Burgemeesters zagen Tubantentocht open Paasvuercommissie viert jubileum in de modder isuüfsaa 998 298 - 1 55. 49 Holterbroek-boaken het grootst bij 25ste keuring 66 IK Kledingbeurs in Bathmen u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. JfeM Leerlingen planten bomen iPom* Film Platoon in De Schure UNICEF collectie Open Deur in Kandelaar Veel bekijks voor molen in Dijkerhoek Inex chocodrank Coroos appelmoes Gelderse schijven Holtens Nieuwsblad Donderdag 7 april 1988 - 40ste JAARGANG no.14 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Dansen Dat stijldansen altijd nog in de mode is, bleek vorige week dinsdag wel weer bij 't Bonte Paard. Honderden dansparen uit Holten en Bathmen draai den daar voor het oog van een kritische jury en een enthou siast thuisfront hun verplichte rondjes. Na de beloning in de vorm van een bronzen waarde ring of een 'zilverster' bleek dat rock and roll en vooral dirty dancing het helemaal gaan maken. Wat een bioscoopfilm niet allemaal teweeg kan bren gen! Padvinders In 25 jaar verandert er veel. Ook binnen de padvinderij. Dit jaar viert de Waardenborch- groep van Scouting Holten het 25-jarig bestaan. Vijfentwintig jaar waarin heel wat Holtense jongeren het troephuis in de Beuseberg bevolkten. In het ju bileumjaar willen kabouters, welpen, padvinders en Pivo's hun domein een flinke opknap beurt geven. De handen moesten er even voor uit de mouwen, maar het resultaat mocht er dan ook zijn. In eendrach tige samenwerking zaagden de burgervaders van Holten, Markelo en Diepenheim afgelopen zaterdag een boomstam aan mootjes. Daar door werd symbolisch de weg vrij gemaakt voor een gezamenlijk ini tiatief van de VW's: de Tubanten tocht. Middels dit vierdaagse ar rangement maken sportieve wandelaars kennis met het fraaie natuurschoon van zuid-west Twente. De burgemeesters Van Rappard (Holten), Van Haesma Buma (Mar kelo) en Mulder (Diepenheim) wa ren niet alleen naar hotel De Hol- terberg gekomen. Op het startpunt van de Tubantentocht had zich een uitgebreide volggroep verzameld, bestaande uit wethouders en be stuursleden van de verschillende plaatselijke VW's, veelal verge zeld van hun partners. De echtge notes van de burgemeesters wer den verblijd met een bloemetje van De Holterberg-bedrijfsleiding die Johan Oolbekkink en zijn vrouw Fenny van de Holtense Boerendan- sers hadden uitgenodigd voor een plaatselijk accentje. Het weer mocht er ook zijn, want zowaar scheen er een aangenaam lentezonnetje. Dat was maar goed ook want hoewel een groot deel van de route in een riante OAD-bus werd afgelegd, was lang niet ieder een gekleed op een fikse wandel tocht over modderige zandpaden. Nu haalde men onbesmeurd de eindstreep in Diepenheim, Overigens waren verschillende fer vente wandelaars het officiële ge zelschap al voorgegaan, want de Tubantentocht blijkt goed aan te slaan. Voor het vierdaagse arrange ment met overnachtingen in Hol ten, Markelo en Diepenheim zijn op dit moment al meer dan dertig boe kingen binnen. En dat de wandel tocht ook aan de verwachtingen voldoet, blijkt uit de eerste bedank brief die alweer bij de VW in de bus viel. Dat is ook niet zo verwonderlijk -want met de Tubantentocht heb ben de samenwerkende VW's het bekende gat in de markt aange boord. Tot nu toe bestond in Over- i B In eendrachtige samenwerking zagen de burgemeesters Van Haesma Buma (Markelo) en Mulder Diepenheimde versperring door. Holtens burgervader Van