Legervoertuigen laten Resultaten Blauw wit College links liggen Holten loopt massaal uit voor de Bevrijdingsloop Verdiende winst handbalheren Wisselbeker voor Meindert Koopman Bloemrijke dag CPB Dagmavo op excursie in Leiden Zwijnen toernooi Reünie Dagmavo Geslaagd uitstapje HOLTENS NIEUWSBLAD Paradeprijs voor Bergruitertjes Pupillen kampioen Kfsl' VRIJDAG 13 MEI 1988 Holten voelde zich een beetje bedrogen toen de optocht van oude legervoertuigen in sneltreinvaart door het dorp raasde, en niet zoals beloofd een stop maakte op de Smidsbelt. B.Z.S.V. 2-Blauw Wit 2 Met maar vijf vaste basisspelers vertrok het 2e naar Bome om daar met een gehavend team tegen de Blauwwitters te spelen. De eerste helft was het team van de Blauw witters uit Bome duidelijk beter. Blauw Wit speelde afwachtend en er was weinig samenhang in het spel te ontdekken. Bome kon met een prima aanval dan ook ver diend op 1-0 komen. Na dit doel punt gaf Blauw Wit de toon aan. Voor rust echter kwam men niet tot scoren. Na rust kwam Bome nauwelijks meer over de midden lijn. Blauw Wit drong de Blauwwit ters ver terug. Kreeg veel kansen maar het laatste zetje ontbrak steeds. In de slotfase toen Blauw Wit alles of niets speelde kon Bor ne via een eigen doelpunt van Blauw Wit nog naar 2-0 uitlopen. Achilles Enschede 3-Blauw Wit 2 In deze wedstrijd werd de blessu- relijst met nog twee spelers uitge breid. In de 2e helft moesten Evert Vruggink en Jan Nijkamp na twee overtredingen het veld verlaten. Achilles, dat met Sp. Vroomshoop om het kampioenschap strijdt, kon hiervan profiteren. Blauw Wit kon niet over de klap van het eer ste doelpunt heen komen. Het eer ste helf uur werd met goed positie spel nog goed tegenpartij geboden maar na de le goal was het met de Holtenaren gebeurd en konden de Enschedeërs rustig hun wedstrijd uitspelen en de score uitbouwen tot een 4-0 zege. Blauw Wit Dl-Markvogels Dl Blauw Wit had tegen hekkesluiter Markvogels 10 minuten nodig om in het ritme te komen. Toen scoor de Erik 1-0. Blauw Wit ging goed door en nog voor rust scoorde Jan Martijn 2-0. De 2e helft begon pri ma, uit de eerste aanval werd het al 3-0 door een hard schot van Mar tijn. Blauw Wit bleef beter en via 3x Doeko werd het uiteindelijk 6-0. Blauw Wit Dl-Holten D2 In de eerste helft was het een ge lijk opgaande wedstrijd, waarin Blauw Wit slecht speelde. Het spel werd voornamelijk op het midden veld gespeeld. Er waren weinig doelrij pe kansen. In de tweede helft vanaf de aftrap een fel en goed spelend Blauw Wit dat binnen een kwartier uitliep naar 3-0 door doel punten van Doeko. Het eerste doelpunt kwam door goed voorbe reidend werk van Erik Bemer, het tweede uit een goed genomen vrije trap van Dervin die Doeko inkop te. Het derde doelpunt soleerde hij alleen door de verdediging van Holten en scoorde beheerst. In de laatste vijf minuten kwam Holten nog terug maar Marcel kon zijn doel schoon houden. 