Beuseberg winnaar van Stratenvoetbal Holtense pedaleurs bedwingen Ardennen Afsluitend springen hoogtepunt concours üvan de Bergruiters Müller/Van Heek verder achterop Holtense lopers actief in Rhenen Grote deelname kwart triathlon Holten D3 wint toernooi GFC Afsluiting O voetbal seizoen Buurt- waterpolo Toernooi Clubcross HOLTENS NIEUWSBLAD Tweede plaats Twenhaarsveld DONDERDAG 2 JUNI 1988 9 Blauw Wit SENIOREN: Vrijdag 3 juni: 19.00 uur: Blauw Wit 1 - Holten 1. SV Holten JUNIOREN/PUPILLEN: Vrijdag 3 juni: penaltybokaal sv Holten, aanvang 19.00 uur; aanwe zig 18.30 uur. Zaterdag 4 juni: Holten Al; toer nooi w Uddel. Eerste wedstrijd 10.00 uur; vertrek 08.45 uur. Zondag 5 juni: Holten A2: toernooi Twenthe, Goor. Aanvang eerste wedstrijd 13.30 uur; vertrek 12.45 uur. Holten B2: toernooi Twenthe, Goor. Aanvang eerste wedstrijd 13.00 uur; vertrek 12.15 uur. Holten C2: toernooi Twenthe Goor. Aan vang eerste wedstrijd 10.00 uur. Vertrek 09.15 uur. Holten Dl en D2: Allard v. Brug- gentoemooi; aanwezig 10.00 uur. Holten El: Allard v. Bruggentoer- nooi; aanwezig 09.30 uur. Holten ë2: Allard v. Bruggetoemooi; aan wezig 09.50 uur. Holten F1 en F2: Allard v. Bruggentoemooi, aanwe zig 10.30 uur. SENIOREN: Vrijdag 3 juni: (vriendschappelijk) Blauw Wit - Holten 1,19.00 uur op Vletgoor. Handbal Zaterdag 4 Juni: Dl thuis tegen WSV'38 om 10.00 uur. E-welpen toernooi in Dalfsen, 13.00-15.15 uur. Vertrek 12.00 uur. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK Voor de week van 4 juni tot en met 10 juni 1988 Zaterdag: 13.00-18.00 „Haak" Maandag: 08.10-15.40 scholenge meenschap 17.00-18.00 gem. personeel 18.30-22.30 BCH Dinsdag: 08.10-15.40 scholenge meenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 scholenge meenschap 18.30-22.30 BCH Donderdag: 08.10-15.40 scholenge meenschap 22.00-23.30 All Stars Vrijdag: 08.10-15.40 scholenge meenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Een trotse aanvoerder Mannes Vorkink mocht namens het team van de Beuseberg de beker in ontvangst ne men van Jan Beltman. De kansen voor August Müller en Henk van Heek op het zo begeerde wereldkampioenschap, zijn er in het verre Finland niet op vooruit gegaan. De Zwitserse tweeling broes Christophe en Andreas Hüssler hebben hun voorsprong op het Holtens/Rijssense duo verder uit kunnen bouwen. Dankzij een eerste en een zevende plaats pak ten zij 31 punten. August en Henk wisten met een zevende en een der de plaats 26 punten te behalen, zo dat hun achterstand op de Zwit sers is uitgegroeid tot vijftien pun ten. Wel hebben zij zich vaster op de tweede plaats weten te neste len, Het duo Timmermans/Verha gen, dat in het Finse behaalden Salo een tiende plaats in de eerste manche en een vierde plaats in de tweede manche, staan nu derde in de algemene rangschikking op 93 punten. Johan Smit uit Markelo werd in de eerste manche elfde en in de twee de manche twaalfde. Aanstaande zondag 5 juni rijden de coureurs in Lierop voor het Ne derlands kampioenschap. De eerstvolgende Grand prix-wed- strijd is op 12 juni in Corseul in Frankrijk. De Stichting Stratenvoetbal kan weer terugkijken op een uitste kend geslaagd, en evenzo uitste kend georganiseerd stratenvoet- baltoernooi. Kampioen en win naar van de Beltman-trofee was dit jaar het team van de Beuse berg. In de finalepoule speelde Beuseberg gelijk tegen Look en won de wedstrijd tegen Holter- broek en Dijkerhoek. Tweede werd het team van Look (vorig jaar winnaar), drie Dijkerhoek en de vierde prijs was voor Holter- broek. In totaal werden 48 wed strijden gespeeld en werden er 152 goals gemaakt. Er werd fair gespeeld, wat mede op rekening geschreven kan worden op de voortreffelijke leiding van de (Holtense) KNVB scheidsrechters. Een aantal spelers werd ter afkoe ling vijf minuten uit de wedstrijd gehaald en twee spelers werden wegens oververhitting van het ver dere toernooi uitgesloten. Ook de den zich enkele botsingen voor. Voor een van de spelers liep dat minder gelukkig af. Bij een