Dansparen blijven keurig in de pas Holtense jongeren voordelig gekleed de zomer tegemoet IdÉÉÜ! Gouden jubileum organistNoteboom Weinig hindernissen meer voor dorpshuis Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag riüLTcnS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Vergadering oud-militairen Uitslagen SV De Eendracht DONDERDAG 7 APRIL 1988 onzekere schreden op de dansvloer zetten, zagen hun inspanningen me de bronzen waardering beloond. De wat meer gevorderden zwierden met spoo.■""gf succes naar 'zilverster'. In beide categorieën waren bovendien zes bekers jury^had dan ook een makkenjke te vergeven voor de paren, die op de houten vloer van cafe-restaurant avond. 29 maart: Op de Rijssenseweg werd een overstekend ree doodgereden door een auto. De betreffende auto werd hierdoor beschadigd. 1 april: Op de Oude Deventerweg vond een aanrijding plaats tussen een crossmotor en een personenau to. De bestuurder van de crossmo tor was aan het crossen op een ho ger gelegen maisveld, kwam te slip pen en kwam daardoor op de rij baan terecht van de Oude Deventerweg. Op dat moment kwam er juist een auto aan, waar mee de bestuurder van de crossmo tor in onzachte aanraking kwam. Gevolg: een beenbreuk voor de mo torbestuurder en een beschadigde auto. De betreffende jongeman werd per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis. In de nacht van 1 op 2 april werd de bushalte op de Smidsbelt vernield. worden dat deze fiets van een auto is gevallen. De eigenaar van deze (dure) fiets heeft zich nog niet ge meld. Op de Beerdijk kwam een automo bilist in de problemen toen hij met te hoge snelheid over deze weg reed op de plaats alwaar enkele atalen platen lagen. Eén van de platen klapte tegen de auto aan, waardoor het voertuig behoorlijk werd be schadigd. 3 april: De Holtense politie kon twee jongemannen aanhouden die in Goor twee fietsen hadden gesto len, Eén van de „heren" had een fiets afgepakt van de eigenaar on der bedreiging van een mes. De Goorse politie handelt deze aaak verder af. Op de kruising Rijssenseweg-Mar- kelose weg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het Bonte Paard het beste uit de voeten kwamen. De grote zaal van het Dijkerhoekse meisjes, in leeftijd variërend van etablissement zat propvol gezinsle- veertien tot achttien jaar, demon den die nieuwsgierig waren naar de streren dat zij de Engelse wals, de verrichtingen van dochter of zoon. tango en de quickstep beheersen. Zo ontstond er een gezellige sfeer Het jurylid Francien Bake uit Hen- rond de arena, die door de paren gelo beoordeelde voor zilverster en met de nodige nervositeit betreden of daarnaast de slowfoxtrot op de werd. Wanneer echter de vertrouw- juiste wijze werd gedanst. Bianca de muziek opklonk, vergaten de van der Velde en Martijn Fransen meeste jeugdige dansers en danse- behaalden op het bronzen niveau ressen al snel de spanningen. Tij- de eerste prijs, terwijl Diana Bak- dens en na iedere serie waren er lui de toejuichingen te beluisteren en menige fotograaf was druk in de weer. Voor brons moesten de jongens en ker en Erik Meuleman zich in de ca tegorie zilverster het beste paar toonden. Ben Vollenbrock en Mar jan Bosma, die hun leerlingen de verschillende passen hebben bijge- Dirty dancing Naast de danstest, omlijst door het vocale vertier van Ben Vollen brock, die met smakelijke anecdo tes en kwinkslagen de avond kruid de, kon het publiek zich ontspan nen met demonstraties in rock 'n roll en dirty dancing. Prijswinnaars: Brons: 1. Bianca van der Velde en Martijn Fransen, 2. Marjet Meijerink en Wilco Pin- kert, 3. Annemarie van de Maat en Jeroen Pasop. Zilverster: 1. Diana Bakker en Erik Meuleman, 2. Anja Beldman en Wouter Cents, 3. Anita Brinks en Wilbert Schreurs. (allen woonachtig in Holten.) Onbekenden sloegen een ruit aan De bestuurder van de auto die van diggelen. Tevens werden wat bloe- de Rijssenseweg