Internationaal voetbal zonder doelpunten Blauw Wit kansloos tegen Marle: 0-5 Holten completer dan GFC: 1-2 Muller-Van Heek redelijk tevreden over Frauenfeld Resultaten sv Holten FCC Holtertrappers weer op de pedalen Resultaten Blauw Wit Beslissende weken voor Mintonette Zweedse dames doen het beter Handballers Supportersclub S.V. Holten Voor August Müller eu Henk van Heek was het puur een test voor de komende Grand Prix-wedstrijden in Spanje en Portugal, maar het Holtens-Rijssense zijspanduo toonde zich toch redelijk tevreden over de wedstrijd van het afgelo pen weekeinde in het Zwitserse Frauenfeld- Daar werd bij de open Zwitserse kampioenschappen een vijfde plaats behaald. De trainingsrit voor het zwaardere werk komende weken, was nog bij- na verkeerd afgelopen. Na een vier de plaats in de eerste manche, gin gen Müller-Van Heek in de tweede manche over de kop. Toch werd er van achter uit in de resterende tijd van de 20 minuten manche nog een zevende plaats uit de wacht ge sleept. In de laatste manche werd er op zekerheid gereden resulte rend in een vijfde plaats. August Muller en Henk van Heek reizen vanuit Zwitserland direct door naar Spanje en van daaruit naar Portugal. Pas na de GP in Tores Novas op 17 april keert het duo weer terug naar Holten. Blauw Wit SENIOREN: Zaterdag 9 april: Blauw Wit. 1 - Drienerlo 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - SC Rijssen 2, 12.30 uur; SC Sport- lust 4 - Blauw Wit 3,14.30 uur (ver trek 15.15 uur); Blauw Wit 4 is vrij; Blauw Wit 6 - Juliana 7. 10.30 uur; Blauw Wit 7 - Hulsense Boys 6, 12.45 uur, Den Ham 7 - Blauw Wit 8 12.30 uur (vertrek 11.30 uur). Woensdag 13 april: Excelsior 6 - Blauw Wit 4, 18.30 uur (vertrek 17.45 uur). JUNIOREN/PUPILLEN: Zaterdag 9 april: Blauw Wit Al - Den Ham Al, 14.30 uur; Blauw Wit A2 is vrij; Blauw Wit Bl - Eversberg BI, 12.45 uur; SWN C2 - Blauw Wit Cl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Hector Dl-Blauw WitDl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit El - RKSV El, 9.45 uur; Hulsense Boys E2 - Blauw Wit E2, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Excelsior F3 - Blauw Wit Fl. 9.30 uur (vertrek 8.45 uur). DAMESVOETBAL: Zaterdag 9 april: Blauw Wit meis jes - Luctor, 11.00 uur. - Holten 12, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Woensdag 13 april: Holten 2 - DSVD 2,18.30 uur. In de jaaragenda staat vermeld: Mix-voetbaltoernooi senioren S.V. Holten op 16 juni. Moet zijn zon dag 19 juni. Handbal Zaterdag 9 april: Bl uit tegen Bos kamp om 11.00 uur, vertrek 10.00 uur. JB1 uit tegen LHC om 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. Dl uit tegen WSV '38 om 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. Zondag 10 april: heren uit tegen Heeten om 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. Dames S uit tegen ABS om 12.00 uur, vertrek 11.00 uur. Dames J uit tegen ABS, vertrek om 10.00 uur. Volleybal Geen wedstrijden. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 9 april tot ep met 15 april 1988 Zaterdag: 9.00-19.00 badmintonclub Holten Het combi7iatie:elftal van Blauw Wit en SV Holten SVZW B2-Holten B2: 7-0. In de eerste helft gingen eerst de kansen gelijk op, maar SVZW nam later het heft in handen. Maar in de tweede helft was het binnen tien min. 2-0 voor SVZW, dat alras uit liep tot meer, waar ook een paar hele mooie bij zaten. Vlak voor het eind kreeg Bert Jan Paalman een goede kans voor Holten (hij liep al leen op de keeper toe, kopte over de keeper maar ook over