Koninklijk zilver en brons voor Holtenaree Praktijk en theorie: wie begroet wie? jaar agenda Expositie Kunstkring Bathmen Slotavond HVG Holten HOLTENS NIEUWSBLAD CORRESPONDENT DONDERDAG 5 MEI 1988 Niet vaak zitlan Waggers ver legen om woerden, maar vrij dagmorgen vas het burge meester Van Rappard dan toch gelukt. 'Ons aller Jan was even volbmen sprake loos toen hij v>rnarn dat hij door koningin Beatrix was onderscheiden r\et de zilver en medaille, vebonden aan de orde van Orarte Nassau, Het eerbetoon kwasi volkomen onverwachts voor hen. Met een smoes was hij door heicollege van b en w vrijdagmorge; voor een vergadering van de br.deriecom- missie naar het gemeeitehuis ge lokt om eens te pratei over de gang van zaken rond kermis. Medebestuurslid Herrnn Bel tman zat in het complot ei in de b en w kamer werd een fraa stukje toneel opgevoerd over de'stank- overlast van de kermis', Vaarbij Wiggers zich met de minuu onge makkelijker voelde. Toen o(k nog een gekapte boom ter s>rake kwam en burgemeester VanRap- pard, was het vertrouwen vanWig- gers in het gemeentebestuui be hoorlijk geslonken. Om de stem ming wat op te vijzelen werd voor gesteld in de kantine maar eten een kopje kofie te gaan drhken. Toen hij daar ecntgenote «antje ontwaarde, die daar tezamei met een groot aantal bestuurder; van bevriende verenigingen, paxijen en stichtingen was binneige- loodsd, daagde het bij hem. "let is een complete verrassing: ik hri er geen flauw notie van. Ik st, te trillen op m'n benen", was zijrner- ste reactie op de lofrede van buge- meester Van Rappard. "Hoewel je volgens overleverag pas Holtenaar bent als je vadenn overgrootvader hier geboren isjs Jan Wiggers - weliswaar geborenn Jan Wiggers was zichtbaar gelukkig met de koninklijke onderscheiding die hen pard werd opgespeld. Naast hem mevrouw Wiggers die ook in de hulde deelde. oor burgemeester Van Rap- Drente - vergroeid met de gemeen schap en helemaal Holtenaar met de Holtenaren aldus burgemees ter Van Rappard in zijn toespraak. Hij kenschetse hem als een man met een warm kloppend hart voor de gemeentschap die de kunst ver staat een veelheid van functies te vervullen, waarbij hij steeds het algemeen belang voor ogen heeft. Een man waar het goed is mee samen te werken, en die daarbij het eigen belang wel eens uit het oog verliest. In de felicitatie werd ook mevrouw Wiggers betrokken, die eveneens haar steentje bijdraagt in tal van bestuurlijke functies in Holten. Voor haar was er een fraaie ruiker bloemen. In het aansluitend gezel lig samenzijn was er tevens gele genheid oud-wethouder Stegeman en echtgenote te feliciterwen met zijn koninklijke onderscheiding, die hij onlangs reeds kreeg opge speld bij de laatste bijeenkomst van de ruilverkavelingscommissie Holten/Markelo. Megelink Was Wiggers in zijn daagse pak naar het gemeentehuis gekomen, chef-bakker Gerrit Megelink werd vrijdagmorgen door zijn echtgeno te in het 'nette pak' gestoken om dat het het toch niet kon maken Burgemeester Van Rappard spdt chef-bakker Gerrit Megelink de zilveren onderscheiding op. (Ingezonden) Mijn eerste stuk over zaken van protocollaire aard, geplaatst in Holtens Nieuwsblad van 14 april 1988, werd besloten als volgt: "Overigens is bet toe te juichen, dat de begroeting van prins Bern- hard aan de burgemeester van Horten werd overgelaten. Ten slotte vond de ontsteking van de verlichting in het nieuwe diorama op het grondgebied van "zijn" ge meente plaats. Theorie en prak tijk liggen meestal met elkaar overhoop". Hieruit blijkt, dat de standpunten van mr. W. H. Enklaar en onderge tekende niet zo ver uit elkaar lig gen. Over de inhoud van het eerste stuk heb ik mij vóór de plaatsing in verbinding gesteld met vertegen woordigers van een tweetal kab;- netten van commissarissen der kó ningin. Resultaat? Protocol ispro- tocol, hoewel.. In een Twentse gemeente jjegroet- te de toenmaligea Overijsselse CdK hare Majesteit koningin Ju liana, die aldaar eeii kort bezoek zou brengen. Metfzou mij kunnen tegenwerpen; dat burgemeeste drs. EcUgó Tijn van Amsterdam ■s^te-Koningin begroette toen hare Majesteit onlangs aanwezig was bij een uitvoering door het concert jebouworkest. Daarna volgde drs. t.J. de Wit, CdK in Noord-Hol- laid, die enige bestuursleden bij dekoningin introduceerd. De heer Vai Tijn is langzamerhand een