Holtens Nieuwsblad naar nieuw kantoor Opvallend veel jongeren bij stijlvolle herdenking Holtens Nieuwsblad, Maand gratis kabel voor nieuwe abonnees WEEK DEZE Holten houdt 4 mei traditie in ere Geen bier reclame in sporthal Opbrengst collecte Clubcross U ontvangt een fraaie Parher-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON H.J. Zwiers 25 jaar bij Müller en Zn. Lestijden basischolen Horst Louws 25 jaar bij Schuppert Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 13 MEI 1988 - 40ste jaargang no.19 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Bevrijdingsloop Met z'n allen hollen om de kerk in de Bevrijdingsloop is in Hol ten een traditie geworden die steeds meer liefhebbers trekt; een geweldig succes voor de af deling atletiek van sv Holten. Meindert Koopman heeft in de editie 1988 bewezen Holtens beste loper te zijn en mocht de finitief de wisselbeker mee naar huis nemen. Voor de lo pers die op lange termijn plan nen: de datum voor de Bevrij dingsloop voor 1989 is al be kend. Dan wordt het sportieve evenement op Bevrijdingsdag vrijdag 5 mei gehouden. Voorzitter De bestuurlijke leemte bij sv Holten is voorbij. Ad-interim voorzitter Jan Kurz kon op de onlangs gehouden ledenverga dering de voorzittershamer overdragen aan de nieuwe voorzitter Jan Krooshof. ïn het Holtens Nieuwsblad een ge sprek met de nieuwe man aan het roer van de omnivereni- ging. August Henk Motorminnend Holten zal on getwijfeld zondag richting Markelo trekken waar op het fraaie crossparcours op de Her- ikerberg de internationale zij- spancoureurs in actie komen. August, samen met de weer herstelde Henk, behoren tot de favorieten. Tot nu toe is het ge luk niet aan hun zijde. Alleen daarom kunnen zij de suppor- terssteun uit Holten hard ge bruiken. Het college van b enw heeft afwij zend gereageerd op het verzoek van de firma Carbo te Alemlo om lichtreclame ten behoeve van een biermerk te mogen aanbrengen aan de sporthal. Het college van b en w is van mening dat sport en drank niet samengaan. Ook in de sporthal mag daarom geen recla me voor alcohol worden gemaakt. De collecte voor de Nederlandse Hartstichting is in Holten een groot succes geworden. Dankzij de medewerking van tal van colectan- ten en gulle gevers heeft het Comi té Holten van de Vrienden van de Nederlandse Hartstichting een be drag van f7.842,40 opgehaald. Zaterdag 14 mei houdt MAC de Holterberg een open beker-club cross op het crossterrein aan de Imhofweg. De inschrijving gaat open om 11.00 uur. De trainingen beginnen om 12.00 uur en de wedstridjen om 13.00 uur. Voor nadere inlichtingen tel 05483-6 20 65. Het zal weer even wennen zijn, maar met ingang van woensdag 18 mei zal het Holtens Nieuwsblad niet meer te vinden zijn op het adres Zwartepad 1, maar in het nieuwe onderkomen aan de Dorpsstraat 24/b, het vroegere kantoor van gemeentewerken. Voor de meeste Holtenaren dus een vertrouwd adres. Voor de agra riërs onder de lezers eveneens een bekend adres, wartt VAK de Groe ne Ster is eveneens op dit adres te vinden. Zoals gebruikelijk, brengt elke ver huizing de nodige rompslomp met zich mee, zeker als de PTT uitslui tend op dinsdagmiddag de tele foon kan 'verhuizen'. Wellicht zijn we dinsdag 17 mei 's middags dus even niet bereikbaar. Ons telefoon nummer blijft ongewijzigd 05483-6 3803. Nu we toch aan het mededelen zijn: mag de redactie er nog eens op wijzen dat de copy voor het Hol tens Nieuwsblad binnen moet zijn dinsdagochtend vóór 08.30 uur (half negen) en niet om twaalf uur! Komende dinsdag dus nog op het adres Zwartepad 1, daarna Dorps straat 24/b. Het Holtens Nieuwsblad in een nieuw kantoor: tussen de Houtbeurs en Amrobank, samen met De Groene ster. numm De herdenking van de geval- lenen uit de Tweede Wereld oorlog op 4 mei, heeft ook dit jaar op de vele belangstellen den diepe indruk gemaakt/s iVSorgens werden door de Hol- tense schoolkinderen tradi tiegetrouw bloemen gelegd op de graven op de Canadese begraafplaats in de Holter berg terwijl 's avonds de plechtigheden plaatsvonden in de Hervormde kerk en bij het Monument aan de Molen- belterweg. De belangstelling hiervoor