het net). De eindstand werd 7-0 voor SVZW. DES Dl-Holten Dl: 1-8. Holten Dl kwam in Nijverdal sterk terug na twee zwak gespeelde wed strijden. Weliswaar was de tegen stander niet op z'n sterkst, maar ondanks dat werd er in de eerste helft goed gespeeld. De goals vielen als rijpe appels van de bomen. Rust 0-6. Door 2 wissels werd het team verrzwakt en DES wist zelfs tegen te scoren (1-6). Door 2 individuele akties van linksbuiten werd de einduitslag tenslotte 1-8. Volgende week de return tegen DES in Hol ten. Holten D2-Markvogels Dl: 3-0. Holten speelde de eerste 10 minu ten met maar 10 spelers. Ondanks deze minderheid boden zij toch goede tegenstand. Rob en Robin kwamen toen te hulp en dat resul teerde gelijk in gevaarlijker en aan vallender spel, na 15 minuten was het raak. Berry onderschept de bal en maakt 1-0. Na het goede spel van de eerste helft was de tweede in het begin wel heel erg slecht Een tijd lang zag het er naar uit dat het ge lijk zou gaan worden, maar met ver eende krachten bleven wij ze baas. Met nog 10 minuten te spelen scoorde Boudewijn en even later was het weer Berry, nu een afstand schot. Volgende week moeten we weer tegen Markvogels. Half 10 ver trekken. RV Dl-Holten D3: 6-2. Tegen deze jongens van RV konden de Hol tense jongens niet op. Er wa ren 3 diplisatie spelers bij. Maar dat geeft niet, als er maar goed geknokt Holten El-Enter Vooruit El1-2. De wedstrijden tussen de huidige E-teams (daarvoor F-teams) van beide verenigingen, hebben zich al tijd gekenmerkt door een sportieve strijd op het scherpst van de snede. Holten was in de eerste helft goed op dreef, maar het kwam helaas niet verder dan één doelpunt door een goede actie van Bert-Jan. Di verse goede kansen werden onbe nut gelaten. Dit gaf EV moed, ze kwamen via een onhoudbaar schot tot 1-1 bij rust. In de tweede helft was EV de betere ploeg, mede door dat Holten te afwachtend, niet vin nig genoeg speelde. EV kwam dan ook terecht aan een 1-2 overwin ning. Van de Holter jongens speel den Ruud, Bert-Jan en Martijn een uitstekende partij. Roel zorgde even weer voor een „vrolijke" noot. Hij deed oude tijden herleven via een demonstratie van ouderwets haken. Enter Vooruit Fl-Holten Fl: 3-3. In een slecht gespeelde wedstrijd heeft Holten één punt in Enter la ten liggen. Holten drong In de eer ste helft wel aan, maar er werd slecht samengespeeld. Na rust was het Enter V. dat een 1-0 voorsprong nam. Direkt daarna vanaf de aftrap maakte Holten 1-1. Gelijk weer na de aftrap speelde een Holter speler de bal voor de voeten van een Enter V. speler die 2-1 aantekende. Door een eigen goal van een van de Enter V. speler werd het 2-2. Hierna werd door een Holter speler een fantasti sche goal gemaakt (Hij slalomde door de hele verdediging en lobte over de keeper in het net). Daarna vergat Holten om door te drukken en Enter V. maakte hier dankbaar gebruik van en scoorde nog 1 keer wat de eindstand op 3-3 bracht. Holten F2-Enter Vooruit F2:1-2. De eerste helft was een gelijk op gaande strijd met scoringskansen aan weerszijden. Enter V. wist er een te benutten. Ruststand 0-1. De tweede helft eenzelfde spelbeeld. Enter V. had weer geluk aan zijn zij de 0-2. Hierna een sterk aanvallend i vieiguw woitu svbv". ,u„i «on cnhit.t^rpnHp snel van de ïonee da- Maandag 11 april: ATC - Blauw Wit 19-30-23.00 Beuseberg dames 1, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Blauw Wit dames 2 - Achilles, 19.00 uur. Woensdag 13 april: Blauw Wit da mes 1 - Markvogels, 18.45 uur; BZSV - Blauw Wit dames 2, 19.00 (vertrek 18.00 uur). SV Holten JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 9 april: 8.10-15.40 scholengemeenschap 17.00-18.00 gemeentepersoneel 18.30-23.00 badmintonclub Holten Dinsdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: .10-15.40 scholengemeenschap «ytil: SOS Al - Holten 18.30-22.30 badmintonclub Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); 22.30-23.30 Wegstapel B10DOS-3T SSchclen^meenschap BM430u™-HoCb2SVZWB2. 