"Een dirigent is nu geen veldheer meer" 1 "We moeten die mensen gastvrij onhaal geven" Herinrichting dorp verloopt in fasen Goede sfeer staat voorop Resultaten Blauw Wit Geld ontbreekt voor totaalaanpak Bijeenkomst FNV in Raalte Triathlon in Nijverdal J.Krooshof voorzitter sv Holten HOITENS NIEUWSBLAD mmm WM Holten bereidt zich voor op Folklorefestival tfcei winterseizoen DONDERDAG 5 MEI 1988 Om in muziektermen te spreken: Leen Schouten, de nieuwe diri gent van de Holtense Muziekvere niging Holten is een man van Pia- no-aan. Sinds zijn komst, nu rtwee en een halve maand geleden, is de opkomst op de repetitieavonden weer toegenomen en de stemming verbeterd. Ontspannen blijft men na de repetitie nog een tijdje met elkaar praten'in het repetitielo kaal aan de Dorpsstraat. Dat was in de laatste maanden daarvoor wel eens anders. "Ik kan heus wel streng zijn als het nodig is, maar de sfeer binnen het orkest staat bij mij voorop. Ik wil vooral los in mijn werk hebben, werken met fijne mensen en goede muziek maken. Wat heb ik er aan als we schitterende muziek maken, maar de stemmin is altijd gespan nen. De mensen maken muziek voor hun plezier, tenslotte zijn het amateurs, dat willen dirigenten wel eens vergeten". Zijn eerste samenwerking met het orkest is uitstekend verlopen. Over de kwaliteit kan hij zich wel een globaal oordeel vellen, maar daar wil hij liever even mee wach ten omdat de tijd toch wel erg kort is. "Het is een fijn orkest, anders had ik ook niet al voor de tweede keer hier gesolliciteerd. De eerste keer koos men voor mijn voorgan ger maar ik ben blij dat ik uiteinde lijk op aanraden van de Culturele Raad Overijssel nog een sollicita tiepoging heb gewaagd". Leen Schouten (52) heeft aan het conservatorium te Rotterdam trompet gestudeerd. Zijn dirigen tendiploma heeft hij behaald aan de opleiding van de Bond van Or kest dirigenten. Sinds 15 jaar woont hij in Almelo waar hij mu ziekleraar is aan een MAVO- school. Daarnaast geeft hij les aan de koperblazers van de muziek school in Goor. In Albergen diri geert hij de muziekvereniging Con cordia. Wat de toekomst van HMV betreft, heeft Schouten al enkele plannen voorgelegd aan het bestuur. 'Ik ben van mening, dat we het geza menlijk moeten doen. In de tegen woordige tijd is een dirigent geen veldheer meer, die bepaalt wat er gebeurt. De mensen moeten er achter staan. We streven naar een volwaardig orkest, dat goed kan meedraaien en straks ook weer met succes op concours kan gaan. Of we het in de vaandelafdeling kunnen handhaven, is wel ons stre ven, maar of dat haalbaar is..; de inzet is er wel. Daarnaast ga ik na de vakantie de muzieklessen aan de Jeugd overnemen van mijn voor ganger. Dan pas kan ik mijn muzi kale stempel gaan zetten. Serieus muziek maken en fijn met mensen omgaan, dat staat bil mii voorop". Zaterdagavond dus de eerst ken nismaking van Holten met HMV iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIiIiI|Iiiiiiiiiiiiii,iiiiiIIIIIIII||||||IIIII|||hiiIII|IIIIIII|I|,|IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Op zaterdag 7 mei organiseert de FNV-Overijssel een grote bijeen- kosmt in de Leeren Lampe in Raalte. Centraal zal staan de ont wikkelingssamenwerking en dc Noord-Zuid verhoudingen binnen de EEG. Spanje en met name de deelstaat Andalucië zal speciale aandacht krijgen. De FNV probeert inhoud te geven aan het verbondenheid met de werknemers in de armere delen van de EEG door op die dag een project te presenteren dat gericht is op de arbeidsmarkt in Andalu cië. Het gaat hierbij om scholing van werklozen en in een later sta dium ook om de stimulering van de economie ter plaatse. Namens de provincie Overijssel zal Gedeputeerde Jaap Dijkstra de bijeenkomst bijwonen en voorts zullen ook mensen van de Spaande Ambassade, de Spaanse vakbewe ging en de organisaties van buiten landers en het Europese