was bijzonder groot. Opvallend was het grote aan tal jongeren dat de herden king bijwoonde. Voorzitter D. Beldman van de Vriendenclub Oud-militairen en Verzet herinnerde in zijn toe spraak aan de beroemde woorden door generaal Eisenhouwer ge sproken tijdens een herdenking op één van de zes Amerikaanse be graafplaatsen in Europa: „Hier zul len wij en al diegenen die hierna in vrijheid zullen leven herinnerd worden aan het feit dat wij aan deze mannen en vrouwen en hun kameraden een schuld te vereffe nen hebben door onze dankbare herinnering aan hun offer en door ons vast besluit dat de zaak waar voor zij gestorven zijn zal leven". „Dat zijn ware en veelzeggende woorden, dat zij goede woorden. Ze vormen een plechtig besluit, waar devol genoeg om ter navolging vanavond onze doden te geden ken, maar de vraag is niet beant woord, hoever zijn wij nu op dit mo ment met de hoop op vrede en vei ligheid", aldus Beldman, die vast stelde dat de mens in weerwil van de geschiedenis, nooit heeft ge leerd dat oorlog geen problemen De Holtense schooljeugd legde traditiegetrouw bloemen op de graven op de Canadese begraafplaats. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede •Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 kan oplossen. „Bijna 2000 jaar gele- den gaf Jezus Christus aan de mensheid een werkelijk te hante ren vredesformule. Heel simpel zei hij tot zijn dicipelen: En gelijk gij wil, dat u de mensen doen, doet gij hun evenzo! Nadenken Hans Oldenburg, die sprak na mens de jongeren zei in een korte toespraak: Om goed te kunnen be grijpen en het door te kunnen ge ven aan latere generaties moeten wij jongeren een idee kunnen krij gen wat oorlog inhoudt door er over te blijven nadenken en pra ten, maar je ook openstellen voor de wereld van vandaag". Olden burg wees op de toenemende indi vidualisering. waardoor het erg moeilijk is mensen warm te krijgen voor vrede of het behoud van de schepping. Hij besloot met het le zen van Psalm 4. Ds. R. Visser las als inleiding op zijn overdenking Prediker 4:1-6 waarin o.a. staat: En ik zag alle ver drukkingen die onder de zon ge schiedden, daarom prees ik de do den die reeds lang gestorven zijn gelukkiger dan de levenden. „De oorlog waargbij wij hier stilstaan heeft onbeschrijfelijk veel leed ge bracht tot op de dag van heden. We weten van oorlogssyndromen, we horen over het proces van Demjan- juk, de diepe tragedie rond het Pa lestijnse vraagstuk in Israël. Des- tijd wist men geen raad met Israël, nu weet Israël geen raad met zich zelf'. Ds. Vissr las hierna een ge dicht van Schulte Nordholt over de oorlog die nooit voorbij gaat. Aan de herdenkingsdienst, werkten met Evelien Bril (fluit), Maijon Dul (gitaar), het Jongerenkoor Helicon o.lv. Martin Glas en organist An ton Koopman. Stille tocht Na de samenkomst volgde een stil le tocht naar het monument aan de Molenbelterweg waar na het me moreren van de gevallenen, het su bliem spelen van The last post door trompetist Wilco Pinkert en het gezamenlijk zingen van Ge zang 285, kransen werden gelegd door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard namens het gemeentebestuur, door de heren G. J. Aaftink en J. Halfweg namens de oud-strijders en verzet en door de gebroeders Harry en Louis Ga- zan namens de kleine plaatselijke Joodse gemeenschap. Na de krans- legging declameeerde Riki Aal- tink-Kevelam het gedicht Doden herdenking van mevrouwe R. Vrugteveen-Agteresch uit Enter. Na het zingen van de twee bekende coupletten van het Wilhelmus, met begeleiding van HMV onder lei ding van Henk Bouwhuis, werd de stijlvolle plechtigheid met een kort slotwoord door burgemeester Van Rappard besloten. Van Rappard wees er op dat het aantal overle venden ieder jaar kleiner worden, maar dat het aanzienlijk aantal jongeren dat elk jaar weer aanwe zig is er op duidt, dat de ouderen iets van hun gevoelens hebben we ten door te geven aan de jeugd. De burgemeester besloot zijn korte toespraak: „Ook nu bestaat er on recht, onvrijheid en onvrede in deze wereld, laten we één zijn in die gedachte". Alvorens tot aansluiting te beslui ten, krijgen de bewoners