3-0. Blauw Wit E2-Des E2 In de eerste helft was het eerst een gelijkopgaande strijd. Na het eer ste doelpunt van Blauw Wit zakte Des terug en kon Blauw Wit met goede combinaties het spel bepa len en tot 3-0 uitlopen. Na rust- dacht Blauw Wit dat de wedstrijd gemaakt was en Des profiteerde di rect en kwam tot 3-2 terug. Nog juist op tijd werd E2 wakker en goed ook. Des moest ver terug E2 walste toch nog over de Nijverdal- lers heen De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond, afdeling Holten hield op 3 mei, als afsluiting van het winter seizoen haar jaarlijkse uitstapje. Vanaf de Kandelaar vertrok een volle bus richting Voorthuizen, waar de dames een kopje koffie konden drinken. Hiema ging de tocht door Hilversum en langs de Loosdrechtse plassen naar Aals meer, waar de bloemenveiling, die in volle gang was, werd bezocht. De tocht werd voortgezet langs de bol lenvelden en door Noordwijk aan Zee, waarna de Keukenhof be zocht werd. Moe, maar voldaan kon de terugtocht gemaakt wor den. Als afsluiting van deze bloem rijke dag, werd genoten van een prima verzorgd diner in cafe-rest. Scharzwald in Rijssen. Op het gezamenlijk bezochte con cours van pc Markelo op zaterdag 7 mei werden de volgende successen behaald door leden van de Bergrui tertjes. Ring 4, L. dress. Huub Brands met Nicole 3e prs, 125 pnt; Ring 5 1. dress Jan Jansen met lady Moons hine, 2e prs., 127 pnt.; ring 6 B dress. Frederique Oolbekkink met Tornado, le prs. 133 pnt; Sandra Holl met mr. Kimbel, 4e prs, 122 pnt. B springen: cat a/b, le prs Bemda Kappert met Marvo; cat D, 4e prs Hens Jansen met Noran. L. springen, cat. D. le prs Jan Jan sen met Lady Moonshine. Z. springen, dat D, le prs Sandra Holl met mr. Kimbel. De Bergrui tertjes wonnen samen de prarade- prijs. Frederique Oolbekkink nam ook zondag deel an dit concours. Zij haalde een derde prijs bij het B springen cat. D en een derde prijs in de B dress, 127 pnt. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 14 mei tot en met 20 mei 1988 gesloten t/m 25 mei i.v.m. examens scholengemeenschap. Het zal je maar gebeuren! Sta je als college van B en W keurig in het gelid op het bordes van het ge meentehuis om een défilé van oude legervoertuigen .af te nemen, rijdt de hele stoet luid toeterend zo aan je neus voorbij. Geen won der dat burgemeester Van Rap- pard en zijn gevolg even perplex stonden toen ze al het publiek op de Smidsbelt rechtsomkeert rich ting Dorpsstraat zagen maken, om toch nog een glimp van de stoet op te vangen. Aangezien de organisa toren het devies "Keep Them Rol ling" wel wat erg letterlijk namen, zat er voor de Holtense notabelen niets anders op dan vroegtijdig de aftocht te blazen. Het had zo mooi kunnen zijn. Op Bevrijdingsdag 1988 zou een op tocht van historische legervoertui gen een glorieuze Bevrijdingsrit door het dorp maken. Alle kinde ren die wilden, mochten op de wa gens meerijden. Vanaf het verza melpunt bij de Canadese Begraaf plaats werd het startsein gegeven voor de tocht die na Holten, langs tal van andere plaatsen naar Bar- neveld moest voeren. Begeleid door motoragenten van de Rijkspolitie Apeldoorn zette de stoet zich in beweging en vanaf dat moment bleek hoe moordend het tijdschema was, waaraan de wa gens zich precies moesten houden. Het mag een wonder heten dat geen van de meerijdende kinderen onderweg in de berm belandde, want er werd niet bepaald zacht- zinning met het gaspedaal omge sprongen. Het plaatje was mooi, maar er was nauwelijks tijd om er van te genieten. Vandaar waarschijnlijk ook de gro te haast waarmee vanuit de Dorps straat de Larenseweg werd ingere den. Zonder de wel degelijk afge sproken rondrit over de Smidsbelt te maken. Dat het college van B en W daarmee in haar hemd werd ge zet, was niet