Groep uit Bonaire al bijna onder dak Uitbreiding Holten in plan Lukensveld :'it Dijkerhoek klaar voor Volksfeest Rabobank College de mist in met offerte Vakantie Dorothé Kraan tijdens Folklorefestival VVD houdt vast aan Liezenweg NBvP Espelo r t op reis Puzzeltocht door mooi Salland Geslaagd! Haal de gratis Diplomap bij de Rabobank. Lokatie op Dikke Steen steeds moeilijker De Schure creatief Oosterkamp voorzitter OCH af H. Mulder onderscheiden KQLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 16 JUNI 1988 Voor Dorothé Kraan wordt het dit jaar een korte zomer vakantie. De Holtense, die te gen die tijd geslaagd hoopt te zijn voor haar MMO-midden- standsdiploma, besteedt de vier weken vrije tijd groten deels aan het Internationale Folklorefestival. Als begeleid ster van de Antilliaanse groep Kibracha en de muziekgroep Tipico Boneriano is ze nu al druk met het onderbrengen van dansers, danseressen, zangers en musici van het eiland Bonaire. "Het gaat lek ker" vindt de jeugdige Holten- se. "Ik heb nog maar een paar gastgezinnen nodig." Voor Dorothé Kraan betekent de tijd die ze in het Folklorefestival steekt zeker geen opoffering. "Ik heb mezelf aangemeld toen er een oproep in het Holtens Nieuwsblad stond. Bij ons thuis hebben we de vorige keer Zweden ondergebracht en dat was ontzettend gezellig. Nog steeds schrijf ik ze brieven. De contacten die je aan zo'n festival overhoudt vind ik het leukst Daar heb ik graag een groot gedeelte van mijn vakantie voor over." Met de Middenamerikaanse groep uit Bonaire is ze dik tevreden. De groep belooft ook een van de grote re trekkers van het festival te wor den. Compleet met declamateurs brengt Kibracha een tempera mentvol programma vol met ty pisch Boneriaanse dansen als de Bari, de Simadan, de Danza en de Tumba. Vooral de begeleidings- v naire is dat natuurlijk niet zo moei lijk want die praten allemaal Ne derlands." Wie de resterende Antillianen een gastvrij onderdak wil bieden, kan contact opnemen met Dorothé Kraan, Dorpsstraat 61, tel. 05483- 63576. Dorothé Kraan kijkt met spanning uit naar het Internationaal folklore]estiva. Zij zal de Antilliaanse groep begeleiden. Dinsdag 7 juni hielden de Platte landsvrouwen afdeling Dijkerhoek weer hun jaarlijkse fietspuzzel- tocht. De rit, die elk jaar wordt uit gezet door drie echtgenoten van le den, ging door Loo-Bathmen, het landgoed Het Oostermaat en Let- tele, een schitterende route van plm 20 km. lengte. Onderweg en na afloop moesten verschillende opdrachten worden I uitgevoerd. Het was jammer dat door de slechte weersomstandhe- den er niet zoveel deelname was. De prijswinnaars waren: 1. H. Luggenhorst-Stegink; 2. J. Wechstapel-Beltman; 3. R. Biele- man-Vasers. De twee poedelprij zen waren voor D. Aaftink-Sluiter en D. Sluiter-Welbergen. Tot slot werden de route-uitzetters, de he ren Stevens, Klaassen en Nikkels bedankt voor de mooie tocht. Zij ontvingen iedereen krentebrood. groep Tipico Boneriano geeft dit optreden een heel bijzonder ca chet, want bij de swingende klan ken van deze negenmans band blijft vrijwel niemand rustig met beide beentjes op de grond. Ook voor Dorothé Kraan is de An tilliaanse groep nog vrij onbekend. 'Ik heb wel geprobeerd informatie te krijgen bij het Antillen-huis, maar die is toch vrij summier. Maar gezien hun goede naam en hun fleurige uitstraling wordt het een groot succes. Ze zijn voor het eerst op tournee in Nederland en schijnen er zelf ook veel zin in te hebben. Wat dat betreft kan het een heel gezellig festival worden, waarbij er heel wat contacten wor den gelegd tussen deelnemers en Holtenaren. Met de groep uit Bo- Op donderdag 9 juni brachten de leden van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen uit Espelo een be zoekje aan het noorden van het land. Om acht uur vertrokken 43 dames vanuit Splo richting Spier in Drente waar koffie werd gedron ken. Daarna ging het nog noorde lijker richting Lauwersoog. Langs de kust en door mooi natuurgebied kwam men bij de zeehondencrèche van Lenie 't Hart in Pieterburen. In Appingedam werd de lunch ge bruikt en vervolgens werd het oude vestingsstadje Bourtrange bekeken. Over de grote weg ging het naar Ommen waar bij Huzen het diner werd genuttigd. