A Opperbeste stemming op hockeytoernooi Nieuwe sponsor voor Mintonette Blauw Wit dames naar eerste klasse Blauw Wit viert kampioensfeest Resultaten sv Holten Vnfe 1 i e 9 t 8 HOLTENS NIEUWSBLAD Successen Bergruiters Uitslagen tennis Training zwemclub hervat Rectificatie verloting illMi Bergruitertjes successen Avondvierdaagse motorrijders mm jPffTSF JSsjl IKmS DONDERDAG 26 MEI 1988 Rietvogels 8-Holten 9 1-7 Op een zeer slecht veld moest het negende haar laatste wedstrijd van het seizoen spelen. Rietvogels kwam door een prima doelpunt op 1-0, doch uit een hoekschop kopte Jan Paalman uitstekend de gelijk maker in. Na rust werd de score door Holten regelmatig opge voerd. Via J an Wissink, Dick Spen- kelink 2x en opnieuw Jan Paalman met een onvervalste hattrick kwam de eindstand op 1-7. Een pri ma afsluiting van een uitstekend seizoen voor Holten 9. Haarle 7-Holten 10 3-5. Ook in dit laatste competitieduel gebeurden er weer vreemde dingen binnen de witte lijnen. Het begon met een avondje klootschieten in Dijkerhoeks dreven als geestelijke voorbereiding op dit duel, speciaal voor de spitsen om het vizier goed te richten. Toch verdween 1 kloot onvindbaar in een sloot. De wed strijd op Pinkstermaandag beogn met een gave schuiver van Gerrit Jansen, die ondanks een gestrekte duik van de Holter keeper Toon, in eigen doel belandde. Vervolgens ging men over op een partijtje flip- perkastvoetbal. Holten maakte de gelijkmaker waarna het de beurt weer was aan de Haarle-boys. Op nieuw wisten de roodzwarten di rect daarna terug te komen. Dit spelletje begon het tiende langza merhand te vervelen, snel werden er twee doelpunten gescoord. Zowaar kwam Haarle terug met een derde treffer, maar good-old Rob Onstenk stelde de overwin ning voor Holten definitief veilig. Na de wedstrijd werd de competi tie waardig afgesloten met de der de helft op erve Gijssenboer. Stevo 3-Holten 3 2-4 Blauw Wit E 2 was tegen MW E 1 nog duidelijk in feeststemming na het behalen van het kampioen schap maar verloor royaal met 4-1. Onnodig dat wel maar juist daar om extra pijnlijk. MW profiteerde knap van het aanvallende E2 dat het in de verdediging afliet weten. In de 2e wedstrijd tegen Haarle ging het beter en werd vrij snel de leiding genomen maar uit de coun ter kwam Haarle langszij. Blauw Wit toonde hierna wat meer inzet en kwam weer op voorsprong (2-1). Deze stand bleef door enkele prachtige reddingen lang gehand haafd maar in de voorlaatste mi nuut werd het toch nog gelijk (2-2). De laatste wedstrijd tegen SDOL (Luttenberg) was eenrichtingsver keer. Blauw Wit E2 pinde de tegen stander op eigen helft vast maar kwam niet tot scoren. Vlak voor rust een uitval van SDOL en via de paal was het 0-1. Direct na de thee zorgde Jan Hessel voor de gelijk maker en hier bleef het bij aange zien Blauw Wit E2 een handvol kansen verprutste. Ook Blauw Wit El dat tegen SDOL El speelde was veel sterker. Speel de goed samen, kreeg tal van kan sen maar het duurde toch nog tot een paar minuten voor tijd dat de winnende treffer werd gescoord. Mike verdedigde z'n doel zeer be kwaam. De laatste wedstrijd tegen Mariënheem moest de belissing brengen. Al snel stond El achter maar bracht na een paar minuten de balans weer in evenwicht (1-1). De strijd ging hierna gelijk op en beide teams wisten te scoren. In de laatste vijf minuten zette Blauw Wit alles op alles en kwam op 3-2. Dat betekende voor Blauw Wit de eerste prijs die bestond uit een fraaie beker. Sp. Rijssen