De akela heet nu PIvo Rooskleurige toekomst voor Holtens schaken Raad akkoord met plan Haspel Nog plaatsen vrij bij yoga-lessen Geschenk Scouting Holten kwart eeuw oud: Houdt Splo record? INGEZONDEN J\ DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Assink voor de bouw van een woning aan de Liezenweg; - aan de heer M. J. van Beek voor de bouw van een bijkeuken aan de woning Bessinkpasstraat 25; - aan de heer M. J. van Beek voor de bouw van een woning aan de Liezenweg; - aan mevr. Beker-Vixseboxse voor de bouw van een garage bij de woning Motieweg 25; - aan de heer J. L. Boersma voor de bouw van een woning aan de Liezenweg; - aan de heer Jhr. F. W. W. H. van Coeverden voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Schuppertsweg 1; - aan de heer J. A. M. Kamphuis voor de verbouw van de woning Dorpsstraat 46 - aan de heer L. Nijland voor de verbouw van de woning/boerde rij Pasmansweg 2; - aan de heer C. J. Offringa voor de bouw van een bijkeuken aan de woning Mossinkserf 14; - aan de heer M. T. Veltkamp voor de bouw van een mestkelder bij het perceel Oude Stationsweg 14; - aan de heer J. W. Zuidgeest voor de bouw van een fietsen- schuurtje bij het perceel Vianenweg 247; - aan de heer E. Aaltink voor de bouw van een mestbassin bij het perceel Doorlopendedijk 1; - aan maatschap A. en G. J. Groteboer voor de bouw van een jongveestal met mestopslag bij het perceel Beuseberger- weg 40; - aan.de heer B. Veneman voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Deventerweg 73; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN c.q. TOESTEMMINGEN AFZETTEN HOUTWAL - aan mevr. G. Jansen-Timmerman voor 5 eiken opslag; - aan de heer A. D. Jansen voor een houtwal aan de Meester Bosweg; 3. aan Comité Nederlandse Hartstichting toestemming verleend voor het ophangen van een tweetal spandoeken; 4. aan L. R. de Bergruiters ontheffingen c.q. toestemmingen ver leend t.b.v. een concours hippique op 4/5 juni; 5. aan mevr. J. M. Buytendorp-Grootvéld ontheffing verleend t.b.v. het innemen van een standplaats voor ijsverkoop; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk vindt plaats op dinsdag 12 april om 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake de definitieve vaststelling van de subsidie voor de Hervormde Vrouwengroep Ora et Labora, het Holtens Mannenkoor, speeltuinvereniging de Kol, HMV, de ANBO; voorstellen inzake de definitieve vaststelling van de emancipatiesubsidie voor de CPB en de Scholengemeënschap Midden-IJssel; voorstellen inzake de aanvragen om subsidie van de PCOB en de Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk en tot slot een voorstel tot voorlopige vaststelling van het concept-beleidsplan sociaal-cultureel werk en de bijbehorende concept-subsidieverorde ning welzijn. BESTEMMINGSPLAN „KAMPEERCENTRUM DE HASPEL" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 april 1988 gedurende een maand ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het be stemmingsplan „kampeercentrum De Haspel", vervat in plankaart, voorschriften en toelichting, zoals dit door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 maart 1988 ongewijzigd is vastgesteld. Aangezien niemand zich met bezwaren tegen het ontwerp-plan tot de gemeenteraad heeft gewend en het ontwerp-plan ongewijzigd is vastgesteld, is niemand bevoegd bij Gedeputeerde Staten van Overijssel bezwaren in te dienen. Holten, 7 april 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. DONDERDAG 7 APRIL 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD kans en houd de hand op een knip van 20 tot 40.000 gulden, een forse knip. Want dat kunt u de kiezers toch niet aandoen. Want u kunt er gerust op reke nen dat ik hier, bij gezondheid, in 1990 op terug kom. Verder wil ik nog even uw aandacht vesti gen op maandag 20.07.1987 weet u nog wel in de raadsvergade ring met de knallende ruzie, dat als grap was bedoeld. Was u wel tegen de 5.500 gulden voor de 10 erepenningen voor mensen die zich verdienstelijk hebben ge