leuk maar overkome lijk. Zij horen in de politiek door de wol geverfd te zijn. Maar dat hon derden toeschouwers op deze ma nier een met veel bombarie aange kondigd schouwspel misten, was een onvergeeflijke blunder. Ongenoegen burgemeester Van Rappard heeft het er evenwel niet bij laten zitten. In een brief op poten aan de Rijks politie Apeldoorn, de boosdoener die verantwoordelijk was voor de wijziging van de route, heeft hij zijn ongenoegen over de gang van za ken kenbaar gemaakt. Het was vooral bijzonder vervelend voor het college van b en w omdat het een van de Canadese oud-strijders, Cecil Fulscher, een herinnering had willen overhandigen. Cecil Fulscher maakte in 1945 als bevrij der de gehele tocht vanaf de lan ding in Normandië mee en reed nu als gast van de stichting Keep them rolling de bevrijdingstocht mee in een van de eerste wagens. Van de Rijkspolitie heeft men op het gemeentehuis nog geen ant woord ontvangen. Wel van voor- zittter J. Griep van Keep them rol ling. Als pleister op de wonde komt de heer Griep nu maandagmiddag naar Holten, samen met Cecil Ful scher, waar de heren ontvangen zullen worden door het gemeente bestuur. Het wordt in Holten maandag toch een Canadees dag je. 's Morgens komt de Canadese oud-strijder Evans naar Holten. Hij was in 1985 een van de gasten tijdens het grote bevrijdingsfeest en brengt nu het gemeentebestuur een cadeau. In de uitwedstrijd tegen LHC heeft Holten een verdiende overwinning geboekt. LHC, dat vorige week van Heeten won kreeg een goed gecon centreerd Holten tegenover zich. In het eerste kwartier ging het spel gelijk op, waarbij Holten wel meer initiatief toonde. Dat resulteerde in een voorsprong van 6-9 bij rust. Direct na rust drukte Holten door. Met goed uitgespeelde aanvallen en breaks en een goed ingrijpende verdediging, met Frans van Gen nep als prima sluitpost, werd LHC in de eerste 10 minuten van de 2e helft al op een 6-14 achterstand ge zet. LHC probeerde nog wel iets te rug te doen, maar kon ook condi tioneel niet tegen Holten op. Hoe wel Holten in de laatste minuten wat gas terugnam, werd de voor sprong uitgebouwd tot de uitein delijke 23-12 winst. Scores; Diede- rik Husslage 8; Nico Vorst 6; Ro land Bleyenberg, Johan Plantinga 2; Jan Victor Dorlas, Aijen Akker man, Berus Wolferink, Alwin v. Ommeren, Gerben Reilink 1. Door deze winst kan Holten bij winst op Heeten zondag a.s. nog op een ge deelde eerste plaats komen in de 3e klasse D. De wedstrijd begint op Meermanskamp om 12.15. De dames van Holten verloren uit van Lettele; Na een moeizame start waarin men al met 6-2 achter kwam, zag Holten geen kans voor rast terug te komen. (8-3). Na rust kwam Holten terug, maar was men conditioneel niet sterk genoeg om de achterstand ongedaan te maken. Daardoorkon Lettele in de slotfase de marge weer opvoeren tot de 12-7 eindstand. Scores: Ma rieke Nijland, Marti Barvelink 2; Ineke Leeftink, Ria Jansen, Anne- marie Wijnberg 1. De dames junio ren wonnen met 9-7 van Heeten. Bij rust leidde Holten met 5-2. Na rust werd het een spannende wed strijd, waarin een hard werkend Holten de winst in eigen huis wist te houden. Jeugd Al behaalde thuis tegen HHZD een gelijk spel. Ondanks een kleine 2-1 voorsprong bij rust, waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd. Holten kwam vlak voor tijd nog met 5-6 achter, maar