kwam, schatte de men vernield bij het nieuwe VW snelheid van de andere auto, ko- kantoor. De daders zijn onbekend, mende uit de richting Markelo ken- maar misschien zijn er getuigen die nelijk verkeerd in. Eerstgenoemde de Holtense politie iets wijzer kun- sloeg namelijk rechtsaf en werd nen maken. vervolgens aangereden aan de ach- 2 april: Op de Al werd door een we- terzijde door de auto die uit de rich- genwachter een racefiets gevonden ting Markelo kwam. Er ontstond zonder voorwiel. Aangenomen mag behoorlijke schade. Nu de commissie Gemeentewer ken akkoord gaat met de realise ring van het nieuwe dorpshuis in afgeslankte vorm en ook vanuit de commissie Financiën weinig op- possitie meer valt te verwachten, lijken er geen hindemissen meer voor de bouw van het dorpshuis aan de Tuinstraat door de fa. Voor des. Met het nodige reken- en meet- werk presenteerde het college van B en W deze week een plan dat zo wel aan de eisen van de gebruikers voldoet, alswel binnen het vastge stelde budget van 1.350.000 gulden past. Tevredenheid dus bij de le den van de commissie Gemeente werken. De bezuinigingen op het eerder in gediende architectenplan dat ruim 1,6 miljoen gulden moest kosten, werden bereikt door de kelderruim te terug te brengen naar de oor spronkelijke proporties van 94 vier kante meter. Hoewel PVDA-er J. van der Harst dat somber inzag, verzekerde wethouder H. J. Wester- ik dat er genoeg ruimte overbleef om aan yogavolksdansen en ballet te doen. "Het kan allen niet gelijk" aldus Westerik. "Er zal goed ge pland moeten worden". Om de com missieleden Van Schooten ("ik vind het nog steeds verschrikkelijk veel geld") en Rensen (die suggereerde hadden de leden van de commissie dat het college bewust had gepro- Gemeentewerken ook geen proble- beerd er een durdere versie uit te men met de uitbreiding van de slepen) van repliek te kunnen die- Scholengemeenschap Holten met nen, legde Westerik nog eens uit zes nieuwe lokalen en twee conrec- wat'de uitgangspunten waren. "We tor-lokalen. Dat moet 703.00Q gul hebben eerst de behoeften geinven- den gaan kosten en wordt uitge- tariseerd, de eis gesteld dat het ge- voerd door aannemingsbedrijf bouw functioneel moest zijn voor Roosdom-Tijhuis uit Rijssen en de het totale maatschappelijke ge- fa. Waldhof zn. (voor de verwar- beuren in Holten en daarnaast nog mingsinstallatie). Om de Kol- een aantal bijkomende wensen school warm te houden gingen bei- de commissies ook akkoord met een nieuwe CV-ketel daar. Aange zien de oude het vorige week plot seling begaf dreigden de leerlingen in de kou te komen staan. Dat kon niemand over het hart verkrijgen. Als extra agendapunt behandelde de commissie Gemeentewerken Bij de onderlinge schietwedstrij- het verzoek van E.M. van Schooten meegenomen. Toen uit de aanbe steding bleek dat we daarmee veel te duur zouden uitkomen, hebben we de plannen weer aangepast aan het geld dat beschikbaar was. Dat heeft veel zweetdruppels gekost, maar het is gelukt. We hebben geen concessies aan de kwaliteit en de gebruikerswensen gedaan. Als vaste gebruikers voor het nieu we dorpshuis staan nu al vast de Stichting Sociaal Cultureel Werk (160 uur per week), de Dagschool voor Volwassenen (28 uur per week), de Stichting Volwassenene ducatie (5 uur per week) en enkele kleinere gebruikers voor totaal 5 uur per week. Daarfnee kan (mede door het beheer te integreren in het beheer van de sporthal) een sluiten de exploitatie worden bereikt. Voor wat betreft de verspreid liggende gemeentegebouwen voor sociaal- cultureel werk is de gemeente Hol ten in onderhandeling met de ge bruikers over aankoop daarvan. Zo kan HMV het voormalig gymnas tieklokaal aan de Dorpsstraat ko pen en moet het Paalhuus (exclu sief de kapschuur) in handen van jeugdsociëteit De Schure komen. Scholengemeenschap Evenals de commissie Onderwijs hier iets aan zou gebeuren. Het ge rucht dat deze weg