Startschot voor nieuw seizoen fietscrossers AI Holten verzet weer veel werk Terugloop aantal leden De Rietvoorn Medewerkersavond Blauw Wit succes Supporters ver. SV Holten peilt mogelijkheden tribune Holten neemt volle winst mee uit Enter Tentoonstelling if Resultaten sv Holten Ingezonden HOLTENS NIEUWSBLAD HVG Holten op de hoogte van apothekersvak Bejaardensoos in Kandelaar DONDERDAG 21 APRIL 1988 De wedstrijd Enter-Holten kende twee heel verschillende gezichten. Voor rust waren de Enternaren dui delijk sterker, maar in de tweede helft sloeg Holten terug. Een 0-1 overwinning voor de rood-zwarten was het gevolg. Het pleit voor de conditie van de Holtenaren dat ze na de winterstop steeds in de twee de helft sterk opkomen. Bij Holten ontbraken Rerié Ban- nink en Henny Jalving wegens blessures en ERik Broekmaat door militaire dienst. Daardoor moest de ploeg aan techniek inboeten, het geen door inzet werd gecompen seerd. Voor rust combineerde En ter beter en werd het een paar keer heel gevaarlijk voor het doel van Erwin Stukker. De thuisclub had echter de grootste moeite met het benutten van kansen. Vooral rech terspits Otten kreeg een ideale mo gelijkheid. Aan de andere kant hield de weer herstelde Jack Speel man met zijn snelheid de aandacht van de Enter-verdediging vast. Vooral na de rust werd Holten daar door steeds gevaarlijker. Terwijl achterin de zaken redelijk onder controle werden gehouden en En ter toch steeds vorder opdrong, sloeg Holten toe. Halverwege de tweede helft kwam de bal via Jack Speelman bij Ep Boode, die Geert Brands de ruimte in zag gaan. Pas in tweede instantie kon de laatste de bal achter doelman Geels van Enter werken: 0-1. Met Gerrit "Snoekie" Aanstoot en Henk Blan- kena in de ploeg, verdedigde Hol ten die voorsprong met succes. Dat was echter meer te danken aan de onzorgvuldigheid van de Enter- voorwaartsen en aan het onbeher- ste gedrag van middenvelder Nie- tert, die zich zo ergerde over zijn ei gen onvermogen dat hij natrapte en naar de kleedkamer werd ge stuurd. Met een aanvallend Holten kwam een eind aan deze wedstrijd die geen moment de echte derby sfeer van weleer kon oproepen. Er is door de Werkgroep Hol ten van Amnesty International in 1987 weer veel werk ver richt, zoals blijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag. Dat werk is niet altijd even be moedigend als men bedenkt dat op de meer dan vijfhonderd brieven, welke jaarlijks door de leden van A.I. in Holten ge schreven worden, nauwelijks enige respons wordt ontvan gen. Toch is er zo nu en dan ook een lichtpuntje. Zo werd in janu ari 1987 over het adoptiegeval van Ephrariem Darkie in Zuid- Afrika van zijn advocaat bericht ontvangen dat hij was vrijgeko men. Een nieuw adoptiegeval van een Griekse gewetensge- vangene leverde aanvankelijk wat moeilijkheden op vanwege de taal, maar via de Rijksuni versiteit van Groningen werd een oplossing gevonden en heeft nu correspondentie plaats. Er werd veel werk gemaakt van de voorlichting aan de twee hoog ste groepen van leerlingen van de basisscholen. Vluchtelingen Naar aanleiding van het de bat over het vluchtelingenbe leid van de regering werd op 9 april een telegram gezonden aan de Tweede Kamer hetgeen in 1988 een vervolg kreeg door adressen uit de plaatselijke sa menleving en dat sterk de aan dacht houdt van de werkgroep. Dat de doodstraf een zeer om streden onderwerp is bleek uit het feit, dat de petitie tegen de doodstraf niet getekend werd. Op een gemeentezondag van de Ned. Herv. kerk werd in dit ver band onder het motto „Recht op leven" een programma ver zorgd met dia's met als onder werp „De dood als straf'. Het werd een zeer geslaagde bijeen komst. Voorlichting Van iedere gelegenheid wordt