de gelijkma ker bracht het verdiende punt. Meisjes BI blijft aan kop. Nu werd uit tegen Voorwaarts flink uitge haald. Via een 2-7 ruststand werd uiteindelijk met 7-17 gewonnen. De pupillen werden kampioen! Door een gemakkelijke overwin ning van 0-7 uit tegen Voorwaarts werd Holten onbereikbaar voor de achtervolgers. Een mooie afslui ting van het seizoen, te meer daar geen verliespunten werden geïn casseerd. De welpjes speelden uit tegen SDOL. In een leuke wed strijd kwam men iets kracht te kort. Via een 2-1 ruststand werd met 6-1 verloren. De jaarlijkse Bevrijdingsloop van de SV Holten krijgt steeds meer het karakter van een ge zinsloop, Daar waar de wed strijdlopers hun tien kilome ter op een vrijwel leeg par cours moesten afleggen, kon den de deelnemers aan de scholierenlopen rekenen op enthousiaste toejuichingen van vaders, moeders, broers, zussen, neven, nichten en ooms en tantes. En wat nog mooier is, die 'supporters' lie pen even later zelf ook hun rondjes door de kom van Hol ten. Niet zo hard als Meindert Koopman die voor de derde achtereenvolgende keer de wedstrijdloop over tien kilo meter won, maar minstens zo gemotiveerd. Inclusief de wedstrijdlopers kwa men er ruim 450 deelnemers aan de start in de Tuinstraat. Zelfs de or ganisatie was daardoor verrast want in allerijl moeten er de ko mende week herinneringsvaantjes worden bijgedrukt. Hoe enthou siast vooral de scholieren waren, bewezen de jongens tot en met groep vijf met een overrompelende start. Meteen nadat starter Jan Krooshof zijn eerste officiële daad als nieuwe SV Holten-voorzitter verrichtte vielen de deelnemers over elkaar heen. Gelukkig was er na de massale tuimelpartij maar één huilende loper die met ge schaafde knieën de strijd moest staken. Uiteindelijk kwam Koen ter Maar uit Kloosterhaar als eer ste terug van zijn rondje over 1400 meter. Hij werd gevolgd door Ro nald Drenther uit Kloosterhaar en Jan Peter Sanderman uit Rijssen. De strijd tussen de meisjes in die leeftijdsklasse werd een Holtens onderonsje. Marrit Lebbink van de Haarschool' werd eerste, Rinka Knpaen van de Kolschool tweede en Kim Kortlever van De Schakel derde. Ook bij de jongens uit de groepen zes tot en met acht verried de fami lie Knapen weer talent. Arno Kna pen van de Kolschool won hier, ge volgd door Edwin Knapen. Mark van de Velde uit Deventer legde hier beslag op de derde plaats. Bij de meisjes was Henrike Beltman van de Dorpsschool het snelst, op de voet gevolgd door Eva van de Akker (Dorpsschool) en Marjan Hospers van het kompas. De drie kilometer gemengd werd weer een 'buiten-Holtense' aangelegenheid met A. Roemens uit Nijverdal als eerste en H. Kakkenberg uit Bosc hkamp als tweede. E. Penders hield als derde de plaatselijke eer hoog en Sanne Boer werd gehul digd als de snelste dame. Prestatie Op de zes kilometer voor mannen en vrouwen kwam het prestatie element al wat meer om de hoek Struikelend over de eigen benen gingen de jongste lopers tijdens de Bevrijdingsloop van start. kijken. Liesbeth Freriksen uit Die- penheim (21.08), Ans Hofstee uit Enschede (21.57) en Trudie van Winsum uit Oldenzaal (22.17) lie ten als de drie snelste vrouwen heel wat hijgende kerels achter zich. Maar aan de winnende tijd van Gerrit Holland uit Delden (19.01) konden ze toch niet tippen. Het wordt dan ook tijd dat deze loper