar de Markelose Fietsweek staat ook open voor deelnemers die slechts een of twee middagen/a vonden willen meepeddelen. In lichtingen: tel. 05476-2787 of 05476- 2600. JULI: 8 juli: Einduitvoering Muziek school. 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 8 juli: Oostenrijkse avond 9 juli: Exclusieve autoshow en landbouwbeurs; 's avonds Zum Holter Bock 10 juli: Braderie; optocht deelne mers; galamiddag en 's avonds verbroederingsbal; fietspuzzelrit CJV de Vriendenschaar. 11 juli: Frühschoppen 12 juli: middag voor ouderen; 's avonds Songfestival 13 juli: 's middags Kindershow; 's avonds sluitingsbal. 16 juli: Koningsschieten 17 juli: Vakantie-fietsgezellig- heidsrit MAC Holterberg. 18 juli: Raadsvergadering 19 juli: Hoolter dagen 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. 27 juli: Autocross AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 3 augustus: Vakantiepuzzelrit 9 augustus: Hoolter dagen 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 27 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september. Vrije markt. 17 september: Dag van het paard. 23 september Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur. 24 september Holterbergfietstoer- tocht. 25 september: Kampioenscross zij spannen. 26 september Raadsvergadering 28 september Middenstandsbeurs 29 september: Middenstandsbeurs 30 september Middenstandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. 30 oktober: Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. 25 januari: Concert Forum Filhar monisch MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. Zaterdag 18 juni treedt de groep Blues Bianco op in café De Lan taarn in Nijverdal. De band rond zanger-gitarist Theo Houtkoop is voor de leifhebbers van lekkere blues en het betere gitaar- en pia- nowerk geen onbekende. Boven dien zal Blues Bianco de aanhan gers van rithm blues en soul aan spreken. Vanaf 22.30 uur worden drie sets verzorgd. De Lantaarn is open vanaf 21.00 uur. Die kleinere verbouwing komt toch nog altijd neer op een verdub beling van de huidige zaalruimte. Aan de zuidzijde daarvan komen een jeugdhoek en een vergader ruimte annex schaakruimte. Het houten Proathuus, dat nu nog als ontmoetingsruimte voor de scha kers dienst doet, zal te koop wor den aangeboden. Oorspronkelijk was er in de uitbreidingsplannen ook een kelderruimte opgenomen, maar met gevoel voor realiteit heb ben de SV Holten-leden toch voor de minst dure oplossing gekozen. Gezien de komende jaren waarin de overheid de exploitatiekosten van het sportpark steeds meer naar de verenigingen zal schuiven en het belang dat de SV Holten hecht aan een goed gekwalificeer de trainersstaf, wil men de verbou- wingskosten zo laag mogelijk hou- Henk Rietberg van de bouwcommissie en aannemer Jansen leggen de eerste hand aan de uitbreiding van deSV Holten-kantine. den. "Met elkaar aanpakken" is dan ook het devies van J an Krooshof. Samenwerking Namens de bouwcommissie heeft Henk Rietberg er alle vertrouwen in dat die medewerking er volop zal zijn. "Wij hebben alle leden bo ven de 18 jaar een brief gestuurd met de oproep om te komen hel pen. Ik reken erop dat men zich massaal aanmeldt." Ook aanne mer Jansen heeft er zin in. "Dit is een unieke samenwerking tussen beroepsmensen en vrijwilligers. Ik zorg voor het totale overzicht. Voor de bouwvak hebben we de uitbrei ding onder dak." In de klaveijascompetitie van HKC Holten is D. Beldman op de eerste plaats geëindigd. De tweede plaats was voor H. Paalman en de derde plaats voor J.Klunder. De poedelprijs was voor P. Dekker. Vorige week werden de prijswin naars gehuldigd tijdens de slota- vond, die gehouden werd in het AC restaurant. De eerstvolgende kaartavond is weer de eerste woensdag in sep tember. De uitslag was; 1. D. Beldman, 1696 pnt.; 2. H. Paal man, 1665 pnt.; 3. J. Klunder, 1621 pnt.; 4. F. de Brie, 1581 pnt.; 5. T. Nijland, 1576 pnt.; 6. H. Nijkamp, 1565 pnt; 7. mevr. H. Klunder, 1562 pnt.; 8. G. Dulenweerd, 1552 pnt.; 19. J. Broere, 1549 pnt.; 10. D. v.d. Velde, 1541,5 pnt.; 11. F. Mensink, 1541 pnt.; 12. J. Sprenkelink, 1533 pnt.; 13. hr. Steenbek, 1495 pnt.; 14. hr. v.d. Hulst, 1493 pnt.; 15. H. Keij- pert, 1486 pnt.; 16. mevr. Duten- weer, 1484 pnt; 17. hr. Tuertert, 1477 pnt.; 18. W. Sletterik, 1456 pnt.; 19. mevr. Sletterik, 1428 pnt.; 20. J. Kromdijk, 1385 pnt.; 21. P. Dekker (poedelprijs), 1375. Voor het eerst in het tienjarig bestaan van de Wielervereniging werd er afgelopen weekend een meerdaagse tocht verreden. Het idee was gebo ren tijdens de viering van het jubileum vorig jaar. De Eiffel werd uitge kozen als lokatie. De geboerders Hans en Wim van Oyen namen de orga nisatie in handen. Zij gingen een paar dagen naar de Eiffel om routes op papier te zetten en overnachtingen te regelen. Enkele dagen voor ver trek kwamen de deelnemers bijeen om het draaiboek door te nemen. Donderdagvond vertrok de caravaan richting Eiffel naar de startplaats Simmerath-Rurberg. Hier werd overnacht, zodat 's morgens op tijd ge start kon worden. De voorbereiding van de coureurs was uitstekend geweeest. lederen was er van overtuigd dat het een zwaar weekend zou worden, twee en halve dag op het zadel en dat in bergachtig gebied. Om zeven uur was reveillie en na het ontbijt kon alle bagage in de volgauto met aanghanger van de familie van Oyen worden geladen. Met een motregentje vertrokken vijftien fietsers en twee begeleiders voor een afstand over 140 km. Eerst werd er richting Noorden ge koerst, waarna men weer naar het zuiden afzakte met als Daun als eindpunt. Veel moest er geklom men worden met stijgingspercen tages van 0 tot 13%. De mooie ver gezichten en afdalingen over uit stekende wegen maakten veel goed. De tweede dag werd er om 08.30 ge start met start en finisch in Daun. Met uitstekend fietsweer ging het verder naar het zuiden via Mander- scheid, Diefenbach naar Urzing aan de Moezel. Rustig peddelend door het toeristisch gebied ging het langs de druivenranken en mooie vergezichten. Via Zeil ging het richting Cochem, waar al vele vakantiegangers van him rust ge noten, en ook de coureurs voor even. In het laatste deel naar Daun kwamen de renners steeds weer voor verrassingen. In de vele be klimmingen werd de onderlinge strijd niet vermeden. Voor de zon dag was als 'toetje' nog een ritje van 90 km van Daun naar Rurberg uitgezet door het fraaie natuurge bied van de Noordeiffel. In Rur berg was weer gelegenheid om te douchen en om te kleden voor de thuisreis. Na een gezamenlijke af scheidsmaaltijd werd de thuisreis aanvaard. Hans en Wim van Oyen mag veel lof toegezwaaid worden over de perfecte organisatie en de morele en goede verzorging onderweg door de heer en mevrouw van Oyen was een stimulans voor de cou reurs. Vrijwel zeker zal er volgend jaar een meerdaagse tocht op het programma worden gezet.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9