DKV Service bestrijdt dag en nacht de pech Coberco investeert in nieuwe produkten in Jaarvergadering van club Oud-militairen en Verzet Uit buiten Holten HVG Dijkerhoek discussieerde over macht Holten zenuwcentrum wegtransport Wielervereniging test Holterbergrit Zebrapad op Larenseweg Jeugddienst HOLTENS NIEUWSBLAD UITGIFTE VOLKSTUINEN AAN DE LARENSEWEG (VLETGOOR) J aarvergadering van PCO Schoolzwemmen voor diploma van de baan DONDERDAG 21 APRIL 1988 Bij DKV Service Holland in Hol ten werken telefoon, telex en tele fax 24 uur per etmaal en zeven dgen in de week- "Voertuigenpech- bestrijding* noemt directeur J.F.D. (Jan) Meinders het produkt dat hij aan de chauffeur brengt. Of de bestuurder van bus of vracht wagen nu in het Italiaanse Concor- rezzo met een kapotte dynamo staat, of in het Noorse Bergen met een tot op de tand versleten ver snellingsbak, een telefoontje naar Holten is voldoende om hem uit de problemen te helpen. Maandelijks worden aan de Keizersweg zo'n 500 pechgevallen opgelost. Tot volle tevredenheid van de klant. Het succesverhaal van een gedreven ondernemer. Het kantoor van waaruit Jan Mein ders zijn DKV Service coördineert is een waar zenuwcentrum. Hier ko men vanuit heel Europa de pech- meldingen binnen. De telefoon staat dan ook roodgloeiend. Duits, Nederlands en Engels klinken hier door elkaar. En of het nu gaat om problemen met het materieel, of moeilijkheden met bergings- of af- sleepkosten, vreemde valuta, tol wegen, of overtochten per veer boot, via de "dokterstelefoon" van DKV in Holten is er altijd een ant woord op elke vraag. "Wij werken hier met vakmensen" verklaart Jan Meinders het succes van de DKV-dienstverlening. Zelf begon hij in 1984 in z'n eentje, maar nu heeft hij een team van vier des kundigen die als praatpaal funge ren voor al die duizenden chauf feurs die her en-der in Europa langs de kant van de weg komen te staan. Compleet pakket Het geheim van Meinders blijkt het' complete pakket dat hij in DKV- verband te bieden heeft. Daarvoor zijn contracten afgesloten met tal van garagebedrijven en onderde len-importeurs in binnen- en bui tenland. Uiteraard is DKV Service Holten ook opdrachtgever voor de naburige bedrijfswagengarage van DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer M. J. Altona vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning Diessenplasstraat 26; 2. aan de heer M. Baltus ontheffing verleend t.b.v. de 4e bevrijdingsloop op 6 mei 3. aan N.V. IJsselmij vergunning verleend voor de bouw van een transformatorhuisje bij het perceel Dorpsstraat 27; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventueel mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. ONKRUIDBESTRIJDING Ter openbare kennis wordt gebracht dat met ingang van 25 april a.s. begonnen zal worden met onkruidbestrijding. Er zal alleen gespoten worden wanneer de weersomstandigheden dit toelaten. Belangstellenden wordt er op gewezen, dat er momenteel nog een klein aantal volkstuinen aan de Larenseweg (Vletgoor) beschikbaar is voor gebruik in het seizoen 1988. De vergoeding voor het gebruik bedraagt f 25.00 per jaar. Gegadigden kunnen zich hiervoor aanmelden bij: „Volkstuindersvereniging Holten" i.o., p/a de heer J. Steenhuis, Verzetstraat 44 te Holten, telefoon 6 12 78. Op de Larenseweg, ter hoogte van de Vischersteeg zal een oversteek plaats worden aangelegd. Dat ge beurt op verzoek van de medezeg genschapsraad van de Haarschool. Kinderen die in het nieuwbouv.