gebruik gemaakt om voorlich ting te geven over het werk van Amnesty. De verkoop van mate riaal vormt een van de schaarse middelen voor de kas van de groep. In deze voorlichting werd ook de rijpere jeugd betrokken. Zij heeft 's zomers ook plaats in de recreatietent op de Borkeld. De vakbondsafdelingen van FNV en CNV werden betrokken bij het werk van A.I. in de dicta toriaal geregeerde landen. De prentkaarten die kunst schilder Riemko Berends voor de werkgroep tekende en tal van andere activiteiten lever den geld op om het werk voort te zetten. Tal van gelegenheden werden gebruikt om brieven te schrijven voor vrijlating van ge vangenen. De werkgroep be stond op 31 december 1987 uit: Anneke Wissink, voorzitter; Gerrie Veneklaas-Slots, 2e voor zitter; Jan Groenewegen, secre taris; Herma Visser, penning meester; Jet Moed, notuliste; W. Beijers, P.R.-man en Ivonne van Wijk, Gerdien Kreykes, Joke Aanstoot en Anja Potkamp, le den die allen weer een afzonder lijke taak hebben. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in Overijssel houdt dit jaar weer zijn grote handwerk- tentoonstelling in de Deventer Bergkerk. Voor deze tentoonstel ling, die voor iedereen toegankelijk is, worden vele honderden werk stukken gemaakt, waarvan dertig uit Holten en Dijkerhoek. Proeven, tekeningen en beeldverslagen la ten zien hoe de maakster tot het uiteindelijke resultaat gekomen is. Gedurende de tentoonstelling wor den doorlopend demonstraties ge geven in verschillende technieken zoals kantklossen, quilten, zijde be schilderen en weven. Openingstijden: donderdag 21 april van 12.00 tot 21.00 uur, vrijdag 22 april van 10.00 tot 21.00 uur, za terdag 23 april van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 24 april van 13.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijzen: Leden NBvP 3,50 gulden en niet-leden 4,50 gulden. Voor de fietscrossers van de Holtertrappers wordt het weer menens nu het startschot voor het nieuwe seizoen is gevallen. Op 't Vletgoor viel vorige week woensdag het startschot voor een nieuw fietscross-seizoen. De leden van de FCC De Holtertrappers wa ren naar hun clubterrein gekomen voor een open middag. Daar wer den de jongens en meisjes die nog niets van deze sport afwisten, in gewijd in de geheimen van het fietscrossen. Uiteraard mocht ie dereen even proefrijden en werden er enkele echte wedstrijden verre den. Er was veel belangstelling voor deze activiteit, dus kan De Holtertrappers binnenkort wel licht wat nieuwe leden begroeten. Aan het begin van het nieuwe sei zoen telt de fietscross-club 24 le den. Veel daarvan toonden aan in de afgelopen jaren volleerde fiets crossers te zijn geworden. Met name de resultaten van de Neder landse kampioenen Bart Willems en Jeroen Grave spreken tot de ver beelding. Zij hebben de naam van De Holtertrappers ook landelijk bekendheid gegeven. Voorlopig staan er echter eerst de regiowed strijden en de trainingen op het programma. Die training vindt elke woensdag vanaf 18.00 uur plaats op 't Vletgoor. Eenmaal in de veertien dagen wordt er om het clubkampioenschap gereden. In formatie over FCC De Holtertrap pers kan worden verkregen bij mw. F Vincent, Verzetsstraat 23, tel. 63506. Op de jaarvergadering van hen- spuit voor onkruidbestrijding was gelsportvereniging De Rietvoorn geschonken en door de heer Men- kwam duidelijk de terugloop van nes twee werpmolens. Onder dank- De heer Vroom van de Holtense apotheek vertelde op 14 april tij dens een bijeenkomst van de Her vormde Vrouwengroep in Holten over medicijnen en het gebruik daarvan. Met behulp van een diase rie liet de heer Vroom aan de dames zien hoe de apotheek eruit ziet en wat voor een studie daaraan vooraf gaat. In mei gaat de Hervormde