16.15-22.00S^v.Hóten.afd.handba1 12.45 uur; PH C3 - Holten Cl, 10.00 22.00-23.00 K.N.V.B. uur (vertrek 9.00 uur); De Zweef C3 - 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Holten C2,13.00 uur (vertrek 12.15 x uur). 08.10-15.40 scholengemeenschap Holten Dl - DES Dl, 10.00 uur; 18.30-22.00 Mintonette Markvogels Dl - Holten D2, 10.00 Voor reservering van nog vrye uren uur (vertrek 9.30 uur); Holten D3 in het bovengenoemde weekeind^ RVD1,10.00 uur; Enter Vooruit El - kanmenacha.svrijdag van 12.00- Holten El. 10.30 uur (vertrek 9.45 22-00 uur rechtstreeks wenden tot uur); Holten Fl - Enter Vooruit Fl, de be eer er^P 1 man DeKwaam geswjpuui 10.00 uur; Enter Vooruit F2 - Holten Spv^e^tRuTi-a hebben genoten ïi' een spannende en goede partij voetbal tassen een schitterende spel van de jonge da- Hollens eïtal samengesteld uit spelers van Blauw Wit en SV Holten en mes uit Zweden waann Malm Kali Simnanna uit het Zweedse stadje Skellestea,semi*profs uitkomend m de een hoofdrol vertolkte met 6 tref derde divisie vergelijkbaar met de eerste-klasser Enter Vooruit en fers. De dames speelden onder lei- hoofdkf^s^Rohd|i<Itealte).^e aftrap werd verricht door de wethouder van sportzaken de heer H. J. Westenk. ter Oerrit Welink aan het herenelf De Zweden gaven na het aanvangs- signaal van scheidsrechter Ben van Doorn (geassisteerd door Ben Plei- zier en Herman Schutte) meteen hun visitekaartje af; sterk aanval lend met goede combinaties en reeds in de derde minuut kopte Ove Forsland rakelings over. Na wat „verkennend" werk van de combi natie kreeg Ep Boode in de 20e mi nuut een beste kans om de score te openen uit een scherpe voorzet van Hans Stam maar hij raakte de bal niet vol en de keeper kwam niet in de problemen. Vlak daarna kwam Ove Forsland heel gevaarlijk door maar doelman Stukker wist met schitterend keepwerk schade te voorkomen. De combinatie-aan vallers speelden in het laatste kwartier van de eerste helft tech nisch en tactisch sterkt, creëerden kansen maar schoten van Harry Kolkman, Boode en René Bannink werden door doelman Jarl Sten man bekwaam gestopt of tot hoek- kon Holten toch ook nog één keer scoren, wat heel goed uitgevoerd was. Toch werd het uiteindelijk 6-2 voor RV. wij te scoren. Enkele schoten op de paal en lat kwam nog van Holtense zijde. Een gelijkspel was een betere afspiegeling geweest. tal een fraai Delftsblauw wandbord Toch was er een groot winstpunt ebodenenaanhetdaInesteam n.l. dat de Holtense zaterdag- en eenbadhanddoekm£,tZOwelophet zondagvoetballers in een prettige de badhanddoek de en hoogst sportieve sfeer een prima Smldsbelt u]ti vroeger jaren. De partij voetbal speelden. zweden waren vol lof over de ont- X/nnrnprecht vangst in Holten en tijdens een ge- voorgerecni sprek na de wedstrijd bleek dat het Als „Voorgerecht van deze wed- hen betreft biJ deze ene strijd speelden het dameselftal van bliiven. T rj j Sunnanna en een combinatie van 'In Zweden en Blauw Wit en Enter Vooruit. De ook in Denemarken bestaat zeker Zweedse dames (die