El - Holten El, 2-4 De Holten-jongens hebben, zoals te verwachten was, ook de Rijsse- naren aan de zegekar gebonden. Dit ging evenwel minder gemakke lijk dan de knaepn van te voren hadden gedacht. Holten kwam door een mooi doelpunt vna Mar- tijn al binnen een paar minuten op 0-11 maar pas in de tweede helft werd het via Robin 0-2 en 0-3. Een grote overwinning was binnen be reik maar door ongeconcentreerd spel liet men sp. Rijseen onnodig tot 2-3 komen. Kort voor het einde liet Rob met een beheerst schot 2-4 aantekenen. De voorjaarscompei- tite is door deze overwinning door de El-boys keurig afgesloten met een tweede plaats. ABS toernooi De El spelers van Holten hebben in Bathmen een goed resultaat be haald. De handicap, dat er met een elftal i.p.v. een zevental op een heel veld met grote doelen gespeeld moest worden, heeft hen wel enig nadeel opgeleverd, zoals een punt verlies tegen ABS H. Toch is deze handicap niet beslissend geweest voor de enige nederlaag tegen Epe El. Dit ploegje was een maatje te groot. Holten El heeft dan ook via overwinningen op sp. Deventer en Raalte en de puntendeling met ABS de maximaal haalbare twee de plaats in de wacht gesleept. Hotel Hoog Holten zal de komen de drie jaar de volleybalvereni ging Mintonette gaan sponsoren. Tijdens een goed bezochte buiten gewone algemene ledenvergade ring werd dat dinsdagavond be kend gemaakt. Voor de bekendmaking werd de vorige sponsor Borghuis-Rottink assurantiën bv uit Hengelo harte lijk bedankt voor de drie jaar spon soring. Mede door deze financiële ondersteuning wat het mogelijk om het eerste damesteam tot in de landelijke derde divisie te krijgen, waar de dames het eerste seizoen goed presteerden, door zich te handhaven. Bovendien werd een jeugdplan opgezet, dat nu zijn vruchten begint af te werpen. Met de nieuwe sponorgelden hoopt Mintonette in ieder gevaal lande lijk volleybal in Holten te behou den. Bovendien zal het mogelijk zijn ook de jeugdafdeling verder te ontwikkelen. Bovendien kunnen de contributies van de leden op een zelfde niveau gehandhaafd blijven. De shirts van dames 1 zullen ook nu weer gaan afwijken van de Min tonette kleuren geel en zwart. De dames krigjen lichtblauwe shirts, met donkerblauwe variaties en de naam Hoog Holten. Bovendien zul- ue laatste week zijn diverse con coursen hippique gehouden in de regio, waaraan met succes werd deelgenomen door leden van de Bergruiters. In Lochem behaalde Jolanda Bo- link met Daysy's Maico de eerste prijs in dressuur klasse L (132 pnt.). In Vriezveen werd Ingrid van Dijk met Moniek vijfde in dressuur klas se M (125 pnt.). In Markelo won In grid van Dijk met Moniek de twee de prijs in dressuur klasse M (121 pnt.) Marie-Elise Dollekamp met Attend werd derde 119 pnt. Greta Overvelde met Rasrtral plaatste zich derde in drssuur klasse B (127 pnt.) Zwennie Vincent met My Mind kreeg de vijfde prijs (125 pnt.). De Blauw Wit dames I die in de 2e klasse afd. Twenthe in deze competitie constant een rol van betekenis speelden hebben woens dagavond (18/5) op 't Vletgoor met een 3-1 zege op Markvogels het kampioenschap behaald. Al na 5 minuten was het 1-0 toen de vogels verdediging in een „paniekerige" situatie de bal in eigen doel schoot. Vlak daarna kreeg Ans Kolkman een beste kans op 2-0 maar ze schoot rakelings voorlangs. De 2-0 stand werd in de 20ste minuut toch bereikt toen de pijlsnelle Judith Hobert, na in een lange solo drie tegenstandsters te hebben om speeld, de