botsing bleef hij dizzy liggen. De EHBO consulteerde daarop de dienst doende arts, die op dat moment geen reden zag naar het Vletgoor te komen. Ook later op het spreek- uuur zag hij de situatie niet ernstig in. De jongen bleef echter pijn hou den en maandag bleek dat hij zijn oogkas had gebroken. Vandaag wordt bekeken of hij geopereerd moet worden. De overige blessures waren van geringe aard. De kanti ne op 't Vletgoor deed uitstekende zaken, niet in de laatste plaats door de uitstekende barbecue. Hoewel er al twaalf jaar lang in vrij wel een ongewijzigde formule wordt gespeeld op het stratenvoet bal, zal organisator Arie Ongena voor het komende jaar een wijzi ging doorvoeren. De Holtense scheidsrechters zullen vervangen worden door scheidsrechters van elders. "Iedereen in het veld denkt dat hij de baas is, als er een Holten se scheidsrechter in het veld staat. De opmerkingen, die die jongens dit keer naar hun hoofd kregen, waren niet normaal meer. Dan vraagje toch af waar we mee bezig zijn. Een scheidsrechter, of dat nu een Holtenaar is of een ander, heeft het in het veld voor het zeggen". Verder maakt Onegna zich zorgen over de deelname uit Holten-dorp. Door de vergrijzing van de bevol king kunnen bijvoorbeeld de Dorpsstraat en Oranjestraat geen elftal meer op de been brengen. Daarentegen zal het Landeweerd volgend jaar wellicht met drie elf tallen kunnen aantreden. De buurtschappen, waar de boerenbe volking vrij constant blijft zijn in het voordeel: boerenzoons strek ken niet zo gauw naar elders. Ook dit jaar zijn er weer een aantal kleidingstukken achtergebleven op 't Vletgoor. Wie iets mist kan te recht bij Arie Ongena. De kampioensfoto van het succesvolle Holten D3: v.l n r., onderste rij: W. Hauptmeijer. B. Aaftink, l. Mulders, J.H. v.d. Bos. Middelste rij: V. Stuk- ker.J.W. de Roos, MJ. Breuker, RT. Hollegien.J.H. Paalman, U. Plekken- pol, G. J. Hulsken. Bovenste rij: B. Paalman (leider), H. Menkhorst (trai ner)^. Bronsvoort (trainer), W. Wijenberg leiderenL. Traanman (trai ner). De jongens van Holten D3 kunnen terugkijken op een uitstekend Twintig leden van de Wielervere niging Holten hebben het Pink sterweekend met 26 supporters hun kamp opgeslagen op een bun- galowparkt in Rekem (België). Eén sportieve dame en negentien heren namen deel aan de klassie ker Luik-Bastenaken-Luik op eer ste Pinksterdag. Zij waren een deel van de ongeveer 7000 deelne mers. Iedereen bereidde zich voor op z'n eigen manier voor. Zaterdagavond werden afspraken gemaakt met de ploegleider en zijn assistent over de te volgen taktiek in de tocht. De klimmers, de snelle afdalers, de waterdragers en enkele andere be langrijke figuren kregen hun op drachten. De wekker liep 's zon dags om vijf uur af en om zes uur vertrok de caravaan naar Luik en om zeven uur ging men op de peda len. De eerste klim diende zich al in de aanloop aan, de Dolembruex op 260 m. hoogte. Na deze eerste ont moeting met de 'cols' raakten de benen er een beetje aan gewend. Er volgden nog vele cols voor de eer ste rust met o.a. Harzé, Werbo- mont en Pont d' Erezée. Een lange sliert van coureurs en bijna even veel volgauto's slingerde door het landschap. Bij de eerste stempel post in Dochamps was het een gro te chaos. Verder in de tocht werd horst met daarachter de renners die hun eigen tempo reden. In Bas- togne was de tweede stempelpost en vond een algehele hergroepe ring plaats. Er werd goed gegeten en gedronken, want de derde rust plaats was bovenop de cóte de Wanne op 520 m. Vooral de laatste 5 km. waren loodzwaar maar bijna iedereen kwam fietsend boven. Na de Wanne volgde het zwaarste deel van de tocht. In Stavelot diende zich de Haute-Levée aan waarin men op kleine afstand een hoogte verschil van meer dan 200 m. over- de afstand onderling wat groter, wonnen moest worden. Nauwelijks wat voor het fietsen wel aantrekke- bekomen van de inspanning dien- lijker was. De groep Holtenaren viel in de vele beklimmingen sterk uiteen. De kopgroep met