Basiseducatie pakt de zaken thematisch aan Goede vooruitzichten voor leerlingen van LTS Rijssen Politie houdt oogje ie het zeil tijdens de vakantieperiode Salvage verleent hulp na brand O AD neemt hotel over Geen geld voor Forum H0LTENS NIEUWSBLAD HVG Dijkerhoek ging op reis Na de zomervakantie, als de lessen aan de basisscholen weer beginnen, zal er een nieuwe cursus basiseducatie worden gestart voor mensen men weinig of onvoldoende vooropleiding. De lessen krij gen een enizins andere aan pak dan in het nu bijna afgelo pen schooljaar. "We gaan dit jaar meer thematisch werken, verklaart cursusleider Jelis Hesse. "Als voorbeeld noem ik nu het onderwerp Deltavliegen. Een cursist vroeg mij vorige week iets meer te vertellen over Delta vliegen. Dat kan dan een thema zijn. Gezamenlijk pakken wij dan zo'n thema aan, waarbij de cursist een hoop zelf zal moeten doen. Ik maak er lesjes bij over taal, reke nen. Na zes weken sluiten wij dat thema dan af met een evaluatie in een boekwerkje. In overleg met de cursisten pakken we dan een vol gend thema bij de kop. Ik noem nu maar iets: plaatselijke politiek. Ook dat behandelen we dan samen gedurende zes weken en dan kan bijvoorbeeld het thema groente tuin aan de orde komen. Het zijn allemaal voorbeelden natuurlijk. Het is echt de bedoeling dat de cur sist er zelf een heleboel aan doet. Ook het Nederlands en Engels komt weer terug in de cursus basis educatie. Daarnaast gaan we met de problematiek van iedere cursist apart aan het werk". Niveau Hesse benadrukt dat de cusus niet bestemd is voor mensen met een diploma, maar uitsluitend voor mensen die maximaal twee jaar voortgezet onderwijs hebben ge volgd. "Ook al is de kennis van ja ren weggezakt, met een Mulodiplo ma, kan men bij ons niet terecht. Dat geld ook voor buitenlanders met een buitenlands diploma. Wij moeten dan verwijzen naar de scholengemeenschap Midden IJs- sel, de Mavo voor volwassenen, waar wij een goed contact meer hebben. Vroeger konden we nog wel eens wat door de vingers zien, maar dat kan echt niet meer. An dersom krijgen wij wel eens men sen binnen voer wie het niveau op de volwassenen mavo te hoog is ge grepen. De basiseducatie is echt voor mensen, die vroeger niet kon den of mochten doorleren maar ge lijk na de lagere school of een paar jaar huishoudschool of soortgelijk onderwijs aan het werk moesten; de gewone man of vrouw. Ik denk dat er daar in Holten nog genoeg van zijn". Een leeftijdsgrens wordt er niet gesteld. "Ik heb er van twin tig en van vijftig op cursus", ver klaart Hesse. Ook buitenlanders zijn welkom. Dit jaar volgden vijf buitenlanders, (een internationaal gezelschap van Engels tot Chi nees) de cursus. Op de alfabetise ringscursus op maandag waren dit jaar tien cursisten en op basisedu catie op donderdagavond zestien, een teken dat de basiseducatie in een behoefte voorziet. Hesse: "in derdaad, ik denkt dat er voor de basiseducatie in Holten best een toekomst in zit". De cursus wordt gegeven op maan dag van 19.00 tot 21.30 uur (de alfa betiseringsgroep) en op donderdag van 19.30 tot 22.00 uur, voorlopig