keepster kansloos liet. Judith zorgde ook voor de rust stand van 3-0 uit een scherpe voor zet van Ans Kolkman. Na tien mi nuten 2e helft kwamen de gasten terug tot 3-1 door Anjo Winkelman die attent reageerde op geklungel in de Blauw Wit verdediging. De Markelose meiden bleven hierna sterk aandringen maar de verdedi ging met de trapvaste Willy Aan stoot wist van geen wijken en zo bleef het 3-1. De Blauw Wit dames werden hiema uitbundig gefelici teerd, er werden bloemen aangebo den door Markvogels en het Blauw Wit bestuur en er heerste geruime tijd een feestelijke stemming in het clubhuis rond het kampioenschap waardoor de dames promoveren naar de eerste klasse afd. Twenthe. Scheidrechter Miep Sluiter uit Epe opende samen met burgemeester VanRappard het Wilde Zwijnentoernooi. len de dames tassen met de spon- somaam ontvangen en zal de trai ner in bijpassend trainingspak worden gestoken. Voozitter B. van Harmeien kon verder nog meedelen, dat het be stuur rond is met tien sponsors voor borden in sporthal 't Mossink voor het nieuwe seizoen. De uitslagen van de tenniscompe- tie waren: Dinsdag 17-5 dames: Holten 1 - TC Tion, 3-2; Holten 2 - Rijssen 4, 5-0; Holten 3 - Salland 2,5-0. Woensdag 18-5 jeugd, mix: Holten 1 - P. Bra- band, 3-2; Holten 2 - Goor 3, 2-3. Donderdag 19-5 dames V: Holten - Schapekolk, 2-3; heren 50+: Hol ten - Weusthag 2,1-4. Het Pinkserweekend was er geen competitie, dus de zaterdagjeugd en zaterdag senioren moeten nog twee maal (en ook de heren 50+ op donderdag). Voor de dinsdag, woensdag en donderdag dames is de laatste keer aangebroken. Ook voor de zondag is het a.s. zondag de laatste keer. De zpc Twenhaarsveld begint op maandag 30 mei weer met de trai ningen in zwembad Twenhaars veld. Vanaf heden bestaat de mo gelijkheid om ook alleen zomerlid te worden. De training voor de eerste groep (6,7 en 8 jaar) is van 18.30-19.00 uur, groep 2 (9,10,11 jaar) van 19.00 tot 19.30 uur en groep 3 van 19.30 tot 20.00 uur. Ook voor niet-leden be staat de mogelijkheid enkele keren mee te doen. Verder informatie is verkrijgbaar bij mevr. K. Knapen, Waarden- borgstraat 36, tel 612 03. De ludieke grapjes, waar de Hockeyclub Holten in het verle den zijn gasten tracteerde als ope ning van het Wilde Zwijnentoer nooi, hebben plaats gemaakt voor de nieuwe zakelijkheid, al beloof de bestuurslid Bernd Pfefferd dat volgend jaar ter gelegenheid van het vijftiende Wilde Zwijnentoer nooi weer iets leuks wordt uitge dacht. Gebleven was de gezellige sfeer van oude vrienden onder el kaar die in opperbeste stemming, begunstigd door ideale weersom standigheden, op het sportdal het veertiende mix-hockeytoernooi afwerkten. Burgemeester Van Rappard was traditiegetrouw aanwezig om de eerste bully te slaan. Dit keer sa men met Miep Sluiter uit Epe, die alle toernooien steeds aanwezig is als scheidsrechter; Miep won. Voor voorzitter Pieter de Reuver Het bericht in ons blad van don derdag 19 mei betreffende de uit slag van de verloting van de ZW Blauw Wit behoeft de volgende rectificatie: De vierde prijs viel niet op 5152 maar op nummer 2152, de 15e prijs viel niet op 152 maar op nummer 1521 en de 24e prijs viel niet op nummer 2266 maar op nummer 2466. van HCH een mooie gelegenheid de burgervader te attenderen op de fraaie sponsorborden die het veld omzomen. Met opbrengst daarvan wordt een potje gevormd voor de aanschaf van kunstgras, een 'must' wil de hockeyclub in de toekomst nog mee kunnen draai en. Een gemeentelijke