Affaire Scheperspad krijgt weer vervolg Toekomst muziekschool uitspraak raad kansloos na Burgemeesters op stap voor de VVV Voor alle frakties in raad 'n walkman Geen enkele steun voor overlevingssubsidie Vogeltje Weer meer werklozen in Holten Woonwagen lokatie Speciale zwemuren 45-plussers WAAROM IS SCHUPPERT MODE GESLOTEN WACHT MAAR TOT DONDERDAG 3 MAART Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint alsnonseennieMe abonnee opgeeft. Vierdaagse wandeltocht ten doop Hottens Nieuwsblad Donderdag 25 februari 1988 - 40ste JAARGANG no.8 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Begroting Gemeentelijk Holten heeft zich de afgelopen week uitgebreid bezig gehouden met de gemeen tebegroting 1988. De weerslag daarvan vindt u in het Holtens Nieusblad. Veel vuurwerk viel er niet te noteren, ook al omdat de belastingtarieven reeds voor het eind van 1987 vastge steld waren. Veel nieuwe plan nen staan in de startblokken, denk alleen maar aan de recon structie van het dorpscentrum, De familie Stukker aan de Enkweg kan - voorlopig althans - rustig door de eigen tuin lopen, zonder dat hun privacy verstoord wordt door wandelaars die langs (of ei genlijk in hun tuin) over het zo in de belangstelling staande Sche perspad wandelen. De gemeente raad heeft maandagmiddag afwij zend gereageerd op de concept van het CDA schaarde zich achter in het vaandel staan, anders zou in maar de uitwerking komt pas v brief van b en w aan de heer Stuk- in het lopende jaar op gang. f Veel interessanter voor de ge- wone Holtenaar zal dan ook de begroting voor het jaar 1989 zijn, die'eind dit jaar door het college gepresenteerd zal wor den. Ondernemers Verheugende berichten uit de Holtense middenstand. Twee jonge ondernemers openen bin nenkort een nieuwe winkel. Anja van der Leur start aan de Larenseweg haar boetiel Mon Byou en de Diekerhoeker Hans Steunenberg begint in het pand Schuppert een nieuwe schoen modezaak. August Voor August Muller en Henk van Heek is 1988 het jaar van de waarheid. Nog een jaar geven zij zichzelf om de absolute top te halen. Als sportmensen in hart en nieren telt voor hen al leen de eerste plaats. Ongetwij feld zal heel Holten met hen me ieven. Regelmatig zal de actie- ve supportersclub van hun ver richtingen verslag doen. reagèren burgemeester en wethouders af wijzend op het verzoek van de heer Stukker om het pad af te voeren van de wegenlegger en verklaar den zij het pad weer open te willen stellen voor het publiek. Argu ment daarbij was dat het eeuwen oude kerkepad grote historische waarde heeft. Alleen de fraktie het college. Vrijwel de gehele gemeenteraad had in de afgelopen dagen een toch tje naar de Enkweg gemaakt om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de situatie ter plaatse. Zij kregen niet alleen een kopje kof fie, maar ook inzage in de uitspraak van de Raad van State, waarin zwart op wit stond dat het aan de raad van Holten was om te beslis sen en dat eventueel aan de bezwa ren van de heer Stukker tegemoet kon worden gekomen door het pad van de wegenlegger af te voeren. „Elf jaar lang is er kennelijk nooit om gevraagd om het pad weer open te stellen, ik zie niet in waarom er nu dan wel behoefte aan is. Ook de historische waarde zal niet zo hoog 1982 het noordelijke gedeelte niet met instemming van de gemeente raad zijn opgeheven, omdat het eenvoudigweg was verdwenen. Er is inmiddels een nieuwe bewoner gekomen op Scheperspad 1, die ook liever wil dat het pad dicht blijft. Ik stel dan ook voor het pad van de wegenlegger af te halen. Voor ons mag die brief de deur niet uit". De WD stemde in met het re laas van fraktievoorzitter Hennie Rustebiel van Gemeentebelang. Het raadslid Nijkamp (CDA) ver tolkte de mening van zijn fraktie dat zij zich sterk maakt voor het be houd van de kerkepaden. Noodge dwongen was het CDA in 1982 ac- coord gegaan met gedeeltelijke sluiting van het Scheperspad, om dat het noordelijke tracé niet meer Wie het Scheperspad weet te vinden, mag het zeggen. als zodanig te herkennen was, maar hoor te geven. Niet altijd werken dat hield voor het CDA niet in dat ambtelijke molen snel, maar dit nu het andere deel ook zou verdwij- keer wel. In de gemeentelijke ad- nen. De Socialisten bij monde van vertentie in het Holtens Nieuws- Jan van der Harst zetten juridisch blad van deze week kan men lezen de puntjes op de i door te stellen dat vanaf heden belanghebbenden dat er een nieuwe procedure in wer- binnen dertig dagen bezwaar kun- king moest worden gesteld om aan nen aantekenen tegen het verzoek het verzoek van de heer Stukker ge- van de heer Stukker. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 I Bij het verslag van de commissie vergadering Ruimtelijke Orde ning, waar de uitbreiding van de camping van Willy Veneklaas aan de orde kwam heeft de redactie van het Holtens Nieuwsblad het ver keerde vogeltje bij de staart gehad. Natuuurlijk niet de Fazantenweg zal wellicht worden gesloten, als de uitbreiding van camping de Holter- berg dit noodzakelijk maakt, maar de Patrijzenweg. Spandoeken in het gemeentehuis en een overvolle publieke tribune; een ongekend fenomeen Holten. De muziekschool was op volle sterkte aanwezig met fraaie leuzen zoals: Voor Willem een burcht, voor Wim een dorpshuis, voor Henk een CDAaria en voor samen een huichelton, het is die ton die de muziek maakt (wel kapot) of: Kunst en dus ook muziek opent onze ogen voor andere, niet materiëile waarden in onze samenleving, liefde en waardering voor wat anderen kunnen. Zij die dat niet begrijpen sluiten de muziekschool. Het heeft evenwel niet kunnen baten. Met de stemmen van VVD en Gemeentebelang tegen stemde de gemeenteraad in met het principe-voorstel van het college van b en w om met ingang van het komende schooljaar de subsidie voor de mu ziekschool te stoppen en het muziekonderwijs op een ande re leest te gaan schoeien. Hoe dat verder zal worden inge vuld bleef nog ongewis, zpals veel andere voorstellen van het college voor het komende jaar nog niet zijn uitgewerkt. De supporters van de muziek school moesten maandag het nodi ge geduld opbrengen. Zeven uur na begin van de vergadering was het onderwerp muziekschool pas aan de orde. Op verzoek van defraktie- voorzitters was dit jaar gekozen voor een voorlezing van de Algeme ne Beschouwingen aan het begin van de beraadslagingen. Dat nam al met al ruim twee uur tijd in be slag, zodat voor het - voortreffelijke - diner in hotel Hoog Holten amper een uur tijd over bleef voor behan deling van de eerste agendapun ten. De vergadering liep dan ook uit tot ver na middernacht, wat niet bevordelijk was voor de alertheid van de raadsleden. Na het voorlezen van de visies van de verschillende frakties, was al duidelijk dat er geen meerderheid meer was te behalen voor het voort zetten van de subsidie aan de Mu ziekschool. Fraktievoorzitter Mar- tijn Spijker van de WD deed nog een poging om een voorstel in stem ming te brengen structureel 110.000 gulden beschikbaar te stel len, maar dat voorstel was bij voor baat kansloos. Het college bleef bij het standpunt dat er hoe dan ook bezuinigd moet worden en dat ook een structurele bijdrage van 110.000 gulden niet mogelijk was. Door het aanstellen van een vakleerkracht/consulent muzikale vorming denkt men op jaarbasis 30.000 gulden te kunnen bezuinigen. Fraktievoorzitter Hen nie Rustebiel, bijzonder op dreef deze avond, had daar zo zijn twijfels