- plan De Beuseberg wonen kunnen zo toch veilig de schoolbanken in de Haarschool bereiken. Eigenlijk valt de Beuseberg onder het verzorgingsgebied van de Dorpsschool. Maar het college van B en W heeft voor een aantal kinde ren een uitzondering gemaakt om dat die vanuit de Haar naar de Beu seberg verhuisden en anders hun vertrouwde school vaarwel moes ten zeggen. In overleg met de mede zeggenschapsraad van de Haar school wordt er nu gekeken naar een blij vende oplossing voor de ver keersveiligheid ter plekke. Het verzoek van een bewoonster van de Vrijheidslaan om het trot toir ter hoogte van de bocht bij De Diessenplas door te trekken, blijft voorlopig in de la liggen. B en W voelt er wel voor, maar op dit mo ment ontbreek simpelweg het geld. Pas wanneer Gemeentewerken over een budget van f 7500 be schikt, kan het plannetje weer uit de la. Terwijl directeur Jan Meinders toekijkt, beantwoordt medewerker Wim van Alst een van de vele telefoontjes naar DKV Service Holland. Meinders en voor zijn bedrijf in En schede. Maar die kunnen maar een heel klein gedeelte van alle pechge vallen voor hun rekening nemen. Daarom heeft het DKV-kantoor in Holten een heel netwerk van repa rateurs, onderdelenleveranciers en probleemoplossers ter beschik king, die la minute oproepbaar zijn. Nederland Voor pechgevallen op de Neder landse wegen staan bijvoorbeeld tien garagebedrijven met service wagens klaar om uit te rukken, evenals 21 bandenfirma's en twin tig takel- en bergingsbedrijven, dertig voorruit-montagebedrijven, tien koeltechnische specialisten en enkele dakzeil-reperateurs. Wan neer zo'n bedrijf vanuit Holten wordt ingeschakeld, weten ze pre cies wat er aan de hand is, hoe de financiën geregeld worden en wel ke onderdelen moeten worden meegenomen. Voor wat betreft die financiële afhandeling biedt de DKV-organisatie (met dochterbe drijven in tien Europese landen) bovendien het voordeel van een ei gen creditcard. Samen met dienst verlening als het regelen van boe tes, het zorgen voor een vervangen de chauffeur of, na ongelukken, het overladen van de lading, het terug- slepen naar Nederland of het oplos sen van douaneproblemen, maakt dit DKV Service tot een aantrekke lijke partner voor tal van transport bedrijven en busondernemingen. Uitbreiding De service is zelfs zo aantrekkelijk dat voor veel bedrijven de service activiteiten in de nachtelijke uren overneemt. Dan wordt de telefoon om zes uur 's avonds overgescha keld op het welbekende alarmnum mer 05483-61010 en neemt DKV tot de volgende morgen alle proble men uit handen. Dat de naam van Holten hierdoor wijd en zijd be kend wordt, hoeft geen verder be toog. Evenals het voor Jan Mein ders duidelijk is dat deze manier van werken de toekomst heeft. "We werken nu met vier man, maar er zit nog uitbreiding in. Het moeder bedrijf in West-Duitsland is bij voorbeeld bemand met dertien me dewerkers. Deze manier van voer- tuig-pechbestrijding heeft de toe komst." In de jaarvergadering van de club Oud-strijders en Verzet werd na een welkomstwoord van voorzitter D. Beldman een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de in 1987 overleden clubleden E. Aanstoot, J. A. Jansen Manen- schijn, H. Klein Teeselink, G. D. A. Klein Teeselink, M. Oplaat, E. Overmeen, W. van Pesch en H. W. Pieffers. Door de secr. penn. de heer J. H. Veneklaas Slots werden hierna de notulen gelezen en verslag gedaan betreffende de financiën. Het boek jaar kon worden afgesloten met een bescheiden batig saldo. De com missie voor