goeie bekende bij ontvangsten van Hare Majesteit in 's lands hoofistad, zodat tussenkomst van de CdK niet meer nodig is. Er be staat jeen verschil in formeel-wet- telijkezin in de functie van burge meester tussen grote en kleine ge meenten. In andere zin kunnen er wel degelijk grote verschillen zijn. Met de heer Enklaar ben is van oor deel, dat het niet juist is de rang vandekabinetchef in het geding te brergen, noch te spreken over ver schil in rechtspositie en bezoldi ging van provinciale ambtnaren en burgemeesters. Bedoeld verschil heb ik dan ook buiten beschou- wihng gelaten. De mening, dat de burgemeester in de gemeente steeds de eerste man (of vrouw) is, kan ik in het alge meen wel onderschrijven, doch als de CdK de kabinetchef per se had willen machtigen prins Bernhard te begroeten om daarna de burge meester aan de prins voor te stel len, dan zou daartegen weinig kun nen worden ingebracht. De burge meester wordt daardoor immers niet van zijn eerste plaats verdre ven! De heer Enklaar schrijft, dat de burgemeester krachtens de ge meentewet de gemeente vertegen woordigd (a) in en (b) buiten rech te. De desbetreffende artikelen hebben betrekking op: a. als de gémeente partij is in pro cessen, hetzij als eiseres, hetzij als verweerster; b. als de gemeente contracten sluit voor koop en verkoop, huur en ver huur, alsmede het lenen en uitle nen van gelden. Ook de Provinciewet bevat om trent deze materie eenzelfde bepa ling voor de CdK. Het is m.L niet juist de representatie bij ontvang sten enz. onder de werking van be doelde artikelen te brengen. Deze representatie is vervat in interne regels, welke niet officeel worden bekend gemaakt. Ben ik goed inge licht, dan staan de CdK en de bur gemeester "op de stoep" in het ge val, dat de koningin wordt verge zeld door een kamerheer. Deze wendt zich eerst tot de CdK en ver volgens tot de burgemeester. De CdK begroet de koningin en stelt daarna de burgemeester voor aan de koningin. Ik herhaal: theorie en praktijk üggen mestal met elkaar overhoop. Hilversum, W. Otten. (Discussie gesloten, red.) het college van b en w, dat had aan gekondigd persoonlijk de befaam de oranjebollen van bakker Mege link te komen proeven, in het daag se bakkerstenue te ontvangen. Te midden van familie, het personeel van de firma Dikkers en niet te vergeten een groot aantal vaste klanten, overhandigde burge meester Van Rappard hem de ere medaille. Mevrouw Dikkers speld de hem vervolgens de draagme- daille op. Megelink ontving onder scheiding. Megelink ontving de onderscheiding wegens zijn veer tig jarig bakkersjubileum dat hij eind vorig jaar vierde. Brons Aan twee Holtenaren werd de bronzen ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. In Hengelo mocht H. J. Möring uit handen van de heer P.I.M. Evers, Rayonchef van de nederlandse Spoorwegen de onderscheiding in ontvangst nemen. De onderscheiding werd hem toegekend niet alleen voor het feit, dat hij een 40 jarig dienstver band met de Nederlandse Spoor wegen heeft gehad, maar vooral vanwege de vrijwillige inzet in de loop der jaren o.a. bij het Rode Kruis, de vrijwillige brandweer Holten, en dë Bedrijfsbescherming bij NS. In Almelo kreeg de heer H. Aanstoot (Witmoosweg 4), maga zijnchef bij Ten Cate Over-alle fa brics de bronzen medaille opge speld. De Holtense Muziekvereni ging bracht de vier onderscheide nen op Koninginnedag een aubade. De Bathmense Beeldende Kunst Kring (BBKK) houdt op zaterdag 7 en zondag 8 mei een expositie van werk van eigen leden in de Ned. Herv. kerk in Bathmen. De exposi tie zal op een uitsluitend voor ei gen leden toegankelijke bijeen komst worden geopend op vrijdag 6 mei door burgemeester J. Weie rink van Bathmen. Muzikale me dewerking wordt verleend door het Bathmens Gemengd koor. Het pu bliek kan de tentoonstelling bezoe ken op zaterdag van 11-17.00 uur en op zondag van 12.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Het is voor de tweede keer in het nog jonge bestaan van de Kunst kring dat een expositie van eigen werk wordt gehouden. De meeste leden zijn verdienstelijke ama teurs, die zich vooral toeleggen op schildertechnieken. Ook is er een inzending potterie en poppen te bewonderen. MEI: 12 mei: Concours hippique Berg- ruitertjes. 16 t/m 24 mei: Expositie 'Boer-en werk' in gemeentehuis. 