Holten na plantdag keurig in het groen Voorlezing Van Ulsen voor herhaling vatbaar Uit het politierapport Concert in Holten Pools mannenkoor "Boek in de zomer" op Bibliotheekdag Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Tarieven IJsselmij in 1988 omlaag Ook Zuid-Korea op Folklorefestival Dijkerhoekse molen op 14 mei geopend Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HÜLTEMS NIEUWSBLAD Schoolzwemmen voor diploma van de baan DONDERDAG 21 APRIL ïyöö. 3 12 april: Een personenauto werd van de weg gehaald, daar het voer tuig niet bleek te zijn verzekerd. Nadat de eigenaar dit in orde had gemaakt, kreeg hij zijn auto weer mee, vergezeld van een bekeuring. 13 april: Bij landbouwwerkzaam- heden ontdekte een landbouwer een granaat in zijn land. Hij was zo verstandig er met de vingers af te blijven en waarschuwde de politie, die op haar beurt de Explosieven Opruimingsdienst in kennis stelde. Deze instantie zal het projectiel deze week onschadelijk maken. 15 april: In de Dorpsstraat vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's toen één van de voertuigen uit een parkeerhaven wegreed. Daar de bestuurder niet goed uitkeek op het verkeer wat hem van achteren naderde, kwam zijn voertuig in botsing met een achteropkomende auto. Lichte schade was het gevolg. 17 april: Op de Deventerweg vond een aanrijding plaats tussen een fietser en een auto. Beide voertui gen reden in de richting Holten. De automobilist verleende geen vrije doorgang bij het rechtsaf slaan. De fietser werd gewond in het gezicht en kon na behandeling door een arts huiswaarts keren. 18 april: Op de Beusebergerweg ontstond een eenzijdig ongeval. Een personenauto raakte in de rechter berm. De bestuurster ver loor de macht over het stuur, en be landde in een links gelegen sloot. De auto werd behoorlijk bescha digd, doch de bestuurster kwam met de schrik vrij. Burgemeester Van Rappard was naar Dijkerhoek gekomen om samen met meester Kroon te helpen bij het planten van de eerste boom. De Fagus Sylvatica 'Atropurpu- rea', de Betula Nigra of de Amelan- chier Laevis Villosa. In goed Ne derlands: de beuk, de berk en de krent. Vorige week was het voor de leerlingen van de groepen zes van de Holtense basisscholen gesne den koek. Op de jaarlijkse Boom- plantdag werden bijna 400 strui ken en bomen aan Moedertje Aar de toevertrouwd. Daarmee kreeg de groenvoorziening in de gemeen te Holten weer een fikse oppepper. Het begon 's morgens vroeg alle maal in Dijkerhoek, waar vijftien leerlingen van de OSB Dijkerhoek en de OSB Espelo, geholpen door burgemeester Van Rappard, het plantwerk voor het buitengebied voor hun rekening namen. Bij de school in Dijkerhoek en in de omge ving van het pompgemaal verdwe nen naast twee jonge berken ook nog eens honderd sneeuwbessen, hazelaars, krenten en vuilbomen in de grond. Het karwei werd daarna overgeno- nien door de leerlingen van het Kompas en de Kolschool die het onlangs in gebruik genomen gym nastieklokaal aan de Lageweg van een passend groen jasje voorzagen. In overleg met de dienst Gemeen tewerken kregen hier zo'n tachtig gele kornoeljes, eiken, hazelaars en krenten een nieuwe bestemming. De grootste klus moest echter op zwembad Twenhaarsveld worden geklaard. Vandaar ook dat wethou der W. Dalhuisen daar assistentie verleende. Zo'n zestig leerlingen van de Schakel, de Haarschool en de Dorpsschool hadden ook hier gelukkig hun eigen spades en schoppen meegebracht, zodat ach tereenvolgens de beuken, haagbeu ken, jeneverbessen, sneeuwbessen, spierstruiken, krenten, kornoeljes en fluweelbomen soepel de grond in gingen. Het vorig jaar aangelegde zandstrandje heeft nu heel wat meer beschutting. Voor