Scheperspad mag van raad van wegenlegger De gang van zaken Boek ds. Bouwman het lezen waard J aaragenda Alleen in 1947 was het warmer G. van Avezaath biljartkampioen HOLTENS NIEUWSBLAD B en w haalt bakzeil in langdurige affair. Zij spanners derde in Holland Cup Kledingactie Geen animo kunstmarkt Henk Mulder Kwintenberg wint Houdeng Recreanten toernooi Mintonette Geslaagd reisje naar het noorden Liedjes op slotavond NBvP Holten De 155 meter Scheperspad, naast het huis van de familie Stukker, behoeft niet opnieuw te worden aangelegd. De gemeenteraad nam dinsdagavond met de stemmen van Gemeentebelang, WD en PvdA voor en het college van b en w en het CDA tegen het besluit dat gedeelte van het pad van de we- glegger kan worden afgevoerd. Reeds in de commissie Gemeente werken was al zichtbaar, dat het collegevoorstel het niet zou halen en dat werd dinsdagavond nog eens bevestigd. Van der Harst (PvdA) sprak van een gemiste kans in 1982, toen er eveneens sprake was van de openstelling van het pad, maar zag geen argumenten het pad nu opnieuw aan te leggen omdat het al sinds jaren geheel verdwenen is en dus kennelijk geen functie heeft. Bij de gemeen de toeristische waarden zette hij zijn vraagtekens. Wel gaf hij het college te verstaan dat zijn fraktie onmiddelijk in het geweer zou ko men indien er andere zandpaden verloren dreigen te gaan. Gemeen tebelang bij monde van H. Ruste- biel zag eveneens geen noodzaak het pad weer aan te leggen, vooral omdat er nu sprake was van een andere situatie dan in 1982. Voorts wees hij er op dat ongeveer 150 me ter naar links een pad vrijwel even wijdig aan het verloren gegane stuk Scheperspad loopt. De WDer Spijker toonde zich namens zijn fraktie eveneens geen voorstander van het aanleggen van het pad. Na mens het CDA ging Harry Dul fron taal in de aanval tegen de opposi tie, waarbij hij enige demagogie niet schuwde. Naar de mening van het CDA hebben de kopjes koffie van mevrouw Stukker de raad we ten óm te turnen. De raadsleden re ageerden niet op de aantijgingen. Geconfronteerd met de afwijzing door de raad zette voorzitter Van om toch het gelijk aan zijn kant te krijgen, door de raad te dwingen een grondige motivatie te geven voor hun weigering, die mogelijk gebruikt moet worden bij een zo veelste bezwaar bij de Raad van State. De raad had echter de uit spraak van het hoogste rechtscol lege in Nederland goed gelezen, en liet zich niet tot juridische uitspra ken leiden. Volkstuintjes Wat een hamerstuk leek te zijn, stuitte bij de verschillende frakties toch nog op problemen. De raad was content met het voorstel om een stuk grond te verhuren aan de nieuw op te richten vereniging van volkstuinders, maar was minder gelukkig met de termijn van vijf jaar. Op initiatief van Hennie Rus- tebiel (GB) werd een voorstel in stemming gebracht een ontsnap pingsclausule in te bouwen, die de gemeente het recht geeft indien nodig eerder het stuk grond terug te nemen. Het college nam het voorstel niet over omdat het huur contract hierdoor onnodig inge wikkeld zou worden. B en w ver wacht dat in dringende gevallen er best te praten valt met de volk stuinders, zonder dat alles haarfijn zwart op wit is vastgelegd. Uitein delijk ging men wel accoord met het collegevoorstel. Afscheid Tot slot slot van de raadsvergade ring werd afscheid genomen van fraktievoorzitter Gerard Wenne- mers (PvdA), die na twee jaar de raad verlaat wegens zijn verhui zing naar Deventer. Namens het gemeentebestuur overhandigde burgemeester Van Rappard hem het bekende Makkumer gemeente tegeltje. Wie zijn opvolger binnen de socialistische raadsfraktie zal worden is nog niet bekend. De eerstvolgende op de lijst Gerard Markvoort, houdt zijn