Rappard ziet erop toe dat alles vakkundig geschiedt. ijssel nog geen meerdaags wande larrangement. In overleg met het IVN en de Provinciale VW is nu een route gepland die langs de mooiste plekjes van Holten, Marke lo en Diepenheim voert. Daarvan zal binnenkort ook de scheidende Overijsselse commissaris van de koningin Niers kunnen genieten. Hij kreeg van de deelnemende VW's een arrangement aangebo den en zal binnekort ongetwijfeld met de gaostok de Holtense dreven doorkruisen. Het jongerencentrum De Schure presenteert zondagmiddag de oor logsfilm Platoon, het verhaal over de oorlog zoals die in Vietnam wer kelijk was. Deze film leverde liefst vier Oscars op: voor de beste film, regie, filmmontage en voor het bes te geluid. De entree bedraagt 4,50 gulden. Voor Platoon worden men sen toegelaten van veertien jaar en ouder. Tot ziens in De Schure. In zaal Braakhekke in Bathmen wordt op 12 en 13 april de alom be kende kinderkledingbeurs gehou den. Zomerkleding van goede kwaliteit (maximaal 12 stuks per persoon) kan ingeleverd worden op maan dag 12 april van 14.00 tot 18.00 uur en op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur. De verkoop is op 12 april 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 13 april van 09.00 tot 12.00 uur. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar op telefoon 05704 -1365. Vanaf heden is de voorjaarscollec tie van UNICEF weer in Holten ver krijgbaar. Geïnteresseerden kun nen terecht bij de depot-houdster mevrouw Schaap (Reilinksweg 37), Je ziet al meteen dat ze het niet voor de eerste keer doen. Gewapend met fikse rubber laarzen betreden ze even voor vijven het café van Tonnie en Betsie. Als voorzitter is Jan Wiggers er natuurlijk het eerst om de laatste voorbereidingen te treffen. Hij wordt gevolgd door Willem Beijers, Pie- terbdan Muller en oud-gemeentesecretaris Gerrit Langenbarg. Alleen dé laatste zweert bij een paar stevige hoge kistjes. Uw verslaggever moet naarstig op zoek naar passend schoeisel, want de zompige weilanden van de Beuseberg, het Holterbroek, Dijkerhoek en Espelo lenen zich niet voor stadse stappers. Daar, in het buitengebied van Holten zal het komende uur weer met veel routine het meetlint worden gehanteerd om voor de vijfentwintigste keer te bepalen welke buurtschap de grootste boaken heeft gebouwd. Aan het Holtens Nieuwsblad de eer de jaarlijkse keuring op de voet te volgen. Direkt geld nodig? Informeer bij de NMB! Voorbeeld: 5.500.- 24x257 (11,7%) 7.500.- 36x246 (11,7%) 11.000.- 48x279 (10,3%) 15.000.- 48x380 (10,3%) 20.000.- 48x506 (10,3%) Tariefwijzigingen voorbehouden. N.M.B. BANK Oranjestraat 9, Holten Tel. 05483-6 14 69 De route is willekeurig. Eerst gaat het richting Beuseberg, waar aan de Evertjesweg een fraai staaltje bouwkunst verrijst. Eigenlijk jam mer dat daar de vlam in moet. Maar zo denken de bouwers er zelf niet over. In de Beuseberg is het bou wen van een paasvuur een echte traditie, die hoe dan ook in stand zal worden gehouden. Dat er de overvloedige regenval dit keer geen steigers konden worden gebruikt en de hoogte dan ook wat minder is, mag de pret niet drukken. Op het land van Jan Aanstoot "Huusken" gaat het er vrolijk aan toe, waarbij het bier van de sponsors de dorsti ge kelen laaft. Uiteraard wordt ook de jubilerende keuringscommissie onthaald. Wie het liever bij koffie houdt, kan terecht bij Bertha die na die tien j aar pas aan haar tweede kan toe is. Duidelijk