eens wat meer serieuze tegenstand op de tien kilometer zoekt. Nu bleef hij zijn concurrenten Jan- Harm Berkenbos uit Nijverdal (19.22) en Harald van Petersen uit Nijverdal (19.33) weer eens met ge mak voor. Tweestrijd Naarmate het prestatieve hoogte punt naderde, verdween de recrea tieve belangstelling. Eenmaal in het bezit van hun vaantjes gaan de trotse ouders met hun trotse kroost weer huiswaarts. Slechts weinigen willen de traditionele tweestrijd tussen Meindert Koop man en Egbert Veeneklaas volgen op de tien kilometer wedstrijdloop. Maar eigenlijk zijn de kaarten voor de 9800 meter exact al geschud. De lopers kennen elkaar allemaal en weten ook in welke vorm iedereen steekt. Echt verrassend is de winst van Meindert Koopman dan ook niet. Egbert Veeneklaas kan het hoge tempo twee ronden bijhou den, maar moet dan per ronde meer terrein prijsgeven. Spannen der is de strijd om de derde en vier de plaats tussen Jan Koopman en Dirk Hoekman, die tenslotte door de broer van Meindert wordt ge wonnen. Daarna komt de grote meute langzaam binnendruppe len, waaronder naast veel SV Hol ten-atleten, ook August Müller die op gymschoenen wat minder snel uit de voeten kan en in de achter hoede eindigt. Maar de Holtense zijspancoureur blijkt in ieder geval over een langere adem te beschik ken dan de leden van de Toga-club, waarvan er twee nog juist voor het invallen van de duisternis binnen komen. De uitslagen zijn: Jongens groep een tot en met vijf: 1. Koen ter Maar, Kloosterhaar 5.28; 2. Ronald Drenther, Kloosterhaar 5.31; 3. Jan Peter Sanderman, Rijssen 5.37. Meisjes groep een tot en met vijf: 1. Marrit Lebbink, Haarschool Hol ten 5.27; 2. Rinke Knapen, Kol school Holten 5.29; 3. W. Kortlever, Schakel Holten 5.40. Jongens groep zes,'zeven en acht: I. Arno Knapen, Kolschool Holten 4.43; 2. Edwin Knapen, Kolschool Holten 4.48; 3. Mark van de Velde, Deventer 4.51. Meisjes groep zes, zeven en acht: 1. Henrike Beltman, Dorpsschool - Holten 5.28; 2. Eva van Akker, Dorpsschool Holten 5.41; 3. Marjan Hospers, Kompas Holten 5.47. Drie kilometer gemengd: 1. A. Roe mens, Nijverdal 9.40; 2. H. Kakken berg, Boschkamp 10.41; 3. E. Pen ders, Holten 10.46. Snelste dame: Sanne Boer, Holten II.27. Zes kilometer vrouwen: 1. Liesbeth Freriksen, Diepenheim 21.08; 2. Ans Hofstee, Enschede 21.57; 3. Trudie van Winsum, Oldenzaal 22.17. Zes kilometer mannen: 1. Gerrit Holland, Delden 19.01; 2. Janharm Berkenbos, Nijverdal 19.22; 3. Ha rald van Petersen, Nijverdal 19.33. Tien kilometer veteranen: 1. Ge rard Beldman (42), Holten 35.56; 2. Gerard ter Beke (43), Wierden 36.35; 3. T. Oude Koehorst (43), Harbrinkshoek 37.28. Uitslag 10 kilometer: 1. Meindert Koopman (31.21), 2. Egbert Vee neklaas (31.42), 3. Jan Koopman (32.20), 4. Dirk Hoekman, 5. Johan Huist in 't Veld (Nijverdal). Veteranen: 1. Gerard Beldman (42) in 35.56, 2. Gerard ter Beke (43) in 36.35 en 3. T. Oude Koehorst (43) in 37.28. Dinsdag 3 mei vertrok een vijfitg- tal cursisten van de Dagmavo voor volwassenen per tein naar Leiden. Een deel van de dames bracht een bezoek aan het Stedelijk museum De Lakenhal, terwijl andere cursis ten wat verder teruggingen in de geschiedenis en het Rijksmuzeum voor Oudheden bezochten. Na een videofilm over Egypte ging men verder op eigen gelegenheid terug in de tijd. 