Prins brengt Holten even landelijk in het nieuws 1 mm Bouw van dorpshuis is nu echt begonnen MÈÊË Meet de gemeente met twee maten? Rabobank Q 'Holten gaat af als een gieter' Prominent bezoek en tropisch hardhout Gezinsdienst Geslaagd! Haal de gratis Diplomap bij de Rabobank. i „liL*"" HOLTENS NIEUWSBLAD Idee ouder dan werd aangenomen DONDERDAG 9 JUNI 1988 Van de prins geen kwaad weten en toch landelijk enige opschudding veroorzaken, dat overkwam Prins Berhard afgelopen zondag met zijn terloops uitgesproken suggestie tijdens zijn bliksembezoek aan Holten dat een boycot van meubels van tropisch hardhout wellicht kan bijdra gen in het verminderen van de ontbossing in de wereld. Het duurt naar berekening 2000 jaar voordat een tropisch regenwoud volwassen is, zo vertelde de prins zijn aandachtig gehoor. De prins sloot met zijn ge dachte aan op het thema van de Pieterpadwandcling die dit jaar in het teken staat van de ontbossing. Talrijke 'prominente' Nederlanders hoorden de woorden van de prins en in de regionale kranten, maar ook in de Volkskrant was de uitspraak maandag te lezen en maandagmid dag stond de telefoon bij de Rijksvoorlichtingsdienst vermoedelijk niet stil van de journalisten die het naadje van de kous wilde weten en niet te vergeten de handelaren in tropisch hardhout. Haastig werd uitge legd dat de prins zijn woorden wat ongelukkig had gekozen en het zo niet bedoeld had. Waarmee maar weer eens duidelijk werd dat een prins zijn woorden op een goudschaaltje dient te wegen. In het Holtense gemeentehuis werd een beetje gegniffeld over de commotie, tenslotte kwam Holten even landelijk in het nieuws, en dat is nooit weg. Ook werd er fijntje ge glimlacht om de bochten waar in de mensen van de RVD zich moes ten wringen om de zaak te sussen. Tenslotte waren de woorden nau welijks voor tweeërlei uitleg vat baar. Voor de RVD was afgelopen week toch een bijzondere rol weggelegd. Vorige week maandag kwam het eerste telefoontje binnen op het ge meentehuis met de voorzichtige aankondiging dat Prins Bemhard •wellicht' zijn bezoek zondag aan Haaksbergen, waar hij een parade van de Koets'n Keerls afnam ter gelegenheid van het 800 jarig be staan van Haaksbergen, zou uit breiden met een kort bezoekje aan Holten waar die middag een aantal prominente wandelaars aan de Pieterpad estafette zouden arrive ren. In het diepste geheim werd contact gelegd met de VW om de ontvangst vorm te geven en dins- dag werd bevestigd dat het bezoek doorgang zou vinden. Om het 'ge wone volk' (waar de pers zich ook toe rekent) op afstand te houden mocht op uitdrukkelijk verzoek van de RVD aan het bezoek geen ruchtbaarheid worden gegeven. Evenwel een bevriend dagblad kon de komst vrijdag al melden, terwijl alle prominente deelnemers aan de tocht inmiddels telefonisch van de aanwezigheid van de prins op de hoogte werden gessteld. Ook de kranten werden daama ingelicht, zodat alsnog verslag gedaan kon worden van het bliksmen bezoek. In nog geen tien minuten tijd was de prins in en uit gezwaaid, waarbij hij intussen ook nog tijd zag een fraaie boom te tekenen, die aan het eind van de Pieterpadestafette, sa men met de bomen die o.a. Erwin Krol (aardig en joviaal), Berend Boudewijn, (behoorlijk grijs ge worden en even zo narrig) en al die andere bekende Nederlanders, zo als Johan Stekelenburg (FNV) Greetje Lubbie (Voedingsbond FNV), Hedy d' Ancona (Europees parlement) Van Houwelingen (staatssecretaris defensie), Schart- man (2e kamer), Lansink (2e ka mer) tekenden, zal worden geveild ten bate van de Bomen Stichting. Ook informeerde hij belangstel lend naar de doorgezakte voeten van de wandelaars. Voordat Prins Bemhard het ge er werd een prinselijke boom getekend in het gemeentehuis. Burgemeester Van Rappard bekijkt met aandacht de