Paasboake Hola 'n luchtkasteel VVV kan op nieuw trots zijn kantoor euwsblari In Espelo maakt men er weer 'n feest van WEEK Holtens Nieuwsblad EIERZOEKWEDSTRIJD Bm Dit jaar zilveren jubileum boaken keuring DEZE EEN REIS PARIJS Eerste mee van het en win voor twee personen Zie elders in deze krant! Ruim honderd dekens voor Roemenië U ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Filmmarathon in Kandelaar kivietsei gevonden Vergadering gemeenteraad Stille week Zomertijd Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 maart 1988 - 40ste JAARGANG no.12 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Hoog bezoek Maandag verwacht Bos Dieren» wereld Hoog bezoek. Prins Bernhard komt dan naar de Holterberg om het nieuwe dio- rama van Kees Bos officieel te onthullen. In het Holtens Nieuwsblad van deze week geen gesprek met Kees Bos maar wel met de bijna naamge noot Cees Bot, sinds jaren eige naar van Bos Dierenwereld, over verleden, maar vooral over de toekomst van de grote publiekstrekker op de Holter berg dat dit jaar een halve eeuw bestaat. Hockey Een beetje in de luwte van het sportgebeuren in - Holten ope reert de Hockeyclub Holten op het Sportdal. Wat niet betekent dat er geen leven in de brouwe rij te vinden is binnen de hockeyclub. Probleem daarbij is, zoals bij alle sportclubs, de financiële situatie. Hockey is door de uitstekende prestaties van de nationale teams een sport geworden die kans heeft verder uit te groeien. Tenmin ste indien de club over velden met kunstgras beschikken. Daar hangt echter een kostbaar plaatje aan. Reden voor de in ventieve bestuursleden van HCH om op zoek te gaan naar nieuwe financiële aders. Die zijn nu gevonden in een recla meproject dat binnen korte tijd zichtbaar gaat worden langs de spoorlijn. Verschillende bedrij ven, waaronder een aantal 'gro ten' hebben reeds gereageerd op het aanbod van de hockeyu- club om langs de spoorlijn hun reclame te plaatsen. Op de sportpagina een kleine impres sie hoe het er straks allemaal uit gaat zien. IVIet meer dan gewone be- langstelling volgt 'heel' Espe- lo momenteel de vorderingen bij de bouw van het paasvuur in de Haaksbergse buurtschap Langelo-Honesch, Zou het ze lukken het wereldrecord paas- vuurbouwen van de Sploders te overtreffen of blijkt het ach teraf grootspraak? Regelma tig worden dan ook Espeloërs gesignaleerd in het Haaks bergse die een kijkje nemen bij de verrichtingen van de paasvuurbouwers ter plaatse. Niet minder dan 27 meter en 87 cen timeter was de hoogte van het paasvuur in Espelo vorig jaar. Het paasvuur in 'Hola' zoals de buurt schap in de wandeling wordt ge noemd, moet 28 meter hoog wor den, wil het wereldrecord gebroken worden, maar zover is het nog niet. "Ik vraag het me af of het ze lukt" meent paasvuurbouwer Wim Toor- neman, die regelmatig zich op de hoogte stelt van de vorderingen. De laatste keer wist hij zich verzekerd van het deskundig 'oog' van een landmeter uit de familiekring, zo dat de hoogte redelijk nauwkeurig in kaart kon worden gebracht. "Er zijn nog maar een paar werkbare zaterdagen over. Toen wij gingen kijken was de hoogte niet meer dan een metertje of tien, en dat is echt te weinig". Volgens de Haaksbergse bouwers was de hoogte gegroeid naar schatting vijftien meter, maar de Sploders zien dat meer als ge zichtsbedrog. "In1 Hol ten worden jaarlijks paasboakes van deze hoogte gebouwd. Wj zijn er niet van onder de indruk". Inmiddels is het de bouwers uit Splo ook duidelijk wat bedoeld werd met 'het geheim van de smid' waarmee Hola wel even het wereld record zou verpletteren. Toorne- man: "Dat is eigenlijk bedrog. Ze hebben een houten stellage in de boake gebouwd, zodat ze zonder moeite een eind omhoog kwamen. Van de buitenkant kan je het al wel zien: er steken houten