maakt voor de Holtense bevol king, wat je niet doet als je een Dorpshuis zet met een tekort van 20.000 gulden of meer. In die vergadering wees u erop dat „We worden bij herhaling gewe zen op alle mogelijke toekomsti ge hogere uitgaven, zoals riole ring, onderhoud wegen en de reinigingsdienst". Speelde dit feit dan geen rol met de beslis sing van het Dorpshuis, waar wel waar niet. Of was dat toen niet zo belangrijk? Begrijp toch in godsnaam dat dit niet waar te maken is tegenover de Holtense bevolking waar u over praat. Kiezers we zien wel in 1990 wat voor tekorten er dan op de ge meentebegroting staan. Kijk dan nog eens achterom, wie was ervoor en wie was ertegen, trek dan uw conclusie. Gerdien Kreykes Holten, 5 april 1988 Uiteraard waren er ook veel ouders aanwezig, die namens de schaak club Holten werden verwelkomd door Geert Stevens. Hij kon aan veertien van zijn leerlingen het pionnendiploma overhandigen. De twaalf leerlingen van de Haar- school kregen hun diploma uit han den van cursusleider Jaap Schip per. Voor het torendiploma waren groep worden gerecruteerd voor de verschillende spelvormen die beoe fend worden. De bedoeling van stichtingsbe stuur en leiding van Scouting Hol ten is om op zaterdag 18 juni het 25- jarig jubileum feestelijk te herden ken. Voor die dag zullen alle oud leden worden uitgenodigd, evenals De akela en de hopman hebben plaats gemaakt voor Pivo's en de padvinderij heet nu Scou ting. Er is veel veranderd sinds 16 juni 1963 toen in een boerde rijtje aan de Kwintenweg 62 leiders, leidsters, welpen en verkenners werden geïnstal leerd en de Waardenborch- groep werd geboren. Op zater dag 18 juni wil Scouting Hol ten dat feit herdenken. Vooraf gaand daaraan een terugblik op 25 jaar padvinderij en scou ting in Holten. Het was een bijzondere dag voor Holten die zestiende juni 1963. Voor de installatie van 62 plaatselijke I .jongeren waren niet alleen oud- burgemeester W.H. Enklaar en zijn echtgenote naar de Beuseberg ge- I komen, maar ook tal van Holtense •notabelen en vele ouders. Het boer derijtje aan de Kwintenweg, dat door de voormalige eigenaar van bungalowbedrijf De Haspel, de heer E. Oostendorp ter beschik king was gesteld om als troephuis cüenst te doen, kraakte in zijn voe- gen. Het waren de dagen dat de Er is veel veranderd sinds de Waardenborchgroep in 1963 werd opgericht. Ook de ac. .padvinderij onstuimig groeide. Al valg van Scouting Nederland plaatsvinden. -snel bestond de Waardenborch groep uit twee horden met in totaal -48 welpen en een verkennersgroep van zes patrouilles (totaal 36 ver kenners). In die tijd werden de eer ste zomerkampen gehouden, waar voor men in Ommen, Terschelling, Vlieland en later zelfs over de gren zen de tenten opzette. Het enthou siasme onder de padvinders en de ouders was zo groot dat het toen malig stichtingsbestuur de bouw van een geheel nieuw troephuis aandurfde. Mede dankzij de hulp van veel Holtense ondernemers kon dat in 1966 aan de Liezenweg worden geopend. Een beginkapi taal daarvoor werd verkregen door een-groots opgezette fancy fair en door de uitgifte van renteloze aan- delen. Renovatie Tegenwoordig zijn er andere ma nieren om financiële bronnen aan te boren. Voor de dringend noodza kelijke algehele renovatie van het gebouwtje aan de Liezenweg hoopt het tegenwoordige bestuur op een subsidie. Die moet komen uit het potje van de actie 'isolatie clubhui zen', waarmee de provincie Overijs sel samen met het ministerie van "WVC het project 'Jongeren bouwen voor Jongeren' weer wil aanzwen gelen. Hoewel Scouting Holten geduren- de enige tijd een wat anoniem be staan leidde, is de belangstelling nu weer groeiend. Dat komt vooral door de Wereldjambouree die in 1992 in Nederland wordt gehouden. In Holten is er nu een gemengde .groep van jongens en meisjes van vijfjaar en ouder die luisteren naar avontuurlijke namen als: bevers, welpen, kabouters, verkenners, padvindsters, Rowans, Sherpa's en Pivo's. De laatste aanduiding is de afkorting van pioniersters