kandida tuur nog in beraad. - - - Het Scheperspad dat er wel is maar niet ziet. Of dit nu echt het definitieve einde is, valt nog te betwijfelen. In de strijd om de Holland Cup hebben August Müller en Henk van Heek zondag een derde plaats behaald. Op het snelle, met 6000 toeschouwers omzoomde parcours in Zaltbommel was het duo Tim mermans/Verhagen zeer succes vol. Zij werden derde in de eerste en tweede manche en wonnen de derde. Tweede werden Jan Ba kens/Jan Michielsen en derde het Holten/Rijssense duo. (Weerpraatje) Wat een enorm verschil met verle den jaar! Toen hadden wij van 10 tot 23 mei een koudegolf met over dag 10 a 12 graden en moesten zij tot 29 juni wachten alvorens de eer ste zomerse dag boven 25 graden werd genoteerd. Met een gemiddel de maximum temperatuur van 20 graden is de eerste helft van mei na die van 1947 de warmste van deze eeuw. Staat de periode tussen 10 en 15 mei bekend als de IJsheiligen met gevreesde nachtvorsten, nu waren in die periode de temperar- turen bijzonder hoog, ook 's nachts. Vorige week zondagnacht in De Bilt een minimum van 15 gra den, hetgeen deze eeuw op 15 mei niet eerder zo hoog was geweest. Ook zitten wij tot heden wat be treft het aantal uren zonnenschijn boven normaal. Toch is niet iedereen blij met dit zonnige, sterk drogende weer. Er zijn enkele gebieden waaronder Ingezonden De „Lik" show Als je doet aan vriendjespolitiek dan kom Je er wel, en dat is exact wat mijn vader, Jan Kreijkes, niet doet en niet wil doen. Zijn stelling hierover is, je moet eerlijk voor de waarheid en je eigen mening uit durven komen en je mag deze niet in de weg staan. Iedereen weet wel dat hij de opvolger van Gerard Wennemers is. Ik weet van mezelf dat mijn vader graag voor de be volking op wil komen maar dat Jan vd Harst hem daar verschillende malen in wou beletten en tegen werkte, door alles af te gaan zitten kraken. Nu ook met de opvolging van Wennemers. Dus daarom is mijn vaders antwoord, nee ik wil niet naast die persoon in de raad zitten. Er zijn al verschillende ke ren grove leugens over mijn vader verteld om hun eigen straatje schoon te houden, zo ook na de le denvergadering van maandag 16 mei j.l. waarin de voorzitter Metse- maker zei, dat mijn vader het ver trouwen van Van de Harst opzegde en hem door het slijk haalde, een grote grove leugen en zelfs dat mijn vader hem in een kwaad daglicht zette. Hierover heb ik de voorzitter Rappard alle pogingen in het werk MEI: 30 mei t/m 3 juni: Fietsvierdaagse 28 mei: Straatvoetbaltoemooi op Vletgoor. JUNI: 4/5 juni: Baggers en Keilerstoer- nooi; concours hippique Bergrui- ters. 5 juni: Allard van Bruggentoer- nooi; Gemeentezondag Ned. Herv. kerk. zuidoost Drenthe waar de droogte schade veroorzaakt. Vanaf 1 april in ruim zes weken drie tot zes mm regen, met daarbij dagelijks een sterke verdamping, dat is niet ide aal. In één van de wintermaanden zou zo'n periode met oostenwin den, helder weer en hogedruk bo ven Scandinavië, ons een strenge vorstperiode hebben opgeleverd. Nu waren het drie maanden ach tereen de depressies, zonder vorst van betekenis, die de lakens uit deelden. In het begin van vorige week trok het hogedrukgebied zich terug naar IJsland en kwamen wij in een wat koudere, meer noordelijke stroming terecht. De tweede helft van mei begon kouder met een paar nachten met nachtvost. In de nacht van 30 mei 1974 vroor het aan de grond in het oosten en zui den van ons land 6 a 7 graden en dat veroorzaakte grote schade aan planten en fuitbloesems. 6 juni: Pieterpadwandeling 7 juni t/m 16 juni: Tentoonstelling IKV in gemeentehuis. 12 juni: Handbaltoemooi; 19 juni: mix-voetbaltoernooi sv Holten. 17 juni: Docentenconcert Muziek school. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. Jubileum Waerdenborch- groep Scouting Holten; Konings- schieten Dijkerhoek. 22 juni: Handbaltoemooi. 25 juni: School-en volksfeest Dijk erhoek. 26 juni: voorronde Songfestival Folklorefestival. 27 juni: Raadsvergadering 27 juni t/m 1 juli: Zwemvierdaagse JULI: 3 juli: Koetsenrit. 8 juli: Einduitvoering Muziek school. 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 8 juli: Oostenrijkse avond 9 juli: Exclusieve autoshow en landbouwbeurs; 's avonds Zum Holter Bock 10 juli: Braderie Smidsbelt; op tocht deelnemers; galamiddag en 's avonds verbroederingsbal 11 juli: Früschoppen 12 juli: middag voor ouderen; 's avonds Songfestival 13 juli: 's middags Kindershow; 's avonds sluitingsbal. 16 juli: Koningsschieten 17 juli: Vakantie-fietsgezellig- heidsrit MAC Holterberg. 18 juli: Raadsvergadering 19 juli: Hoolter dagen 23 juli: Verkiezing Dorpskoningin. 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. 27 juli: Autocross AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 9 augustus: Hoolter dagen 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 27 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 17 september: Dag van het paard. 23 september: Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht. 25 september: Kampioenscross zij spannen. 26 september: Raadsvergadering 28 september: Middenstandsbeurs 29 september: Middenstandsbeurs 30 september: Middenstandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. 30 oktober: Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. De kledingactie die de hwervomde Vrouwengroep Dijkerhoek on langs heeft gehouden voor het Le ger des Heils heeft 180 zakken kle ding opgeleverd, waar het Leger erg blij mee was. Bij deze dankt de vrouwengroep alle gulle gevers. Gerard van Avezaath is biljart kampioen van Holten 1988 gewor den. Vorige week werd werden de finale ronde's om het kampioenschap biljarten van Holten afgewerkt. In de kleine finale op dinsdagavond in café Tonnie en Betsie legde nieuwkomer André Tuitert bij bil jartvereniging Jansen beslag op de vierde plaats terwijl G. Aaltink (bv Kalfstermansweide) en F. Kusters (bv de Vlishoek) resp. vijfde en zes de werden. i iff. 1 Ï&4 1 - n- Ademloos, zo luidt de titel van het boek dat ds. Bouman, voor malig predikant tot Okkenbroek schreef over zijn leven en werk als bosarbeider, godsdienstle raar, pastoraal medewerker en predikant. Hij verhaalt van zijn jeugd op de Veluwe, zijn oorlog servaringen, zijn pogingen om een eigen bedrijf te vestigen (Ge- boma), zijn ervaringen met het kerkelijk apparaat, zijn niet af latende ijver om toch predikant te worden, zijn teleurstellingen, zijn vreugde en zijn enthousias me om het evangelie 'aan de man' te brengen. Bouman schrijft ontwapenend eerlijk en soms bekruipt je bijna een gevoel van schaamte wanneer hij ons diep in zijn hart en persoonlijk leven laat kijken. De kunstmarkt, die fotograaf Henk Mulder had willen houden op zaterdag 17 juni op het parkeer terrein bij Vosman, gaat niet door. "Jammer, maar de belangstelling van Holtense beroeps- en amateur kunstenaars is zo gering, dat is ik het niet verantwoord vind om een markt te organiseren. In andere plaatsen, zoals Deventer is er altijd veel animo voor de kunstmarkt, niet alleen van de exposanten zelf, maar ook van het publiek. Die kans laten we in Holten weer voor bij gaan". Henk Mulder wil nu later in het seizoen een expositie organi seren met kunstenaars uit de regio. Ook de tentoonstelling van de schilder Jan makkes wordt nu naar een latere datum verschoven. Vrijdagavond werden de grote fi nalewedstrijden afgewerkt in café 't Klavier. Gerard van Avezaat van bv Kalfsterman werd