Vrouwengroep de apotheek bezich tigen. RKSV 2-Holten 4 1-0 Holten begon zoals verwacht mag worden van een elftal dat bo venaan staat; aanvallend. Maar elke actie smoorde in de hechte muur van oranjehemden. In de laatste minuut nam RKSV uit een vrije trap zelfs een voorsprong. De tweede helft liet een fanatiek Hol ten zien dat de Rijssenaren nietx meer van de eigen helft liet komen. Schoten van Rocheteau, J.K.V. en Banno leidden niet tot het gewen ste resultaat, zodat RKSV zijn re vanche had op de eerder geleden nederlaag. Met nog 5 wedstrijden behoudt het vierde nog kans op promotie omdat medekoploper Wierden 1 punt verspeelde. Enter 6-Holten 6 3-3 In een matige wedstrijd verzuim de Holten beide puntjes mee naar huis te nemen. Al vrij snel scoorde Hajé het openingsdoelpunt spoe dig gevolgd door nummer twee van Joost. Holten had toen de wedstrijd al kunnen beslissen, maar verschil lende doelrijpe kansen werden om zeep geholpen. Bij een uitval wist Enter de aansluittreffer te scoren. In de tweede helft stond de achter hoede van het zesde te pitten. En ter strafte dit meedogenloos af: 3-2. In de slotfase scoorde Gaike Hol- tens derde treffer, waarmee de wed strijd in een gelijkspel eindigde. Holten 7-Luctor 10 2-2 en Haarle 5- Holten 7 11-0. Na het goede resultaat tegen Luctor eerder in de week ging Hol ten 7 in Haarle j.l. zondag geheel in de fout. En daar leek het aanvanke lijk helemaal niet op, want een ge motiveerd Holten ging van het be gin af er goed tegenaan. Doch de mooiste combinaties werden in de afwerking verprutst. Afstands schoten belandden bij de hoekvlag! Toch hield Holten de moed er in tot dat een paar ongelukkige momen ten van de achterhoede het verweer braken. Luctor 9-Holten 9 0-0 en Holten 9- Haarle 6 1-2. Holten 9 moest 2 keer binnen 48 uur aantreden voor de competitie. De uitwedstrijd bij Luctor was van uitstekende kwaliteit. Tegen de nummer 2 van de ranglijst wist Hol ten kranig stand te houden en keer de met een dik verdiende punten- deling huiswaarts. De geweldige krachtsinspanning van vrijdag brak de ploeg zondag op tegen Haarle. Tot de rust bleef de score blank, maar daarna schakelde Haarle een versnelling hoger en liep uit naar 0-2. Dick Spenkelink redde voor Holten de eer. Holten 10-Wierden 6 1-3 en Holten 10-Nijverdal 4 2-0. De twee thuiswedstrijden lever de het tiende evenzovele punten op. Tegen kampioenskandidaat teams treffen elkaar nog 2 keer in de komende weken. het aantal leden naar voren. Wa ren dat er enkele jaren geleden nog ruim 600, nu zijn dat er (inclusief de jeugdleden) nog 418. Als groot ste oorzaak van die terugloop wordt genoemd de slechte zomers van de laatste jaren. Het bestuur is van mening dat het ledenaantal zich waarschijnlijk wel weer uit zal breiden zodra zich weer een mooie zomer aandient. Er zal in ieder geval in mei hog een avond worden gehouden voor uit reiking van de vergunning bij café Tonny Brands, omdat de meeste aanwezigen vonden dat bij de uit reiking in januari haast nog nie mand aan vissen denkt. Het be stuur wil dit nog wel een keer pro beren hoewel ze van mening is dat het beschikbaar zijn van de vergun ning bij de Rabobank, voldoende service biedt aan de leden. De voorzitter deelde mee dat door de heer Klein Hesselink een zegging werden de giften aanvaard. De molens werden tijdens de verga dering verloot om de kas te spek ken. Tijdens de bestuursverkiezing werd afscheid genomen van Jan Al- bert van de Kassier oftewel Ool- bekkink. Hij had meer dan vijftien jaar deel uitgemaakt van het be stuur van de Rietvoorn en daarom speldde voorzitter Kers hem de gouden speld op van de vereniging. In zijn plaats werd gekozen Gé Slotman uit Holten. Ook Markelo kreeg een nieuw