is dat de be doeling van Huusken (het wegne men van de rangen en standen tus sen de boeren) hier succes heeft. Zo als 's avonds ook zal blijken, want in de Beuseberg weten ze niet allen van boakens bouwen, maar ook van feesten bouwen. Dijkerhoek Hoe gezellig ook, we moeten verder want in Dijkerhoek staan ze al vol spanning te wachten. Want hoewel iedereen er quasi-nonchalant bij Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.; Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 staat, gaat het bij het bouwen van boakens niet om een grapje. De ri valiteit is groot tussen de verschil lende buurtschappen en nu Espelo heeft aangekondigd het dit j wat rustiger aan te willen doen na het wereldrecord van vorig jaar, lig gen er voor de andere bouwers ook weer mogelijkheden. "En dan moet er nog 20 procent BTW bij op" krijgt Jan Wiggers aan de Espelodijk dan ook te horen wanneer hij de om vang van 39 meter bekend maakt. De Dijkerhoekers komen aan een hoogte van 13 meter, reden om al vast in olé-gezang uit te barsten. Espelo Maar niet te vroeg gejuicht, want nu is Espelo aan de beurt om te worden gemeten. De jongens uit Splo hebben zelfs de zandweg naar hun boake keurig geschaafd en voor een fraai opschrift gezorgd, maar de jury laat zich daardoor niet beïnvloeden. "Jammer dat de punt scheef staat" klinkt het kri tisch achter in de auto wanneer we deze paasbult naderen. Duidelijk blijkt dat in Espelo op een andere manier wordt gebouwd. De mast in het midden zorgt voor een spitse vorm. Hoewel men zich hier ook het biet goed laat smaken, is de stem ming toch een beetje gedrukt. Zo juist is het bericht uit de buurt schap Langelo-Honesch bij Haaks bergen gekomen, dat daar een nieuwe recordhoogte van 29 meter 95 is gemeten. De schampere op merkingen over "die luchtbult" klinken verbitterd. Moet Espelo al na een jaar het zo moeizaam ver kregen wereldrecord alweer af staan? Alle hoop is gevestigd op Wim Toorneman die met de uitge ver van het Guinness Book of Re cords in de slag is over de juiste ver eisten aan een paasvuur. En zo waar, hij lijkt gelijk te krijgen! Holterbroek Het langst moeten de jongens van het Holterbroek wachten. Hoewel hun paasvuur ogenschijnlijk niet de afmetingen van die in Espelo haalt, bedriegt hier de schijn. Met heel weinig mankracht blijkt cr toch een enorme bult hout te zijn aangesleept, want Jan Wiggers en Gerrit Langenbarg moeten hun meetlint tot drie ker toe uitrollen om de omtrek op papier te krijgen. Tegenover de hoogte van 11 meter staat een omvang van maar liefst 65 meter. Daarmee gaat het Holter broek, die op gemeentegrond bij 't Vletgoor bouwen, als grote kans hebber mee terug naar het uit- De keuringscommissie temidden van uitgelaten boaken-bouwers. V.l.n.r. Jan Wiggers, Gerrit Langen barg, Willem Beijers en Pieterbaan Maller. Op de foto rechts ontsteekt burgemeester Van Rappard het grootste Paasvuur op 't Vletgoor. Uiteraard is "Bovenop het Nieuws" Willie Piechnick ook aanwezig om alles vast te leggen. gangspunt bij Tonnie en Betsie. Nog even wordt het geduld op de proef gesteld. De jury trekt zich te rug voor een uiterst geheime be raadslaging, waarbij precieze bere keningen de doorslag moeten ge ven. Het is zover! Om klokslag half acht betreedt Jan Wiggers met zijn ge volg de voorzaal van het café, dat intussen uitpuilt. Met trekkers vol zijn ze uit alle windstreken naar het dorp gekomen voor het verlossen de moment. Dijkerhoek