M Recreatief winkelen ■bij jonge ondernemer Mon Byou,mode voor wie zich jong voelt De „START' HYPOTHEEK" Jaaragenda Rabobank Q Gemeente KGLTENS NIEUWSBLAD AANLEGGEN EN ONTSTEKEN VAN PAASVUREN S&"id"Hans Steunenberg m pand Schuppert -aénjaar -altijd de meest gunstige rente RENTE vanaf Afbraak Dikke Steen Er is plaats bij Bewegen voor ouderen IJsselmij in de markt voor CAI Klaverjassen sv Holten DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN aan. - G. J. Beldman, Oude Stationsweg 9; - T. J. Bolink, Landuwerweg 8; - J. Manenschijn, Beusebergerweg 4; - H. J. Markvoort, Beusebergerweg 45; - G. H. Paalman, Jeurlinksweg 3; - H. J. Ulfman, Haalmansweg 2; - H. W. H. Vruwink, Markeloseweg 17; - G. W. Wijlhuizen, Schapendijk 2. 2. aan ZVV Blauw Wit '66 vergunning verleend voor het houden van een loterij; 3. aan Organisatiecomité kledingverkoop vergunning verleend voor ver koop gedragen kinder- en tienerkleding; 4. aan Stichting Wielerronde van Overijssel een verklaring van geen be zwaar afgegeven t.b.v. de ronde van Overijssel. Voor het inwinnen ven informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta- VOORBEREIDINGSBESLUITEN GEDEELTEN DIVERSE BESTEMMINGSPLANNEN De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 22 februari 1988 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte: 1. van het bestemmingsplan "de Haar", ten behoeve van de bouw van een woning op een perceel aan de Houtweg; 2. van het bestemmingsplan "Holten Kom Noord", ten behoeve van de bouw van een transformatorhuisje nabij het perceel Dorpsstraat 27; 3. van het bestemmingsplan "buitengebied", ten behoeve van de bouw van een 2e bedrijfswoning bij het perceel Zandvoortspad 5. De besluiten treden in werking met ingang van de dag der bekendma king. De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag der in werkingtreding after gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 25 februari 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. TOEPASSING ARTIKEL 19 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING TEN BEHOEVE VAN DIVERSE BOUWPLANNEN. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wet houders van die gemeente een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: a. de heer J. Nikkels, Drostenstraat 5 te Holten, voor de bouw van een wo ning op het perceel sectie F nr. 3862, gelegen aan de Houtweg te Hol ten; b. N.V. Energiebedrijf I Jsselmij te Zwolle, voor de bouw van een transfor matorhuisje nabij het perceel Dorpsstraat 27; c. de heer G. Dijkink, Zandvoortspad 5 te Holten, voor de bouw van een 2e bedrijfswoning bij het perceel Zandvoortspad 5. De ingediende bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen "de Haar" (a). "Holten Kom Noord" (b) en "buitengebied" (c) vanwege de voor de te bouwen perce len geldende bestemmingen (a en c) en vanwege de bouw buiten het be- bouwingsvlak (b). De verzoeken om bouwvergunning kunnen daarom slechts worden inge willigd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2. Bro. 1985 worden de verzoeken daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Daar de ingediende bouwplannen in overeenstemming zijn met de in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van de bestemmingsplan nen "de Haar" en "Holten Kom Noord" c.q. algehele herziening van het bestemmingsplan Buitengebied, hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermelde verzoeken toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede liggen bovenvermelde bouwplannen (verzoeken om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 29 februari 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit de vigerende bestemmingsplannen en van het (schets-)ont- werp van een gedeeltelijke herziening van deze bestemmingsplannen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk be- zwaartegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoem de plannen indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smids belt 6,7451 BL Holten. Holten, 25 februari 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden er op, dat alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet zijn goed bevonden door de commandant van de brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot aanleggen en ontsteken van een paasvuur in te dienen bij Burgemees ter en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Het verzoek moet uiterlijk op 14 maart 1988 zijn aangevraagd, wil men ontheffing verkrijgen voor het ontsteken van het paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur duidelijk zijn omschreven. HINDERWET Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 16 februari 1988 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. de Maatschap J. W. en W. F. Reijlink, Dorperdijk 15 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveestalling met een drijfmestkel- der 2. Autobedrijf Dries Willems, Keizersweg 70 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van de ondergrondse opslag van aardolieprodukten bij het autobedrijf. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 29 februari 1988) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal '"t Mossink" (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage, gedu rende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen een beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen,'die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend: d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden in gediend bij deze Afdeling, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. ONTTREKKEN AAN HET OPENBAAR VERKEER VAN EEN GEDEELTE VAN HET SCHEPERSPAD (Toepassing artikel 11 Wegenwet) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de heer H. Stukker, Enkweg 10 te Holten een verzoek heeft gericht aan de gemeente raad van Holten tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeel te van het Scheperspad (weg nr. 173 van de Wegenlegger), ter lengte van ca. 155 meter, voor zover betreft het gedeelte van het voetpad, lopende over de kadastrale percelen, sectie A. nrs. 1719 en 1800. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren te gen inwilliging van het verzoek binnen 30 dagen na heden schriftelijk in te dienen bij de Raad der Gemeente Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. Het verzoekschrift ligt ter gemeentesecretarie ter inzage. Holten, 25 februari 1988. behandeling vaan de gemeentebe groting op vragen van H. Rustebiel (GB). De fraktie van Gemeente Belang had in haar Algemene Beschou wing laten weten het draagvlak van de CAI voor Holten te klein te vinden. Zij adviseerde het college op tijd klaar te hebben. te biecht te gaan bij de IJsselmij. r* touw had genomen. Momenteel wordt met de gemeenten Rijssen en Hellendom gekeken in hoeverre kan worden samengewerkt, wat al leen maar voordelen kan hebben voor het programma aanbod. Uitbreiding met bijvoorbeeld loka le televisie, zoals avondvullende re portages van de begrotingsbe- handling, staan voorlopig niet op de planning. Daarvoor dient eerst het overgrote deel van het dorp op de kabel te zijn aangesloten. Anja van der Leur legt de laatste hand aan de openingscollectie van Mon Byou. Hans Steunenberg (links in spiegelheeft de gehele familie aan het werk gezet om de nieuwe schoenenzaak maatwerk in hypotheken Rabobank Holten Gaardenstraat 32 - Holten Als een voormalig werknemer zijn nieuwe zaak officieel laat openen door zijn oud-werkgever, dan moet het wel goed zitten tussen dié twee. Bij Hans Steunenberg en de firma Schuppert is dat zeker het geval. Na zeven jaar met veel voldoening te hebben gewerkt bij modehuis Schuppert, ziet Hans Steunenberg (27) een lang gewenste droom in vervulling gaan. Op 3 maart opent hij in het souterrain van de firma Schuppert in de Stationstraat een schoenmode zaak. De opening wordt verricht door de heer L. Schuppert. Steunenberg en schoenen: een be kend begrip in Holten. Vader Steu nenberg was jarenlang verbonden aan de firma Steunenberg aan de Larenseweg. Samen met zoon Hans maakt hij nu een nieuwe start. Het souterrain heeft inmiddels een grondige renovatie ondergaan, waaraan de gehele familie Steu nenberg heeft, meegewerkt. De fim- ma Baan-Roelofs zorgde voor de fraaie combiwanden, waardoor een bijzonder fraaie verkoopruimte is ontstaan. Hans zal zich voornamelijk toeleg gen op de verkoop van de betere schoenmerken zoals Cristal, Van Lier, Syoux, Babush en Wings, maar ook de modieuse schoen in de wat goedkopere prijsklasse wordt niet vergeten. Voor kinderschoe nen voert hij het bekend merk Pie- dro. Daarnaast heeft de jonge on dernemer een mooie collectie kof fers en tassen. De schoenreparatie zal worden uitgevoerd door vader Steunenberg. De schoenenzaak is berèikbaar middels een eigen in gang aan de stationsstraat en via de modezaak van Schuppert. Dat geeft al aan dat er een goede samenwerking is tussen de jonge ondernemer en zijn 'huisbaas' de firma Schuppert. 