bestuurslid. Van Ham maakte plaats voor Flierman. De jaarlijkse gezellige avond die de actiegroep van ZW Blauw Wit zaterdagavond in zaal Vosman hield voor diegenen die een stukje van hun vrije tijd beschikbaar stel len voor het goed functioneren van het verenigingsleven is ook deze In de vorige week woensdag (13 april) gehouden jaarvergadering van de supportersvereniging SV Holten kwam de bouw van een tri bune aan het hoofdvcld van de SV aan de orde. In het jaarverslag van secretaris W. Beijers was gesteld, dat dit een zaak is van de gemeente en daar, gezien haar moeilijke fi nanciële toestand, weinig kans op is. Het lid van de sportcommissie, Jan ten Velde deed een beroep op het supportersbestuur toch een initiatief te nemen in de geest van ABS-Bathmen. De suggestie werd gedaan door middel van giften en renteloze aandelen een kapitaaltje bij elkaar te krijgen, dat de ge meente dan zou kunnen aanvullen. Algemeen voorzitter J. Kurz vroeg het supportersbestuur, even als voor de jeugd, ook wat te doen voor de senioren der afdelingen. Hij meende dat de supportersvereni ging ook meer gebruik kon maken van clubblad 't Meermenneke om zodoende meer in de openbaarheid te treden. Besloten werd tijdens het Allard van Bruggentoernooi op zondag 5 juni spelmateriaal beschikbaar te stellen om de pauzes voor de jeugd te kunnen overbruggen. Het pro gramma is reeds vastgesteld. Kurz wees er voorts op, dat de plannen van de uitbouw van de kantine en de vorming van een jeugdhonk nog deze maand hun beslag zullen krij gen. Aan de inrichtingskosten zou de supportersvereniging wat kun nen doen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 128 bedraagt. De fi nanciële toestand van de vereni ging laat zich, zoals uit het verslag van penningmeester J. Beltman bleek, goed aanzien. Het aanboren van bronnen om geld bij elkaar te krijgen kost echter wel veel inspan ning van de bestuursleden. Van het sponsorgeld van ruim elf duizend gulden werd f 7.750.- aan de afdelin gen voetbal, handbal, atletiek en schaken uitgekeerd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SV in geld en in natura. Voorzitter Gerrit Jansen zei in zijn openingswoord dat er over de sponsorloop een communicatie stoornis was geweest die echter goed is opgelost. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat in de persoon van de heer J. Krooshof thans een opvolger gevonden is voor de alge meen voorzitter van de SV Jaap van Doorninck, die het vorig jaar als zodanig bedankte. De periodiek aftredende be stuursleden M. van Avesaat, J. Bel tman, G. J. Jansen en W. F. Reijlink werden bij enkele kandidaatstel ling herkozen. Het verslag in het Holtens Nieuwsblad van 31 maart over het bezoek van Prins Bernhard aan Bos Dierenwereld en het daarop in hakend stuk van de heer W. Otten geven mij aanleiding daarop te re ageren. Het gaat in dezen om de vraag, waarom niet de Chef Kabi net van de Commissaris der Konin gin in deze provincie de Prins als eerste begroette, maar de burge meester van Holten. Met alle respect voor de scriben ten, moge ik in alle bescheidenheid zeggen, dat zowel uw verslaggever als de heer Otten op het verkeerde been staan. Uw verklaring waarom niet de heer Boelkens niet Boe- lens), maar de burgemeester van Holten degene was, die de prins als eerste begroette en deze aan het an dere gezelschap voorstelde, heeft helemaal niets te maken met de rang van deze Kabinetschef, maar alles met het feit, dat de burgemees ter in zijn eigen gemeente steeds de eerste man is. De Gemeentewet be paalt duidelijk, dat de burgemees terzijn gemeente in en buiten rech te vertegenwoordigt. De rang van mr. Boelkens, al oj niet vertegenwoordigende de Com missaris der Koningin, is in dezen in het