Patat mèt voor alle artiesten in de dop "Financële situatie van ambulancedienst ni Volksspelen om Beatrix-bokaal Kritische grens voor vrijwilligers in zicht Plan voor dorpshuis bijna rond EHBOers geslaagd Bestuur CAI nu compleet Van Ulsen Jaarfeest Vlogtman koopt Nidopand Uontvangteenfraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Naam: Veilig Wie na thuiskomt tot de ont dekking komt dat de teievisi» en de videorecorder is gestoler weet er van mee te praten: on gewenst bezoek niet alleen bij zonder vervelend» maar ook be hoorüjk frustrerend, Menser die het is overkomen» hebber de neiging om onmidddeüjk hun huis om te bouwen tot een onneembaar fort. In de praktijk komt het er op neer» dat hei hang en sluitwerk wordt ver vangen door deugdelijker ma teriaal, Voor eigen huis bezit ters geen probleem» maar vooi bewoners van huurwoningen -- kleefden daar tot voor noga! wat bezwaren aan, Wie betaal! tenslotte de kosten? Woning bouwvereniging Onze Woning heeft dit probleem onderkend en komt nu met een beveili gingsplan, waarbij van de huurders slechts een kleine bij drage in de kosten wordt ge vraagd. Nido De 'winter', of wat er voor door ging dit jaar, is bijna voorbij. Voor de meeste mensen was de zachte winter een zegen: geen bevroren waterleidingen en be vroren autoruiten en een vrien delijke gasrekening. Voor Nido Universal, voor het grootste deel van haar omzet afhanke lijk van winterse omstandighe den ligt dat anders. Toch kan men aan de Industriestraat te rugzien op een uitstekend boek jaar. Pas als het volgend jaar opnieuw een zachte winter wordt, zal men het bij Nido in de productie kunnen merken. Verder goed nieuws is, dat Nido een groot onderhoudscontract heeft kunnen afsluiten met Rijkswaterstaat. De nieuw- bouw van de serviceafdeling, die vorige week is begonnen, komt dan ook juist op tijd. Het carnaval lig a! weer enkele weken achter ons, echter niet voor de Holtense artiesten in de dop. Zij konden zaterdag nog even nagenieten. Een bus vol deelnemers aan het pro- gramma Stuif-Es=ln van de carnavalsvereniging de Fien= preuvers toog zaterdagmid dag naar het AC restaurant. Samen met prins Anne Bauke en- zijn adjudant Teun en een aantal commissieleden genoten de jonge lui van een heerlijke tractatie (pa tat mèt en nog allerhei heerlijkhe den) beschikbaar gesteld door het AC restaurant. Deze tractatie was de beloning voor het meedoen aan de Stuif-Es-In 1988. Voor de winnaars van dit onderdeel van de camavalsevenementen in Holten was het nog een bijzonder feest. Zij werden door prins Anne gehuldigd en mochten een mooie prijs in ontvangst nemen. Óm nog even het geheugen op te frissen: De eerste "prijs was voor Mirjam Beldman en Joke Koetsier» die optraden als Belinda Carlisle. - Ma- a: prijs met zijn vertolking van Frank f f WÊmmk Boeyen en Renate Jansen, Mau- WBjBUÊ reen Jansen en Wietske Schooien WÊÊkt*. behaalden met hun creatie als de Heidezangers de derde prijs. wÈÈÊ^ -- 'm^^W'WÊÊ "-mi AUe prijswinnaars kregen een pla- *zt%'Mlj§|JjËjj tenbon zodat ze voor volgend jaar ^g||||||g» alvast weer een plaat kunnen ko- IMBi pen om dan opnieuw mee te doen aan de Stuif-Es-In van 1989. De Holtense Stuif-Es-lnners lieten het zich goed smaken. Prins Anne Bauke had voor het AC restaurant ook nog een verrassing in petto. Namens de Fienpreuvers de huisorde der Fienpreuvers. Hier- ster de bijbehorende versierselen werd het restaurant opgenomen in voor werd de assistent bedrijfsleid- omgehangen. Redactrice: Frederique Rëntenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34. tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 In de eerstvolgende vergadering van de commissie financiën valt een voorstel van b en w omtrent de bouw en de verdere financiële con sequenties van het dorphuis te ver wachten. Dit deelde wethouder Wim Dalhuisen mee tijdens het we kelijkse praatje met de pers. Zoals bekend moet er op het door de architecten Tuns en Horsting uit Markelo ontworpen gebouw on geveer een ton bezuinigd worden, wil het dorpshuis binnen het door de raad toegestane bedrag blijven. Door gebruik te maken van goed kopere materialen en enkele aan passingen aan het plan, heeft de aannemer, Voordes uit Holten in samenwerking met de architect, de aanneemsom behoorlijk naar bene den weten te krij gen. Ook met betrekking tot de exploi tatie is het plaatje nu ongeveer rond. „Het is nu