onbetwist winnaar. Hij won alle vier wedstrij den overtuigend en liet resp. H. Gervedink-Nijhuis van bv Kalfs terman (2e plaats) en J. Markvoort van bv Jansen (3e plaats) achter zich. Op de foto de zes gelukkige beker winnaars met bloemen na een weer zeer geslaagd en sportief toernooi 1988. Bijzonder aardig zijn zijn oor logsverhalen en ook zijn relaas over het verblijf bij de Van Pal- lands is erg boeiend. Je krijgt in zijn boek de indruk van een man die werkelijk alles gedaan heeft om zo mogelijk als predikant het Woord te verkon digen. Op die weg is hem niets bespaard gebleven en het is erg jammer dat zijn gezondheid hem tenslotte toch de mogelijk heid ontnam om met dit werk voor te gaan. Okkenbroek Tenslotte vertelt hij ook van zijn ervaringen in Okkenbroek en dat zal zeker velen in onze streek zeer aanspreken. De disco-do minee die zelfs een dienst met motorhelden als de 'Heli's An gels' niet uit de weg gaat be schrijft zijn succes en zijn falen. Bouman doet oprechte pogin gen het evangelie dicter bij de mensen te brengen en gaat daar in erg ver. Daarom is dit boek ook zo meeslepend omdat ie mand aan het woord is die wer kelijk een gedrevene was en is en ons daarin laat delen. Bouman hanteert zeer veelvul dig het dialect, dat in deze streek Voor de zoveelste keer in dit vlieg- seizoen moesten de Holtense post duiven tegen een harde noordoos ten wind opboksen. Dit keer ging het om 263 ingekorfde duiven, die Houdeng (Belg.) - afstand 254 km. - moesten overwinnen. Om 07.30 vond de lossing plaats en het was G. Kwintenberg, die allen te vlug af was. Zijn duif landde om 11.36 uur op de plank. Een gemiddelde snelheid van 61 km per uur. De uitslag was: 1.31.39. G. Kwintenberg; 2.6.32. H.Jansen; 3.5.9.17.33. Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 4.36. H. Wansink; 7.20.30.40. F. Meester en Zn; 8.11.26.41. T. Schuppert; 10. W. Aaf- tink; 12.49. Mevr. Van Beek; 13.21.24.52. M. Lodeweges; 14.22.34. J. Aaftink; 18.19.46.53. E. Veneklaas; 23. Joh. Veldhuis; 25.27.28.29.35. G. Egberts. Opa's, oma's, vaders en moeders, ooms en tantes, jongens en meis jes: Mintonette recreantentoer- nooi komt er weer aan. Op 18 juni zullen vele teams weer om de eer strijden op het sportveld naast de sporthal. Het toernooi gaat ook bij slecht weer door, dan zullen de wedstrijden in de sporthal gehou den. Iedereen die het leuk vindt om een gezellige dag te hebben en daarbij «ok nog eens lekker bezig te zijn, wordt opgeroepen een team te for meren en zich aan te melden. Een goede volleyballer hoeft men echt niet te zijn, want de gezelligheid staat voorop. Voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot Rik Wielaard, telefoon 6 2145. Snel aanmelden is gewenst, want vol is vol. van het land zo geliefd en ver trouwd is zodat het voor de lief hebber van de streektaal even eens een prettig leesbaar boek is terwijl het voor hen die de taal niet kennen geen enkele belem mering vormt, gezien de verha lende vorm van zijn boek. Een boek dat mede gezien de korte hoofdstukjes zeer goed leesbaar is. Kortom een boek dat alleszins de moeite waard is om aan te schaffen of cadeau te doen voor hen die de streek kennen, die Bouman goed gekend hebben, die geïnteresseerd zijn in een stukje authentieke levens-en kerkgeschiedenis of het gewoon boeiend vinden eens kennis te nemen van het leven en werk van en mens die zich een gedre vene van God wist. Daarom lees je het boek ook ademloos en mag de prijs van 25,- geen belemmering vormen. Men kan het alleen verkijgen bij boek handel Heusinkveld. Hopelijk is hij snel door de voorraad heen. R. Visser. De plattelandsvrouwen uit Dijker hoek gingen woensdag 18 mei op reis naar het noorden van het land. In