hun mede werking aan de Boomplantdag ont vingen de Holtense scholen een vaantje, zodat ze zich altijd blijven herinneren wanneer die ene boom of struik nu eigenlijk werd geplant. Het gaat goed met de NV Energie bedrijf IJsselmij. Mede door de overname van het Holtense ge meentelijke nutsbedrijf werd 1987 afgesloten met een positief resul taat van 18,8 miljoen gulden. Zes tien miljoen gulden daarvan vloeit dit jaar terug in de porte monnee van de gebruiker. Op 1 juli wordt een tariefsverlaging inge voerd voor de elektriciteitstarie ven. Kleinverbruikers gaan 0,3 cent per kwh minder betalen. In Op uitnodiging van het Holtens Mannenkoor geeft het Pools man nenkoor Moniuszko maandag avond 25 april een concert in De Kandelaar. Het optreden begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) en de toegangsprijs is f 5,00. Genoemd naar de oprichter van de Poolse Nationale Opera Stanislaw Moniuszko, dateert het koor al uit 1919. In feite wordt dit mannenkoor gesponsord door de staatsspoorwe gen in Gdansk, waardoor de vele buitenlandse optredens mogelijk worden. Zo waren de leden al te gast in Hongarije, Bulgarije en West-Duitsland. Onder leiding van artistiek leider en dirigent Henryk Gostomski heeft Moniuszko in de loop der jaren veel erkenning ge boekt. Jaarlijks worden zo'n dertig concerten gegeven en een van de hoogtepunten van de laatste tijd is het winnen van de gouden medaille op het Festival van het Poolse Koorlied in Katowice. Het repertoi re van dit topkoor bestaat voor een groot deel uit capella liederen, maar ook gedeeltes uit verschillen de bekende opera's worden voor het voetlicht gebracht. Zowel werk van Poolse componisten, als van mensen als Wagner en Verdi. Het schoolzwemmen in Holten zal in de toekomst een recreatief ka rakter dragen. Op advies van de di recteuren van de basisscholen heeft het college van B en W afge zien van het plan de zwemlessen voortaan door de vakleerkracht li chamelijke oefening van de basis scholen te laten verzorgen. Afge zien van de roostertechnische pro blemen die dit zou hebben, vindt de leiding van de basisscholen het nog nauwelijks de moeite leerlin gen op te leiden voor het zwemdi ploma. In de praktijk blijkt dat de doelgroep (kinderen uit de groe pen 7 en 8) zo'n diploma al lang op zak heeft. Het afwijzen van het collegevoor stel betekent niet dat de daarmee gepaard gaande bezuiniging niet doorgaat. Dat geld wordt nu be spaard op het uitsparen van een ex tra kracht die tijdens het school zwemmen moest worden inge huurd. Nu de leerlingen "vrij" mo gen zwemmen, is een dergelijke kracht o totaal gaat het daarbij om een be drag- van ruim drie miljoen gul den. De grootverbruikers profite ren nog meer. Zij betalen samen 9,5 miljoen gulden minder. In 1987 nam de IJsselmij niet alleen het GEB Holten over, maar ook de nutsbedrijven van Hellendoom, Rijssen, Haaksbergen, Losser en Coevorden. Het aantal aanlsuitin- gen steeg tot 514.000. Afgezien van een verhoging van de efficiency, was ook de stijging van de afeet (3,5 en de tariefsverhoging per 1 ja nuari 1987 van invloed op het posi tieve resultaat. Het personeelsbe stand nam toe van 1300 tot onge veer 1500. Vanaf 14 mei (Nationale Molen dag) is de molen in Dijkerhoek weer geopend voor het publiek. Die dag laat de nieuwe vrijwillige molenaar Hans Toet uit Deventer de wieken weer vrolijk ronddraai en. Vanaf dat moment kan de mo len van maandag tot en met zater dag weer worden bezocht. Een ge legenheid waarvan ook tijdens de Nationale Fietsdag op zaterdag 28 mei weer druk gebruik zal worden gemaakt. Tijdens de openingsuren van de molen (van 10.00 uur tot 16.00 uur) kan niet alleen het binnenwerk grondig