Holten opent ogen van de commissaris OAD glansvol geslaagd voor EK examen KNVB In Holten met z'n allen in zwembad Holtens bedrijf levert huzarenstukje -JP" Recordpoging tijdens zwemvierdaagse Scholenfusie niet voor schooljaar 1990/1991 Uontvangteen fraaie Parher-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. sae Concert afgelast C. Brussee op de buis Holtens Nieuwsblad Donderdag 16 juni 1988 - 40ste jaargang no.24 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vakantie Ondanks de vakantiespreiding blijven de maanden juli en au gustus toch de vakantiemaan- den bij uitstek. Al zijn het al leen maar de mensen met schoolgaande kinderen en niet te vergeten het onderwijzend personeel, voor wie nog een col lectieve vakantieperiode geldt. De plannen zijn bij de meesten van U al bijna rond en ook zijn vermoedelijk de buren al ge vraagd gedurende de vakantie een oogje in het zeil te houden, de post en de planten te verzor gen en eventueel op de poes te passen. Ook de politie is in die tijd bijzonder waakzaam. Evenals voorgaande jaren geeft de politie Holten weer een stukje extra service in de vorm van een afwezigheidsmelding, waarvoor het Holtens Nieuws blad graag een plaatsje in ruimt. Feest Aan tal van vlaggestokken hangt sinds maandag de vlag uit en bungelt er een lege schooltas aan de vlaggemast. De examens zitten er weer op j en de lange lijst van geslaagden van SGH en de Marke staat vandaag in het Holtens Nieuwsblad. Kantine Nog voor de winter moet de nieuwbouw van de kantine van sv Holten onder de pannen zijn. Van de week is een eerste begin gemaakt. Wil het plan slagen, dan zal er door zelfwerkzaam heid nog veel werk verricht moeten worden. In het HN een gesprek met de voorzitter van ;i de bouwcommissie. De fusie tussen de Scholenge meenschap Holten en Scholenge meenschap De Marke zal zeker niet voor 1990 gerealiseerd kun nen worden. Dit deelde burge meester Van Rappard dinsdag mee tijdens het wekelijkse praat je met de pers. Zoals bekend heeft het onderozke- burea APS uit Amsterdam vorig jaar in opdracht van beide school besturen een onderzoek verricht naar de kans van slagen van een fusie. Daar werden, met name door het lerarencorps van SGH, de no dige vraagtekens bij gezet. Afge sproken werd een werkcommissie in het leven te roepen die de plan nen op zijn merites zou gaan bekij ken. afgesrpoken werd dat voor het eind van dit schooljaar verslag zou worden gedaan. Er blijken evenwel nog een aantal 'hobbels' genomen moeten wor den, alvorens de commissie tot een oordeel kan komen, dat wordt net eerder verwacht dan in de loop van de laatste maanden van dit jaar, waardoor de streefdatum nieuwe schooljaar 1989/1990 in elk geval niet gehaald kan worden. Het was geen blikopener, maar de Holtense herden kingspenning die de schei dend Commissaris van de Ko ningin mr. J. Niers uit Holten naar zijn nieuwe woonplaats Denekamp mee kon nemen, maar hopelijk werden hem op zijn laatste afscheidsbezoek in de provincie de ogen ge opend voor de problemen van een kleine gemeente als Hol ten die door de vierde Nota Ruimtelijke Ordening en de provinciale plannen in hun ex pansie worden bedreigd, het bezoek van de commissaris was reeds in april gepland maar moest toen wegens an dere verplichtingen van mr. Niers worden uitgesteld. "Het was een echte 'eye-opene- r'(om het eens in modem Neder lands te zeggen) voor de commissa ris om nu eens geconfronteerd te worden met de uitwerking van alle die plannen voor Holten", vertelde burgemeester Van Rappard. „Nor maal gesproken zien de bestuur ders in Zwolle slechts de maatrege len afzonderlijk. Wij hebben nu eens de kans gekregen om al die za ken eens in groter verband aan te kaarten en ik moet zeggen de com missaris was onder de indruk". Holten krijgt het met een door gaande weg, dwars door het dorp, een uitgebreid buitengebied, een aantal waterwinlokaties, de spoor lijn vlak langs de kem van het dorp en niet te vergeten de Holterberg, die nog steeds hoog genoteerd staat als mogelijk nationaal park, steeds moeilijker. „We worden aan vijf kanten tegelijk gepakt", aldus Van Rappard tot de CdK. „Alles op zich is logisch, maar als men alle maatregelen loslaat op één ge meente, is zo'n gemeente de helft van de grond voor uitbreiding Je zag ze denken bij het bezoek van de scheidend CdK aan de ENCKO zou er voor mij ook een doos vol lekkers klaar staan? Inderdaad. kwijt aan al die voorschriften". Naast het serieuze deel van het be zoek was er ook tijd om de commis saris kennis te laten maken met enkele facetten van Holten. Zo werd een bezoek gebracht aan de Enkco, waar de nieuwe vlees ver- werkingslijn werd bekeken. Ver volgens ging men naar Bos Dieren wereld waar het nieuwste diorama werd bekenen werd er een hapje gegeten. