7 g Holterbergrit wordt kleurrijk evenement HHV neemt traditie over van het Dorpsfeestcomité Koorconcert ten bate van kankerbes tij ding Holten krijgt nu een Dorpskoningin Zaterdag 18 juni in NH kerk: HMV houdt boeldag Geslaagd u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Musical leerlingen Dijkerhoek Bosschool blijft gehandhaafd Inschrijving play-back festival gesloten Opbrengst collecte Naam: Holtens Nieuwsblad Donderdag 9 juni 1988 - 40ste jaargang no.23 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Dorpshuis Afgelopen maandag is bouwbe- irijf Voordes begonnen met de douw van het dorpshuis. Na dertien jaar van plannenma- «en zal het er nu toch echt van «omen. de gedachte aan een dorpshuis in Holten leeft ech ter al veel langer. Al in 1962 reed tijdens de optocht ter gele genheid van Koninginnedag een versierde wagen mee, die opripe voor de bouw van een dorphuis. An de Boer krijgt na zoveel jaar dan toch haar zin. Prins Wat maakt de komst van een koninklijke hoogheid toch zo speciaal? Prins Bemhard is een keurige oudere heer, net in het pak, maar indien hij, net als al die andere prominenten die zondagmiddag het gemeente huis in Holten bevolkten, in re genjas en op wandelschoenen was verschenen, was hij ver moedelijk niet herkend. Zij speciale positie maakt het ech ter niet mogelijk als gewoon mens op bezoek te komen, al was het alleen al door de aan- wezighed van een aantal heren in regenjassen van onbestemde kleur en snit die hem begelei den. Toch zal zijn korte bezoek op de Smidsbelt naklinken, al was het alleen maar om de uit spraak over de boycot van meu bels van tropisch hardhout, die enige opschudding verwekte. Een kleurrijke stoet van fraai op getuigde paarden voor chique Landouwers, Victoria's, Jagdwa- gens en Tilbury's zal op zondag 12 juni door Holten en omgeving trekken, als voor de achtste keer door de Holtense vereniging voor het aangepannnen paard De Berg- rijders de Holterbergrit wordt ge houden. In totaal zijn 95 rijtuigen inge schreven door deze rit, een aantal waar de Bergrijders best een beetje trots zijn. De Holterbergit is één van de jaarlijkse hoogtepunten van vereniging. De stoet belooft een bijzonder kleurrijk festijn te worden met naar schatting meer dan 150 paarden. De gasten die in de rijtuigen plaatsnemen, zullen in stijl gekleed zijn. De rit is tevens een klassementsrit van de Neder landse bond van verenigingen van het aangepannen paard, s Morgens vanaf 09.00 uur zijn de wagens te bewonderen op het ter rein van de familie Aaltink (Twen- haar) aan de Rijssenseweg, waar om 10.00 uur de start zal zijn van de 27 kilometer lange tocht. De lunch- stop is van 12.30 tot 14.00 uur op het paardesportterrein op de Bor- keld. Ter afsluiting van de rit wordt omstreeks 15.10 uur een défi lé gehouden door DorpsstraaVO- ranjestraat, Landuwerweg;het eindpunt is bij de familie Aaltink aan de Rijssenseweg. De route is ls volgt: Rijssenseweg, Vossenweg, Fort- haarsweg, Eekhoomweg, Nijver- dalseweg, ochtendstop bij de fami lie Stegemen, Lichtenbergerweg, Deukelweg, Sprokkelweg, Geskes- dijk, Postweg, lunchstop op paar desportterrein de Borkeld, Winkel bergweg, Heideweg, Langstraat, Sprengenweg, Evertjesweg, Kroe- Fraaie koetswerk en even zo fraaie twee-, drie en vierspannen zijn zon- daa weer te bewonderen in de Koetsenrit. pingsweg, Beukebergweg, Flier- Keizersweg, plm. 15.10 uur défilé matenweg, middagstop om 14.45 Dorpsstraat, Oranjestraat, Landu- uur bij familie Volkerink op erve werweg. Einde rit bij familie Aal- Krikkink, Liezenweg, Aatingsweg, tink Rijssenseweg. Op zaterdag 18 juni houdt de sup portersvereniging van de Holten- se Muziekvereniging weer haar jaarlijkse boeldag/rommelmarkt. Jaarlijks trekt de markt honder