kascontrole die be stond uit B. Tukkers en G. Bolink had boeken en bescheiden in orde bevonden. De controle zal wat be treft 1988 plaats hebben door de he ren Tukkers en J. Wiggers. Bij het bespreken van een te plannen uitstapje werd bsloten, om bij voldoende deelname, op zater dag 7 mei een bezoek te brengen Deventer Schouwburg De winnende Coberco-leden met hun schildjes, tinnen borden en Coberco-tegels. Vrijdag 22 april: Onder auspiciën van de Stichting Restauratie Grote of Lebuïnuskerk verzorgt de Johan Willem Friso Kapel vanaf 20.00 urn- een concert. Voor de pauze staat er licht-klas- siek werk op het programma, daar na een wat gevarieerder concert. Zaterdag 23 april: Om 20.00 uur de nieuwste voorstelling van Freek de Jonge. De Pretentie is geheel uit verkocht. Zondag 24 april: Poppentheater Toermalijn speelt om 14.30 uur voor de jeugd van 5 tot 9 jaar de voorstelling Het Lappen Paardje. Woensdag 27 april: Forum Filhar monisch brengt vanaf 20.00 uur haar laatste voorstelling van dit seizoen o.l.v. de dirigent Roland Kieft. Als soliste treedt op de Ne derlandse violiste Vera Beths. Kaartverkoop en informatie aan de kassa: tel. 05700-11500. Schouwburg Lochem Zaterdag 23 april: In de Grote Kerk in Lochem zijn de zes Bran- denburgs Concerten van Johann Sebastian Bach te beluisteren. Ze worden uitgevoerd door de Amster damse Bachsolisten en de claveci- nist Bob van Asperen. Het concert begint om 19.30 uur en eindigt on geveer om 22.30 uur. De filmliefhebbers kunnen zondag 24 april twee keer van de film Dirty Dancing genieten. Er zijn voorstel lingen om 14.30 uur en 20.00 uur. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-1081. De Steile Trap In de Steile Trap in Deventer speelt de Amerikaanse groep Last Des cendants. Deze heavy metal-groep brengt in mei de eerste LP uit. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Nederlandse band Engine. De zaal gaat open om 21.00 uur. Zondagavond 24 april wordt om 19.00 uur in de Nederlandse Her vormde kerk de laatste jeugddienst van dit winterseizoen gehouden. Het belooft een bijzondere dienst te worden die als thema heeft meege kregen: „Invaliden bestaan niet, gehandicapt zijn we allemaal". De voorganger is ds. G. v.d. Wei de uit Twello, die zelf visueel ge handicapt is. aan het Ereveld te Loenen, het te huis voor oud-militairen Kon. Ned. Ond. Leger Bronbeek te Velp en het Openluchtmuseum te Arnhem. De dag zal om ongeveer 18.30 uur worden besloten met een gezamen lijk diner in café-rest. Vosman. Op woensdag 4 mei zal een af vaardiging van de club een krans leggen bij het gedenkteken (tom be), dat die dag in het Betuwse He- teren zal worden onthuld ter nage dachtenis aan de gevallenen van het 7de bataljon Hampshire Regi ment. Mr. Charl Reeves te Holten, (oud hovenier van de Canadeze be graafplaats op de Holterberg) heeft met enkele vrienden na zoveel ja ren weten te bereiken dat op een van de plaatsen waar het felst werd gevochten een gedenkteken werd gebouwd. Tijdens de in januari ge houden bijeenkomst van de club in Holten werd een collecte gehouden voor een krans die f341,75 op bracht. Het bedrag dat niet nodig is voor de krans zal worden afgedragen aan het fonds, dat invalide mak kers van het bataljon waarin Ree ves heeft gediend, laat overkomen om getuige te zijn van de onthul ling van het monument aan de voet van de Rijndijk. Namens de club van oud-militairen en verzet zullen op 4 mei 's morgens kransen wor den gelegd bij het monument op de Canadese Begraafplaats