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Op de dag dat talloze leerlingen in het voortgezet onderwijs de uitslag kregen van hun eindexamen kon ook de busonderne ming OAD de balans van een zwaar examen opmaken. "Glans- vol geslaagd" is de conclusie van traffic manager Frans Schui temaker bij de evaluatie van het vervoer van 8000 Oranje-sup porters naar Nederland-Rusland in Köln. Afgelopen zondag zwermden de gele bijen-bussen van de OAD uit over de grens om het Nederlandse supporterslegioen keurig in het Müngers- dorfer-stadion af te leveren. De vanwege de hoge prijzen fel bekritiseerde OAD, leverde daarmee een keurig stukje vak werk af. Als het aan Frans Schuitemaker ligt, worden ook de supporters voor de voorronden in het komende WK-toernooi met OAD-bussen vervoerd. "Maar eerst moeten we even bijko men, want dit was een gigantische klus." Het is hem aan te zien, de verkeers- manager van de OAD. De dag na de dag ervoor zit hij met roodver- moeide oogjes en nog steeds een oranje waas voor het gezicht aan de koffie. Moe maar voldaan want de arbeid van vele maanden heeft zich geloond. Frans Schuitemaker dagwedstrijd tegen Engeland wat meer moeten improviseren. Daar hadden we zelf maar 35 OAD-bus- sen voor beschikbaar en moest de rest worden ingehuurd van andere busmaatschappijen. Eigenlijk moetje voor zo'n klus als deze wel een beetje voetbalgek zijn want an- (die na een periode van vier jaar bo- ders begrijp je niets van die massa ven het OAD-kantoor in Holten nu in Goor woont) is normaal al druk met het voorbereiden van alle rit ten die door OAD-chauffeurs in het hoogseizoen worden gemaakt, maar met deze massa-opdracht van de KNVB was het helemaal gekkenwerk. "Hier zitten heel wat extra avondjes en weekeinden werk in. Ga maar na wat er alle maal moet gebeuren. Ten eerste moet je ervoor zorgen dat het ma terieel beschikbaar is. We rijden in de eerste drie groepswedstrijden met 150 tot 200 bussen. Daar moe ten ook allemaal chauffeurs be schikbaar voor zijn. Zondag was voor ons eigenlijk best een ge schikte dag omdat veel touring cars dan in de garage staan. Die ko men meestal zaterdags terug van hun buitenlandse reis om 's maan dags weer te vertrekken. Wat dat betreft hebben we voor de woens- A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 hysterie die zo'n kampioenschap kan veroorzaken. Ik weet er nu al les van. Het ziet me nog steeds oranje voor de ogen." Veiligheid Vanuit het hele land kwamen zon dag de bussen richting Duitse grens. "Gelukkig vervoerden we al leen groepen" bekent Frans Schui temaker opgelucht. Vaak voetbal verenigingen, die al een coördina tor in hun midden hadden. Die fun geert dan tevens als aanspreekpunt voor de chauffeur. Op die manier konden we aan alle eisen van de KNVB met betrek- king'tot de veiligheid voldoen." Maar er was veel meer dat vanuit het Holtense OAD-hoofdkantoor geregeld moest worden. Al ver van tevoren namen Frans Schuitema ker en zijn vier medewerkers con tact op met de douane. Door ge bruik te maken van vijf vooraf be paalde grensovergangen konden de formaliteiten aan de grens tot een minimum beperkt worden. Ook werden er afspraken gemaakt met de Westduitse politie over de te volgen route en met de parkeer politie over de parkeerruimte bij het stadion. Ook met het Neder landse consulaat ter plekke was er een scenario ontwikkeld in geval van calamiteiten. Tegen Rusland was dit nog niet echt nodig, maar tegen Engeland en Ierland is het zaak de supporters strikt geschei den te houden. Georganiseerd "Door het allemaal vooruit te orga niseren, voorkom je veel proble men" weet Frans Schuitemaker. Ook in Düsseldorf en in Gelsenkir- chen is het allemaal in kannen en kruiken. De bussen met Oranje supporters moeten de route met oranje voetballertjes volgen, de Engelsen de route met blauwe voetballertjes en de Ieren die met de groene. Bovendien zijn al onze bussen herkenbaar aan de oranje vignetten. We kregen alle mede werking van de Westduitse autori- Holten was goed vertegenwoordigd bij de EK wedstrijd in Duitsland. teiten. Die zien ons ook graag geor ganiseerd met bussen komen. Voor hen is dat gemakkelijk te controle ren. Wij komen twee uur voor de wedstrijd aan en vertrekken met een na afloop. Zonder nog in de stad rond