den belangstellenden, die aange lokt worden door het veelzijdige aanbod, en vooral ook door de ge zellige sfeed. Dankzij de welwillende medewer king van de firma Udema kan de rommelmarkt gehouden worden in de garage en op het parkeerterrein van U-vlees aan de Waagweg. De verkoop begint precies om 09.30 uur en eindigt om 15.30 uur. HMV en de supportersvereniging dankt iedereen voor het beschik baar stellen van goederen of voor medewerking op welke wijze dan ook. Het is organisatorisch onmogelijk in de laatste week voor de rommel markt nog spullen bij de mensen af te halen. Wel kan men het zelf ko men brengen op vrijdag 17 juni na 14.00 uur. Onze oud-plaatsgenote Miranda Postma is aan de Hogerschool Oost Nederland geslaagd voor het diploma logopediste. An een traditie van jaren is onverwacht een einde geko men. De verkiezing van de Dorpsfeestkoningin aan de vooravond van het dorpsfeest zal niet rrieer georganiseerd worden door het Dorpsfeest comité, maar zal de Holtense Handelsvereniging een nieu we invulling gaan geven aan de uitverkiezing van een Hol tense schone. Dit jaar zal voor het eerst de verkiezing nieu we stijl plaats vinden vooraf gaande aan het Internationaal Folklorefestival. Er zal vanaf dit jaar ook geen Dorpsfeest koningin meer worden geko zen maar een Dorpskoningin. Geen Jan Wiggers meer die op het podium, met aan zijn voeten een drom mensen op zij geheel eigen wijze probeert de kandidates te overreden plaats te nemen op de tien stoeltjes, wat bij de buiten wacht soms de indruk wekte van een veekeuring. Vaak werden de meisjes onder de nodige hilariteit door een aantal jongens het toneel op gedragen. Dat past niet meer zo in deze tijd, vandaar dat dit keer gekozen is voor een anonieme aan melding. Ook zal de leeftijd van de kandidaten niet meer zestien jaar zijn, maar zoekt de Handelsvereni ging meisjes of vrouwen van acht tien jaar of ouder, die tijdens alle feestelijkheden van het komende vakantieseizoen Holten willen ver tegenwoordigen als Dorpskonin gin. Daarbij zal niet, zoals in het verleden, gekeken worden naar de burgelij ke staat: gehuwd of onge huwd, is niet meer van belang. „We zoeken naar kandidaten die tijdens het Internationaal Folklo refestival, het Dorpsfeest en tij- Mirjam Beldman, de laatste Dorpsfeestkoningin werd vorig jaar gefeliciteerd door Martie Pluijgers, een 'oude' dorpsfeestkoningin. De comissieleden Wiggers en Brands kijken glunderend toe. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: BAM I Postcode: Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Postcode: Antwoordnummer 97 woonplaats- 7500 VB Enschede u Hij/zij betaalt het abonnementsgeld Per iaar 3d f37.90 dens de Hoolter dagen beschik baar zijn voor een representatieve taak@, verklaart Jos Kamphuis, die namens de HHV de organisatie van de verkiezing op zich heeft ge nomen. „De kandidaten kunnen bij mij een aardige foto insturen. Liever geen pasfoto, maar een aar dige foto, dje wat meer informatie geeft dan zo'n klein kiekje. De fo to's dienen uiterlijk 20 juni bij mij thuis of bij het Klavier worden in geleverd. Een jury zal dan een keu ze maken. De Dorpskoningin zal dan aan het begin van het Interna tionaal Folklorefestival op 7 juli worden gepresenteerd. Aardig voor de kandidaten is ook te weten dat aan de uitverkizeing een prijs van 400,- is verbonden". Dorpsfeest Ook in de organisatie van het Dorpsfeest is een wijziging geko men. Voorzitter Jan Wiggers en be stuursleden Bets Oplaat en Jan Oosterkamp hebben om onder scheidene redenen te kennen gege ven niet langer beschibkaar te zijn. Blijven over Herman Beltman en Piet Brands. Jan Wiggers heeft vanaf 1953 deel uit gemaakt van het Dorpsfeestcomite maar vond de tijd gekomen om op te stappen. „Ik