en voor trekkers die ouder dan achttien jaar zijn en waaruit de leiders en leidsters van de Waardenborch- Een een vergadering van nog geen 25 minuten liep de gemeenteraad vorige week maandag vlot door de agenda heen, die slechts een twee tal onderwerpen bevatte. Vastgesteld werd het bestem mingsplan voor kampeercentrum de Haspel. In 1979 werd het bestem mingsplan ook al vastgesteld, maar verworpen door de Kroon. De CDA-er J.Nijkamp sprak dan ook over een tien-jarenplan. Hij toonde zich tevreden dat de procedure nu was afgerond, ook al om het nieuwe plan qua economische haalbaar heid een stuk beter is dan het vori ge. Wil Dijkgraaf-Van der Hart sprak namens de PvdA ook haar waardering uit over het nieuwe be stemmingsplan, maar had er graag in de commissie over willen discus siëren. 'Het plan is in 1986 in de toen nog besloten commissie Ruimtelijke ordaing besproken. Ik had het cor recter gevonden als het alsnog in de commissie ter tafel was gekomen. Er is tenslotte in de tussentijd een wisseling in het college gekomen en mi nndpr de eI nieuwe leden 111 de commis- sie gekomen. Burgemeester Van Rappard verklaarde dat het door al die verenigingen en personen in de lange tijdsduur anders gelopen Holten die hebben bijgedragen aan was dan gebruikelijk en verzekerde het voortbestaan van padvinderij de raad dat het om een eenmalige en scouting. Mochten er oud-leden gebeurtenis handelde die geen tra zijn, die door het bestuur van de ditie zou worden. Waardenborchgroep niet meer De gemeenteraad ging verder ak- konden worden opgespoord, dan koord met de aanschaf van een kunnen ze voor de reünie op 18 juni nieuwe ophaalauto voor de Voor contact opnemen met de heer B. centralisatiedienst van Destructie- Gerritsen, tel. 05483-61290. materiaal. Geacht ejheer Toorneman, Bedankt voor uw brief. U heeft volkomen gelijk met uw stelling dat een Paasvuur niet hol mag zijn, omdat anders, om maar wat te noemen, het volume ook niet valt te meten. Mochten wij dus gegevens over een Paasvuur binnenkrijgen, dan zullen wij zeker controleren of dit vuur massief is g< weest. Bij eventuele komende aanvragen zullen wij dit er nadrukkelijk bij vermelden. Hopend u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben, mi :p\ ^riendeli jke groet ptie Guinness Houdt Espelo het wereldrecord "Paosvuur Slepp'n"? Dat is de grote vraag nu de meting van het paasvuur in Langelo-Honesch heeft uitgewezen dat de jongens van Halo een hoogte van 29 meter 95 hebben bereikt met hun boake. Maar woordvoerder Wim Toorneman van de Splose paasvuurbou wers is ervan overtuigd dat die hoogte niet erkend zal worden. "Ze hebben niet alleen houten stellages aan de binnenkant gebruikt, maar bovendien is de bult niet massief. Ik heb alvast protest aangetekend bij het Guinness Book of Records en vertrouw erop dat een aanvraag van Langelo-Ho nesch niet erkend wordt. Toorneman staat sterk want in een antwoord op zijn protest, heeft de uitgever van het Nederlandstalige Guinness Book of Records al laten weten zie bovenstaande brief) dat een niet massief paas vuur niet zal worden geaccepteerd. We houden u op de hoogte van de definitieve uitslag. Dalhuisen was een van de gelukkige nieuive diplomabezitters die door Jaap Schipper konden worden De toekomst voor het Holtense schaken ziet er rooskleurig uit. Dat kan worden geconstateerd na de uitreiking van de pionnen- en de to- rendiploma's afgelopen week in de kantine van de SV Holten. Maar liefst 42 jongens en meisjes van de vijf Holtense basisscholen ontvin gen daar uit handen van de cursus leiders hun schaakdiploma. er zestien geslaagden, die van de voorzitter van de schaakclub Jan van Calcar het bijbehorende certifi caat ontvingen. Van Calcar wil ge zien het succes van deze cursus doorgaan met een opleiding voor het koningsdiploma. Hiermee kun nen de geslaagden toetreden tot de gelederen van de schaakclub. B en W van Holten waar zijn jul lie nu weer mee bezig. En wet houder Dalhuisen wat voor smoesjes preekt u de Holtense