worden bekeken, maar kan men ook inkopen doen in het win keltje. Daar zijn afgezien van de meelprodukten ook lijnolie en sou venirs te koop. De molen draait tot en met september geheel op de vrij willige medewerkers. Het heeft er even om gespannen, maar het is nu zeker dat ook Zuid- Korea vertegenwoordigd is op het -Internationale Folklorefestival in Holten. Afgelopen maandag kwam bij organisator Dick Plekkenpol van de Holtense Boerendansers de definitieve bevestiging binnen. Van 7 tot en met 14 juli komen er dansers en danseressen uit vijf we relddelen naar Holten. Overigens is het niet alleen folklore wat deze zomer de klok slaat in de grote tent op Kalfstermansweide. Er is tijdens het Folklorefestival een gevarieerd amusementspro gramma opgesteld, waarin ook een songfestival past. Dat wordt ge houden op maandagavond 11 juli en het is nog mogelijk daaraan mee te doen. Wie denkt het nodige ta lent in huis te hebben, kan zich op geven bij Dick Plekkenpol, Kolweg •80, 7451 AD Holten. Tel. 05483- 63043. De solisten, duo's of groepen zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. Ook in Holten wordt zaterdag 23 april de landelijke bibliotheekdag gehouden. In de openbare biblio theek aan de Rörikstraat wordt daar van 10.00 uur tot 12.30 uur aandacht aan besteed. Thema van de dag is: Boek en bibliotheek in de zomer. 's Morgens wordt er in de biblio theek een grote boekverkoop ge houden. Daarnaast is het mogelijk een vakantiecollectie "leesvoer" op te bouwen. Wie met een uitgelezen privé-boek komt, kan een ander boek uitkiezen. Voor deze boeken- ruilbeurs kunnen natuurlijk ook meerdere boeken worden inge bracht. Daarnaast is ook het uit leenbureau geopend, zodat er nor maal boeken, platen of compact discs kunnen worden geleend. Wie van plan is de vakantie in eigen land te gebruiken om een fikse lee- sachterstand weg te werken, kan eventueel terecht bij een andere bi bliotheek in den lande. Wel is het verstandig even te informeren of de bibliotheek ter plaatse ook die ser vice biedt. De Holtense bibliotheek speelt ver der op het thema "zomer" in met een uitgebreide tentoonstelling van boeken voor de vakantie, van reis gidsen, hotelgidsen, enz. Voor de jongere lezersgroep organi seert de bibliotheek samen met de Nederlandse Spoorwegen een Rail- runner-kleurwedstrijd. Op de Lan delijke Bibliotheekdag zaterdag kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar een kleurplaat afhalen. Die moet ook weer worden ingeleverd bij de bibliotheek, waar men dan een Railrunner-envelop met pas poort ontvangt. Voor het hele land zijn er tien hoofdprijzen, die be staan uit een dagje naar de Efteling voor vier personen. Tenslotte staat er een ledenwerfactie op het pro gramma waarbij men tussen 10.00 uur en 12.30 uur voor een zacht prijsjes van f 10,00 per jaar lid kan worden. Wie in het bezit wil komen van een Commodore-64 huiscom- puter met 1701/2 kleurenmonitor, 1530 cassetterecorder, handboek en cassettes, kan vanaf zaterdag 23 april tot en met vrijdag 6 mei brief jes (met biedprijzen) inleveren bij de bibliotheek. Het zit erin dat acteur Henk van Ulsen voor de derde keer zijn op wachting zal maken in Holten. Na de voorlezing die hij afgelopen zondag voor de Nederlands Her vormde gemeente in gebouw Irene hield, waren de reacties dermate positief dat een hernieuwd bezoek van Van Ulsen aan Holten overwo gen wordt. In gebouw Irene hadden zich zon dagavond ruim 150 toehoorders verzameld, die luisterden naar een eigentijdse vertaling van het boek Prediker. Van Ulsen gebruikte daarvoor de versie van Pé Hawin- kels en Pius Drijver. Een dergelijke opzet, afgewisseld door saxofoon- muziek van altsaxofonist