Gemeentehuis omgetoverd tot creatief centrum Dorpskom Holten voor 4 miljoen in nieuw jasje Meteen maar naar Edah: 589 349 fbab WEEK Raad praat over nieuw dorpshuis 99 59 DEZE Nota dorpsvernieuwing benadrukt verkeerssituatie Alarm voor bejaarden uontvangt een fraaie als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON HMV luidt voorjaar in Grote beurs in Bathmen Concert in koffiebar De Kandelaar Jubileum van bejaarden sociëteit later gevierd Sinaasappelsap Br. bonen/kapucijners Paprika schijven Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 april 1988 - 40ste jaargang no.16 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Coberco Ondanks de zorgelijke tijden voor melkveehouders, die hun melkquota de afgelopen jaren met liefst 19 procent zagen ver minderen, is er bij het district Holten van de Coberco ook nog ruimte voor blijde gebeurtenis sen. Op de jaarlijkse ledenver gadering werden traditiege trouw de kwaliteitsprijzen uit gereikt. En aan de hoeveelheid schildjes, borden en tegels is te zien dat de kwaliteit van de melk alleen maar hoger wordt. Meinders Jan Meinders is een rasechte ondernemer. Dat bewees hij on langs weer met de start van DKV Service in Holten. Aan de Keizersweg is het zenuwcen trum van het internationale vracht- en busvervoer geves tigd. Vanachter zijn "dokterste lefoon" coördineren Meinders en zijn vier medewerkers 500 pechgevallen per maand. Een nadere kennismaking met een voor Holten relatief onbekend bedrijf. Even was de verbeelding aan de macht in het gemeentehuis van Holten. Vorige week woensdag werd daar de expositie geopend van door leerlingen van de Scho lengemeenschap gemaakte werk stukken. In een sprookjesachtig decor dwaalden de talrijke bezoe kers langs de geestesscheppingen van de leerlingen tekenen, han denarbeid en textiele werkvor men: kortom Tehatex. Een bizarre onderzoeking van de vage grenzen tussen kunst en kitsch. In zijn openingstoespraak greep docent handvaardigheid M.A. Al- ting de gelegenheid dankbaar aan om het belang van expressievak ken te onderstrepen. Hij memo reerde dat er dit jaar 71 leerlingen eindexamen doen in een van de creatieve vakken aan de Scholen gemeenschap. Hij zag zijn betoog ondersteund door de intrigerende voortbrengselen van zijn noeste le- raarsarbeid. Want mooi of niet, het boeide allemaal. En wat kun je meer van kunst verlangen? Ook rector P. Bakker wees op het belang van jonge mensen die pro blemen creatief weten op te lossen. Hij deed dat in een speciaal voor deze expositie vervaardigd boek werkje. In het gemeentehuis hangen, staan of liggen de werkstukken van de eindexamen-kandidaten tot en met 9 mei. Daaronder veel teken en schilderwerk, maar ook meer ruimtelijke objecten. Hoe je kunst ook kunt beleven, toonden acht meisjes van de HAVO-afdeling die onder regie van Holtenaar Joost Boer voor een passende omlijsting van de opening zorgden. In fanta sievolle en vooral erg kleurrijke niet alledaagse kledij doken zij her 0o^. VQQT creane Van Suzanne van Haren bestond volop belangstelling en der in de hal en op de trappen y y van het gemeentelijk bolwerk aan de Smidsbelt op. Het paste prima werd over gepraat. Levende kunst Kun je je een groter compliment in het geheel en wat meer zegt...er dus die de mensen bezig houdt, voorstellen? IIIIIIIIIIIIIUIIIlllllllllllHIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllMIIIIIIMIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Wanneer alles naar wens ver loopt kunnen bejaarden in Holten binnenkort worden aangesloten op een regionaal alarmeringssys teem. Momenteel wordt er een gemeentelijke indicatiecommissie gevormd die moet bepalen wie voor zo'n alarmsysteem in aan merking komt. Voorlopig is het de bedoeling dat zeven aanvragen worden gehonoreerd. Het ligt in de bedoeling later meer alarme ringssystemen beschikbaar te stellen. Voor de Holtense ouderenbon den ANBO en PC-OB ligt er op het gemeentehuis tweehonderd gulden klaar. Deze subsidie moet worden aangewend voor bestrijding van kosten verbon den aan ledenwerving en kader vorming. Zondagavond 24 april treden Rob Koelewijn en Hajo Hendriks op in de koffiebar van De Kandelaar. Het optreden begint tussen kwart over acht en half negen en de