Postzegelbeurs voelt zich thuis in de aula Middenstand wil inspraak houden bij centrumplan Holtens Nieuwsblad, Duitse zender wijkt voor Nederland drie WEEK HHV tevreden over ontwikkelingen DEZE als u ons een nieuwe Kunstwerk voor SGH Gratis invullen belastingen y ontvangt @@n fraaie Parker-Jotter ballpoint Traktatie deelnemers Stuif-es-in Winkels op 30 april gesloten Lezing AI over vluchtelingen Bloemstuk] e voor Pasen Voorspeeluur Muziekschool Holtens Nieuwsblad Donderdag 10 maart 1988' - 40ste JAARGANG no.10 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 centGedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Woonwagens 'Mijn brief schreef ik in grote emotie, toen we pas vernomen haden van de plannen. Die emo tie is nu wel weggeëbd, de ver ontwaardiging over de plannen is echter wel blijven bestaan", verklaarde een van de mensen die maandagavond naar het ge meentehuis waren gekomen om hun bezwaarschrift nader toe te lichten. Veel bezwaar- hebbenden tegen het woonwa genkampje zullen dezelfde er varing hebben. Aanvankelijk liepen de gemoederen hoog op, maar nu overheerst nog het on geloof dat het centrum v an Hol ten op dergelijke wijze wordt aangetast. "Het zijn vooral de (echte) Holtenaren die bezwaar maken, dat het groene hart van het dorp dreigt te verdwijnen", was een veelgehoorde opmer king. "Hoe is de stemming"?, vroe gen we zaterdag in de Aula van de Scholengemeenschap aan het bestuur van de Hol- tense Postzegelclub. Uitste kend", klonk het antwoord, maar helemaal van harte ging het niet. "De belangstelling valt ons lang niet tegen, voor al omdat er tegenwoordig heel wat postzegelbeurzen worden gehouden, maar wij maken ons een beetje be zorgd, dat we dit jaar voor het laatst in de aula zitten", ver klaart bestuurslid Koopman de wat bedrukte stemming. "De Gemeente heeft al eens eerder laten weten dat het dit jaar voor de laatste keer zou zijn dat we de beurs in de aula mochten houden, maar ik denk dat het dit keer me nens is. Het is niet zo uitgesproken, maar wij vrezen dat we straks naar het dorphuis moeten en daar voe len we maar bitter weinig voor. Niet dat we iets tegen dat dorphuis heb ben, maar om de ruimte". Koop man weet waarover hij praat, want als aannemer was hij een van de drie gegadigden voor de bouw van het dorphuis. "Ik heb geen enkele ruimte in het dorpshuis kunnen ontdekken die groot genoeg is om al onze postzegelvrienden te kun nen ontvangen. Daarbij komt nog, dat we in de Scholengemeenschap gratis gebruik kunnen maken van de keuken. Hoe gaat dat straks in het dorphuis? Nu kunnen we door een kleine winst te maken op de verkoop van broodjes en dergeüjk de entree gratis houden. Als we straks huur moeten betalen, is de aantrekkelijkheid van onze beurs verloren. Als het aan ons ligt wordt de achttiende beurs op de eerste za terdag in maart 1989 weer in de aula gehouden". "Vergeet ook niet dat de mensen hun postzegelboeken ook niet zo maar boven op elkaar kunnen gooi en. Daar zijn ze veel te kostbaar voor; ze hebben veel ruimte nodig", voegt de heer Aanstoot er aan toe. "En vergeet ook het licht niet, dat is Zo'n zaal krijg je nergens anders, meent de postzegelclub. Jong en oud vond weer wat van zijn gading op de Holtense postzegelbeurs. heel belangrijk. Een postzegel beurs heeft een goede verlichting nodig en die hebben we hier in de aula. De mensen kennen de weg en waarderen de sfeer, die voor een groot deel bepaald wordt door het gebouw en de gezellige ruimtes die wij hier tot onze beschikking heb ben. Dat is erg belangrijk". Ruim 300 postzegelverzamelaars bezochten zaterdag de beurs. Daar onder vaste klanten, maar ook jon ge mensen die pas begonnen zijn met het verzamelen van postzegels. Nieuw was dit jaar een collectie ste nen en mineralen van een edel steenslijperij uit Goor. De maker van het kunstwerk Scha pen met herder in de muur van de Scholengemeenschap Holten, de Arnhemmer B. Hendriks zal op dracht krijgen een nieuw kunst werk te maken als verfraaiing van de nieuwbouw van de SGH in het kader van de 1% regeling. Het huidige kunstwerk zal door de uitbreiding met zes nieuwe loka len aan het gezicht worden onttrok ken. Overbrengen