artistieke prestaties van Prins Bemhard. Zo te zien was het geen boom van tropisch hardhout. meentehuis betrad, was het ge bouw tot in alle hoeken en gaten onderzocht op mogelijke onheils zaken en bij aankomst werd door een zenuwachtig heerschap ieder een naar de zijkant gedirigeerd. Al leen de medewerkers van de VW mochten bij hun informatiekraam (Ingezonden) Tot onze verwondering lazen wij in de krant, dat de gemeente Hol ten een aannemer zoekt die huizen wil bouwen op het terrein De Dik ke Steen. Amper een jaar geleden werd ons op het gemeentehuis verteld, dat dat zeker de eerste ja ren niet mogelijk was. Ook niet als wij De Dikke Steen afbraken om een huis voor ons zelf te bouwen, daar het terrein horecabestem- ming had en de gemeente de eerst komende jaren de horeca ging pro moten. Na aannemér Ter Harmsel, die door voorbereidingen al duizenden guldens verlies had, zijn zeker zes aannemers voor ons naar de ge meente geweest om bij De Dikke Steen huizen te mogen bouwen. Dat werd allemaal geweigerd. Ook waren er aannemers bij, die met de bouw wel enkele jaren wilden wachten, omdat ze dan ook weer werk moesten hebben. Wij haddeh ook wel een paar jaar willen wachten omdat het onze ge boortegrond, waar wij altijd ge woond en gewerkt hebben, was en wij daar graag wilden blijven. Nu lazen wij tot onze grote verba zing dat er wel huurwoningen mochten komen. Hebben woonwa genbewoners en bewoners van huurwoningen minder last van stof en stank dan mensen met een ei gen huis? Of mogen alleen mensen met een eigen huis klagen? En tel len de bezwaren die op de hoorzit ting geuit weren door Rozendom, Markvoort en Oosterhof nu ineens niet meer? Hoe kan het dat Lensink binnen het jaar voor elkaar kan krijgen wat Bakker voor ons in geen jaren bereiken kon? J. J.H. Nieuwenhuis-Wansink Elrie Nieuwenhuis. Aanstaande zondag 12 juni is er om 09.30 uur een Gezinsdienst in de Ned. Herv. kerk. Het thema is: De here is God. Voorganger is ds. R. Visser. Het koperensemble van HMV zal zijn medewerking verle nen. In de dienst zal afscheid genomen worden van de oudste groep van de zondagsschool. Alle kinderen wor den 12 juni om 09.15 uur verwacht bij de Dorpsschool. Vandaar gaat men gezamenlijk naar de kerk. Er is een liturgie, dus men dient het liedboek mee te nemen. Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Voor het zorgvuldig opbergen van je diploma! Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. geld en goede raad Het dorpshuis reed in 1962 al mee in de optocht. e optocht. De mensen van bouwbedrijf Voor des zijn maandag begonnen met de voorbereidingen voor bouw van het Holtense Dorpshuis aan de Tuinstraat. Binnen honderd werkbare dagen moet de voorma lige kleuterschool tot een gemeen schapshuis worden omgebouwd. Deze week was er nog weinig van te zien. Alle tegels van het grote schoolplein zijn inmiddels haar de werf van gemeentwerken gebre- acht, maar men hoopt op zeer kor te termijn met de echte werkzaam heden te beginnen en wel het gra ven van de kelder. Met de bouw, een ontwerp van het architecten bureau Tuns en Horsting uit Mar- kelo, is een bedrag van 1,3 miljoen gulden gemoeid. Met de Culturele raad van Overijssel is inmiddels contact gezocht voor advies over kunstwerk dat het gebouw gaat verfraaien in het kader van de 1 regeling. Bij de start van dit, voorlopig laat ste grote gemeentelijke bouwwerk in Holten is de foto, die pottebak- ster An de Boer ons gaf, wellicht een aardige ondersteuning van het feit, dat de gedachte voor een dorpshuis in Holten al veel langer leefde dat algemeen wordt aange nomen. In de gemeenteraad werd bij het aannemen van het raadsbe sluit door de verschillende frakties gememoreerd dat na dertien jaar van plannenmaken en nu eindelijk gebouwd kon gaan worden. De foto