drie jaar gele- veel belangstelling om een trip den kampioen van Europa waren) naar Holten te maken en begin juni hadden aan de combinatie een zal Blauw Wit hierover contact op- „makkie" en bepaalden de eind- nemen met de KNVB. Met een nieuw gevormd bestuur begint de Fietscrossclub De Hol tertrappers op woensdag 13 april weer aan een nieuw seizoen. Van 14.00 uur tot 16.00 uur wordt er dan op het terrein bij 't Vletgoor een open middag gehouden. Alle Hol tense jongens en meisjes tussen de 4 en 80 jaar zijn dan welkom om kennis te maken met het fietscros- sen. Het nieuw gevormde Holtertrap- pers-bestuur bestaat nu uit dhr. Huipers (voorzitter), mw. Vincent (secretaris), mw. Pinkert (penning meester) en dhr. Pekkeriet (baan commissaris). Trainer Luzerink be heert ook het wedstrijdsecretari aat. Op de open middag zullen de leden van de vereniging demon straties geven en de belangstellen den van uitleg en advies voorzien. Men kan een training meemaken en de baan verkennen. Een cross- fiets kan op de baan worden ge leend. Nadere informatie bij mw. Vincent, tel. 63506. F2,10.30 uur (vertrek 9.45 uur) Dinsdag 12 april: Den Ham Al - Holten Al, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). SENIOREN: Zaterdag 10 april: Holten 1 - Borne 1,14.30 uur; NEO 3 - Holten 2,10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 3 - PH 4,10.00 uur; Holten 4 - Nijverdal 3, 10.00 uur, Nijverdal 2 - Holten 5, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 6 - NEO 9,10.00 uur; Holten 7 - PH 18,10.45 uur; Holten 8 - Heracles 8, 9.00 uur; Haarie 8 - Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); SOS 5 - Hol ten 10,10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 11 - Enter 119.30 uur; SOS 8 via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Met de vooruit gespeelde wedstrijd van aspiranten A tegen Raalte is ook voor Holten de veldcompetitie van de jeugd weer gestart. In deze thuiswedstrijd was Raalte net iets sterker dan de Holtense meisjes. Na een eerste helft, waarin de Raal- ter meisjes een 5-6 voorsprong na men, bouwden de gasten na rust de voorsprong uit tot 6-10. Na de thee een zelfde spelbeeld, twee teams die sportief elkaar de gelegenheid gaven om te voetbal len, strijdend voor de punten. De openingstreffer kwam na 8 minu ten bijna op naam van Per-Öiof An derson maar z'n harde hoge inzet Blauw Wit 2-SVZW 3:4-1. Met Jan Paalman als laatste man en onder goede weersomstandighe den heeft Blauw Wit duidelijk af stand genomen van het onderaan- staande SVZW. In het begin was het voetbal niet al te best, maar de Holten en GFC zijn bezig een aardi- onder de vallende doelman Ruum- ge traditie op te bouwen. De uit pol raak: 0-2. spelende ploeg blijkt de laatste ja- Hoewel GFC daarna alles op alles ren steeds het sterkst. Op Paasza- zette, hield de Holtense verdedi- terdag was Holten in Goor vanaf ging met de teruggekeerde Henk het begin de meest complete ploeg. Warrink en doelman Erwin Stuk- Alleen in de lucht was de thuisclub ker aan het hoofd voorlopig de rijen sterker. De 1-2 overwinning voor gesloten. Naarmate een tegendoel- Holten was dan ook dik verdiend, puntuitbleef, nam de irritatie bij de wierdense ploeg kon niet profite- uciöuxi Bfaai cn Voor rust had Holten al de leiding GFC-spelers toe. Dat ze toch nog ren. Hierna werd het spel steeds be- werd door Henry Stam over de lat moeten nemen bij kansen voor Ep tegen scoorden doorHenk Venema ter> maar net als 14 dagen terug gekopt. In de voorlaatste minuut Boode en