parlement te gast zijn. De bijeenkomst is gra tis toegankelijk voor leden en niet- leden. Men kan op elk gewenst tijd stip tussen 10.00 en 15.30 uur bin nenlopen. |iiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiHiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii,iiii,n,iiiiiiiii„l,|||||,||||||||||||„||„„||,|||,|||||||,|,|„|||,|||||||,||||||||||||||||||||||||||||||||||| Dirigent Leen Schouten: "Ik kan wel streng zijn, maar fijn muziek maken staat voorop". onder de nieuwe dirigent. Het pro gramma omvat een aantal klassie ke werken en moderne stukken. Voor de pauze speelt het orkest Ju- bleklange van Ernst Uebel, Mouve ment Symphonique van Herman Strategier, Hymn of Frienship van Michel van Delft, Choral, Variatio- nen und Fuge van Paul Huber en The young Amadeus van Tom Par ker. Na de pauze treedt de drum band onder leiding van Hugo Mas- selink op, de minirettes en majo rettes en speelt het orkest een aan tal populaire nummers. De finale wordt gevormd door de mars The marsfield street walk van Jef Pen- ders. Het eerste wat opvalt bij bin nenkomst in huize Stukker aan de Enkweg is de grote poster uit Colombia. Een Co lombiaan draagt op zijn rug een 'stoel' afgeladen vol met tropische bloemen. "Mooi he", zegt Hennie Stukker enthou siast. Die plaat heb ik gekre gen van de Colombiaanse ambassade. Ik heb nog gepro beerd om er nog een paar bij te krijgen voor de gastgezin nen, maar men had de pos ters nodig voor een evene ment ergens in Noord-Hol land". Hennie Stukker is een van de lei ders die straks bij het Folklorefes- tival een buitenlandse dansgroep gedurende het verblijf in Holten zal bijstaan. "Ik doe dat beslist niet voor mezelf, zet dat alsjeblieft in de krant" roept ze uit. Het gaat er mij om, dat we al die buitenlandse mensen een gastvij onthaal geven in Holten. Dat zijn we gewoon ver plicht". Voor Hennie is het niet de eerste keer. Bij het vorige festival nu vier jaar geleden was zij de be geleidster van de grote Ameri kaanse groep. Geen eenvoudige opgave want de Amerikanen wa ren gewend aan een strakke orga- Op 18 juni wordt voor de vijfde keer in Nijverdal de kwart triath lon gehouden, georganiseerd door de recreatie commissie van sv Nij verdal. Dit jaar telt de triathlon mee voor het Super Prestige Cir cuit is en tevens gekozen is als dis trict kampioenschap van Overijs sel en Gelderland. Door het districtkampioenschap en het Super Prestgie Circuit heeft het organisatiecomitee enkele or ganisatorische veranderingen moeten doorvoeren. In de wed strijd triathlon starten alleen tri- Blauw Wit 2-Den Ham 3. Blauw Wit de gelijkmaker. In de 2e helft hield ging sterk aanvallend van start, Blauw Wit de wedstrijd in eigen kreeg een paar kansjes die niet wer- hand en kwam op 1-2 door Potje uit den benut. Na plm. 10 minuten een strafschop nadat Marcel Jager werd het toch 1-0 door Johan Bo- was ..gevloerd". Het laatste kwar- link die door Richard Beldman in ^ier kwam Barvelink nog in het de breedte werd aangespeeld. De ve*d voor Harbers en al na een paar thuisclub bleef hierna drukken minuten scoorde „Koko" 1-3 wat te- maar harde schoten van Richard vens de eindstand werd. en een prachtige kopbal van Hans Blauw Wit Cl-SC Rijssen Cl. De Aanstoot leverden geen doelpun- Rijssenaren waren vooral op het ten op. Vlak voor rust zorgde Evert middenveld wat sterker maar lie- Vruggink uit een vrije trap net bui- ten de kansen onbenut. Blauw Wit ten de 16 meter voor 2-0. Ook in de kwam uit de counter door Han 2e helft was Blauw Wit sterker, wist Berghuis op 1-0 en dit was ook de zich een handvol goede kansen te ruststand. Na de thee een aanval- scheppen maar verzilveren was er tend sportclub dat uit een penalty niet bij. Na plm. 20 minuten kreeg langszij kwam (1-1). De gasten ble- Den Ham een beste kans op een ven hierna aandringen maar toen doelpunt maar Henri Kolkman Han uit