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer J. Aanstoot voor de bouw van een garage bij het perceel Beusebergerweg 11; - aan de heer W. F. Baltes voor de bouw van een berging bij het perceel Voorsboersstraat 3; - aan de heer R. de Groot voor de verbouw van het winkelpand Dorpsstraat 18; - aan de heer N. Hendriksen voor het plaatsen van een schutting bij het perceel Voorboersstraat 11; - aan de heer A. Jurjens voor het verplaatsen van een wagen- machineberging bij het perceel Raalteweg 49; - aan de heer J. Kemper voor de bouw van een kapschuur met mestopslag bij het perceel Haarlerweg 2; - aan de heer P. Speksnijder voor de bouw van een garage bij het perceel Vianenweg 128a; - aan de heer J. Stegeman en A. Heet voor de verbouw van de woning Tromopsweg 1; - aan de heren T. J. en J. G. Stevens voor de bouw van een woning bij het perceel Espelodijk 7; 2. aan aanemingsbedrijf H. J. Hulshof toestemming verleend voor het plaatsen van een bord aan de Beerdijk; 3. aan A. C. Restaurant B.V. vergunning verleend voor het aanbrengen van een lichtreclame aan het perceel 22; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Ontwerp-plan bejaardenoorden in Overijssel 1989-1992 De burgemeester van Holten maakt bekend dat gedurende de periode van 10 juni 1988 tot 11 juli 1988 ter gemeentesecretarie kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-plan bejaardenoorden 1989-1992. Gedurende deze periode kan iedere belanghebbende schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen bij provinciale staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. De burgemeester voornoemd W. L. F. C. van Rappard Inzamelen landbouwplastic Het voornemen bestaat om op 6 en 7 juli 1988 weer van gemeentewege landbouwplastic in te zamelen. Nadere mededelingen hierover volgen nog. Dijkerhoek maakt zich weer op voor het jaarlijkse School- en Volksfeest. Vrijdagavond 24 juni begint het feest met de DAT-re- vue, die dit jaar als motto meekre gen: 't Is apat bi'j DAT. Zaterdagmorgen 25 juni wordt het feest voortgezet met een optocht met medewerking van HMV, start om 09.15 uur bij de school in Dijk erhoek. Om tien uur is dan het stoelendan sen voor kinderen, gevolgd om half elf door stoelendansen voor de da mes en spelletjes voor de kinderen. Op het feestterrein is een draaimo- Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Voor het zorgvuldig opbergen van je diploma! Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. geld en goede raad len en een luchtkussen aanwezig waar de kinderen vrij gebruik van kunnen maken. Het feest wordt ex tra luister bijgezet voor een de monstratie van oude ambachten, 's Middags om 13.30 uur is dan de start van het volksfeest met een hindernis voor paren en een spek takel, dat nog even geheim gehou den wordt. Daarna volgt de hinder nis indivdueel en vanaf 14.00 kan men schieten. Het feest wordt 's avonds besloten met het showpro gramma Wedden Dat, waarvoor zich elf Dijkerhoekse groepen heb ben geschreven. Een gastoptreden wordt verzorgd door de Dansma riekes. Komende zaterdag gaan de Dijker hoekers naar de schietbaan achter het Bonte Paard voor het Vogel schieten, aanvang 20.00 uur. De plannen voor de woonwagen- lokatie, in combinatie van een twintigtal woningen op het ter rein van de Dikke Steen, worden steeds moeilijke realiseerbaar. De provincie heeft laten weten niet af te willen wijken van de normen die ter plaatse gelden voor de ge luidshinder voor doorgaande we gen. Dat betekent dat de nieuw te bouwen woningen tenminste vijf tig meter uit de as van de Rijssen- seweg gesitueerd moeten worden. Daardoor zal een groot deel van het terrein onbebouwd moeten blijven, dan wel door