over. Uit zijn becijfering bleek dat Holten aanmerkelijk meer geld kwijt zou zijn, al was het alleen maar aan de wachtgelden voor het personeel van de Muziekschool dat zijn baan kwijt raakt, terwijl een muziekvakleerkracht ook niet voor "Voor Willem een burcht...", de muziekschool liet maandag duidelijk blijken het niet eens te zijn met het. gemeentelijk beleid. hoe het financiële plaatje er nu uit zou gaan zien. Voor de twee meisjes die met een in het buitengebied gaat wonen, moet daarvan de riisico's aanvaar den. het voorstel om de rietsubsdie Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goefi geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgèven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 een apppel en een ei komt werken, eigen gemaakt spandoek 'Ook na zandwegen geen extra aandacht Ondanks herhaald aandringen klas zes willen wij muziekles' op de wordt besteed. Wie vor zijn plezier kreeg Rustebiel echter geen duide- publieke tribune zaten, is het te ho- lijk antwoord van voorzitter Van pen dat zij financieel draagkrachti- Rappard en wethouder Dalhuisen ge ouders hebben. Zowel het colle ge als de beide 'regeringsfrakties' CDA en PvdA stelden als voor waarde aan het 'voorwaarde schep pend beleid' van het college dat in het dorpshuis te muzieklessen zul len worden gegeven door bevoegde leerkrachten. De werkloosheid in Holten blijf stijgen. Stonden er eind decembe: 188 werklozen ingeschreven bij he GAB, eind januari waren dat er 199 Opnieuw is het de mannelijke bel roepsbevolking van Holten waar d< meeste werklozen te vinden zijn Eind december 130. Dat was eind januari opgelopen tot 140 werklozd mannen. Bij de vrouwen blijft he aantal werklozen vrijwel constant Evenals aan het eind van 1987 stonden er eind januari 59 werkloze vrouwen geregistreerd. De meeste werkzoekenden zijr minder dan vijf maanden werkloo: (86), gevolgd door 36 mensen die een half jaar tot een jaar werkloo: zijn. In Holten zijn evenwel ook 4'. mensen, 34 mannen en 8 vrouwen die langer dan drie jaar werkloo: zijn. In twee openbare zittingen, op 7 ei 9 maart, zal het gemeentebestuu degenen die protest hebben aange tekend tegen de aanleg van he woonwagenkampje naast he kerkhof aan de Kerhofsweg, de ge legenheid geven hun bezwaar na der toe te lichten. De bi jenkomstei worden gehouden in het gemeente huis en beginnen 's avonds on 19.30 uur. De bezwaarhebbender hebben inmiddels allen een uitno diging ontvangen. Om ook de wat ouderen zwemmers en zwemsters in beweging te krij gen stelt het Deventer overdekte zwembad aan de Smyrnastraat (achter het station) speciale ope ningsuren in voor 45-plussers. De De burgemeesters van Holten, Markelo en Diepenheim zullen op zaterdag 2 april het nieuwe initia tief van de gezamenlijke VW's van de drie dorpen: een vierdaags wandelarrangement, officieel ten doop houden. De burgervaders doen dat heel toepasselijk door een wandeling door de drie ge meenten. Het initiatief voor het wandelar rangement werd vorig jaar geno- Daar deze niet kun nen rekenen op enige subsidie en zelf zorg moeten dragen voor hun sociale voorzieningen terwijl over de muziekles ook nog BTW gehe ven wordt, kan het nauwelijks an ders of de muzieklessen worden duurder dan nu reeds het geval is, ook al wroden enkele grote instru menten en de leslokalen gratis be- afte schaffen en het ged uitsluitend &ereserveerde uren zijn op maan- te gebruiken voor het landschaps- dag"' donderdag- en vrijdagmid- onderhoud, haalde het niet. Alle dag van *4.30 uur tot 15.30 uur. frakties waren van mening dat het maandagmiddag is ook het in- behoud van rieten daken in het bui- s^ructiebad (met een temperatuur tengebied van belang is, zodat er ^aden