Geert Brands. Zij richt- was min of meer te wijten aan doel- leek het scoren weer een groot pro- kregen de gasten het even heel be- ten te onnauwkeurig en bovendien man Erwin Stukker die niet reso- bleem te worden. Kans na kans nauwd toen Harry Kolkman uit een bleek GFC-doelman Reinhard luut genoeg ingreep. Tegen een werd om zeep geholpen. Na ruim moeilijke hoek, nadat de doelman Ruumpol in een blakende vorm. aandringend GFC kreeg Holten in een half uur werd de ban gebroken, was uitgespeeld, het zelf probeerde Dat bewees hij o.a. bij een prachti- de slotfase nog volop kansen, maar Evert Vruggink scoorde met een in plaats van de bal af te spelen ge omhaal van Geert Brands en een René Bannink miste een fraaie weizeer fraaie lob over de doelman, naar de vlak voor het doel vrij- keiharde vrije trap van René Ban- kans en een doelpunt^ van Geert Met Hans Aanstoot voor JohanBo- staande René Bannink. nink. Brands werd wegens hands afge- link leek er na rust voorin nog meer In de tweede helft lukte het wel, zij keurd. Toen hij daarover zijn onge- gevaar te ontstaan. Al na vijf minu- het dat daarvoor een handsbal van noegen liet blijken, belandde de ^n werd Evert Vruggink binnen 16 een van de Goorse verdedigers no- Holtense spits in het boekje van de meter onderuit gehaald en hij dig was. René Bannink benutte de scheidsrechter. Aan de twee pun- SC00rde zelf uit de toegekende strafschop feilloos: 0-1. Enkele mi- ten voor Holten deed dat mets strafschop: 2-0. De verdediging van nuten later kreeg Geert Brands de meer af. De ploeg van trainer Haf bal op het randje van buitenspel kamp bewees weer eens geen de- toegespeeld en schoot hij keihard gradatiekandidaat te hoeven zijn. kend toen doelman Spijker de bal net buiten de 16 meter wegstomp- te. De Blauw-Wit goalie toucheerde de bal nog wel, maar moest wel naar het net. Vlak voor het rustsig- naal profiteerde Kosters attent op Blauw Wit ging thuis tegen MW een misser van Gerald Stam (0-3). '69 niet onverdienstelijk van start In de rust hadden de Blauw Witters en kreeg in de eerste tien minuten het „toespraakje" van trainer Henk Een wedstrijd verliezen is en blijft altijd een pijnlijke zaak, maar als je dan de band in eigen (voetbal)- boezem moet steken, dan komt zo'n tik extra hard aan. over de lat te stompen. De Marlena- ren loerden op een kans uit de counter en die kwam toen de snelle rechtsbuiten Bert Hazelhorst in vrije positie werd aangespeeld en doelman Spijker kansloos liet bij een keihard afstandsschot (0-4). Hazelhorst tekende in de slotfase ook voor 0-5 nadat twee verdedi- huis in het 16 meter gebied in spel was beter verzorgd en de gas- plaats van de bal resoluut weg te XXI Uv (.i/lOiv ILXWXX IHlJJUL4.il 11UL 14»LIJ jl 1 u 1.J *-* een paar kansjes die niet werden Mennegat blijkbaar goed in* hun gers over een lage voorz benut. Na een kwartier kwamen de oren geknoopt want daarna liep rechts hadden „gemaaid gasten op 0-1 toen Harry ten Wolt- het aanmerkelijk beter. Het samen- yeggn koploper ten waren genoodzaakt om de ver- Zaterdagmiddag wacht Blauw Wit dediging te versterken. Toch kreeg Blauw Wit een paar kansen op een doelpunt, maar de bekwame doel man wist een hard schot van Hans Stam tot hoekschop te verwerken en een inzet van Harry Kolkman knallen een duel aanging en ver loor, waardoor Rieks Kleinjan een beste kans kreeg die hij doeltref fend afrondde: 0-1. Tien minuten la ter kwam Marle op 0-2 door Henk Kosters uit een vrije trap toege weer een zware klus als kampioens kandidaat