bijdrage zou daarbij erg welkom zijn, ook al speelt de hockeyclub op particulie re grond. "Kunstgras is net als een ta pij t in een huurhuis, j e rolt het op en neemt het zo mee naar een an der huis". Burgemeester Van Rap pard gaf een diplomatiek ant woord, evenals op grondruil die de hockeyclub voor ogen staat als er "straks een rondweg wordt aange legd". Zoals bekend, is De Reuver tevens voorzitter van Holten Pro motion. Het toernooi, waaraan veertien teams deelnamen, werd in de aller beste stemming afgewerkt, 's Avonds was er een gezellige barbe- que. Hoewel winnen niet voorop stond was er toch een winnaar die zondagmiddag gehuldigd kon wor den. Ditmaal was dat het team van Bleiswij k, dat onder meelevend ge toeter van de machinisten van NS in de bloemetjes gezet kon worden. De verder uitslag was: 1. Bleiswijk, 2. almelo, 3. Alphen, 4. Soest, 5. Wagenignen, 6. Hotlen A, 7. hengelo, 8. Lochem. 9. Zierikzee, 10. ex Deventer, Holten B en Woer den, 13. Baarn, 14. Maarssen. Op foto staand v.l.n.r.: Bianca Smid, Margriet van Diepen, Ans Kolk man, Joke Voortman, Marjan Elbersen, Jetta Tuitert, Joke Stam en trai ner-leider Jan Lohuis. Gehurkt v.l.n.r.: Juliëtte Meijerink, Willy Aan stoot, Hester Lohuis, Judith Hobert, José Pluijgers en op de voorgrond Renate Stam (links) en Jolanda Harbers. Op het door de Molenruiters geor ganiseerde ponyconcours dat door de Bergruiterjtes op tweede Pinksterdag gezamenlijk werd be zocht, heeft het achttal de eerste prijs gewonnen met 132 pnt. Individuele successen waren als volgt: ring 6 b dress., 4e pr. Alieke Aaltink met miss Grey, 121 pnt; ring 7 L. dress 2e pr. Frederique Oolbek- kink met Tornado, 127 pnt.; ring 8 1. dress., 4e pr. Huub Brands met Nicole, 123 pnt; ring 9 L dress. 2e pr. Hermien Bronsvoort met Bandit, 127 pnt.; ring L2 dress, 4e pr. Jan Jansen met Lady Moonshine, 127 pnt. ring 12 m dress, 4e pr. Willy "Blauw Wit Blauw Wit organiseert op zaterdag 4 juni op 't Vletgoot de jaarlijkse sport en speldag. Het programma is als volgt: 08.30, gereedmaken spelcircuit, 09.00 uur opening door voorzitter Gerrit Welink; 09.15 uur aanvang spellen- circuit voor alle spelende leden; 10.00 uur aanvang spelcircuit voor supporters; 12.00 einde alle spelon- derdelen; 13.00 uur, voorbereiding voetbaltoernooi; 13.15 aanvang wedstrijden; 15.15 uur finale om Ben Ijspeerd Penalty bokaal (in doel Elco Spijker); 15.30 uur finale senioren. Waar nodig zal de organi satie de tijdstippen aanpassen. Handbal Zaterdag 28 mei: Al thuis tegen SDOL om 12.00 uur. BI thuis tegen Boskamp om 11.00 uur. Heren senioren zaterdag beslis singswedstrijd tegen ZAC om 19.00 uur tc Raalte, Vertrek 18.00 uur. Zondag 29 mei: Dames junioren uit tegen V&K om 11.00 uur. Vertrek om 10.00 uur. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 28 mei tot en met 3 juni 1988 Zaterdag: 10.00-12.00 K. Keulen (>/2 zaal) Maandag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 17.00-18.00 gem. personeel 18.30-22.30 BCH Dinsdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 scholengmeenschap 18.30-22.30 BCH Donderdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 22.00-23.00 All Stars Vrijdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overigens reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). van Coeverden met Strawinsky, 118 pnt. Springen klasse B cat. C 3e pr. Li- anne Veneklaas met Lervy; 6e pr. Alieke Aaltink met miss Grey, 7e pr. Frederique Oolbekkink met Tornado; klasse