aan de raad om te beslissen", aldus Dalhuisen. Boven de Holtense ambulan cedienst beginnen zich een aantal donkere wolken samen te pakken. Zo eist de overheid dat de begeleiders en de chauffeurs in het ziekenver= voer een cursus volgen. De vergoedingen van die cursus zijn afgestemd op een aantal volwaardige arbeidskrachten per ambulance. In het Holten se ziekenvervoer werken ech ter vrijwilligers, die naast hun werk in de ambulance hun ge wone dagtaak hebben. Hun enige loon is de dankbaarheid van de patiënten. Volgens de heer H. Dikkers, voorzitter van het stichtingsbestuur van de Holtense ambulancedienst, wordt hierdoor de financiële situatie nijpend. Een bijkomend probleem wordt misschien de hartbewakingsappa- ratuur die in een ambulance aan wezig moet zijn. "Die apparatuur moet door dokters worden be diend. Er moet dus steeds een arts stand-by staan. Door het geringe aantal dokters in Holten kom je op de kritische grens of dat haalbaar is". Volgens Dikkers is het niet moge lijk om in Holten met beroeps krachten te werken. "Dat wordt een onbetaalbare zaak. Je moet mini maal twee full-timers hebben, die diensten draaien van twaalf uur op en twaalf uur af gedurende zeven dagen in de week. Ze moeten conti nu bereikbaar zijn. Je praat dan over een bedrag aan salariskosten van meer dan een ton. Dat is niet op te hoesten". Dikkers acht het een goede zaak dat van het ambulancepersoneel een hogere opleiding wordt ge vergd dan alleen maar een EHBO- diploma. "Je werkt met hoogwaar- De EHBO, afdeling Holten heeft vorige week vijftien cursisten voor het Eenheidsdiploma EHBO kun nen feliciteren. Alle cursisten die voor het diploma opgingen slaag den. Het examen werd afgenomen door dr. Osinga, arts en mevrouw v.d. Leijer, kaderinstructrice uit Deventer. De cursisten werden op geleid door dr. J.M.L. Jansen arts, en D. Ligtenberg, kaderinstructeur te Holten. Dr. Osinga wees tijdens de diploma uitreiking op het belang van de her- halingslessen, omdat anders veel kennis weer verloren gaat. De heer H. Flantua, Canadastraat 12, is benoemd tot bestuurslid van de Stichting Antenne Inrichting Holten. Daarmee is de laatste vakature- plaats binnen het bestuur nu ver- óüd. In het bestuur hebben zitting twee vertegenwoordigers vasn de gemeente Holten, twee van de wo ningbouwvereniging Onze Woning en twee bestuurleden die zitting hebben namens de bewoners. Voor zitter is mr. W.L.F.C. ridder van Rappard; secretaris/penningmees ter B. J, Doomebos, In het bericht omtrent het optre den van Henk van Ulsen, die op zondag 17 april zal lezen uit het boek Prediker, is abusievelijk niet vermeld dat de toegangsprijs 5,- per persoon bedraagt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het kerkelijk bu reau van de Ned. Herv gemeente- Nog zijn het de Holtense vrijwilligers die de ambulance bemannen, maar hoe lang nog? Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 dige apparatuur", stipt hij aan. 'Een begeleider moet de medische vaktermen beheersen om een ge sprek over een patiënt te kunnen houden, zonder dat deze 'meeluis tert'. De Holtense ploeg is erg ent housiast. Dat is werkelijk geweldig. Ze beleggen iedere week een avond om te oefenen en elkaar te overho ren. Wij gingen ervan uit dat alle kosten, via de tarieven van de rit ten, vergoed zouden worden". Problemen Ineens zag penningmeester H. Ro- zendom zich voor problemen ge plaatst. Zes Holtense ambulance begeleiders waren reeds een paar maanden met de opleiding aan de gang, toen plotseling bleek dat de cursuskosten (5600 gulden per per soon gedurende twee cursusjaren) niet volledig vergoed werden. Vol gens Rozendom kan hij voor twee van de zes cursisten vergoedingen tegemoet zien. "Maar we hebben nog geen cent ontvangen", moppert hij. "Wij hebben wat reserves opge bouwd voor onvoorziene omstan digheden. Die moeten wij van het ziekenfonds eerst maar opsoupe ren. Zo wordt zuinigheid bestraft". "Het begint op een schijnvertoning te lijken", klaagt voorzitter Dik kers, "Enerzijds geeft men je de in druk dat er ruimte voor je is, maar aan de andere kant wordt je finan cieel gekapt". Hij noemt het be droevend dat de reis- en verblijf kosten van de cursus, die in Lich tenvoorde wordt gehouden, niet vergoed worden, terwijl dat eerder wel was aangekondigd. De anders zo kalme Dikkers verheft even zijn reel en financieel in groter verband stem. "Die