in DONDERDAG 16 JUNI 1988 het lokaal aan de Wilhelmina- straat 2, tot straks het dorpshuis gereed is. Voor het geld hoeft men het niet te laten. Elke les kost slechts één gul den. Aangezien het schooljaar veertig lesweken kent, is een cur sist nooit meer dan veertig gulden kwijt. En het kopje koffie op les kan ook de kop niet kosten, want dat kost slechts vijftig cent. Wie zich aan wil melden, of eerst wat nadere informatie wil krijgen kan altijd terecht bij J. Hesse, tel 6 21 77. Jelis Hesse: "Volwasseneneducatie heeft toekomst in Holten". SG Holten Mavo 4 R. van Berk, Bathmen; R. Beumer, Bath- men; K. Bouwman, Bathmen; A. Brons voord, Bathmen; W. Denneboom, Bath men; C. Ferwerda, Bathmen; J. de Heer, Bathmen; A. van der Hoek, Bathmen; H. Jansen, Bathmen; A. Keijzer, Bathmen; E. Luning, Bathmen; T. Ploeg, Bathmen; M. Remmers, Bathmen; D. de Ruiter, Bath men; E. Ruppert, Bathmen; H. Vaags, Bath men; J. Voortman, Bathmen; J. Zimmer man, Bathmen; M. Visscher, Enter; E. Bakx, Goor; S. Eeftink, Goor; E. Eelderink, Goor; E. Hascher, Goor; I. Klawer, Goor; A. Nij- hof. Goor; R. Roescher, Goor; K. Tuitert, Haarle; R. Valk, Hellendoorn; A. Beldman, Holten; M. Berends, Holten; A. Berkhof, Holten; N. Betten, Holten; W. Boode, Hol ten; G. Brands, Holten; B. Broekmaat, Hol ten; M. Bronkhorst, Holten; G. van Dijk, Holten; R. Geerlings, Holten; C. Heller, Hol ten; M. Jansen, Holten; M. Kalisvaart, Hol ten; L. Keulen, Holten; J. Klunder, Holten; E. Koershuis, Holten; M. Kraan, Holen; L. Leonhart, Holten; A. Leurink, Holten; E. Leurink, Holten; C. Ligtenberg, Holten; J. H. Maats, Holten; R. Oolbekkink, Holten; W. Oolbekkink, Holten, M. Oolbekkink, Holten, J. Overmeen, Holten; D. Pinkert, Holten; J. Roeterdink, Holten; A. Schermerhorn, Hol ten; B. Schmets, Holten; M. Thiele, Holten; C. Volkmann, Holten; L. Zeelte, Holten; G. Backer, Markelo; W. Beltman, Makelo; D. Boers, Markelo; J. Damen, Markelo; R. Die- penbroek, Markelo; E. Dollekamp, Marke lo; G. Hakkert, Markelo; H. Hoevink, Marke lo; H. Hoevink, Markelo; P. Hondeveld, Markelo; H. ten Hove, Markelo; M. Huis kamp, Markelo; A. de Jong, Markelo; H. Kempers, Markelo; C. Klein Velderman, Markelo; A. Klumpers, Markelo; E. Kolde- wijn, Markelo; R. Krijgsman, Markelo; E. Leeftink, Markelo; R. Nijkamp, Markelo; I. Schreurs, Markelo; A. Sligman, Markelo; W. Stomps, Markelo; R. Weenink, Markelo; R. Wiemerink, Markelo; E. te Winkel, Mar kelo; M. Kleinherenbrink, Nieuw Heeten; J. Tijssen, Nieuw Heeten; I. Feenstra, Nijver- dal; S. Horstman, Nijverdal; S. Schone- veld, Nijverdal; M. Swerink, Nijverdal; C. Wind, Nijverdal; P. Schoeber, Okkenbroek; A. Alberto, Rijssen; N. Beekman, Rijssen; R. Knoef, Rijssen; W. Ligtenberg, Rijssen; R. Meijer, Rijssen; M. Pas, Rijssen; P. Scholten, Rijssen; K. Tusveld, Rijssen; M. Veldermah, Rijssen; C. Weustink, Rijssen. Havo 5 A. Beid, Ambt-Delden; W. Denneboom, Bathmen; J. Donkers, Bathmen; F. van der Heiden, Bathmen; K. Hengeveld, Bathmen; C. Keimpema, Bathmen; A. Kragt, Bath men; M. Langevoort, Bathmen, H. Nout, Bathmen; E. van