van de wijken De Haar en Kól-Zuid een maand de tijd kennis te maken met het fenomeen kabeltelevisie. Met de aanleg van een CAI-net is een dezer dagen gestart in De Haar en daarna (begin juli) wordt be gonnen met het noodzakelijk werk in de wijk Kol-Zuid. Naast de Nederlandse drie .zenders en Duitsland I en II en III, kunnen toekomstige kabelkijkers NDR III, Sky Channel, Super Channel, TV 5 RTL+ en RAI Uno ontvan gen. Als alles volgens plan verloopt is het net in De Haar op 1 juli klaar. Iedereen, ook de mensen die zich niet hebben opgegeven als toe komstig abonnee, heeft dan een aansluiting thuis en kan een maand lang alle programma's ont vangen. Na deze gratis proef- maand worden de nog niet inge stuurde aanvraagformulieren thuis opgehaald. Degenen die geen prijs stellen op de ontvangst van kabeltelevisie, zullen daarna van signaalontvangst worden uitgeslo ten. Zij moeten dan op een andere manier (bijvoorbeeld met een bin- nenantenne) het signaal proberen op te vangen. Eenzelfde procedure geldt voor de Kol-Zuid met dien verstande dat daar de maand oktober als proef- maand geldt en een definitieve aansluiting op 1 november van dit jaar van kracht wordt. Hoewel het zuiver technisch moge lijk bleek zowel Nederland 3 als WDR III aan te bieden, is toch ge kozen voor (het verplichte) Neder- fand 3. Dit om technische redenen want enerzijds zouden er anders storingen (dubbel beeld) kunnen optreden en anderzijds zouden de televisietoestellen zelf kunnen gaan storen, omdat de zenders te dicht bij elkaar komen te liggen. Voor het abonnement op het CAI- net betaalt men f 13,52 per maand. Uitgeversmaa tschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad- Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De heer H.J. Zwiers herdacht vori ge week het feit dat hij 25 jaar in dienst was bij de fa. H. Müller en Zn. De jubilaris kwam in dienst bp 6 mei 1963 als chaffeur. Zijn werk zaamheden bestonden hoofdzake lijk uit bestellen in Holten, Marke lo en Goor. De Holtense midden stand kent hij dan ook als zijn broekzak. Zaterdagavond werd het jubui- leum gevierd. Hij werd samen met zijn echtgenote met een versierde vrachtwagen van huis gehaald, om een tocht door het dorp te maken die eindige bij camping de Holter berg waar een feestavond werd ge houden voor het gehele personeel. Namens de directie werd hem een envelop met inhoud aangeboden en voor mevrouw Zwiers waren er bloemen. Door de directeuren J.G.P, Müller en W.C. Müller werd de jubilaris ook nog een onder scheiding, een medaille met oor konde, aangeboden namens de vervoersbond voor 25 jaar trouwe dienst. Namens het personeel kreeg hij een pen met inscriptie en mevrouw Zwiers kreeg een bloe metje. Enkele collega's haalden tot slot van het officiële gedeelte oude herinneringen op. Om concurrentievervalsing tussen de verschillende basisscholen te voorkomen, zullen de schooltijden voor de jongste leerlingen van groep twee en drie van alle basis scholen in Holten in het vervolg ge lijk zijn. De vierjarigen hebben vijf ochten den les en 's middags vrij en de vijf jarigen hebben vijf ochtenden school plus twee middagen; op woensdag-, donderdag- en vrijdag middag zijn ze vrij. In zijn eigen domein de kleerma kerij, heeft de heer Horst Louws vrijdagmiddag 6 mei herdacht dat hij een kwart eeuw geleden als kleermaker in dienst kwam bij de fa. Gebr. Schuppert. Hij werd hiermee gelukgewenst door de heer H. Schuppert Joh. zn. die in een toespraak terugblikte in het verleden toen bij Schuppert nog acht tot tien mannen werk zaam waren in de kleermakerij. Dat was in de tijd dat er van een lap stof een mooi en perfect zittend maatpak werd gemaakt. Nu stap pen de klanten langs de rekken, maken een keuze en blijft het werk van de kleermaker veelal beperkt tot een kleine correctie. Schuppert prees verder het vak manschap van de jubilaris en dankte namens de firmanten en het personeel voor de plichtsbe trachting en de vriendschap. Hij liet zijn woord van dank vergezeld gaan van een geschenk onder cou vert en bood aan mevrouw Louws- Wissink bloemen aan.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1