Ruim 150 coureurs aan start bij Ronde Overijssel Truckersdag Gerrit Valks Bakkerij- en IJsmuseum offi u TE KOOP: APPARTEMENTEN EN WINKELRUIMTE, ZEER FRAAI GELEGEN IN HET CENTRUM w VAN NIJVERDAL /l 11 Yiï/ü lifL DlfMJS rnho- D SS IJjynjT '^rrrirrrpg lö 041 Afscheid beheerder sporthal iEX!" "BH r± HOLTENS NIEUWSBLAD CORDES EN HARMELING GROTE AFWEZIGEN PRIJSBEWUST KOPEN BEGINT MET ADVERTENTIES LEZEN. -v LIGGIIVIG: 600 M2 WINKELRUIMTE 18 APPARTEMENTEN DONDERDAG 5 MEI 1988 17 RUSSEN - De 37ste Ronde van Overijssel - op zaterdag 7 mei - gaat van start zonder deel name van de winnaars van de laatste twee edities van deze wie lerklassieker. Tom Cordes, de winnaar van vorig jaar, en Rob Harmeling uit Nijverdal, die twee jaar terug won, nemen deel aan de Vredeskoers in Tjechoslo- wakije. De start van deze 37ste Ronde van Overijssel is om 12.15 uur nabij de Reggesporthal in Rijs- sen en de finish wordt vijf uur later verwacht in de Karei Door manstraat, eveneens in de om geving van de Reggesporthal. Het deelnemersveld telt 156 coureurs. Insiders zeggen dat de eerste plaats in de regel nimmer weggelegd is voor een coureur met weinig faam en ervaring. De winnaar zal dus gezocht moeten worden in de groep renners met de nodige ervaring. Enkele bekende namen uit het deelnemersveld zijn Erwin Kistemaker uit Oldenzaal (El- rosnacks), Eric Gent uit Goor, Gerard Mohlman, Henk Boors- ma (uit het team van Giant met Arie Hassink aan het roer samen met assistent Herman Snoeyink uit Denekamp). Verder schreven gastrenners- verenigingen in, districtsploegen en wielerclubs zoals de Zwalu wen Hoskyns Lowik en OADCC 75. Na de start, om 12.15 uur in Rijssen doen de renners de vol gende plaatsen aan, met tussen haakjes de vermoedelijke tijd stippen van passage: Enter (12.30 uur) Borner- broek (12.40 uur) Delden (12.49 uur) Beckum (12.59 uur) Haaks bergen (13.07 uur) Buurse (13.19 uur) Enschede (13.29 uur) Lonneker (13.40 uur) Ol denzaal (13.47) Weerselo (14.03 uur) Reutum (14.13 uur) Oot- marsum (14.16 uur) Vasse (14.30 uur) Tubbergen (14.36 RIJSSEN - Omdat er in Rijssen van oudsher veel transportbe drijven gevestigd zijn houdt de chauffeursvereniging „De Tuk ker Trucker" in samenwerking met de bekende Rijssense truc kersfamilie Groteboer haar jaar lijkse behendigheidsoefeningen op zaterdag 7 mei op het terrein van het transportbedrijf Pui trum aan in de Spoelersweg op het industrieterrein Noorder- mors. De wedstrijd bestaat uit een aantal verschillende onderde len, zoals file-parkeren, achter uitrijden, hoogte schatten en parkeren op de mat. Aan de wedstrijd kan deelgenomen worden door iedereen, die in het bezit is van een vrachtauto-rij bewijs. Rijden kan men in de verschillende soorten vrachtau to's, die op het wedstrijdterrein geparkeerd staan. De wedstrijd begint om negen uur en duurt de gehele dag. De eerste Rijssense truckersdag wordt officieel ge opend door de heer Jan Grote boer uit Schijndel, een van de le den van de Rijssense truckersfa milie Groteboer. Van hem kwam het idee om deze jaarlijk se truckersdag uit te breiden met truckshow van oude en nieuwe trucks. Er zal die dag in de Noorder- mors heel wat afgeronkt wor den. De wedstrijd bestaan uit verschillende categorieën, zoals truck's met trailers, bus- en mo torwagen, al of niet met aanhan ger. Maar ook zijn er wedstrij den