bielzen uit waar de zaak op rust. Mooi is an ders De bouwers in Haaksbergen zijn niet ondersteboven van de kritiek "Nergens staat beschreven hoe de boake moet worden opgebouwd, dus voldoen wij met onze stellage wel aan de eisen". Ook voor de top, die de uiteindelijke hoogte moet letten bij het oversteken van de brengen, heeft men eenzelfde con- rondweg -) veranderd in een mod- structie in gedachte. Een houten derpoel waar de trekkers nauwe- 'muts' van dertien meter hoogte is lijks meer in vooruit kunnen ko- in elkaaer getimmerd, waarop men. Ook de hoeveelheid hout sparretakken zijn bevestigd. Dat waarover men kan beschikken is gevaarte wordt straks op de romp door de zachte winter heel wat min- van de boake geplant. "Zo kan je der dan het Splose paasvuur, on even goed de televisietoren vol danks dat de Haaksbergenaren alle hangen met hout, dan kom je een medewerking hebben gehad van stuk hoger", schampert men in gemeentelijke zijde, terwijl in Espe- Splo, "Het is jammer voor de cóm- lo men geheel op eigen kracht de petitie, want op deze manier is er boake moest opbouwen. Zondag 3 natuurlijk gauw de lol af'. Of de re- april om 20.00 uur zullen we het we- cordpoging zal lukken, hangt mede ten. Burgemeester Van Rappard is af van de weersgesteldheid. Door uitgenodigd om samen met de bur- de aanhoudende nattigheid is het gemeester van Haaksbergen en de terrein aan de Onlandsweg (ver- burgemeester van Neede het vuur lengde van de Klaashuisstraat, de aan te steken, maar de berichten eerste straat aan de rechterhand wijzen erop dat de Holtense burge achter het politiebureau, recht te- meester de voorkeur geeft om de genover het Postkantoor - even op- 'eigen' boake. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. VJ. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 miniumuiimmuunurnnunuurnuimuilmum Holten en de Holtense VVV kunnen trots zijn op de nieuwe be huizing, die vorige week vrijdag met het nodige feestelijk vertoon werd geopend door gedeputeerde drs. Jan Dijkema. Amper een kleine week in gebruik, weten toeristen en Holte naren de weg naar het modern ingerichte kantoor al te vin den, Velen maakten overigens zaterdagmiddag gebruik om tijdens even binnen te wippen bij het open huis. De belang stelling op vrijdagavond, waarvoor de leden van de VVV en andere direct bij de WV betrokkenen waren uitgenodigd viel een beetje tegen. Ook de oudheidkamer Hoolt'n kan tervre- den terugkijken naar de eerste presentatie in het nieuwe on derkomen waar een kleine expositie ingericht. De oudheidka mer mocht een tiental nieuwe begustigers noteren. bruik. Ik denk dan onder andere aan wandelen en fietsen. Echter binnen diezelfde gemeente bevin den zich grote gebieden met hoge natuurwetenschappelijke en land schappelijke waarden, waarmede ook vanuit het belang van recreatie en toerisme terdege rekening moet worden gehoduen. Immers, Holten dankt haar bekendheid aen aan trekkingskracht vooralaan het vele natuurschoon en de rust welke daarvan uitgaat, het zal u duideük zijn dat elk initiatief tot het stichtin van een golfaccommodatie met Vrolijke gezichten dus vrijdagmid- name in de gemeente Holten geen dag in de voormalige raadszaal. De eenvoudige zaak zal zijn". "Geluk- lucht betrok evenwel een beetje -s Biet Aliening van de heer naarmate gedeputeerde Dijkerma Dijkema alleen zaligmakend", was vorderde met zijn toespraak. "Een eerste reactie van burgmeester belangrijk onderdeel van het toe- Rappard. ristisch-recreatieve product hier in Po etva d 9 r Holten is het unieke gebied van de Haarler- en Holterberg. Een gebied Burgemeester Van Rappard zag dat is aangewezen als potentieel zijn rol tijdens de opening als de va- nationaal park, waarin naar mijn ^er c^e dochter ten huwelijk mening ook voldoende ruimte