Celsius) geopend, opnieuw een post van 25.000 voor ^ie vrijblijvend (en gratis) kennis gereserveerd zal worden, met die maken met deze manier van toevoeging, dat bekeken zal wor- zwemmeri kan contact opnemen den in hoeverre het landschapson- me^ de beer G.J.M. de Groot, Ak- derhoud verder gestalte zal krijgen, berdistel 35 in Colmschate. Tel. 05700-54031. idee verder uitgewerkt en zo kun nen de toeristen nu vier dagen wan- delen voor nog geen driehonderd schikbaar gesteld, gulden, inclusief hotelkosten en vervoer van bagage. Dee toeschouwers op de publieke De Provinciale VW Overijssel, die tribune kon het niet ontgaan zijn, het arrangement op de markt dat er een zekere matheid hing over brengt, heeft de eerste boekingen al de beraadslagingen. Behalve de kunrten noteren. De wandelaars Muziekschool waren er dan ook zijn erg enthousiast over de grote nauwelijk hot items te vinden in de variatie in het traject, waarin veel gemeentebegroting. De herstruc- natuurschoon is opgenomen. Zo turering van het dorpscentrum men tijdens de Pieterpadwande- komen de wandelaars over de Hol- wacht op de aanbevelingen uit het ling die op tweede Pinksterdag terberg, het Elsenerveld, beklimt rapport Oranjewoud. Wethouder werd gelopen, o.a. over de Holter- men de Markeloseberg, en gaat de Westerik verzekerde dat binnen en- berg, en waarvan de baten ten goe- tocht via de buurtschap Stokkum kele weken, het rapport openbaar de kwamen van het zeehonden op- en Huize Diepenheim. wordt gemaakt; het rappport is al De openingswandeling op zaterdag geruime tijd binnen. Alleen de 2 april belooft een bijzondere hap- zandwegen in het buitengebied en pening te worden, waarbij niet al- de rietsubside bracht nog enige le- leen de burgemeersters de wandel- ven in de brouwerij. Als vast agen- schoenen zullen aantrekken, maar dapunt bracht de WDer Robers de waarvoor ook de betrokken VW- toestand van de zandwegen weer besturen en andere genodigden ter sprake. Ondanks zijn gloedvol worden uitgenodigd een deel van betoog houdt het colle van b en w de route te voet af te leggen. vast aan het standpunt dat aan de vangcentrum van Lenie 't Hart in Pieterburen. Ondanks de bar slech te weeromstandigheden - het goot van de lucht die dag - bleek het idee van de grensoverschrijdende wan deling goed aan te slaan bij de men sen van de verschillende VW's. In samenwerking met de provinciale VW Overijssel is deze winter het Als men binnenkort Harrie Dul, Hennie Rustebiel of een van de an dere gemeenteraadsleden met een Walkman op door het dorp ziet fiet sen, moet men niet denken dat zij mee doen aan de nieuwste rage, nee zij zijn waarschijnlijk dan op weg naar een vergadering van hun scha- duwfraktie met op hun hoofd het door de gemeente beschikbaar ge stélde bandrecorder. Enige hilariteit maandag toen het onderwerp notuleren van de raads vergadering aaan de orde kwam. Volgens burgemeester en wethou ders kan in het kader van de effi ciency de wijze van notuleren min der uitgebreid: een korte samen vatting is volgens hen voldoende. Immers de geluidsbanden blijven j bewaard en kunnen ten alle tijden worden opgevraagd en afgespeeld. Voor de frakties van CDA en PvdA, was dat voldoende, niet echter voor de oppositie. De WD wilde de be staande toestand handhaven ter wijl Gemeente Belang voor het uit werken van de notulen een uitzend- krachta wilde inhuren. In het gedoe met de bandjes zagen zij niets. Voorzittter Van Rappard was niet overtuigd. Als de frakties niet de beschikking hadden over een j bandrecorder, dat wilde hij wel de toezegging doen dat er uit de ge- meentefianciën voor iedere fraktie een walkman beschikbaar komt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1