geasfalteerd zou worden, werd met klem tegenge sproken. Wel worden de bermen weer ingeplant met bomen. Organist Jan Willem Noteboom uit Dijkerhoek viert op zaterdag 9 april het feit dat hij vijftig jaar als organist het kerkorgel van de Ned. Herv. kerk in Okkenbroek be speelt. Het jubileum wordt her dacht met een kerkdienst die ge houden wordt 's middags om twee uur. Aansluitend is er in het dorps huis Ons Centrum een receptie. Jan Willem Noteboom kreeg zijn eerste muziekles op zesjarige leef tijd. Op twaalfjarige leeftijd ging de muzikale Dijkerhoeker in de leer bij Jan Mossink, de spölleman van de Holtense Boerendansers. Vijf jaar lang bespeelde hij tijdens de kerkdiensten het harmonium in ge bouw Bethanië in Dijkerhoek. In 1937 werd hij door ds. Visser uit Ok kenbroek gevraagd voor de her vormde gemeente Okkenbroek te komen spelen. De nu 70 jarige Noteboom denkt voorlopig niet aan stoppen, wel wil hij langzamerhand de frequentie wat verminderen. Gemiddeld speelde Noteboom in zo'n zeventig diensten per jaar. Daarnaast is hij present bij de rouw- en trouwdien- sten en repeteert hij op donderdag avond met de zangroep. De club van oud-militairen en verzet houdt dinsdagavond om 20.00 uur in de bovenzaal van Vos man de jaarlijkse ledenvergade ring. Aan de orde komen o.a. be spreking herdenking op de Cana dese Begraafplaats (4 mei) op de Holterberg, plechtigheid „Roll of Honour" in het Betuwse Heteren (onthulling monument), herden kingsbijeenkomsten in de Herv. Kerk en bij het monument aan de Molenbelterweg en het jaarlijks uitstapje waarbij het bestuur heeft gedacht aan het Ere-veld Loenen, Ere-veld Oosterbeek en Air-bom- museum, Heilige Landstichting Groesbeek en Openluchtmuseum Arnhem. den van SV De Eendracht kwamen de volgende uitslagen uit de bus: Luchtgeweer: klasse A: 1. G.H. Paalman (168 pnt.), 2. H. J. Nekkers (167 pnt.), 3. D. Jansen (164 pnt.), 4. G. Koopman (163 pnt.), 5. W. Paal man (142 pnt.). klasse B: 1. H. Vin cent (171 pnt.), 2. D. J. Nijendijk (143 pnt.), 3. B. Paalman (138 pnt.). klas se C: 1. A. Pekkeriet (137 pnt.), 2. F. om een stukje grond van hem op de hoek van de Oude Deventerweg en de Vijfhuizenweg mee te nemen in het landschapsonderhoud-project van het SCLO. Aangezien de aan vraag past in de opzet van dit pro ject er er nog een aantal uur be schikbaar was, ging de commissie daarmee akkoord. Daarvoor had Van Schooten wel zelf even de ka- Hoes (106 pnt.), 3. H. Möring (25 mer verlaten, omdat hij als direct pnt.). Luchtpistool (open klasse): 1. H.J. Nekkers (179 pnt.), 2. H. Mulder (166 pnt.), 3, A. Bieleman (165 pnt.), 4. A, Schuppert (160 pnt.). belanghebbende elke vermenging van belangen wilde voorkomen. Voor wat betreft de slechte toe stand van de Espelodijk, kregen zo wel de leden Rensen, Van Schooten en Veeneklaas de verzekering dat Voor de bewust inkopende moeders was er weer volop keus Dankzij de drie organisatrices van de kledingbeurs voor kinderen en zorgd. 's Middags konden veel kin tieners, kan de Holtense jeugd weer voordelig gekleed de zomer in. De on- deren ook zelf een kijkje komen ne- dertussen traditionele voorjaarsbeurs van tweedehands kleding bij zaal men op hun vrije woensdagmid- Vosman trok weer heel wat bewust inkopende moeders, die in de rekken dag. Wat er uiteindelijk in de rek- altijd wel wat van hun gading konden vinden. Op die manier kon de ken bleef hangen en waarvoor de garderobe van het kroost weer worden aangevuld, terwijl aan de ver- aanbieders zelf ook geen belang- koopkant een leuk zakcentje kon worden geboekt. stelling meer hadden, werd dit jaar geschonken aan een project voor soepeitjes verloopt. Op de dag zelf een dovenschool in Sri Lanka, was er weer het vertrouwde beeld waarvoor Elrie Nieuwenhuis zich in met de meeste drukte in de eerste Holten inzet. Ondertussen kijken uren en wat minder belangstelling de organisatrices alweer uit naar de naarmate het middaguur naderde, najaarsbeurs, die vermoedelijk in de kinderen van school moesten de week voor de hersftvakantie zal worden gehaald en het eten ver- worden gehouden, De organiserende dames Karin Knapen, Tiny Hendriks en nieuwe linge Ria Graven hadden weer hun handen vol aan het voorbereiden van de beurs. De ervaring is onder tussen zo groot dat het innemen, la bellen en ophangen van de kleding NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser, m.m.v. Holtens mannenkoor. 