een vrije trap van 20 meter haalde de bal van de doellijn. Na a la Maradonna raak knalde was enkele snelle acties van Richard, het met de tegenstanders gebeurd. Hans en Erik de Velde kwam Evert V^k voor tijd soleerde Eelco Jager alleen voor de doelman en bracht door de verdediging en liet met een via de keeper de eindstand op 3-0. harde schuiver in de hoek de doel man kansloos (eindstand 3-1). Holten D2-Blauw Wit Dl. Blauw te voorkomen tot ver in de 2e helft toen Vesos de gelijkmaker liet aan tekenen. In de slotfase pakte Blauw Wit toch de volle winst door Jorden, na goed voorbereidend werk van Amo (eindstand 2-1). DES E2-Blauw Wit E2. In het begin een gelijk opgaande strijd tot het moment dat Blauw Wit het eerste doelpunt maakte. Hiermee was het hek van de dam en werd de rust stand door Herben Pasop bepaalc op 4-0 die hiermee z'n eerste doel punt scoorde. Bij Blauw Wit lukt< in de 2e helft alles en kwam als ein stand een 0-12 op het bord. De doel punten kwamen op naam van Han: (7x), Herben (lx), Rob (2x) en Ger ben Beldman (2x). Markvogels El-Blauw Wit El: De wedstrijd tussen deze E-eentjes was van begin tot einde zeer span nend. Blauw Wit dat de thuiswed strijd met niet minder dan 8-2 won had het bij de vogeltjes heel moei lijk en stond binnen 5 minuten met 1-0 achter. Na een kwartier zorgde Ronnie voor de gelijkmaker en dat werd ook de ruststand dank zij pri ma keepwerk van Gert Jan. Ook in de 2e helft werd er door beide teams goed gespeeld. Markvogels Hennie Stukker, een van de enthousiast hegeleiders van het Folklorefestival. 36 personen bestaat, zangers, dan- dus zegt Hennie. 'Het liefst zoeken sers en muzikanten, is internatio- we mensen die twee buitenlandse naai bekend, zodat de meesten welgasten willen ontvangen. Dat is Engels verstaan. De groep treedt voor alle partijen het prettigste is op onder de naam Otrora. Ze ko men eerst naar Holten en gaan dan naar Brunsum. treden op in Frank rijk, België, Zwitserland en gaan via Madrid weer naar huis". Hans Bekkemens, als invaller doelman, keepte perfect. SWN 4-BIauw Wit 3. Het leek voor het derde weer een zware dobber te worden tegen de hoog geklasseerde Nijverdallers. Blauw Wit, dat door blessures met een gewijzigd elftal moest aantreden, werd het eerste half uur teruggedrongen. De gast- kwam Holten terug tot 2-1 en bijna heren kregen enkele kansen die zelfs tot 2-2 maar keeper Marcel winterseizoen niet werden benut. Vlak voor rust wist dit te voorkomen. Na rust ging kwam Blauw Wit op 0-1 door gast- Blauw Wit goed speler Geert Harbers. Na de thee uit een voorzet van was Blauw Wit de betere ploeg Blauw Wit kreeg hierna volop kan- Dinsdag ^26 april sloot de HVG, maar helaas werden enkele goede kansen knullig om zeep geholpen. SWN kwam ook een paar keer Wit moest, om kampioen te wor- drong in de laatste vijf minuten den, deze wedstrijd winnen. De nog sterk aan maar Martijn en Er- rood-zwarte pups begonnen sterk win verdedigden bekwaam en zo maar na plm. 10 minuten liep het bleef het bij 1-1. bii Blauw Wit steeds beter en Dop- ko scoorde 2 keer. Vlak voor rust SlOt >ijna komen. Na rust ging T TT T #*1 i i i door en kon Doeko HVG DljkerhOek van Ton 1-3 scoren. ^g hierna volop kan- Dinsdag 26 april sloot de HVG, sen om uit te lopen maar het was Door eenheid verbonden, uit Dijk- Holten dat uit een vrije trap terug erhoek het seizoen af met een ont kwam tot 2-3. De laatste 5 minuten spanningsavond, waarbij de afde- onze ervaring, al zijn mensen die een of wellicht meer mensen onder dak willen verlenen natuurlijk ook van harte welkom. Wie zich aan wil "Ik hoop dat mijn enthousiasme melden voor een aantal gasten uit een beetje over komt op de mensen Columbia of eerst nog eens wat na- in Holten, want we hebben nog der wil weten, kan mij altyd bellen, flink wat gastgezinnen nodig", al- telefoon 6 12 71". sterk door maar strandde op