's Middags werd een bezoek ge bracht aan de Hortus Botanicus (plantentuin) van de Rijksuniver siteit. Grote belangstelling was er voor de tropische kassen en de kruidentuin. In het museum voor Volkenkunde verzorgde de directeur van de edu catieve dienst dr. Van Wengen voor een specifiek Indonesiëpro- gramma. Uitgebreid ging hij in op het Wajangpoppenspel, terwijl hij daarna met behulp van een aantal muzikale cursisten de gamelanin strumenten tot leven bracht. Het programma werd afgerond met het bezichtingen van de kostuums die gebruikt worden bij de dansen, waarin goed en kwad tegen elkaar ten strijde trekken. Tegen zevenen ontmoetten de di verse groepen elkaar weer op sta tion Leiden om gezamenlijk rich ting Holten te gaan. Veertien clubs, afkomstig uit het gehele land, zullen op zaterdag 21 en zondag 22 mei deelnemen aan het traditionele Wilde Zwijnen- toemooi van de Hockeyclub Hol ten. Het toernooi zal, eveneens tra ditiegetrouw worden geopend door burgemeester Van Rappard, 's morgens om 11.00 uur. De finale wordt gespeeld zondagmiddag omstreeks 15.00 uur, waarna de prijzen zullen worden uitgereikt Op 24 augustus zal het tien jaar ge leden zijn dat in Holten een zgn. Moedermavo werd opgericht. Toen stichtte de Deventer Avond scholengemeenschap (later over gegaan in Scholengemeenschap Midden-IJsei) een nevenvestiging in Holten. De tiende verjaardag zal niet onge merkt voorbijgaan. Een reünie- commissie is al druk bezig met de voorbereidingen voor een ontmoe tingsavond voor (oud)cursisten en (oud)docenten. Ieder heeft per soonlijk bericht gehad. Mocht dit u om welke reden dan ook niet heb ben bereikt, neem dan telefonisch contact op met telefoon 05483 - 6 30 09. Omdat 24 augustus in de zomerva kantie valt, is het feest uitgesteld tot vrijdag 23 september. Op dezelfde datum zal de (begelei ding van de nevenvestiging Holten worden overgedragen aan een nieuwe coördinatrice, omdat de huidige gebruik zal maken van de VUT-regeling. HOLTEN-Zaterdag 7 mei maakte de club Oud-militairen en Verzet het jaarlijks voorjaarsreisje. Eerst werd een bezoek gebracht aan het Militair Tehuis Bronbeek van het KNIL te Velp en het bijbehorende museum. Voor vele oud-strijders was dit een verrassende ervaring. De geschiedenis waarover dit zeer bijzondere museum haar licht laat schijnen loopt vanaf dë V.O.C.-pe- riode tot aan de jaren 1949-'50. Na de lunch op de Westerbouwing werd koers gezet naar het Open luchtmuseum Arnhem, waar een wandeling werd gemaakt. Tijdens de wandeling werd er aandacht ge schonken aan de reconstructies en bezienswaardigheden als Zaanse- en Drentse buurt en oude ver trouwde beelden uit Oost-Neder land en de Gelderse Achterhoek. Na een kort rustpauze in het res taurant werd de reis voortgezet naar Loenen voor een bezoek'aan het Ere-veld. De Ned. Oorlogsgra ven Stichting liet tijdens een dia vertoning in de kapel zien hoeveel ere-velden alleen al door deze stichting op 7 ere-velden in Indo nesië worden beheerd en het deed de Indië-strijders goed te zien dat deze graven goed werden onder houden. Op het ere-veld waar ruim 2800 doden zijn herbegraven in een typisch natuurlijk begroeide om geving heerst-een diepe stilte. Op gepaste wijze werd er afscheid ge nomen van het ere-veld. De dag werd besloten met een di ner bij Huub en Henny in café-rest Vosman.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9