cursus wordt gegeven op wat zaken geregeld worden" een doordeweekse dag. Omdat nnHprknmpn onze cursisten hun brood niet in de iuei mci ambulance verdienen, ontvangen Dikkers denkt onder meer aan een zij geen loonderving. Je kunt toch nieuw onderkomen voor de Holten- niet van de mensen verlangen dat se ambulance, die momenteel in zij een dag vrij nemen van hun werk een garage is ondergebracht waar-1 om op cursus te gaan, zonder dat in men de handen niet eens kan daar een schadeloosstelling tegen- wassen. Volgens hem zou het ideaal over staat". zijn om de ziekenwagen in de toe komst onder te brengen in de nieuw Ondanks de problemen wil Dikkers te bouwen brandweergarage, even- ervoor waken dat de ambulance- als de EHBO-caravan en 'het ram- dienst, die sinds 1970 in stichtings- penwagentje', "De brandweer, de verband wordt georganiseerd, niet ambulance en de EHBO houden re- wordt opgedoekt. Holten dreigde gelmatig tezamen oefeningen", be- zijn ambulance in het midden van toogt Dikkers. In geval van ram de zeventiger jaren kwijt te raken, pen kan de coördinatie dan prach- maar onder meer vanwege de af- tig vanuit één punt geregeld wor stand tot het ziekenhuis ging dat den". niet door. Vanaf die tijd rijden er__ii__iiih^as begeleiders, voortgekomen uit de EHBO, in de ambulance mee. Deze vrijwilligers stellen al jaren zichzelf en hun gezinsleven in dienst van de ander. De Gereformeerde jeugdvereni- ,TBij het redden van een mensenle- ging houdt op vrijdagavond 18 ven kan tijd kostbaar zijn. De over- maart en zaterdagavond 19 maart heid eist dat binnen een kwartier in de ontmoetingsruimte van De na de melding de ziekenwagen ter Kandelaar haar jaarfeest waaraan plaatse moet zijn", legt Dikkers uit. medewerking wordt verleend door "Vanuit Deventer kan een ambu- de Mannen-en Vrouwenvereniging, lance niet altijd aan die eis voldoen, op het programma staan muziek, zang, declamatie, korte sketchjes, In ieder geval weet ik dat de patiën- kwis, etc. Door de verwachte grote ten, vaak oudere mensen, zich in opkomst worden de gemeentele- vertrouwde handen weten in de den uit de on-even wijken vrijdag- Holtense ambulance. Door de ver- avond verwacht en die uit de even- grijzing zal het aantal ritten van de wijken zaterdagavond. Beide avon- Holtense ambulance alleen maar den aanvang half acht precies. De toenemen. Maar er moeten structu- toegang is gratis. Binnen het programma voor Koninginnedag 1988 worden dit jaar voor de negen de keer de Volksspelen georganiseerd» met als inzet de Beatrix-bo- Op 30 april zullen wederom buurtschappen, straten, vereni gingen en bedrijven op Kalfster- mansweidestrijden om de hoog ste eer. Er hebben reeds een tiental deelnemende ploegen inge schreven en de organiserende commissie verzoekt hierbij an dere belangstellende groepen zich alsnog zo spoedig mogelijk doch vóór 31 maart a.s. zich op te geven bij: Freek Schippers, Helhuizenweg 34, telefoon 05725-1485. De ploegen dienen te bestaan uit vijf spelers en een niet-spe- lende coach. De organiserende commissie houdt op 5 april om 20.00 uur bij De Blester een vergadering met alle afgevaardigden van de deel nemende teams. Deze week is overeenstemming be reikt tussen Nido Universal en de firma Vlogtman, importeur van landbouwmachines, over de ver koop van het Nidopand op de hoek van de Industriestraat, waarin on der andere de administratie van Nido is gevestigd. Directeur Gerrit Vlogtman vertel de desgevraagd, dat niet de bedoe ling is dat het landbouwmachine- bedrijf zal vertrekken van de Kei- zersweg. "We zitten hier prima, maar de ruimte is aan de krappe kant. Nu moeten we veel machines noodgedwongen buiten laten staan. Vooralsnog willen wij uit sluitend het Nidopand gaan ge bruiken als opslagruimte. De kan- toren van Nido blijven in gebruik totdat de nieuwbouw gereed is, zo dat we nog even de tijd hebben om te zien wat we verder met het pand zullen gaan doen". Bij Vlogtman werken momenteel 13 a 14 mensen. Een uitbreiding zit er voorlopig niet in. "De markt wordt merkbaar krapper. Dat bete kent dat de handel harder wordt. Daar moeten we ons op aanpas sen", aldus Volgtman. Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 maart 198# -40ste JAARGANG no. 11Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent _Gedmkte_op^ge^075 Uitgeversmaatschappij Van derLoeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1