te hangen. Op die manier loopt alles vlekkeloos. Zondag te gen Rusland hadden we geen enke le bus met schade. Hier in het oos ten was iedereen rond één uur, half twee weer thuis. Op die manier is het plezierig werken. Dan ben je niet voor niets een half jaar lang druk geweest." De concert van de docenten aan de Muziekschool Holten, dat nog in onze agenda staat voor aanstaan de vijrdag 17 juni, gaat niet door. Een aantal docenten heeft te ken nen gegeven onder de huidge situ atie, waarin hun arbeidsplaats op de tocht is komen te staan door de voorgenomen sluiting van de Mu ziekschool, geen medewerking te willen verlenen aan een concert. In het dinsdag gehouden gesprek tussen bestuur van de Muziek school de vakbonden en het colle ge van b en w is nog geen overeen stemming bereikt. "We hebben el- kaars standpunten over en weer vernomen. De vakbonden hebben verzocht op korte termijn een tweede gesprek te mogen hebben. Wat de uitkomst daarvan is, is nu nog onbekend", aldus wethouder W. Dalhuisen. Cees Brussee, zijn gezin en een aantal collega's vormen de hoofd rolspelers in een 'spotje', dat in de week van 27 juni tot en met 1 juni zal worden uitgezonden op de tele visie ter gelegenheid van de collec te ten bate van de Epilepsiebestrij- ding, "De macht van het kleine". Op maandag 27 juni om 19.35 uur, zal op Nederland 3 het volledige spotje van vier en een halve mi nuut worden uitgezonden. Het is gedeeltelijk opgenomen in Giet hoorn en gedeeltelijk in Holten, o.a. op de Smidsbelt, op de NMB bank en bij de familie Brussee thuis. Een verkorte versie is aange boden aan de NOS voor uitzending op Ned. 1 of 2. Op welke datum en welk tijdstip dat zal geschieden, is niet bekend. Cees Brussee vertelt in het filmpje o.a. over de eerste grote aanval en de misverstanden die nog steeds heersen over epilepsie en de nood zakelijkheid van onderzoek en voorlichting. Komt Holten in het Guiness Book of Records? Als het aan het zwem badpersoneel van Twenhaarsveld ligt zeker wel. Tijdens de Zwem vierdaagse die van 27 juni tot en met 1 juli wordt gehouden, wordt op woensdag 29 juni een record poging gedaan zoveel mogelijk mensen in het ondiepe bad te laten staan. Deze recordpoging wordt in het gehele land gehouden ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de KNZB. Niet alleen de deel nemers aan de zwemvierdaagse zijn bij de record poging welkom, maar ook de 'pootjebaders' want het bad moet vol en als het even kan overlopen. De recordpoging is op woensdagavond om 19.00 uur. In de organisatie van de avond- zwemvierdaagse is het een en an der gewijzigd. Het personeel van het zwembad neemt de organisatie van de eerste drie avonden voor zijn rekening en de zwemclub Twenhaarsveld de laatste twee avonden. Op de eerste avond hoopt men een aantal prominente Hotenaren in het water te krijgen voor een Coop- ertest van vijf minuten waarin men mag proberen net zo ver of liefst verder dan de 'bekenden' te zwem men. Daarnaast is er een estafette. Zowel voor de Coopertest als de es tafette zijn er drie leeftijdscatego- riën: t/m 12 jaar, 13 t/m 16 jaar en 17 jaar en ouder. De deelnemers die nen in het bezit te zijn van een of meer zwemdiploma's. Voor de voorinschrijving voor de Cooper test kan men nu reeds terecht bij de toren van het zwembad. Van 19.00 tot 19.30 is er dan nog een de monstratie van het stunteam de Mafkikkers uit Dedemsvaart. Dinsdagvond zal de Trialvereni- ging met drie motoren present zijn op het zwembad voor een demon stratie. Vanaf 19.30 vindt dan de jaarlijkse hinderniscross voor scholieren plaats. Deze kunnen in schrijven bij de vakleerkracht gymnastiek. Ook is er een open klasse. Inschrijving hiervoor bij dé toren van het zwembad. Men dient per tweetal in te schrijven. Het programma van woensdag be vat onder andere de nationale re cordpoging, achteruit zwemmen in de springkuil en van 18.45 tot 19.30 laten de fietscrossers van de Hol- tertrappers zien wat zijn allemaal uit men hun fietsen uit kunnen ha len. Voor de overige dagen is het programma nog niet bekend. De Hindernisestafette ontbreekt ook dit jaar niet Het is begrijpelijk, dat ouderen met al die recordpogingen willen afhaken onder het motto: dat is veel te druk voor ons. Geen nood. Wie om welke reden dan ook 's morgens zijn of haar verplichte baantjes wil trekken, is welkom op de zwemvierdaagse. De inschrijving voor de zwemvier daagse is vanaf 18 juni bij de kassa van het zwembad. De kosten be dragen 5,pp.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1