Bloem van de natie 'hangt zichzelf op' Ukgebr^pmgramma rond Folklorefestival Holtens Nieuwsblad, Komende week met z'n allen op fiets WEEK. DEZE i p ïSRSSrfo IQ AT* Wijnfeest, fruhshoppen, autoshow en kermis Popconcert afgeblazen Beroepen Geslaagd Kreijkes niet in de raad Rollin' Companie Lompenactie uitgesteld uontvangf een fraais Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe Voor 9e keer Avondfietsvierdaagse BON Holtens Nieuwsblad Gedrukte oplage 3075 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Donderdag 26 mei 1988 40ste jaargang no.21 Canada AI sinds jaar en dag verzorgen mevrouw Nieuwenhuis-Wan- sink en haar dochter Elrie het graf van een van de gevallen Canadese soldaten die begra ven ligt op het Canadese be graafplaats in de Holterberg. Elk jaar rond bevrijdingsdag brengen zij een bezoek en leg gen bloemen op het graf. Voor de familie in Canada wordt dan een fototje gemaakt. Dit jaar verliep het even anders en wer den zij gesnapt door een Cana dese televisieploeg die de da mes een interview afnamen, dat volgend jaar zal worden uitgezonden. Canadastraat De Canadastraat is sinds enige tijd een straatvereniging rijk. De onverschilligheid tegen over de buren was aanleiding voor een aantal bewoners van de Canadastraat om met elkaar aan tafel te gaan zitten, die on verschillige houding te door breken. Dit is uitstekend ge lukt, gezien de respons die de vereniging van de buurtbewo ners heeft gekregen. Scheperspad De gemeenteraad heeft dins dagavond - voorlopig - het laat ste woord gesproken over het Scheperspad; wat in de prak tijk al jaren het geval is, mag nog worden gelegaliseerd: het mag verdwijnen. Of daarmee nu alle problemen de wereld uit zijn, is nog maar de vraag. .kï j»M. we&m--im <#w - P Het had biina tot een kabi- van de Fienpreuvers in vol or- netscrisis geleid in het college naat naar het gemeentehuis van b en w, maar uiteindelijk gekomen om zichzelf op te gingen de tegenstanders toch hangen'. Het timmerwerk door de bocht met ais resul- was voordien al verricht, zo- taat dat in het gemeentehuis een uitzonderlijke portretten- gallerij werd geïnstalleerd. In het 'zweetkamertje', dat heel toepasselijk het nummer elf draagt, hangen sinds vorige week dinsdag de portretten van alle Holtense carnavals prinsen broederlijk op een rij. Hoogst persoonlijk waren de hoogwaardigheidsbekleders dat er niet te veel handenar beid van de prinselijke hoog heden verwacht werd. Burgemeester Van Rappard, nooit verlegen om een uitgebreide uit leg, overtrof zichzelf in zijn lofrede op de goede relatie tussen gemeen dat? Maar president Jan den Ont vanger wist het beter; "dit is het programma met zoveel mogelijk woorden, zo weinig mogelijk zeg gen". Onder leiding van de regerende prins Anna Bauke en zijn adjudant Teun de Zwarte overhandigde ie dere prins in chronologische volg orde zijn eigen conterfeitsel aan burgemeester Van Rappard, ver gezeld met de heldendaden van ie dere prins. Zoals gezegd waren vrij wel alle prinsen present, zo ook J an De professionele bestuurders en hun tijdelijke vervangers gingen samen voor de Holter keunen op de foto. op Cie goeue reiaue buöoci» g'11"-1-" wei «me pi uiacu cucnv, w tebestuur en Fienpreuvers. Reden Luessink, sinds kort weer terug in huisen, die de aanzet heeft gegeven voor prins Jan Nikkels een inter- Holten. Prins Anne Bauke over- tot de optocht. Prins Jan Ooster- J1 kamp ontlokte de roem van de na tie het Sallandlied, dat in volle voor prins Jan NiKKeis een inter- Holten. Prins Anne tsat pellatie te plaatsen met de vraag of handige het portret van de veel te het hier ging om de quiz Wedden vroeg overleden prins Van Geen- borst werd meegezongen. Ter gele genheid van dit heugelijk gebeu ren werd voor het gemeentehuis een statieportret gemaakt. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel.05483-6 3022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3. tel. 6 12 24 hoogwaardigheidsbekleders het hier ging om de quiz Wedden Vroeg overleden prins Van Geen- tie het Sallanüiiea, aat m vunc v „„inminmiliumminui„mimimimummm W Het popconcert, dat een aantal ho recaondernemers wilde organise ren op 9 augustus, één van de Hool- ter dagen, op Kalfstermansweide gaat niet door. De politie wilde uitsluitend ver gunning verleden voor een muzie kevenement dat buiten de be bouwde kom van Holten zou wor den gehouden, maar daar voelen de horecamensen niets voor, zodat men van verdere plannen af ziet. Gezocht wordt nu naar een alter natief programma. De hervormde gemeente krijgt er een nieuwe zielzorger bij. Ds. H.W. Doomweerd uit Halle/Zelhem heeft het beroep dat op hem is ge daan aangenomen. Ds. Door- nweerd volgt ds. Ekker op die vorig jaar na lange tijd van ziekte we gens arbeidsongeschiktheid werd afgekeurd. De nieuwe hervormde predikant is 41 jaar oud, is ge trouwd en heeft vier kinderen. Onze oud-plaatsgenoot René Lep pink is vandaag geslaagd voor het doctoraal examen Sociale Geogra fie aan de Rijks Universiteit te Utrecht. In de week van donderdag 7 juli tot en met woensdag 13 juli valt er in Holten van alles te beleven. Niet alleen de op tredens in het kader van het Internationale Folklorefesti val alleen trekken dan de aan dacht, maar ook het uitge breide randprogramma. Op het feestterrein Kalfster mansweide is het de hele week kermis en verder wordt er een groots opgezette ex clusieve autoshow annex landbouwbeurs gehouden. Donderdag 7 juli: Na de officiële opening van het festival door bur gemeester Van Rappard komen meer dan duizend geestelijk ge handicapten naar de grote tent voor een speciaal optreden van de dertien deelnemende groepen, 's Avonds gaat de organisatie op de Oostenrijkse toer met een 'Wein- fest am Fuss des Holterberges'. Dan treedt de Volkstanzgruppe Grosshoflein op begeleid door de Edelweiss-kapelle en afgewisseld door een Oostenrijkse buutreed- ner. Vrijdag 8 juli staat in het teken van het gemotoriseerd vervoer. Van 's morgens 09.00 uur tot 's mid dags 18.00 uur vindt er op de Kalfs termansweide en in de afgesloten Stationsstraat en de Kerkhofsweg een gezamenlijk show van exclu sieve automobielen plaats van de Holtense dealers Willems, Schup- pert, Rouwenhorst, Baltus en Stukker. Daarnaast wordt een landbouw-show gehouden door Twentrac, Broekhuis, Slottsmit, Postel e.v.a. In en rondom de grote tent geven deelnemende groepen alvast voorproefjes van wat Holten op zaterdag allemaal te wachten staat. Een parade van alle deelnemende groepen vormt weer het hoogtepunt van het Internationaa Folklorefestival. 's Avonds staat het artiestenpro gramma Zum Holter Bock op het programma met medewerking van Danny Christian, het dansorkest Liberty en het duo Saskia en Ser ge. Zaterdag 9 juli wordt het absolute hoogtepunt van de Holtense fol- kloreweek. Op die dag verwachten de organisatoren 25.000 aanwezi gen in het dorp. Op de Smidsbelt kunnen die terecht voor een groots opgezette braderie. Na de ont vangst door de gemeente stellen de in totaal 1400 deelnemers uit vijf werelddelen zich op aan de Beuse bergerweg voor de optocht die om 14.00 uur begint. De fleurige stoet van anderhalve kilometer lengte trekt vervolgens door het dorp naar de tent op Kalfstermanswei de, waar om 15.15 uur de galamid dag van het festival begint, 's Avonds wordt daar het Verbroede ringsbal der Naties gehouden m.m.v. het dansorkest Satumus. Zondag 10 juli doen de deelnemers aan het festival het wat rustiger aan. Ze worden in de gelegenheid gesteld de diverse Holtense kerk diensten te bezoeken. Om elf uur morgens gaat het programma in de grote tent verder met een speciale Frühschoppen-bijeenkomst. Die avond is er een speciaal feest voor de gastgezinnen. Maandag 11 juli komen de oude ren aan bod. Tegen gereduceerde prijzen (f7,50 i.p.v. f 12,50 krijgen zij het complete programma van de zaterdagmiddag voorgeschoteld. Ook zij die voor de zaterdagvoor stelling geen kaartje konden be machtigen, kunnen bij voldoende ruimte op maandagmiddag te recht. Maandagavond vindt het Songfestival om de Cup van Hol ten plaats. Dat beloofd een verma kelijk gebeuren te worden met een heel speciale jury, die naar het zich nu laat aanzien Albert Mol als voorzitter krijgt. Dinsdag 12 juli: Vanaf 14.00 uur ge nieten alle kinderen van de Holten se basisscholen van een Kinder show. 