voor gewone automobilis ten. Wanneer men in het bezit is van een rijbewijs kan men er aan meedoen met een gewone per sonenauto. Speciaal voor de vrouwelijke automobilisten is er een damesbaan, en de kinderen kunnen meedoen met skelters. De oudere jeugd kan radiogra fisch een truck besturen. Deze wedstrijden zijn de voorrondes voor de Nederlandse kampioen schappen, die op 3 september in Hengelo gehouden worden. Tevens is er voor de jeugd een wedstrijd modelbouw. Wie de mooiste modeltruck of de mooi ste lego-truck gebouwd heeft wint een leuke prijs. De deelne mers moeten hun werkstuk op de wedstrijddag 's morgens tus sen acht en tien uur op het wed strijdterrein inleveren. Verder wordt er een truckersmarkt ge houden waar speciale attributen op chauffeursgebied te koop zul len zijn. Een ander onderdeel van de Truckersdag is de truckverkie zing. Dit zijn wedstrijden, die ook tellen voor het Nederlands kampioenschap. uur) Mariaparochie (14.46 uur) Almelo (14.28 uur) Aadorp (14.56 uur) Vriezenveen (15.00 uur) Daarlerveen (15.07 uur) Vroomshoop (15.10 uur) Den Ham (15.27 uur) Lemelerberg (15.25 uur) Lemele (15.32 uur) Luttenberg (15.50 uur) Haarle (16.08 uur) Nijverdal (16.39 uur) Hellendoorn (16.44 uur) Nijverdalseberg (16.53 uur) Holten (17.07 uur) finish Rijs sen 17.28 uur. De verwachting is dat het meeste publiek de Ronde van Overijssel bekijkt op de Toeris- tenweg (tussen de Nijverdalse- en Holterberg), de Lemeler berg, de Kuiperberg in Ootmar- sum en uiteraard bij de start en finish in Rijssen. Gemeente- en Rijkspolitie zorgen ervoor dat het rennersveld en publiek el kaar niet in de wielen rijden. De Ronde van Overijssel wordt financieel mogelijk ge maakt dankzij de sponsoring van de hoofdsponsors Van der Loeff Uitgevers (onder meer uitgeefster van dit weekblad), UCN-Almelo, Amev-verzeke- ringen, Batavus Rijwielen en Hebro Snacks en een aantal klei nere sponsors. De wielerploeg van Tempo-Soest. HELLENDOORN - Mr. J.L.M. Niers, commissaris der Koningin in Overijssel, zal ko mende vrijdagmiddag 29 april de officiële opening verrichten van Gerrit Valk's Bakkerij- en Ijs- museum aan de Dorpsstraat 49 in Hellendoorn. Een voor Europa uniek museum. Nergens anders wordt met name de industriële revolutie die de afgelopen decen nia plaats vond in de ijsbereiding op zo'n interessante wijze aan schouwelijk gemaakt. Binnen de muren van het museum is voort aan ook het nieuwe VVV-kantoor van dorp Hellendoorn te vinden. De opening hiervan vindt even eens komende vrijdagmiddag plaats. Familie en vrienden wisten van de hobby van Gerrit Valk, de grondlegger van de Caraco IJs- en Patisseriefabriek in Hel lendoorn. Dat was het verzame len van allerlei historische en markante spullen uit bakkerijen en de ijsbereidingsindustrie. Maar wat men na zijn overlijden in 1985 in de catacomben onder de ijsfabriek vond, deed ook hen verstomd staan. Gerrit Valk's verzamelwoede kende blijkbaar geen grenzen. Meer dan driedui zend voorwerpen trof men aan. Van eenvoudige chocoladevor- men tot de eerste ijsbereidings- machine. Een unieke erfenis, Het Bakkerij- en ijsmuseum aan de Dorpsstraat 49 waard om aan iedereen te laten zien. En dat was ook het doel van Gerrit Valk. Maar door zijn te vroege dood was het hem niet vergund dit ideaal te verwezen lijken. Museum Geheel in de geest van de overledene