14/15 mei: 75 jaar Zondagsschool Espelo. 21/22 mei: Wilde Zwijnen toernooi. 24 mei: Raadsvergadering. 30 mei t/m 3 juni: Fietsvierdaagse- 28 MEI: Straatvoetbaltoernooi op Vletgoor. JUNI: 4/5 juni: Baggers en Keilerstoer- nooi. 5 juni: Allard van Bruggentoer- nooi; Gemeentezondag Ned. Herv. kerk. 6 juni: Pieterpadwandeling 7 juni t/m 16 juni: Tentoonstelling IKV in gemeentehuis. 12 juni: Handbaltoernooi; 19 juni: mix-voetbaltoernooi sv Holten. 17 juni: Docentenconcert Muziek school. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. Kunstmarkt Henk Mulder. Jubileum Waerdenborchgroep Scouting Holten. 22 juni: Handbaltoernooi. 25 juni: School-en volksfeest Dijk- erhoek. 27 juni: Raadsvergadering 27 juni t/m 1 juli: Zwemvierdaagse JULI: 3 juli: Koetsenrit. 8 juli: Einduitvoering Muziek school. 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 16 juli: Koningsschieten 17 juli: Vakantie-fietsgezellig- heidsrit MAC Holterberg. 18 juli: Raadsvergadering 19 juli: Hoolter dagen 23 juli: Verkiezing Dorpskoningin. 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. 27 juli: Autocross AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 9 augustus: Occasion show 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Holten. 27 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 17 september: Dag van het paard: 3e divisie volleybaltoerooi in sporthal. 21 september: Holterbergfietstoer- tocht. 25 september: Kampioenscross zij spannen. 26 september: Raadsvergadering 28 september: Middenstandsbeurs 29 september: Middenstandsbeurs 30 september: Middenstands beurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. 30 oktober: Erwin-autöcross (on der voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. Het Jona kwartet, bestaande uit mevr. Evers, piano, mevr. Paalman viool, de heer Langenbarg, dwars fluit en de heer Louis de Vries op cello, speelde op de slotavond van het winterseizoen van HVG Hol ten. Zij brachten twee stukken ten gehore, het Quartet in G van Gior- danie en het Conceto van J.M. Pfeiffer. Op de slotavond werden bloemen en een cadeaubon aangeboden aan de scheidende bestuursleden mevr. Müller en mevr. Stegenman. Het jaarlijkse reisje zal gehouden worden op 17 mei. Vertrek 's mor gens om 08.00 uur bij Irene. De redactie van Dagblad Tubantia zoekt een voor de gemeente Holten. Vereisten: - goed ingeburgerd zijn in de plaatselijke samenleving - goede taalvaardigheid en de capaciteit om nieuws bondig samen te vatten bereidheid tot werken in onaangename uren t (avond en weekend). Solliciaties schriftelijk aan de heer K. Buchhoiz, chef regionale redactie Dagblad Tubantia, postbus 28, 7500 AA Enschede. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan fam. Bulsink voor de bouw van een garage/bijkeuken bij het perceel Mossinkserf 20; - aan maatschap Brinkman voor de bouw van een mestopslag- kelder bij Broekweg 14; - aan de heer A. J. Groothaar voor het vernieuwen van het kookhuis Kroepingsweg 2; - aan maatschap J. W. en W. A. Haverslag voor de bouw van een mestopslagsilo bij Valeweg 6; - aan de heer J. van Hemert voor de verbouw van de woning Raalterweg 18; - aan de heer J. H. Israël voor het vergroten van de woning Noordenbergstraat 3; - aan de heer J. A. Podt voor de bouw van een mestopslagkelder bij Meutgeertsweg 2; - aan de heer J. Rensen voor de bouw van een mestopslagkel der bij Meutgeertsweg 4; - aan de heer G. Stam voor de bouw van de woning Landuwer- weg 12; - aan de heer F. W. Veltkamp voor de bouw van een mestopslag silo bij Doorlopendedijk 6; - aan de heer J. Nikkels voor de bouw van een woning aan de Houtweg; - aan Gebr. Krieger voor de verbouw woongedeelte boerderij Espelodijk 9; - aan het gemeentebestuur van Holten voor de bouw van een dorpshuis aan de Tuinstraat; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: aan de heer A. M. v.d. Laan, Oude Deventerweg 39; aan de heer J. Beumer, Schoutenstraat 9; aan de heer E. M. van Schooten, Oude Deventerweg 45; 3. aan de heer K. Vellinga ontheffing verleend voor maximaal 1 jaar van het voor de Verzetstraat geldend parkeerverbod; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR SOCIAAL CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal Cultureel Werk op dinsdag 10 mei a.s. gaat niet door. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 12 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op woensdag 11 mei. TIJOEUJKE AFSLUITING GEDEELTE HET LANDEWEERD In verband met het definitief instraten van het eerste gedeelte van het bestemmingsplan „de Beuseberg" zal het gedeelte van Het Lan- deweerd, vanaf de Larenseweg tot de Liezenweg, vanaf de week van 2 mei voor enkele weken worden afgesloten voor alle verkeer, behal ve voetgangers. BESTRIJDING VAN RATTEN EN ANDER ONGEDIERTE De aandacht wordt er op gevestigd, dat het tarief voor het van gemeentewege bestrijden van ratten en ander ongedierte voor 1988 is vastgesteld op 50.-. Dit bedrag is verschuldigd door de aanvrager. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 9 mei a.s. spreekuur te houden. Voorverkoop seizoenabonnementen Rekreatiebad Twenhaarsveld Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twen haarsveld kunnen tot en met 16 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis. Smidsbelt 6, of worden toegezonden aan de afdeling welzijnszaken van de gemeente Holten, Postbus 13,7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tussen 19 en 27 mei, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 15.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven niet per soonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1988 zijn als volgt: voorverkoop normaal tarief GEZINSABONNEMENT a. 1e ouder f23.50 f31,00 b. 2e ouder en kinderen f 15.50 f23.00 vanaf 6 jaar INDIVIDUEEL ABONNEMENT voor individuele personen f23.50 f31.00 vanaf 6 jaar INDIVIDUEEL MAANDABONNEMENT voor individuele personen f 10.50 vanaf 6 jaar (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) ÉÉNMALIG BEZOEK voor personen vanaf 6 jaar f 2.50 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon f 2.00 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1988 begint op zaterdag 28 mei. De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag12.00-18.00 uur maandag/vrijdag.7.00-20.00 uur INSPRAAK M.B.T, HET VOORONTWERP-BESTEMMINGS PLAN KAMPEERCENTRUM „DE HOLTERBERG" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij met het oog op de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan voor het kampeerterrein „de Holterberg", gelegen aan de Patrijzenweg te Holten, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5 van de Inspraak verordening voor die gemeente een inspraakprocedure hebben vastgesteld. In het kader van deze procedure ligt het voorontwerp-bestemmings plan Kampeercentrum „De Holterberg", vervat in toelichting, plan kaart en voorschriften, met ingang van 9 mei 1988 gedurende 14 da gen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen schriftelijke op- of aanmerkingen met betrekking tot de beleidsvoornemens ten aanzien van het gebied waarop het voorontwerp-plan betrekking heeft, voor zover niet betrekking hebbende op de exacte invulling van het plan, worden ingezonden aan burgemeester en wethouders. Deze schriftelijke op- of aanmerkingen worden bij het voorontwerp plan ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van degene, die op- of aanmerkingen heeft gemaakt, worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat deze inspraakmogelijkheid niet bedoeld is en dient ter vervanging van de voorgeschreven bezwarenproce dure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Daartoe wordt op een later tijdstip nog gelegenheid gegeven. Op 26 mei 1988 zal in het gemeentehuis, kamer 1 (ingang trapzïjde Kerkstraat) om 16.30 uur een openbare hoorzitting worden gehou den, waarin: - van gemeentewege een toelichting op de beleidsvoornemens zal worden gegeven; - gestelde vragen zullen worden beantwoord; - eventuele wijzigings- of alternatieve voorstellen zullen worden behandeld. Ter afronding van de inspraakprocedure wordt door of namens bur gemeester en wethouders een eindverslag opgemaakt. Ingezetenen en-in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen kunnen tevens omtrent de uitvoering van de In spraakverordening of de uitvoering van de inspraakprocedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wethouders. Een klacht, gerichttegen de uitvoering van de inspraakprocedure dientte worden ingediend uiterlijk veertien dagen na afloop van de inspraak procedure. Holten, 5 mei 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, W, L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5