bal van de gereformeerde kerk is om acht uur open. De toegang is gratis. Rob Koelewijn is geen onbekende. Hij speelde ruim vijf jaar in The Travellers voordat hij op de solo toer ging. De samenwerking met panfluitist en basgitarist Hajo Hen driks dateert uit 1986. Hun werk be staat voor het grootste deel uit zelf geschreven liedjes variërend van luistemummers tot stevige deu nen. Deze worden afgewisseld met instrumentale nummers. In hun muziek staat het christen zijn cen traal. Voor ruim vier miljoen gulden kan de dorpskom van Holten er over vijf jaar weer pico bello uitzien. Voor dat geld kan en bijdrage worden gele verd aan de renovatie van particuliere woningen (f 2.250.000), komt er een nieuwe riolering (f807.000), wordt het wegdek verbeterd (f 890.000) en kan er iets worden gedaan aan verkeersonveilige situaties f117.000). Dat staat te lezen in de beleidsnota Dorpsvernieuwing die het ingenieursbu reau Oranjewoud in opdracht van de gemeente Holten heeft opgesteld. Overigens voegen de onderzoekers er meteen aan toe, dat dit de duurste oplossing is. Met wat passen en meten, een inventieve financiële ingreep hier en een wat minder rigoreuze aanpak daar, is Holten aanmerkelijk goedkoper uit. Al met al heeft het college van B en W met dit rapport een aardig handvat om de problematiek van de dorpskom te lijf te gaan. In het rapport van bureau Oranje woud is (op verzoek van B en W) speciale aandacht besteed aan de verkeersproblematiek. Met name waar het gaat om de noodzakelijke herinrichting van de Deventerweg, de Dorpsstraat en de Oranjestraat. In overleg met de werkgroep Dorpsvernieuwing (waarin verte genwoordigers van de gemeente, de handelsvereniging en de VW) zijn er nu drie varianten ontwik keld, met ieder een eigen financieel plaatje. Een van die drie ontwerp- schetsen (of een combinatie daar van) moet een eind maken aan de belangenstrijd tussen de verkeer- en winkelfunctie van deze straten. Ze hebben gemeen dat naarmate men de Smidsbelt nadert, de ingre pen drastischer worden. Het ge deelte van de Dorpsstraat tussen de Kolweg en de Stationsstraat moet het meest ingrijpend worden aangepast. Maar helemaal auto loos wordt het hart van het dorp niet. De herinrichtingsvoorstellen zijn ingegeven door de slechte staat van de riolering en de matige kwali teit van dë verharding. Ze zijn erop gericht de route door het dorp zo onaantrekkelijk mogelijk te maken voor het verkeer dat er niets te zoe ken heeft. De voorgestelde maatre gelen moeten ervoor zorgen dat de dorpskern meer een ver blij fsfunc- tie krijgt. Dat gaat gepaard met een andere doelstellingen, namelijk het terugdringen van het aantal onge vallen. Voor de zogenaamde dorpsuitlo pers (de Deventerweg en de Oranje straat) denken de plannenmakers aan een zogenaamde 50 kilometer inrichting. Daarbij overheerst de verkeersfunctie. Opvallend zijn de rotondes die gepland staan voor de kruising van Oranjestraat, paral lelweg Rijssenseweg en Markelose- weg en aan de andere kant bij de kruising van Deventerweg en Burg. van der Borchstraat. Dit om de snelheid van het binnenkoménde verkeer te minderen en de zo be- Door onverwachte omstandig- heden kan de viering van het 25-jarig jubileum van de Hol tense bejaardensociëteit a.s. za terdag niet doorgaan. I.p.v. van 23 april zoekt het bestuur nu naar een geschikte datum in het najaar. Tegen die tijd zullen de genodigden opnieuw bericht krijgen. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 bouwde kom beter aan te geven. Voor wat betreft de aansluiting op de provinciale wegen is het de be doeling de Deventerweg richting Holten door te trekken naar de toe- en afrit van de S-14. Bij de Oranje- straat-Rfjssenseweg kan de huidi ge situatie worden gehandhaafd, maar bestaat ook de mogelijkheid de Oranjestraat ondergeschikt aan te takken. Tussentrajecten Als tussentrajecten staan in het rapport de Dorpsstraat tussen Kei zersweg en Stationsstraat en de Oranjestraat tussen Kolweg en pa rallelweg naar Rijssen. Afhankelijk van de maatregelen in het centrum zijn daarvoor twee mogelijkheden denkbaar. Enerzijds kan worden volstaan met het aanbrengen van oversteekplaatsen voor het langza me verkeer en een aangepaste maatvoering en anderzijds