naar de nieuwe muur bleek een te kostbare aange legenheid, zodat de heer Hendriks nu de kans wordt geboden een nieuwe verfraaïng aan te brengen. Hendriks zal zich hierbij niet beper ken tot een enkel kunstwerk, maar mede de tuin in zijn ontwerp be trekken. Evenals in voorgaande jaeren biedt de stichting Sociaal Cultu reel Werk voor Holten weer de ge legenheid het belastingformulier geheel gratis te laten invullen door ambtenaren van de directe belastingen. Iedereen die zich voor 19 maart a.s. aanmeldt bij het kantoor van de stichting, telefoon 6 27 55, krijgt be gin april een uitnodiging om met de benodigde stukken naar het ge bouw aan de Tuinstraat 2 te ko men, waar de formulieren dan zul len worden ingevuld. Normaal moeten de de belasting- opgave voor 1 april worden opge stuurd, maar indien men zich aan meldt bij de stichting, krijgt men automatisch uitsel tot 1 mei a.s. Omdat er weer een grote druke. wordt verwacht, zal het invullen overdag plaatsvinden (ongeveer een half uur per persoon). Bij opga ve kan men de voorkeur voor een ochtend of middag kenbaar maken. «gj!!!»""!1"»"mimiminimum De Holtense Handelsvereni ging wil direct betrokken blij ven bij de plannen voor het centrum van Holten, Dat bleek dinsdagavond tijdens de goe de bezochte voorjaarsverga dering van de Holtense han delsvereniging in zaal Vos man. "Het is voor Holten in de komende jaren d'r op. of d'r onder. Binnenkort wordt het rapport Oranjewoud (op 20 april red.) aangeboden. Daar na moeten we aan de slag om ons beleid uit te stippelen. Willen we echter onze invloed kunnen laten gelden, moeten wij als Holtense ondernemers op ëén lijn zitten", aldus voor zitter Albert van de Maat. De Handelsvereniging heeft zich inmiddels verzekerd van de des kundige hulp van de heer Bouw man van het KNOV, die zijn sporen op het gebied van dorps-en stads vernieuwingen ruimschoots heeft verdiend. Het verzoek van de verte genwoordiging van de Handelvere- niging in de begeleidingscommis sie Dorpsstraat'Oranjestraat om zich tijdens de vergasdertngen te mogen laten vergezellen door de heer Bouwman werd door het colle ge van b en w afgewezen in oktober. Reden voor de leden om op te stap pen Inmiddels is bet. conflict, bege- legd en wordt de HHV weer verte genwoordigd in de commissie. Op verzoek van de vergadering zal, na dat het rapport Oranjewoud vrij' wordt gegeven, op korte termijn de heer Bouwman zijn mening hier over geven en tevens aangeven wel ke mogelijkheden er volgens het KNOV zijn voor de middenstand in Holten. Voorzitter Van der Maat kon mee- Een modeshow, vormt weer het hoogtepunt van de deze herfst te houden zakenbeurs van de Holtense Handelsvereniging. Hottens Nieuwsblad geïnformeerd daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 delen dat het met de bedrijvigheid in Holten de goede kant op gaat. Om te onderzoeken of het winke lend publiek daar ook zo over denkt, zal binnenkort een breed op gezette enquete worden gehouden, die uitgevoerd gaat worden door bleek op zo'n korte termijn niet mo- studenten van de Internationale gelijk. Agrarische school te Deventer. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat in het najaar een enquete Voor het komende seizoen staan gehouden zou worden, maar dat weer allerlei activiteiten op het pro- Activiteiten Totdat een nieuw kabelnet is geïn stalleerd zullen de bewoners van de Haar verstoken blijven van de ontvangst van WDR 3. Daarvoor in de plaats komt Nederland 3. Dat schrijft de Stichting Antenne In richting Holten aan de bewoners. Per 4 april wordt Nederland 3 offi cieel in gebruik genomen. De door gifte van deze zender is verplicht. Daar het systeem in de Haar verou derd is, moet een buitenlandse zen der wijken voor de nieuwe Neder landse zender. Met de firmd Tech- nica te Deventer wordt nog over legd of alsnog het derde Duitse net kan worden ontvangen. De uitkomst van de enquete die vo rig jaar is gehouden in dé Haar en de Kol heeft in de Haar een betere respons gehad dan in de Haar. Van de 495 aansluitingen in de Haar hebben 407 het enquêteformulier ingevuld. Daarvan willen 312 direct een aansluiting met signaal. Vijftig willen wel een aansluiting