het Drentse dorpje Spier stond de koffie met gebak al klaar voor de dames. Vanuit Spier ging men verder naar de Zeehondencrèche in Pieterburen. HJiema ging de tocht verder via vele kleine dorpjes en gehuchten naar Appingen- danm., waar de koffietafel klaar stond. Via Delfzijl en de Eemsha- ven reed men naar Bourtange waar een rondleiding werd gegeven door het oude vestingstadje. Via bin nenwegen werd de thuisreis aan vaard. Bij het Bonte Paard werd tenslotte genoten van "Ries ale Bonte Peerd". Hanneke Hidding en Ben Schreurs waren als gast op de laatste afde lingsavond voor de zomervakantie van de Ned. bond van Plattelands vrouwen, afd. Holten. De presidente vertelde dat het ge- wixcht van het fruitbakje in het standje op 30 april geraden was door mevr. Van Rappard. Zij schonk het aan mevrouw Enklaar. De presidente wenste mevrouw Enklaar van harte beterschap toe. Hanneke en Ben begonnen te ver tellen dat ze uit Diepenheim kwa men. Zij werken beide in het onder wijs. Hun eerste liedje ging over roddelaar. Verder leidjes gingen over buurman Peeeters (met 3e's), zijn vader, de eigenwijze man, vrij gezel uit Diepenheim, streektaal, standbeeldenpolka, de brandweer en tot besluit een liedjes over een sjarretel. Hanneke en Ben brach ten het op een leuke vlotte manier. De NBvP komt weer bijeen op 15 september op de agrarische avond. opgebeld want dit neem ik niet. Ik heb hem duidelijk proberen te maken wat ik van de hele situatie vind, waarvan ik de Holtense Be volking ook op de hoogte wil stel len. Wij als een stelletje „Boeren" horen er gewoon niet bij. Mijn va der is een Soweco-arbeider en dat wordt door hun niet geaccepteerd. Dat heb ik ook tegen de voorzitter gezegd maar toen werd hij boos, waarom? Hij ratelde maar door en gooide aan het eind van het ge sprek de hoorn op de haak. En dan ook nog zeggen, zijn woorden zijn bovendien verkeerd weergegeven door Kreijkes, nou zo laag hadden wij de voorzitter niet geacht, toen de laatste vergadering hierover was gesleten liep hij mee te slijmen met mijn vader naar de uitgang van het gemeentehuis daar in dat gesprek heeft hij o.a. gezegd dat JvdH mij niet bij de situatie mocht betrekken, wat wel gebeurd is. Elk raadslid stapt één keer in de maand door de geopende deur waarboven staat, sta open voor een goede raad, PvdA is dat wel eens door jullie gelezen of gaat het het ene oor in en het andere weer uit, mochten jullie het nog niet we ten bij deze wordt het u medege deeld. Mijn vader heeft u in ver schillende fractievergaderingen punten gegeven waarmee te wer ken is of was, een ervaren iemand op dat gebied, willen jullie hiervoor liever een soort loopjongen gebrui ken? Natuurlijk, Want die danst naar de poppen van een ander, wat mijn vader niet doet, en die ander is de plaatselijke PvdA. En de briefjes van Van de Harst die mijn vader u voor de begrotingsverga dering heeft gegeven, was dit niet het geval geweest dan had u niets te zeggen gehad. Mijn vader heeft zich altijd goed gedragen maar van uw kant kwam altijd tegenspraak. Elke vergadering heeft u zich nog moeten verontschuldigen over de vorige vergadering, en geruzie was alleen niet onderling, wat dacht u van die bewuste „Bonbonvergade ring". Voorzitter ik ben te fatsoen lijk om u door het slijk te halen zo als u met mijn vader gedaan heeft dat wil ik de kiezers nóg niet aan doen. Als laatste wil ik u erop attent maken dat mijn vader niet zo stom is om de termijn te laten verlopen daarvoor heeft hij teveel ervaring, ook al is hij een Sowecoarbeider dit verklaart toch alles jullie willen hem hiervoor niet accepteren, an ders had u dat niet gezegd. Holten, Gerdien Kreykes

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11