Drienerlo op bezoek komt. Het elftal van de Universiteit Twente liet zaterdag een puntje lig gen bij Markvogels maar verstevig de toch z'n positie. De komende weken zijn beslis send voor de dames van Minto nette. Daarin zal duidelijk wor den of derde divisie-volleybal in Holten mogelijk blijft, of dat er weer een stapje terug moet worden gedaan. In de laatste twee wedstrijden zullen nog twee clubs worden aangewezen die terug moeten naar de eerste klasse. Naast Mintonette ko men daarvoor nog SVS, Havoc en Be Quick in aanmerking. Za terdag gaan de Holtense dames op bezoek bij het de laatste tijd weer blessurevrije De Zwalu wen in Almelo. Dat wordt een zware dobber, maar wellicht kan er een punt worden gepakt. Met trommels gewapende sup porters zullen Mintonette bege leiden, maar daarnaast wordt natuurlijk ook op de steun van vele anderen gerekend. De wed strijd begint om 15.00 uur in sporthal De Windmolenbroek in Almelo. de Wierdenaren leek vanaf dit mo ment wel een zeef, keer op keer gin gen de Holtense voorwaartsen rich ting doelman en tweemaal trof Hans Aanstoot doel: 4-0. Met nog 15 minuten te gaan nam het 2e gas te rug en na het uitvallen van Hans Dijkink was het SVZW dat het tem po mocht bepalen. Na een foute te rugspeelbal op doelman Jansen kon een Wierdense speler de eind stand op 4-1 bepalen. Opvallend was deze middag het sterke spel van aanvoerder Richard Beldman. DVO 2-Blauw Wit 3: 0-0. In de eerste wedstrijd van de paas- dubbel van het derde in Almelo speelde de strijd zich voornamelijk af op het middenveld. Aan beide kanten ontstonden weinig doelrij- pe kansen. In de loop van de eerste helft trok het derde het spel steeds nadrukkelijker naar zich toe, maar tot -resultaten leidde dit niet. De tweede helft was duidelijk voor DVO. De aanvallen strandden ech ter elke keer op de 16 meter, waar door ook de tweede helft geen doel punten opleverde: 0-0. Eversberg Bl-Blauw Wit Bl: 0-5. Blauw Wit begon in een andere op stelling dan normaal, waardoor men in het begin onwennig speelde. Na een kwartier scoorde Hans 0-1, was de ban gebroken en speelde men vrijuit. Gerke scoorde 2 doel punten binnen 10 minuten wat een goede afspiegeling van het wed strijdbeeld was. Rust 0-3. Na rust scoorde Marcel al snel 0-4. Na dit doelpunt drong Blauw Wit sterk aan en kreeg verschrikkelijk veel kansen. In de 55e minuut scoorde opnieuw Marcel (0-5). In de slotfase moest Blauw Wit met 10 man ver der nadat een speler een te grote mond tegen de scheidsrechter had. Iets wat niet op het voetbalveld thuis hoort. Eindstand 0-5. Blauw Wit 3-SWN 4: 0-1. De thuisclub speelde in deze wed strijd tegen de Nijverdalse gasten machteloos voetbal. In de verdedi ging klopte het nog wel aardig maar opbouwend schoot men te kort, maar aangezien ook SWN niet sterk speelde brak de rust aan met 0-0. In de tweede helft een wat meer aanvallend SWN dat door een misser in de Blauw Wit verdedi ging op 1-0 kwam. Het derde deed hierna nog wel erg z'n best om een puntje thuis te houden, kreeg ook een paar kansen, maar wist die niet te benutten. Eindstand: 0-1. Tijdens de jaarlijkse ledenvegade- ring van de supportersvereniging van de S.V. Holten kan woensdag een nieuw bestuur worden geko zen. De periodiek aftredenden, M. van Avesaat, J. Beltman, G.J. Jan sen en W.F. Reijlink, zijn herkies baar. Tegenkandidaten kunnen ge steld worden voor de aanvang van de vergadering, die in de kantine op Meermanskamp om 20.00 uur be gint

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7