zonder signaal en vijf en veertig willen geen aansluiting. In de Kol hebben van de 467 aan sluiting er 358 hun enquêteformu lier ingeleverd. Daarvan willen er slechts 173 een aansluiting met sig naal en 158 een aansluiting zonder signaal. De overige 25 willen geen aansluiting. Gezien deze uitslag zal met de aan leg van de kabel TV begonnen wor den in de wijk Kol-Noord, waarvoor reeds een opdracht is verstrekt. Daarna komt de Haar aan de beurt en vervolgens Kol-Zuid, waarbij men de verwachting heeft dat dege ne die zich thans hebbert opgege ven voor aansluiting zonder direct signaal, alsnog een volledige aan sluiting zullen nemen, ook al gelet op de uitbreiding van het zende raanbod dat is aangevraagd en waarvoor de gemeenteraad nog haar goedkeuring moet verlenen. Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Zaterdag 12 maart gaan alle deelnemers van de Stuif Es In naar het AC restaurant voor de beloofde traktatie. Tevens zal Prins Anne van de Fienpreuvers deze middag de officiële prijs uitreiking verrichten. Dus niet te veel eten die dag, want de kok van het AC is al druk in de weer voor de Holtense soudmixer- tjes. De Stuif-es-inners worden om 13,15 uur verwacht bij sporthal 't Mossink vanwaar het met de bus naar het AC gaat. gramma, die onder de paraplu van de Handelsvereniging worden ge houden. Op 21 mei wordt op' de Smidsbelt als start van het seizoen een natuurmarkt gehouden, waar op Holtense bedrijven, verenigin gen en particulieren natuurproduc ten te koop zullen aanbieden. De Hoolter dagen worden, gehouden op 19 juli, 2 augustus, 16 augustus en 23 augustus.Ter afsluiting wordt een vrije markt gehouden. Voorts zijn de plannen voor een grote na- jaarsbeurs al weer rond. De beurs wordt gehouden op woensdag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 septem ber op Klafstermansweide. De be langstelling van de middenstand is nu al voortreffelijk. Secretaris/pen ningmeester kon tijdens de verga dering al dertig gegadigden voor een beursruimte noteren. Een mo deshow, waaraan verschillende modezaken in Holten zullen mee werken, vormt weer het hoogte punt van de beurs. Daarnaast wordt eeen grote inbreng verwacht van de garagehouders in Holten. Een oproep werd gedaan aan de on dernemers om vooral mee te doen, zodat het winkelend publiek een goede indruk krijgt van het brede aanbod in Holten. Op Koninginnedag, zaterdag 30 april, zullen de winkels in Holten de gehele dag gesloten zijn. Daartoe hebben de leden van de Holtense Handelsvereniging besloten. De afdeling Halten van Amnesty International houdt op 13 maari. aanvang 20.15 uur in het kader van het jaar van de vluchteling een voorlichtingsavond over dit theam in de koffiebar van de Kandelaar. De nadruk zal worden gelegd op de vluchtelingen in Nederland. D< koffiebar is vanaf 20.00 uur ge opend. Op zaterdag 26 maart krijgt men bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk Holten de kans om onder deskundige begeleiding een Paas stuk te maken. Man kan kiezen uil het maken van een paasmandje. een Biedemeier of een fraai stukje met een kronkeltak. Bij opgave wordt meegedeeld welk materiaal men dient mee te nemen. Men kan kiezen uit drie tijden: van 09.30 tot 11.30 uur, van 12.30 tot 14.30 uur of van 15.30 tot 17.30 uur. De kosten bedragen 7,50 incl. kof fie. Voor opgave kan men terecht bij de stichting, telefoon 6 27 55. Tuinieren Wegens succes wordt er dit jaar weer een cursus tuinieren gegeven. De cursus staat onder leiding van het hoveniersbedrijf G. Mulder en zoon. Het programma ziet er als volgt uit le avond: gazonaanleg en voor jaarssnoei; 2e avond: rotstuine n/aanleg van vijvers; 3e avond, tuinaanleg met verhogingen; 4e avond: perkplanefr i.v.m. de zömer. De eerste cursusavond is op 14 maart van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 25,- voor vier aovnden.- Opgave bij telefoon 6 27 55. De voorspeelavond van de Muziek school die gepland stond voor 2.;> maart gaat om organisatorische re denen niet door. De leerlingen van de Holtense muzieschool zullen nu op zaterdag 23 april om 11.00 uur in de Kandelaar een uitvoering ge ven.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1