de so- waren erg spannend-maar het bleef üng Holten en Okkenbroek waren lide verdedigers Gerald Meijerink en Gerrit Hulsman. Het 2e doel punt kwam op naam van Henk Bo- link die scoorde op een wijze waar op Gerald Vanenburg zelfs mist. Daarle Al-Blauw Wit Al. Na een wat afwachtend begin kon Daarle het spel bepalen en een 1-0 voor sprong nemen. Deze treffer was voor Blauw Wit het sein om wat ste viger aan te pakken en na goed voorbereidend werk van Wim Mei link tekende Jacco Schuppert voor athlon atleten, die Super Prestige wereld. nisatie, maar de reacties over en weer waren zo enthousiast, dat ze geen moment aarzelde om zich ook dit keer wer beschikbaar te stellen. "Ik vind het enig om mensen uit verre landen eens van nabij mee te maken. Die kans krijg je niet zo gauw. Ook onze kinderen zijn nu al dolenthousiast. Ze zullen er niet al les van verstaan, maar ze leren dat er ook nog andere mensen met an dere gewoonten bestaan op deze Circuit-licentiehouder zijn. Het maximale aantal deelnemers is ge steld op 165 personen. Ook de af standen zijn anders. Voor de wed- strijdeelnemers gelden de zgn 'short distance' afstanden, 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en De groep die Hennie straks onder haar hoede neemt komt uit Tunja, een dorp in het hooggelegen ge deelte van Columbia in de provin cie Boyaca. 'Hoewel je het niet zou verwachten, is het daar erg koud. De gemiddelde temperatuur is mei nog plaatsen over zijn voor dit wedstrijdgedeelte, dan kunnen eventueel niet licentiehouder zich alsnog aanmelden voor dit onder deel. Het aantal deelnemers voor de re creatie kwart triathlon is onbe- pertk voor zowel licentiehouder als niet licentiehouders. De afstanden zijn 1 km zwemmen, 45 km fietsen en 10 km lopen. De maximale eind tijd is gesteld op 4 uur. De inschrijving sluit half mei. Deel nemers vanaf 16 jaar kunnen zich aanmelden bij E. Spaans, telefoon 05486-143 23 en R. Galgenbelt, tele foon 05486-1 10 88. aan ons klimaat zullen ze dan ook wel niet hebben". Onmiddelijk na dat Dick Plekkenpol had beves tigd dat zij de zorg had voor Co lumbia heeft Hennie Stukker zich in verbinding gesteld met de Co- lumbiaanse Ambassade om zoveel mogelijk van het land te weten te komen. Ook de bibliotheek bracht uitkomst met enkele boeken over het Zuid-Amerikaanse land, zodat ze zich een indruk heeft kunnen vormen van land en bewoners. 'Het is een Spaans sprekend land dat op de tweede reis van Colum bus is ontdekt. Veel mensen spre ken er Engels en onze groep, die uit Op korte termijn hoopt het college van B en W met een voorlopig standpunt te komen over de Be leidsnota Dorpsvernieuwing van he.t ingenieursbureau Oranje woud. Tijdens de presentatie vori ge week in besloten kring (raad, HHV en WV), deelde burgemees ter W.L.F.C van Rappard mee dat "er knopen moeten worden doorge hakt". Maar gezien de hoge investe ringen van meer dan zeven mil- Holten stopt. Juist dit doorgaande beuren. Gooi het gedeelte van de mogelijke sluiproutes. Met name joen gulden voor dorpsvernieu- verkeer moet geweerd worden, Dorpsstraat in de kom er maar uit!" de Pastoriestraat-Rietmolenstraat wing en de herinrichting van De- vindt Oranjewoud. Bovendien Voor wat betreft de WV mag de ge- en de StationsstraatrWaagweg zag en moet het aantal vrachtwagens (tus- meentera'ad dus voor het meest hij als ideale ontsnappingsmoge lijkheden. "Pas wanneer je daar iets aan doet, hebben de maatregelen 2-3. uitgenodigd. Ruim 60 aanwezigen Blauw Wit El-Vesos El. De El hebben genoten van voordrachts pups hebben met heel veel moeite kunst van mevr. C. Hovinga van gewonnen van Vesos El dat zeer het Drents Toneel uit Deventer, goed speelde. Jorden scoorde uit Zij begon met enkele humoristi- een mooie voorzet van Ronnie de sche werkjes van Annie M.G. openingstreffer en doelman Gert Schmidt, waarin zaken aan de orde Jan wist met een