heb het altijd met plezer ge daan, maar ik nader de 75 jaar, en dan is het tijd om het roer over te geven aan een jongere". Herman Beldman verklaarde dat Het Hervormd Kerkkoor Holten geeft op zaterdag 18 juni in de her vormde kerk een concert, waar van de opbrengst geheel ten goede komt aan de kankerbestrijding van jeugdigen. Medewerking aan dit concert wordt verleend door de Christelijke zangvereniging De Lofstem uit Westerbork, Anton Koopman, orgel, Evelien Bril fluit en Jo Roelofs declamatie. In plaats van entreegeld te innen, wordt na afloop een collecte ge houden ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds, afdeling jeug dige kankerpatiënten. Het ongeveer 65 leden tellende koor uit Westerbork, dat onder lei ding staat van dirigent J. Vlieg, be gint het concert met een viertal geestelijke liederen: Er is een land van louter licht. Vol verwachting blijf ik uitzien, Abba Vader en Prai se the lord. Het instrumentaal in termezzo wordt verzorgd door or ganist Anton Koopman, samen met Evelien Bril op fluit. Het Her vormd Kerkkoor onder leiding van dirigent J. Op den Dries maakt mo menteel een flinke groei door. Het Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Leerlingen uit de hoogste groepen van de OBS Dijkerhoek zijn al we kenlang bezig met het instuderen van een musical onder leiding van meester C. Kramer. De musical, geschreven door Ben ny Vreden, gaat over het radiozen- den. De regering heeft het radio- zenden vrij gegeven. Er zijn een aantal kleine radiostations ont staan. En over één van deze sta tions: Radio Flierefluiters, dat door het productiebureau Kaffie en Kiefer, geleid wordt, gaat het Op woensdag 15 juni vindt de uit voering plaats in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. 's Middags om 14.00 uur worden alle leerlingen, oud leerlingen, broers, zusters, oma's en opa's, ooms en tantes uitgeno digd om de uitvoering bij te wonen. Het einde zal om ongeveer 15.30 uur zijn. 's Avonds om 19.03 uur wordt de musical nog eens opge voerd tijdens de ouderavond. Voor het komende schooljaar is het voortbestaan van de Bos school in Espelo zeker gesteld. Met een prognose van 32 leerlingen voor het leerjaar 1988/'89 zit het leerlingental boven de kritische grens van 27, het aantal dat de ab solute ondergrens vormt voor het voortbestaan van de school. het Dorpsffest voorlopig op dezelf- van de Dorpsfeestkoningin. Voor kermis gepland. Wie de opengeval- de voet wordt voortgezet, met uit- dit jaar zijn de plannen rond en ook len plaatsen in het bestuur zullen zondering dus van de verkiezing voor volgend jaar wordt weer een opvullen is nog onbekend. MmtÊmmmmiÊmÊÊmamiaÊiaÊaÊBmmaamÊamÊm^mmiÊÊi^mm telt nu 65 leden. Het koor begint haar optreden met de liederen Veni Jesu, Gebet, Jesu meines her- zens Freude, Gott mit uns auf alle wegen en Agnus Dei, gevolgd door een declamatie van Jo Roelofs. Het koor uit Westerbork maakt vervolgens een muzikale reis rond de wereld met liedjes uit Frankrijk, Duitsland, Amerika enz. Geza menlijk wordt het concert afgeslo ten met het zingen van Ave Verum Corpus en Ambrosias lofzang. Het concert begint om 20.00 uur. De inschrijving voor het Play Back festival, dat tijdens het Internatio naal Folklorefestival zal worden gehoduen is gesloten. Organisator Dick Plekkenpol is bijzonder te vreden over het aantal inschrijvin gen. De voorronde zal worden gehou den op zondag 26 juni aanstaande in Hotel Vosman, vanaf 13.00 uur. De entree voor dit evenement is gratis. De opbrengst van de onlangs in Holten gehouden collecte voor het Nationaal Astmafonds bedraagt 5005,20. Het plaatselijk comité dankt ieder- een die aan het welslagen van de collecte heeft meegewerkt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1