een voor al sterk rijdende Gerrit Luggen- 35291- Het Z springen, waaraan zo'n dertig combinaties zullen deelnemen, vormt op zondag 4 juni het hoogtepunt van het E tweedaagse concours hippi- que dat georganiseerd is door E de Landelijke Rijvereniging de Bergruiters op het paarden- E sportterrein op de Borkeld. Het is voor het vierde jaar dat E de Bergruiters een tweedaag- E se concours hippique houden. De gehele zaterdag worden de E klassen B en L verreden, zowel E dressuur als springen. Rond half een zal op zaterdagmiddag door alle deelnemers een parade wor den gehouden op het middenter rein. Zondag worden de klassen M en Z dressuur en springen verre den. In de middagpauze op zondag zal door de beste dressuurcombi- naties een demonstratie worden gegeven, onder deskundige uitleg. Door de schitterende ligging, de rust en de aankleding van het dres- suurterrein zal het publiek en zul len ook de deelnemers hier volop kunnen genieten. Met name op zondag is er sprake van hoog ni veau en zullen de sterkste ruiters en amazones uit het deelnemers veld twee proeven kunnen rijden. In de vaste springtuin garanderen de parcoursen, mede door de fees telijke parcoursaankleding met veel bloemen, groenbeplanting en een waterpartij weer een aanstrek- kelijke wedstrijd. Jachtspringen Als afsluiting wordt, direct na het Z springen, een jachtsprincon- cours gehouden. Speciale hinder nissen, zoals een Pulvermans Grab, de Ierse wal en een prachtige eikencömbinaties maken deel uit van het parcours. De toegang van het concours hip pique is dit jaar gratis. Alleen voor het parkeren van de auto's op de daarvoor bestemde parkeerplaat sen zal een kleine vergoeding wor den gevraagd. de zich de Rosier aan met een klim van 5 km. Een heerlijke afdaling over een brede weg volgde. Op de top van de Hautregard was de vier de stempelpost. Van daaruit kwa men er nog twee cols van formaat, de la Redoute en Les Forges. De vermoeienissen namen toe, maar bijna iedereen kwam fietsen bo ven, al slalommend tussen de wan delende fietsers, een prestaite van formaat. Ongeveer zeven kilome ter voor Tilff werd er verzameld, om gezamenlijk afdalend de eind streep te bereiken. Tevreden Ploegleider Antoon van Oynen en assistent Henk Vasters waren te vreden over het verloop van de tocht. Een compliment voor de de butanten, die voor een zware taak stonden. De vereniging kan trots zijn op de prestatie van deze 20 le den. Dat de klassieker in Holtense gelederen aanspreekt blijkt uit de tfff toename van het aantal deelne- f J mers: 1985, 7; 1986, 14; 1987, 18; - lliêlll! 1 1988,20. Ter afsluiting van het voetbalsei zoen wordt vrijdagavond 3 juni een vriendschappelijke wedstrijd ge- De ruiter Uriel Taken van de vereniging GorssenJZutphen met zijn paard speeld tussen het eerste van Blauw Up Grade I, was vorig jaar een van de deelnemers aan het Z springen in en het eerste van sv Holten. De Holten. wedstrijd begint om 19.00 uur. voetbalseizoen, vorige week be haalden zij het kampioenschap, waarvan dit keer de foto nog ge tuigt, en afgelopen zondag werden zij winnaar van het Henk Birken- hager jeugdtoernooi van GFC in Goor. Het Holtense team was ingedeeld in poule A met drie tegenstanders. Na de drie voorwedstrijden, die ze allemaal wist te winnen, kwamen de jongens in de finale terecht. De tegenstander La Premiere was winnaar van poule B. In de finale ging het leer om leer. Bij een uit braak van la Premiere wist de kee per het schot te stoppen en direct daarom wist Holten de score te op- nenen. Na de wisseling probeerde de tegenstander iets terug te doen. Maar uit een corner die afgeslagen werd, belandde de bal precies voor de voeten van een Holtense speler. Deze bedacht zich geen moment en schoot de bal in de uiterste hoek. De voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Een prachtige beker mocht bij de prijs uitreiking in ontvangst genomen worden door de aanvoerder. Op de laatste wedstrijd van de re creatie wintervijfkamp, die geor ganiseerd werd