19.00 uur: Geref. kerk: ds. T. Zuidema, Apeldoorn m.m.v. meisjeskoor en blokfiuitgroep Groot Schuylenburg. Kindemevendienst: Franske Veltkamp; jongerendienst: mevr. Niesthoven. Uitgangscollecte: Zending/We- relddiaconaat. Oppasdienst: Mevr. Tuitert - Koperberg en Erna Dikkers. Diessenplas: woensdag 13 april 19.30 uur, ds. W. Vons. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds. M. Berg (in de morgendienst voor bereiding Heilig Avondmaal; in de middagdienst Openbare ge loofsbelijdenis). In beide diens ten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 mevr. Stam-Slot- boom en groep 3 en 4 mevr. T. Heusinkveld-Hulsman. Oppasdienst: Marjan en Hen- riëtte Meijerink. Ester Schut tert, Maijan Schuttert en mevr. Paalman-Verveda. 19.00 uur: ds. T. Zuidema van Apeldoorn m.m.v. meisjeskoor en blokfiuitgroep van Groot Schuylenburg in Apeldoorn. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09,30 uur: Mevr. Ter Heegde- Prenger. Uitgangscollecte: Zending/We- relddiaconaat. OKKENBROEK: Zaterdag 9 april: 14.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt. Dankdienst 50 jarig jubileum organist J.W. Noteboom. Zondag 10 april: 10.00 uur: ds. A. v.d. Beek, Nijverdal; uitgangs collecte: alg. diaconale doelein den. NIEUW HEETEN: Zondag 3 april: 10.00 uur Hoog mis. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi g- Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 0F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen. Tel 05480-1 45 69. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 6 15 15, daarna T.A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel. 6 1515. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf LTsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. VRIJDAG 8 APRIL: Laatste klaverjas wedstrijd Blauw Wit in clubgebouw 't Vletgoor. MAANDAG 11 APRIL: 20.00 uur café rest. Vosman, Ruilavond Postzegelclub. DINSDAG 12 APRIL: 20.00 uur ledenvergadering Oud-militai ren en verzetsstrijders in boven zaal Vosman. 19.30 uur de Pop- pe, jaarvergadering De Riet voorn. 20.00 uur bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in Bethanië, spreker de heer A. van Pijpen. WOENSDAG 13 APRIL: Boom- plantdag; 14.00-16.00 uur, Open huis Fietscrossclub Holtertrap- pers op Vletgoor; 16.30 uur ope ning tentoonstelling leerlingen SGH in gemeentehuis; 20.00 uur jaarlijkse ledenvergadering supportersvereniging van S.V. Holten in cantine op Meermans kamp. ZATERDAG 16 APRIL: 20.00 uur jaarlijkse medewerkersa vond Blauw Wit in zaal Vosman. ZONDAG 17 APRIL: 20.30 uur gebouw Irene, Henk van Ulsen leest uit boek Prediker. WOENSDAG 20 APRIL: Pre sentatie rapport Oranjewoud. VRIJDAG 22 APRIL: Normaal in Espelo. ZATERDAG 23 APRIL: 25 jarig bestaan bejaardensociëteit in Irene. DINSDAG 26 APRIL: Lezing Loodswezen voor NBvP in zaal Vosman; 19.45 uur NBvP in Trefpunt, koude schotels maken. ZATERDAG 30 APRIL: Viering Koninginnedag. Gevonden: een racefiets, een papegaai kleur wit. Verloren: vijf sleutels in bruin etui (2x), kinderhorloge wit, een hond Drentse Patrijs. HOLTEN - Geboren: Gerrit Ru- dolf zv J. P. Aanstoot en A. H. Wessels (geb. te Deventer); Ka Hou zv K. T. Wong en S. C. Cheng (geb. te Deventer); Ste fan Hans zv J. H. Schöppers en W. H. Bruijns (geb. te Deventer); Sandra dv G. J. Aanstoot en H. Pluimers (geb. te Deventer); Lisa dv S. H. Poon en P. C. Wong (geb. te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3