Putten, Bathmen; A. Rat- tink, Bathmen; L. Schaap, Bathmen; E. Schoemaker, Batmen, M. Hillebrand, Die- penheim; E. van Amerom, Goor; P. Arends, Goor; E. Böhmer, Goor; H. Brun- nekreef. Goor; J. Buijs, Goor; B. J. ten Don kelaar, Goor; J. L. van Eyk, Goor; E. Haar man, Goor; A. Hesselink, Goor; A. Jager, Goor; F. Kievits, Goor; P. Middelkamp, Goor; J. van Nieuwenhuizen, Goor; T. Odink, Goor; E. Ohldevendt, Goor; N. Pie- ters, Goor; B. Schabbink, Goor, B. Slaghek- ke, Goor; R. Veldhuis, Goor; S. Visser, Goor; M. Wienk, Goor; P. Wilmes, Goor; R. Zwiers, Goor; A. de Vries; R. Bleijenberg, Holten; N. van Bloemendaal, Holten; A. Boode, Holten; W. Cents, Holten; L. Da- men, Holten; E. Deijk, Holten; P. Dommer- holt. Holten; M. Duteweerd, Holten; S. Evers, Holten; M. Fokkema, Holten; W. Fransen, Holten; G. Groot Obbink, Holten; S. van Haren, Holten; M. de Heij, Holten; D. Hüsslage, Holten, R. Kempers, Holten; R. Koster, Holten; H. Krikkink, Holten; Y. Lan- gendoen, Holten; W. Markvoort, Holten; R. J. Marteps, Holten; M. Nijènhuis, Holten; M. Oonk, Holten; R. Pfeffer, Holten; M. Sandmann, Holen, R. Smale, Holten; A. Veltkamp, Holen; E. Vincent, Holten; E. Vis ser, Holten; I. Wechstapel, Holten; G. Zwiers, Lettele; A. ten Dolle, Markelo; M. Hidders, Markelo; J. Hoevink, Markelo; H. de Jong, Markelo; M. de Koning, Markelo; M. Leferink, Markelo; B. van der Neut, Mar kelo; R. Pullen, Markelo; J. Reef, Markelo; W. Tempelman, Markelo; M. ten Zende, Markelo; H. Zendman, Markelo; G. Bouw huis, Nieuw Heeten; W. ten Brinke, Nijver dal; L. Brouwer, Nijverdal; P. ter Brugge, Nijverdal; H. Akdemir, Rijssen; D. J. Ditzel, Rijssen; K. Glaudemans, Rijssen, R. Hoe ven, Rijssen; G. Kreykes, Rijssen; R. Kroe ze, Rijssen; E. Mansfield, Rijssen; K. Munk, Rijssen; S. Visser, Rijssen; E. Yilmaz, Rijs sen; H. Laroussiyen, Wierden; P. van Leer- sum. Wierden; S. Verheggen, Wierden. Atheneum 6 M. van Dijk, Bathmen; H. Donkers, Bath men; H. Haandrikman, Bathmen; A. van der Heiden, Bathmen; K. in 't Hof, Bathem; H. in 't Hof, Bathmen; P. Luning, Bathmen; E. van den Muyzenberg, Bathmen; J. E. Sandifort, Bathmen; E. Schoemaker, Bath men; R. van Schooten, Bathmen; J. Ver- braeken, Bathmen; C. Wessels, Bathmen; H. Wibbelink, Bathmen; M. Wienbelt, Bath men; E. Wilbrink, Bathmen; M. Lentelink, Enter; A. Belderok, Goor; H. van Dam, Goor; M. Denneboom, Goor; K. Hamers, Goor; G. Kappert, Goor; F. Koudijs, Goor; R. Leverink, Goor; W. Nielander, Goor; M. Nijhof, Goor; A. Post, Goor; W. Siebelink, Goor; E. Slot, Goor; M. van der Weij, Goor; R. Wolters, Goor; E. Zwierink, Goor; H. Scholten, Hellendoorn; J. W. Balk, Holten; D. Bergmans, Holten; M. te Booij, Holten; R Brinks, Holten; G. van Calcar, Holten; P. Does, Holten; J. Dollekamp, flolten; C. Dol lekamp, Holten; M. van Geel, Holten; R. Hek, Holten; T. Hofhuis, Holten; N. Koele- may. Holten; E. Meijerman, Holten; F. Meindertsma, Holten; A. Oonk, Holten; J. Post, Holten; R. Schuurman, Holten; A. Val- ster. Holten; B. Vincent, Holten; T. Wan- sink. Holten; T. Willemink, Holten; I. Bos, Laren (G.); J. Stegink, Lettele; R. Besems, Markelo; J. Disselborg, Markelo; I. Freeve, Markelo; W. Hargeerds, Markelo; J. Harm- sel, Markelo; B. Hendriks, Markelo; P. C. Koppert, MarkelcS. Kurvers, Markelo; A. Lammertink, Markelo; B. Leussink, Marke lo; J. Morsink, Markelo; B. Vierdag, Marke lo; L. van der Zwaag, Markelo; G. Zwiers, Markelo, I. Hutten, Nieuw Heeten, J. Dijk stra, Nijverdal; P. Yben, Nijverdal; E. Jan sen, Rijssen; M. Koetsier, Rijssen; A. Pe gels, Rijssen; P. Spekreijse, Rijssen; M. To- palak, Rijssen; W. de Vries, Rijssen; E. Brand, Zuna. S.G. „De Marke" L.H.N.O./A.O. Kantoorpraktijk; E. Bilkes, Bathmen, H. Dijkerman, Bathmen, B. Egbers, Bathmen, J. Jansen, Bathmen, H. Koops, Bathmen, A. Schutte, Bathmen, H. Toorneman, Bath men, E. Wichers, Bathmen, M. Aanstoot, Holten, J. P. Akkerman, Holten, P. Klein Horstman, Holten, E. Krol, Holten, R. Lan- deweerd, Holten, A. Oolbekkink, Holten, M. Pïetersz, Holten, M. Wegen, Holten, D. J. van Zon, Holten, E. Wolters, Rijssen. Verkooppraktijk: A. v.d. Berg, Bathmen, M. Bolink, Bathmen, E. Dikkeboer, Bathmen, M. Scharrenberg, Bathmen, B. Aaftink, Hol ten, D. Bekkernens, Holten, M. Beldman, Holten, W. van Coeverden, Holten, H. Eh- renhard. Holten, Ch. Embden, Holten, J. Hogendorn, Holten, J. Markvoort, Holten, R. Meijer, Holten, S. Onstenk, Holten, G. Schoppers, Holten, E. Stegeman, Holten, H. Stukker, Holten, G. Aalderink, Deventer, M. Heuvel, Laren (Gld), H. Kamphuis, Mar kelo, J. Kamphuis, Markelo, A. Nijland, Markelo, R. Wagenaar, Markelo, J. van den Hengel, Rijssen. Verzorgenden: D. Beltman, Bathmen, S. Kloppers, Bathmen, R. Nout, Bathmen, I. Overmeen, Bathmen, A. Stoevenbelt, Bath men, A. Wittenberg, Bathmen, G. Jansen Manenschijn, Holten, I. Klein Teeselink, Holten, R. Koetsier, Holten, J. Meerman, Holten, J. Mulder, Holten, A. Noteboom, Holten, M. ten Elshof, Markelo, A. Har geerds, Markelo, M. Oostdijk, Markelo, B. Sanderman, Markelo, M. Schorfhaar, Mar kelo, W. Bieleman, Nieuw-Heeten, A. Jeur- link, Nieuw-Heeten, S. Alberts, Holten, A. Bolink, Holten, J. Elbersen, Holten, M. Hen- driksen. Holten, T. Hesselink, Holten, M. v.d. Hulst, Holten, R. Landeweerd, Holten, M. van Langen, Holten, T. Maassen, Holten, J. Nijland, Holten, I. Overmeen, Holten, J. Slotman, Holten, L. Veneklaas, Holten, B. Vukkink, Holten, W. Heuten, Markelo, S. Leus, Rijssen, E. Ripperda, Okkenbroek. Afd. agrarisch onderwijs: H. Lammertink, Ambt Deiden, W. Bronzewijker, Bathmen, H. Kloosterboer, Bathmen, H. Haverslag, Bathmen, G. Oplaat, Bathmen, B. Kingma, Goor, M. Naafs, Goor, B. Poliste, Holten, W. Reijlink, Holten, G. Sluiter, Holten, E. Aan stoot, Holten, M. Jansen, Holten, B. Prins, Holten, E. Sluiter, Holten, J. Borren, Lettele, A. Olden, Lettele, R. Emming, Markelo, A. Hoevink, Markelo, G. Hoevink, Markelo, W. Brinkers, Markelo, R. Jansen, Markelo, W. Leunk, Markelo, G. Stokreef, Markelo, J. Baan, Rijssen, J. Harbers, Rijssen, H. Len- sink, Rijssen, H. Wolters, Rijssen. In het vorige week verschenen jaarverslag 1987 zegt het bestuur in een voorwoord, dat er in dat jaar een goede samenwerking is geweest met allen die een taak aan de school