'Hans is volledig eigen baas, maar voor ons was de komst van de nieuwe schoenen zaak reden om onze modezaak wat aan te passen aan de moderne tijd, zodat er toch een geheel ontstaat", verklaart Jan Bosschers van de fir ma Schuppert. "Steeds vaker mer ken wij dat de, dat de mensen naar het platteland trekken om te win kelen, Men kan hier tenminste zijn auto kwijt en wordt rustig gehol pen. Het hoeft ook niet allemaal meer uit de stad te komen om mooi te zijn. We willen in onze nieuwe Vi sie ook inhaken op 'Fun shopping'; recreatief winkelen, zo kan je het ook noemen. Sinds de opening in 1982 van het huidige pand hebben we het modehuis nog niet veran derd. Dat werd dus tijd. In onze nieuwe filosofie willen we door mid del van modepresentaties de klant opmerkzaam maken op de moge lijkheden die we in huis hebben. Hans Steunenberg kan daar prima op inspelen door zijn collectie schoenen af te stemmen op de mode die wij verkopen. Hoe vaak zie je niet dat iemand een nieuw pak of een jurk koopt en daabij ge lijkertijd een paar nieuwe schoenen wil aanschaffen, dat kan nu alle maal onder één dak". Om de nieuwe opzet voor de mo- deshwos van 16 maart rond te krij gen, zal de firma Schuppert de vol gende week gesloten zijn voor het publiek. Hans Steunenberg is ech ter wél geopend. Na heropening, die zonder feestgedruis zal geschie den, zal ook de entree aan de Dorpsstraat weer in gebruik geno men worden. Met uitzondering van de meer traditionele herenmodeaf- deling, wordt ook bij Schuppert ge bruik gemaakt van de nieuwe wandsuystemen, die een betere presentatie mogolijk maken. Voor de lingerie is reeds een nieuw in tiem hoekje gereserveerd, de hoek voor de kleintjes wordt geschilderd in frisse kleuren en wordt zelfs uit gerust met een glijbaan. Het beste koppel van de avond was met 1681 punten H. Theijn en M. Avezaath; de poedelprijs was met 2641 punten voor mevr. Duteweerd. De stand na vier van de vijf kla- verjaswedstrijden is als volgt: 11. J. Klunder jr., 15962; 2. M. Ave zaath, 14741; 3. J. Klunder sr. 14719; 4. A. van Langen, 14623; 5. A. Tuen- ter, 14519; F. Flantua, 14330; 7. J.W. v. Langen, 14317; 8. Mevr. Klunder jr. 14297; 9. D. Ligtcnberg, 14128; 10. A. Ongena, 14046; 11. B. Paalman, 13845; 12. A. Aanstoot, 13808; 13. G. Bannink, 13805; 14. J.J. v. Langen, 13780; 15. J. Struik. Na vijf wedstrijden moet er 1 wed strijd worden afgetrokken, hij of zij die dan de meeste punten heeft is kampioen. De spelers J. Klunder jr. en A. v. Langen zijn de grootste kanshebbers voor het kampioen schap. De laatste wedstrijd wordt gehouden op donderdag 17 maart. Het voormalige restaurant/pension de Dikke Steen aan de Rijssense- weg zal binnenkort tegen de vlakte gaan. Het leegstaande pand, voor malig eigendom van de dames Nieuwenhuis, en nu eigendom van B. Meinders uit Rijssen, was de laatste tijd een geliefde speelplaats voor de jeugd. Reeds meerdere ma len had de politie de eigenaar ge sommeerd het pand zondanig af te sluiten, dat de jeugd buiten de hek ken zou blijven. Om erger te voor komen heeft Meinders nu besloten het pand te laten slopen. Meinders wil op de plek van de Dik ke Steen op den duur een restau rant beginnnen, maar kon niet aan geven op welke termijn de plannen zullen worden uitgevoerd. Het gaat goed met de invulling van de lege winkelplekken in Holten. Steeds meer jonge ondernemers durven de grote stap te wagen om in Holten een nieuwe zaak te ope nen. Zo ook de Larense Anja van der Leur die vrijdag haar boutique Mon Byou opent in het pand La renseweg 14, waar voorheen de fir ma Berkel was gevestigd. Als vervent paardrijdster is Anja al jarenlang een goede bekende in Holten. Daardoor leerde zij Holten en de Holtenaren beter kennen en toen zij via kennissen opmerkzaam werd gemaakt van het pand aan de Larenseweg, was er weinig overre ding nodig om haar voomemers voor een eigen modezaak daadwer kelijk vorm te geven. "Eigenlijk ben ik geboren tussen de sieraden", verklaart de goedlachse Anja. "Mijn vader had een grote by- outeriehandel 'Byou' en al vroeg ging ik met hem op pad. Toen hij er uiteindelijk mee stopte, heb ik er over gedacht zijn zaak over te ne men, maar dat was niet de kombi- neren met de opvoeding van de kin deren. Ik voelde er ook weinig voor om de hele dag langs de weg te zijn. Om de band tussen mijn