kan naast die oversteekplaatsen ook nog eens de rijbaan voor gemotori seerd verkeer worden versmald. Centrumdeel Voor het centrumdeel (Dorpsstraat van Kolweg tot Stationsstraat) zijn Situaties als hierboven moeten worden uitgebannen. Daarvoor moet het gedeelte van de Dorps straat tussen Kolweg en Stations straat een 'erfachtige' inrichting krijgen. Voor het kruispunt Rijs- senseweg-Oranjestraat-Markelo- seweg is een rotonde in de plannen opgenomen. drie ontwerpen uitgewerkt. Ze zijn gebaseerd op maximum snelheden voor het gemotoriseerd van 50 km/u, een inrichting als 30 km/u-ge bied en een 'erfachtige' inrichting (een dorps-winkelerf). In de laatste situatie zijn wijzigingen in de ver- keerscirculatie nodig. Ten eerste kan de Dorpsstraat worden doorge trokken naar de Larenseweg en de toegang tot de Smidsbelt onderge schikt worden aangetakt (met een drempelconstructie). Maar ook kan die drempelconstructie worden ge bruikt om de Smidsbelt aan te tak ken op de doorgetrokken verbin ding Dorpsstraat-Stationsstraat. Keuze volop dus voor wat betreft de herstructurering van wegen. Maar die keuze is er ook bij de reno vatie van particuliere woningen. Alle subsidie-aanvragen kunnen gehonoreerd worden, waarmee men dus de vier miljoen over schrijdt. Maar er kan ook worden gekeken naar de karakteristieke waarde van de panden, zoals nu ook al gebeurt. Voor dergelijke op knapbeurten wordt jaarlijks al 60.000 gulden uitgegeven. Feit is wel dat een nieuwe riolering niet langer op zich kan laten wachten. En dat dit maar het best meteen kan worden gecombineerd met een vernieuwing van het ook niet al te beste wegdek, behoeft ook geen be toog. Dat er in Holten de komende jaren hoe dan ook geld moet wor den uitgegeven, is dus een ding dat zeker is. Met het traditionele voorjaarscon cert luidt de Holtense Muziek Ver eniging op zaterdag 7 mei het voor jaar in. Onder leiding van de nieu we dirigent Leen Schouten zal die avond in sporthal 't Mossink een gevarieerde muzikale avond wor den gepresenteerd. Het gratis toegankelijke concert- begint om 20.00 uur. Voor de pauze is het programma wat serieuzer ge tint, met de wat moeilijker werken voor het orkest. Daarna komen ook de majorettes en de drumband aan bod met een wat luchtiger aanbod. Vereniging van Bathmense on dernemers houdt op 5,6,7 en 8 mei een grote middenstandsbeurs. Naast de 33 plaatselijke bedrijven zal er ook een groot aantal infor matie- en presentatiestands van diverse verenigingen en instellin gen zijn. De beurs wordt gehouden in de nieuwe sporthal De Uutvlog waar 900 m2 ruimte beschikbaar is. Daarnaast wordt achter de sporthal een grote tent van nog eens 900 m2 geplaatst waarmee het totale beursoppcrvlak op 1800 m2 komt. In de beursruimte komt een groot podium dat gebruikt kan worden voor een modeshow of mu ziek- en dansactiviteiten. Vanuit het dorp en bij de invalswegen zal een duidelijke bewegwijzering zor gen voor een vlotte toegangsroute naar de beurs, waar een bijzonder ruime parkeergelegenheid ook geen problemen kan opleveren. Op de agenda van de komende raadsvergadering (maandag avond 25 april om 19.30 uur) staat de bouw van een dorpshuis cen traal. Het college presenteert een aangepast plan voor de vroegere kleuterschool aan dc Tuinstraat, waarvoor een krediet van f 1.350.164 nodig is. In de voorberei dende commissiebesprekingen bleek dat de raad daar geen noe menswaardige problemen mee heeft, zij het dat de raadsleden Spijker (WD) en Rustebiel (Ge meentebelang) in de commissie Fi nanciën hun ongenoegen spuiden over de financiële onderbouwing van het voorstel. Naast het dorpshuis staat ook de uitbreiding van de Scholenge meenschap Holten op de agenda. De zes permanente leslokalen en twee conrectorkamers komen de gemeente op f 703.000. Ook het an dere agendapunt komt uit de on- derrwijshoek. Bij de Kolschool functioneert alweer enige weken een nieuwe CV-ketel, omdat de vo rige op springen stond. Formeel moet de raad die aanschaf nog goedkeuren. literpak per 6 pakken dat is per stuk Coroos, blik 800 ml. per 6 blikken dat is per stuk per 4 stuks Deze aanbiedingen zijn geldig donderdag 21 t/m zaterdag 23 april 1988 en OP=OP.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1