hadden. Ook zijn er vele en goede kontakten geweest tussen de ouders en personeelsleden om de leerlin gen zo goed mogelijk te laten functioneren. Veel zorg is besteed aan leerlingbegeleiding en aan leerlingen die moeilijkheden hadden met bepaalde vakken en ook werden leerlingen geholpen die de school reeds met een diploma hadden verlaten. Vanaf juni kunnen de inwoners van de brandweerregio Midden- IJssel, die ook Holten omvat, reke nen op de hulpverlenende activi teiten van de Stichting Salvage wanneer ze onverhoopt worden getroffen door een brand. In de Stichting Salvage werken sa men de Verenigingen van Bran dassuradeuren in Nederland, de Ondernemersorganisatie Schoon maak- en Bedrijfsdiensten en het Bureau Coördinatie Experts. De hulp die de Stichting Salvage biedt, houdt in dat er zo snel moge lijk na een brand een salvage-coor dinator ter plaatse is, die de gedu peerde (n) bijstaat en de eerste maatregelen treft in aanvulling op het het optreden van brandweer en politie. De salvagehulp brengt geen kosten voor het slachtoffer met zich. mee Regio voor regio zal het Werkge bied van salvage worden uitge breid. In 1988 zal een landelijk sal- vage-structuur een feit zijn. een structuur die het mogelijk maakt 24 uur per dag overal in Nederland slachtoffers van een brand directe hulp te bieden. De kontakten met het bedrijfsle ven in Rijssen en omstreken waren goed en leerlingen uit de diverse af delingen hebben stage gelopen in de bedrijven. Dit komt zowel de leerlingen als het bedrijfsleven ten goede, ook voor de toekomst. Het is prettig te mogen constateren dat bijna alle leerlingen werk hebben gekregen en dat de leerlingen die doorstroomden naar de mts goede resultaten behaalden. Het aantal meisjes aan de school neemt toe en de voorzieningen binnen de school zijn geheel hierop aangepast. Tij dens de open-huisdagen werden de mogelijkheden getoond die de school biedt en uit het aantal be zoekers (plm. 5000) bleek dat de Rijssense Technische School een goede belangstelling heeft in Rijs sen en verre omgeving. „De school wil blijven meebouwen aan een sa menleving waarin wij ons bewust zijn, hoe goed het is, om te zien naar medemensen, handen te heb ben om te geven en een hart om lief te hebben", zo besluit het bestuur het voorwoord. Lager technisch onder wijs In de afd. Bouwkunde is, in sa menwerking met een aantal ande re technische scholen die betrok ken zijn bij het „Projekt bouwtech niek" veel tijd besteed aan het ont werpen van leerstof aangepast aan de huidige technieken in de bouw wereld. De metaalafdeling is bezig met de voorbereiding om de com- puterbestuurbare machines in het lesprogramma onder te brengen. De afd. consumptieve technieken is uitgebreid met de differentiatie brood- en banketbakken en er zijn reeds voorbereidingen gemaakt om een lokaal in 1988 te verbouwen tot een bakkerij. Bij de afd. Motor voertuigentechniek is er met be hulp van het bedrijfsleven en het ministerie van onderwijs, een be gin gemaakt om het leslokaal uit te rusten met de modernste appara- tuur. Het totaal aantal leerlingen bedroeg op 31 