een geluids wal van de straat afgeschermd moeten worden, een idee waar het college van b en w van Holten wei nig voor voelt. Een andere oplos sing zou zijn een geluidsscherm, dat ter hoogte van het terrein van de Dikke Steen geplaatst zou moe ten worden op de vangrails tussen de Rijssenseweg en de bedienings- weg, maar is het is onzeker of Rijkswaterstaat hier toestemming voor geeft. Deze nieuwe ontwikkeling zal ook gevolgen hebben voor de grond prijs en het is maar de vraag of er een belegger te vinden is die op ba sis van de nieuwe gegevens er huur- en koopwoningen uil neer zetten. Zaterdagavond 18 juni wordt in JC de Schure de derde creatieve avond van dit jaar gehouden. Vanaf acht uur kan men zijn crea tieve vermogens uiten in hout, tex tiel en papier. Tevens zal op deze avond het lang verwachte begin worden gemaakt om de muurschil dering in de Schure te veranderen. Alle leuke ideeën zijn welkom. Voor diegenen die gewoon een ge zellige avond willen: de Schure is er die avond (en vrijdag en zondag) ook voor hen. Na een bestuursperiode van meer dan 43 jaar, waarvan ruim 40 jaar als voorzitter, heeft Jan Ooster kamp vorige week vrijdag af scheid genomen van zijn bestuurs- werk van de Ontspannings Club Holten (OCH). Wegens zijn ver dienste voor de club werd hij be noemd tot ere-voorzitter. De scheidend voorzitter ontving een pennenset met inscriptie en een oorkonde. Oosterkamp werd reeds in 1976 ko ninklijk onderscheiden wegens zijn verdiensten voor het amateur toneel. Ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van OCH werd hem drie jaar geleden de gouden speld van de Nederlande Centrale van Amateurtoneel uitgereikt. Hoewel nu voorzitter af, blijft hij wel verbonden aan OCH, waar hij voornamelijk grimewerk zal ver richten. Als voorzitter werd in zijn plaats gekozen Johan Stukker, die tot nu toe penningsmeester was van OCH. Hij wordt opgevolgd door Jan Bult. Ina Deijk werd eveneens gekozen in het bestuur. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: Johan Stukker, voorzit ter; Rikie Aaltink-Kevelam, secre taresse; Jan Bult, penningmees ter; Jan Schooien en Ina Deijk- Oosterkamp, leden. "Niet verder kijken dan we kunnen zien", ligt ten grondslag aan de uit breidingsplannen, die het college van b en w heeft opgesteld voor de ko mende jaren. In plaats van een groots opgezet plan, dat tot ver na het jaar 2000 de uitbreiding van Holten zal vastleggen, kiest het huidige college voor een kleinschalig plan dat aansluit op de de nieuwbouw in de Beuseberg. Op het plan Lukensveld (een minder beladen woord dan plan Beuseberg), dat begrensd wordt door Larenseweg, Bueseberger- 'weg en Pastoriestraat (achter 'Piep Jan') is plaats voor 180 woningen. Tevens wordt rekening gehouden met de grond die vrijkomt als trans portbedrijf Muller vertrek uit de Pastoriestraat. Het bedrijf was in on derhandeling met de gemeente voor verplaatsing naar het nieuwe in dustrieterrein De Haar, reden waarom ook de aansluiting met de S14 versneld ter hand genomen zou worden, maar Müller ziet af van uitbrei ding in Holten en is op zoek naar een lokatie elders. Het ontbreken van een IPR regeling breekt ook nu de gemeente weer op. Woensdagmiddag boog de com missie Ruimtelijke Ordening zich over het voorstel. Met de nodige op en aanmerkingen gingen CDA, PVDA en GB accoord met het voorstel, maar de WD denkt in een andere richting. Al in eerdere instantie spraken de liberaren hun voorkeur uit voor het plan Liezen- weg, richting Al en het commissie lid L.H. Rensen hield ook dit keer vast aan dit plan. Hij verweet het college korte termijn politiek, die de uitbreidingsplannen van Hol ten niet ten goede zouden komen. Burgemeester Van Rappard op zijn beurt was van mening dat te lang vooruitkijken even zo gevaar lijk is. Hij herinnerrede aan het groots opgezette plan Zuiderlook, waarin 1100 nieuwe woningen wa ren gepland. De nieuwe inzichten in de ruimtelijke ordening hebben in de afgelopen