Mannes Vorkink wint reis naar Parijs Holten massaal op de been op een zonnig Oranjefeest Holtens WEEK BEZE Ploeg brandweer winnaar Volksspelen Lekkere hapj es in Espelo Scheperspad mag dicht U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Openbare les HMV Bedankt.. HOLTENS NIEUWSBLAD op vrijdag 13 mei verschijnen Inzameling kleding voor Leger des Heils Hottens Nieuwsblad Donderdag 5 mei 1988 - 40ste jaargang no.18 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Gastgezin De datum van het grote Inter nationale Folklorefestival na dert met rasse schreden. De ivoorbereidingen zijn dan ook in volle gang. Alle groepen zijn |nu definitief bekend en de toe zeggingen schriftelijk beves tigd. Al bij al zullen er dit keer ;zo'n veertienhonderd deelne- Smers zijn, een gigantisch aan- tal. Hoewel veel Holtenaren :zich al spontaan hebben aange meld om als gastgezin op te tre den voor een of meer buiten landse gasten, zijn er nog veel adressen nodig. Daarom willen /we in de komende weken een aantal Holtenaren voorstellen die tijdens het Folklorefestival Ieen van de groepen zullen bege leiden. Zij dragen ook zorg voor de communicastie tussen organisatie en gastgezinnen. Hennie Stukker opent de rij. Zij neemt de dansers en zan gers uit Columbia onder haar hoede. Krachtproef Voor Leen Schouten (52) de nieuwe dirigent van de Holten- Muziekvereniging wacht zaterdagavond in de sporthal de eerste krachtproef als hij voor het eerst zich aan het pu bliek presenteert met het or kest met het Lenteconcert. Als geroutineerd dirigent, met een lange staat van dienst, heeft hij /daar geen problemen mee. Veel /meer heeft hij in die korte tijd geprobeerd het vertrouwen te "winnen van bestuur en corpsle den en de sfeer op de repetities op te krikken. "Als dat door klinkt, ben ik al een tevreden mens, daarna gaan we verder aan het werk", aldus Schouten. Het is een schrale troost voor al die deelnemers, die hoogst persoonlijk alle etalages langs zijn gegaan om de eie ren op te sporen die daar ver stopt waren in het kader van de grote paasactie van het Holtens Nieuwsblad, in sa menwerking met een groot aantal Holtense middenstan ders, maar winnaar Mannes Vorkink (30) had het geluk aan zijn zijde. "Domweg natte vingerwerk"' lacht de gelukkig winnaar. Ik heb gewoon het aantal deelnemende zaken genomen maal drie en toen kwam ik uit op 118". Als enige bleek Vorkink het juiste aan tal te hebben geraden. Naaste belager was een mevrouw die 117 eieren had opgespoord. Als slagzin had Vorkink bedacht: Mijn paasinkopen doe ik in Hol ten., want wat ik in Holten koop, koop ik bij een ander niet. "Daar sta ik als echte Holtenaar volko men achter. We hebben een mooi dorp en goede winkels, dat moeten we ook zo zien te houden". Hij won met het juist geraden aan tal eieren en de mooie slagzin een driedaagse, volledig verzorgde reis per touringcar naar Parijs voor twee personen. Wie hij mee wil ne men, wist hij nog niet. "Ik heb geen verkering, daar heb ik geen tijd voor. Liever in iedere stad een an dere schat. Wie weet wat ik in Pa rijs nog tegen kom", meent de werknemer van bouwbedrijf Voor des. Wanneer de tocht wordt onderno men, hangt af van zijn geluk bij het krijgen van een kaartje voor het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland, waar hij dolgraag naar toe wil en de verrichtingen van August Müller waar hij een fer- Advertentieadviseur Willem Frcderiks (r) overhandigde Mannes Vorkink (l) de reisbescheiden voor het reisje naar Parijs. vent supporter van is. Vaak gaat voriet aan te moedigen. Hoe dan hij mee naar de internationale en ook, we hopen dat hij veel plezier nationale wedstrijden om zijn fa- heeft op zijn reisje naar Parijs. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Dinsdagavdon 26 april hielden de dames van de Ned. Bond van Plat- telandsvrowuen afd. Espelo hun afdelingsavond. Deze slotavond van het seizoen hadden ze een koud buffet. Onder leiding van Herma Vlierman uit Wesepe maak ten ze samen heerlijke cocktails, salades en andere hapjes. Daarna kon iedereen de zelfgemaakte schotels bewonderen. Rond de klok van tien uur werd er samen aan tafel van het een en ander ge proefd. De 55 aanwezige dames hebben er van genoten. I.v.m. Hemelvaartsdag donderdag 12 mei a.s. zal het De sluittijden voor tekst en advertenties zijn ongewijzigd. De advertentie-afdeling jiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiniiiiiiiiiiiim^^ De story rond het Scheperspad kreeg maandagmiddag in de com missie gemeentewerken haar zo veelste vervolg. H. Stukker had, naar aanleiding van de uitspraak van de raad vorige maand, ver zocht het pad aan de openbaarheid te onttrekken en van de wegenleg ger af te voeren. Het college van b en w stelde zich echter op het standpunt, dat conform het tot nu toe gevoerde beleid ht pad weer in ere moest worden hersteld, wellis waar niet op de oorspronkelijke plaats dwars door de tuin van Stukker maar langs de grens van de eigendommen van Stukker. Me vrouw Ter Harmsel-Lucht had als enige bezwaar aangetekend tegen het verzoek. De meerderheid van de commissie wilde aan het verzoek van Stukker tegemoet komen, uitluitend het CDA volgde het college voorstel. "De raad heeft vorige maand zich daar duidelijk over uitgesproken, dat was duidelijk genoeg", aldus de WDer Robers. De argumentatie van wethouder Westerik, dat het doorbreken van het tot nu toe ge voerde beleid een precedentwer king zou kunnen hebben, werd door de drie frakties van tafel ge veegd. "Daar is de raad zelf bij, en die is mans genoeg", was het ant woord van J. van der Harst (Pvda). Een en ander betekent niet dat het college het raadsvoorstel nu terug zal nemen. Zij blijft bij haar me ning dat het pad open moet en zal het voorstel, wellicht in gewijzigde vorm, alsnog eind van deze maand aan de raad voorleggen. De commissie ging accoord met het voorstel de rietsubsidie vast te stellen op 20 per m2. Dinsdag 17 mei houdt HVG f. Dijkerhoek een inzamelings- actie in Bethanie ten bate i; van het Leger des Heils. Vanaf 08.30 uur kan men kle- ding en schoeisel brengen. Tot 12.15 uur is Bethanië I; hiervoor geopend, j Alle kleding is welkom, maar I dient wel schoon en heel te zijn. Finaal kapot waren de deelnemers aan de Volksspelen zater dagmiddag. Vijftien ploegen werken zich op Kalfstermanswei- de letterlijk en figuurlijk op Kalfstermansweide in het zweet op de zonovergoten Koninginnedag. Niet minder dan dertien spelletjes moesten worden afgewerkt en dat was eigenlijk een tikje teveel van het goede, maar ze hadcjen het er graag voor over. Alleen 's avonds maakten zich de gevolgen kenbaar in het bezoek aan het Oranjebal in de Scholengemeenschap: de deelnemers aan de Volksspelen zaten uitgeteld thuis. De organisatoren onderkennen het probleem en bij de evalutatie zal dan ook worden voorgesteld volgend jaar het aantal spelletjes te verminderen. "Het was de eerste keer in de nieu we opzet, en dan is het altijd even moeilijk om de juiste middenweg te bewandelen. Toch zijn we bijzonder tevreden. De ploegen werkten enthousiast mee en ook het publiek was in grote getale naar Kalfstermansweide gekomen. Niets dan lof, maar wat wil je ook zo'n stralende Oranjedag" aldus voor zitter G.J. van 't Holt van de Stichting Viering Nationale Feest dagen. Holten was 's morgens vroeg uit de was met de kinderen om samen het veren om aanwezig te zijn bij de begin van de Oranjefeesten bij te onthulling van de plakette bij de wonen. In de Tuinstraat werd voor Beatrixboom en het daarbij ge plaatste zitbankje. Voorzitter Van 't Holt en burgemeester Van Rap- pard verrichtte gezamenlijk de onthulling. Aansluitend ging het in optocht naar de Smidsbelt waar samen met HMV dé aubade werd gezongen. Opvallend was het groot aantal ouders dat mee gekomen de kinderen een spellencircuit ge houden, terwijl op de Smidsbelt de eerste band zich aanmelden voor hun presentatie, waarbij het bor des van het gemeentehuis zich leende als podium. Herman Gazan en zijn band opende de rij, gevolgd door de Big Band van de Scholen gemeenschap en de band van de Schure. Vooral de band vap de Scholengemeenschap