sterke verdedi- kwamen, waar alle vrouwen wel ging z'n doel tot aan de rust schoon eens mee te maken krijgen, o.a. een te houden. Na rust drong Vesos miskoop in de uitverkoop. Zij ver sterk aan maar Gert Jan wist, soms volgde haar optreden met Drentse met geluk, en „assistentie" van Er- proza en poëzie. Vooral het verhaal win, Chum Ning en Martijn schade over 'mode' van Bart Veenstra sprak de dames erg aan. Doodstil was het toen ze het ontroerde lied 'Oons Wichie' declameerde. "Een fijne afsluiting van het sei zoen" aldus de presidente mevr. Loorbach. De eerstvolgende acti viteit is het verrassingsreisje op 31 mei (vertrek 07.30 uur bij Betha- nië). Tijdens de voriger week gehouden leden vergadering van sv Holten is Jan Krooshof met algemene stemmen gekozen tot nieuwe voorzitter. Hij volgt J.M. van Doorninck op, die vorig jaar we iopen. De vraag is in hoeverre de gens die dienen om de winkels te straat en de Kolweg tot winkelerf in de dorpskom effect" vond Ruste- drukke werkzaamheden af- venterweg, Dorpsstraat Oranjestraat, zal realisering van sen de 1450 en 1800 per dag) worden vergaande alternatief kiezen, waar- 10 km lopen. Mochten er na half maar 13 graden. Veel aanpassing de plannen gefaseerd moeten ver- teruggebracht tot die vrachtwa- bij het gedeelte tussen de Stations gemeente Holten (naast de jaar- bevoorraden, lijkse provinciale bijdrage van 60 De mogelijkheid van een noordelij- duizend gulden voor dorpsver- ke rondweg langs de spoorlijn De- nieuwing) eigen geld kan en wil venter-Almelo wordt door het bu- vrijmaken. "Er zullen keuzes moe- reau in dit kader weer heel voor ten worden gemaakt" aldus Van zichtig op tafel gelegd. Maar WV- Rappard. voorzitter E.D. Vincent moet daar Binnenkort zullen de plannen voor niets van hebben. "Je moet geen wordt omgetoverd. Maar voorzitter biel. A. van der Maat van de Holtense Handelsvereniging, zette vraagte- Overigens bleek tijdens de bijeen- kens bij de bereikbaarheid van de komst dat Holten al in de nabije winkels wanneer een winkelerf toekomst wat ontlast zal worden wordt gerealiseerd. Hij adviseerde voor wat betreft het doorgaande de gemeentelijk bestuurders zich verkeer, eerst maar eens uit te spreken over Door de woningbouw van de gemeente Deventer in het plan de herinrichting van de dorpskom scheiding aanbrengen tussen de wel of geen noordelijke rondweg. Groot-Colmschate wordt de route ter inzage worden gelegd. Op ver- dorpskom en onze fraaie Holier- fas daarna kan volgens Van der Holten-Deventer steeds onaan- Maat zinvol aan de herinrichting trekkelijker en bovendien lijkt de van de dorpskom worden gewerkt, op handen zijnde nieuwe verbin- dacht besteed aan de verkeerssitu- ting van de Dorpsstraat sprak hij Gemeenteraadslid H. Rustebiel dingsweg Deventer-Raalte ook zoek van het college heeft bureau berg" sprak de toeristische voor- Oranjewoud daarbij speciale aan- man. Ook wat betreft de herinrich- trad. Als interim-voorzitter trad op Jan Kurz. Tijdens de vergadering werden de plannen bekend gemaakt van de uitbreiding van de kantine op Meermanskamp met een jeugd honk een EHBO-kamer en een ver gaderruimte. De leden van sv Hol ten zullen door zelfwerkzaamheid de bouw binnen de financiële per ken houden. De gemeente heeft in middels de bouwvergunning ver leend, zodat binnenkort begonnen kan worden. Men verwacht dat atie. Uit tellingen blijkt dat van de ferme taal. "Laten we ophouden van Gemeentebelang vond de voor de nodige ontlastine te 7or- ,3. v^wa"u' uaL 9000 motorvoertuigen die Holten met allerlei rapporten en daadwer- plannen allemaal heel mooi, maar gen. Dat neemt niet weg dat Hol- rPPrf uitbreiding ge- „.„.If miste daarin de consequenties van ten aan de slagmoet dagelijks inrijden, de helft niet in kelijk iets doen. Er moet nu iets ge komen. Aannemer G.Jansen uit Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 15