van an de Boer is van een veel eer derde datum en wel van de op tocht, die ter gelegenheid van Ko ninginnedag in 1962 in Holten werd gehouden. Samen met een aantal bewoners van de Patoriestraat werd toen een wagen gemaakt weaarin de aan dacht werd gevestig op het gemis van een dropshuis. An de Boer; "Er was toen eigenlijk niets te beleven voor kinderen op creatief gebied. Ik ben opgegroeid in Amsterdam in een buurt waar het buurtwerk floreerde. Toen we hier kwamen wonen miste ik dat erg. Ik kwam toen in aanraking met een mede werkster van de Volkshogeschool in Markelo en samen met mijn dochtertje ging ik daar op woens dagmiddag naar toe. Allengs kwa men er steeds meer kinderen bij die plezier hadden in plakken, knippen en knutselen. Dat ging dan per bus en verder lopend, want een auto hadden we niet. Toen al is dus het idee geboren voor het dorpshuis. Mijn dochter en al die kinderen die toen meegingen zijn inmiddels allang volwassen, maar ook zij zullen nog met plezier terug denken aan die periode, want crea tiviteit is onmisbaar voor de ont- plooing van de jeugd". De Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk heeft inmiddels de Tuinstraat verlaten en heeft haar tenten voorlopig opgeslagen in de voormalige noodlokalen van de SGH aan de Wilhelminastraat 2. In het afgelopen jaar heeft de aan staande verhuizing, èn de bezuini gingen de nodige druk gelegd op het werk van de stichting.. Twee huishoudelijke medewerksters moesten worden ontslagen en met een van de beroepskrachten moest een arbeidscontract van 32 uur worden afgesloten. Daarnaast moest op het gehele activiteiten pakket worden bezuinigd met als gevolg dat een aantal activiteiten, zoals de kinder-vakantie-week van het programma zijn ge schrapt. (Ingezonden) Weet de weg in Holten. Met deze aanhef, werd een prachtig huis aan huis drukwerk verspreid dezer da gen. Verdere distributie, aan de door de plaatselijk neringdoenden zo hóóg genoteerde toeristen, zal ongetwij feld via het VW kantoor plaats vinden. Immers het drukwerk be vat een 'plattegrond', zéér belang rijk als je de "weg in Holten niet weet". Met een verontschuldigende knip oog naar: fa. Heusinkveld Boek handel, Makelaars-kantoor Ro- bers, PTT kantoor Holten, Restau rant het Bonde Paard en Hove niersbedrijf G. Mulder zijn het tien buitenlandse zakenlieden, die ons de "weg in Holten" komen wijzen; afgaan als een gieter heet dat in goed Nederlands. Ondanks vele af mattende discussie's waarin cen traal stond: Holten's Promotion. Eerst al een vreemde taal gebru- ken voor bevordering, vervolgens het bevorderen zelf overlaten aan buitenlanders, althans goeddeels. Of is hiermee de wat oudere toerist, een bejaarde dame, die onlangs ter plekke de Smidsbelt stelde, in het gelijk gesteld: Leuk hè, dat alles hier nog voor vóóroorlogs aandoet, maar 50 jaar is een hele afstand om in te halen. Zakendoen begint meestal met je ter plaatse kunnen oriënteren, maar helaas weten dat maar enke le plaatselijke zakenmensen blijk baar. D.J. Schakelaar. blijven staan, te vergeefs want de prins liep zonder te stoppen voor bij. De deuren van het gemeente huis gingen daama potdicht, tot dat het hoge bezoek afscheid nam en begeleid door burgemeester Van Rappard in een zesdeurs Mer cedes naar het terrein van de firma Muller werd gerden waar de heli copter klaar stond om het weer naar Soestdijk te brengen. De wan delaars werden vervolgens met de VIPbus van de O AD weer naar het beginpunt in Laren gebracht en de rust keerde terug op de Smidsbelt. Maandagochtend vertrokken de ware natuurgenieters voor de etap pe over de Holterberg naar Hellen- doom. Van gemeentewege waren alleen wethouder Dalhuisen en Wil Dijkgraaf vertegenwoordigd en bij de prominenten was het magertjes gesteld. Slechts cabaretier Her man Finkers en tweede kamerlid Steef Weijers kwamen in Holten aan de start. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. de Profronde van Nederland; 2. aan schietver. „De Zaagmolen" toestemming verleend t.b.v. vogel schietwedstrijden op 18 juni 1988; 3. aan volleybalver. „Mintonette" toestemming/ontheffing verleend t.b.v. een recreatief volleybaltoernooi op 18 juni 1988; 4. aan de heer A. Paalman vergunning verleend voorde uitoefening van een horecabedrijf in het pand Deventerweg 87; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta rie. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal-Cul tureel Werk vindt plaats op dinsdag 14 juni om 19.30 uur in de Commis siekamervan het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer punten met betrekking tot de definitieve afrekening van de subsidie 1987 voor de Stichting Interkerkelijk Recrea- tiewerk, het Holtens Mannen Koor, de Commissie Bejaardensociëteit, Stichting Peuterspeelzaal 't Knötterheukske. Stichting Paardrijden Ge handicapten; aanvragen om subsidie van HVG Ora et Labora, de Stich ting Cultureel Leven Twente en de Scoutinggroep Keizer Karei. Ook wordt gesproken over het concept-beleidsplan en de concept-subsidie- verordening sociaal-cultureel werk. Stichting Antenne Inrichting Holten Aanleg (vernieuwing) c.a.i.-net wijk De Haar Inde week van 6 juni 1988 is (zal) begonnen (worden) met de aanleg (ver nieuwing) van het c.a.i.-net in wijk De Haar en behoudens onvoorziene omstandigheden zal dit net volgens planning eind deze maand voltooid zijn. In tegenstelling tot de werkwijze in wijk Kol-Noord, zullen in deze wijk - voor zover mogelijk - de huisaansluitingen direkt worden afgewerkt en van signalen worden voorzien. Tevens zal het bestaande net en de huidi ge aansluitingen, voorzover mogelijk, naast het nieuwe net gehandhaafd blijven totdat het nieuwe net geheel voltooid is, zodat u tijdens de aanleg van het nieuwe net niet zonder signalen komt te zitten. Omtrent het tracé van de huisaansluitkabels en de plaats van de wand contactdoos zal overleg worden gepleegd met de bewoners. De aanleg van het net, tot en met de 1 e wandcontactdoos, geschiedt voor rekening van de stichting. Alle werkzaamheden die verder worden uitge voerd (leveren snoeren, stekers, afstellen toestellen, etc.) komen voor rekening van de bewoners. Bewoners die dat willen, kunnen tegen betaling van de hieronder vermel de prijzen gebruik maken van diensten van Technica (zelf met Technica regelen en afhandelen). - leveren aansluitsnoeren 1.5 meter10.00 - leveren aansluitsnoeren 3 meter12.50 - leveren aansluitsnoeren 5 meter15.00 - afwijkende lengtes: prijs standaardsnoer 1.50 per meter - 1 meter binnenkabel gespijkerd over plint 6.00 - aanpassingstransformator 75-300 Ohm, zowel radio ais tv 7.50 - coaxsteker leveren2.50 - coaxsteker leveren en monteren6.00 - instellen tv7 50 - instellen tv FM 12.50 - instellen tv FM video17.50 - verwijderen particuliere antenne excl. afvoeren50.00 - verwijderen particuliere antenne incl. afvoeren60.00 - maken 2e aansluiting excl. versterker, prijs afhankelijk plaats 2e aansluiting, richtprijs125.00 - maken 2e aansluiting incl. versterker, prijs afhankelijk plaats 2e aansluiting, richtprijs225.00 Prijzen verwijderen particuliere masten zijn niet van toepassing voor vrij staande masten. Bovengenoemde prijzen zijn incl. 20% b.t.w. C.a j.-net wijk Kol-Noord Bewoners van wijk Kol-Noord die ook nog gebruik willen maken van de diensten van Technica voor wat betreft het verwijderen van particuliere antennes (tegen bovenvermeld tarief) kunnen zich hiervoor opgeven bij de werkgroep c.a.i., tel. 05483-6 16 66 (dhr. IJmker). De burgemeester heeft a.s. maandag géén spreekuur.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5