door de zwemclub ABS, Bathmen en die gehouden werd in het buitenbad te Bathmen, heeft Twenhaarsveld een mooie tweede plaats behaald. De uitslag van de laatste wedstrijd was: 1. Vorden, 112 pnt.; 2. Twen haarsveld, 102 pnt.; 3. Steenderen, 37 pnt.; 4. Duikelaar/Laren, 86 pnt.; 5. ABS/Bathmen, 63 pnt. Het eindresultaat van de afgelo pen vijf wedstrijden was: 1. Vor den, 519 pnt.; 2. Steenderen 509 pnt.; 3. Duikelaar/Laren, 423 pnt.; 4. ABS/Bathmen, 416 pnt; 5. Twen haarsveld, 401 pnt. ZPC Twenhaarsveld organiseert tijdens de zwem vierdaagse, die ge houden wordt van 27 juni tot en met 1 juli het vierde Holtense buurtwaterpolotoemooi met als Inzet een wisselbeker die beschik baar is gesteld door de firma Bel tman Sport en een beker voor de le, 2e en 3e plaats. De wisselbeker is nu nog in het bezit van het team van Köllingserf. Buurten en straten kunnen deelne men met een team, bestaande uit negen personen, ouder dan 13 jaar. Men kan zich aanmelden bij H. Veldwijk, Churcillstraat 57, tel 6 14 Afgelopen zaterdag was er de Berg tot Bergloop, een geweldig recreatief loopfestijn nabij de Grebbeberg met de finish in Ou wehands Dierenpark in Rhenen. Ruim 5000 deelnemers, waaron der 21 atleten uit Holten namen deel aan de diverse afstanden. Op de duo-loop over 11,5 km waren vijf Holtense koppels actief. Stefan Mark voort en Martij n Louws de den het prima in 58 min. Ook het tweede jeugd-duo Hans Stam jr en Gerben Beldman deden het goed met een tijd van rond 60 min. De gelegenheidskoppels Clary Offrin- ga en Hans Stam sr. en Ria Bolink en Riet den Bouwmeester finish ten resp. in 1 uur 2 min. en 1 uur 5 min. In de prestatieloop over 12 km. de toch al lange tijd met blessure tob bende Chris Offringa in 45 min. en alweer een nieuw talent Rob van Zoelen in 52 min. Gerard Kolkman liep de afstand in 56 min en Alie Beldman deed er 1 uur en 3 min. over. De wedstrijdlopers moesten liefst 24 km. lopen met enkele zwa re beklimmingen. Gerard Bel dman in 1 uur 30 min. en Dinant Markvoort in 1 uur 32 min. zaten in de voorste gelederen. Wim Bel dman in 1 uur 38 min. ging in een beklimming zelfs onderuit. Ap Koetsier in 1 uur 42 min. doet het altijd goed in de heuvels. Jan Tee- selink liep voor het eerst een derge lijke afstand en kwam uit op 1 uur 47 min. Harry Heuvelmans sloot de rij in 1 uur 48 min. Programma: vrijdag 3 juni, Stratenloop te Wier den over diverse afstanden. Zaterdag 4 juni: Mettray-loop te Eefde, 3-8-21 km. Zondag 5 juni: Halve marathon te Eibergen, 5-10 21 km. De inschrijvingsdatum voor de vijfde kwart triathlon van de sv Nijverdal uit Nijverdal, welke meetelt voor het landelijke Super Prestige Circuit en waar op 18 juni de Gelderse en Overijsselse kwart triathlon kampioenschappen worden beslecht, sluit op 4 juni aanstaande. Er hebben inmiddels een groot aantal deelnemers ingeschreven uit het gehele land. Er zijn inschrij vingen binnen uit Amsterdam, Delft, Nieuwegein, Nijkerk, Alkaar etc. Ook hebben zich enkele dames voor deze kwart triathlon gemeld. Vanaf heden kunnen zich ook deel nemers aanmelden voor de wed- strijdtriathlon, zonder dat ze lid hoeven te zijn van de landelijke Triathlon Bond. Het inschrijfgeld ligt voor deze deelnemers 2,50 ho ger, daar de organisatie dit geld aan de bond dient af te dragen. De afstanden voor de wedstrijdtri- athlon zijn: 1500 m. zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. De watertemperatuur, die vorig jaar nogal wat sporters deed afha ken, bedraagt nu reeds 16 graden, zodat daar weinig problemen wor den verwacht. Ook op sponsorge- bied heeft de organisatie alles rond. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden vanaf 16 jaar en ouder, zowel dames als heren bij E. Spaans, tel. 05486-14323 of R. Gal genbelt, 05486-11088. MAC de Holterberg houdt op woensdag 8 juni een open beker- clubcross op het crossterrein aan de Imhofsweg. De trainingen be ginnen om 18.30 uur en de -wed- strijden om 19.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9