december 1987 1036 (31 dec. '86 1069). Volledig dagon derwijs Ito 521 leerlingen, waarvan 54 uit Holten. In de maandagavond gehouden al gemene ledenvergadering werd als bestuurslid herkozen K. Veldhuis uit Holten. Dinsdag 31 mei vertrokken 41 da mes met de bus om een verras singsreisje te ondernemen. Het be trof hier niet alleea HVG-leden, maar ook een groot aantal gasten. Via de Woeste Hoeve ging het over de nieuwe Rijnbrug richting Lent, waar koffie met gebak klaarstond. Rond het middaguur kwam men aan in Helmond, waar een garenfa- briek werd gezocht. Van heel dicht bij kon men o.a. zien hoe het garen werd getwijnd. Verder kreeg men ruimschoots de gelegenheid in de kolossale winkelruimte wat rond te snuffelen en eventueel wat te ko pen. In Bakel werd een tuincentrum met voornamelijk kamerplanten bekeken, waar de eigenaresse in sappig Brabants verschillende tips gaf om planten gezond te houden. Ook demonstreerde ze hoe o.a. een corsage gemaakt wordt. Ze wist haar publiek kostelijk te verma ken. en ook hier werd dankbaar ge bruik gemaak van de gelegenheid iets te kopen. Het traditionele winkeluurtje werd in Arnhem gehouden, om vervol gens via Dieren terug te rijden. Tot slot werd in restaurant De Dennen bij Diepenheim gedineerd. Het vakantieseizoen staat weer voor de deur. Nog even en "heel" Holten trekt voor een paar weken de huisdeur achter zich dicht om elders onbekommerd vakantie te vieren. Evenals de afgelopen ja ren stelt de Rijkspolitie groep Holten de inwoners van Holten in de gelegenheid melding te maken dat men met vakantie gaat. Men kan dan gebruik maken van de hierbij afgedrukte Afwezigheids melding, die men, na volledige in vulling, in kunt leveren bij op het politiebureau aan de Reilinks- weg. Wie de krant liever niet wil verknippen, kan een afwezig heidsmelding afhalen op het poli tiebureau. De afwezigheidsmelding is niet al leen geldig voor de voor de zomer vakantie, maar voor alle vakan ties. In de afgelopen jaren hebben reeds zeer vele Holtenaren gebruik gemaakt van deze service van de politie. Tijdens de afwezigheid zal de politie trachten een extra oogje in het zeil te houden op de woning, door de woning 'op te nemen' in een van de patrouilleritten. Tevens schenkt de politie dan aandacht aan het feit of men de woning op de juiste wijze heeft achtergelaten. Hoe men dat moet doen staat te le zen in een folder met 32 vakantie- tips, die eveneens verkrijgbaar is bij de plaatselijke politie. Mocht de politie constateren dat er tekortkomingen zijn geweest in de voorzorgsmaatregelen, dan kan men na de vakantie zogenaamde een aandachtsvestiging aantreffen bij de post (die door de buren en/of kennissen natuurlijk op de juiste wijze is verwerkt). Men kan hierop reageren door contact op te nemen met de politie om te voorkomen dat dit volgend jaar weer gebeurt. Vorig jasfr werd voor het eerst ge werkt met een aandachtsvesti ging, het bleek, dat heel er nog flink wat te verbeteren viel in het veilig achterlaten van de woning tijdens de vakantie. Meest voorkomende gebreken wa ren vorig jaar: Geen goede afsluiting