en 's avonds om 20.00 uur bij het herden ken van de gevallenen bij het mo nument aan de Molenbelterweg. De jaarvergadering van de Ver eniging voor Prot. Chr. Onderwijs te Holten wordt dinsdagavond 26 april om 20.00 uur gehouden in Het Kompas in de Hoffesstraat. De agenda vermeldt o.a. de bestuurs verkiezing. Aftredend en niet her kiesbaar zijn de heren G. Haverslag en J. Kors. Tussentijds afgetreden en aftredend zijn de heer E. van Dijk en mevr. A. Markvoort-Bul- sink. In deze vakatures stelt het be stuur kandidaat: mevr. R. F. V. Veltkamp-Lievestro, Oude Sta tionsweg 14, de heer H. Paalman, Mossinkerf 8, de heer H. Dam Wi- chers, Industriestraat 10 en de heer J. Stam. Kollingserf 43. Na de pauze is er een optreden van de cabaretgroep Pepermunten uit Hilversum met een op het onder wijs gericht programma. Om de marktpositie te versterken, concentreert de zuivelorganisatie Co berco zich steeds meer op nieuwe produkten. De investeringen gebeuren vooral in zogenaamde "marktbare" produkten zoals kaas, consumptie- melk en speciale produkten. Ook de overname van andere zuivelonder nemingen ziet Coberco als een mogelijkheid om het rendement te verho gen. AI die activiteiten komen uiteindelijk de melkprijs ten goede, zoals vorige week dinsdag op de jaarlijkse ledenvergadering bij het Bonte Paard duidelijk bleek. De melkprijs ontwikkelde zich in 1987 goed (van f 78,79 per 100 kilo in 1986 naar f80,25 in het afgelopen jaar). Duidelijk werd op de Coberco- kunnen worden, maar tijdens de vergadering hoe sterk de melk- vergadering bleek dat niet alle qU?ta.IJn w afgelopen jaren zijn Coberco-leden in het district gedaald. Met de korting van 3,95 Holten erg gelukkig waren met procent over 1988 komt de totale z0'n systeem. De kostprijs per korting vanaf 1983 op 19 pro- kilo melk is in de winter immers cent. Vooral in de periode sep- hoger dan zomers. Maar dDoor tember tot en met februari dreigt <je coöperatiestructuur zal het er nu een tekort aan melk te netto voordeel van dit systeem ontstaan. Daardoor wordt het toch bij de leden veehouders te- steeds moeilijker alle klanten rechtkomen in de vorm van een van zuivelprodukten te voorzien, hogere melkprijs. Een zogenaamde wintermeik- p toeslag of een zomermelkkorting «NJZOn zou dat probleem verholpen Traditiegetrouw werden ook weer de prijswinnaars van het district bekend gemaakt. Voor zitter H.J. Slijkhuis reikte een schildje voor vijf jaar achtereen eerste klas melk uit aan: D.J. Rechterschot, H.J. Hulsman, B.J.H. Bronsvoort, G.J. Meier man, J.A. Podt, J.W. Baltus en G. Wansink, allen uit Holten. Een tinnen bord voor tien jaar eerste klas melk ging naar de bestuursleden J. Veneklaas en W. Aalpol van het district Hol ten, die daarmee het goede voor beeld gaven. De Coberco-tegel voor de best geklassificeerde melk in 1987 ging dit keer naar de maatschap Strijtveen in Haar- le. Verder kregen alle leveran ciers, die in 1987 het hele jaar door eerste klas melk leverden (94 tegenover 80 in 1986) een Coberco-sticker. Naar aanleiding van en inleiding van ds. A. van Pijpen uit Wijhe, dis cussieerden de leden van de HVG Dijkerhoek over 'Macht en gezag in de bijbel tussen man en vrouw. Van Pijpen legde er de nadruk op dat hernieuwde theologische studie heeft uitgewezen dat de onderge schikte rol van de vrouw in de kerk niet terecht is. Aan de hand van fragmenten uit het Oude en Nieuwe Testament toonde hij aan dat man en vrouw voor God volkomen ge lijkwaardig zijn. Op dinsdag 26 april krijgen