Beeft en als een soort peetvader moet zijn voor recreatief medege- zeer zorgvuldig zal toezien hoe er met het gebouw wordt omgespron- gen. Hij vertelde dat inmiddels is De onlangs behouden dekenactie voor Roemenië, die werd georgani seerd door de Hongarije Commis sie, heeft verschillende mensen be- wongen om eens in de dekenkist te kijken. Het resultaat was dat 110 dekens bijeen werden gebracht, Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor bet opgeven van. een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./rnevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 sink overeenstemming is bereikt over de invulling van de omgeving van het WV kantooor. Van Rap pard zag de komst van drs Dijkc- man naar Holten als erkenning van de rol die Holten speelt in het toe risme in Overijssel. WV voorzitter Eddie Vincent me moreerde dat na vijftig jaar op nieuw een Vincent de voorzitters hamer in het gebouw hanteerde. Uitgebreid stond hij stil bij het be leidsplan van de WV, waarover wij reeds eerder berichtten. Vincent een aantal waar de commissie bij- vond de combinatie WV en Oud zonder blij mee is. heidkamer een fijne combinatie. Langs deze weg wil de commissie alle geefsters en gevers dank zeg gen. Men kan er van verzkerd zijn dat binnen zeer afzienbare tijd de dekens hun doel zullen bereiken. Op vrijdag 25 maart wordt in De kandelaar de film Jezus van Na- zarth vertoond. Het is de verfilming van het leven van Jezus van Naza reth, zoals het is opgetekend in het Nieuwe Testament. De regisseur. Franco Zeffirelli, heeft er samen met bekende ac teurs als Robert Powell, Anne Ban croft, Christoffer Plummer en ande ren een indrukwekkend film van weten te maken. Wegens de lengte van de film (vijf uur!) begint de voorstelling al om 19.00 uur. Gedeputeerde Dijkema onthulde het uithangbord van het nieuwe WV kantoor, Provinciee! WV-directeur En- Henk Koopman het woord, die de schot prees tenslotte de lokale oude klepper van dorpsomroeper VW's. "Een provinciale WV kan Binn'n Jan (Bergman) overhandig- doen wat zij wil, als de gast ter de. Al klepperend ging hij het gezel plaatse niet goed wordt opgevan- schap voor naar de entree waar de gen en zich thuis voelt, heeft ,die heer Dijkema het 125 jaar oude uit- promotie geen enkele zin. Dan hangbord onthulde, dat geschon- komt de gast niet terug". ken was door de heer en mevrouw Namens de Oudheidkamer voerde Ten Berge-Holterman. De lente is nu echt begonnen. De vijftienjarige Marko Jansen, Me- numsweg 3 heeft het eerste kiviet sei in Holten gevonden. Hij vond het ei op een maïsland aan de Rus- sendijk. De gemeenteraad zal in haar verga dering van maandag 28 maart, aan vang 19.30 uur, zich buigen over de volgende voorstellen: aanpassing van diverse belasting verordeningen inzake buiten wer king laten van bepalingen voor de berekening van rente tot 1 januari 1997, de vervanging van een op- haalauto ten behoeve van de Voor- centralisatiedienst Destreutiema- teriaal en de vaststelling van het bestemmingsplan Kampeercen- trum De Haspel. Bij behandeling van de ingekomen stukken zal de begroting voor de Stichting Centraal Antennne In richting Holten aan de orde komen. De Ned. Hervormde Gemeente 'houdt in Holten in de Stille Week de volgende diensten: maandag 28 maart, 19.30 uur: Lij densoverweging m.m.v. Holtens Gemengd Koor; dinsdag 29 maart, 19.30 uur: Lijden soverweging m.mv. Hervormd Kerkkoor; woensdag 30 maart, 19.30 uur: Lij densoverweging m.m.v. Interkerk kinderkoor Mozaïek; donderdag 31 maart, 19.30 uur: Vie ring Heilig Avondmaal; vrijdag 1 april, 19.30 uur: Lijdenso verweging m.m.vHelicon: zaterdag 2 april, 22.30 uur: Paaswa ke m.m.v. Helicon. Op zondag 27 maart zal de zomer tijd weer ingaan. Vanaf die datum zullen de ochtendkerkdiensten in de