van ramen of deuren; het continu gesloten houden van luxaflex of andere zon wering; niét of niet juist afgesloten schuurdeuren; overdag de buiten verlichting laten branden; het af zetten van een electrische deurbel; een onverzorgde tuin; het bij de woning laten staan van een tweede auto, steeds op dezelfde plaats; het open laten staan van de koelkast, leeg en schoongemaakt, zichtbaar voor iedereen; het afdekken van meubels met kleden, terwijl de gor dijnen zijn geopend en dat voor langere tijd; een stapel post, voor lange tijd voor iedereen zichtbaar op een tafel o.i.d. 19 jan. feb. mrt. apr. mei jun. jul. aug. sep. okt. nov. dec. AFWEZIGHEIDSMELDING: Woonplaats: Straatnaam: Naam-voorletters: pandno.: Postcode:. Wie kan er bij onraad worden gewaarschuwd: Naam-voorletters: Straatnaam: pandno.: Woonplaats: Tel.: ZORG DAT ER OP DIT ADRES EEN SLEUTEL VAN UW WONING AANWEZIG IS. Vertrek d.d.: automerk/type: Terugkeer d.d.: Kenteken: kleur: Evt. vakantieadres en telefoonnummer: Vergeet niet wijzigingen of vervroegde thuiskomst te melden. Aan het verstrekken van~bovenstaande gegevens aan de politie kunnen geen rechten worden ontleend. Garantie Uiteraard kan de politie geen ga rantie geven dat er wordt ingebro ken ten tijde van de vakantie, ook al is er een afwezigheidsmelding in geleverd. Feit is wel, dat vorig jaar in geen van de huizen, waarvoor een dergelijke melding was ingele verd, werd ingebroken. "Niet alleen de burgers lezen dit bericht, ook anderen doen dat. Het heeft kenne lijk dus wel effect", verklaart adju dant Oberink. Alleen een afwezigheidsmelding inleveren en verder de boel de boei laten, heeft echter geen zin. Adju dant Oberink adviseert dan ook de buren in kennis te stellen dat men met vakantie gaat en ze vragen een oogje in het zeil te houden. "Mis daadpreventie is niet alleen een zaak voor de politie maar van ons allemaal". Bij onraad kan men dag en nacht bellen met de Holtense politie onder nummer 6 44 44 (zes vier maal vier). De politie wenst iedereen een "cri mineel vrije vakantie" toe. OAD-Reizen heeft opnieuw het aantal eigen hotels uitgebreid. In het Duitse Braulage heeft OAD ho tel Achtermann overgenomen. OAD heeft nu vijf hotels in eigen behoor, waarvan twee in Duits land, twee in Oostenrijk en één in Nederland (Valkenburg). De nieuwste aanwist van OAD is gelegen in de Harz en telt ruim 120 bedden. Het hotel is driejaar gele den geheel gemoderniseerd en ie dere kamer is van alle luxe voor zien. De commissie voor Sociaal en Cul tureel werk heeft maandag het concept beleidsplan subsidiever ordening goedgekeurd. Het plan zal nu ter goedkeuring worden voorgelegd aan het college van b en w, waarna de nieuwe richtlijnen van kracht zullen worden. De commissie werd onmiddelijk met haar eigen nieuwe richtlijnen geconfronteerd. Een subsidieaan vraag voor een concert dat Forum Filharmonisch in januari van het volgend jaar wil houden in Holten werd dan ook niet gehonoreerd omdat de subsidie uitsluitend be stemd is voor amateurs en niet voor beroeps artiesten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11