vader en mij aan te geven heb ik mijn nieuwe zaak Mon Byou genoemd". Anja van der Leur mikt met haar mode en byou's op de klant tussen de vijftien en ongeveer 45 jaar. De eerste collectie is nog een aftasting van de markt en is vooral opge bouwd uit kombinatiemode. Heel fraai is haar bijpassende collectie accessoires, lederwaren en byou's. "Een jurk of pakje kan door de juis te accessoires net iets bijzonders worden", aldus Anja. De meeste sie raden zijn van het bekende Ameri kaanse merk Trifari en de lederwa- renm betrekt ze van het Iataliaanse merk Giovanni. Erg mooi zijn ook haar truien, in combinatie met kor te strakke of lange wijde rokken. De truien worden ontworpen door een studio, waarvan Anja het al- leenverkooprecht heeft voor deze regio. Anja: "Verder is het vooral de klant die gaat bepalen hoe de volgende collectie er uit ziet. Ik denk dat er in Holten vraag is naar vlotte, jonge mode voor iedereen die zich jong voelt. Daar wil ik op inspelen. Ik heb er echt reuze veel zin in". Vrijdag is voor genodigden de offi ciële openening, zaterdag gaan de deuren van Mon Byou voor het pu bliek open. FEBRUARI: 17 t/m 29 febr: Schilderijen Thijs Buit in gemeentehuis. 15 febr t/m 6 maart: Expositie B.v.d. Werf in Diessenplas. MAART: 4 maart: Jaarfeest CJV de Vrien denschaar. 5 maart: Jaarfeest CJV de Vrien denschaar; Jaarlijkse ruildag Holtense Postzegelclub; MAC Enduro voorj aarsrit. 6 maart: Omloop om Holten 7 maart t/m 1 april: Expos. W. Kwa- kemaak in gemeentehuis. 8 maart: spreekbeurt D. Luteyn voor WD in Bonte Paard. 19 maart: Dansavond Bonte Paard 28 maart: Raadsvergadering APRIL: 11 april t/m 6 mei: Werkstukken leerl. SGH in gemeentehuis. 22 april: Normaal in Espelo. 23 april: Landelijke bibliotheek dag; jubileum bejaardensocië teit. 25 april: Raadsvergadering. 30 april: Holterbergtoertocht MEI: 6 mei: Bevrijdingsloop. 13 t/m 24 mei: Expos.'Boer-en werk' in gemeentehuis. 14/15 mei: 75 jaar Zondagsschool Espelo. 24 mei: Raadsvergadering. 30 mei t/m 3 juni: Fietsvierdaagse 28 MEI: Straatvoetbaltoemooi op Vletgoor. JUNI: 5 juni: Allard van Bruggentoer- nooi; Gemeentezondag Ned. Herv. kerk. 7 juni t/m 16 juni: Tentoonstelling IKV in gemeentehuis. 12 juni: Handbaltoemooi; mix- voetbaltoemooi sv Holten. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. Kunstmarkt Henk Mulder 22 juni: Handbaltoemooi. 24 juni t/m 6 juli: 'Fake-Walk', vide opresentatie kunstenaars in ge meentehuis. 27 juni: Raadsvergadering JULI: 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 16 juli: Koningsschieten 17 juli: Vakantie-fietsgezellig- heidsrit MAC Holterberg. 18 juli: Raadsvergadering 19 juli: Hoolter dagen 23 juli: Verkiezing Dorpskoningin. 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. 27 juli: Autocross AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 9 augustus: Occasion show 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 27 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht. 25 september: Kampioenscross zij spannen. 26 september: Raadsvergadering OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. 30 oktober: Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos sink. 15 januari: Oliebollencross. Te vaak komt het bestuur van sv Bato ter ore dat er een groep oude ren is die denkt dat men zich niet meer kan aanmelden bij de groep Bewegen voor ouderen. Het tegen deel is echter waar. Iedere donderdagmiddag van 15.45 tot 16.45 uur staat de deur open voor alle ouderen uit Holten en om streken die gezellig een uurtje wil len bewegen. Tijdens dit uurtje zijn niet alleen dames maar ook heren van harte welkom. Iedere oudere kan vrijblijvend een keertje meedoen om zich te over tuigen hoe goed het is om zich lek ker te onspannen onder bevoegde leiding. De groep heeft les in het gymnastieklokaal aan de Vrij heidslaan (naast de sporthal). Op den duur moet niet worden uit gesloten dat de Stichting Anten neinrichting Holten op zal gaan een groter verband onder de para plu van de IJsselmij. Dit verklaar de voorzitter Van Rappard maan dagavond tijdens de De uitslagen van de vierde klaver- jasavond van sv Holten is als volgt; 1. A. v. Langen, 4278; 2. J. Klunder jr, 4255; 3. L. Schipper, 4146; 4. Mevr. Klunder jr.. 4139; 5. G. Dute weerd, 4121; 6. G. Luesink, 3881; 7. G. Bannink, 3798; 8. L. de Brie, 3736; 9. J.W. v. Langen, 3643; 10. G. Steenbeek.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5