bevolking nu weer voor. Tot nu toe zit het Dorpshuis al vol met smoesjes want echt de waarheid is er door het bestuur van Hol ten nooit verteld, het waren alle maal delen, delen, die je stuk voor stuk moest uitpuzzelen tot datje de grote Mickey Mouse" puzzel af had. In de krant van 31.03.1988 staat dat niet alle ver enigingen zich kunnen vestigen in het Dorpshuis. Maar dat strookt toch niet met eerdere uitspraken door wethouder Dalhuisen gedaan die toen zei dat alle verenigingen, met uit zondering van HMV, in het Dorpshuis plaats mochten ne men, hoe kan dit nou? Nu kom ik terug op mijn eerste brief d.d. 03.11.1986 waarin ik u waarschuw, maak er geen „Hokkie hier Hokkie daar" van. Tot mijn grote verbazing is dit nu wel het geval. B en W hadden de gebruikers ook geen mede zeggenschap m.b.t. de indeling van het Dorpshuis. Dit heeft geen zin gehad, nu er zo inge kort wordt om geen verlies te lij denwaar ik jullie d.d. 05.03.1987 voor gewaarschuwd heb. Het bekende rekensommetje, tekor ten van 10 a 30.000 gulden. Wat is nu het geval, een tekort van 20.000 gulden, toch, ik had ge lijk, en als je het mij vraagt kan dit bedrag nog oplopen. Ja, ja, u leest het goed, ook tot mijn grote verbazing lees ik in de krant van 14.01.1987 waarin wethou der Dalhuisen zegt dat hij ervan overtuigd is dat de exploitatie van het Dorpshuis zonder ver lies is. Nu, mensen van Holten denk eens na. De waarheid wil len ze ons niet vertellen, moeten wij deze tekorten allemaal dra gen, wilt u dat? Al weer was er een waarschuwing van mijn kant d.d. 11.12.1986, dat het het domste is om het Dorpshuis aan de Tuinstraat te bouwen. En als dit allemaal goed kan verlopen, waarom staat hij er dan niet of waarom wordt er dan al niet aan gewerkt,. Waarom? Op 31.03.1987 ontving ik een brief van mw. W. Dijkgraaf, raadslid van de PvdA-fr actie, deze schreef zij namens haar partij. Hierin werd vermeld dat hetge- ne wat doorslaggevend is ge weest m.b.t. de bouw van het Dorpshuis aan de Tuinstraat het volgende: Om zoveel moge lijk dorpsbewoners gebruik te laten maken, dus ook verenigin gen, van het Dorpshuis. Sorry hoor maar dit kan ik niet zo goed volgen. Hoe denkt u er nu over hoe de gang van zaken nu lopen kunnen jullie hier nog wel mee instemmen. Want v.d. Harst kunt u dit uw kiezers wel aandoen, dus ook de toekomsti ge gebruikers? Want u hebt ge zegd op 22.04.1987 dat dit de juiste beslissing was. Dit kan ik me niet van u voorstellen omdat een eerdere uitspraak van u in de krant van d.d. 27.03.1987 m.b.t. het Al-certificaat was, hand op de knip. Grijp nu de In conferentie-, ontspannings- en gezondheidscentrum De Kleine Keizer starten op woensdag 13 april weer yogalessen. Voor de les sen van vijf kwartier die om 19.30 uur en 20.50 uur beginnen, zijn nog plaatsen vrij. Ook voor de yogalessen voor vrou wen, die op donderdagmiddag 14 april om 14.00 uur beginnen, kan men.zich nog inschrijven. Daar zijn nog drie nieuwe aanmeldingen mo gelijk, anders is de groep te klein. Maximaal kunnen er per groep acht personen meedoen. De eerste (gratis) les is bedoeld als een ken nismaking. De lessen worden gege ven in de ruimtes van De Kleine Keizer onder leiding van ervaren yoga-docenten. Tèlefonische infor matie en aanmelding kan onder te lefoonnummer 63666. Jan Wiggers overhandigt het cadeau aan Ed Vincent. In de koffiepauze van de bestuurs vergadering van de VW Holten werd door de voorzitter van de Stichting Holtens Nieuwsblad, de heer J. Wiggers, een koperetsplaat aangeboden van de voorpagina van het blad van donderdag 24 maart, waarin aandacht werd ge schonken aan de officiële opening van het nieuwe moderne VW-kan- toor in het oude gemeentehuis. Wiggers wees in een korte toe spraak op de prettige samenwer king, gedurende bijna 40 jaar, tus sen Holtens Nieuwsblad en de VW Holten. ,_r,r De voorzitter van de VW, de heer E. D. Vincent, dankte voor het geschenk, dat een mooi plaats je zal krijgen in het kantoor.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11