trok door de swingende, gezellige muziek uit de vijfiger jaren heel wat toehoorders. Op het plein hadden zich inmid dels een groot aantal verenigingen opgesteld die met behulp van spel letjes probeerden het geld uit de zakken van de feestgangers te kloppen. Uit Espelo was de enige echte Splose draaimolen gekomen die bijzonder veel aftrek vond bij de jeugd. De opbrengst kwam ten goede van Foster Parents plan. De kinderen betaalden een kwartje en de 'notabelen' zoals op het bord stond te lezen moesten een dubbel tje per kilo betalen, waarvoor een heuse weegschaal was meegeno- Diep door de modder moesten de deelnemers aan de Volksspelen men. Rond het gemeentehuis was het gezellig druk met de vrijmarkt, waarop de jeugd zich had verza meld met allerhande zaken. De in druk was, dat er meer gekeken werd dan verkocht, maar de gezel ligheid was er niet minder om. Lek ker schuifelend in het zonnetje kwamen menig oude bekenden el kaar tegen. Terug in het programma was de fietspuzzeltocht waar ongeveer 450 mensem jong en oud, aan meede den. In Espelo was een pauze inge last op het voetbalveldje bij de school, waar tevens een aantal raadsels moest worden ingevuld. Bij terugkomst in de Biester kon op een video bekijken of men de vragen goed had bean woord, maar de meesten maakten daar geen ge bruik van en gingen direct door naar Kalfstermansweide om de Volksspelers aan te moedigen. De eerste prijs werd gewonnen door mevrouw Ijmker, de tweede prijs door G. Dikkers en de derde prijs door mevrouw R. Pinkert. Zij ont vangen een levensmiddelenpak ket. Inmiddels was het op Kalfster mansweide gezellig druk. Dinant Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 De dames van Espelo hielden het niet droog op de Volksspelen. Veneman zorgde weer voor het deskundig commentaar bij de spelletjes, die in een vlot tempo werden afgewerkt. Veel water had den de organisatoren weer in het programma verwerkt, wat de nodi ge hilariteit opleverd. Met uitzon dering van de coaches bleef nie mand droog. De finale vormde een estafette waarbij alle ploegen tege lijk in het strijdperk kwamen. Na het tellen van de punten bleek de ploeg van de brandweer de meeste punten hebben behaald, gevolgd door de heren van Poloclub Twen- haarsveld, de herenploeg van Es pelo werd derde. Voor het eerst was er een extra prijs voor de beste da- mesploeg die werd gewonnen door het damesteam van Espelo. Erik Zandvliet en de zijnen van COC zorgden in de vooravond voor een gezellige toneelvoorstelling voor de oudere Holtenaren en tra ditiegetrouw werd het geslaagde Oranjefeest besloten met een Oranjebal in de aula van de Scho lengemeenschap. De Holtense Muziekvereniging houdt op maandag 16 mei een openbare les in De Kandelaar, aan vang 19.15 uur. Op deze openbare les worden de ouders in de gelegenheid gesteld de muzikalwe vorderingen van hun kind. Ook andere belangstel lenden zijn natuurlijk van harte welkom, temeer omdat het be stuur van HMV hoop nieuwe leer lingen te kunnen werven. De en tree is uiteraard gratis. Koninginnedag is ook in 1988 een fantastische dag geworden niet in de laatste plaats door de inzet van de Holtense gemeenschap. Bedankt HMV voor de begeleiding van de aubade; bedankt onderwij zend personeel en ouderraden voor de organisatie van de kinderspe len; bedankt verenigingen, buurt schappen en bands voor het Oran- jegeweld op Smidsbelt; bedankt Wielervereniging voor de gezellige fietstocht; bedankt al die mensen die zich hebben ingezet voor de volksspelen; bedankt Chr O.C. voor het boeiende en vermakelijke toneel; bedankt Fienpreuvers voor de organisatie van het Oranjebal; bedankt Rijkspolitie en Gemeen tebestuur, speciaal de mensen van gemeentewerken, voor uw inspire rende medewerking eri inzet; be dankt inwoners van Holten die door het deelnemen aan al die acti viteiten hun bijdrage leverden aan het slagen van deze dag; bedankt en tot Koninginnedag 1988! Namens de Stichting Viering Na tionale Feestdagen, G.J. van 't Holt, voorzitter.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1