jaren hebben de plannenmakers van toen ongelijk gegeven en tot een andere beleids visie geleid. "Als je kijkt naar de Vierde Nota ruimtelijke Ordening, dan krijg je de indruk dat er in de komende jaren maar een paar ste den, zoals Deventer en Enschede in onze provincie mogen uitbrei den. De rest moet groen blijven. Daar ga je dan met de uitbreidings plannen". Begrenzing Hoewel voor de overige commissie leden het plan Liezenweg, niet ver- werpbaar was, koos men om prac- tische redenen voor het plan Lu kensveld, maar wel men wilde dan wel van het college een strikte be grenzing, waarbij de Lookerenk zal worden gespaard. Het plan dient zodanig te worden opgezet, dat er geen doorlopende straten zijn, waaraan over een aantal jaren weer een stuk kan worden 'aange breid'. Ook dient in het plan reke ning te worden gehouden met de natuurlijke loop van het terrein. Burgemeester Van Rappard verze kerde de commissie, dat door ge bruik te maken van de nieuwe hoogtekaarten er niet hoger ge bouwd zal worden dan op een ter reinhoogte van 14,5 meter, waar door de Lookerkenk geheel ge spaard zal blijven. Bovendien wor den en zal in de aanleg van het plan rekening worden gehouden met de 'natuurlijke landschapselemen ten, zoals een hoogteverschil. Ondanks alle toezeggingen was Rensen niet te overtuigen. Hij bleef bij zijn mening dat het plan Liezenweg een beter keuze was en dat het college van b en w alsnog een uitbreidingsprognose voor de verre toekomst dient aan te geven. Burgemeester Van Rappard wilde niet verder gaan dan de toezeg ging, dat men over een jaar of vijf, als de problematiek van de recon structie van Dorpsstraat/Oranje straat is afgerond, opnieuw aan de tafel moet gaan zitten om verdere plannen uit te werken. Tot die tijd wilde hij niet verder gaan dan: niet verder kijken dan we nu kunnen zien. Het college van b en w mag zijn huiswerk voor de offerte voor de vernieuwing van het dak van de Haarschool gaan overmaken. Eensgezind wezen de vier frakties in de commissie financiën het voorstel af. Het voorstel van het college van b en w was, de firma Lammers de werkzaamheden te gunnen voor een bedrag van 82.500 gulden naar aanleiding van een offerte die door drie Holtense bedrijven, Klein Vcl- derman, Den Heier en Lammers was uitgebracht voor reparatie aan het dak. Lammers was daarbij de laagste inschrijver. In de offerte had Klein Velderman reeds aange geven, dat reparatie onvoldoende soulaas zou geven en dat beter overgegaan kon worden op een nieuw dak. Er werd geen nieuwe fofferte uitgeschreven maar men gunde de opdracht aan Lammers, die voor de reparatie als laagste had ingeschereven. Dat nu ging de commissieleden te vér. Er was nu sprake van een neiu- we situatie, dus diende er eveneens een nieuwe offerte worden ge vraagd, waarbij de twee andere be drijven evenveel kansen hebben. Wethouder Dalhuisen verklaarde dat het heel gebruikelijk was, dat men bij wijziging van de opdracht men verder ging met de laagste in schrijvers, maar de commissiele den bleven bij hun standpunt dat er hier geen sprake was van een wijziging, maar van een totaal nieuw gegeven. De toevoeging van wethouder Dalhuizen, dat nu de aanbieding van Lammers reeds be kend is, het voor de anderen een koud kunstje is om daaronder te duiken,bracht daar geen verande ring in. Het Fotografengilde, een in Ne derland en België actieve organi satie van professionele vakfoto grafen, heeft onlangs het predi kaat Gilde fotograaf toegekend aan fotograaf Henk Mulder. In het Fotografengilde verenigen zich fotografen die met name in de sectoren portretfotografie en repe- rotagefotografie naam hebben ge maakt. Om voor het predikaat Gildefoto- graaf in aanmerking te komen, dient de fotograaf aan een aantal strenge selectie-eisen te voldoen. Zo wordt gekeken naar de origina liteit van het werk, naar het daarin tot- uiting komende vakmanschap en naar de artisticiteit

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5