valt als eerste af en moet met de troostprijs van 150 gulden genoegen nemen. Dan volgt de Beuseberg, die naast hun 175 gulden voor de derde plaats ook nog eens de schoon heidsprijs van 50 gulden opstrij ken. Blijven over Espelo en Holter broek, waarbij de wereldrecord houders het dit keer moeten afleg gen tegen het Holterbroek. Echt treurig zijn ze er niet om, want voor die avond staat er een daverend feest in de schuur van Ten Dam op het programma. Een echt Splo's feest waarbij juryvoorzitter Jan Wiggers nog eens extra wordt ge huldigd. Hij ontvangt een fraai boekwerk over het wereldrecord "Poasvuur Slepp'n" van vorig jaar. wisselbeker en ontsteekt hij even na half negen het resultaat van vele weken noeste arbeid. Nadat de bult nog even wat tegenstribbelt, valt hij na een klein half uurtje toch he lemaal ten prooi aan de lekkende vlammen. Een talrijk publiek ge niet volop. Niet alleen bij 't Vlet goor maar ook in Dijkerhoek, Espe lo en in de Beuseberg. De smeulen de resten houden een rijke traditie levend. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffbv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De jaarlijkse boomplantdag voor leerlingen van groep zes van alle basisscholen wordt dit jaar gehou den op woensdag 13 april. In overleg met de dienst gemeent- werken zullen door leerlingen van osb Dijkerhoek en osb Espelo bo men en struiken geplant worden in Dijkerhoek, bij de school en in de omgeving van het pompgemaal. Leerlingen van het Kompas en de Kolschool gaan in de omgeving van het gymnastieklokaal aan de Lage- weg struiken, heesters planten. De leerlingen van De Schakel, Haar- school en Dorpsschool gaan naar zwembad Twenhaarsveld waar zo'n 180 planten en struiken een de finitieve plaats in de natuur moe ten krijgen. In de Gereformeerde kerk, 'De Kandelaar', wordt zondag de laat ste Open Deurdienst gehouden. De voorganger in deze dienst, die om 19.00 uur aanvangt, is ds. T. Zuide- ma uit Apeldoorn. De samenzang begint om 18.50 uur. Dominee Zuid- ema zal spreken over het onder werp 'Christen zijn na Pasen'. Het meisjeskoor en de blokfluitgroep 'Groot Schuylenburg' uit Apel doorn verlenen medewerking aan de dienst. De fraai gerestaureerde molen in Dijkerhoek trekt veel bekijks. Dat blijkt uit de bezoekcijfers over 1987. In dat jaar passeerden 850 betalen de bezoekers de kassa. Uiteraard waren de speciale evenementen echte publiekstrekkers. Zo kwa men er op de dag van het Open Huis in de Landbouw maar liefst 200 mensen een kijkje nemen. Maar ook op de Nationale Molendag en tijdens de Koetsentocht was het met 75 bezoekers lekker druk. Sa men met de opbrengsten uit de be zichtigingen en het potje dat wordt gespekt met bijdragen van bruids- i paren die in de Dijkerhoekse molen hun trouwfoto's laten maken, is er zelfs een kleine winst gemaakt, die voor diverse kleine werkzaamhe den zal worden aangewend. Bin nenkort krijgt de molen ook een nieuwe vrijwillige molenaar, omdat de huidige ermee ophoudt. [t i* Rijke traditie Het Holterbroek heeft andere din gen aan het hoofd, want alles moet in gereedheid worden gebracht voor het hoge bezoek van de ko mende dag. Vergezeld van zijn bei de wethouders overhandigt burge meester Van Rappard de nieuwe doos 15 flessen dat is per stuk pot 720 ml. per 6 potten dat is per stuk per 4 stuks Deze aanbiedingen zijn geldig donderdag 7 t/m zaterdag 9 april 1988 en OP=OP.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1