's Avonds staat het afslui tende bal op het programma. Na overleg met zijn gezin heeft de heer DJ. Kreijkes besloten te moe ten bedanken als opvolger van Ge rard Wennemers voor de PvdA Holten in de gemeenteraad zitting te nemen en tevens te bedanken voor een plaats in de schaduw- fraktie waar hij reeds tien jaar deel van uit maakt. Kreijkes heeft zijn besluit geno men naar de perspublicaties van de afgelopen tijd waarin zijn naam herhaaldelijk door het slijk is ge haald, o.a. door de voorzitter. Hij hoopt dat zijn opvolger ook met zo veel ideeën en briefjes naar de raadsleden van de PvdA zal gaan en wenst hem veel sterkte toe. Keijkes blijft wel lid van de PvdA. Donderdag 26 mei speelt van 21.30 tot 23.00 uur Rollin' Company is 't Klavier. De band, bestaande uit Henk Broekmaat zang, Johan Hof man basgitaar, Bert Steunenberg gitaar, Herman Gazan gitaar, Ludy Stant drums en Tanja v. Zeyst, zang, brengt hoofdzakelijk oude Rock and Roll nummers, o.a. Mona Lisa, Mean Woman blues, La BambaGuitar Boogie etc. De lompenactie van de Holtense Muziekvereniging, de gepland stond voor 27 mei a.s. is voorlopig uitgesteld. Het is HMV niet gelukt een koper te vinden voor de lompen van het buitengebied. Daar ook het vinden van een opslagruimte op poble- men stuitte heeft het bestuur be sloten de lompenactie geen door gang te laten vinden. Als in de loop van dit jaar toch nog een opkopei gevonden kan worden, zullen d« lompen in het buitengebied alsnog door HMV worden opgehaald. De bewoners zullen tijdig hierovei worden geïnformeerd. Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. Als abonnee bent u ^fafinnOO AnfflÊAff daarvan verzekerd. dliUIIIICC U|JIJCGI Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: I Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: I Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 Voor de negende maal in successie zal er in de week van 30 mei tot en met 3 juni de Avondfietsvierdaag se worden gehouden. In verband met de Europese kampioenschap pen voetbal van 10 tot en met 25 juni is de Avondfietsvierdaagse naar voren geschoven, om zodoen de ook de voetballiefhebbers de gelegenheid te geven mee te fiet sen. De organisatie is in de ver trouwde handen van de Wieler vereniging Holten. De tochten zijn zodanig van opzet dat zij zonder problemen voor jong en oud te volbrengen zijn. De voorinschrijving is op vrijdag 27 mei van 19.00 tot 20.30 uur in de sporthal. Tevens kan men op maandag 30 en dinsdag 31 mei bij de start inschrijven. De kosten be- dragen 8,50, indien men in het be zit wil komen van een fraaie herin nering. Zonder herinnering bedra gen de kosten 5,-. Bij voorin schrijving krijgt men 1,- korting. Om in het beszit te komen van de herinnering - die niet verplicht is - dient men vier van de vijf avonden meegefietst te hebben. Indien men niet in de gelegenheid is alle avon den mee te fietsen, mag men ook per avond deelnemen. Dan bedra gen de kosten 1,- per avond. De start is voor Holten bij sporthal 't Mossink. Evenals de laatste twee jaar kan er ook gestart worden bij café het Bonte Paard in Dijker- hoek op maandag en dinsdag. Ge start kan gorden tussen 18.30 en 19.30 uur. De afstanden zijn tussen de 20 en 25 km. Routes Alle routes zijn met duidelijke pij len aangegeven en tevens ont vangt men de handige routebe schrijving. Elke avond zal cr onder weg één controlepost zijn waar te vens een verversing wordt aangeboden. Bij gevaarlijke^over- steekplaatsen zal een extra bord geplaatst worden, waar de deelne mers attent gemaakt worden goed op te letten. Ook dit jaar zullen alle 'gewesten' van Holten weer bezocht worden. De rotues gaan over goede begaan bare wegen. Bij het ter perse gaan van deze krant was niet niet beken Een al wat ouder plaatje van de Holtense Avondfietsvierdaagse die echter nog steeds de sfeer van ontspannen fietsplezier zo goed weergee welke route op welke avodn gere- hoek om de deelnemers die da den zal worden. In elk geval lopen starten de gelegenheid te geve de eerste twee avonden via Dijker- aan te sluiten by de route.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1