geheel niet relevant. Ook wanneer de Commissaris der Ko ningin in persoon aanwezig zou zijn geweest of de minister-presi dent, dan nog zou het altijd de bur gemeester zijn geweest, die als eer ste ter begroeting naar voren zou zijn getreden. Ik wil hiermede alleen maar zeg gen, dat de philosophie van uw ver slaggever daaromtrent onjuist is en dat de beschouwingen van de heer Otten niet relevant zijn. De burgemeester van welke gemeente dan ook, is in dit opzicht helemaal niet in te schalen in rangen van la gere of hogere publiekrechtelijke li chamen, wanneer deze in zijn eigen gemeente optreedt, hij is dan steeds de eerste man. Aan de burgemees tervan Holten is derhalve niet - zo als de heer Otten wil doen voorko men - de begroeting vaji Prins Bernhard overgelaten, neen de burgemeester van Holten, is bij meergenoemde begroeting in zijn plicht getreden, indien hij anders zou hebben gehandeld, dan zou hem dat niet in dank zijn afgeno men. W. H. Enklaar De eerstvolgende bijeenkomst van de bejaardensoos zal worden ge houden op dinsdag 26 april om half drie in de Kandelaar. Belangstel lenden kunnen zich dan tevens op geven voor het reisje dat op donder dag 26 mei zal worden gemaakt. keer weer een groot succes gewor den. De ongeveer 150 aanwezigen werden welkom geheten door actie groep voorzitter Dick Beldman, die tevens een dankwoord sprak tot Anke Kruithof, Ab Aaftink en Jan Lohuis die bij thuiswedstrijden de verloting prima verzorgden. Ook een speciale „pluim" was er voor Benny Aanstoot (Rijssen) die elk jaar weer „topverkoper" is bij de jaarlijkse grote verloting. Clubvoorzitter Gerrit Welink wees in zijn openingswoord op het zeer grote belang van het goed functioneren van de grote club van medewerkers. De dames en heren zijn voor Blauw Wit van onschatba re waarde. Na de toespraken stond de quiz „Wie kent Blauw Wit" op het programma. Er moest een tien tal vragen, allemaal betrekking hebbend op de diverse afdelingen binnen de vereniging, worden be antwoord. Als winnaars kwamen uit de bus: de heer en mevr. Belds- nijder, de heer en mevr. Bril en Hen- nie Paalman en Erik Mondeel. Rond de klok van tien uur werd door Jan Willem Maneschijn (De Piepe) de dolkomische eenacter „Luik-Bastenaken-Luik" opge voerd. Aan de „wielerwedstrijd" na men deel Knutmelk, Veldmuis, Me- loenio, Beukenwoud pseudoniem van personen die geregeld op het Vletgoor present zijn. Maneschijn kreeg voor z'n oneman show een stevig applaus. De avond werd besloten met de traditionele verloting. Nadat de 1400 loten binnen tien minuten wa ren verkocht won Herman Withaar de hoofdprijs. De avond werd op hammondorgel muzikaal omlijst dootBartje Wieldraaijer uit Nijver- dal. Tegen twaalven sprak Dick Beldman een woord van dank tot allen die meewerkten aan het wel slagen van de medewerkersavond Wierden was van meet af aan dui delijk dat Holten klasse te kort kwam om deze tegenstander van zich af te houden. Al liepen de Hol temaren zich uit de naad, de eerste helft werd toch afgesloten met een 0-2 achterstand. Na de pauze viel a'. snel het beslissende derde doel punt. Gerrit Jansen zorgde er voor dat de stand een beter aanzien kreeg door na goed samenspel het leder beheerst in de touwen te mik ken. Tegen de groen-zwarten uit Nijverdal mocht Holten terecht de 2 wedstrijdpunten in de zak steken. Dit was niet in de laatste plaats te danken aan de hechte verdediging waarin Freek Lubbersen en Gerrit Jansen weinig moeite hadden met de lange ballen van de tegenstan der. Daarbij kwam nog dat de in bloedvorm verkerende rechtsback Meivin weer lustig met strakke pas ses de voorhoede bediende. Was Holtens eerste treffer een mazzel tje, op de tweede viel niks af te din gen. De snelle centrumspits velde