werd in 1986 de Stichting Gerrit Valk's Bakkerij en IJsmuseum opgericht. Met als taak de verzamelde voorwerpen permanent voor het publiek ten toon te stellen. Van de erfgena men kreeg de stichting de be schikking over het geboortehuis van Gerrit Valk. Dit betekende in één klap een reusachtige stap naar de realisatie van het mu seum. Het bleek een ideaal pand, gelegen op een prachtige plek, aan de Dorpsstraat 49 in het centrum van het dorp Hel lendoorn. Met financiële steun van de provincie Overijsel, de gemeen te Hellendoorn, het Anjerfonds en tal van andere subsidiever strekkers werd dit gebouw de af gelopen maanden gerenoveerd en aangepast. Hierdoor ontstond er voldoende ruimte om prak tisch alle voorwerpen en machi nes uit de erfenis van Gerrit Valk tentoon te stellen en om er de monstraties mee te geven. Het eindresultaat is een uniek mu seum. Want nergens in Europa wordt op zo'n aansprekelijke manier de industriële revolutie van de de ijsbereiding, die zich slechts binnen een korte periode van circa dertig jaar voltrok, aanschouwelijk gemaakt. Vanaf het allereerste begin tot heden. Men ziet er de ijsbereiding van handmatige produktie tot een machine die twaalfhonderd ijsjes per uur fabriceert. In het mu seum is ook een gezellige lunch room ingericht. Daar kan men allerlei lekkernijen verorberen die in het museum op traditione le wijze werden bereid. Van bak kerskoekjes tot ambachtelijk ijs. Tot slot treft men in het pand ook nog het Hellendoornse VVV-kantoor aan. Voorheen was dit kantoor gevestigd aan de Woertheweg/Schapenmarkt. Een afscheid met tegenzin, maar om gezondheidsredenen onver mijdelijk, zo formuleerde vrijdag middag burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard het afscheid van de heer H.G.W. Wel ting (62), de tweede beheerder van sporthal 't Mossink. De heer Welting kwam aanvanke lijk in dienst via de TAP-regeling voor een beperkt aantal uren. Toen de nieuwe sporthal gerealiseerd werd. bleek dat de werkzaamhe den groter waren dan was geraamd en werd Welting aangesteld als tweede man. Afkomstig uit de sme derijwereld kwam zijn technische kennis goed van pas, vooral bij het repareren van de gymnastiektoes- tellen. In totaal was hij twaalf jaar werkzaam bij de gemeente Holten. Wegens gezondsheidsklachten moest hij echter - zeer tegen zijn in - afhaken. Namens de gemeente Holten overhandigde de burge meester de heer Welting het beken de Makkumer tegeltje. Voor me vrouw Welting waren er bloemen. Namens de sportcommissie over handigde de heer H. Wissink hem een envelop met inhoud, namens de afdeling Welzijn, waar het be heer van de sporthal nu nog onder valt, werd hem een fraai droogboe- ket, compleet met een paar van zijn oude vergeten sportschoenen, overhandigd. Naast gemeentehuis en postkantoor In het groene hart van Nijverdal, het Henry Dunant plantpoen. Aansluitend op het winkelgebied van Nijverdal Prijzen vanaf f 162.500.- incl. alle kosten, waaronder grond-, notaris^, aansluitkosten en BTW. Waarvan 8 appartementen met premie C f 5000.- Riante appartementen met eigen parkeerkelder AAHNEM1NGSMAATSCHAPPU HEGEMAN B.V. INLICHTINGEN: Aannemingsmaatschappij Hegeman B.V. kantooradres, G. v.d. Muelenweg 16 te Nijverdal, telefoon 05486-1 10 00, na kantoortijd, 05486-1 23 69.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 17