L. cat. D. Ie pr. Huub Brand met Nicole, 2e pr. Her mine Bronsvoort met Banduit;, klasse Z. cat. D, le pr. Sandra Holl metmr. Kimble. Gerrie van Lies nam zaterdag j.l. deel aan het concours van de Her truitertjes in Hellendoorn. Zij won met Apalatin de derde prijs in de m. dress, 118 pnt. Ook de rubriek bestgaande rijpony wist Gerrie op haar naam te zetten. Motortoerclub de IJsselrijders houdt van maandag 6 tot en met vrijdag 10 juni voor de vierde keer een avondvierdaagse voor motor rijders. Deelname staat open voor leden en niet leden, echter alleen voor bestuurders van motoren en scooters en hun duopassagiers. "Het inschrijfgeld bedraagt 7,50. Daarvoor ontvangt men vijf avon den achtereen een routebeschrij ving. Elke avond wordt een andere route van ca. 100 km. gereden door de omgeving van Deventer. Voor deelnemers die in ieder geval vier ritten uitrijden ligt er na de vierde rit een leuke herinnering klaar. Controle van de gereden ritten vindt plaats door middel van kilo metertellercontrole en door enkele opdrachten die tijdens de rit ver vult dienen te worden. Het is dus zaak voor een goed functionerende kilometerteller en een pen te zor gen. Gestart kan worden elke avond- tussen 19.00 en 20.00 uur bij café Berghuis, Pastoorsdijk 26 te Schalkhaar. Men heeft dan tot 23.00 uur de tijd om te genieten van de schitterende routes die zijn uit gezet door Salland en over de Velu- we. Telefonische informatie 05700- 21211,30625 of 18711. Blauw Wit Ui De laatste wedstrijd in de com petitie moest de beslissing bren gen. Blauw Wit begon met 1 punt voorsprong op Excelsior. Al vroeg in de wedstrijd loopt Edwin zo maar langs zijn tegenstander en scoort 0-1. Enkele minuten later maakt Doeko zelfs 0-2. Vlak voor rust is het Excelsior dat de span ning terug brengt 1-2. Na rust houdt Blauw Wit de deur op slot, er wordt keihard gewerkt en als Jan Willem 10 minuten voor tijd 1-3 Op de foto v.l.n.r.: Marcel Velt- kamp, Jan Martijn Kors, Edwin Paalman, Dervin Beldman, Jan Willem Stam, Dennis van de Keu ken, Maarten Beldman. Voorste rij v.l.n.r.: Martij Gerards, Erwin Piek, Doeko Berghuis, Ton Veld huis, Johan Mekenkamp, Martijn Jansen, de leiders 'v.l.n.r.: Erik Aanstoot en Harry Kolkman. scoort is.de wedstrijd beslist. Doe ko scoort vlak voor tijd zelfs nog 1- 4 en maakt daarmee het feest ftele- maal compleet. Op de foto: Staande van links naar rechts: Wim Heemskerk leider John Meijerink, Erwin Saalmink, Henk Oolbekkink, Werner Stam, Rudi Stam, D. de Velde Harsenhorst grensrechterZittend v.l.n.r.: Eddy Kruk, Robert Tromop, Bert Stam, Anno Muller, Gerard Mekenkamp, André Aanstoot. Junioren Zonder zeifin aktie te komen zijn de A2 junioren van Blauw Wit kam pioen geworden. Het elftal van En ter kwam niet opdagen en kreeg hiervoor 2 punten in mindering. Blauw Wit werd hierdoor onbe reikbaar voor andere ploegen in de klasse A2 en kon de kampioens- vlag hijsen. Blauw Wit E2 Blauw Wit E2 werd in de laatste wedstrijd van de competitie net als Dl kampioen. Vooral voor de lei ders een onverwacht succes dat de jongens met hard werken hebben verdiend. In de laatste wedstrijd werd Enter Vooruit met 5-2 terug gewezen na een ruststand van 2-2. Op de foto v.l.n.r.: staand, Benny Beltman, Herben Pasop, Henric KI. Teeselink, Bob van Aalst, Wou ter Kors en Henri Vruggink. Zit tend: Jan Hessel Bos, Gerben Bel dman en Hans Stam. De leiders v.l.n.rGerald Stam en Henk Pot man

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9