Eindexamenkandidaten SGH tonen hun creatief kunnen Goedverzorgde shows Wonnink/Steunenberg Tuintips van Eddie Van 13 april tot en met 9 mei in hal gemeentehuis Succes voor Holtens EHBO-team Paasdienst CPB sluit seizoen af Werkloos heid stabiel HOLTENS NIEUWSBLAD Koedijk Jan Weedt Op modisch gebied gewoon de beste IK HOU VAN MAKKELIJKEN WIJD... ORANJESTRAAT 143, RUSSEN. TEL. 05480-130 36 DONDERDAG 31 MAART 1988 - Van 13 april tot en met 9 mei zullen de leerlingen van de Scholenge meenschap Holten die eindexa men doen in de vakken tekenen, handenarbeid en textiele werk vormen hun werk exposeren in het Gemeentehuis. De tentoonstelling wordt geopend op woensdag 13 april om 16.30 uur door M.A. Altig, docent handenarbeid aan de Scho lengemeenschap. De opening wordt opgeluisterd door het com bo van de Big Band van de Scho lengemeenschap. De leerlingen textiele werkvormen zullen een optreden verzorgen in door hen zelf ontworpen costuums en de cors. Zij zijn daarbij geholpen door Joost Boer, acteur, regisseur en tevens ouder van een van de leerlingen. Er zijn dit jaar 71 leerlingen die eindexamen doen in een expressie vak. Op SGH kunnen leerlingen van Mavo, Havo en Atheneum een expressievak kiezen als examen vak, dan wel een expressievak kie zen als 'zevende vak'. De eindexa menkandidaten tonen op de ten toonstelling minstens één werk stuk dat gedurende dit schooljaar is gemaakt. Er zullen veel tekenin gen en schilderijen te zien zijn, maar ook dessins, tassen, kijkdo zen en ruimtelijke objecten. Ruimtelijk bezig "De expressievakken zijn op geen enkele wijze te vergelijken met de lessen in handarbeid en handwer ken uit onze jeugd", verklaart Hen- riëtte Coppes, docente textiele werkvormen aan de Scholenge- meenschap."Wij zijn veel meer De EHBO-ploeg uit Holten heeft vorige week in Deventer de onder linge kringwedstrijden, die gehou den. werden in café Spoorzicht in Deventer gewonnen. Met in totaal 78 punten wist zij de ploegen uit Bathmen, Colmschate, Deventer, Diepenveen, Heino, Olst en Wijhe achter zich te laten. Holten kwam met het behaalde resultaat in het bezit van de wisselbeker. De teams uit Deventer en Diepen veen behaalden 77 punten, en Olst legde met 69 punten beslag op de derde plaats. In totaal konden 103 punten worden vergaard op de on derdelen theorie, verband leggen en een vaardigheidsproef. De eindexamen kandidaten textiele werkvormen zijn druk in de weer met het vervaardigen van de decors voor de 'performance' in het gemeentehuis. van expressievakken als tekenen, textiele werkvormen en handvaar digheid zichzelf kan leren ontplooi en. Juist door de expressievakken krijgen de leerlingen ruimtelijk in zicht, moeten ze zelf beslissingen nemen, leren ze soepel denken, alle maal zaken die belangrijk zijn voor de ontwikkeling. Door de grote na druk die momenteel op de exacte vakken wordt gelegd, dreigt de creativiteit wel eens verloren te gaan". De leraren expressievakken zouden de slogan:"Kies exact, dan ook liever gewijzigd zien in "Kies exacter". "Ongenuanceerd een exact vak in je pakket te kiezen is naar onze mening niet de goede op lossing. Veel meer moet gekeken worden naar de creatieve mogelijk heden van het individu. Mede door middel van deze expositie in het ge meentehuis willen wij wij daar de aandacht op vestigen". De acht leerlingen, die samen met de elf leerlingen van textiele werk vormen een 'performance' houden tijdens de opening, zullen zich niet beperken tot een optreden in de centrale hal. Juist de hoekige inde ling het gemeentehuis wordt in het geheel betrokken. Alle decors en costuums zijn door de leerlingen zelf tijdens de lessen vervaardigd. ruimtelijk bezig met allerhande materialen, niet zozeer met het idee alle technieken tot in de perfectie onder de knie te krijgen, maar om nonsens opleiding de boventoon de leerling creatief te leren denken, dreigt te gaan voeren, is het belang- Juist in deze tijd, waarin de non- rijk dat de leerlingen door middel Het echte tuinieren kan nu gebeu ren, we beginnen met snoeien. Alle zomer en herfstbloeiers kunnen af geknipt worden op zo'n 15 cm. hnbboven de grond. Zomer en herfstbloeiers zijn die planten of Struiken die in é24/03n jaar een scheut (tak) vormen en op diezelfde scheut