Ned. Herv. kerk in Holten en Dijkerhoek weer om 09.30 uur be ginnen in plaats van 10.00 uur. Een uitzondering vormt daarop eerste Paasdag, zondag 3 april, omdat er dan 's morgens twee diensten in de kerk zijn om 08.30 en 10.00 uur. In de aanvangstijd van de avond dienst konmt geen wijziging; deze blijft 19.00 uur. Het is alweer een jaar geleden dat héél Espelo bezig was met het World Record Paasvuur Slepp'm Dit jaar doen ze het wat rustiger aan. Zoals elders in deze editie valt te lezen, wordt met argusogen gekeken naar de verrichtingen van de paasvuurbouwers in Haaksbergen. Zelf bouwen ze ge staag verder aan een normaal paasvuur, gelegen aan de Mei- linksweg op 't land van Kiekebos in de Vijfhuizen, één van de satel lietstaten van Espelo. Het paas vuur is gemakkelijk te bereiken: vanaf de S14 de borden volgen. Ook dit jaar zal 't vuur deze weer vruchtbaarheid moeten schenken aan 't schrale land. Dit keer pro beert Espelo in ieder geval weer een tweede prijs te pakken in de Hol ter paasvuurcompetitie. Intussen pro fiteert Espelo nog wel van de erfe nis van '87. Het enthousiasme is on gekend groot en ook dit jaar doen zelfs weer ex-Sploders mee, waar door het Paasvuur ook een soort reünie-werking krijgt. Als afslui ting van enkele maanden noeste bosarbeid wil men in Espelo ook weer een Paasbal organiseren voor alle medewerkers, maar natuurlijk ook voor de collega boakenbou- wers uit de Beuseberg, Holten dorp, Dijkerhoek en natuurlijk 't Keizersvolk van 't Holterbroek. Ook de sponsors van vorig jaar zijn van harte welkom, evenals de vere nigingen die Espelo voorthielpen, zoals de MAC, Bergvliegers, Berg- speurders, Fienpreuvers, EHBO, Brandweer, Politie Gemeent, en ie der die niet genoemd werd. Het unieke feest wordt gehouden in een grotè boerenschuur met live muziek van de band Sweet light eh er zijn voldoende hapjes en drank jes. Tevens is er een film met hoog tepunten van het Poasvuur slepp'n uit eerdere jaren. De schuur waar het Paasbal wordt gehouden staat in één van de meest actiefste buur ten, de Vijfhuizen. De hele buurt trekt er een week voor uit om de aardappels, het kunstmest en het machinepark van Herman ten Dam (alias de Smale) uit de schuur te halen en deze om te toveren tot een exclusieve feestzaal. De entree is natuurlijk gratis. Halverwege de avond bovendien nog een voor Es pelo zeer uniek optreden, wat nie mand kan en mag missen. Grootste boaken Burgemeester Van Rappard zal op zondag óm 20.30 uur de grootste boaken in brand steken die op een viertal plaatsen zijn gebouwd. Voor de grootste stapel is weer een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld die drie maal achtereen of vijf keer in totaal moet worden gewonnen om definitief in bezit te krijgen. In 1986 werd de beker gewonnen door de Beuseberg en in 1987 uiter aard door Espelo. De Sploders won nen toen tevens de wisselbeker die definitief een plaatsje kreeg in de prijzenkast in het Trefpunt. Dit betekent dat de burgemeester dit jaar voor een nieuwe wisselbe ker moet zorgen. Naast de beker zijn er ook dit jaar weer geldprijzen beschikbaar gesteld en zal de mooi ste boaken met een extra prijs wor den beloond. De paasvuren branden in Dijker hoek aan de Espelodijk, in de Beu seberg aan de Êvertjesweg, in Hol ten dorp aan de Larenseweg bij 't Vletgoor en in Espelo dus aan de Meilinksweg. Het is voor de 25e keer dat de boakens worden ge keurd, dus een zilveren jubileum- Wanneer men wil meedingen naar een van de prijzen kan men zich op geven bij J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 6 13 56. De keuring zal plaats vin den op zaterdag 2 april tussen 17.00 en 18.00 uur. De prijsuitreiking zal plaats hebben in café Tonnie en Betsy aan de Stationssstraat.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1