het vonnis over de nummer 2 van de ranglijst. Na deze wedstrijd is het zelfs voor Holten 8 (zelfde klas se) oppassen geblazen. Beide De Zweef 11-Holten 111-1. De ongeslagen status van Holten 11 na de winterstop bleef in Nijver dal overeind. In de eerste helft speelde Holten te afwachtend, waardoor de Zweef de rust in kon gaan met een verdiende 1-0 voor sprong. De thee deed Holten goed, want in de tweede helft was Holten grotendeels in de aanval. Jan v.d. Linde zorgde voor de gelijkmaker en zorgde tevens voor het zevende competitiepunt. Verdere uitslagen: Holten 2- DSVD 2 2-1, Holten 5-Omhoog41-4, Holten 2-Tukkers 2 1-1, SOS 5-Hol- ten 8 1-0, Rietvogels 2-Holten 3 1-1, Holten 12-Haarle 10 1-3. Holten B2-Excelsior B2 0-2 In de eerste helft gingen de ploe-j gen goed tegen elkaar op, met ietsf betere kansen voor Excelsior B2, maar werden niet benut daarom^ bleef de ruststand 0-0. In de tweede helft gingen de beide elftallen weer j net als in de eerste helft met ookj; even veel kansen gelijk op. Maar ij een kwartier voor het einde was het],: toch Excelsior die een doelpunt!? maakte, door een fout in de achter-1; hoede en vijf minuten voor hetj- eindsignaal nog een doelpunt p' maakte. SOS Dl-IIoIten Dl 0-1 Holten Dl had in SOS Dl een| zware tegenstander. Een penalty f wegens hands zou toch de wed- strijd beslissen in het voordeel van;:. Holten Dl. Beide ploegen warenJ goed aan elkaar gewaagd met over en weer kansen, die aan beide zij- den niet werden afgemaakt. Al met al een gelukkige overwinning. Rood Zwart D3-Holten D3 1-7 De jongens van Holten hadden er' duidelijk zin in. Ze speelden goed naar elkaar over. Op die manier zorgden ze voor vele kansen. Uit al die kansen werd er voor de rust 4 maal gescoord. Na de rust moesten ze tegen de wind in. Het tempo ging een beetje omlaag en zodoende kreeg de tegenstander ook ver schillende kansen. Het lukte hun slechts éénmaal daaruit te scoren. Zelf scoorde Holten nog drie maal, zodat de einduitslag 1-7 was. DES El-Holten El 1-2 Na de twee slechte verliespartijen tegen Enter V., heeft het ploegje zich weer op de juiste wijze laten gelden. DES nam al binnen enkele minuten een voorsprong en speelde in de eerste helft sterker dan Hol ten. Maar de Holterjongens lieten het hoofd niet hangen. Door hard werken en goed keeperswerk bleef de schade bij rust beperkt tot dit ene doelpunt. In de tweede helft ging de ploeg beter spelen en zakte DES weg. Hier profiteerde Holten goed van en scoorde. Later werden alle illusies van DES aan flarden gekogeld, doordat Holten opnieuw scoorde. Alle jongens hebben goed gewerkt en verdiend gewonnen. Holten Fl-Enter F1 7-1 Afgelopen zaterdag was het een leuke wedstrijd. De jongens had den deze week meer zin dan de afge lopen twee weken. De combinaties waren er ook weer. Enter werd be hoorlijk onder druk gezet en al gauw kreeg een Holter-speler die op het middenveld stond, de bal op de goeie schoen, door een stevige trap ging de bal hoog over het veld en kwam prachtig achter de keeper van Enter in het doel. Ze bleven tot rust maar doorgaan, het was dan ook 4-0 bij rust. Na rust gingen ze op dezelfde voet verder, maar doordat twee Holter spelertjes behoorlijk met de hoofden tegen elkaar kwa men en.dus een beetje dizzy waren, kon Enter hier gebruik van maken en scoorde 6-1. Maar al gauw was iedereen bij de positieven en kwam de eindstand op 7-1. Holten F2-Excelsior F3 1-6 Holten F2 kreeg Excelsior F3 op bezoek. Deze wedstrijd was een zeer matte wedstrijd, waarin Hol ten een serie doelkansen verpruts te. De kansen die Excelsior keeg werden wel benut. De overwinning kwam dan ook bij de club die er de meeste aanspraak op maakte.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11