Adriaan Valk, blijkt goed aan te slaan bij een groot gedeelte van de hervorm de gemeente in Holten. In feite vormde de voorlezing een inleiding voor een aantal diensten waarin het thema De Mens heet Mens ver der zal worden uitgewerkt. In zijn dankwoord verwees ds. R. Visser al naar een eventueel vol gend bezoek van Van Ulsen. Die blijkt momenteel al bezig te zijn met bewerkingen van twee nieuwe boeken (Openbaringen en Amos). Ook is het mogelijk dat de oud- Kampenaar met het programma Spelen met Woorden naar Holten komt. Dit literair getinte program ma kan eventueel worden aange past aan de opzet die de hervormde gemeente in Holten hanteert. /S£S NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons m.m.v. kinderkoor Mozaïk. Kindeme- vendienst: Tineke Oldenburg; uitgangscollecte: kerkinterieur. 19.00 uur: ds. G. van der Weide, Twello, jeugddienst. Uitgans- collecte: plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: Mevr. Ymker- Blokzijl en Gerdien Slotman. Diessenplas: woensdag 27 april 19.30 uur, ds. Israël. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. J.W. de Roo van Zwijndrecht. In bei de diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindeme- vendienst: groep 7 en 8 o.l.v. H. Beltman en groep 3 en 4 o.l.v, mw. R. Kolkman-Bolink. Op pasdienst: mw. Beldman-Aan- stoot, mw. Dijkink-Rietman, Fenny Rietman. Mw. Kors-Van Dijk en mw. Stam-De Waard. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Visser. Uitgangscollecte: Bethanië. OKKENBROEK: Zondag 24 april: 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt (Gezins- dienst). Uitganscollecte: kerk voogdij. NIEUW HEETEN: Zondag: 10.00 uur Hoogmis. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. T.I. Lafeber, Henri Dunant- straat 1 Rijssen. Tel. 05480- 18383. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 6 1515, daarna K.J. Coppool- se, Schuttersweg 4, tel. 63391. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. VRIJDAG 22 APRIL: Normaal in Espelo. ZATERDAG 23 APRIL: Lande lijke Bibliotheekdag in Holten van 10.00 uur tot 12.30 uur in de bibliotheek aan de Rörikstraat. ZONDAG 24 APRIL: concert Rob Koelewijn en Hajo Hen driks in koffiebar De Kandelaar, aanvang 20.15 uur. MAANDAG 25 APRIL: 19.30 uur raadsvergadering in het ge meentehuis. Optreden Pools mannenkoor Moniuszko in De Kandelaar, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. DINSDAG 26 APRIL: Lezing Loodswezen voor NBvP in zaal Vosman; 19.45 uur NBvP in Trefpunt, koude schotels maken. Ledenvergadering PCOB in het Kompas aan de Hoffestraat, aanvang 20.00 uur. Bezoek HVG Holten aan Dijker hoek, vertrek per bus vanaf Ire ne om 19.00 uur; 20.00 uur in Bethanië bijeenkomst HVG met voordrachtskunstenares Claar Hovinga. DONDERDAG 28 APRIL: Slot- avond HVG Holten, aanvang 19.45 uur in Irene. ZATERDAG 30 APRIL: Viering Koninginnedag. MAANDAG 9 MEI: Ruilbeurs Holtense Postzegelclub bij Vos man, 20.00 uur. Gevonden: een bankbiljet; één Lips sleutel aan hanger; een •poes zwart'grijs/wit. Verloren: damesbril in rood etui; plastic tas inhoudende boeken en tijdschriften, zilveren armband c.q. mouwophouaer, Volvo autosleutels, rechthoekig horloge met grijs bandje, rode portemonnaie met inhoud, he ren bril met goudkleurige mon tuur, zwart/witte kater met rode band. HOLTEN - Geboren: Marlies dv. H. Lammers en J. H. Leef- tink (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. M. Pol, oud 27 jr. Holten en H. Meerman oud 28 jr. Holten. Gehuwd: D. J. Kappert oud 26 jr. Holten en H. J. Jansen oud 24 jr. Holten. Overleden: B. Pekkeriet-Aan- stoot, oud 99 jr.; H. ter Harmsel, oud 74 jr. (overl. te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3