ook bloem geven. Bijvoor beeld Caryopteris, Buddleia (vlin derstruik), lavendel, Hersthooi, Pluimhortensia en Spirea bum ant. Waterer. Ook de rozen kunnen nu aangepakt worden, men snoeit ze terug op zo'n 15 cm boven de grond bij een buitenoog. Bloemen die op oud hout bloeien hoeft men alleen wat uit te dunnen, dit zijn bijv. de Weigelia, Callicarpa, Spirea van- houti, Potentilla, Jasmijn en Deut- zia. De voorjaarsbloeiers hoeft men niet te behandelen, deze moeten di rect na de bloei gesnoeid worden. Hiertoe behoren Forsythia en Ri bes. Men kan de grond wat luchtig maken door het te spitten of te cul tiveren. Ook voor bemesten is het nu de tijd. Strooi 1 1/2 kg kalka- monsalpeter per 100 m2 op uw ga zon, twee weken later 2 kg per 100 m2 NPK 12+10+18 chloorarm. Deze NPK meststof is ook geschikt voor de rest van uw tuin. Snoei geen vruchtbomen en bomen als Berken en Esdoorns meer, dit is nu te laat, de sapstroom is inmiddels op gang gekomen. Bij snoeien kan de boom doodbloeden. Kruidentuin Dan volgen nu de laatste tuini- deeën. Liefhebbers van groenten en kruiden, met een kleine tuin, kun nen met het maken van een zogehe ten wagenwiel een leuk effect berei- Een deux-pièces waarmee u eer inlegt. Opvallende blouse met speelse zakgar- neringen. De ruimvallende rok begeleidt uw passen met zwier. Metstrik-accent aan achterzijde. 145.- ken. Het rijvlak van het wiel en de spaken worden bestraat met tegels of klinkers, daar tussen kunnen dan verschillende groenten en krui den gekweekt worden. Een pompje in de vijver, met bruiskop, geeft rust en sfeer. Tevens wordt hierme de extra zuurstof verkregen. Meest al kunnen verschillende spuitkop pen met elkaar verwisseld worden. Als u vrij wilt zonnen en nieuws gierige blikken van uw bovenburen wilt vermijden, plaats dan een per gola met woekerende begroeiing, aan of naast de zij afscheiding. U kunt niet meer gezien worden. U moet het zo uitkienen, dat u zelf wel de volle zon houdt. Ik heb in de afgelopen drie rubrie ken u enige ideeën aan de hand ge daan. U begrijpt wel dat er veel meer mogelijkheden zijn om een leuke tuin te maken. Mocht mij in het komende seizoen verrassende situaties voordoen, om op een een voudige wijze een leuke tuin te maken, zal ik daar beslist over schrijven. Veel mensen weten niet of een plant giftig is of niet. Ik krijg daar ook wel eens vragen over. Daarom zal ik volgende maand een lijst maken van de meest gangbare planten over giftigheid. Tot april, Eddie. Zondag 3 april is er om 08.30 uur een Paas gezinsdienst in de Ned. Herv. kerk. Voorganger is ds. R. Visser. Thema van de dienst is Dag van Licht De kinderen van de zondagsschool Holten worden om 08.15 uur op de Dorpsschool verwacht. Na de dienst gaan de kinderen bloemen brengen en Paasliederen zingen in Diessenplas. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende kapvergunningen aan: - H. A. ter Veer, Kozakkenstraat 46; - H. J. Scholten, Kozakkenstraat 48; - B. J. Markvoort, Flisweg 4; - Van Doorninck, Korhoenderweg 3; - mevr. Schuiterd, Tuinstraat 13; 2. aan PC „de Bergruitertjes" vergunning verleend t.b.v. het houden van een verloting; 3. aan Gebr. Mulder. Kolweg 35 vergunning verleend voor de verkoop van ijs; 4. aan de heer J. Mekking vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend voor de uitoefening van een restaurantbedrijf in het perceel Lan- duwerweg 19; 5. aan de heer A, van de Maat te Wierden vergunning verleend voor het innemen van een standplaats voor de verkoop van vis; 6. aan de heer G. B. Nahuis te Haarle diverse standplaatsen verhuurd voor de verkoop van ijs; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstkomende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op woensdag 6 april 1988 in het gemeentehuis en wel des avonds van 19.20-20.30 uur (ingang Kerkstraat). Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 31 maart wordt opgehaald op woens dag 30 maart, terwijl het (grof) huisvuil van de vrijdagroute op 1 april (Goede Vrijdag) wordt opgehaald op donderdag 31 maart. Het huisvuil van de maandagroute op 4 april (2e paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 5 april. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op vrijdag 1 april en op maan dag 4 april 1988. Sluiting gemeentesecretarie De gemeentesecretarie is op vrijdag 1 april a.s. (Goede Vrijdag) gesloten voor het publiek. Openbare commissievergaderingen De openbare vergadering van de Sportcommissie, die volgens schema ge houden zou worden op dinsdag 5 april a.s., gaat niet door. De commissie onderwijs vergadert op dinsdag 5 april 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake de uitbreiding van de scholengemeenschap Holten met 6 lokalen en 2 conrectorkamers in definitieve vorm. De commissie financiën vergadert op woensdag 6 april a.s. om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor de bouw van een dorpshuis aan de Tuinstraat; - krediet voor de uitbreiding van de scholengemeenschap Holten met 6 loka len en 2 conrectorkamers in definitieve vorm; De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 5 april a.s. om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - uitbreiding scholengemeenschap Holten met 6 lokalen en 2 conrectorka mers in definitieve vorm; - bouw dorpshuis aan de Tuinstraat. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond afd. Holten hield donder dag 24 maart in de Kandelaar haar laatste vergadering van het winter seizoen. Na het- openingswoord van de pre sidente mevr. M. Bulsink-Bakker bracht mevr. L. Tuk-Tempelaar, declamatrice uit Mijnsherenland op zeer boeiende wijze het verhaal van Pilatus (geschreven door W. Laatman). Gedurende de voor dracht werden de bezinningspau- ze's opgevuld met blokfluitmuziek door mevr. Van der Kaaden-van den Herik. Na de pauze werd het huishoude lijk gedeelte behandeld door mevr. R. J,. Manenschijn-Roelofs, waarna mevr. Tuk eerst het sprookje De Rijke bramenplukker van God fried Bomans voordroeg en vervol gens twee verhalen van Annie MG Schmidt. Het programma werd af gesloten met een voordracht uit de bundel van Phil Bosdmans. Omdat er voldoende opgave is gaat het jaarlijkse reisje door. De bus reis op 3 mei, vertrek om 08.00 uur vanaf de Kandelaar, gaat naar de Keukenhof. Holtense mannequins 'van vlees en bloed' ioi mode. bij de firma Wonnink de nieuwste voorjaars- en zomer- De strimende regen, en 's avonds zelfs onweer en hagelbuien, weer hield vorige week donderdag mo- deminnend Holten niet om naar de modeshows van de firma Wonnink en Steunenberg te komen. Sterker nog, het was dit jaar nog drukker dan gebruikelijk. Vooral de eerste show om twee uur had een meer dan uitverkocht huis. Zelfs de trap werd tot zitplaats gebombar deerd. De mannequins 'van vlees en bloed' zoals mevrouw Wissink van de firma Wonnink het uitdrukte, waren zoals altijd afkomstig uit de eigen gelederen. Het optreden van mevrouw Pasop was zonder enige twijfel het hoogtepunt van de show. Alsof het haar dagelijks werk was, toonde de ruim zeventigjarige draagbare mode voor de oudere vrouw. Haar nichtje Erna Pasop zorgde voor de een aantrekkelijke presentatie van de jonge modellen, natuurlijk in de nieuwe korte tot zeer korte roklengte. Daarnaast toonden twee Holtense dames de modellen voor de middengroep, zo wel in leeftijd als kledingmaat en ook de jonge vrouw kwam goed aan haar trekken. De getoonde modellen waren van de bekende merken zoals Elvi, en Setterlaine. Van het merk Linda Lu kon slechts een enkel stuk worden getoond. De nieuwe collectie was juist een dag te laat binnengeko men om nog te worden 'meegeno men' in de show. Ook bij Wonnink de rjieuwe voorjaars- en zomerkleu- ren, zoals pastel en naturel en niet te vergeten marine look, kleuren die ook in de schoenmode van Steunenberg terug te vinden was. De show maakte een verzorgde in druk, vlot gepresenteerd door me vrouw Wissink, met assistentie van Ans Steunenberg, die de geshowde schoenmodellen van een deskun dig commentaar voorzag. Na afloop van de shows werd druk gebruik gemaakt van de mogelijk heid te modellen te passen. Alle be zoeksters kregen tenslotte een len tegroet mee naar huis. Het aantal werklozen in Holten is in de maand februari, in vergelij king met januari vrijwel gelijk ge bleven. Eind januari stonden 199 werkzoekende Holtenaren (140 mannen en 59 vrouwen) ingeschre ven tegenover 198 eind februari (137 mannen en 61 vrouwen). Ruime parkeergelegenheid achter de zaak.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5