de her vormde vrouwen in Dijkerhoek be zoek van de HVG-afdelingen Hol ten en Okkenbroek. Deze avond is vanaf20.00 uur voordrachtskunste nares Claar Hovinga te gast. Als. iaatste activiteiten van dit seizoen staan op 31 mei het verrassings tochtje en op 30 juni een excursie naar uitgeverij Kluwer op het pro gramma. Op Koninginnedag bak ken de HVG-leden oliebollen op de Smidsbelt. Afgelopen zaterdag testten ruim dertig leden van de Wielervereni ging Holten alvast de Holterberg- toer op volledigheid en de aanwe zigheid van alle route-aanduidin gen. Aangezien alle leden op 30 april betrokken zijn bij de organisa tie, konden ze op deze manier toch de rit op hun naam schrijven. Op Koninginnedag staat de WV Hol ten voor een organisatorische krachttoer want 's middags moet ook nog de puzzelrit worden afge werkt. Om half acht 's morgens vertrok ken eerste de fietsers met de lang ste adem (200 kilometer), waarna ook de deelnemers aan de 150 kilo meter en de 100 kilometer-coureurs het stalen ros beklommen. Via de Borkeld, het Schwarzwald en de heuvels van Markelo belandde men in het wat vlakkere Holterbroek en in Dijkerhoek. Van daaruit ging het naar de Holterberg, waar uiteraard opnieuw moest worden geklom men. Voor de 100 kilometer-renners zat het zwaarste werk er daarmee op. Zij gingen via Haarle terug naar Holten, maar de rest moest nog de Hellendoomseberg, Luttenberg en de Sanatoriumlaan passeren en of dat nog niet genoeg was, ging het richting Lemelerberg en door naar Ommen. In Den Ham splitsten de wegen zich weer. Voor de 150 kilo meter-deelnemers ging het via Marle voor de tweede keer naar de Holterberg en naar huis. De door zetters voor de 200 kilometer be landden via een grote lus in Beerze, Junne en Ommen uiteindelijk in Vilsteren,vanwaar het richting de Vecht ging. Daarna werd koers ge zet naar Dalfsen om via het kasteel Rechteren de Lemelerberg weer op te zoeken. Op de hellingen daarvan sloeg de vermoeidheid bij enkelen al flink toe. Ook zij moesten echter nog het laatste stuk over de Holter berg nemen alvorens onder de dou che te kunnen. Eenmaal aangeko men was er echter veel lof voor het werk van "meesteruitzetter" Jan Scheperman en zijn assistent Henk Beldman. Voor het komende weekeinde staat o.a. de tocht van Twello op het pro gramma. Voor de coureurs die dit jaar Luik-Bastenaken-Luik willen rijden, is dit een goed test. Een goe de voorbereiding op deze klassie ker vereist immers dat men min stens 2000 kilometer achter de kie zen moet hebben, met daarbij en kele 200 kilometer tochten. Het schoolzwemmen in Holten zal in de toekomst een recreatief ka rakter dragen. Op advies van de di recteuren van de basisscholen heeft het college van B en W afge zien van het plan de zwemlessen voortaan door de vakleerkracht li chamelijke oefening van de basis scholen te laten verzorgen. Afge zien van de roostertechnische pro blemen die dit zou hebben, vindt de leiding van de basisscholen het nog nauwelijks de moeite leerlin gen op te leiden voor het zwemdi ploma. In de praktijk blijkt dat de doelgroep (kinderen uit de groe pen 7 en 8) zo'n diploma al lang op zak heeft Het afwijzen van het collegevoor stel betekent niet dat de daarmee gepaard gaande bezuiniging niet doorgaat. Dat geld wordt nu be spaard op het uitsparen van een ex tra kracht die tijdens het school zwemmen moest worden inge huurd. Nu de leerlingen "vrij" mo gen zwemmen, is een dergelijke kracht overbodig.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7